Режим роботи

Режим роботи закладу

                                                                                                      2023 - 2024

Навчання учнів 1-11 класів здійснюється в 5-ти денному навчальному тижневому режимі. Для учнів 1-4 класів забезпечується гаряче харчування за кошти місцевого бюджету, для учнів 5-11 класів - коштом батьків.

Робота ведеться в одну зміну. Початок  занять о 8.30 годині. Уроки проводяться згідно з Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 року № 946 - в 1 класі по 35 хвилин, у 2-4 класах по 40 хвилин, в 5-11 класах по 45 хвилин. Перерви між уроками по 10 хвилин, а дві великі перерви після третього та четвертого уроків по 20 хвилин.

Години фізичної культури освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура» не враховувалися при визначенні гранично допустимого навчального навантаження учнів 1-11 класів, але обов’язково фінансуються. 

Вивчення предметів у варіативній частині визначено в межах гранично допустимого навчального навантаження з урахуванням інтересів та потреб учнів.

 

 

Розклад дзвінків

1 урок         8.30 – 9.15

9.00 – хвилина мовчання

2 урок        9.25 – 10.10

                                                                  3 урок    10.20 – 11.05

    4 урок   11.25 – 12.10

    5 урок   12.30 – 13.15

  6 урок       13.25 – 14.10

7 урок  14.20 – 15.05

                                                                8 урок       15.15 – 16.00                        


Затверджую                                                                          Затверджений на засіданні

Директор школи:      А.В. Хрісова                                  педагогічної ради школи

                                                                                                30.08.2021р. Протокол №1      

  

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу у ВЛАДИЧЕНСЬКОМУ ЗЗСО

в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19


 

        1.Загальні положення

        Дане положення розроблено відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з урахуванням протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Заступника Міністра охорони здоров’я - головного державного санітарного лікаря України від 26.08.2021 р. №9, згідно листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-433 від 28.08.2021р. «Про окремі питання діяльності закладів загальної середньої освіти у новому 2021/2022 навчальному році», з метою впорядкованого відновлення освітнього процесу в приміщенні закладу, підтримання безпеки санітарного стану закладу, дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни та уникнення масових скупчень, забезпечення здоров’я і безпеки учасників освітнього процесу. 

І. Особливості роботи школи в умовах карантину

1. Вхід у приміщення школи працівників школи та учнів 5-11 класів  дозволяється лише за наявності захисної маски або респіратора. На входах  чергують працівники в ЗІЗ.  Педагогічні працівники, здобувачі освіти можуть не використовувати захисні маски під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

2. Допуск до роботи персоналу школи здійснюється  з 07.45  через центральний вхід на підставі термометрії безконтактним термометром, який проводить медсестра  з записом у відповідному журналі.. Працівники з ознаками гострого респіраторного захворювання або з підвищеною температурою тіла понад 37,20С не допускаються до виконання своїх обов’язків.

3. Учні 1-4 класів (без масок)  заходять до приміщення школи через пожежний вхід та слідують до свого класу   за розмітками на підлозі в супроводі вчителя, який буде проводити урок.

4. Учні 5-11 класів (через центральний вхід в ЗІЗ)  слідують до своїх класів за розмітками на підлозі.

       5. В школі розроблено розмітку на підлозі щодо двостороннього руху коридорами. Учні та вчителі при русі коридорами школи дотримуються правої сторони.

       6. Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання засобів індивідуального захисту. Здобувачі освіти старші 12-ти років обов’язково використовують індивідуальні засоби захисту у процесі пересування приміщеннями закладу освіти.

       7. Засоби індивідуального захисту можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.

       8. В процесі викладання навчальних дисциплін педагогічним працівникам рекомендовано використовувати захисні щитки. Багаторазовий захисний щиток використовується та дезинфікується відповідно до інструкції виробника.

