Новини

12.12.23

27 листопада 1863 року на Буковині народилася Ольга Кобилянська. Відома письменниця, представниця модернізму, борчиня за права жінок, що зналася на філософії та гастрокультурі — Кобилянська була однією з найяскравіших постатей української культури. Людина прогресивних поглядів, вона дещо випереджала свій час. Її героїні вирізняються інтелігентністю, емансипованістю та нескінченними пошуками ідеалу. Сьогодні розкриваємо маловідомі грані цієї сміливої жінки.

Життєве кредо письменниці: "Кожний вечір закінчуйте книгою". Навіть коли Ольга була немічною і паралізованою, вона все одно дотримувалася цього правила. Їй тоді читала донька Олена.

День фізичної культури і спорту України в календарі професійних свят на 2023 рік - 9 вересня

Як досягти успіху у спорті та стати олімпійським чемпіоном?
Якими якостями треба володіти і які перешкоди подолати?
Що важливіше: талант, неймовірна працелюбність, наполегливість та сила волі, чи везіння й щасливий збіг обставин?
Ці питання хвилюють серця мільйонів юних спортсменів, які прагнуть здобути перемогу на найпрестижніших змаганнях світу – Олімпійських іграх та одержати золоту медаль.


Літературна година

105-а річниця від Дня народження Василя Сухомлинського

28 вересня 2023 року світова педагогічна спільнота відзначає 105-у річницю від дня народження кандидата педагогічних наук, директора Павлиської середньої школи Василя Олександровича Сухомлинського. 


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ   ДЕНЬ  БІБЛІОТЕК

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. У них працює понад 52 870 співробітників, а послугами книгосховищ користуються більше 17 мільйонів 490 тисяч читачів. Спробуйте тепер сказати, що бібліотеки — це минуле століття. Нічого подібного!

Безсумнівно, зараз можна завантажити й купити практично будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців. Пам’ятаєте ж, що «тиша повинна бути в бібліотеці».

     До речі, Всеукраїнський день бібліотек — відмінний привід

 

 

 дізнатися, що з новинок з’явилося в фондах. Або сходити в бібліотеку з дитиною та взяти улюблену книгу з вашого дитинства. Ну або просто провести цей вечір за читанням. Адже читати не шкідливо, шкідливо не читати. 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2023

З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної


«Знайомство зі шкільною бібліотекою.»

Здрастуй, бібліотеко!

Книга приходить до кожного з нас у дитинстві, і тому дуже важлива перша зустріч дитини з книгою, з бібліотекою.

Діти дізналися про правила користування бібліотечними книгами, про повагу та і шанобливе ставлення до книги,

познайомилися з правилами користування бібліотекою.


національно-патріотичного година

 

"Ті , що пройшли крізь вогонь"

 

Мета: виховувати патріотичні почуття в учнів; дати поштовх до самовдосконалення людини, здатної гідно існувати і самореалізуватися за складних реалій ХХІ століття; формувати соціально компетентного, активного, відповідального громадянина й патріота України.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг

Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу школярів


Всесвітній день хліба

Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва.

Всесвітній день хліба – це і професійне свято працівників даної галузі, і, звичайно ж, данина поваги продукту, коли вшановують і всіх професіоналів, пов’язаних з виробництвом хліба, і сам хлібець. До того ж, це ще один привід привернути увагу широкої громадськості до проблем голоду, злиднів і недоїдання в світі. Традиційно, у Всесвітній день хліба в багатьох країнах проходять різноманітні виставки хлібної продукції, зустрічі кулінарів, пекарів і кондитерів, ярмарки, майстер-класи, народні гуляння, а також безкоштовні роздачі хліба всім нужденним, благодійні акції та багато іншого.

Вітаємо зі святом всіх, хто любить хліб, хто шанує його, хто вкладає в його створення усього себе! 

День пам’яті жертв Голодомору

В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу, часто — за сприяння українців-емігрантів. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих.

Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору. Силу цьому процесу дали люди, які, попри на офіційне замовчування з боку режиму, завжди пам’ятали, що зробили з українською нацією на початку 1930-х. А також завдяки українцям та всім, хто їх підтримував, тим, хто за межами СРСР зберігав пам’ять про Голодомор та передавав її своїм дітям від 1933 року до сьогодні.

