Цикл з умовою

Програмісти часто стикаються із ситуаціями, коли кількість повторювань наперед невідома, а команди в програмі мають повторюватися за виконання певних умов. Саме для таких випадків слугують цикли з умовами.

Цикл, тіло якого виконується доти, доки виконується умова, вказана перед його початком, називають циклом з передумовою. Якщо задана умовою подія не настає ніколи, тіло циклу не виконуються жодного разу.

Цикл з післяумовою — це цикл, у якому умова перевіряється після виконання його тіла. З малюнка, на якому зображена блок-схема такого циклу, видно, що тіло циклу з післяумовою за будь-яких обставин має бути виконане принаймні один раз.

Отже, ми з вами розглянули використання різних видів команд повторення та їх реалізацію в середовищі Scratch.

Приклад проекту

Постановка задачі: створити смайлик, який буде плакати, якщо натиснути мишку.

Етап 1. Встановлення фону.

Залишимо фон, що має вигляд білого аркуша.

Етап 2. Розробка головного героя та його образів.

Етап 3. Складання програми.

Етап 4. Перевірка роботи програми.

Опис дії проекту:

Після натискання на зелений прапорець смайлик на екрані завжди усміхається, а якщо натиснути і утримувати ліву клавішу миші, він буде плакати. Якщо клавішу відпустити, смайлик припиняє плач, і на екрані залишається той вираз обличчя, на якому зупинилось виконання циклу.

Практичне завдання

Скласти проект, у якому після натискання на зелений прапорець смайлик починає плакати, а як тільки користувач натисне ліву клавішу миші, смайлик знову усміхається.

Творче завдання

1. Створюємо нову гру.

Ідея:

Гонки. Малюємо машинку (вигляд згори). Малюємо сцену - зелений прямокутник із широкою вертикальною сірою смугою (наша автотраса). Також дорогу розділяє біла смужка - дорожня розмітка. Згори - вниз дороги рухаються інші авто, таким чином створюється ефект “руху”. Наша машина їх об'їжджає, якщо врізається - кінець гри.

Щодо спрайтів: машина, ліва та права обочини та інші машини (в ролі перешкод)

Щось не виходить? Скористайся підказкою.