Stále stoupáme
První sezóna s druhou ligou. Trochu jsme měli obavy, jestli to na nás nebude moc. Úplně zbytečně. Druhé ligy přibyly a málem jsme skončili v první.
Na úvod tradiční foto ze soustředění
Trenérské obsazení jednotlivých družstev
Ženy A - KP1 - Soli
Ženy B - KP2 - Zuzka
U20 - KP - Jarda
U18 - 2. liga - Komín + Katka
U16 A - Zuzka
U16 B - Ivoš
U14 - Andrejka
minivolejbal - Sláďa, Romča, Pavel, Kačka, Áňa
Přípravka
Přípravka v tomto roce pokračovala ve skromnějším počtu, ale přesto jsme dosahovali dobrých výsledků. Ty nejlepší během sezóny předváděly v modrém Kristýna Bačová, Lenka Fajrajzlová a Justýna Holomelová, v červeném Leontýna Skuhrovcová a Natálie Špačková a v oranžovém Magda Zímová a Amálie Švarcová.
S přípravkou je práce náročná a o to větší dík patří jejím trenérům. Doufejme, že v příštím roce dorazí v hojnějším počtu nějaká čerstvá krev.
Mladší žákyně U14 - loni 7. v republice, letos 7. v kraji
Po loňském megaúspěšném tažení až do finále MČR se přeci jen projevil odchod zkušených hráček do starší kategorie a tak z toho bylo nakonec 7. místo v KP. V základní části holky obsadily druhé místo za Příbramí. V prvním finálovém kole se bohužel nedařilo a po třech prohrách holky spadly do skupiny o konečné 6.-10. místo, kde nestačily pouze na Mělník.
Novinkou pro nás bylo pořádání prvního kola MČR, které jsme si moc užili. Holky hrály skvěle a asi to byl jejich nejlepší výkon v sezóně. Obsadily 2. místo za Libercem a postoupily do druhého kola do Přerova. Za zmínku stojí trenérská afterparty ve Srubu, která skončila u Komínů doma kolem druhé hodiny zajímavou diskuzí mezi kladenskými rodiči a trenérem. V druhém kole v Přerově už holky narazily na své limity a po 3 výhrách a 4 prohrách skončily před branami finále na 5. místě.
U mladších žákyň i v této sezóně páchala veliké dobro Andrejka s velkou pomocí Petra, který v našem oddíle odvádí spoustu trenérské černé práce.
Starší žákyně U16 A - krajská brambora
Základ týmu tvořily loňské účastnice finále MČR U14. Většina týmů byla o rok starší, přesto jsme se opět pohybovali na nejvyšších příčkách. Obě podzimní kvalifikace byly bez problémů a ve finálové skupině se holky neustále pohybovaly těsně pod medailovými pozicemi. Nakonec z toho byl postup do Final Four, ale tam už se ukázalo, že Bomby, Příbram a Kralupy jsou na tom přeci jen lépe. Za rok by to mohlo být lepší.
Potěšující je, že několik hráček z tohoto družstva sbíralo cenné zkušenosti ve 2. lize v kategorii U18.
Tady spoustu ovoce a kyselých rybiček na lavičce připravovala Zuzka. Je v tom čím dál lepší. Už se i naučila negativní emoce vypouštět čelem ke zdi, což většině hráček dost vyhovuje.
Starší žákyně U16 B - spoustu volejbalových zkušeností
Naše rezerva posbírala v této sezóně spoustu zkušeností. Družstvo se skládalo z hráček, které začaly s volejbalem trochu později než holky z Áčka a z mladších žákyň. Všechny se volejbalově hodně posunuly. A to i díky početnému a aktivnímu fanklubu, jak dokládá i foto. Holky nakonec pod vedením Ivoše obsadily 29. místo a nechaly pod sebou dalších 10 družstev.
Lvice U18 - černý kůň 2. ligy
Do 2. ligy jsme vstupovali s obavami, jak to budeme zvládat. Už první dvojzápas v Klatovech naznačil, že by to nemuselo být špatné. 2 x 3:0 a hlavně suverénní výkon. A stejně to i pokračovalo. Pouze v Příbrami jsme dostali rychtu, ale doma jsme jim to po skvělém výkonu oplatili. Základní skupinu jsme vyhráli s náskokem 9 bodů právě před Příbramí. Ve finálové skupině jsme se prali hlavně s Chodovem a Děčínem a na druhé straně sítě už jsme potkávali hráčky z reprezentačních výběrů. Nakonec z toho bylo druhé místo a postup do kvalifikace o první ligu. Na tu jsme vyrazili do Valašského Meziříčí a byl to opravdu intenzivní zážitek - strašně příjemní soupeři, vynikající slivovice, krásné Beskydy. Sice dvě prohry 3:0, ale holky opět předváděly, že volejbal umí.
Trenéři - Kačka a Komín - si celou sezónu maximálně užili. Občas byli sami překvapení, jak krásně holky hrají. A fanklub? Úplná paráda v čele s úhlavním fanouškem Martinem, který asi zrovna fotil.
Kadetky U20 - krajské stříbro, útok na 2. ligu nevyšel
Nic menšího než boj o krajské medaile jsme od téhle party nemohli očekávat. Základní skupinu holky ovládly s náskokem 2 bodů před komárovskými juniorkami. Ve druhé skupině si suverénně počínal Mělník, který se ve finálové skupině a i ve Final Four ukázal nad naše schopnosti. Takže nakonec to bylo krajské stříbro.
V průběhu sezóny se k hlavnímu trenérovi Jardovi připojila nová posila našeho trenérského týmu - zkušený hořovický harcovník Hrouda.
Ženy A - průlet na špičku KP1
Čerstvé účastnice KP1 vlétly do soutěže jako uragán. Vítězství v základní skupině s náskokem 14 bodů demonstrovalo jasnou touhu se v téhle soutěži moc nezdržovat. I finálová skupina se dlouho vyvíjela velmi dobře. Bohužel poslední dvě kola nás prohry v Kostomlatech a doma s Mělníkem odsoudily na druhé místo. Takže z kvaldy do 2. ligy nic nebylo, ale holky ukázaly, že mají skvělou partu a volejbalem se fakt baví. Tak uvidíme, co nám předvedou v dalších sezónách.
Trenérské DUO k pohledání - Soli se vzorně připravenými tréninky a s vysokým potenciálem dostat se soupeřkám pod kůži a "átéčko" Zuzka s nevyčerpatelnou zásobou ovůcka, gumových bonbónů a povzbuzování.
Ženy B - užíváme si volejbal
Tohle družstvo je o radosti z volejbalu a o možnosti zahrát si se Zuzkou. Hrající trenérka vycházela ze všech lítých bojů na antuce nejčervenější a nejvykřičenější. Citlivě skládala sestavu jako kombinaci zkušených hráček s datem narození začínající jedničkou a mladých hořovických volejbalových nadějí. Nakonec z toho byl postup do finálové skupiny a konečné 4. místo. Akorát fotodokumentaci by toto družstvo mohlo mít lepší, takže přikládáme foto z Vencova memoriálu.
Družstvu šéfovala Zuzka, ale doma s tím má problém. Její manžel se občas ptá, jestli by to nemohl dělat někdo jiný, když už má na starosti U16.
Co říci závěrem?
Stále jedeme bomby. A jsme čím dál větší oddíl. Dokonce už i kupujeme soutěže, takže nakonec budeme v příští sezóně hrát 3 x 2. ligu. Snad to nějak ustojíme.
Každopádně jako každý rok plánujeme bavit se volejbalem, trénováním a touhle partou jako doposud. A výsledky se necháme překvapit.