Івана Семеновича 

Нечуя-Левицького

(Левицького) (1838-1918), 

українського прозаїка, публіцист

Іван Нечуй-Левицький. Життя митця і його творчість як новий імпульс української літератури

 (І.Франко: «Колосальне всеобіймаюче око України»)


“Заповідні місця мого краю”

(Бібліоподорож)

     Саме краєзнавство покликане зародити почуття гідності

та любові до Батьківщини у підростаючого покоління.   Інформаційна краєзнавча робота  бібліотек має бути спрямована на те, щоб допомогти юним користувачам пізнати досконаліше свій край за допомогою бібліотечних фондів і донесенню їх бібліотекарем до читача.

Наше місто

  Южноукраїнськ ще дуже молоде, тому не може похвалитись старовинними архітектурними пам'ятками або якимись історичними цікавинками.  Але у нашому місті шанують історію та увічнюють події минулого у граніті та мармурі, віддають шану видатним особам. На території міста та с. Костянтинівка встановлено близько двох десятків пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених подіям нашої історії.

“Казками та легедами повито рідний”

Літературна година

Казки, легенди, міфи... Їх чарівний світ супроводжує нас з самого дитинства. Цей світ захоплює й полонить серця не тільки дітей, а й дорослих . Він потрібен кожній людині як її насущній, духовний хліб, який ніколи не приїдається. Іван Франко писав: “Тисячі речей у житті забудете, а тих хвилин, коли вам люба мама чи бабуся оповідала байки, не забудете до смерті”. І з цим не можна не погодитись.

В легендах тісно переплітається історія і романтична вигадка народу. Тому легенди так захоплюють нас.

  Мудрість народних легенд, переказів, древніх міфів учить нас бути

милосердними, чесними, справедливими, мудрими.


Ріка поезії рідного краю”

 

(Книжкова експозиція )

  Уся історія людства доводить, що поетичне слово йде поруч із людиною від самого Буття до сьогодення.. Книжкова експозиція — “Ріка поезії рідного краю” знайомить з поетичним словом, яке бентежить душу, хвилює, збагачує духовно. Доторкніться до поетичного слова і Ви відчуєте неперевершену насолоду!

Наш рідний край  Миколаївщина”

 

Тематична виставка

Інформаційний паркан

  

 Інформаційнийпаркан: протягом дня в бібліотеці на імпровізованому паркані учні й вчителі розміщують короткі інформаційні повідомлення, вислови, малюнки, світлини за  тематикою Всеукраїнського місячника.


“Веселкове намисто”

Презентація книги  Валентини Тищенко

 

      Валентина Тищенко відмінник народної осаіти України, пропонує своїм юнним читачам відійти від коммпьютерів і телевізорів - і вирушити у світ,що за вікном

Прочитавши поетичні рядки, дитина неможе залишатися байдужою до природи .

 У маленьких творах — велика любов до Батьківщини, народних традицій, родинних цінностей.

“Краю мій, ти частка батьківщини”

Вернісаж малюнків

Бібліотека покликана зберегти духовні і культурні надбання  своїх земляків і передати їх у спадок юним поколінням, виховуючи їх на звичаях, традиціях рідного краю, щоб привити любов до рідної землі та зберегти всі ті надбання людської праці минулих років для майбутніх

поколінь.

Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по- справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

Краєзнавча інформація в бібліотеці є джерелом формування національної свідомості, самосвідомості, виховання патріотичних почуттів, розвитку допитливості.

«Є щось святе в словах «мій рідний край»...»

                                                             Наталя Забіла

 

      Вивчення історії рідного краю, популяризація його 

традицій, культурних цінностей, надбаних народом протя-

гом століть, у наш час є одним із найголовніших завдань, 

що стоять перед бібліотеками як культурно-освітніми 

центрами. «Без минулого немає майбутнього», говорять в 

народі. І це так, адже за все, що маємо, ми завдячуємо пре-

дкам, наші надбання ляжуть в основу здобутків нащадків. 


