Спортивне свято.docx
Урок англ. мови.docx
Інтелект.docx

Ось так цікаво та незвично пройшов урок української мови в 4-В класі. Тема: «Числівник». 

Діти працювали із міні-книжкою завдань, яку підготувала для них вчитель Гончаренко А.В.. Після кожної вправи з української мови 📝виконували творче завдання. (Відновлювали zoo потяг з 🦒🐘🐖тваринами, які розгубились😳).


14.02.2024р.

На уроці Я пізнаю світ учні 1-Б класу разом з вчителем Швець А. С. Виготовляли квітковий годинник ⏰ 🌸а також дізнались, що перший “годинник Флори” склав шведський вчений Карл Ліней. Пізніше спостереження продовжували інші вчені і любителі природи. (2024 р.)


На уроці Я пізнаю світ, учні 3-Б класу проводили цікаву практичну роботу, з теми найпростіше електричне коло. Учасники навчального процесу розділилися на великі групи, та мали змогу за допомогою конструктора створювати мале електричне коло. Закріпили знання чим являється замикальний, розмикальний пристрій (ключ), навіщо потрібні з'єднувальні дроти, що таке джерело електричного струму та чим саме може бути споживач.

Здобувачі освіти переконались, що вивчаючи предмет ЯПС у формі практичної роботи це цікаво, корисно та весело.

Класний керівник: Андрусенко Н.Л. 2024 р.

Учні 1-Б класу разом з класною мамою Швець А. С. на уроці письма вивчали букви Ее.

Виконували вправу «Фотоапарат», яка розвиває зорову  памʼять дітей; робили звуковий аналіз слова «ескалатор». 

А також вчились каліграфічно та без помилок списувати рукописні тексти. (2024р)

На уроці ЯПС учні 2-Б класу вирушили у віртуальну подорож Чернівецькою областю. Дослідили природу, розташування; ознайомились із гербом регіону. Дізнались про визначні памʼятки архітектури. Працювали в групах, парах. 

Вчитель: Білоус Ірина Марківна (2023р.)

Учні 3-Б класу разом із вчителем Андрусєнко Н.Л. 

на уроці Я пізнаю світ вивчали нову та цікаву тему: 

"Значення водоростей у природі та житті людей".

На уроці були використанні різні методи та прийоми роботи. Учні активно працювали, творчо мислили та ділилися своїми враженнями.

2023 рік

1- Б 2023 рік

Учні 1-Б класу працюють за НПП " Інтелект України" . Ми не лише навчаємося , але із задоволенням досліджуємо цікавий світ .

Вивчаючи тему: Небесні тіла Сонячної системи, учні 4-В класу створили модель ☄️ комети, що складається з ядра ( ми використали пластилін) і замерзлих пилу й газів (харчовий пакет). Діти залишились задоволеними ✨

0-02-05-8ae6da82c24608481e94081f476ae4502efd9bbcafca0a3def87fbcb01168b8e_24e0a98a4be3e0ba.mp4
0-02-05-a9e9bdb241d99f68303ed71d81ca640e507c7813ac5c396b9b5aefbae9f4b382_619a473a42658e20.mp4

На уроці читання 📖 учні 4-В класу опрацювали оповідання Ернеста Сетона-Томпсона «Чинк»💭

Ще раз пересвідчились у тому, що собака 🐶- вірний друг людини, вона ніколи не підведе, тому людина теж зобовʼязана не підводити собаку, яка йому вірить. 

На завершення  уроку виготовили виріб «Цуценя»🐶

На уроках Я пізнаю світ учні 4-В класу виконували практичне завдання. 

Діти створили зменшену модель землі, власний глобус. 

Учні 2-Б класу провели власне дослідження на тему :"Життя та розвиток рослин ".  Спостерігаючи за ростом та розвитком власних рослин, учні зрозуміли, що саме необхідне для її розвитку. Протягом двох місяців, вони мали можливість спостерігати, як розвиваються рослини інших учнів класу. Такий проєкт розвиває в дітей допитливісь, уважність,та бережливе ставлення до природи.

0-02-05-d0d46c0c2b863c5440a66b179ab9f12ea8f7b0e1b70ce76d87aafc801dca9bb6_1514d147be432855.mp4

Досліджуючи умови росту дріжджів та властивостей вуглекислого газу, учні 3-В класу знову були у ролі дослідників.👩‍🔬👨‍🔬

Порівнявши життєдіяльність дріжджів за різних умов, діти з’ясували, що росту й розмноженню дріжджів сприяють тепло й достатня кількість цукру; за сприятливих умов вони ростуть дуже швидко;під час своєї життєдіяльності дріжджі виділяють вуглекислий газ.

На уроках я пізнаю світ,  учні 3-В класу досліджували спосіб виявлення електричного заряду за допомогою електроскопа. 

Для досліда, нам знадобились: електроскоп ( будова цього приладу така проста, що учні виготовили його вдома), лінійка та кілька аркушів. 


Провівши дослі, дійшли до висновку: оскільки пелюстки фольги перейняли електричний заряд від лінійки, вони набули одного заряду (позитивного або негативного) і відштовхувались одна від одної.

0-02-05-9a3303e27c2b5a8767abafb2d60e58fb6c94a5d81faa78a590a272f6a0803af4_18ec051d5bc31c5b.mp4

Першокласники 1-Б класу, на уроках читання, зі своєю класною мамою Білоус Іриною Марківною, вдосконалюють навички читання. 

Діти виконують вправу «Сорока та черепаха».

0-02-05-680ece25e979dfd90fa753f8e50d53874e206a14c142a0c85eaaa2163b4641e0_d24d8aa099d3a6a2.mp4

1-В клас

Учні 1-Б класу, з великим задоволенням навчаються за проєктом "Інтелект України ". Тож вирішили на уроці я пізнаю світ відправитися в уявну подорож океанами світу. Подорож була дуже пізнавальнаю, учні активна працювали біля дошки та у своїх цікавих, яскравих зошитах. Мандрівниками 1-Б класу було зроблено висновок, що рослини і тварини світ океані дуже різноманітний 

2-В клас

Учні 2-В класу, на уроці "Я пізнаю світ", вивчали з чого складається молекула води. Та щоб нову інформацію запам'ятати краще - учні  виконали дослід, в якому досліджували скільки міститься молекул в одній краплі води. Для досліду нам знадобилося: пшоно та пластилін. 

Діти отримали яскраві враження та задоволення від роботи.

2-В клас

Ми-маленькі ІНТЕЛЕКТИ 

Другий клас, не малюки!

Ліпим, пишем і читаєм  на уроках залюбки. Подивіться що в нас вийшло. Ми навчались день у день. 

Вчили правила та вірші і співали ми пісень.

video-5f0e4802206531fdce0eedf84578ef3b-V.mp4

2-Б клас

Учні 2-Б класу із задоволенням вивчають на уроках ЯПС фізичні поняття. Ми вже опрацювали та засвоїли таке поняття як дифузія, тобто змішування молекул різних речовин.

    Допомагають дітям чудово засвоїти цей матеріал не лише перегляд цікавого та доступного відео, виконання різних завдань пов'язаних з цією темою, а також і практичні вправи. Мої учні із задоволенням ліпили з пластиліну атоми вивчених хімічних елементів (Гідрогену, Оксигену..) і викладали їх згідно завдання (тверді, рідкі та газоподібні речовини). Також дітям подобається рухова гра, під час якої вони практично показували як змішуються молекули різних речовин.

Овочевий бал-карнавал

27 листопада 1-В клас, який навчається за програмою "Інтелект України", разом із класним керівником Андросовою Альоною Володимирівною відсвяткував овочевий бал-карнавал. З особливим трепетом чекали на нього учні. Концертна програма справді порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Сценки пронизані любов'ю до рідного краю, ліричністю та гумором створили справді святкову атмосферу. Програма святкового заходу була яскравою з танцювальними номерами та музичними композиціями. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.  

1-В клас

Це наш перший рік навчання за програмою «Інтелект України».

З перших днів навчання учні 1-В класу просто в захваті. Їхня мрія – стати видатними вченими і винайти щось корисне для українців. На мою думку, програма «Інтелект України» у цьому їм допоможе, адже розвиває пам'ять, мислення увагу, логіку, швидкість реакції. Наприклад, у кінці кожного уроку з математики є завдання «Перегони», в якому треба розв'язати 24 приклади за 4 хвилини. І є дітки, котрі встигають майже за хвилину. Їм дуже подобається предмет «Я пізнаю світ», який знайомить дітей з оточуючим світом, включаючи елементи географії і біології. Вже сьогодні діти знають континенти і океани, країни, з якими межує Україна.

Школярам довподоби, що заняття проходять в ігровій формі – співаючи вивчають алфавіт, багато малюють. Засвоїти інформацію допомагають слайди та улюблені герої з мультфільмів.

Незважаючи на ігровий метод навчання, дітки за один урок проходять дуже багато матеріалу, оскільки правила повторюються із уроку в урок, тому їх легше запам'ятовувати. Багато уваги приділяється тому, щоб дитина вчилася мислити, аналізувати та швидко реагувати.

