Про нас

МЕТА ЦЕНТРУ:

  • забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти;

  • проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання;

  • надання психолого-педагогічних, корекційних послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу;

  • надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками навчальних закладів;

  • надання консультативно-психологічної допомоги батькам.

Інформація для батьків (осіб, які їх замінюють)

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Вугледарської міської ради

проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини за попереднім записом.

ДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОГО ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО ОЦІНЮВАННЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ:

- документи, що посвідчують особу батьків;

- свідоцтво про народження дитини;

- індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);

- форма первинної облікової документації № 112/0 «Історія розвитку дитини»;

- довідка від психіатра (за потреби);

- письмова заява батьків дитини та/або особиста заява дитини (для дітей віком від 16 до 18 років) щодо - проведення комплексної оцінки; письмова згода на оброблення персональних даних дитини.

ДОДАТКОВІ:

- психолого-педагогічна характеристика дитини, яка: - містить дані про динаміку та якість засвоєння знань під час навчання - підготовлена відповідним педагогічним працівником - затверджена керівником закладу освіти;

- зошити з рідної мови, математики, малюнки: результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту);

- документи щодо додаткових обстежень дитини;

- попередні рекомендації щодо проведення комплексної оцінки ( якщо дитині з особливими освітніми потребами вже надавалася психолого-педагогічна допомога);

- висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічної допомоги із зазначенням динаміки розвитку дитини згідно з індивідуальною програмою розвитку

Проведення комплексної оцінки розвитку дитини проводиться лише у присутності батьків (осіб, які їх замінюють)

Діяльність «Інклюзивно- ресурсного центру» забезпечується такими фахівцями:

директор ІРЦ;

вчитель-логопед;

вчитель-дефектолог;

практичний психолог;

вчитель-реабілітолог.


Директор

  • Планує та організовує роботу ІРЦ.

  • Відповідно до компетенції, видає накази, контролює їх виконання, затверджує правила внутрішнього розпорядку, посадові інструкції фахівців ІРЦ.


  • Розробляє та затверджує річний план роботи ІРЦ, графік діяльності ІРЦ, проводить щотижневі чи інші необхідні наради з планування діяльності ІРЦ.

  • Створює належні умови для продуктивної праці фахівців ІРЦ, підвищення їхнього фахового і кваліфікаційного рівня, впровадження сучасних методик проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, новітніх технологій надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами.

  • Організовує надання консультацій та взаємодію з педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, з питань організації інклюзивного навчання.

  • Забезпечує взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, охорони здоров’я, закладами (установами) соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими об’єднаннями щодо надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку, в разі потреби – із залученням відповідних спеціалістів; підготовка звітної інформації про результати діяльності ІРЦ для засновника, відповідного структурного підрозділу з питань діяльності ІРЦ, а також аналітичної інформації для обласного ресурсного центру підтримки.

  • Забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, вимог безпеки життєдіяльності, охорони праці.

  • Дотримується педагогічної етики, поважає гідність працівників, дітей та їхніх батьків.


Вчитель-логопед

Багато хто вважає, що вчитель-логопед виправляє вади вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: затримкою мовленнєвого розвитку, загальним та фонетико-фонематичним недорозвиненням мовлення; порушеннями голосу, темпу та тембру мовлення; дисграфією та дислексією. На жаль, деякі батьки та педагоги про це недостатньо обізнані й недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Процес коригування мовлення - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння від батьків і педагогів, дисципліни з боку самої дитини.


  • Проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб за участі батьків (одного з батьків) або законних представників дитини.

  • Готує висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини із зазначенням відповідних рекомендацій.

  • Надає методичну допомогу педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг таким дітям.


Вчитель-дефектолог

Вчитель-дефектолог працює з дітьми з особливими освітніми потребами. Професія дефектолога знаходиться на межі медицини і педагогіки та включає наступні спеціальності: сурдопедагог (працює з дітьми з вадами слуху), олігофренопедагог (з вадами інтелектуального розвитку), тифлопедагог (з вадами зору). Вчитель-дефектолог вчить дитину мислити, розвиває пам’ять, увагу старається максимально довести її розвиток до відповідного вікового рівня. Також дефектолог працює з дітьми, які мають труднощі під час навчання і не засвоюють програми дошкільного та загальноосвітнього закладів.


  • Проводить комплексну оцінку навчальної діяльності дитини з визначення рівня сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до навчальної програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок.

  • Готує висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини із зазначенням відповідних рекомендацій.

  • Надає корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами, які перебувають на обліку в ІРЦ, шляхом проведення індивідуальних та групових занять.


Практичний психолог

  • Оцінює когнітивну сфери дитини з метою визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів, як сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага.

  • Оцінює емоційно-вольову сфери дитини з метою виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин.

  • Результати оцінки практичний психолог зазначає у висновку про комплексну оцінку.

  • Надає психолого-педагогічні послуги дітям з особливими освітніми потребами, які перебувають на обліку в ІРЦ, шляхом проведення індивідуальних та групових занять.


Вчитель-реабілітолог

  • Проводить оцінку фізичного розвитку дитини та визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо.

  • За результатами оцінки вчитель-реабілітолог заповнює карту спостереження дитини.

  • Надає розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами за згодою батьків, шляхом проведення індивідуальних та групових занять.