НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Наукова робота кафедри
Систематичні наукові дослідження на кафедрі хімії Полтавського педагогічного інституту почалися з приходом у 1934 році на посаду завідувача кафедри М.М. Дашевського, який започаткував дослідження у галузі хімії ацентафтену, що слугує основою багаторічних досліджень кількох поколінь співробітників кафедри. За майже 90 років наукових досліджень у галузі хімії аценафтену синтезовано понад 600 нових хімічних сполук, розроблені оригінальні методи синтезу різноманітних похідних аценафтену.
Викладачі кафедри протягом багатьох років працюють на темою: «Шляхи підвищення ефективності навчально-виховного процесу з хімії у вищій та загальноосвітній школі». За останні роки викладачами підготовлено і видано понад 200 навчальних і навчально-методичних посібників з хімії для школярів і студентів.
З 1 жовтня 2007 року на кафедрі відкрита разова аспірантура зі спеціальності 13.00.02 – теорія і методика навчання хімії (очна форма навчання). Ведеться підготовка фахівців зі спеціальностей 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, 13.00.09 – теорія навчання. Під керівництвом д.п.н. Шиян Н.І. захищено 14 кандидатських дисертацій.
Науково-дослідні роботи, що виконуються на кафедрах у межах робочого часу викладачів та мають номер державної реєстрації УкрІНТЕІ:
Шляхи підвищення ефективності освітнього процесу з хімії у закладах загальної середньої та вищої освіти. Державний реєстраційний номер 0121U114428
Дослідження обʼєктів довкілля фізико-хімічними та хімічними методами. Державний реєстраційний номер 0123U102815
Викладачі кафедри беруть активну участь у наукових конференціях різного рівня, присвячених проблемам хімії і методики навчання хімії у закладах вищої та середньої освіти. Традиційними стали науково-практичні конференції «Полтавські хімічні читання (Менеделєєвські читання)», науково-практичні семінари «Хімічна освіта: стан, досвід, проблеми, перспективи», «Проєктна технологія навчання хімії».
Визначні конференції кафедри хімії та методики викладання хімії
Започатковано з 2014 року
Об’єднала вчених, фахівців, а також студентів і аспірантів, зайнятих у галузі органічної хімії.
Науково-практична конференція «Завдання і перспективи навчання хімії у профільній школі»
Присвячених проблемам хімії і методики навчання хімії у закладах вищої та середньої освіти