9. Вхід та перебування в закладі освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти дозволяється з метою захисту прав здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу, реалізація ними прав, передбачених законодавством, за умови використання засобів індивідуального захисту проведення термотермії та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу. Спілкування педагогічних працівників з батьками здійснюється дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.

10. На час проведення протиепідемічних заходів призупиняється чергування  класів по школі.

11. Усі працівники та здобувачі освіти проходять інструктажі щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів, профілактичні навчання, зокрема щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації.

12. Дотримання працівниками та здобувачами освіти правил особистої гігієни, соціального дистанціювання, уникнення масових скупчень обов’язкове.

13. Усі працівники закладу, учні 5-11 класів, після використання засобу індивідуального захисту (1 маска на 3 год  роботи) повинні ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

14. Використані маски слід викидати лише у відповідні контейнери з позначкою «Використані ЗІЗ», які знаходяться: 1- сходовий проліт, 2 - вхід до туалету. Утилізуються використані ЗІЗ в спеціально обладнаному місці (бетонна площадка). Відповідальний – завгосп.

15. Педагогічними працівниками перед початком занять проводиться опитування учнів щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

       Алгоритм дій при виявленні учнів з симптомами гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури тіла:

·        учні з ознаками гострої респіраторної хвороби одягають маску;

·        учень ізолюється в окреме приміщення;

·        педагогічний працівник чи сестра медична, що виявили ознаки хвороби інформують класного керівника;

·        класний керівник засобами телефонного звʼязку повідомляє батьків (інших законних працівників). Разом вони приймають узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоровʼя;

·        сестра медична супроводжує учня з симптомами хвороби до виходу, де передає його батькам (законним представникам) чи представникам закладів охорони здоровʼя (за попередньою домовленістю з батьками)

·        після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

16. Всі входи до школи (центральний вихід, вихід №2) обладнуються місцем для обробки рук антисептичними засобами. На входах знаходяться чергові техпрацівники.

17. Педагогічним працівникам необхідно уникати організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшити кількість комунікаційних вправ, не використовувати групових ігор, що передбачають тактильний контакт. Ранкові зустрічі проводити із дотриманням соціальної дистанції.

18. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10-ти хвилин.

19. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезинфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

20. Санітарно-дезинфекційний режим у закладі освіти у період карантину організовується відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 25 вересня 2020 року №2205, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року за №1111/35394. Розрахунок необхідної кількості дезінфекційного засобу здійснюється відповідно до інструкції щодо використання засобу.

21. Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використання засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), замінювати після заповнення, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування (“використані засоби індивідуального захисту”). Щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів. 

ІІ. Організація навчальних занять

       1. Початок занять у 1-11-х класах о 08.15

       2. Для мінімізації пересування учнів між класами / кабінетами за кожним класом закріплено кабінет:

- за 1-4 класами – класні кімнати;

-  за 5 класом – кабінет біології;

- за 6 класом – кабінет англійської мови;

- за 7 класом – кабінет математики;

- за 8 класом – кабінет болгарської мови;

- за 9 класом  – кабінет зарубіжної літератури;

- за 10 клас – кабінет  української мови;

- за 11 класом - кабінет історії.

 

       3. Можливе використання в освітньому процесі кабінетів інформатики, фізики, спортивної зали  за умови дотримання протиепідемічних заходів, зокрема проведення провітрювання та дезінфекції поверхонь після кожного уроку.

4. Уроки фізкультури та позаурочні заходи за сприятливих погодних умов проводяться на свіжому повітрі.

Розклад уроків

Для 1класу:

8.15 - 8.50 –1 урок

8.50 - 9.10 – перерва

9.10 - 9.45 – 2 урок

 9.45 - 10.05 – перерва

10.05 -10.40  – 3 урок

10.40 - 11.10 – перерва

11.10 - 11.45 – 4 урок

11.45 - 12.15 – перерва

12.15 - 12.50 – 5 урок

Для 2-4 класів:

8.15 - 8.55  – 1 урок

8.55 - 9.10  – перерва

9.10- 9.50 –  2 урок

 9.50 - 10.05  – перерва

10.05 - 10.45 3 – урок

10.45 -11.10  – перерва

11.10 - 11.50 – 4 урок

11.50 - 12.15 – перерва

12.15 - 12.55 – 5 урок

12.55 - 13.10 – перерва

13.10 - 13.50 – 6 урок

Для 5-10 класів:

8.15- 9.00 – 1 урок

9.00- 9.10 – перерва

9.10- 9.55 2 – урок

 9.55 – 10.05 – перерва

10.05 -10.50  – 3 урок

10.50 - 11.10  – перерва

11.10 - 11.55 – 4 урок

11.55 - 12.15 – перерва

12.15 - 13.00 – 5 урок

13.00  - 13.10- перерва

13.10 - 13.55 – 6 урок

13.55 - 14.05 – перерва

14.05 - 14.50 – 7 урок

14.50 -15.00 – перерва

15.00 - 15.45 – 8 урок


 

ІІІ. Організація харчування 

1. Особливості роботи їдальні в умовах карантину

1.1. Учні 5-11 класів та працівники школи заходять у приміщення їдальні в засобах індивідуального захисту, дотримують соціальну дистанцію;

1.2. харчування надається школярам та працівникам за умови ретельної обробки ними рук із використанням рідкого мила та застосування паперових рушників, наявних  біля рукомийників;

1.3. за одним столом розміщується не більше 4-х осіб (відстань між столами в їдальні не менше 1,5м);

1.3. працівники харчоблоку виконують свою роботу лише в засобах індивідуального захисту із дотриманням  правил їх використання;

1.4. працівник їдальні видає страви у засобах індивідуального захисту: захисній масці, захисному щитку, одноразових рукавичках.

 2. Графік харчування здобувачів освіти 1- 4-х класів:

3. Графік харчування здобувачів освіти 5-11-х класів

ІV. Питний режим

Усім учасникам навчально-виховного процесу необхідно мати індивідуальну пластикову  пляшку з питною водою.

 

 При встановленні “жовтого” рівня епідемічної небезпеки:

У разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації освітній процес для учнів 5-11 класів переводиться у формат дистанційного навчання. Дистанційній форма навчання проводиться з використанням  платформи Google Meet, мережі Viber.

 

       Забороняється:

 

   - відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;

   -  проведення  масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Згідно з вимогами Санрегламенту безперервна тривалість навчальної діяльності з використанням техзасобів — телефони, комп’ютери, телевізори, ноутбуки — упродовж навчального заняття повинна бути:

 

·        для учнів 1-х класів — не більш ніж 10 хвилин;

·        для учнів 2-4-х класів — не більш ніж 15 хвилин;

·        для учнів 5-7-х класів — не більш ніж 20 хвилин;

·        для учнів 8-9-х класів — 20-25 хвилин;

·        для учнів 10-11-х класів на 1-й годині занять — до 30 хвилин, на 2-й годині занять — 20 хвилин.

·        При парних навчальних заняттях для учнів 10-11-х класів — не більш ніж 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більш ніж 15-20 хвилин на другому.

Після занять із застосуванням технічних засобів навчання учитель повинен організовувати вправи з рухової активності та гімнастику для очей.

Між членами адміністрації розподіляється робота рівномірно за напрямами.

Розклад уроків максимально наближається до режиму роботи закладу освіти на зеленому рівні (уроки проводяться відповідно до складеного розкладу, не перевищується кількість уроків, що зазначено в розкладі; обов’язково проводяться перерви).

Організовується спілкування з батьками, між працівниками ЗО, між учнями / вихованцями в класі / групі та зв’язок адміністрації закладу з усіма учасниками освітнього процесу в онлайн-режимі. 

   При встановленні “червоного” рівня епідемічної небезпеки: забороняється відвідування закладу освіти  її здобувачами, крім учнів 1-4 класів, здобувачів, які беруть участь у атестації, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти.