Новини школи

Відбулося друге засідання комітету безпеки ліцею, на якому було вироблено узгоджену карту безпеки закладу та запропоновано провести опитування серед учнів 6-10 класів про вибір актуальних тем для тренінгів.

 06.03.2024 р. 

Южноукраїнський ліцей № 1 ім. Захисників Вітчизни взяв участь  у проєкті 

"Save the Сhildren"!


изображение_viber_2023-12-04_10-55-07-800.jpg
Алгоритм дій вчителя.pdf
інфор. матеріали 5959.pdf
5e4d284e5e82f361187333.jpg
Алгоритм звернення за медичною допомогою до сімейного лікаря або педіатра.docx
изображение_viber_2023-09-19_11-08-16-053.jpg
4 Вакцинація та законодавство.mp4

Шановні батьки!

Слід пам’ятати, що здоров’я, а  відтак і  щастя Ваших дітей багато в чому залежить саме від Ваших знань про небезпечні хвороби та шляхи їх попередження, які можуть стати запорукою їх здорового майбутнього. Багато дитячих хвороб можуть бути попереджені шляхом використання вакцин, що застосовуються при плановій імунізації.

Наше молоде покоління уже не знає страшних епідемій віспи, дифтерії, кашлюку, поліомієліту, туляремії, чуми та інших інфекцій із сотнями тисяч хворих і десятками тисяч померлих. Багаторічний досвід широкого використання вакцинації засвідчує, що активна імунізація є надзвичайно важливим засобом , який забезпечує епідемічне благополуччя при багатьох інфекційних хворобах. З часу впровадження вакцин кількість захворювань та смертельних випадків від цих хвороб значно знизилась.  Прикладом може бути дифтерія. Завдяки широкій плановій імунізації, стало можливим щорічно запобігати в Україні десяткам тисяч  таких  захворювань.

Потрібно пам’ятати, що бактерії та віруси мають властивість виживати та періодично викликати епідемії серед невакцинованого населення. Без вакцинації хвороби, від яких ми зараз захищаємо своїх дітей, можуть повернутися. Багато дітей, які вижили після захворювання, можуть страждати від хронічних ускладнень протягом усього подальшого життя. Ризик поширення захворювань серед дітей, які не отримали щеплення, значно вищий, ніж у захищених шляхом вакцинації.

У нашій країні вакцинація проводиться у відповідності з національним календарем щеплень. За умови його дотримання він є найбільш оптимальним для забезпечення повноцінного імунітету.

Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців, усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні. В умовах воєнного стану імунізація – чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань і їхніх наслідків. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень – не виняток.

Зараз часто на сторінках газет піднімається питання користі і шкоди щеплень, і як правило, безпідставно стверджують, що щеплення шкідливі, завдають шкоди здоров’ю. А все тому, що люди не бачать хворих, того, як важко протікають хвороби і які ускладнення вони дають. Саме тому складається враження, що небезпеки ніякої немає й можна не прищеплюватися. Ось такі розмови, обговорення й окремі випадки, які мусуються – слугують ґрунтом для зростання числа відмовників. Якщо ми не переборемо зараз цей бар’єр і люди будуть продовжувати відмовлятися від імунізації, то ми вже будемо не профілактикою займатися, а боротьбою з епідемією інфекції.

Вакцинація — важливий етап у житті вашої дитини, завдяки якому вона буде захищена від інфекційних захворювань і збереже здоров’я.

Вакцинація – це єдиний шлях вберегти дитину від небезпечних інфекцій. Всі діти мають право на вакцинацію, і це право забезпечується державою.

Управління освіти Южноукраїнської міської ради імені Бориса Грінченка звертає Вашу увагу, що відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», листа головного  державного санітарного лікаря Миколаївської області  від 09.08.2023 №14/01-1303 «Про допуск до навчання в організованих дитячих колективах», що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування навчальних закладів не дозволяється. Винятком є, якщо профілактичні щеплення дітям проведено  з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації, за рішенням ЛКК.  Тільки у цих випадках діти  можуть бути прийняті до відповідного дошкільного навчального закладу та відвідувати його.


изображение_viber_2023-09-19_11-08-16-053.jpg

06.06.2023 року відбудеться звіт директора ліцею. Запрошуємо приєднатися усіх бажаючих

"До Великодня нашим захисникам від щирого серця та з вірою у Перемогу".

Під таким гаслом пройшла благодійна акція в першому ліцеї Южноукраїнська.

Малюнки, листи, обереги, ліки, продукти харчування -все зібране передаємо на фронт.

Дякуємо батькам, учням та працівникам закладу! Ви-найкращі !!!


Нагальним для  випускників є  питання: яку професію обрати, в який вуз вступати.

Сьогодні говорили з учнями 11 класу першого ліцею Южноукраїнська про професію енергетика, яка є актуальною та необхідною для нашої АЕС та й для всієї України.

Зацікавились...

В Южноукраїнському ліцеї №1 відбулася виставка композицій та малюнків до Великодня!

Шановні освітяни, батьки та учні Южноукраїнської громади!


Для висвітлення учбового процесу, здобутків, проведення заходів або з проблемних питань, звертайтесь з інформацією до нас.


Телеграм канал «Освіта Южноукраїнська» створено виключно для покращення освітнього процесу та матеріально технічної бази.


Тому інформацію з різних питань надсилайте на телеграм бот @osvitayuzh_bot



Зустріч із військовою частиною 

З метою профорієнтації з учнями 11 класу Першого ліцею імені Захисників Вітчизни зустрілися військові військової частини 3044.

Змістовно, цікаво гості розповіли про професію військового , яка на сьогодні є нагальною.

Також в учнів була можливість поспілкуватися безпосередньо з учасником ООС, послухати розповіді про воєнні події сьогодення.

Дякуємо! 

IMG_2370.jpg

"Тато, мама, я - спортивна сім'я"

Подія, на яку всі чекали з нетерпінням, відбулася. В Першому ліцеї імені Захисників Вітчизни пройшло спортивне свято "Тато, мама, я-

спортивна сім'я", в якому взяло участь три родини 1Б класу.

Дякуємо батькам та вчителям за позитивні емоції! Ви-найкращі! 

IMG_2369.jpg

Змагання до Дня працівника освіти

Змагання до Дня працівника освіти

Олімпійський тиждень

Управління освіти Южноукраїнської міської ради імені Бориса Грінченка повідомляє, що в закладах освіти буде проводитись підготовка до нового 2022/2023 навчального року: навчання працівників закладів освіти до організованої евакуації учасників освітнього процесу до укриття та їхнє перебування в укритті під час сигналу «Повітряна тривога». Під час навчального року укриття закладів освіти розраховується лише на здобувачів освіти та працівників закладу освіти. В зв’язку з цим, заклади освіти Южноукраїнської міської територіальної громади, в разі небезпеки, не слугуватимуть з 29 серпня 2022 року укриттям для жителів прилеглих будівель.

Дякуємо за розуміння.

Звіт директора школи відбудеться 10 червня!

Запрошуються батьки та громада.

До уваги батьків! 

Свідоцтво про здобуття початкової освіти видається тільки тим учням які переходять у інший навчальний заклад. Попередньо свідоцтво потрібно замовляти, писати заяву одним із батьків про видачу свідоцтва про здобуття початкової освіти.