“ Коло чарівних книг”

( Казки письменників  Миколаївської області)

“У світлім- просвітлім казковому лісі” : Поетична казка Свірської Т.Д.

      У лісі світлому панує любов та взаємоповага , а ліс темний, навпаки, - оповитий самотністю, страхом. Якою бути лісовій домівці — вирішувати самим мешканцям лісу. “ Казки чайної ложки”Ірини Грунської”, “Збірка  Зорійчин дивоцвіт” казки Миколаївської письменниці Ольги Славної,  Збірка казок сучасного українського письменника Степана Чигінцева  “Метаказки”- це непросто книга, це інструмент для поліпшення вашого життя. У кгожній казці закладена глибока мудрість . На читачів чекають яскраві й веселі персонажі, цікаві й дивовижні історії, захоплюючі й неймовірні пригоди.

Запрошуємо до чарівного світу казок. Сміливо вирушайте в путь!   


Велику роль у забезпеченні духовного розвитку і саморозвитку особистості відіграє книга. Тому пропаганда читання, виховання бібліотечно-бібліографічної та інформаційної культури, формування вміння користуватися бібліотекою, її послугами, книгою, довідковим апаратом, розвиток творчої думки, пізнавальних інтересів , формування читацької компетентності школяра.

"Перші кроки до бібліотеки"

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.

А двері широкі відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, казок повістей

У тиші говорять з нами

В книжках – відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками,

Розрадять, коли нам нелегко

                                                                                Для нас зберігає їх довгі роки – бібліотека.

Мета: дати учням поняття: бібліотекар, читач; познайомити з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці; залучити учнів до читання книг; виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї. Ознайомити дітей з приміщенням бібліотеки її залами та призначенням кожного. Розглянути склад книжок та підручників Розвивати увагу пам'ять зосередженість. Виховувати прагнення та бажання вчитися гарно читати.

       Книга – це безцінне багатство, скарб. Отже, ставитись до неї належить з особливою увагою. Книга любить охайних читачів. Книжку не можна кидати, рвати. малювати на ній.

Свої перші кроки діти почали із знайомства з бібліотекою, їх здивувала величезна кількість книг та журналів. Вони дізналися, що у кожної книги є своє місце, всі герої книг живуть тут дружно і «чекають», коли до них прийдуть маленькі читачі.

Книга – це скарбниця знань і досвіду людського. Про все, що нас оточує, про всі явища і закони природи люди дізнаються з книг. За допомогою книг ми можемо помандрувати до різних країн, піднятися за хмари і опуститися на морське дно. Вони розкажуть тобі про

далеке минуле нашої землі, або перенесуть в майбутнє, в третє тисячоліття.Книга – це безцінне багатство, скарб. Отже, ставитись до неї належить з особливою увагою. Книга любить охайних читачів. Книжку не можна кидати, рвати. малювати на ній.

              Правила поводження з книгою:                   

1. Беріть книгу чистими руками.

2. Не перегинайте книжки, від цього випадають сторінки.

3. Не кладіть у книжку ручки, олівці та інші предмети, від цього вона рветься.

4. Не загинайте сторінки, користуйтеся закладками.

5. Не читайте книги під час їжі.

6. Щоб книга довше служила, обгорніть



Бути грамотним тепер модно

Міжнародний день письменності

Міжнародний день письменності Міжнаро́дний день гра́мотності—один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 8 вересня.Міжнародний день письменності (International Literacy Day) відзначається з ініціативи ЮНЕСКО з 1966 року. Очікується, що завдяки здійсненню проекту 12-річна загальноосвітня середня школа збагатиться педагогічними кадрами належної кваліфікації, сучасними підручниками і комп'ютерами.

Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі .Мета Міжнародного дня грамотності —відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому.

Отже, Міжнародний день грамотності —один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найбільш видатних педагогів нагороджують. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.


и и.bmp

Краса землі моєї України”

Вернісаж дитячих малюнків


     На виставці були  представлені роботи школярів були і наймолодші учні школи , і вже досвідчені юні художники, що представляють свої роботи на різноманітних конкурсах.

