Освітні програми

Освітня програма 23-24 6-11 класи.docx
Освітня програма 1-4.docx

Призначення закладу та засіб його реалізації

 2021 - 2022

Владиченсьська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів   у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерством освіти і  науки України, інших центральних органів виконавчої влади,  Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими нормативно-правовими актами, Статутом школи.

Головною метою школи  є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності, тобто новий випускник.

 

 

 

У відповідності до чинного законодавства загальноосвітній навчальний заклад здійснює освітній процес відповідно до рівнів загальноосвітніх програм трьох ступенів освіти:

I ступінь - початкова загальна освіта;

II ступінь - базова загальна освіта;

III ступінь - середня (повна) загальна освіта.

Призначення кожного ступеня навчання визначається Типовим положенням про загальноосвітній навчальний заклад та окреслено у відповідних  Типових освітніх програмах.

        Основними  засобами досягнення мети, виконання  завдань та реалізації призначення школи є засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм.

 

Дана Освітня програма створена  на 2020/2021 навчальний рік  відповідно до статті 33 Закону України «Про освіту», прийнятого 05.09.2017, що набув чинності 28.09.2017,  постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», наказів Міністерства освіти і науки України №268 від 21.03.2018 «Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти»,  відповідно до  наказів №405,407 від 20.04.2018, згідно рекомендацій листа Міністерства освіти і науки України №1/9-254 від 20.04.2018 «Щодо типових освітніх програм для 2-11 класів»:

      Освітня програма складена на 2020/2021 навчальний рік  і затверджена  рішенням педагогічної ради від 04.06.2020 (протокол №5).

І ступень

ПОЧАТКОВА ОСВІТА

Освітня програма початкової освіти (далі освітня програма) окреслює рекомендовані підходи до планування й організації Владиченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів початкової освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової освіти.

загальний обсяг навчального навантаження

Загальний обсяг годин:

для 1-го класу 805 годин/навчальний рік

для 2-го класу – 875 годин/навчальний рік,

для 3-го класу – 910 годин/навчальний рік,

для 4-го класу – 910 годин/навчальний рік.

Перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах кожного предмету зокрема.

У початковій школі здійснюватиметься поділ  3-го класу на групи при вивченні  інформатики відповідно до чинних нормативів (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. № 128, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 06.03.2002 за № 229/6517 зі змінами – лист МОН України №1\9-322 від 18.05.2018 ).

Перелік освітніх галузей для 1- 2 класів,

які працюватимуть за НУШ

-       Мовно-літературна(МЛО)

-       Математична (МАО)

-       Природнича (ПРО)

-       Технологічна (ТЕО)

-       Інформативна (ІФО)

-       Соціальна і здоров’язбережувальна (СЗО)

-       Громадянська та історична (ГІО)

-       Мистецька (МИО)

-       Фізкультурна (ФІО)

 

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття початкової середньої освіти

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до Закону України «Про освіту»).

Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти за інших умов.

форми організації освітнього процесу

 Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, спектаклі, квести, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

-          кадрове забезпечення освітньої діяльності;

-          навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;

-          матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;

-          якість проведення навчальних занять;

-          моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).

-          Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

-          оновлення методичної бази освітньої діяльності;

-          контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

-          моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти;

-        створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

ІІ та ІІІ ступень

Базова та повна загальна середня освіта

Для 5-9 класів

-     Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 «Про затвердження Державного стандартубазової і повної загальної середньої освіти» (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 538 від 07.08.2013)

-     Наказ МОН України №405 від 20.04.2018 

"Про затвердження типових освітньої програми  закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня».

Для 10-11-х класів

-   Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 538 від 07.08.2013)

-     Наказ МОН України №408 від 20.04.2018 

"Про затвердження типових освітньої програми  закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня».

Перелік освітніх галузей,

відповідно Державного стандарту

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:

-   Мови і літератури

-   Суспільствознавство

-   Мистецтво

-   Математика

-   Природознавство

-   Технології

-   Здоров’я і фізична культура

Повноцінність базової  та повної середньої освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов’язковому порядку фінансуються з бюджету.

З метою виконання вимог Державного стандарту навчальні плани містять усі предмети інваріантної складової, передбачені обраним варіантом навчальних планів та варіативної складової.

