Співпраця ЗДО зі школою

У тісній співпраці

   З метою забезпечення наступності дитячого садка і школи, встановлення міцного зв’язку змісту дошкільної та початкової освіти, 13 листопада 2019 року в школі відбулася зустріч - обмін досвідом вчителів 1-х класів та вихователів ДНЗ №2.

  Вчителі представили навчальні заняття, на яких продемонстрували динаміку рівня розвитку вихованців дитячого садка, з яким вони прийшли до школи, представили створений у закладі освітній простір на засадах Концепції нової української школи, а також педагогічну роботу щодо використання різних форм організації діяльності учнів на основі компетентнісно діяльнісного підходу, ігрових прийомів і методів, розвитку мовлення дітей, їх соціалізації та формування пізнавальних процесів.

  Вихователі зазначили позитивні зміни в розвитку особистості їхніх вихованців, радо з ними спілкувалися.

  На засіданні круглого столу зроблено висновок, що, забезпечуючи наступність та перспективність у роботі ЗДО і початкової школи, можливо створити умови для всебічного гармонійного розвитку ініціативної, компетентної та самодостатньої особистості на перших суміжних ланках системи безперервної освіти.

Працюємо разом

   З переходом загальної середньої освіти на нові терміни, структуру та зміст навчання актуальним постає питання пошуку шляхів забезпечення цілісного розвитку особистості на різних рівнях освіти. 

  Неперервність здобуття людиною освіти є можливою за умови реалізації принципів перспективності і наступності між суміжними рівнями освіти.

  Психологічно виваженому та успішному для дитини переходу від дошкільної до початкової освіти сприяють об’єднані зусилля педагогічних колективів закладів дошкільної і загальної середньої освіти.

  14 травня 2019 року на виконання плану роботи з питань наступності між ДНЗ «Ромашка» і Южноукраїнською загальноосвітньою школою №1 імені Захисників Вітчизни відбулося відвідування уроків у 1-х класах вихователями ДНЗ. На уроках з математики (Андрейченко Ольга Анатоліївна- 1-Б клас, Онощенко Людмила Іванівна – 1-В клас), на уроці з української мови ( Карпенко Наталія Вітаутасівна – 1-Г клас) працівники дошкільного закладу простежили за рівнем розвитку своїх вихованців, глибше познайомилися з особливостями навчального заняття нової української школи, використанням сучасних засобів: цеглинок LEGO, танграму та інших. 

  Плідне спілкування вихователів та вчителів сприяло забезпеченню єдності, взаємозв’язку та наскрізної узгодженості мети, змісту, методів, форм організації освітнього процесу з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.