Всі бажаючі  мали можливість зазирнути в чарівний світ дитячої уяви та насолодитися яскравими барвами , поетичними образами природи, к    

Виставка художніх робіт ,скажу чесно – вражає все: сюжети, колористика, стиль і авторський почерк деяких юних митців, які з року в рік удосконалюються.

Діти працювали над своїми роботами з великим захопленням, вкладаючи в них частинку душі, багатство своїх фантазій та мрій.

Вернісаж дитячих малюнків мав на меті естетичне виховання дітей, залучення їх до заняття художньою творчістю, розвиток творчих здібностей.

- Я дуже задоволена кожною дитячою роботою, бо в них вкладені старання, любов і дитяча фантазія.

Безсумнівно, виставки такого роду надають позитивний вплив так, як мистецтво є одним з кращих способів привернути увагу до простих, але дуже яскравих і позитивних сторін нашого повсякдення.

Хочу подякувати всім , побажати їм творчих успіхів і запевнити, що у них все вдасться, бо вони всі талановиті…


         

     Виховний захід на тему:

« Інтимне фото в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик».

Під час шкільного тематичного тижня: "Безпечний Інтернет", класний керівник 8-А класу Собко Світлана Іванівна провела відкритий виховний захід на базі сучасної шкільної бібліотеки на тему: «Інтимне фото в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик.»

Мета цього заходу: сформувати в учнів уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото.

Очікувані результати:

Під час відкритого заходу діти переглянули відео «Онлайн сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті» та обговорили питання до відео: Що робити, якщо потрапив в таку ситуацію?

https://stop-sexting.in.ua/guide-for-teachers    

Учні 8-А відповідали на запитання « Правда чи Ні?», висловлювали свої думки щодо тверджень: 

Працювали в групах і презентували відповіді на запитання:

Учні 8-А класу узагальнили головну думку виховного заходу та дізналися про використання тексту « Білборд», коли вони публікують чи надсилають будь-яку інформацію та фото чи відео.

Цей захід рекомендований до проведення у 7-11 класах інформаційно-освітньою кампанією #Stop_sexтинг з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.

https://stop-sexting.in.ua/guide-for-teachers





         Виставка до Дня українського козацтва та Дня захисника України

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, представлена  книжкова виставка «Шляхами козацької слави», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків, їх  героїчну  звитягу,  походи,  про життя  та побут козаків на Січі, про славні  звичаї, традиції та легенди  можна дізнатися зі сторінок  історичної,  художньої та довідкової  літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись                              у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

  Не випадково, свято українського козацтва співпадає з Днем захисника України.   На книжкових полицях  виставки   експонуються  матеріали про подвиги воїнів-захисників, які   і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи  кордони від ворогів.

   Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашого читального залу!

Не випадково, свято українського козацтва співпадає з Днем захисника України.   На книжкових полицях  виставки   експонуються  матеріали про подвиги воїнів-захисників, які   і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи  кордони від ворогів.

   Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до нашого читального залу!





Літературна година

“Природа у поезії дитячої літератури”

         Мабуть найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Вона завжди чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт голубої води, зелених дібров, дзвінкоголосий спів пташок, запах і розмаїття квітів — усе це дорога серцю, ні з чим не зрівняна природа .

         Діти слухали і читали вірші про природу, її красу, про різноманіття природи. Вірші про пори року, про тварин, комах, птахів, риб. Діти вчаться відчувати поетичне слово з особливим почуттям, слово розвиває душу дитини, живить її світлими почуттями. Учні вчаться розуміти навколишній світ, красу і неповторність своєї землі, чарівність рідного краю. А заучування віршів розвиває пам’ять кожної дитини. Відповідне оформлення таких свят розвиває естетичний смак дітей, а все разом створює гармонію дитячої душі зі світом. Такі поетичні свята дуже люблять діти, тому що вони естетично наповнені, багаті на слово і музику, красу і поетичність, вони незвичні і неповторні.

Отже, українські поети, створюючи вірші про природу, закликають нашого сучасника не тільки самовіддано і творчо працювати, відчуваючи радість від своєї праці, приносячи користь людям і Вітчизні, а й збагачувати себе духовно. Ми не повинні бути холодними до краси, яка оточує нас, байдужими до чарівного світу мистецтва. У серці українця мають нерозривно поєднуватися "троянди й виноград, красиве і корисне". Лише за такої умови вона буде дійсно щасливою.




         

         

Давай будемо природу берегти!

Я  метелика  не  скривджу,  хай  летить.

І  ялинку  не  зрубаю,  хай  стоїть.

Не  затопчу    мурашинку,  хай  повзе.

Не  зламаю  з  дуба  гілку,  хай  росте.


Не  впущу  сміття  у  річку,  хай  бурлить.

Із  гнізда  яйце  не  скину,  хай  лежить.

В  джерело  не  пущу  камінь  я,  хай  б’є.

В  полі  жито  не  столочу  –  це  святе.


Посаджу  в  долині  верби,  хай  шумлять.

Зерен  птахам  кину  взимку,  хай  їдять.

Покормлю  приблуду-кішку.  А  як  ти?

Давай будемо природу берегти!



         

         

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»


 Перше знайомство з бібліотекою

Мета: дати учням поняття: бібліотекар, читач; познайомити з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці; залучити учнів до читання книг; виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї.



Екологічна година:

За сторінками Червоної книги”

Мета:  Навчити дітей любити і охороняти природу. 2 Формувати уявлення про те, що рослини і тварини потребують охорони і захисту, З Дати поняття про Червону Книгу: ознайомлення з рослинами і тваринами, які занесені в Червону Книгу. 4 Розвивати любов до тварин. 5 Виховувати дбайливе ставлення до рослин і тварин.

Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством, і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю.

     Такі заходи потрібні щоб поглиблювати і розширювати знання дітей про вплив людини на природу; учити усвідомлювати необхідність зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати чуйне ставлення до природи; викликати бажання зберігати її красу.

    У бібліотеці розгорнута тематична книжкова виставка:

Мі всі господарі природи тож збережемо її вроду”

         

    Живе в природі істина проста

Я стверджую усе це не з нагоди:

В правічній мові Матері-природи

Родилось першим словом – доброта.

В ній все твоє: земля і неба вись

Сміх колоска й трави, і регіт грому.

Збагни лише її в собі самому,

Обожнювать красу землі навчись.

Душа краси в природі не згора

Єство її не знає половини

Найкрасивіша ціль в житті людини

Це визернити серце для добра .


Відбулася презентація книги «Зварю тобі борщику».

Видання здійснено в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книго розповсюдження та популяризації української книги в Миколаївській області.

Відбулася презентація книги «Зварю тобі борщику».

Юні читачі слухали вірші зі збірки «Зварю тобі борщику», які написала для них Людмила Яківна Чижова. 

Пропонована книжка нашої землячки допоможе юнім читачам дійти до джерел нашої культури, щоб зрозуміти її глибину і красу.

Книга складається з креативних ілюстрацій та коротеньких віршиків . Зараз дуже важко знайти справді якісне українське видання для дітей, яке, до того ж, вдало поєднує розважання і навчання. 

Це прекрасна людина, справжній патріот України, Хотілося щоб у нас було більше таких чудових земляків. То будьмо багаті не лише матеріально, а й духовно. 



"Сучасна бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня"

(жовтень 2019)

1 - 31 жовтня 2019 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проходитиме Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. 

Екскурсія до шкільної бібліотеки.

«Казковій світ бібліотеки»

Бібліотека дуже шанобливо становиться до читачів-першокласників. Сьогодні на екскурсію до нашої бібліотеки завітали найменші учні нашої школи – першокласники. Маленькі «чомусики» і «запитайлики» дізналися про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні; про Правила поводження з книгою, та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити. Заглянули до «чарівних палаців» - стелажів, на яких живуть наші друзі – книжки.

Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили усміхнені обличчя наших маленьких читачів та їх слова вдячності.

Літературна подорож

Друже, Ти любиш читати? А подорожувати? Хто ж не любить! І розповідати не треба, як літературні персонажі та краєвиди зі сторінок улюбленої книжки оживають у нашій свідомості. Ми сьогодні завітали у бібліотеку, але не просто взяти потрібну книгу, а здійснити дивовижну літературну мандрівку шкільною книгозбірнею. Готовий?