Хочемо подякувати розробникам, за цікаве засвоєння знань і підтримання в учнях бажання вчитись.


Проєкт "Інтелект України"

2-Б клас вже другий рік навчається за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України". Особливість проєкту полягає у більш поглибленому вивченні основних навчальних предметів (математики, української мови і читання, ЯПС), а також у початкових класах здійснюється превентивне ознайомлення та вивчення таких предметів, як фізика, хімія, географія, історія. Матеріал подається у цікавому та доступному для учнів форматі, використовується велика кількість відео для більш легшого засвоєння нових знань учнями.

Також велика увага приділяється вивченню культурному, патріотичному вихованню школярів. Вони знайомляться із найкращими класичними та народними музичними творами.

Учні 2-Б класу із задоволенням та нетерпінням чекають кожного уроку, щоб дізнатися більше нового та цікавого.

20201221_111002.mp4

Впровадження проєкту "Інтелект України"

  В нашій школі продовжується робота з впровадження проєкту “ Інтелект України”, який дозволяє вирішити важливі завдання щодо

- становлення в учнів цілісного наукового світогляду, загальнонаукової, навчальної, загальнокультурної, технологічної, комунікативної і соціальної компетентностей на основі засвоєння системи знань про природу, людину, суспільство, культуру, виробництво, оволодіння засобами навчально-пізнавальної і практичної діяльності;

- виховання учня як громадянина України, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір, приймати відповідальні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях;

- розвитку академічної обдарованості учнів в органічній єдності та взаємозв’язку всіх її компонентів – мотивації навчально-пізнавальної діяльності та мотивації досягнення, креативності та інтелектуальної сфери – на основі виявлення задатків і здібностей учнів, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб.


Учитель початкових класів Швець Альона Сергіївна, яка розпочала впровадження проєкту, на кожному уроці працює над збереженням і збільшенням зацікавленості учнів до навчання завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відео матеріалам. Кілька разів впродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей. 

Важливим моментом проєкту є формування емоційно-позитивного стану дитини в процесі навчання. Це відбувається через незвичну добірку видів завдань: виконання пісень під караоке, читання казок способом стеження за диктором презентації, робота з уривками мультфільмів та пошук переглянутого в тексті тощо.

Обмінюємося досвідом

    Запорукою успіху у впровадженні науково-педагогічного проєкту “ Інтелект України” є компетентний учитель, який має певні особистісні якості, методичні знання та практичний досвід.

   З метою обміну досвідом, його розширення, представники закладу, директор школи Петренко О.О., заступник директора Булдакова О.Г., учитель 1-Б класу Швець А.С. 26.11.2019 року взяли участь у засіданні круглого столу, яке відбулося на базі ЮЗШ №4 за участю методиста КУ КМОЦ Кидюк Л.І.

   Вчителями проєктних класів Майстренко С.І., Швець А.С. було представлено різноманіття методів і прийомів, що використовуються в освітньому процесі за проєктом “Інтелект України”, їх значення у досягненні високого навчального результату, забезпеченні більшої продуктивності навчально-пізнавальної праці школярів та створенні комфортного освітнього середовища, яке формує соціальну компетентність учнів. 

    Також червоною стрічкою проведено лінію гуманістичного підходу у створенні такого освітнього середовища, яке дозволяє бачити в кожній дитині можливість розвитку завдяки проєкту “ Інтелект України”. 

Впроваджуємо науково-педагогічний проєкт 

“Інтелект України”

    З метою ознайомлення адміністрації та учителів школи з теоретичною основою поліфункціонального уроку, 19 листопада 2019 року відбулося засідання круглого столу “Поліфункціональний урок науково-педагогічного проєкту “Інтелект України”. Заступник директора з НВР Булдакова Олена Георгіївна познайомила учасників засідання з презентацією “ Поліфункціональний урок у базовій школі науково-педагогічного проєкту “Інтелект України”, яку підготовлено доктором педагогічних наук, професором І. В. Гавришем. Присутні розглянули:

- цілі проєкту “ Інтелект України”;

- моделі навчання учнів;

- шляхи реалізації основних положень STEM-освіти;

- інноваційні технології проєкту.

    Активним було обговорення структури поліфункціонального уроку. Власний досвід роботи з реалізації проєкту представила вчитель початкових класів Швець Альона Сергіївна, яка з великим захопленням проінформувала про досягнення своїх вихованців, можливості даного проєкту, який , на її думку, створив умови для формування емоційного інтелекту, позитивного мислення і міцних знань школярів.

Освітня програма 1-Б класу ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ.doc