Навчальні плани старшої школи реалізуються через  освітні галузі Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети і курси за вибором. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні, яка є спільною для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування і форм власності, та варіативну складову.

Години варіативної складової розподіляються на:

-       упровадження курсів за вибором;

-       факультативи, індивідуальні та групові заняття.

         Так як школа  співпрацює з Болградським міжшкільним навчально-виробничим комбінатом години курсу  «Технології»  в 10 класі передано Болградському МНВК для виконання програм  профільного навчання.

Опис та інструменти системи

внутрішнього забезпечення якості освіти

 Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності;

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності відповідає державним програмам, затвердженим МОН України;

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльностіих кабінетів;

якість проведення навчальних занять:41,1% педагогів вищої кваліфікаційної категорії, 5,8% учителів-методистів та 35,2% старших учителів;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей) плануємо відповідно графіка внутрішкільного контролю та моніторинг по семестрового бала.

Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

оновлення методичної бази освітньої діяльності планується через систему роботи методичних об’єднань, педагогічні ради та психолого-педагогічні семінари;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення через накази по школі, в яких визначаємо як позитивні, так і негативні сторони і плануємо заходи корекції;

моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу освіти запланований у планах роботи психолога та соціального педагога;

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників через систему післядипломної освіти педагогів, веб-платформи та форми методичної роботи (кожен учитель створює власне портфоліо, відстежуємо просування та успіхи).

Цілі та задачі освітнього процесу школи

Загальні очікувані результати навчання здобувачів освіти

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель/вчителька у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Виокремлюються в навчальних програмах такі наскрізні лінії ключових компетентностей:

-       «Екологічна безпека й сталий розвиток»,

-       «Громадянська відповідальність»,

-       «Здоров’я і безпека»,

-       «Підприємливість і фінансова грамотність».

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізнілінії є соціально значимими надпредметними темами, якідопомагаютьформуванню в учнівуявлень про суспільство в цілому, розвиваютьздатністьзастосовуватиотриманізнання у різнихситуаціях.

Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через:

-     організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;

-     окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;

-     предмети за вибором;

-     роботу в проектах;

-     позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

Рекомендовані форми організації освітнього процесу

 Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку:

-   урок формування компетентностей;

-   урок  розвитку компетентностей;

-   урок перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей;

-   урок корекції основних компетентностей;

-   комбінований урок.

Також формами організації освітнього процесу можуть бути екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки тощо.

 Освітня програма Владиченської ЗОШ І–ІІІ ступенів передбачає досягнення учнями результатів навчання(компетентностей),визначених Державним стандартом.

 

 

 

Навчальний план та його обґрунтування

Навчальні плани для здобувачів загальної середньої освіти І ступеня (початкова освіта) розроблені на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», наказу №407 від 20.04.2018,  листа Міністерства освіти і науки України №01/09-254 від 20.04.2018, що регламентують роботу педагогічного колективу в 3-4-х класах на2020-2021 навчальний рік.

                                           1.                     Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1-4-х класів  складає 3395 годин/навчальний рік:

Для 1-го класу – 805 годин/навчальний рік,

для 2-го класу – 875 годин/навчальний рік,

для 3-го класу – 910 годин/навчальний рік,

для 4-го класу – 910 годин/навчальний рік.

Навчальний план дає цілісне уявлення про зміст і структуру першого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальні плани початкової школи передбачають реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети.

Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальних планах  І ступеня.

Навчальні плани для здобувачів загальної середньої освіти ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти».

                                           2.                     Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-9-х класів закладів загальної середньої освіти складає 5845 годин/навчальний рік:

для 5-го класу – 1085 годин/навчальний рік,

для 6-го класу – 1190 годин/навчальний рік,

для 7-го класу – 1225 годин/навчальний рік,

для 8-го класу – 1260 годин/навчальний рік,

для 9-го класу – 1260 годин/навчальний рік.

Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальних планах.

Навчальний план здобувачів  закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти».

                                                               3.                     Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін

Загальний обсяг навчального навантаження здобувачів профільної середньої освіти для 10-11-х класів складає 2660 годин/навчальний рік: для 10-го класу – 1330 годин/навчальний рік, для 11-го класу – 1330 годин/навчальний рік. Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані ІІІ ступеня.

       Для забезпечення прав національних меншин години варіативної складової  в 1- 11  класах надано на вивчення болгарської мови.

Навчальний план  складено на 2020/2021 навчальний рік  і затверджено  рішенням педагогічної ради від 04.06.2020 (протокол №5).

 

  І СТУПЕНЬ

  - для 1-2 класу створено  на основі типового навчального плану за програмою Савченко О.Я., затвердженої Наказом МОН України від 21.03.2018 року №268,   із змінами, затвердженими Наказом МОН України від 08.10.2019 року №1272;

  - для 3 класу створено на основі типового навчального плану за програмою Савченко О.Я., затвердженої Наказом МОН України від 08.10.2019 року №1273.

- для 4 класу створено на основі типового навчального плану, затвердженого наказом МОН України  від 20.04.2018 року №407 (таблиця №2).                 

ІІ СТУПЕНЬ

-         для 5-9-х класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом  МОН України від 20.04.2018 405 (таблиця 12);

  ІІІ СТУПЕНЬ

-         для 10-11-х класів –– за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом  МОН України від 20.04.2018 408 (таблиця 2).


Навчальні програми


Початкова школа


1.Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням українською мовою 1-4 кл.,затверджено МОН України наказ від 12.09.2011р. № 1050.(Наказ МОН від 05.08.2016№948.Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4кл. загальноосвітніх навчальних закладів. У якому затверджено зміни для таких програм : «Я у світі», «Українська мова», «Літературне читання», «Математика», «Природознавство», «Інформатика», «Трудове навчання», «Іноземні мови для загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів», «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво», «Фізична культура», «Основи здоров’я». Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 09. 08. 2017 р.№ 1/9- 436.



Історія України. Всесвітня історія


1.Програма « Історія України. Всесвітня історія».5-9 класи, затверджена наказом МОН 07.06.2017 р.№804.


2.Програма « Історія України. Всесвітня Історія».10-11 класи,затверджена наказом МОН від 14.07.2016 р.№ 826.


Хімія


1.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів.Хімія.7-9 класи (оновлена),затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804.


2.Програма з хімії для 10-11класів загальноосвітніх навчальних закладів., зі змінами , затвердженими наказом МОН України від 14.07.16№ 826.


Географія


1.Навчальна програма з географії для загальноосвітніх навчальних закладів. 6-9 класи,затверджена наказом МОН України від 07.06.2017р. № 804.


2.Навчальна програма з географії для загальноосвітніх навчальних закладів для 10 класів,затверджена наказом МОН України від 14 липня 2015 р.№ 826.


Економіка


1.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Географія. Економіка. 10-11 класи»(рівень стандарту,академічний рівень, профільний рівень),наказ МОН від 28.10.2010 № 1021.


Іноземні мови


1.Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов.1-4 класи. Наказ МОН України від 05.08.2016 № 948.- К.,2016.Додаток до листа МОН України від 09.08.2017№1/9- 436.


2.Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивчанням іноземних мов .5-9 класи . Наказ МОН України від 07.06.2017р.№804.


3.Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов.10-11класи.Наказ МОН від 05.08. 2016 № 948.


Зарубіжна література


1.Світова література 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх закладів.-К.:Освіта,2013 зі змінами , затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 №804.


2.Навчальна програма із зарубіжної літератури 10-11класи,затверджена наказом МОН України від 28.10 2010 № 1021, крім рівня стандарту та академічного рівня зі змінами14.07 2016 р.№826.


Українська мова


1.Українська мова. 5-9 класи.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання .- К.:Освіта,2013(зі змінами) , затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804.


2.Навчальна програма з української мови (10-11 кл.) ,затвердженим наказом МОН від 28 .10.2010 № 1021 крім рівня стандарту зі змінами затвердженими наказом міністерства від 14.07.2016 № 826.


 


 


Українська література


1.Українська література . 5-9класи.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів , зі змінами . затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804.


2.Навчальна програма з української літератури (10-11) від 28.10.2010 № 1021,крім академічного рівня та рівня стандарту, затверджених наказом МОН від 14.07.2016 № 826.


Біологія


1.Програма з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804.