        Сьогодні я розповім Тобі, як весело, пізнавально та цікаво провести час у бібліотеці.

        Тільки уяви собі, як чудово ділитися враженнями про твір з однокласниками, від якого усі вони — в захваті!

        Нізащо не повірю, що Ти не любиш казок. Їх обожнюють всі, навіть дорослі. Скажу по секрету, лишаючись наодинці, вони частенько знімають з Твоєї полички барвисту книжечку і, тепло усміхаючись, гортають знайомі з дитинства історії.

 Нині в Україні налічується 40 000 бібліотек. Важко уявити, скільки мільярдів книг у них зберігається, — багате поле для розвитку особистості, чи не так? Тож читай, самовдосконалюйся і рости, адже книги — найкраще джерело знань, перевірене часом.

Тут я хочу помістити"Веселий, добрий сміх, якого вистачить на всіх"

1 .Хочу яку – небуть книгу.

Щось легшого? 

Все одно , я тут з автомашиною.

2. Як тобі сподобається моя остання книга ?

Буду з тобою відверта: не відповім на це запитання.

3.Тату, а Івасик газету їсть. 

То нестрашно. Газета вчорашня.

3. Бібліотекар. А яке Ваше улюблене друковане видання?

Читач. Гроші.

4.У моїй книзі сіла батарея. Ненавиджу майбутнє...

5.Поради письменникам:щоб читачі не могли відірватись від ваших книжок, спробуйте нанести на їх обкладинку суперклей.

6.Читач скаржиться бібліотекарю:

- я у вас взяв книгу"Як заробити мільйон?", а тут половини сторінок видерта!

- Ну і що.Півмільйона теж добре.


7.В бібліотеці.

В цій книзі я знайшов 10 доларів. Дайте іншу книгу цього автора.

8.Розмова подруг.

- ти не могла б дати моєму сину"Гамлет" Шекспіра

- а хіба не можна взяти в бібліотеці?

- в бібліотеці не дають - вимагають "Івасика - Телесика".

Весела перерва

- Скільки букв у азбуці? – запитала вчителька.

- Шість – відповів Тарасик.

- Як так? Назви їх.

- Будь ласка: а, з, б, у, к, а.

***

- Бабусю, почитай мені газету, - просить онук.

- Як же я тобі, рідненький читатиму, коли я вже літер не бачу?

- То давай я на літери буду дивитись, а ти читай.

***

- Ти що, Іванку, робиш?

- Пишу листа Галинці.

- Так ти ще писати не вмієш?!

- То нічого, Галинка ще не вміє читати.

***

- Чи зрозуміли ви мене? – запитав учитель мови наприкінці уроку.

- Зрозуміли!

- То хто наведе приклад слова з префіксом пре-?

- Поїзд пре, – відповів один учень.

***

- Івасику, у вас є корова? – питає вчитель.

- Є.

- То розкажи, як вона виглядає.

- А наша корова тепер не виглядає, тато на зиму всі дірки забили дошками.

***

- Васильку, провідміняй іменник трактор – 

Трактор, тракториця, трактореня...

***

- Якого роду слово „ яйце ”? – запитала учителька учня.

- Ніякого, - відповів учень.

- Чому?

- Бо ми не знаємо, хто з нього вилупиться: півень чи курка...

***

Учень відповідає:

- У полярних краях живуть такі істоти: пінгвіни, тюлені, моржі та полярні дослідники.

***

Батько запитує свого сина:

- Чому ти тільки двійки та трійки приносиш?

- Треба, тату, з найменшого починати...

***

- Назвіть шість тварин, які живуть в Арктиці.

- Два тюлені і чотири білих ведмеді.

***

Учитель на уроці математики:

- Андрію, якщо ти знайшов три гривні в лівій кишені і дві у правій...

- Значить, я одягнув чужі штани.

***

- Василю, скільки буде, якщо розділити вісім пополам?

- Якщо ділити впоперек, то буде два нулі, а якщо поздовж – дві трійки.

***

- Нашому вчителеві не можна вірити.

- А чому?

- Вчора він говорив, що 5 і 5 буде 10. А вже сьогодні твердив, що 7 і 3 також 10.

***

- А скільки років твоєму дідусеві?