 (Надається 3 дні на видачу свідоцтва) 

(перейти за посиланням можна натиснувши на картинку)

(перейти за посиланням можна натиснувши на картинку)

 «Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України» 

Тисячі школярів з тимчасово окупованих територій прагнуть вступити до українських ВНЗ. Навіть вивчення української мови для них недоступне. А шлях до вступного іспиту сповнений викликів. Вони долають всі труднощі заради кращого майбутнього. Заради життя серед своїх. Дедалі більше молоді обирає навчатися тут. Це складний, але свідомий вибір. Вартий нашої підтримки. Перемагаючи у боротьбі за людей, ми наближаємо повернення наших територій. 

abirure_short_final_HQ.mov
abirure_long_final_HQ.mov

Вітаємо!!!

Вчитель музичного мистецтва Репях Наталя Сергіївна пройшла у фінал  відбіркового етапу всеукраїнського конкурсу "Вчитель року - 2022" у номінації "Мистецтво".

Мистецтво Репях Відеорезюме.mp4

Свято осені

Настала щедра осінь. Щороку, рудоволоса красуня осінь стає приводом для святкування. 

Ось і учні на один день поринули в чудову осінню казку.

Нині осінь нас чарує,

Неповторна, чарівна,

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона.

Виглядає так казково

Восени і парк, і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикраша осінь край! 

24 листопада у 3-Г клас завітала Королева Осінь. Усі діти дуже гарно розповідали віршики,відгадували загадки місяців,готували борщ, вказали які птахи є зимуючими ,а які перелітними.  Виконували мелодійні пісеньки, веселі таночки, а наприкінці свята чарівна Осінь на прощання пригостила дітей своїми дарами, які діти смакували по закінченню свята. 

Свято пройшло весело й цікаво. Всі присутні отримали безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень. 

Наказ про дотримання мовного законодавства в школі

про дотримання мовного законодавства (1).pdf

Увага! 

З 22 жовтня 2021 року школа відновлює звичайний режим роботи.

наказ про простій 2021 НОВИЙ.docx
20211021_114008.mp4
20211021_114004.mp4

20 жовтня 2021 року до ДНЯ КУХАРЯ та КУЛІНАРА в учнів 2-Б класу (класний керівник Шаповалова Світлана Володимирівна) відбулося СВЯТО МАЛЕНЬКИХ КУХАРІВ.

Діти привітали кухарів шкільної їдальні, розповідали вірші, відгадували загадки, проводили конкурси, грали в ігри, виконували вправу "Сенкан", складали меню корисного сніданку, варили борщ та компот, слухали казку, читали легенду, розв'язували задачі, робили аплікацію "Фартушок", виконували танцювальні композиції, складали прислів'я, готували страви.

Діти задоволені та щасливі.

20211021_114013.mp4
наказ про простій 2021 НОВИЙ.docx

Методична комісія вчителів з фізичної культури

З 06.09 по 10.09 на базі ЮЗШ І-ІІІ ст. №1 ім. Захисників Вітчизни було проведено Всеукраїнський Олімпійський урок. Участь у цьому уроці взяли участь учні 1-11 класів. Були проведені такі заходи:

- тематичні бесіди про Олімпійський рух в Україні, про літню олімпіаду «Токіо 2020», про досягнення українських спортсмпенів на олімпіаді;

- спортивні змагання у вигляді естафет.

     З 13.09 по  17.09 на базі ЮЗШ І-ІІІ ст. №1 ім. Захисників Вітчизни було проведено  Олімпійський тиждень. Участь у цьому уроці взяли участь учні 1-11 класів. Були проведені такі заходи:

- тематичні бесіди про Олімпійські види спорту, про українських  чемпіонів та презерів Олімпійських ігор ;

- спортивні змагання  з футболу (7класи).

- естафети «Олімпійці серед нас» (6 класи)

- веселі старти «Юні олімпійці» (1-4 класи)

- перетягування катату (10-11 класи)

Вручення іменних стипендій

Сьогодні, 17 вересня, відбулося урочисте вручення іменних стипендій міського голови та виконкому . Цьогоріч від ЮЗШ №1 ім. Захисників Вітчизни отримала я, Панкова Анастасія. Хочу висловити подяку всім, хто так багато зробив для того, щоб ми змогли отримати цю стипендію. Насамперед, Управлінню освіти, Южноукраїнській міській раді за те, що вони підтримують обдарованих дітей нашого міста ,надихають на нові звершення, мотивують нас бути ще кращими і йти вперед до нових перемог.

Ця нагорода дуже цінна особисто для мене. Я вважаю, що її досягненння - це заслуга всіх учителів моєї рідної школи. Спасибі, рідні, за вашу працю!

Обіцяю і надалі активно працювати, реалізовувати свої ідеї та займатися саморозвитком. Я вірю, що стипендія, яку я сьогодні отримала, надихне мене на нові перемоги і досягнення.

Спасибі за все мої найулюбленіші, найрідніші, найрозумніші вчителі!

Спасибі, рідна школо!

Панкова Анастасія, учениця 11-А класу. 

Що потрібно пам’ятати про профілактику отруєнь грибами?

З настанням осені розпочинається грибний сезон. Нагадуємо важливі правила, які потрібно пам’ятати для профілактики отруєння грибами.

Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.

Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. До смертельно небезпечних грибів належить і свинушка тонка. Смертельною вважається навіть мінімальна доза отрути. Тому обов’язково треба мити руки після дотику з грибами.

Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас.

Щоб не отруїтися дикорослими грибами:

- найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах;

- не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах: безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять    відповідний контроль.

Якщо Ви відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково врахуйте наступне:

- ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів;

- не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;

- під час посухи грибів краще не брати взагалі: у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини;

- уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;

- не вживайте сирих грибів;

- відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох) протягом 30 хвилин;

- готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Пам’ятайте, що гриби – не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю.

Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):

- негайно викликайте «швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму; пийте багато рідини;

- навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи;

- недоїдених грибів не викидайте: їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила  в організм.

Навчальний рік до фінішу добіг.

От і усе, скінчилися уроки.

І перед вами – тисячі доріг,

Де самостійно здійсните ви кроки

І виберете ту, лише одну,

Що поведе вперед по вашій долі.

То ж вибирайте сонячну, ясну,

Дорогу світлу у квітковім полі,

Яка до щастя завжди приведе,

З якої видно горизонти й далі,

На ній ви не оступитесь ніде,

А проживете чесно й без печалі.


Останній дзвоник

Останній дзвоник підводить підсумки навчального року та знаменує подолання чергової сходинки у Вашому житті.

Для випускників останній шкільний дзвоник – це початок дороги у нове, доросле життя, в якому щодня доведеться робити самостійний вибір та відповідати за свої вчинки.

Нехай же чекають Вас попереду нові вершини та нові досягнення!

Не забувайте вчителів, які подарували Вам не лише знання, але і тепло сердець, частинку власної душі.



