АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

Підписання Декларації про академічну доброчесність

14 листопада на факультеті природничих наук та менеджменту відбулося урочисте підписання Декларації про академічну доброчесність. У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. З настановчими словами для студентів виступили: Василь Фазан – проректор з наукової роботи ПНПУ імені В. Г. Короленка, голова комісії з академічної доброчесності Світлана Ленська і декан факультету Сергій  Новописьменний. Текст Декларації від імені всіх студентів факультету виголосили студентка першого курсу  Чмир Ілона та студент п’ятого курсу Блоха Олександр. Присутні  були ознайомлені із засадами дотримання норм академічної доброчесності під час навчання, про зобов’язання та усвідомлення відповідальності за порушення етичних принципів. Підписання Декларації про академічну доброчесність є важливим кроком та справою честі кожного Короленківця! 

На факультеті природничих наук та менеджменту відбувся антикорупційний тренінг

На кафедрі хімії та методики викладання хімії відбулося практичне заняття з академічної доброчесності

На факультеті природничих наук та менеджменту відбулося урочисте підписання Декларації про дотримання академічної доброчесності

ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ СТУДЕНТСЬКИХ Е-ПОРТФОЛІ З ДИСЦИПЛІНИ «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У НАВЧАННЯ ХІМІЇ» ТА РОЗМОВА-ДІАЛОГ «ІНФОРМАЦІЙНО-МЕРЕЖЕВА КУЛЬТУРА»

22 листопада в онлайн-форматі відбувся захист студентських е-портфолі з дисципліни «Інформаційні технології у навчання хімії». Захист проводився з представленням кращих розробок освітніх матеріалів та з подальшими відповідями на запитання слухачів.

У рамках заходу відбулася розмова-діалог «Інформаційно-мережева культура» під час якої закцентовано увагу на ефективності та безпечності  використання сучасних цифрових технологій крізь призму академічної доброчесності. Присутні на заході підтримали думку, що розвиток інформаційно-мережевої культури, підвищення обізнаності щодо правил нетикету є важливою і необхідною умовою доброчесних практик в академічному середовищі.

ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЄКТІВ СТУДЕНТІВ І КУРСУ З ДИСЦИПЛІНИ «УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА ТА АКАДЕМІЧНЕ ПИСЬМО» 

Захист показав, що майбутні учителі хімії розуміють суть університетської освіти та академічного письма, принципи академічної доброчесності, корпоративної культури, розуміються на загальних основах і принципах організації освітнього процесу у вищій школі. Студенти впевнено зазначали засоби самоорганізації навчання, систему інформаційного забезпечення навчального процесу .Сподіваємось, що отриманні студентами знання допоможуть їм усвідомити особливості навчання ПНПУ, визначити перспективи перспективи індивідуального розвитку, знайти можливості участі в різних проєктах, заходах, видах діяльності  на засадах академічної доброчесності

УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-ФОРУМІ З АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії, здобувачі освіти спеціальностей 014.06 Середня освіта (Хімія) і 102 Хімія першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відвідали онлайн-форум академічної доброчесності, який відбувся 4 жовтня 2022 року. Захід був організований спільно з Unichek Україна. Основна тема події – проблема академічної доброчесності у вищій освіті в умовах кризи. Відомі спікери від Національного агентства МОН України, ENAI, Unichek, провідних університетів України обговорили кращі кейси не лише дотримання, а й розвитку академічної доброчесності під час ускладнених умов. Дотримання академічної доброчесності – надважлива площина у забезпеченні якості вищої освіти, тому Національне агентство завжди радо підтримує ініціативи, які стосуються цього аспекту.

Спікерами заходу були: Голова Національного агентства Андрій Бутенко, його заступник Іван Назаров, член Національного агентства Артем Артюхов, комерційний директор Unicheck Україна Андрій Сідляренко, секретариня комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Наталія Піпа та проректорка Університету Назарбаєва ЛореттаО`Донелл.

Тематики виступів були різноманітного спрямування, але їх об’єднувала одна головна мета: дотримання академічної доброчесності у вищій освіті.

Виступи спікерів:

·      «Роль та завдання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у просторі академічної доброчесності» (Назаров Іван);

·      «Система забезпечення академічної доброчесності у закладі вищої освіти та її зовнішня оцінка: на шляху до світових стандартів» (Артюхов Артем);

·      «Академічна доброчесність і застосування інформаційних технологій» (Сідляренко Андрій);

·      «Проект академічної доброчесності в Казахстані» ЛореттаО`Донелл;

·      «Як підвищити академічну доброчесність в Україні: законодавчі зміни» Піпа Наталія.

Під час доповідей учасники обговорили систему забезпечення академічної доброчесності у закладі вищої освіти та її зовнішню оцінку, законодавчі зміни та застосування інформаційних технологій у сфері підвищення академічної доброчесності, поділилися корисними кейсами для ефективного дотримання академічної доброчесності під час кризових ситуацій. По закінченню виступів спікери надавали відповіді на поставлені запитання від учасників форуму.