- Я не знаю, але він у нас уже дуже давно.

***

- А тепер, Грицю, наведи-но, будь ласка, приклад питального речення, - попросив учитель.

- Іване Петровичу, а чи поставите мені двійку за те, що я не виконав домашнього завдання?

***На уроці історії:

- Отже, мої юні партизани, починаю допит по минулій темі.

***

Батько сину:

- Двійку виправив?

- Виправив!

- Ану покажи!

- От!

- Ну хто так виправляє?! Дай сюди!

***

- Сергію, назви планети Сонячної системи, - каже вчителька.

- Земля, Ма-а-арс, - тягне час Сергій і не розчувши до ладу підказку, додає:

- Снікерс!

***

Вовчик приходить зі школи.

- Показуй щоденник!

- А я його дав Петрику, батьків полякати!

„Перлини” із шкільних творів

-Собака бігла, підстрибуючи, обганяючи зайця з півдня і з півночі.

-У собаки були блакитні очі й рожеві щоки.

-Ця череда корів складалася з тридцяти овець.

-Сірі вовки збираються у зграї по 10 -12 людей.

-Неподалік від нашого села був пом'ятий овес, бо там засмагали кабани.

Книга вчить, як на світі жить 

Свято книги у бібліотеці.

   Мета: долучати дітей до книги — джерела людської мудрості; прищеплювати інтерес до читання, до пізнання навколишнього світу. Розкривати цікавий і захоплюючий світ дитячої книги. Виховувати у дітей бажання вчитися і підвести їх до висновку, що знання — це велика сила, без якої в житті не обійтися.

“ Казковій світ бібліотеки”

Виставка дитячих книжок

Школа — це світла дитяча країна, у якій діти навчаються, ростуть, мудрішають і міцніють. А книжка — це життєдайне й чисте джерело мудрості, без якого не обійтися нікому, бо в ній зібрані всі знання людства. 

Пропонуємо згадати відому мудрість «книга - найкращий подарунок» і зробіть свій власний дарунок – подаруйте бібліотеці книгу. 

Може, саме подарована вами книга стане для читача бібліотеки головною книгою життя. Приєднуйтесь до кола друзів бібліотеки!

Протягом місяця в нашій бібліотеці на імпровізованому паркані розміщуйте подяки, пропозиції, зауваження від вчителів та учнів.

Грантовий конкурс "Моя школа 2019 р."

Фонд громади Вознесенська за підтримки депутата Верховної Ради України Ільюка Артема та депутатів Миколаївської обласної ради Крета Юрія та Невеселого Владислава  оголосили грантовий конкурс "Моя школа 2019 р."

Мета конкурсу  - поліпшення умов навчання дітей та запровадження інноваційних освітніх практик у навчальних закладах Миколаївської області .

    Ми вирішили взяти участь у цьому конкурсі, щоб поліпшити умови шкільної бібліотеки і перетворити її на медіотеку.

    Для цього були розроблені три проекти:


    - медіатека як структурний підрозділ бібліотеки( відеозона в бібліотеці);

    -медіатека як структурний підрозділ бібліотеки( зона відпочинку та індивідуальної роботи);

    - медіатека як структурний підрозділ бібліотеки( зона відпочинку та індивідуальної роботи).

        У школі були проведені заходи, на яких були презентовані дані проекти . Педагогічний колектив та батьківська громадськість дала згоду для участі в конкурсі,     підкріпивши своїми підписами .


Сподіваємося що дані проекти зацікавлять комісію, яка сприятиме втіленню в життя.

Щиро вдячні за розуміння і підтримку.

Невеселий Владислав

Ільюк Артем

Крет Юрій

14 лютого - Міжнародний день дарування книг

 14 лютого – свято закоханих, День святого Валентина. А з 2012 року – ще й Міжнародний день дарування книг. 

         Ідею створення свята – Міжнародного дня дарування книг – підказав маленький син засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books у        США Еммі Бродмур, запитавши її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? А дійсно, чому б разом з валентинкою не подарувати     книгу? Адже це дивовижний спосіб поділитися любов’ю та прийняти участь в добрій справі!

 Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

        Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов. Вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду.