Sezóna 2016/17

Letošní sezóna byla výrazně poznamenána rekonstrukcí haly. Dočasně jsme přišli nejen o halu, ale i o antukové kurty za halou. Přes léto jsme zvládli připravit náhradní antuku u Floridy, takže podzim jsme zvládli tam. Přes zimu jsme využívali tělocvičnu 1. ZŠ a sokolovnu.

Provizorní zázemí na Floridě

Demolice haly byla rychlá a nemilosrdná

I přes drobná příkoří jsme zase trochu pokročili. Na tréninky chodilo opět kolem 45 hráček pod vedením pěti trenérů. Holčičky nám stárnou, takže jsme přihlásili nejen juniorky ale i ženy do krajského přeboru II. třídy - vše pod vedením Venci Štochla. Ivoš Podskalský měl na starosti starší žákyně, s mladšími jsem sezónu odjezdil já a minivolejbalovou přípravku opět vedly Zuzka Komínková a Romča Nováková.

K překvapení všech pesimistů jsme od března mohli používat nejen novou halu ale i zbrusu nové antukové kurty.

Interiér nové haly

Nové kurty ve fázi výstavby

I přes komplikované časové i prostorové přesuny jsme hlavně hráli volejbal. A jak jsme dopadli?

Ženy

Krajský přebor II. třídy žen jsme hráli s juniorkami, kadetkami a staršími žákyněmi. Soutěž byla hlavně přípravou na KP juniorek. Ve většině zápasů se projevila herní zkušenost soupeřek a tak jsme na konci sezóny obsadili poslední místo se ziskem 14 bodů za 4 vítězství.

Juniorky

Jediné juniorky v našem týmu byly Domča Machová s Evkou Novákovou. Družstvo ještě doplňovaly kadetky Eliška Nosková, Lili Nyklová, Verča Kynclová, Domča Laubová a Simča Podskalská a starší žákyně Eliška Jirkovská, Míša Reiserová a Simča Spoustová. V několika zápasech ještě pomáhaly Nela Frauenbergová a Kája Vargová. Výsledky byly mírně lepší než v ženském přeboru a hlavně průběhy utkání byly vyrovnanější. Konečné šesté místo za 6 vítězství a 15 porážek odpovídá prvnímu působení v této kategorii. V příští sezóně by to mělo být lepší.

Obě soutěže opět velmi hezky shrnul Venca:

Můj krásný rok s juniorkami. (díl druhý 2016- 2017)

Srpen

Hned na začátek „jobovka“ Jája odjíždí na rok studovat do NDR…. pěkně to začíná…. Jelikož nám šéftrenér Komín přihlásil hned dvě soutěže najednou, jedeme rovnou ze soustředění na první „ženský“ mistrák do Zdic! Přežili jsme to…..trénuje s námi „dospělá“ Vendulka a zdá se jí ten náš volejbal hrozně rychlej a dobrej ….no nevim….

Září

Zbourali nám halu i hřiště a tak trénujeme v azylu u koupaliště, dobrý, ale doma je doma… Všechny mistráky hrajeme u soupeřů...............alespoň, že máme nový boty od Tapíra, tak nám to snad pomůže…….moc ne, v ženském krajském přeboru nás nikdo nešetří a tak jdeme od porážky k porážce….(boty máme, ale nejhezčí…..)

Říjen

Náš první rok v juniorkách začíná…………..komunikujeme přes FB a tak jsem se podíval na některé FB stránky našich hráček EliškuJir jsem nepoznal, dávám přednost realitě…......

Listopad

Trénujeme v sokolovně, docela jsme si tady zvykli……….malá Simča dává rány, že jim tu sokolovnu asi rozbije…..první výron v sezoně Nela…..….. Vendulka vzdává náš ultra mega rychlej volejbal

Prosinec

Předehrávané předvánoční utkání s Komárovem se zřejmě stává vrcholem naší sezóny – skvělá hra, výborný výsledek, neměl bych (JÁ) skončit ? Má se přeci končit na vrcholu…..ale snad to tak půjde dál…..snad…..

Leden

Takže ne…..nejde…….šéfka Dáša si udělala výron a na naše mužstvo padá „deka“ ze které se nemůžeme dva měsíce vyhrabat……….Lili si kreslí samý smutný obrázky……

Únor

Je to dlouhý a hrozně špatně trénujeme…..Míša je pořád na horách, Kája pořád kašle…..….. Ale hala je hotová, je krásná a máme zase kde hrát………….nevšední trenérský úspěch – některé hráčky se začínají po tréninku mýt!

