Sezóna 2015/16

Tak nás bylo zase o trochu více. Celkem se na kurtech v této sezóně objevovalo kolem 45 hráček ve věku od 8 do 17 let. Měli jsme celkem 6 tréninků týdně pod vedením 5 trenérů - Zuzky Komínkové, Romči Novákové, Ivoše Podskalského, Martina Komínka a Venci Štochla. Tři prvně jmenovaní absolvovali v tomto roce školení trenérů III. třídy a je třeba dodat, že si 2 školící víkendy v Mělníce hezky užili. Kromě sportovních výsledků je hlavní událostí sezóny demolice naší základny - sportovní haly, která prodělá rozsáhlou rekonstrukci. Už se moc těšíme na novou.

Velký přírůstek zaznamenal realizační tým. Naše řady rozšířil stříbrný Fordík z Domova Na Výsluní. Máme ho moc rádi, skoro tak jako Vencovo červeného draka Poroucháka. Za odměnu jsme Fordíka vzali vyvenčit na Ukrajinu.

Náš Fordík před závějí v Nymburku

A teď už k jednotlivým družstvům...

KADETKY

...se připravovaly pod vedením Venci a Ivoše společně se staršími žákyněmi. Tréninková docházka byla skvělá a to se promítlo i do výkonů v krajském přeboru. Vencou naplánovaná účast ve Final Four se stala skutečností a konečné čtvrté místo musíme považovat za úspěch.

Kadetky na Final Four v Nymburku

Asi nejlépe shrnul sezónu kadetek jejich trenér:

Můj rok s kadetkami.

Červen: KOMÍN mi posílá nový rozpis soutěže kadetek, kde čtu FINAL FOUR! FINAL FOUR!! FINAL FOUR!!! Běhá mi mráz po zádech....

Červenec: Začíná sezona - na jejímž konci bude 87 tréninků, 24 zápasů, 83 setů, 3494 míčů.... Nové dresy, mikiny, míče - vypadáme fakt dobře!

Srpen: Předčasně končím rodinnou dovolenou a jedu s KÁJOU, NELOU a SIMČOU "P" na soustředění - k nezaplacení..... Máme dvě nová těla: VERČU od Milana z Komárova a dvoumetrovou VIKY z Ukrajiny! Byl to první a také poslední den co jsem VIKY viděl....

Září: Začíná soutěž a DÁŠA, naše hvězda, mi oznamuje, že ji KOMÍN za odměnu vybral a odjíždí do Skotska, Francie a Lucemburska, pokouší se o mne malej infarktík....

Říjen: Hrajeme slušnej volejbal a držíme se uprostřed tabulky, z MÍŠI je Lvíčátko, a další hráčky odjíždějí do Bulharska, Maďarska a Polska.....výzva č.56 mi začíná lézt na nervy.....

Listopad: KOMÍN nám zajistil parádní auto - velkýho šedivýho slona, holky mají nelíčenou radost, já mám daleko větší zodpovědnost ....., ale pomáhá nám to, začínáme na sebe mluvit.......

Prosinec: Á propo KOMÍN - trenér starších, mladších, nejmladších, moderátor, zpěvák, tanečník, lyžař, hokejista, volejbalista, malíř, IT specialista, bafík, táta, máma, učitel, řidič a nevím co ještě, co spí 2 hodiny denně...lehce ho podezírám, že je to mimozemšťan....

Leden: Dobrý, není to mimozemšťan, leží v nemocnici se žlučníkem. Našel jsem a do naší hry zavedl libero ELIŠKU "N" a naše hra jde rapidně nahoru. Postupně zavedly libero i ostatní týmy a také jejich hra šla rapidně nahoru, ale aspoň v něčem jsme byli první....

Únor: JÁJA si zlomila prst - letos mám již druhej infarkt. Chytáme žílu a nemůžeme najít soupeře. 10 vítězství v řadě nás katapultuje na třetí místo. FINAL FOUR se blíží ...a už mi zase běhá mráz...... !

Březen: ELIŠKU zvanou Jiřina bolí záda, MÍŠU bolí záda a LILI mi oznamuje, že řídím hůř než její táta, DOMČA si na lyžích urve koleno, a přesto, že máme v mužstvu také první dívčí válku, (už jsme prostě ženský), postupujeme do FINAL FOUR!!! Mám za holky radost! A našli jsme vycházející hvězdičku SIMČU "S" jako nové libérko.

Duben: FINAL FOUR! Tak jsme se dočkali. Na druhé místo ztrácíme 1 bod a tak si EVIČKA pro jistotu udělá výron. Zápas s celkovým vítězem krajského přeboru – Nymburkem, považuji za vrchol sezony - fakt jsem byl na holky pyšnej. Konečné 4. místo! Bylo to „barevný“, ale fajn. Práce je před náma jako na kostele.

P.S. Po 30 letech manželství a 20 letech ve školství jsem si myslel, že mám tu ženskou psychiku částečně zvládnutou, ale musím přiznat, že nemám ani páru……..

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

... tentokrát do vyšší výkonnostní skupiny postoupily z prvního místa. V zimní části si po střídavých výkonech vybojovaly podobně jako kadetky postup do Final Four a shodně nakonec obsadily 4. místo. V obou případech je to posun o tři místa oproti předchozímu roku.

Žákyně na Final Four v Kralupech

Trenér starších žákyň shrnul 27 zápasů trochu stručněji:

Kralupy!!!, slušný, dobrý, výborný, dobrý, Kralupy!!!, dobrý ale…, špatný, povinný, průměrný, Kralupy!!!, děs a běs, výborný, utrpěná výhra, zachráněný, smolný, výborný, skvělý, katastrofální, povinný, a zase povinný, prohraný boj, smolná koncovka, tragédie, se ctí prohraný, Kralupy!!! a peklo na závěr.

MINIVOLEJBAL

Nejmladší hráčky se opět účastnily minivolejbalových klání. Novinkou byl první minivolejbalový turnaj uspořádaný ve sportovní hale. Celkem 30 družstev modrého minivolejbalu hrálo na 4 hřištích.

Nejlepších výsledků během celého roku dosahovalo modré družstvo ve složení Madla Komínková, Bára Sázavská a Lída Kynclová, které se probojovaly i do celostátního finále do Brna. V oranžové kategorii se do finále Čechy západ probojovaly Líza Jírová a Kačka Paloušová.

A CO NÁS ČEKÁ?

Tak asi nás zase bude o trochu více. Postavíme si provizorní kurt na Floridě. Budeme se těšit na novou halu a kurty u ní. Přihlásíme rekordní počet družstev do krajského přeboru (mladší a starší žákyně, juniorky, ženy). Pojedem na soustředění do Rokycan. A budeme hrát volejbal, protože nás to baví.

V téhle sezóně jsme taky trochu natáčeli.