Дякуємо організаторам за можливість долучитися до актуального заходу в умовах сьогодення. Впевнені, що кожен із учасників розуміє важливість дотримання академічної доброчесності, а дискусійні питання, що були розглянуті під час форуму та були спрямовані на вдосконалення академічної доброчесності ЗВО, будуть упроваджені під час провадження освітнього процесу.

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ УСПІШНО ЗАВЕРШИЛИ КУРС ВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК І ДОСЛІДЖЕНЬ

Викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії протягом 2022 р. успішно завершили курси від Європейської академії наук і досліджень (EASR) на тему «Бути науковцем» (On Being a Scientists Course authorized by European Academy of Science and Research) та "Організація досліджень" (Research Design). У рамках курсу представниці Університету освоїли організацію наукової діяльності за методиками EASR та здійснили аналіз впровадження наукових здобутків в індустріальні процеси країн Європейського Союзу.

У БІБІЛІОТЕЦІ ІМЕНІ М.А.ЖОВТОБРЮХА ПНПУ ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ ВОРКШОП ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ

28 вересня 2022 року студенти першого курсу спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) та 102 Хімія знайомилися з бібліотекою імені М.А.Жовтобрюха ПНПУ імені В.Г.Короленка та її бібліотечними фондами, щоб ефективно їх використовувати під час навчання та наукової роботи. Співробітники бібліотеки детально познайомили студентів з вебсайтом бібліотеки, особливостями бібліотечних послуг. Особливу цікавість викликали послуги «Віртуальна довідка» та «Електронна доставка документів». Тепер навчання першокурсників стане ще продуктивнішим. Дякуємо колективу бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха за цікаву та змістовну роботу

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ ДЛЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН

З метою сприяння академічної доброчесності 16 червня на кафедрі хімії та методики викладання хімії відбувся антикорупційних тренінг для право свідомих громадян.

Тренінг провела доцентка кафедри історії України, начальниця юридичної служби Тамара Жалій для студентів спеціальності 102 Хімія, 014.06 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, викладачів.

Під час тренінгу було обговорено питання щодо поняття та ознак корупції; понять доброчесності та академічної доброчесності; антикорупційного законодавства та антикорупційної інфраструктури України; ролі студента у запобіганні корупції у ЗВО. Учасників заходу ознайомлено з основними напрямами роботи із запобігання корупції. Йшлося про те, як виявляються корупційні ризики та які наслідки настають згідно законодавства. Окрім цього, особливу увагу приділено питанню конфлікту інтересів.

Дякуємо за цікаву та пізнавальну інформацію!

СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ПРИРОДНИЧОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ ОНЛАЙН-СЕМІНАРІ З АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Актуальним питанням сьогодення є дотримання академічної доброчесності. Аби більш глибоко розібратися з цим питанням студенти спеціальностей 102 Хімія, 014.06 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка мали змогу 17 травня 2022 року долучитися до онлайн семінару «Технологічні аспекти академічної доброчесності у сучасному науково-освітньому просторі: єдність теорії і практики» за програмою весняно-літньої школи з академічної доброчесності на підтримку акції «переможні обрії освіти» та відкритого освітнього марафону «разом до перемоги».

Учасники онлайн-семінару мали змогу поглибити розуміння поняття академічної доброчесності, видів академічної недоброчесності, відповідальності за порушення академічної доброчесності, ознайомитися з особливостями сервісу Unicheck, важливими кроками, які полегшують перевірку текстів на наявність запозичень та плагіату, який відсоток плагіату має бути в роботі. Після виступу спікера учасники вебінару мали можливість поставити запитання і отримати вичерпні відповіді.

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХІМІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВЕБІНАРУ «WEB OF SCIENCE CORE COLLECTION ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

Під час серії вебінарів, що відбулися 5, 12 та 24 травня 2022, викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії познайомилися з можливостями Web of Science для науковця, викладача та адміністратора. Дізналися як шукати фахову літературу за відповідною тематикою досліджень, як здійснювати пошук дослідників для співпраці або рецензентів, визначати установи та науковців, які є лідерами за певним напрямом досліджень та ін.

ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ ПНПУ УСПІШНО ЗАВЕРШИЛИ КУРС «ON BEING A SCIENTIST» ВІД EUROPEAN ACADEMY OF SCIENCES AND RESEARCH

Майбутні бакалаври та магістри освітніх програм «Середня освіта (Хімія)» та «Хімія», викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка успішно завершили курс «On Being a Scientist» від European Academy of Sciences and Research. Ключовими темами курсу стали наукова доброчесність та соціальна відповідальність вчених. Учасники курсу дізналися про основні принципи науки, розглянули дилеми чесності, роль науки в суспільстві, обов’язки науковця.

8 листопада 2021 року відбувся онлайн семінар-практикум з формування культури оформлення кваліфікаційних робіт, який провела директорка бібліотеки імені М. Жовтобрюха Валентини Орєхової для здобувачів освітніх програм «Середня освіта (Хімія)» та «Хімія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

У своєму виступі Валентина Володимирівна розкрила особливості бібліографічного опису наукової літератури, особливості перевірки наукових праць з допомогою антиплагіатних програм. Учасники зустрічі ознайомилися з електронними освітніми ресурсами бібліотеки, видами довідково-бібліографічного обслуговування та способами підбору наукової інформації.

Студенти та викладачі отримали важливу і необхідну інформацію, яка буде використана під час їх навчальної та наукової роботи. Учасники заходу дякують Науковій бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха за корисну і змістовну зустріч. 

ВИКЛАДАЧІ ТА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ХІМІЯ)» ТА «ХІМІЯ» ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) ТА ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЛЕКЦІЇ ДИСКУСІЇ "ЩО РОБИТИ З ЗАМОВНИМИ РОБОТАМИ?", ЯКУ  ПРОВЕЛА  ВЕРОНІКА КРАСНІЧАН НА ЗАПРОШЕННЯ ПРОЄКТУ «ACADEMIC IQ»

Вебінар відбувся 21 жовтня 2021 року, спікером якого була Вероніка Краснічан - докторантка кафедри права та соціальних наук факультету бізнесу та економіки Університету імені Менделя (м. Брно, Чехія). Вероніка є передовою фахівчинею з питань замовних робіт у Чеській Республіці, а також членкинею Європейської мережі академічної доброчесності.  . Під час вебінару спікерка розповіла про поняття замовних робіт, їх різновиди, а також про проведені міжнародні опитування студентів стосовно досвіду замовлення робіт та результати цих опитувань. На цій лекції-дискусії ми поговорили про потенційні причини того, чому студенти вдаються до замовлення навчальних та дипломних робіт, які наслідки несуть ці недоброчесні практики, та як виявляти та запобігати замовним роботам. Наприкінці вебінару відбулася сесія питань-відповідей.  

Запис лекції також доступний на YouTube-каналі проєкту тут.

Спеціально для проєкту «Academic IQ», Вероніка Краснічан також написала статтю про замовні роботи. Ознайомитися з нею можна на сайті проєкту тут.

ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧОГО ФАКУЛЬТЕТУ

16 вересня 2021 року першокурсники природничого факультету завітали до бібліотеки ім. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Студенти ознайомились правилами академічної доброчесності, з навчально-методичними та науковими виданнями, та відвідали читальні зали бібліотеки. Крім того співробітники бібліотеки ознайомили першокурсників каталогами та особливостями роботи з ними, повідомили і продемонстрували віртуальний простір бібліотеки, а саме веб-сайт бібліотеки, що надає цілодобовий доступ до електронних ресурсів бібліотеки.

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХІМІЇ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВЕБІНАРУ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ І ПІДГОТОВКА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ»

15 вересня 2021 року відбувся вебінар «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів» організований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Було представлено три розлогих і об’ємних доповіді – «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів» (заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олена Єременко), «Законодавчі ініціативи Національного агентства у сфері формування простору академічної доброчесності» (представник НАЗЯВО Іван Назаров), «Використання програмних продуктів для забезпечення академічної доброчесності навчально-методичних матеріалів» (голова Unicheck Андрій Сідляренко). Ведучі вебінару разом з модератором Олександрою Осіюк розглянули важливі і актуальні питання щодо обсягу і видів навчально-методичного забезпечення, нормативної бази, яка визначає підходи до НМЗ, вимоги та рекомендації до оформлення та змісту навчально-методичних матеріалів, силабусу у контексті акредитації освітніх програм, плагіату в контексті НМЗ, авторського права, відкритості інформаційного простору ЗВО, законодавчі ініціативи НА у сфері формування простору академічної доброчесності, перевірки текстів на наявність неправомірних запозичень і плагіату тощо. Від кафедри ДРАС Архітектурного факультету ПДАБА у вебінарі брав участь завідуючий кафедрою Олександр Харлан. Дякуємо організаторам та ведучим за цікаву й актуальну інформацію, а учасникам за численні питання і повідомлення.

ЛЕКЦІЯ З АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

5 квітня 2021 року відбулася онлайн лекція для викладачів та студентів природничого факультету на тему: «Академічна доброчесність». До організації проведення лекції долучилися голова комісії з академічної доброчесності ПНПУ імені В. Г. Короленка, доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури Світлана Ленська та завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії, доктор педагогічних наук, професор Надія Шиян.

Лекцію провела голова комісії з академічної доброчесності ПНПУ імені В. Г. Короленка Світлана Ленська, яка зосередила увагу на цінності поняття «академічна доброчесність», ключових принципах етичної поведінки в освітньому та науковому середовищі, розповіла про види академічного плагіату та їх наслідки, наводила конкретні приклади, пов’язані з порушенням академічної доброчесності.

Лекція видалася досить цікавою і пізнавальною під час якої учасники мали змогу зрозуміти важливість академічної доброчесності для свого майбутнього.