Březen

Končíme KP juniorek na 6. místě ….. některé hráčky jsou v totální DEPCE…….(netýká se EliškyN….) Ivoš dotáhl starší žákyně na 4. místo v KP: Gratulace !

Duben

Restart………začínáme druhou polovinu „ženské“ soutěže a věříme, že budeme lepší….. DomčaLau si dělá výron a její skvělá forma je v tahu stejně jako forma sparťanských hokejistů…….a ke všemu nás čekají přijímačky……..ALE je to lepší - hra i výsledky…… Projevuji přání, že už nechci hodné holčičky, ale zlobivý holky, tak snad se mi to splní…….

Květen

První vítězství v ženách..........odneslo to Nové Strašecí……….na svůj první zápas v ženách je nominovaná Kája..…, žádný nervy, kdo tam byl tak ví svoje……Pan profesor Solař se oženil a půlka našeho mužstva brečí, druhá drží na protest hladovku…(netýká se Verunky…) a už to zase začíná Evička jede do „španěl“…..pozitivní zpráva - Jája se vrátí ze zahraničního angažmá a vybrala si návrat do našeho mužstva……(a, že měla na výběr….) skvělý zápas proti Tuchlovicím a ženský už normálně meleme………a další výron Evička! A zase zpátky rychle na zem, dostali jsme „dardu“ v Komárově….no na tohle si nikdy nezvyknu!

Červen

Konečně se přiblížil KONEC. Dohráváme s vypětím všech sil, EliNOs nejde na MZ jede na výlet, Verunka nemůže, jde dělat Včelku Máju…Nela nejde NĚCO má…mám tohle zapotřebí ???....naštěstí je hezky a svítí sluníčko…..a můžeme pomalu hodnotit a plánovat do dalšího roku….a hlavně „šéfka“ odhalila tajemství úspěchu soupeřek : „vždyť jsou všechny tak zkušený“ ??? „všechny už porodily“!!! No coment! Přese všechny těžkosti se nám řádně vylepšila parta - myslím „ženská parta“, na hřišti vypadáme organizovaně, individuálně jdeme stále nahoru, a pomalu se nám daří dostat do hry nadšení, srdíčko a bytostnou nespokojenost s prohrou…….tak snad v nové sezoně ! Závěrečný DOPINK 2017 neměl chybu, vedle skvělé atmosféry a super turnaje (možná tam Míša pořád ještě hraje) jsem dostal od holek „bomba zelený dárek“ DÍKY, já jim na oplátku „bomba tréninkový plán na léto“ ……..pro všechny „Díky za sezonu“ a v srpnu Ahoj ! Abychom nezapomněli dluh do kasy : SimčaPods 100,- Kč + Ivoš 1000,- Kč !

Sportu zdar a volejbalu zvlášť!

Starší žákyně

Starší žákyně v podzimní kvalifikaci obsadily druhé místo za Příbramí a vybojovaly postup do vyšší výkonnostní skupiny. V zimní části opět podávaly dobré výkony, a tak jako loni postoupily ze čtvrté pozice do Final Four. Tam už o nic nešlo a opět se ukázalo, že Kralupy, Kladno a Příbram jsou stále před námi. Za starší žákyně nastupovaly: Eliška Jirkovská, Míša Reiserová, Simča Spoustová, Nela Frauenbergová, Kája Vargová, Madla Komínková, Bára Sázavská, Lidka Kynclová, Bára Chowanioková a Natálie Štochlová.

Mladší žákyně

Mladším žákyním v podzimní kvalifikaci o jeden bod unikl postup do lepší zimní skupiny. Ve slabší zimní konkurenci ani jednou nezaváhaly a bez ztráty setu si vybojovaly postup do skupiny o konečné 6. - 10. místo. Výsledky v této skupině byly velmi nadějné. Bohužel po vítězství a skvělém výkonu proti Mělníku nám došly síly a v posledních dvou utkáních jsme prohráli a obsadili celkově 8. místo.

Minivolejbal

V minivolejbale jsme se účastnili několika turnajů ve všech kategoriích. Nejlepších výsledků dosahovalo modré družstvo ve složení Bára Chowanioková, Lidka Kynclová a hostující Andrea Ptáčková ze Sokola Komárov. V červené kategorii nás skvěle reprezentovala dvojice Líza Jírová a Kateřina Paloušová doplňovaná Anetou Veverkovou.

A co nás čeká dále?

Čeká nás spousta tréninkové práce, hodně zápasů, kýble nervů, kvanta nadšení, velká zklamání, výbuchy radosti, nekonečné strasti,... zkrátka volejbalové slasti.

A na to se těšíme, protože nás volejbal baví.

Společná fotka tentokrát z hořovické sokolovny