Як налагодити освітній процес в умовах дистанційного навчання

Технології дистанційного та змішаного навчання за рік пандемії коронавірусу стали вже звичними для шкіл. Державна служба якості освіти також пристосувала інструментарій проведення інституційного аудиту до умов дистанційної або частково дистанційної роботи закладів. Адаптації потребує організація освітньої діяльності, щоб заклади продовжували працювати якісно та ефективно і в умовах очного навчання, і онлайн. Змінювати слід і всі компоненти системи освітнього процесу школи.

Розглянемо, як директорові та педагогам налагодити роботу в умовах дистанційного навчання.

Організація освітнього процесу

Розклад

Важливо в організації дистанційного навчання узгодити розклад уроків з особливостями проведення онлайн-занять. На формування розкладу впливають освітні програми, навчальні плани, санітарні вимоги тощо, втім є і суб’єктивні чинники, як-от запит від батьків розпочинати заняття пізніше.

Настанови щодо формування розкладу в умовах дистанційного навчання:

Інтернет-платформа

Обрання єдиної інтернет-платформи для забезпечення освітнього процесу в умовах дистанційного навчання спростить взаємодію учасників освітнього процесу. Разом з тим, важливо пам’ятати, що учні можуть мати труднощі з доступом до того чи іншого каналу комунікації, інтернет-платформи тощо. У такому разі важливо передбачити для окремих учнів альтернативні рішення.

На що варто звертати увагу при обранні інтернет-платформи для дистанційного навчання:

Педагогічна діяльність

В умовах дистанційного навчання важливо застосувати інші форми й методи роботи. Не зовсім доцільно пропонувати учню опрацювати текст підручника, адже шкільні підручники спрямовані на очне навчання. Учитель має адаптувати навчальні ресурси відповідно до особливостей класу, можливостей учнів. Водночас під час проведення навчальних занять онлайн учитель обмежений у прийомах роботи. Відрізняється і стиль навчання дітей: в онлайн-режимі частина учнів можуть втрачати динаміку, інші ж навпаки – проявляти більшу активність та ліпше засвоювати матеріал. У той же час навчання з використанням дистанційних технологій відкриває нові можливості для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Поради педагогам для роботи в умовах дистанційного навчання:

Важливою частиною успішної педагогічної діяльності умовах за дистанційного навчання є підтримка педагогічного колективу з боку директора.

Як директорові продемонструвати підтримку роботи педагогів в умовах дистанційного навчання?

Система оцінювання

Зазнали змін і види завдань, які пропонуються учням. Завдання й форми роботи, що використовувалися в умовах очного навчання, можуть бути неприйнятними під час дистанційного. Наприклад, за використання технологій дистанційного навчання неможливо виконати завдання на перевірку знань, відтворення тексту підручника. Очевидно, що змінивши форми роботи під час уроків, потрібно змінювати і форми оцінювання.

Як вчителеві налагодити систему оцінювання?

Освітнє середовище

За дистанційного навчання значна частину роботи зі створення освітнього середовища стали виконувати батьки, забезпечуючи дитину технікою, доступом до інтернету, облаштовуючи робоче місце. Втім директорові школи не варто забувати про такі важливі аспекти роботи:

Пам’ятка для батьків щодо дотримання протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19) під час травневих свят

Наближаються Великодні свята, тривалі вихідні і дуже ризикований момент для епідеміологічної ситуації. Люди збираються йти в церкви, святкувати компаніями, відвідувати публічні місця. І дуже важливо, щоб наслідком радості від свята не стала біда від хвороби. 

Зокрема, аби упередити сплеск вірусу, під час відвідування богослужінь, необхідно дотримуватися суворих правил та обмежень: дотримуватися дистанції 1.5 - 2 м; використовувати маску; не відвідувати храм, якщо є ознаки захворювання.

Утриматися на час святкових та вихідних днів відвідування місць скупчення людей, святкувань у великих компаніях.

Закликаємо проявити відповідальність, обачність і уникати масових скупчень на свята. 

Дотримання кожним з нас простих протиепідемічних заходів може вберегти життя та здоров’я сотень людей !

28 квітня Всесвітній день охорони праці

    У 2021 році – девіз :«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».    

    Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

    Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2 та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

    З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психологічно соціальні ризики та ризики насильства.

    У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. До Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і н а рівні підприємств.

    Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.    


Відповідно до протоколу від 08.04.2021 № 52 міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із поширенням короновірусної хвороби COVID-19 на адміністративній території міста Южноукраїнськапродовжено навчання учнів 1-11 класів з 12.04.2021 по 07.05.2021 за дистанційною формою.

Рішення про подальше навчання буде прийнято на штабі 06.05.2021 р. 

Конкурс "День Здоров'я"

Учні 2-В класу приймали участі у конкурсі з "Дня Здоров'я"

  Виховна година "У світі професій" 

Вибір майбутньої професії-важка справа. Не кожен старшокласник може впоратись із нею самостійно, часто діти обирають ті професії, які їм не потрібні або не подобаються. Майбутня професія повинна приносити радість, задоволення.

        Про все це і розмовляли учні 10-А класу на виховній годині "У світі професій", де ознайомилися із найпрестижнішими професіями в сучасному світі.

    На виховну годину завітав директор школи О.О. Петренко, який вручив медаль "За відданість справі" Гаразі Людмилі Василівні, учителю української мови і літератури, класному керівнику 10-А класу, за вагомий внесок у справу освіти української нації, духовність, християнську мораль.

20210319_121955.mp4
20210319_121936.mp4

День щастя

20 березня - Міжнародний ДЕНЬ ЩАСТЯ.

  Дата святкування була обрана не випадково. Адже 20 березня - день весняного рівнодення, коли день дорівнює ночі і сонце світить однакову кількість часу практично на всій території земної кулі. Таким чином, цей день символізує рівне право на щастя кожного мешканця Землі.

 Напередодні МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЩАСТЯ в учнів 1-Б класу( класовод Шаповалова Світлана Володимирівна), відбувся ДЕНЬ ЩАСТЯ!!!

 Зранку ми занурились в атмосферу позитиву і щастя, вчилися помічати щастя в кожній дрібничці. Під час РАНКОВОЇ ЗУСТРІЧІ - бажали один одному позитивного дня, налаштовувалися на нотку щастя та радості. Навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас.

  Діти ознайомились з поняттям "щастя", дізнавалися на скільки вони є щасливими, з'ясували "З чого починається щастя?", "Де живе щастя?".

 В "лабораторії щастя" створювали власну формулу щастя. Під час вправи "Позитив у мене та інших" дарували слова вдячності  та знаходили позитивні риси один в одного.

Зображували емоції, зазначали, що в нашому серці, створювали портрет веселої, життєрадісної та позитивної людини. Всі негативні емоції викинули в "смітник".

 Протягом дня діти слухали казки " Про дерево щастя", притчі " Про щастя", "За ким бігає щастя", " Як знайти щастя", виконували флешмоб, фізхвилинки, співали та слухали пісеньки " Щастя", 

" 100% щастя", "Щастя Вам", розповідали вірші, ознайомились з прислів'ями, висловами видатних людей про щастя, складали СЕНКАН, "АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ", вправа 

" Люстерко ", грали в гру

 "Я ЩАСТЯ!!!", розв'язували ребуси, малювали "ПІДКОВУ ЩАСТЯ".

