Sezóna 2017/18

V této sezóně jsme poprvé a doufáme že ne naposledy získali medaile v krajském přeboru. A ještě jedno prvenství přinesl tento rok - poprvé jsme obsadili všechny mládežnické kategorie - minivolejbal, mladší a starší žákyně, kadetky i juniorky.

Přípravku měly opět na starosti Zuzka Komínková s Romčou Novákovou. Mladší a starší žákyně jsem měl pod palcem já, ale s přípravou mi výrazně pomáhaly dvě posily našeho trenérského týmu - Martin Soli Solař a Petr Sopko. Kadetky a juniorky trénovaly společně, ale zápasy kadetek odkoučoval Ivoš Podskalský a s juniorkami si užíval volejbalové radosti a strasti Venca Štochl.

Novou halu a nové venkovní kurty už jsme využívali na konci minulé sezóny. Letos jsme si jen potvrdili, že obojí je výborné. Ale něco nového jsme si pořídili - tréninkové dresy a ponožky. Moc nám to sluší!

A zahájili jsme tradičně v Rokycanech na Ostrůvku

Juniorky

V nezměněné sestavě z minulého roku se již od začátku soutěže holky pohybovaly mezi nejlepšími. Základní osa družstva nahrávačky Eliška Jirkovská a Verča Kynclová, blokařky Domča Machová a Lili Nyklová a smečařky Eliška Nosková, Domča Laubová, Míša Reiserová a Simča Spoustová byla doplňována Evkou Novákovou, Nelou Frauenbergovou, Kájou Vargovou a žákyněmi Lidkou Kynclovou a Barčou Sázavskou. V závěrečném Final Four byla dokonce šance i na stříbro, ale nakonec z toho byl krajský bronz.

Trenérské hodnocení sezóny najdete zde.

Bronzové juniorky na finálovém turnaji

Kadetky

Před dvěma roky to hořovické kadetky dotáhly na čtvrté místo. Letos chtěly víc a podařilo se. V sestavě se postupně vystřídaly: Nela Frauenbergová, Eliška Jirkovská, Madla Komínková, Lidka Kynclová, Domča Laubová, Míša Reiserová, Barča Sázavská, Simča Spoustová a Kája Vargová. Ke konci sezóny v několika zápasech pomohly z Komárova hostující Hanča Králová a Verča Veselá. I tady to chvilku vypadalo na cennější kov než konečný bronz, ale i ten je skvělým úspěchem.

Bronzové kadetky

Starší žákyně

Během sezóny si za starší žákyně zahrály: Nela Anýžová, Bára Chowanioková, Líza Jírová, Madla Komínková, Kačka Křikavová, Lidka Kynclová, Monča Mašková, Julča Ráczová, Barča Sázavská, Aneta Veverková a Týnka Vokůrková. V podzimní antukové části jsme se umístili na 3. místě, což znamenalo dodatečnou kvalifikaci. V ní jsme obsadili 4. místo a zimní část jsme tím pádem strávili v nižší výkonnostní skupině. Tu jsme celkem bez problémů ovládli a dostali jsme se do závěrečné skupiny o umístění na 5. - 9. místě. Tam už jsme narazili na vyspělejší soupeřky a nakonec obsadili 9. místo z 22. Jelikož jsme v týmu měli jedinou hráčku, která ve starších žákyních končí, musíme umístění hodnotit jako odpovídající. Příští rok to bude určitě lepší!

Mladší žákyně

Jelikož Lidka Kynclová hostovala za mladší žákyně v Kralupech, nebyly naše ambice příliš vysoké. Přesto jsme odehráli několik slušných zápasů a závěrečný turnaj o umístění v domácím prostředí jsme po dobrém výkonu vyhráli a obsadili jsme 14. místo z 21 družstev. Během zápasů se na hřišti ukázaly: Nikča Barchánková, Bára Chovanioková, Líza Jírová, Áňa Komínková, Kačka Křikavová, Bára Kupková, Kačka Paloušová, Lucka Sábelová, Aneta Veverková a Týnka Vokůrková. Podobně jako u starších žákyň doufáme, že příští rok to bude lepší.

Minivolejbal

V minivolejbale jsme poprvé využili novou halu k pořádání turnaje. V listopadu k nám zavítalo celkem 23 družstev v modré barvě a v prosinci 28 družstev červeného a žlutého minivolejbalu. Do haly jsme dostali 8 kurtů a všichni přespolní trenéři byli z haly nadšení.

V nejmladší žluté kategorii nejlepších výsledků dosahovala dvojice Julča Mašková, Anežka Nová. V červené kategorii se nejvíce dařilo dvojici Eliška Červená a Zuzka Hrabáková, která dokonce jeden turnaj vyhrála. A v modrém minivolejbale nás nejlépe reprezentovala trojice Líza Jírová, Aneta Veverková a Týnka Vokůrková.

Zahájení minivolejbalového turnaje 17. 11. 2017

Tady jsme v kompletní sestavě při předvánočním focení