Sezóna 2019/20

Divná a smutná sezóna

Tahle sezóna byla celá taková divná. Koronavirus v březnu zastavil trénování a mistráky, ale hlavně naprosto nečekaně nás v květnu opustil Venca Štochl - ikona hořovického volejbalu. Nejlépe však jeho památku uctíme tím, že budeme pokračovat v tom, co dělal a co nás naučil - poctivě trénovat a bojovat jako lvice.

Jak už to tak bývá zase jsme se trochu rozrostli. Přišlo spoustu mladých hráček a na oplátku některé zkušenější nás opustily. A i trenérský tým jsme posílili. Dole v hale sestava totožná: Venca, Komín, Ivoš a Petr. U přípravky na 1. ZŠ se k Zuzce a Romče přidali Andrejka a Sláďa.

Přihlášená družstva do krajského přeboru:

  • ženy KP II - hrající kapitánka Zuzka

  • juniorky - Venca

  • starší žákyně A - Komín

  • starší žákyně B - Ivoš

  • mladší žákyně - Petr

  • minivolejbal - 4 modré, 3 červené a 2 žluté

Celá sezóna byla drsně ovlivněna epidemií koronaviru, takže v polovině března byly všechny krajské i celostátní volejbalové soutěže ukončeny.

Rokycanský Ostrůvek byla opět jasné volba pro soustředění. A jelikož na závěr předpovídali průtrže mračen, operativně jsme se přesunuli do Hořovic a užili jsme si jednu noc v hale.

Přípravka

Zuzka s Romčou dostaly k sobě velké trenérské posily. Se svými ratolestmi začali na tréninky chodit Andrea Ignatidisová a Tomáš Sládek a postupem času se z nich staly plnohodnotní členové našeho trenérského týmu, z čehož máme velkou radost.

Přípravka se zúčastnila několika minivolejbalových turnajů. Největších úspěchů dosáhly ve žlutém dvojice Eliška Sládková a Fanda Kumst, v červeném Anežka Nová a Johana Papežová a v modrém Zuzka Hrabáková, Šárka Černá a Sába Plecitá.

V prosinci jsme v Hořovicích uspořádali jeden krajský minivolejbal a v únoru jsme uspořádali přípravný turnaj, jehož součástí byl souboj o okresního přeborníka v minivolejbale.

Mladší žákyně

Mladší žákyně trénovaly pod vedením Petra v hale. Celkem tvořilo tréninkovou skupinu cca 12 hráček. Vlivem změn ve věkových kategoriích to pro všechny z nich byla první zkušenost se šestkovým volejbalem. V nedohrané sezóně nakonec skončily na 8. místě

Starší žákyně

Starší žákyně v této sezóně daly dohromady 2 družstva. Áčko doplnily na hostování tři hráčky z Komárova a jejich trenér měl vysoké ambice. Bohužel v několika zápasech jim těsně unikl rozhodující třetí set a to mělo za následek zimní část v nižší výkonnostní skupině, kterou s přehledem vyhrály. Béčko urvalo v zimní části 3 vítězství, ale přesto v neúplné sezóně obsadilo poslední místo.

Juniorky

Juniorky letos bojovaly s odchodem některých hráček, se zdravotními komplikacemi a s tréninkovou morálkou. Přesto opět bojovaly o nejvyšší příčky a před posledním kolem ztrácely na Kolín pouhý bod. Jako každý rok Vence shrnul celou sezónu ve své hodnotící zprávě.

Dospělí

Ženy v KP II oproti minulé sezóně trochu výsledkově tápaly a po podzimní části obsadily ve své skupině předposlední místo. Muži opět pouze trénovali.

Novinkou byl turnaj o okresního přeborníka žen i mužů uspořádaný na MDŽ. V každé kategorii se sešla 4 družstva. Hořovické ženy skončily na třetím místě a muži svůj turnaj vyhráli.

A co nás čeká za rok?

Čeká nás první sezóna bez Venci a jestli koronavirus dovolí: spousty tréninků, zápasů, cestování, nervů,... Prostě volejbal se vším všudy.

A už se fakt moc těšíme.