Також у нас було експрес - опитування, під час якого з'ясували чи щасливі ми, чи щось нам заважає відчути щастя.

Сьогодні шукали ЩАСТЯ у всьому: що бачимо, чуємо, чого торкаємося.

 Діти не залишилися без 

" сюрпризів- подаруночків" - 

" солодка мрія"( шоколадні цукерки), бо найпростішим способом підвищити " гормон щастя", який виробляється в нашому головному мозку є поїдання 🍫 ,🍫 ,🍫,🍫,🍫.

  Це  було цікаво,  весело,

 та жваво.

  День пройшов ВІДМІННО!!!

  Ми на позитиві!!!

Замовлення підручників для 4 і 8 класу

скан витягу з протоколу №6 засідання педради від 11.03.2021 р.pdf

          

Гра-пригода за маршрутом

Протягом дня дівчатка 4-А класу брали участь в сюжетній командній грі-пригоді за маршрутом із підказками та веселими завданнями, яка завершується досягненням ігрової мети. Квест мав різні місця призначення: бібліотека, їдальня, кабінет медсестри, кабінет завуча , актова зала, вахта. Також командні змагання відбулися відбулися в межах класу. Дівчатка вправлялися в своїх уміннях відгадувати загадки, складати слова, збирати слова з паличок і "готувати" страви.


ПІЖАМНИЙ ТИЖДЕНЬ

Всесвітній день сну щорічно відзначається у п'ятницю напередодні дня весняного рівнодення. Сьогодні учні 1-Б класу долучилися до святкування. У дітей був ПІЖАМНИЙ ДЕНЬ "Сон. його казки і таємниці", який підготувала класовод Шаповалова Світлана Володимирівна.

Піжамний день говорить сам за себе. Всі одягаються в піжами, та не для сну, який там сон, якщо попереду веселі конкурси, цікаві історії та маленькі секретики. Діти із задоволенням приймали участь у різноманітних конкурсах, креативно демонстрували свої піжамні образи на подіумі "Дефіле", грали у веселі ігри "Бій подушками", "Знайди пару", проходили квести, співали колискові, розповідали вірші, відгадували загадки, складали "Асоціативний кущ", "Сенкан", ознайомились з оповіданням В.О. Сухомлинського "Ледача подушка", історичними традиціями, міфами, цікавими фактами про сон, з фазами та стадіями сну, слухали казки, розв'язували задачі. 

Звичайно в кінці дня дітей чекав подарунок (отримали амулети охоронців сну).

Для дітей це справжня пригода і величезне задоволення, адже їм завжди хочеться нових емоцій та вражень. 

Проведення таких свят це найкращий спосіб зблизитися з дітьми, подарувати їм радість спілкування та незабутні миттєвості дитинства.

У цей день міжнародні медичні організації нагадують людям про проблему недосипання та безсоння, закликають людство до здорового способу життя.


Весело лікує уся дітвора, ПІЖАМНИЙ день пройшов на УРА!!!

video-c3a156fca7efd5fe26b8bdae811c1e11-V.mp4
video-5a25b82a36d224f5a4b701527bc4ea81-V.mp4

У В А Г А

Шановні батьки!

До Вашої уваги


Пам'ятка

щодо умов допуску дітей до навчального процесу

у разі їх відсутності у закладі освіти


Довідка не потрібна у разі:


Довідка потрібна у разі:

    відсутності     дитини без попередження вихователів,     класних керівників.     

Привітання від 2-В класу

 З Днем Соборності України

Щороку в січні відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності.

Свято День соборності України щороку відзначається в одну й ту ж саму дату – 22 січня. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

    Гра-квест з природничих наук

    18.12.2020 р. - в нашій школі проведена гра-квест з природничих наук. Це аматорське інтелектуально-спортивне змагання. основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами 9-А та 9-Б класів. Виконуючи завдання учні продемонстрували особисту кмітливість. уміння вибудовувати логічні ланцюжки ї репрезентували свої здібності та винахідливість. будували оптимальні маршрути переміщення. шукали оригінальні рішення і підказки. Гравці виявили командний дух. уміння співпрацювати один з одним. дослухатися до думки товаришів.

    Квестори пізнавали у собі щось нове і це супроводжувалося яскравими емоціями та враженнями. Після якісних виконань завдань і досягнення кінцевої цілі - команди отримали призи.

Проєкт "Інтелект України"

2-Б клас вже другий рік навчається за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України". Особливість проєкту полягає у більш поглибленому вивченні основних навчальних предметів (математики, української мови і читання, ЯПС), а також у початкових класах здійснюється превентивне ознайомлення та вивчення таких предметів, як фізика, хімія, географія, історія. Матеріал подається у цікавому та доступному для учнів форматі, використовується велика кількість відео для більш легшого засвоєння нових знань учнями.

Також велика увага приділяється вивченню культурному, патріотичному вихованню школярів. Вони знайомляться із найкращими класичними та народними музичними творами.

Учні 2-Б класу із задоволенням та нетерпінням чекають кожного уроку, щоб дізнатися більше нового та цікавого.

20201221_111002.mp4

Овочевий бал-карнавал

27 листопада 1-В клас, який навчається за програмою "Інтелект України", разом із класним керівником Андросовою Альоною Володимирівною відсвяткував овочевий бал-карнавал. З особливим трепетом чекали на нього учні. Концертна програма справді порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Сценки пронизані любов'ю до рідного краю, ліричністю та гумором створили справді святкову атмосферу. Програма святкового заходу була яскравою з танцювальними номерами та музичними композиціями. Свято пройшло у колі друзів, у барвах осені, з квітами та дарами природи.   

Скасування проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів з навчальних предметів у 2020-2021 році

         День української писемності в Южноукраїнській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 імені Захисників Вітчизни


Мова – надбання предків, наше багатство. Про це ми повинні пам’ятати кожного дня, а особливо – в День української писемності та мови.

Відзначили День української писемності та мови і у нашій школі. Учителі української та мови та літератури на уроках розповідали про значення рідної мови для кожного громадянина нашої держави, говорили, що мова – це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття.

Уже традиційною для нашої школи стала радіо лінійка «Історія виникнення української мови»

Учні 5- 11 класів, за традицією, у цей день писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. До речі, ювілейний цього року. Із «Суспільної студії» у прямому ефірі Суспільного акторка Римма Зюбіна читала текст радіодиктанту, який створив письменник і видавець Іван Малкович. Цього року диктант мав назву «Виклики книжкової ери»


Зміна в українському правописі

        28.10.2020 року відбулося спільне засідання МК природничого циклу та МК математичного циклу у формі круглого столу.

    Захід спрямований на посилення української мови у навчально-виховному процесі.

    На засіданні розглянули зміни в українському правописі, затверджені 3 червня 2019 року, з якими ознайомила вчитель української мови Зінькова Марія Іванівна.

    В кінці засідання закріпили знання у вигляді бліц-опитування.

Сьогодні людство стає все більш і більш вразливим до нових інфекцій. Велика щільність населення, активні контакти, швидкі переміщення, велика кількість транспортних вузлів, де відбувається взаємодія людей з різних країн світу, усе це створює відмінну атмосферу для передання інфекцій. У цій ситуації велику небезпеку становлять хвороби, у яких існує латентний період, період протягом якого симптоми ще не проявляються, а передача зараження вже є можливим. Одна з відмінних рис нинішньої пандемії полягає в тому, що вірус Covid-19 є дуже стійким у навколишньому середовищі, має різні механізми поширення: повітряно-крапельний, контактний, аліментарний, — і у нього досить тривалий інкубаційний період. Ідеальний шлях проникнення коронавірусу – через слизові оболонки людини (порожнина носа, рота, очі). Потрапивши в організм, вірус прямує прямо до дихальних шляхів і у легені.

На сьогоднішній день спостерігається продовження зростання кількості вражених коронавірусом. Враховуючи загострення епідситуації, управління освіти Южноукраїнської міської ради імені Б. Грінченка звертає увагу учасників освітнього процесу на неухильне дотримання протиепідемічних заходів.

Заклади освіти в місті знаходяться на межі призупинення своєї діяльності саме через хворобу вихователів, вчителів, технічного і обслуговуючого персоналу.

Управління освіти окремо звертається саме до працівників закладів освіти щодо безумовного дотримання протиепідемічних заходів в позаурочний час (магазини, базар, інші місця з масовим перебуванням людей) так як, кожний з Вас, відповідно до Регламенту, може стати причиною призупинення роботи закладу.


Олімпійський тиждень

         13.10.2020 року до Олімпійського тижня на базі Южноукраїнської загальноосвітньої школи №1 ім. Захисників Вітчизни було проведено спортивний захід для учнів 6-х класів “Юні олімпійці”.


               15.10.2020 року до Олімпійського тижня на базі Южноукраїнської загальноосвітньої школи №1 ім. Захисників Вітчизни було проведено учнем 11-А класу Кравченко Ігорем, який входить в збірну команди “Колос” м. Київ, майстер-клас з футболу, так як футбол є олімпійським видом спорту, для учнів початкової школи.


      16.10.2020 року до Олімпійського тижня на базі Южноукраїнської загальноосвітньої школи №1 ім. Захисників Вітчизни було проведено учнем 11-А класу Рибаковим Сергієм, який є кандидатом у майстри спорту України з дзюдо, майстер-клас з дзюдо, так як дзюдо є олімпійським видом спорту, для учнів початкової школи.


Вітаємо з Днем вчителя!

Про вчителів є думка особлива:

    Завжди такі розумні і красиві,

    Такі начитані, і все на світі знають,

    І терпеливо, мудро нас навчають!    

    У День всесвітній вчителям пошана,

    Хай сила ваша буде нездоланна,

    Хай люблять, поважають дуже діти,

    Дарують вам і усмішки, і квіти!

        Нехай колеги люблять і цінують,

    Художники портрети намалюють,

    А композитори пісні про вас складають,

    І співаки вам пісню заспівають!

Міжнародний день миру

21 вересня відзначається Міжнародний день миру. В першій школі відбувся стріт-арт (фестиваль малюнків на асфальті), в якому взяли участі учні початкової школи. Протягом дня один за одним з'являлися композиції, цікаві й креативні, але провідною темою всіх робіт стала тема: "Діти за мир".

Дякуємо вам, маленькі наші художники!


«Зі спортом по життю»

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, має їх і Южноукраїнськ. 11 вересня у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбувся захід до Дня фізичної культури і спорту «Зі спортом по життю». Присутні учні 6-А класу ЮЗШ №1ім. Захисників Вітчизни дізнались про роботу спортивних гуртків та секцій нашого міста від запрошених гостей: тренерів-викладачів, майстрів спорту, спортсменів.


1 Вересня

Випуск 2020 рік

Наші зірочки


Вітаємо переможницю ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови ученицю 9-А класу Остапюк Діану Андріївну.



  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19» з 12.03.2020 року в усіх закладах освіти міста оголошено КАРАНТИН

  Просимо Вас сприяти дотриманню вашими дітьми вимог щодо карантинних заходів, а саме: заборону відвідування учнями закладів освіти, обмеження перебування дітей у місцях скупчення великої кількості людей (магазини, кафе, розважальні центри, кінотеатри, піцерії тощо), заборону проведення розважальних заходів та святкувань, збирання однолітків у групи.

  Карантин – це не просто канікули або відпустка, а велика відповідальність, яка покладається на кожного. Ми закликаємо вас бути свідомими, утримати дітей від зайвих поїздок і зустрічей, та проводити більше часу вдома. Головними профілактичними заходами є: ретельне дезінфікування рук, дотримання дистанції та уникнення спілкування з хворими на грип та ГРВІ.

Давайте разом збережемо здоров’я і безпеку наших дітей!


Відкриті уроки в 3-4 класах

 Уроки малювання (як їх раніше називали) дійсно стали школою творчості, розвитку уяви та фантазії учнів. Дякую вчителям за плідну працю!

Педагогічна рада з виховної роботи

  Сьогодні в першій школі Южноукраїнська відбулася педагогічна рада з виховної роботи на тему: "Передовий педагогічний досвід в роботі класного керівника". На педраді були представлені досвіди роботи кращих класних керівників щодо організації виховної діяльності з класом. Під час групової роботи вчителі розробили свої системи організації виховної роботи в класних колективах та презентували їх. Дякую всім за співпрацю!

Відкриття крос фіту

   23.01.2020р. на території Южноукраїнської загальноосвітньої школи відбулася урочиста радісна подія: відкриття крос фіту – спортивного майданчика для загартування витривалості, сили, гнучкості. Цей подарунок від керівництва міста та депутатського корпусу дуже необхідний нашій молоді для занять спортом. 

   На церемонії були присутні мер міста Параконний Віктор Кирилович, заступник міського голови Кольчак Олександр Миколайович, депутати міської ради Кваснєвський Євген Анатолійович, Борець Олександр Олександрович, Курдасов Олександр Олександрович, начальник управління освіти Сінчук Юрій Михайлович та інші. 

   Зі словами подяки від імені учнів, вчителів, батьків до запрошених звернувся директор школи Петренко Олександр Олександрович і висловив надію на подальше оновлення шкільного стадіону. 

   Спортивне знаряддя першими апробували найкращі спортсмени школи.

     Сподіваємося, що цей спортивний куточок стане в нагоді не лише учням першої школи, а й жителям міста. 

Змагання із футболу

  10.12.2019 року на базі ЮЗШ №1 ім. Захисників Вітчизни відбулися шкільні змагання з футболу серед хлопців 10-А та 10-Б класів. 

   Метою таких змагань є пропаганда здорового способу життя, любов до фізичної культури та спорту, популяризація футболу серед дітей та молоді.

   Команда 10-Б класу посіла І місце, 10-А — друге місце. Діти були нагороджені грамотами. 

   Найкращим голкіпером став учень 10-Б класу Рябець Дмитро, бомбардирами — учені 10-А класу Кравченко Ігор, Рибаков Сергій та учень 10-Б класу Замківський Назар.

Змагання із стрітболу

   05.12.2019 року на базі ЮЗШ №1 ім. Захисників Вітчизни відбулися міські змагання зі стрітболу серед дівчат в рамках обласної спартакіади школярів. Учениці нашої школи, а саме: Болотова Діана 11Б клас, Шаптефрац Діана 10Б клас, Олексієнко Анастасія 10Б клас, Загородня Анна 10Б клас, Топузанова Юлія 10А клас, Швидка Аліна 10А клас. Команда посіла І місце в цих змаганнях, діти були нагороджені медалями, кубком та грамотою. 

   Метою таких змагань є пропаганда здорового способу життя, любов до фізичної культури та спорту, популяризація стріт-болу серед дітей та молоді.

"Подорож краплинки"

   29.11.2019 року учитель фізичної культури Грабова Анастасія Володимирівна дала відкритий урок з учнями 2-Б класу «Подорож краплинки». Тема уроку: вправи для опанування навичками володіння м'ячем. Метою уроку було продовжувати розширення рухового досвіду учнів, вдосконалення навичок життєво необхідних рухових дій використання їх у повсякденній та ігровій діяльності. Розвивати в учнів спритність, координацію рухів, виховувати потребу до систематичних занять з фізичної культури, свідоме ставлення до зміцнення свого здоров'я.

  На уроці використовувалась парна, групова та фронтальна роботи, діти працювали з нестандартним обладнанням, теоретично-методичні знання були подані у вигляді презентації.

   В кінці заняття діти самостійно оцінили проведений урок.

Відвідування кабінету народознавства "Світлиця"

    20 листопада  учні 1-В класу відвідали кабінет народознавства "Світлицю". Діти дізналися багато цікавого про традиції та звичаї українського народу, варили український борщ, вивчали українські пісні, дитячу молитву, танцювали запальні українські танці. Клас вдячний дівчатам-екскурсоводам 9-А класу за змістовну, цікаву розповідь.  

Виготовлення годівнички

      Учні 1-В класу роблять добрі справи разом з батьками, вони виготовляли годівнички. На уроці "Я досліджую світ" разом з учителем Оксаною Володимирівною учні чіпляли годівнички на території школи. Діти дізналися на уроці як птахам важко пережити зиму. Ми слідкуємо, щоб годівнички не були порожніми та підсипаємо в них корм.

Міжшкільний хімічний турнір 

супровід на змагання листопад 2019.docx
супровід на змагання Тато мама я 2019.docx

День фізичної культури і спорту

            Фізична культура і спорт є запорукою здорової нації. Кожен рік у вересні ми відзначаємо день фізичної культури і спорту — 

свято сили, краси, здоров'я, гармонії. В ЮЗШ №1 ім. Захисників     Вітчизни 13.09.2019 року з нагоди святкування дня фізичної 

культури та спорту відбулася святкова лінійка. Були запрошені майстер спорту України з дзюдо та директор ДЮСШ Тімошкова 

Оксана     Володимирівна, майстер спорту України з дзюдо, міжнародного класу з сумо Тімошков Юрій Юрійович. Захід відкрила 

майстер спорту України з сумо, активістка школи, учениця 11-Б класу     Болотова   Діана. Учні 11-Б класу за здоровий спосіб життя, 

рухову активність продемонстрували флеш-моб.

    Учителі фізичної культури та гості були нагороджені грамотами за активну участь у спортивному житті школи.


О спорт, о спорт! 

Це просто клас! 

Дружіть із ним завжди.

Здоров'я, юність, силу дасть 

І творчої снаги.

Звіт про роботу мовного табору “Summercamp” на базі Южноукраїнської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ЗШ №1

ім. Захисників Вітчизни

З 03 червня 2019 року до 07 червня 2019 року у Южноукраїнській загальноосвітній школі №1 ім. Захисників Вітчизни протягом п’яти робочих днів працював літній мовний табір з вивченням двох іноземних мов (англійської та німецької мови) для учнів 4-6 класів. 

У мовному таборі перебувало 34 дитини – це учні початкової та середньої школи. Кількість груп — 3: 2 групи – учні 4,5,6,7 класів (10-13 років), які вивчають англійську мову. Кількість дітей – 26 учнів та 1 група– учні 6 класу (12 років) з вивченням німецької мови, кількість дітей – 8.

Відповідальними за організацію роботи мовного табору було призначено 4 учителя іноземної мови: 3 учителя англійської мови - Собко С.І. , Панасюк К.О., Кирилюк І.В. та 1 учитель німецької мови — Ткачова Д.М. 

Метою роботи мовного табору було:



Основні напрямки змісту роботи у таборі:

        Робота літнього мовного табору була спланована за тематичними днями в ігровій формі, згідно з віковими особливостями учнів. Завдяки цьому вдалося створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення іноземних мов. Рухливі форми роботи на свіжому повітрі змінювалися пізнавальною діяльністю у класній кімнаті. 

        Основне завдання, яке поставили вчителі передсобою до початку роботи табору - дати можливість дітям вивчати іноземну мову у цікавій формі, весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому. Щодня проводилися заходи з узагальнення та систематизації знань учнів з теми (словниковий запас, граматичні конструкції, корисні у щоденному використанні). 

Заняття проводилися у формі ігор, круглих столів, інсценування поставлених завдань та ситуацій, підготовки та захисту проектів. 

Підводячи підсумки, можна сказати, що мета, заради якої було відкрито мовний табір, досягнута. Школярі проводили дозвілля весело, розширювали світогляд, практикувалися у спілкуванні іноземною мовою. Учні змогли реалізувати себе також в творчих завданнях. Вони мали змогу проявити свої творчі здібності, навчалися поводитися в різних ситуаціях та використовувати для цього граматичний та лексичний матеріал іноземної мови, отримали достатню практику усного мовлення. У таборі панувала атмосфера взаємоповаги та сприятливий психологічний клімат. Діти були задоволені запропонованими різноманітними видами діяльності, формами роботи та висловили бажання брати участь у роботі табору в подальшому.

ПРАЦЮЄМО РАЗОМ

З переходом загальної середньої освіти на нові терміни, структуру та зміст навчання актуальним постає питання пошуку шляхів забезпечення цілісного розвитку особистості на різних рівнях освіти. 

Неперервність здобуття людиною освіти є можливою за умови реалізації принципів перспективності і наступності між суміжними рівнями освіти.

Психологічно виваженому та успішному для дитини переходу від дошкільної до початкової освіти сприяють об’єднані зусилля педагогічних колективів закладів дошкільної і загальної середньої освіти.

14 травня 2019 року на виконання плану роботи з питань наступності між ДНЗ «Ромашка» і Южноукраїнською загальноосвітньою школою №1 імені Захисників Вітчизни відбулося відвідування уроків у 1-х класах вихователями ДНЗ. На уроках з математики (Андрейченко Ольга Анатоліївна- 1-Б клас, Онощенко Людмила Іванівна – 1-В клас), на уроці з української мови ( Карпенко Наталія Вітаутасівна – 1-Г клас) працівники дошкільного закладу простежили за рівнем розвитку своїх вихованців, глибше познайомилися з особливостями навчального заняття нової української школи, використанням сучасних засобів: цеглинок LEGO, танграму та інших. 

Плідне спілкування вихователів та вчителів сприяло забезпеченню єдності, взаємозв’язку та наскрізної узгодженості мети, змісту, методів, форм організації освітнього процесу з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. 

В Южноукраїнській загальноосвітній школі  №1 імені Захисників Вітчизни пройшов урок мужності за участю військових військової частини 3044, присвячений 5-річниці створення Національної гвардії України. Море вражень і гордість за наших військових. 

Дякуємо!

1 вересня

День Знань

До Дня примирення та Дня Перемоги відбулися такі заходи

     

     Конкурс строю та пісні ЮЗШ№1

                                                                                                   

                                                                                                    Екскурсія до шкільного музею

                                                                                                                                                                                                        Урок мужності Героя Слава!

    Тематична лінійка до Дня Перемоги                                 Інформаційна хвилинка до Дня примирення                                                                                                

    

Урок мужносі в шкільному музеї                                  Флешмоб до Дня Примирення

    Година спілкувань до Дня Примирення                            Акція"Квітка пам'яті"

"День Святого Миколая"

Сьогодні, 19 грудня 2017 року, з нагоди дня Святого Миколая у Підготовчий-А клас, в якому навчаються діти з особливими освітніми потребами, завітали гості.

Начальник управління освіти Южноукраїнської міської ради Сінчук Юрій Михайлович, начальник фінансового управління Южноукраїнської міської ради Гончарова Тетяна Олександрівна привітали учнів класу та їхніх батьків зі святом, подарували солодкі подарунки та набір “ Пісочна анімація” і пообіцяли і надалі матеріально забезпечувати освітній процес і створювати умови для комфортного навчання учнів.

Теплі слова прозвучали і про вчителя Підготовчого - А класу, Добролежу Альону Олексіївну, яка охоплює турботою та любов’ю цих дітей.

Альона Олексіївна від імені усіх присутніх висловила вдячність за такий корисний подарунок і постійну увагу до потреб учнів класу.

 Подяка

    Адміністрація школи, педагоги, батьки та учні Южноукраїнської загальноосвітньої школи І — ІІІ ст № 1 ім. Захисників Вітчизни висловлюють щиру подяку депутатам Южноукраїнської міської ради сьомого скликання та начальнику фінансового управління Гончаровій Тетяні Олександрівні за придбання розвивальних ігор, дидактичних матеріалів, меблів, комп'ютерного обладнання, м'якого інвентарю в клас для дітей з особливими освітніми потребами.

        Дякуємо за вашу турботу. Ця підтримка — свідчення вашого небайдужого ставлення до проблеми освіти в Україні. Від усього серця бажаємо здоров'я , злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін вам за вашу непохитну віру в майбутнє дітей.    

    Адміністрація школи, педагоги, батьки та учні Южноукраїнської загальноосвітньої школи І — ІІІ ст № 1 ім. Захисників Вітчизни висловлюють щиру подяку Кривіцькій Жанні Олександрівні та Рибаковій Людмилі Анатоліївні за піклування про виділення коштів на придбання реактивів та проектору в хімкабінет, що створюють належний рівень навчання та розвитку дитини в умовах сучасної освіти. Завдячуючи Людмилі Анатоліївні та Жанні Олександрівні у школі з'явилася можливість придбати військову форму для учнів.

        Дякуємо вам за добрі справи та увагу, земний уклін від нашої шкільної громади.

    За допомогу у матеріально — технічному забезпеченні уроків мистецтва та художньої культури (телевізор, комп'ютер з аксесуарами), адміністрація та педагоги, батьки та учні Южноукраїнської загальноосвітньої школи І — ІІІ ст № 1 ім. Захисників Вітчизни висловлюють подяку депутату Южноукраїнської міської ради Захаровій Олені Вікторівні               Успіхів Вам у депутатській діяльності, міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії та наснаги у всіх Ваших справах.

    Подяка висловлюється Сніткову Сергію Михайловичу та Кривіцькій Жанні Олександрівні від адміністрації школи, педагогів, батьків та учнів Южноукраїнської загальноосвітньої школи І — ІІІ ст № 1 ім. Захисників Вітчизни, за придбання демонстраційного комплекту “Оптика” для кабінету фізики. За Ваше небайдуже ставлення до дітей, людяність, доброту, щедрість, безкорисливість, за увагу до проблем закладу бажаємо успіхів у всіх Ваших справах, вірних, надійних друзів та виборців.

"Міський семінар для вчителів початкових класів"

    13.12.2017 року у школі відбувся семінар-практикум за темою: “ Інтегроване навчання-шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу” для вчителів початкових класів міста.

        Відкрила роботу семінару методист КУ КМОЦ Кидюк Лариса Іванівна доповіддю про особливості інтегрованого навчання учнів початкових класів, його значення у формуванні ціннісного сприйняття учнями навколишнього світу, важливості творчого підходу до організації освітнього процесу вчителем.

        Питання підготовки учителів початкових класів до інтегрованого викладання у контексті вимог початкової освіти розкрила заступник директора з навчально-виховної роботи Булдакова Олена Георгіївна.

    Вчителями початкових класів були проведені відкриті інтегровані уроки:

    -Білоус Іриною Марківною- інтегрований урок математики та природознавства у 2-А класі з теми: "Закріплення таблиці множення числа 2. Задачі на дві дії, Ознаки зими."

   

 - Прокопчук Ольгою Юхимівною — інтегрований урок з математики, природознавства, Я у світі з теми “ Одиниці вимірювання маси. Розв'язування задач. Ми-споживачі. Птахи.”       

 За круглим столом пройшло обговорення проведених уроків, відзначено їх високу якість, результативність, творчий підхід учителів школи, їх належне розуміння особливостей інтегрованого викладання предметів у початковій школі.

"Кульова стрільба"

        05.12.2017 на базі тиру ЮЗШ №1 відбулися міські змагання з кульової стрільби між школами міста та гімназією №1 до Дня Збройних сил України. На захід були запрошені представники міської спілки козацтва, військові військової частини 3044, воїни-інтернаціоналісти.

Мʼюзик - квест

    15.12.2017 за участю учнів 5-6 класів пройшли м’юзик-квести (презентація колективної творчої справи). Учні демонстрували свої таланти та нахили.

"Свято для всіх"

Учні школи взяли участь у благодійній акції по збору продуктів харчування дітям Донеччини та Луганщини. Учні також зібрали солодощі діточкам до Дня Святого Миколая. Продукти були передані представникам військової частини 3044.

    "Фестиваль країн світ"

01.12.2017 р. пройшов міський «Фестиваль країн світу», в якому взяли участь учнів 8-11 класів. В програмі були представлені різні жанрові номери та композиції.

 

ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ 3044 НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

Військова частина 3044 Національної гвардії України з охорони та оборони ВП «Южно-Українська АЕС» проводить набір на військову службу за контрактом у добровільному порядку. Приймаються грома

дяни України, які пройшли професійно-психологічний відбір, за станом здоров’я придатні до служби і відповідають установленим вимогам проходження військової служби, не мають судимостей за вчинення злочину.

МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО:

мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії України, які проходять військову службу за контрактом, становить 7000 гривень на місяць;

зазначений щомісячний розмір під час проходження служби збільшується у зв’язку з призначенням на посади з вищим тарифним

розрядом, присвоєнням чергового військового звання, встановленням надбавки за вислугу років, а також з проходженням служби, пов’язаної з підвищеним ризиком для життя;

Крім того, передбачено наступне:

допомога для оздоровлення (один раз на рік);

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (один раз на рік у межах затверджених асигнувань);

одноразова допомога на початкове обзаведення (військовослужбовцям строкової військової служби, які прийняті на військову службу безпосередньо після закінчення строкової військової служби на військову службу за контрактом);

винагорода за тривалість безперервної військової служби (понад 15 років та кожні наступні 5 років);

щорічна основна відпустка зі збереженням грошового та матеріального забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів залежно від вислуги років;

речове майно за рахунок держави (повсякденна, спеціальна форма одягу, спеціальне спорядження);

право на безкоштовне та пільгове здобуття вищої освіти у військових навчальних закладах Національної гвардії України та можливість отримати офіцерське звання;

безкоштовна кваліфікована медична допомога у повсякденній діяльності та невідкладна допомога під час виконання службово-бойових завдань;

Довідки за телефоном: 05136-4-14-93 (понеділок - п’ятниця з 08.00 до 17.00).

В Національній гвардії України прийом на військову службу за контрактом здійснюється через кадрові органи військових частин Національноїгвардії України та 5 центрів комплектування НГУ військово службовцями військової служби за контрактом, які розміщені за адресами та мають наступнітелефони:

м. Київ, вул. Костянтинівська, буд. 5, тел: (044)-462-58-99, (066)-736-12-39, (063)-235-82-09;

м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 7, тел. (063)-236-02-22,

(048)-705-34-00;

м. Львів, вул. Стрійська, 146, тел. (063)-313-30-03; (032)-264-53-47,

(063)-239-85-58;

м. Дніпро, вул. НадіїАлексєєнко, 46, тел. (063)-317-01-65,

(056)-767-57-47 056 766 22 39;

м. Харків, вул. АкадемікаПроскури, 1, тел: (057)-760-30-61,

(063)-317-00-82, (057)-760-35-00;

Графік роботи центрів:

з 9.00 до 18.00 крім святкових днів, суботи та неділі.

Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються законами України, положеннями про проходження військової служби в Збройних Силах України, та іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (у редакціївід 26 жовтня 2012 року) на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу до Національної гвардії України приймаються громадяни, які пройшли професійно - психологічний відбір і відповідаютьустановленим вимогам проходження військової служби:

- військовослужбовці, які прослужили на строковійвійськовійслужбі не менше трьох місяців;

- громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;

- військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 років до 40 років.

     Вимоги до кандидатів для проходження військової служби за контрактом:

- придатність за станом здоров’я до військової служби у Національної гвардії України, що встановлюється в ході медичного огляду та професійно-психологічного відбору, які проводяться у відомчих медичних закладах МВС України.

- вища, професійно-технічна, повна або базова загальна середня освіта (для громадян призовного віку, які не проходили строкової військової служби);

- наявність кваліфікації, що споріднена або відповідає військово-обліковій спеціальності за посадою, на яку планується призначення для проходження військової служби за контрактом;

- наявність отриманої під час проходження строкової військової служби військово – облікової спеціальності, що відповідає профілю службової діяльності за посадою, на яку планується призначення для проходження військової служби за контрактом для             військовозобов’язаних).

Перевагу при відборі мають кандидати з числа:

- військовослужбовці в строкової військової служби Національної гвардії України, які з добули військово – облікову спеціальність, що відповідає профілю службової діяльності за посадою, на якій вони бажають проходити військову службу за контрактом;

- військовозобов’язані, які проходили строкову військову службу або військову службу за контрактом у Національної гвардії України;

жінки, які закінчили вищі навчальні заклади та отримали кваліфікацію, що відповідає військово-обліковій спеціальності за посадою, на якій вони бажаютьпроходити військову службу за контрактом;

- громадяни призовного віку, які мають повну загальну середню, вищу або професійно-технічну освіту.

Не підлягають прийому на військову службу за контрактом громадяни України, які:

- за станом здоров’я не придатні до служби у Національної гвардії України;

- притягувались до кримінальної відповідальності, були засуджені судом до позбавлення або обмеження волі, тримання у дисциплінарному батальйоні, виправних робіт, позбавлення права обійма типевні посади або займатися певною діяльністю; щодо яких проводиться досудовеслідство або справа яких розглядається судом;

- мають близьких родичів (батька, матір, дружину, рідних братів і сестер), які притягувались до кримінальної відповідальності (для кандидатів для проходження служби у частинах з охорони АЕС, частинах та підрозділах з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних);

- перебувають на обліку в органах внутрішніх справ (у зв’язку зі скоєнням правопорушень), у наркологічних або психоневрологічних диспансерах;

- під час проходження строкової військової служби негативно характеризуються командиром (начальником) підрозділу, на момент звернення про прийняття на військову службу за контрактом мають дисциплінарні стягнення.

КОНТРАКТ

    З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження військової служби – письмова угода, що укладається між громадянином і державою, від імені якої виступає командир військової частини, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження військової служби.

    Для громадян України, які вперше приймаються на військову службу за контрактом, установлено такі строки військової служби в календарному обчисленні:

                    - для військовослужбовців, прийнятих на військову службу на посади рядового складу, – 3 роки;

- для військовослужбовців, прийнятих на військову службу на посади сержантського і старшинського складу, – 3-5 років.

    Новий контракт про проходження військової служби укладається (не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії чинного контракту) з військовослужбовцями, які проходять військову службу на посадах рядового складу, – строком на 3 роки, з військовослужбовцями, які проходятьвійськову службу на посадах сержантського та старшинського складу, офіцерського складу, – строком на 3-5 років (до досягнення граничного вікуперебування на військовій службі), про що відповідними посадовими особами видається наказ.

    Довідки за телефоном: 05136-4-14-93

(понеділок - п’ятниця з 08.00 до 17.00) – військова частина 3044 м. Южноукраїнськ

"Дзвони наших сердець"

       10.10.2017 року відбулася участь у міській благодійній акції "Дзвони наших сердець" по збору коштів для Дмитра Малашти, якому 9 років. Учні старших класів та працівники школи в ролі волонтерів пояснювали жителям міста сутність акції та допомогали у зборі коштів.

 Українцям завжди була притаманна така людська риса як небайдужість до чужої людини і добровільне бажання допомогти їй у важкій ситуації. Найбільшим виявом гуманності і милосердя є благодійність – можливість ділитися душевним теплом, допомагати матеріально тим, хто цього потребує. Будь-яка допомога важлива.

    Спільно зробити світ добрішим та розумнішим – це можливо!  Адже немає нічого на світі приємнішого, ніж бачити усміхнені обличчя дітей та їхні  сяючі щастям очі, дарувати тепло і любов людям, піклуватися про них, робити їм добро.

                                                                                                                                                                                                                                                                

"День захисника України"        

    Напередодні свята Дня Захисника Вітчизни 11.10.2017 року відбулася урочиста зустріч з військовими в/ч 3044, під час якої була проведена тематична бесіда з учнями 9-11 класів про почесний обов'язок захисника України. Також для учнів 1 - 11 класів була організована виставка сучасної військової зброї та військової техніки.