2.Програма з біології для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів: рівень стандарту , зі змінами , затвердженими наказом МОН України від 14.07.2016 № 826.


Фізика


1.Навчальна програма з фізики для загальноосвітніх навчальних закладів у 7-9 кл. (оновлена ), затверджена наказом МОН України від 07. 06.2017 р.№ 804.


2.Навчальна програма з фізики 10-11 кл. Затверджена наказом МОН України № 1021 від 28.10.2010 р.,зі змінами, затвердженими наказом МОН України від 14.07.2016 р.№ 826.


Правознавство


1.Навчальна програма з основ правознавства для 9-го класу, зі змінами , наказ МОН від 07.06.2017р. № 804.


2. Навчальна програма з правознавства для 10 класу, зі змінами в 14.07.2016р.


 


Математика


1.«Математика.Навчальна програма для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів».(авт..: Бурда М.І.,Мальований Ю.І.,Нелін Є.П.,НоміровськийД.А.,Паньков А.В., Тарасенкова Н.А.,Чемерис М.В.,Якір М.С.)(оновлена) наказом МОН України від 7 червня 2017 року № 804.


2.Навчальна програма з математики для учнів 10-11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів .(2010р.)(оновлена), затверджена МОН України від 14.07.2016 р.№ 826.


Інформатика


1.Навчальна програма з інформатики для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804.


2.Навчальні програми з інформатики для учнів 10-11 класів навчальних закладів(рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень,поглиблене вивчення ). Наказ МОН від 14.07.2016 .№ 826,наказ МОН від 28.10.2010 № 1021.(автори: М.Жалдак,Н.Морзе, Г.Ломановська, Г.Проценко та інші)


Фізична культура


1.«Фізична культура» для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів(оновлена) від 13.01.2017, затверджена наказом МОН 23.10.2017.(вт..:Тимчук М.В.,Є.Ю.Алексейчук та інші.)


2.Фізична культура. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи. затверджено МОН України від 28.10.2010 № 1021.


Російська мова


1.Російська мова. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання 5-9 кл.(початок навчання з 5 –го класу). затверджена наказом МОН від 06.06. 20112 р.№ 664.(оновлена) наказ МОН від 07.06.2017 р.№ 804.


2.Російська мова.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання 10-11 кл.Затверджена наказом МОН від 06.06. 20112 р.№ 664 (авт.:Болгаров М.В.,Мельникова Л.В.).


Трудове навчання


1.Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів . 5-9 класи.(оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804.


2. Навчальна програма «Технології .10-11 класи»(авт. А.Терещук та ін.)


 


Мистецтво


1.«Мистецтво. 5-9 класи»(оновлена) наказ МОН від 07.06.2017 р.№ 804, включає три блоки: «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво» або інтегрований курс «Мистецтво».(вт..: Л.Масол,О.Коваленко та інші.)


2.«Художня культура» 10-11 класах . рівень стандарту, академічний та профільний рівні.,затверджена наказ МОН від 20.10.2010 №1021.


 


 


Людина і світ


1.«Людина і світ.11 клас.». Програма для загальноосвітніх навчальних закладів.


Болгарська мова


1.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. Болгарська мова 5-9 класи. наказ МОН,2012/ укладачі: Бузіян Н.С,Кара Н.В.,Пеева В.Д.(Одеський інститут удосконалення вчителів).


2.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. Болгарська мова .5-12 класи. затверджена МОН України лист № 1/11 – 6611 від 23.12.2004.(авт..:Романова Л.Я., Матєв М.А.)


Болгарська література


1.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. Болгарська література 10-11кл. . наказ МОН,2012/ укладачі: Бузіян Н.С,Кара Н.В.,Пеева В.Д.(Одеський інститут удосконалення вчителів).


Природознавство


1.Програма з природознавства 5 кл.(оновлена) наказ МОН України від 07.06.2017 р.№ 804.



Захист Вітчизни


1.Захист Вітчизни. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 кл.(оновлена),наказ від 30.07.2015 № 826 «Про внесення змін до навчальних програм «Захист Вітчизни» для 10-11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів».


Основи здоров`я


1.Програма з основ здоров`я для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 кл.(оновлена)наказом МОН від 07.06.2017 № 804.