Siječanj 2012.

Datum objave: Jan 30, 2012 11:51:25 AM

Sportsko druženje u Hrvatskom domu u Roždaniku

Dana 28. siječnja 2012. godine održano je sportsko druženje u Hrvatskom domu u Roždaniku sa natjecanjem u stolnom tenisu, u dvije kategorije; kategorija djeca i kategorija odrasli, te natjecanje za punoljetne osobe u kartaškoj igri Belot.

Za natjecanje u stolnom tenisu – kategorija djeca prijavilo se ukupno 16 djece. U neizvjesnoj borbi do kraja natjecanja prošlogodišnji pobjednik Mateo Kovačević nije uspio obraniti prvo mjesto. Prvo mjesto osvojila je natjecateljica Martina Hukavec, drugo mjesto osvojio je Mateo Kovačević i treće mjesto osvojio je Alen Klarić.

Za natjecanje u stolnom tenisu – kategorija odrasli prijavilo se ukupno 14 natjecatelja. Prvo mjesto uspio je obraniti prošlogodišnji pobjednik Goran Idžojtić, drugo mjesto osvojio je Damir Latin, te treće mjesto osvojio je Miroslav Vuković.

Natjecanju za punoljetne osobe u kartaškoj igri Belot prijavilo se 28 ekipa, odnosno 56 natjecatelja. Prvo mjesto osvojili su Anto Klasan i Konstantin Šljuka, drugo mjesto osvojili su Luka Filipović i Josip Tukera, te treće mjesto natjecateljica Helena Mišić i Matija Ivaštinović.

Naravno i ove godine sportsko druženje proteklo je u odličnom raspoloženju svih sudionika (ukupno 86 natjecatelja), te oko stotinjak gledatelja. Ove godine prikupljali smo sredstva za kupnju opreme za naše kulturno umjetničko društvo „JAVOR“, te smo uspjeli skupiti sredstva za nabavku jedne muške nošnje. Zahvaljujemo se svima koji su doprinijeli ovome dobrotvornome djelu (novčanim prilogom, te oko organizacije natjecanja). Nakon sportskog druženja, nastavilo se sa druženjem uz zvuke tambure i slavonske pjesme.