Новини

 "Тиждень психології"

З 01 по 05 квітня 2024 року у ВЛАДИЧЕНСЬКОМУ ЛІЦЕЇ проведено низку заходів  щодо Тижня психології за темою “Психологічна підтримка в умовах війни”.  Організаторами  Тижня психології організовані учні на участь у наступних заходах: заняття “Круїз країною Психології” в 3-4 класах (соціальний педагог Кіхай Л.О.); гра “Емоція від Адо Я” в 1-2 класах (Кіхай Л.О.); заняття “Кожен з нас — Індивідуальність” в 5-6 класах (практичний психолог Бальчева О.І.); гра “Дивовижна психологія”в 9 класі (Бальчева О.І.); розважальна гра “Хто зверху?”в 10 класі (Бальчева О.І.); квест - гра “Дорогою життя” в 8 класі (Бальчева О.І.). Проведено акції: “Думки великих”, “Стрічка доброти”, “Веселі посмішки”. Для батьків та педагогів надані рекомендації “Психологічна підтримка в умовах війни”.

Підсумки проведення обласного  етапу Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність»

За підсумками проведення  обласного  етапу Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» (конкурс «Мирний космос»

Дипломом  ІІІ ступеня нагороджується  учень 8 класу Євсєєв Владислав (керівник Райчев Д.М.)  номінація «Астрономія»;

Дипломом  ІІІ ступеня нагороджується  учениця 9 класу Сайтарли Дар’я (керівник Арнаутова Ю.Є.)  номінація «Космічна біологія та медицина».

Керівники  нагороджуються грамотами! 

Ми вами пишаємося!

Так тримати!

Підсумки проведення І етапу щорічного конкуру есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!»

За підсумками проведення І етапу щорічного конкуру есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» посіла ІІІ місце та нагороджена Грамотою БОЛГРАДСЬКОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ учениця 3 класу Сайтарли Ганна (керівник Манойлова Наталя Михайлівна). Вітаємо! Так тримати!

Допомога хвостикам

         З метою формування етичного відношення до тварин, гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин, бережливого та ціннісного ставлення  до братів наших менших,  2 квітня 2024 року Владиченському ліцеї проведено конкурс «Допомога хвостикам» (до Міжнародного дня бродячих тварин). Керівник гуртка “Основи програмування” Арнаутова Ю.Є. організувала учнів 8-9 класів на участь у шкільному конкурсі “Допомога хвостикам”. У конкурсі взяли участь два учня 8-9 класів у номінації “Агітаційна робота”: інформаційна листівка “Протягни руку лапі”, фоторепортаж “Допоможи знайти новий дім” (Сайтарли Д, 9 клас), банер “Захист слабких- справа сильних”, стінгазета, буклет “Як саме ти можеш допомогти?” (Євсєєв В., 8 клас).

Про підсумки проведення Тижня ціннісного ставлення до сім ї, родини, людей

                                                                                             (18-22.03.2024)

    З 18 по 22 березня 2024 року у Владиченському ліцеї проведено Тиждень ціннісного ставлення до сім ї, родини, людей серед учнів 1-10 класів. Класними керівниками проведено низку заходів: в 1 класі — гра-мандрівка “До країни Добра та Дружби” (21.03, класовод Кіхай Л.О.), в 2 класі- гра-бесіда “Справжня дружба”, конкурс малюнків “Мій товариш” (22.03, класовод Панчєва С.С.), в 4 класі - урок- гра “Щаслива сім я”  (22.03, класовод Колєва В.І.), в 7 класі- круглий стіл “Чому сім я найголовніше в нашому житті?” (22.03, кер. Сайтарли О.М.). в 9 класі- година спілкування “Цінності моєї родини”, складання есе “Видатна особа мого роду” (20.03, кер. Бальчева О.І.), в 10 класі — година спілкування  “Ми прагнемо миру” (21.03, кер. Овчар Л.Д.).

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

      21 березня 2024 року у Владиченському  ліцеї проведено  благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України. 

      Ця подія об’єднала батьків дошкільного відділення, учнів та педагогів. Жваво йшла торгівля різними смаколиками. Спільними зусиллями  було зібрано 6000 грн!  Зібрані кошти будуть передані на потреби 88 ОБМП. 

     Адміністрація ліцею висловлює  Велику подяку нашим батькам, учням та педагогам за активну участь у проведенні ярмарку.

      Зараз нашим захисникам дуже потрібна  підтримка. 

Допомога кожного з нас  – безцінна. Маленькими кроками наближаємо нашу перемогу!


Енергоефективність та екологія для школярів з Ariston

З метою формування в учнівської молоді уявлення про енергозберігаючі технології, розуміння ними необхідності бережливого ставлення до використання енергоносіїв, ознайомлення зі способами економії енергії, розвиток почуття власної відповідальності за енергозбереження, 15 березня у ліцеї проведено шкільний етап Всеукраїнського проєкту «Енергоефективність та екологія для школярів з Ariston». Активну участь прийняли Сайтарли Дар'я, учениця 9 класу з роботою «Енергоефективність – сьогодення і перспективи» (https://drive.google.com/file/d/1FGCQGecvkJj3r7qSs5QkaB6-edIouVJc/view?usp=sharing) та Євсєєв Владислав, учень 8 класу з роботою “Енергоефективність в легкій промисловості” (https://drive.google.com/file/d/1vjL4V7azTSL3eaEjuAEmGjjIG1oGFssV/view?usp=sharing), керівник гуртка “Основи програмування” Арнаутова Юлія Євгенівна.

День зустрічі птахів

    З метою актуалізації уваги учнів до сучасних проблем прибавлювання та охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів, 15 березня у ліцеї проведено шкільний тур Всеукраїнського конкурсу “День зустрічі птахів” у трьох номінаціях: “Найщедріша годівничка” (відеоролик “Завжди допомагай меншим”, Сайтарли Ганна,  3 клас, керівник Манойлова Н.М.), “Агітаційна робота” (лепбук “Міжнародний день птахів”, Сайтарли Дар я, 9 клас, керівник Арнаутова Ю.Є.), “Найкращий організатор біологічних свят” (екологічна вікторина “Пташині знавці”, вчитель початкових класів Манойлова Н.М.).

Тиждень математики

З метою зацікавленості математичними науками,  сприяння інтелектуальному  розвитку учнів, розвитку логічного мислення, активізації розумової діяльності з 11 по 15 березня  в ліцеї був проведений тиждень математики. Вчителями - предметниками та вчителями початкових класів були  сплановані заходи  тижня, підготовлені цікаві різноманітні завдання, які враховували вікові особливості та рівень підготовки учнів. 

         На урочистому відкритті тижня  переглянули презентацію «Навіщо вчити математику», а учні 6 класу розповіли про роль математики в житті людини.  Під час проведення тижня здобувачі освіти змагалися між собою в різноманітних конкурсах: «Знавці прислів’їв та приказок з числами», «Пілентинок», малюнків, створених за допомогою геометричних фігур. Команди учнів 9 класу влаштували «Математичну дуель». Учні 5 класу складали математичні пазли,  а третьокласники пройшли квест «Математичні кульки». Четвертокласники були учасниками гри «Математика – це круто!».

      Яскравими спогадами залишиться в пам’яті  дітей 14 березня – Міжнародний день числа Пі: розфарбовки, математичні турніри та конкурси,  розгадування  анаграм та ребусів створили святкову атмосферу та спонукали дітей  до активних дій. І навіть сигнал «Повітряна  тривога» не зміг завадити азарту,  з яким  учні  виконували завдання – конкурси продовжились в укритті. А, значить, мети досягнуто!

Нас єднає Тарасове слово

   9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу. 

     Вже стало доброю традицією на початку березня проводити Шевченківський тиждень. Цьогоріч тематичні заходи були приурочені 210-й річниці з дня народження поета. В бібліотеці ліцею Сайтарли О.М. оформила куточок «Вшануємо Кобзаря». Цікавими та змістовними були інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко». Нікого із старшокласників не залишила байдужим захоплююча онлайн-гра «Тарасова світлиця»! Маршрутами квесту «Шлях до Т.Г.Шевченка» провела третьокласників Манойлова Н.М. Шевченка художника відкрила для учнів 8 класу Колєва В.І.,  написавши з ними   диктант «Великий художник». З учнями 6 та 9 класів Каназірська М.І. провела літературний флешмоб. Активну участь в конкурсі на краще декламування віршів поета взяли учні 2, 4 та 8 класів. Про  визначні дати біографії  Кобзаря учні 6 класу дізналися, розв’язуючи цікаві завдання  «Про Т.Г.Шевченка на уроці математики». З учнями 10 класу Овчар Л.Д. провела виховну годину «Тарас живе і промовляє».

  Завершився  тиждень проведенням флешмобу напередодні дня народження 

Т. Г. Шевченка під музичний супровід пісні «Думи мої, думи».

      Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії: 

          «Борітеся — поборете!

            Вам Бог помагає!

            За вас правда, за вас слава

             І воля святая!»

24 лютого - День незламності та стійкості Українського народу.

      24 лютого 2024 року виповнюється два роки від початку широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України. Російська федерація веде проти України війну, метою якої не лише захоплення території, а й знищення української державності та національної ідентичності. Жорстокий ворог не має наміру зупинитися і готовий продовжувати агресію до досягнення своїх цілей. Зупинити наступ військ вдалося лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, Національної Гвардії України, масового волонтерського руху і просто українців, що піднялися на боротьбу з ворогом. 

     Наше завдання - упорядкувати та забезпечити  належну охорону місць поховань громадян, що загинули, відстоюючи незалежність і територіальну цілісність України під час повномасштабної агресивної війни. Нехай цей день, 24 лютого, символізує незламність і стійкість Українського народу! 

    Вшановуючи пам'ять героїв,  які загули під час війни,  Кожуріна Віктора та Сайтарли Івана, у Владиченському ліцеї проведено мітинг “Пам'ятаємо вас...” біля меморіальної дошки, яка нагадує нам про доблесть, честь та стійкість нашого героя - Сайтарли Івана Івановича.   На кладовищі учні 9-10 класів поклали квіти на могили наших героїв разом з працівниками Будинку культури та сільської бібліотеки, де вшанували пам'ять хвилиною мовчання. 

    Проведено бесіду з переглядом презентації “Другий рік незламності” в 3 класі класоводом Манойловою Н.М.

      Ми пам'ятаємо усіх! Герої не вмирають! Віримо в ЗСУ!

Мова – це історія народу.

В ній відбито все його життя:

Наший склад і звичаї, і побут

З давнини й до нашого життя.

      Багата і барвиста мова українського народу. Мова –  то краса нашого життя,  наше майбутнє. Рідне слово – невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій край.

    До Дня рідної мови в бібліотеці ліцею оформлено виставку «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і манить». Манойлова Н. М. з учнями 3 класу провела вікторину «Я знаю рідну мову». Діти з задоволенням відповідали на запитання та мали змогу насолодитися милозвучністю та багатством української мови.

День Героїв Небесної Сотні

      Згідно з Указом Президента України (№69/2015 від 11.02.2015) щорічно 20 лютого в Україні  відзначається День Героїв Небесної Сотні.  З метою вшанування подвигу учасників революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні 20-23 лютого класними керівниками Владиченського ліцею організовані для учнів тематичні класні години у формах: інформаційної бесіди з переглядом презентації в 3 класі “Небесна Сотня у вирій полетіла” (кер. Манойлова Н.М.), дискусії “Хай вічна пам'ять залишається за вами” в 9 класі (кер. Бальчева О.І.), бесіди “Небесна Сотня” в 4 класі (кер. Колєва В.І.), години спілкування “На варті наших душ - Небесна сотня” в 7 класі (кер. Сайтарли О.М.), перегляд презентацій “герої Небесної Сотні....Хто вони?” в 5 класі (кер. Райчева В.В.), година громадянської свідомості “На варті наших душ - Небесна сотня” в 6 класі (кер. Каназірська М.І.), літературно- музикальної композиції “Пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні” в 10 класі (кер. Овчар Л.Д.).

Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу 

«Енергія і середовище» серед учнів

Вітаємо Сайтарли Дар’ю, ученицю 9 класу (керівник Арнаутова Юлія Євгеніївна), яка за підсумками І етапу Всеукраїнського конкурсу «Енергія та середовище», посіла І місце та за особисті досягнення у номінації «Інформування суспільства /пропаганда енергоефективності» нагороджена грамотою БОЛГРАДСЬКОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ БОЛГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

https://youtu.be/J2Pv8xPshw8

Тиждень безпеки в Інтернеті

    Відповідно до календаря позакласних заходів відділу освіти на 2023-2024 н.р., річного плану виховної роботи ліцею на 2023-2024 н.р., з метою сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті, навчання відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного, порівняння позитивних та негативних наслідків Інтернету, виховання інформаційної культури дітей, у Владиченському ліцеї проведено Тиждень безпеки в Інтернеті з 29.01 по 02.02.2024 н.р.. Класні керівники організували проведення низку тематичних заходів у формі години спілкування: “Інтернет очима дітей” в 1 класі (кер. Кіхай Л.О., 02.02), “Безпечний інтернет та соціальні мережі” в 3 класі (кер. Манойлова Н.М., 01.02), “Правила безпечної роботи в Інтернеті” в 4 класі (кер. Колєва В.І., 01.02), “Інтернет та соціальні мережі” в 5 класі (кер. Райчева В.В.,01.02),  “Ми за безпечний Інтернет” в 6 класі (кер. Каназірська М.І., 01.02), “Життя онлайн: Інтернет друг чи ворог?” в 7 класі (кер. Сайтарли О.М., 02.02). Практичним психологом Бальчевою О.І. проведено вікторину “Безпечний Інтернет”з учнями 5 класу (29.01) та практичне заняття “Безпечний Інтернет та соціальні мережі” з учнями 6 класу (02.02). Бібліотекар ліцею Сайтарли О.М. оформила лепбук “Безпечний Інтернет”.

День жертв Голокосту (27.01) та  День пам'яті героїв Крут (29.01)

      Відповідно до календаря позакласних заходів відділу освіти на 2023-2024 н.р., річного плану виховної роботи ліцею на 2023-2024 н.р., з метою формування розвитку національно- патріотичного виховання учнів, любові до своєї Батьківщини, пізнавального інтересу до культурної спадщини країни, у Владиченському ліцеї проведено низку заходів до Дня жертв Голокосту (27.01): бесіда “На згадку про 6 млн. Загиблих..” (25.01, 7 кл., кер. Сайтарли О.М.), урок- презентація “Голокост- загальна людська трагедія.” (25.01, 6 кл., кер. Каназірська М.І.), бесіда з переглядом відео “Голокост- це не лише історія, але й застереження” (26.01, 3 кл., кер. Манойлова Н.М.), виставка- лепбук “Голокост- біль втрачених поколінь” (бібліотекар Сайтарли О.М.);  до Дня пам'яті героїв Крут (29.01): урок Мужності “Пам'яті загиблих під Крутами” (26.01, 7 кл., кер. Сайтарли О.М.), кінолекторій “Крути- символ героїзму українського юнацтва” (26.01, 6 кл., кер. Каназірська М.І.), перегляд презентації “Бій під Крутами” (26.01, 3 кл., кер. Манойлова Н.М.), виставка- лепбук “Крути - і сум, і біль, і вічна слава” (бібліотекар Сайтарли О.М.).

День Соборності України

    Відповідно до календаря позакласних заходів відділу освіти на 2023-2024 н.р., річного плану виховної роботи ліцею на 2023-2024 н.р., з метою формування розвитку національно- патріотичного виховання учнів, поваги до державних символів, любові до своєї Батьківщини, пізнавального інтересу до культурної спадщини країни, у Владиченському ліцеї проведено низку заходів до Дня Соборності України з 19.01-25.01.2024 року: бібліотечний урок “Відчуй себе українцем” (19.01, 4 кл., кер. Колєва В.І.), вікторина “Як я знаю Україну” (22.01, 3 кл., кер. Манойлова Н.М.), квест-гра “Одна єдина Соборна Україна” (22.01, 7кл., кер. Сайтарли О.М.), гра “З Україною в серці” (24.01, 1 кл., кер. Кіхай Л.О.), проектна робота “Соборна, вільна, незламна країна- Україна” (24.01, 9 кл., кер. Бальчева О.І.), круглий стіл “Є найсвятіше слово на Землі- одне, високе, світле- Україна” (25.01, 10 кл., кер. Овчар Л.Д.), виставка- лупбук “Україна- єдина” (бібліотекар Сайтарли О.М.)

Космічні фантазії

     З метою розвитку творчих здібностей  у дослідженнях Космосу, підтримки обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про космос засобами ДПМ, образотворчого мистецтва, комп'ютерної графіки, фотомистецтва, літератури, відеомистецтва, в ліцеї 16 січня проведено конкурс “Космічні фантазії” серед учнів 3-10 класів. 

    На конкурс було надано 17 робіт у 5 номінаціях: ДПМ- 2 роботи, образотворче мистецтво- 2 роботи, комп'ютерна графіка- 5 робіт, література- 1 робота, фотомистецтво-4 роботи, відеомистецтво-3 роботи. Було відібрано 12 робіт на участь у ІІ етапі (19.01.2024 у БЦДЮТ): малюнок “Грають блискавок шаблі” (Чапкин Н., 8 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.),  малюнок “Танок планет” (Сайтарли Г, 3 кл., кер. Манойлова Н.М.), м'яка іграшка “Родина прибульців” (Сайтарли Г, 3 кл., кер. Манойлова Н.М.), відео “Явища природи” (Колєва Б., 8 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), відео “Як на Землю впливає Сонце” (Сайтарли Д., 9 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), відео “Парад планет” (Райчева Є., 6 кл., кер. Сайтарли В.М.), фото “Задзеркалля” (Новіцька Д., 4 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), малюнок “Сузір я” (Карашел М., 9 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), малюнок “Парад планет” (Сайтарли Д., 9 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), малюнок “Блискавка” (Райчева Є., 6 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), малюнок “Місяць” (Антохін Д, 3 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), казка “Космічні пригоди Паші та Бібі” (Сайтарли Д., 9 кл., кер Каназірська М.І.).

Декада «Обдарованість»

       Згідно з календарним планом відділу освіти на 2023-2024 н.р., річного плану виховної роботи ліцею на 2023-2024 н.р., з метою розвитку творчих здібностей учнів, з 18.12-29.12 у Владиченському ліцеї проведено декаду “Обдарованість”. Класними керівниками проведено низку заходів: в 1 класі- круглий стіл “Кожна дитини обдарована” (27.12, кер. Кіхай Л.0.), в 3 класі- розважальна гра “Бути обдарованим це круто” (21.12, кер. Манойлова Н.М.), в 4 класі- гра “Веселковий зорепад” (25.12, кер. Колєва В.І.), в 9 класі- заняття з елементами тренінгу “Обдарованість — дар природи, яким наділена кожна дитина” (27.12, кер. Бальчева О.І.).

Новорічні свята

      28 грудня у Владиченському ліцеї проведено новорічне свято «Казкова феєрія» для учнів1-4 класів. Ведуча, педагог-організатор, Геньчева Оксана Віталіївна, та казкові герої новорічного ранку (учні 9 класу) запросили дітей в дивовижний світ казки з веселими хороводами, запальними танцями, цікавими іграми. Своїми піснями і танцями діти порадували гостей. Цікавий сценарій, музичний супровід, солодкі подарунки, грамоти за досягнення у конкурсах створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям та батькам.

      Всі учні з нетерпінням чекали 29 грудня, коли до них завітає чарівна казка з подарунками, яскраво-казковим Новорічним шоу «Хто зверху?” в 5-6 класах та Новорічним балом в 7-10 класах. Заходи пройшли неперевершено і яскраво, подарував масу приємних емоцій виступаючим та глядачам. Велика подяка педагогу-організатору Геньчевої Оксані Віталіївні за підготовку та проведення свят. Діти отримали багато задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів. Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго.

     Спонсорами солодощів для конкурсів стали власники продуктових магазинів села Владичень: Хрісова Л.С, Колєва М., Сайтарли Т.С., Крістєв А.М.

На підтримку ЗСУ!

     13 грудня 2023 року у Владиченському ліцеї проведено низку благодійних заходів: ярмарок «На підтримку ЗСУ!» та конкурс плакатів та малюнків «Дякую тобі, Захисник!» в межах благодійного проекту «Разом до Перемоги!»    В конкурсі плакатів І місце зайняла учениця 7 класу Кіхай Дарина, на ІІ місці- Карашел Карина, 6 клас. В конкурсі малюнків активну участь прийняли учні 3 класу (класовод Манойлова Н.М.). І місце посів  Мудряк Богдан,  на ІІ місці - Манойлов Євген, ІІІ місце поділили між собою Сайтарли Ганна та Антохін Данило.В ярмарку прийняли участь учні 1-10 класів та дошкільне відділення Владиченського ліцею. Всього було зібрано  5.330 грн. на підтримку ЗСУ. Дякуюмо всім організаторам  за підготовку та втілення цієї ініціативи. 

        Разом до Перемоги!

Тиждень доброчесності

     Відповідно до листа Національного агенства з питань запобігання корупції управління просвітницької роботи та навчальних програм щодо проведення Тижня доброчесності, з метою формування суспільної нетерпимості  до корупції, утвердження культури доброчесності  та поваги до верховенства права, у Владиченському ліцеї  проведено Тиждень доброчесності  04.12-08.12.2023 року. Протягом Тижня було проведено низку заходів у формі: інформаційної бесіди “Академічна доброчесність- шлях до успіху” (08.12, класовод 1 класу Кіхай Л.О.), “Доброчесність і справедливість дорожче за золото” (08.12, класовод 2 класу Панчєва С.С.), “Доброчесність і справедливість дорожче за золото” (07.12, класовод 3 класу Манойлова Н.М.), Магічного уроку доброчесності (08.12, кл. керівник 7 класу Сайтарли О.М.), ситуаційної години спілкування “Доброчесність і справедливість дорожче за золото” (07.12, кл. керівник 6 класу Каназірська М.І.).

Свято від Святого Миколая!

      День Святого Миколая – один з найсвітліших і найрадісніших свят. З його приходом кожна людина сподівається на своєрідне диво та здійснення заповітної мрії.

        6 грудня у ліцеї проведено свято «Крокує землею Святий Миколай!» Новорічні герої Святий Миколай- Скрипник Євген (9 клас) та Ябеда- Геньчева О.В.(педагог- організатор) провели святкову програму (ігри, танці, пісні, хороводи, вірші) для учнів 1-4 класів. Всі учні початкової школи були нагороджені солодкими подарунками від відділу освіти Болградської міської ради.

"Навчання з  питань пожежної безпеки"

06.12.2023 у Владиченському ліцеї представниками Болградського районного управління ГУ ДСНС

України в Одеській області: Іваньком Владиславом та Янеовським Євгеном були проведені навчання з питань пожежної безпеки.

         У кабінеті безпеки для учнів 7-10 класів було проведено заняття й відпрацювання дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів та правил поведінки під час пожежної безпеки.

Також було проведено навчання: правила користування вогнегасником.

         Зі здобувачами освіти було відпрацьовано алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога».

Всеукраїнська акція  “16 днів проти насильства”

     Відповідно до наказу відділу освіти Болградської міської ради “Про проведення щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”, з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, у Владиченському ліцеї було проведено низку заходів з 27.11 по 08.12.2023 року. 4 грудня класним керівником 6 класу проведено урок-квест “Насильству немає виправдання” (Каназірська М.І.). 5 грудня класоводом 1 класу Кіхай Л.О. проведено практичне заняття “Наші долоні проти насильства”, класоводом 2 класу Панчєвою С.С. - бесіду з переглядом відеоролику “Ми за життя без насилля”. 7 грудня в  4 класі проведено диспут “”Світ без насильства” (Колєва В.І.), в 3 класі- бесіду з переглядом презентації “Ми проти насильства” (Манойлова Н.М.), в 7 класі - бесіду з елементами тренінгу "Наш світ без насильства" (Сайтарли О.М.), в 10 класі- круглий стіл “Як вдома, так і на душі” (Овчар Л.Д.). 8 грудня Геньчева О.В.(пед.-організатор) провела з учнями 10 класу бесіду “Підлітки проти насильства”. Бібліотекарем Сайтарли О.М. оформлена виставка- лепбук “Мій улюблений світ без насильства”.

Про підсумки проведення ІІ етапу ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені 

Тарас Шевченка

Згідно з наказом відділу освіти Болградської міської ради від 06.11.2023 року № 138 «Про проведення І-ІІ етапів ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка у 2023/2024 навчальному році», з метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, 25 листопада 2023 року на базі Болградського ліцею №2 Болградської міської ради був проведений ІІ етап ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка (далі – Конкурс).

Всього у заході взяли участь 66 учнів з 11 закладів освіти Болградської та Василівської територіальних громад.

На підставі протоколів засідання журі Конкурсу визнано переможцем ІІ етапу Конкурсу та нагороджено дипломом відділу освіти Болградської міської ради: ІІІ ступеню - Дем’янова Кирила, учня 7 класу Владиченського ліцею Болградської міської ради Одеської області (учитель Хрісова Антоніна Василівна).

Вітаємо! Не зупинятись на досягнутому!


Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з географії у 2023/2024 навчальному році

Відповідно до наказу відділу освіти Болградської міської ради від 03.11.2023 року №136 «Про проведення II етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році», з метою пошуку, підтримки і розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді, 25.11.2023 року на базі ОЗ «Болградський ліцей» було проведено олімпіаду з географії серед учнів 8-11 класів. На олімпіаді були присутні 24 учні із закладів освіти Болградської міської та Василівської сільської ради.

На підставі протоколів засідання журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з географії визнано переможцем та нагороджено дипломом відділу освіти Болградської міської ради: ІІІ ступеню Євсєєва Владислава, учня 8 класу Владиченського ліцею Болградської міської ради Одеської області (вчитель Стоєв Іван Миколайович).

Вітаємо! Підкорення нових вершин!

Підсумки фінального етапу змагань з волейболу!

 30 листопада 2023 року в селі Кулевча  Білгород-Дністровського району відбувся фінальний етап змагань з волейболу серед юнаків. Честь закладів освіти Болградської ТГ в складі збірної команди захищали учні Владиченського  ліцею: Скрипник Євген та Томачел Олександр (тренер Сайтарли Володимир Петрович). Юні волейболісти стали бронзовими призерами,  посівши ІІІ місце. 

        МОЛОДЦІ! ТАК ТРИМАТИ!

Україна - країна незламних!

     Відповідно до листа Українського інституту  національної памяті «Щодо організації та проведення Дня Гідності та Свободи», календаря позакласних заходів відділу освіти на 2023-2024 н.р., річного плану виховної роботи Владиченського ліцею, з метою відзначення 10- ой річниці  початку Євромайдану та Революції Гідності, у ліцеї тематичні заходи пройшли  під гаслом “Заряджені гідністю  і жагою свободи!” 21-24 листопада 2023 року. Педагогом організатором Геньчевою О.В. проведено загальношкільну лінійку “Україна, ти в нас одна!” серед учнів 5-10 класів та перегляд відеороликів в 9 класі “Боротьба за незалежність України”. Класоводом 2 класу Панчєвою С.С. проведено ранкове коло “Україна — країна незламних”. Класоводом 4 класу Колєвою В.І. проведено годину спілкування “Україна — країна гідності та свободи”. Класоводом 3 класу Манойловою Н.М. проведену годину пам'яті “Україна в наших серцях”. Класним керівником 6 класу Каназірською М.І. проведено урок Мужності “З Україною в серці”.

Підсумки змагань з волейболу 

16 листопада 2023 року серед учнів (юнаків) закладів загальної середньої освіти  Болградської ТГ відбулися змагання з волейболу на базі ОЗ «Болградський ліцей» Болградської міської ради.

В запеклій боротьбі команда Владиченського ліцею посіла ІІІ місце. Вітаємо наших юнаків та тренера – Сайтарли Володимира Петровича! Подальших перемог!

Тиждень безпеки дорожнього руху

     На виконання листа відділу освіти Болградської міської ради від 08.11. 2023  № 01-08/, відповідно до рекомендованого календаря позакласних заходів на 2023-2024 навчальний рік,  річного плану виховної роботи Владиченського ліцею, з метою привернення уваги суспільства до ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом та з метою попередження смертності внаслідок ДТП, класні керівники Владиченського ліцею організували учнів на участь у Всеукраїнському тижні безпеки дорожнього руху з 13 по 17 листопада 2023 року.        Проведено низку заходів у формі: бесіди “Знай і пам'ятай правила дорожнього руху” (1 кл., кер. Кіхай Л.О.), бесіди “Безпека на дорозі- безпека життя” (створення “Книжечки безпеки на дорозі”, малювання плакату “Діти на дорозі”)- 2 кл., кер. Панчєва С.С., інформаційної розважальної гри “Мій друг- безпечний рух” (3 кл., кер. Манойлова Н.М.), гри “Безпечна дорога” (4 кл., кер. Колєва В.І.), перегляд презентації “Безпечний рух- твій вірний друг” (5 кл., кер. Райчева В.В.), гри- квест “Безпека на дорозі” (6 кл., пед.-орг. Геньчева О.В.), гри- квест “Безпека дорожнього руху” (8 кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), брейн -ринг "Правила дорожні повинен знати кожен" (7 клас., кер. Сайтарли О.М.)

      Нехай всі знання і навички допоможуть учням зберегти своє життя та навчать діяти у різних екстремальних ситуаціях!

За чисте довкілля

   Сьогодні 10 листопада 2023 року згідно з розпорядженням №240 від 07.11.2023 року Болградського міського голови "Про проведення осінньої акції на території Болградської територіальної громади в рамках щорічної акції "За чисте довкілля" трудовий колектив та учні Владиченського ліцею провели прибирання прилеглої території ліцею  та прибрежної зони озера Ялпуг.

Декада ціннісного ставлення до праці

         Відповідно до річного плану виховної роботи ліцею на 2023-2024 н.р. , календаря позакласних заходів  відділу освіти на 2023-2024 н.р., з метою розширення і закріплення знань учнів про професії у суспільстві, формування вмінь і навичок самостійного пошуку і опрацювання літератури, формування почуттів поваги до людей праці, поліпшення санітарного стану та озеленення території закладу, у ліцеї була проведена декада ціннісного ставлення до праці з 30.10 по 10.11.2023 року. Класними керівниками, педагогом- організатором проведені тематичні заходи у формі: КТС “Правила нашої шкільної родини” у 8 класі (02.11, кер. Арнаутова Ю.Є.), година спілкування “У світі професій” в 3 класі (03.11, пед- орг. Геньчева О.В.), бесіда “Праця- джерело життя” в 5 класі (07.11, кер.Райчева В.В.),  практичне заняття “Безпечне та здорове майбутнє праці” в 9 класі (08.11, кер. Бальчева О.І.), квест  “Світ професій” в 4 класі (08.11, кер. Колєва В.І.), коло вибору “Мої захоплення. Ким я мрію стати?” в 2 класі (09.11, кер. Панчєва С.С.), гра- бесіда “Лише в праці і для праці варто жити” в 6 класі (09.11, кер. Каназірська М.І.), рейд “За чисте довкілля” в 10 класі (10.11, кер. Овчар Л.Д.)

Янгол, народжений серед людей.

 6 листопада- день пам’яті, приурочений 30 дню народження Сайтарли Івана Івановича, загиблого Героя  у російсько-українській війні, випускника Владиченського ліцею.  Свою шкільну дорогу  Сайтарли Іван розпочав у закладі, коли 1 вересня 2000 року пішов до 1 класу. Хлопчина зростав вихованим та дисциплінованим учнем, фізично загартованим юнаком,  який успішно поєднував шкільне навчання, допомогу батькам по господарству та відпочинок з однолітками. Спокійним і доброзичливим  запам’ятали його вчителі та однокласники.

Іван  мав не лише гарне прізвище. Він і сам був янголом, який народився серед людей. Зростав у дружній люблячій робочій сім’ї, мав спокійний виважений характер, був  надійним другом і побратимом, став професійним військовим, чесно та мужньо стояв на захисті Батьківщини. Йому пощастило знайти справжнє, щире кохання. Але, на жаль, Іван не відчув радість батьківства.

У день народження Івана, старшокласники, вчителі та старостат села о 9.00 поклали квіти на його могилу. О 10  ранку, учні  та колектив ліцею, старостат села,  односельці, рідні та близькі зібрались на мітинг на честь відкриття пам’ятної дошки. З болем та криком душі батьки – Іван Васильович та Катерина Іванівна – опускають біле полотно,  і відкривається щасливе, усміхнене лице Сина. Звучить Гімн. Слова вдячності  та шани висловлює староста – Марія Ігнатова, директорка ліцею – Антоніна Хрісова, член спілки ветеранів АТО – Улян Кацарський.  Всі присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Пам’ятний знак нагадуватиме про доблесть, честь та стійкість нашого Героя.

Учні 10 класу та Іванна, наречена Вані Сайтарли,  залучились до акції «Калина для воїна», і посадили  два кущі калини та хризантеми, на пам’ять про двох Героїв  - Кожуріна Віктора та Сайтарли Івана.

Сумно від того, що білими журавлями  в небеса відлітають найкращі – цвіт  української нації. Безстрашні, мужні наші Герої, що віддали своє життя за свободу рідної землі. Вони заслуговують на те,  щоб пам’ять про них залишилась у віках.

Слава Україні! Героям Слава! Слава нації! Смерть ворогам!

Тиждень безпеки життєдіяльності

16-20.10 у ліцеї проведено Тиждень безпеки життєдіяльності. Протягом Тижня в ліцеї проведено низку заходів: гра- подорож “Мандрівка країною безпеки” (4 клас, Колєва В.І.), бесіда- інструктаж з ігровими моментами  “Правила безпеки під час перебування на вулиці , протипожежна безпека в побуті під час осінніх канікул” (6 клас, Каназірська М.І.), година спілкування “Ми обираємо життя” (2 клас, Панчєва С.С.), вікторина “Правила безпеки” (3 клас, Райчева В.В.), гра- вікторина “Правила дорожні повинен знати кожен” (5 клас, Райчева В.В.)

Міжнародний день Чорного моря                     

З метою активізації природоохоронної роботи шляхом проведення агітаційно-пропагандистських заходів та практичних дій по збереженню природи та біорізноманіття Чорного моря та Чорноморського басейну, у ліцеї пройшла природоохоронна акція “Міжнародний день Чорного моря”. Активну участь прийняли учні 8-9 класів під керівництвом Арнаутової Ю.Є. (керівник гуртка “Основи програмування”). На участь у І етапі були відібрані роботи учениці 9 класу Сайтарли Д.- журнал “Морський бриз”, буклет “Чорне море - улюблене місце багатьох туристів” та учня 8 класу Євсєєва В.- газета “Тузлівські лимани”, журнал “Чорне море очима дітей” (колективна робота гуртка, 3-4 кл.)

Осінній бал “ЗОЛОТА ОСІНЬ”

      Відповідно до річного плану виховної роботи Владиченського ліцею на 2023-2024 н.р. , з метою сприяння розвитку колективної діяльності учнівського самоврядування ліцею “ДЖЕРЕЛО”; прищеплювання любові до осінніх свят, рідного краю; виховання естетичної культури, свідомої дисципліни, у Владиченському ліцеї проведено Осінній бал “ЗОЛОТА ОСІНЬ” педагогом- організатором Геньчевою О.В. 20 жовтня 2023 року серед учнів 7-10 класів. 

    Захід складався з 4 конкурсів: “Візитна картка”, “Домашнє завдання” (танець, пісня, сценка), “Реклама”, “Сукня з природного та підручного матеріалу”.  У конкурсі “Візитна картка” представлені команди “Бешкетники”- 7 клас, кер. Геньчева О.В.,  “Соняшники”- 8 клас, кер. Арнаутова Ю.Є., “Живчики”- 9 клас, кер. Бальчева О.І., “БЕМС” (бойові, енергійні, молоді, симпатичні)- 10 клас, кер. Овчар Л.Д. У конкурсі “Реклама” учні рекламували підручник “Біологія”, вазу з квітами, шкільні фарби, жіночу сумочку. Найцікавішим був конкурс “Сукня з природного та підручного матеріалу”, після якого були обрані Король балу- Томачел О., 10 клас,  Міс “Вересень”- Кіхай Д., 7 клас, Міс “Жовтень”- Бальчева Т., 8 клас, Міс “Листопад”- Колєва М., 9 клас. 

     Глядачі та учасники отримали задоволення та позитивний заряд емоцій на старті осінніх канікул.

Європейський день боротьби з торгівлею людьми 

17-18.10 у Владиченському ліцеї проведено низку заходів до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми: заняття з елементами тренінгу “Торгівля людьми. Як не стати жертвою?” в 9 класі (Бальчева О.І., практичний психолог), показ презентації “Боротьба з торгівлею людьми” в 6 класі (Геньчева О.І., педагог- організатор). З метою формування толерантного середовища проведено соціальним педагогом Кіхай Л.О. годину спілкування “Толерантність врятує світ” в 4 класі, бесіду “Історія свята. Долоньки толерантності. Визначення поняття “толерантність” в 1 класі. Практичним психологом Бальчевою О.І. - заняття з елементами тренінгу “Толерантність врятує світ” в 6 класі. Педагогом-організатором Геньчевою О.В. - бесіду з елементами тренінгу “Толерантність як показник компетентності учня” в 8 класі.

Декада правового виховання

 З 02.10 по 13.10. 2023 року у Владиченському  ліцеї проведена Декада правового виховання.  5 класних керівників організували учнів на участь у декаді: Панчєва С.С. провела бесіду з переглядом презентації “Знай свої права та виконуй обо вязки” з 2 класом, Колєва В.І.- гру “Правовий вернісаж” в 4 класі, Манойлова Н.М.- бесіду “Знай права, виконуй обов язки” в 3 класі, Каназірська М.І. - бесіду з елементами гри “Закон, обов язковий для всіх” в 6класі.

Вічна пам ять герою!

Сумна звістка прийшла у Владиченський ліцей. На щиті повертається  наш випускник 2011 року - Сайтарли Іван Іванович, який загинув 21 червня 2023 року, захищаючи територіальну цілісність України при виконанні бойового завдання на Херсонському напрямку.  Але весь цей час  він перебував у статусі «безвісти зниклий». У всіх рідних та близьких, у всіх, хто знав Івана, жевріла надія, що знайдеться живим. Але, на жаль, дива не сталося: Небесне Військо поповнилося ще одним мужнім Захисником,  кращим Сином нашої держави.

В  жалобі та скорботі учнівський та педагогічний колектив схилив  голови та вшанував пам’ять нашого випускника хвилиною мовчання. Випускника, який  був   життєрадісною, доброю, чуйною та порядною людиною, надійним та вірним товаришем, турботливим та люблячим сином,  сміливим та мужнім воїном, патріотом нашої країни.

Не вистачить ніяких слів, щоб передати біль втрати та висловити співчуття рідним та близьким Івана!

Вічна та світла пам’ять Герою! Ти назавжди залишишся в наших серцях!

"Всеукраїнський урок єднання"

На виконання листа Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації  у Владиченському ліцеї для учнів  8-10 класів організовано перегляд  телевізійного уроку «Всеукраїнський урок єдності», який присвячений темі протидії дезінформації та маніпуляціям. Урок транслювали на телеканалі «Суспільне. Культура» 6 жовтня о 12:00, а також на Youtube-каналі «Перший». Наприкінці телевізійного уроку дітям  запропоновано пройти тест-гру, яка складається з 7 запитань.

День Захисників та Захисниць України

Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить  нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України. Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини. Цього дня заведено згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресора, але й ветеранів Другої світової війни, наших предків козаків, які виборювали право на незалежність.

Сьогодні, 29 жовтня, учні, вчителі та працівники Владиченського ліцею о 9.00 хвилиною мовчання вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, які віддали своє життя, виборюючи незалежність нашої держави. А учні старших класів відвідали могилу Віктора Кожуріна, який загинув захищаючи Донецький аеропорт у 2015 році, вшанувавши пам’ять хвилиною мовчання та покладанням живих квітів. Також було висаджено кущ хризантем, як символ продовження життя.

З Днем Вчителя!

  До Дня вчителя у професійне свято учні Владиченського ліцею привітати ветеранів педагогічного труда від усієї душі! Класні керівники організували відвідування вчителів — пенсіонерів:  Ганчевої Л.Х. - 3 клас (класовод Манойлова Н.М.), Арнаут Ю.І.- 5 клас (кл.кер. Райчева В.В.), Дулгер Н.Ф.- 6 клас (кл.кер. Каназірська М.І.), Радової Н.Г - 8 клас (кл.кер. Арнаутова Ю.Є.), Бальчевої Н.Г. - 9 клас (кл.кер. Бальчева О.І.), Купцової Л.П.-10 клас (кл.кер. Овчар Л.Д.)

    Всі квіти світу — до ваших ніг. Щастя вам, благополуччя та здоров я, дорогі наші ветерани педагогічної праці! З Днем Вчителя!

 Про підсумки проведення змагань з лекгоатлетичного кросу серед учнів 

закладів загальної середньої освіти

 

Згідно з наказом відділу освіти Болградської міської ради Одеської області                    від 19.09.2023 року № 117 «Про

 проведення змагань з легкоатлетичного кросу серед учнів закладів загальної середньої освіти», з метою подальшого розвитку фізичної культури                 і спорту, масового залучення школярів до здорового способу життя, виявлення                         та підтримки обдарованої молоді 28 вересня 2023 року відбулися змагання  з легкоатлетичного кросу серед учнів закладів загальної середньої освіти,  в  яких  взяли  участь  команди із 8  навчальних   закладів.

На підставі протоколів суддівської колегії  

 За  результатами  змагань з легкоатлетичного кросу  серед учнів закладів загальної середньої освіти

- визнано переможцями змагань з легкоатлетичного кросу  і  нагороджено   грамотою  відділу освіти Болградської міської ради Одеської  області:

за III місце – команду Владиченського ліцею Болградської міської ради (керівник команди Сайтарли В.П.).

Визнано переможцем серед юнаків з легкоатлетичного кросу  у особистій першості (старша вікова група) нагороджено грамотою відділу освіти Болградської міської ради Одеської  області :

за  II місце – Кунєва Сергія, учня 9 класу Владиченського ліцею Болградської міської ради (керівник Сайтарли В.П.);

Визнано переможецею серед дівчат з легкоатлетичного кросу  у особистій першості (старша вікова група) і нагороджено грамотою відділу освіти Болградської міської ради Одеської  області :

за III місце – Пріянчук Марину, ученицю 9 класу Владиченського ліцею Болградської міської ради (керівник Сайтарли В.П.).

Вітаємо! Нових досягне

15 вересня- Міжнародний день демократії

    15 вересня світ відзначає Міжнародний день демократії. Він встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році, з метою нагадати світовій спільноті про значення демократії у житті. Демократія – не лише право, але і обов’язок кожного громадянина вкладати свій час і зусилля у громадський контроль та підтримку змін, обов’язок обирати владу відповідально і дбати про інтереси держави. Сьогодні найкращі Сини та Доньки України дорогою ціною боронять цінності свободи й демократії, стримують ворога, який насаджує принципи тероризму, анексій військових злочинів, тортур, фейкових референдумів, фальсифікованих виборів на окупованих територіях, системного порушення прав людини, знищення свободи слова, всього людського… Українці зробили свій вибір на користь демократії. 

   14-15 вересня у Владиченському ліцеї проведені виховні заходи: в 10 класі у формі інформаційної години “Демократія- не лише право, але і обов'язок” (класний керівник Овчар Л.Д.), в 6 класі — бесіда “Сучасний погляд на демократію в Україні в умовах воєнного стану” (класний керівник Каназірська М.І.), 8 клас - круглий стіл “Наш вибір на користь демократії!” (класний керівник Арнаутова Ю.Є.), 4 клас - бесіда з елементами гри “Що таке демократія?” (класовод Колєва В.І.),  3 клас - показ презентації “Міжнародний день демократії” (класовод Манойлова Н.М.), 9 клас — бесіда “Україна- сучасна демократична держава” (класний керівник Бальчева О.І.)

   Кожен на своєму місці, ми маємо робити все можливе, щоб здобути Перемогу та продовжувати разом втілювати зміни заради утвердження України як демократичної, правової держави.  Все буде Україна!

Перший дзвоник “Ми повернулись!”

         Нас кличе дзвоник до шкільної ниви.

        Прислухайтесь, який у нього спів.

        Сьогодні діти неньки – України

        Сядуть до парти. Їм вже дзвоник продзвенів!

    Сьогодні першокласники стали на 1 сходинку шкільної піраміди життя.  Ми   бажаємо їм вчитись і любити свою школу. Саме вона відкриє двері в дивний світ знань, сповнений переливами дитинства, фантазій, допитливості і бажання пізнати невідоме. Наші першокласники нічого не бояться, адже з ними поряд – їхні наставники, найкращі вчителі, старші учні, що завжди підтримають та допоможуть!

     Перший дзвоник- це свято, яке ми всі з нетерпінням чекаємо. Учні, вчителі, батьки, мешканці села долучились до акції “1 вересня без квітів” (СКРИНЬКА НА ДОПОМОГУ ЗСУ)

   Класні керівники провели Всеукраїнський урок з підтримки психічного здоров’я  щодо просування Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

        Усім миру! Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до Перемоги!

Відкриття КЛАСУ БЕЗПЕКИ

         29 серпня у Владиченському ліцеї відкрився «Клас безпеки».

    «Клас безпеки» – це всеукраїнський проєкт, спрямований на створення безпечних умов для учасників освітнього процесу. Клас поділено на тематичні зони. Тут діти різних вікових груп зможуть і в теорії, і на практиці навчатися основ безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги, а також дізнаються про те, які служби порятунку викликати у різних ситуаціях та яку їм слід надати інформацію.

   Перший урок з безпекової грамотності провели: представник ДСНС провідний фахівець відділу ОНПР та ЗЦЗ Болградського РУ, молодший лейтенант -Іванько Владислав Анатолійович та Алексєєва Алла Вікторівна, старший інспектор ЮП,  майор поліції.  Присутня була консультант центру ЦРПП Гейдарова Наталя Володимирівна.

     Адміністрація та учні закладу дуже вдячні гостям за методичну  та практичну підтримку. А заняття у цікавій ігровій формі, які були проведені на заході, допоможуть зберегти їх життя та навчать давати собі раду в різних екстремальних умовах.

Вічна пам'ять героям!

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації   від 28.08.2023№ 3898/01-32/2-23, на виконання листа Офісу Президента України від 28.08.2023 №41- 01/1457 до Указу Президента України від 23.08.2019 №621/2019 з метою вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни з урахуванням вимог законодавства в частині обмежень воєнного стану, у Владиченському ліцеї були проведені патріотично-виховні заходи: показ презентації «29 серпня-День вшанування Пам'яті Захисників України” (показ фотографій загиблих героїв Болградської ОТГ)-онлайн формат в 6 класі (класний керівник Каназірська М.І.), урок мужності «Історія пам'ятного дня»   в 9 класі (кл.кер. Бальчева О.І.), відвідування могили героя Кожуріна В., урок- пам'ять «Живі, поки пам`ятаємо», практичне заняття «Голуб пам`яті» в 7 класі (кл.кер. Сайтарли О.М.).      Педагоічний колектив долучився до Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях» та вчителі вшанували  військовослужбовців, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 

      Вічна пам'ять героям!

27 серпня – 79-та річниця визволення Болградського району та Одеської області від фашистських загарбників

    27 серпня – одна з найсвітліших дат, яка навічно вписана в історію нашої малої Батьківщини. 79 років тому наші війська, долаючи запеклий опір ворога, звільнили Болградський район та Одеську область від ворога. Цього дня  учні, вчителі Владиченського ліцею, мешканці села Владичень згадали  всіх тих, хто поліг у кривавому бою, хто після Перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, не долюбив, так і не побачив своїх ненароджених дітей. 

   Нехай єднає нас усіх любов до України, любов до рідного краю, а безсмертний подвиг захисників України надихає нас на Перемогу з агресором та добрі справи в ім’я нашої держави.

Свято Останнього дзвоника

Останній дзвоник пролунав.

Він довгий час нам всім співав:

Він кликав на урок, з уроку,

І так було щодень, щороку.  

    Сьогодні в нашому ліцеї свято -  свято Останнього   дзвоника. За традицією було підведено підсумки 2022-2023 навчального року. Переможці  олімпіад та творчих  конкурсів були нагороджені дипломами, грамотами  та подарунками. А  кращі здобувачі освіти за високі досягнення у навчанні, перемоги у творчих конкурсах та онлайн-олімпіадах - преміями від голови Болградської міської ради Дімітрієва Сергія Гавриловича.   Але справжнім сюрпризом для всіх учасників освітнього процесу була етнофотовиставка Олександра БАРОНА «Красива та колоритна Українська Бессарабія». Огляд експонатів супроводжувався болгарськими мотивами у виконанні  Олексія Маковського на гайді та додюку. Не обійшлося і без традиційного болгарського  хоро. 

  Щиро дякуємо Олександру Барону , Олексію Маковському та Генадію Воробйову за ваш талант і щедре серце, за ті іскринки, які світилися в дитячих очах, за неймовірні враження від звучання національних музичних духових інструментів! 

Дякуємо за свято!

Тиждень безпеки дорожнього руху

     У період з 15 по 21 травня 2023 року Владиченський ліцей  взяв участь у  першому етапі щорічного Тижня безпеки дорожнього руху за темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». 

    17 травня 2023 року  проведено єдиний  урок «Безпечна дорога додому». З метою поліпшення засвоєння дітьми норм безпечної поведінки, дотримання  правил безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньотранспортних пригод,   протягом тижня проведено цикл заходів з практичних навичок поведінки  під час руху та моделювання ситуацій. 

    Учні 1 класу переглянули презентацію « Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Панчєва С.С. провела гру «Весела подорож», виготовила з дітьми світлофори з кольорового паперу та здійснили подорож « До основних дорожніх знаків».

     Манойлова Н.М. відправилась з учнями 2 класу в подорож «Безпека на дорозі».

Колєва В.І. з учнями 3 класу провела бесіду «Правила дорожнього руху», переглянули відео та провела практичне заняття.

      Учні 5 класу долучилися до проведення єдиного уроку та переглянули відео «Безпека на дорогах» (Воловська Л.Ф.).

      В 6 класі Сайтарли О.М. провела вікторину «Твій кращий друг – безпечний рух».

      Учні 7 класу разом з педагогом-організатором Сайтарли А.А. переглянули презентацію «10 правил безпеки на дорозі», а разом з класним керівником, Арнаутовою Ю.Є., створили проєкт «Правила дорожнього руху я знаю, тому в халепу не потрапляю». Правила дорожнього руху повторили та закріпили на практичних заняттях учні 8 класу (Бальчева О.І.), 9 класу (Райчева В.В.), 10 класу (Овчар Л.Д.), 11 класу (Сайтарли В.П.).

    Учні 7-10 класів переглянули матеріали «Єдиного уроку «Безпечна дорога додому».

Тож дотримуємося правил дорожнього руху!

Не загасити пам’яті вогонь…

   8 - 9 травня, в День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.  

   Українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. 

    Вшанувати пам’ять полеглих в роки Другої світової війни та покласти квіти до пам’ятника визволителям Одеської області від німецько-фашистських загарбників,  прийшли жителі села, учні та колектив Владиченського ліцею, працівники КЗ "Центр культури та дозвілля", старостатський округ села.  

    Сьогодні ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з фашизмом, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Ми у вічному боргу перед ними. Не існує слів, якими можна висловити вдячність… 

   Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. 

   Зараз, як і в роки Другої світової, нам довелося взяти до рук зброю та захищати рідну землю, свою незалежність і свободу.    

Стійкості та єдності нам.

   Разом до Перемоги!

     За чисте довкілля (05.05.2023)

   Відповідно до рішення №137 від 03.05.2023р. Виконавчого комітету Болградської міської ради Одеської області “Про проведення Дня довкілля-2023 року на території населених пунктів  Болградської територіальної громади в рамках щорічної акції “За чисте довкілля”, з метою забезпечення утримання території  Болградської ТГ у належному стані, ії санітарного очищення та благоустрою, створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення, 5 травня 2023 року на території Владиченського ліцею були проведені трудові рейди  учнями 1-11 класів, колективами дошкільного відділення та Владиченського ліцею. Також проведена акція  з очищення прибережної зони озера Ялпуг учнями 6 класу та технічним персоналом Владиченського ліцею.

      


                                    Переможна марка юних натуралістів (28.04.23)

  Відповідно до наказу БЦДЮТ №53 від 28.03.23  “Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу “Переможна марка юних натуралістів”, з метою формування патріотичних поглядів як духовно-морального принципу особистості, творчих потенціалів учнівської молоді, формування любові до української творчості та належного вшанування пам’яті героїв та героїнь України, 28 квітня у Владиченському ліцеї проведено шкільний етап Всеукраїнського конкурсу “Переможна марка юних натуралістів”. Керівник гуртка “Основи програмування” Арнаутова Ю.Є. організувала 6 учнів на участь у шкільному етапі у техніки виконанні  - комп'ютерна графіка: Райчева Є, 5клас, “Без Батьківщини немає людини”, Кіхай Д., 6 клас, “Україна- рідний край”, Євсєєв В., 7 клас, “Незламна Україна”, Сайтарли Д., 8 клас, “Птах надії”, Чапкин В., 10 клас, “Нехай усі патрони в світі виглядають тільки так!”, Арнаут Г., 11 клас, “Жива душа народна, жива, неподоланна”.


26 квітня – День Чорнобильської трагедії. 

Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

      26 квітня світ відзначає День пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф або День пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка сталася в 1986 році. Вибух в реакторі на Чорнобильській АЕС був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Білорусі, України та Росії. В довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

    26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. 

    До Дня пам’яті  у Владиченському ліцеї пройшли заходи, спрямовані на вшанування пам’яті  та героїзму ліквідаторів катастрофи, формування знань та відпрацювання алгоритму дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Відбулася навчальна евакуація здобувачів освіти  на випадок пожежі. Учні 11 класу, під керівництвом Сайтарли В.П., провели навчальні заняття з використання найпростіших засобів індивідуального захисту. 

    Учні 10 класу здійснили віртуальну екскурсію в національний музей Чорнобиля (Овчар Л.Д.).

     Учнів 5-7 класів Райчев Д.М. ознайомив з будовою та принципом дії атомного реактора.

    Проведено цікаві та пізнавальні бесіди та години спілкування  з переглядом презентацій та відеороликів на тему:

- «Чорнобиль не має минулого» та «Як працює АЕС» з конструюванням АЕС з LEGO,  «Причини виникнення пожеж, їх наслідки» в 1 класі (Панчєва С.С.);

- «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять…» в 2 класі (Манойлова Н.М.);

- «Мій біль – Чорнобиль» в 3 класі (Колєва В.І.);

- «На Чорнобиль журавлі летіли» в 4 класі (Кіхай Л.О); 

- «Трагічні дзвони Чорнобиля» в 6 класі (Сайтарли О.М.);

- «Трагедія Чорнобиля» в 7 класі (Сайтарли А.А.) та «Голосить дзвін стривожено  у квітні» (Арнаутова Ю.Є.)

- «Чорнобиль не має минулого.  Чорнобиль.... Трагедія... Пам'ять...» в 9-10 класах (Райчев Д.М.).

  Сайтарли О.М. в бібліотеці оформила виставку «День пам’яті Чорнобиля», лепбук «Дзвони Чорнобиля» та буклет «День Чорнобильської трагедії». Панчєва С.С. провела майстер клас для педагогів з виготовлення оригамі «квітів відродження» -  білих троянд.

   На вшанування пам’яті загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи учні початкових класів та шестикласники виготовили Ангелів Пам’яті.

   Завданням і викликом 2023 року для усього світу – не допустити нового Чорнобиля! 

У 2023 році Україна має боронити свою землю від російського агресора і знову стояти на охороні всього світу від катастрофи.

Адже це страшно — вдруге пережити катастрофу подібного масштабу.

                                        Декада ціннісного ставлення до природи (20.04.23)

  Відповідно до річного плану виховної роботи Владиченського ліцею, з метою проведення природоохоронної роботи, формування в учнів екологічної культури, поглиблення екологічних знань учнів, у Владиченському ліцею була проведена декада ціннісного ставлення до природи з 10.04-20.04.2023р. Класними керівниками, педагогом- організатором  проведено  низку заходів: практичне заняття “Неси добро у світ природи” в 1 класі (керівник Панчєва С.С.), урок- подорож до Країни Довкілля в 2 класі (керівник Манойлова Н.М.), бесіда “Умій учитись, щоб уміти трудитись на благо природи” в 5 класі (керівник Воловська Л.Ф.), трудовий десант “Хто про землю дбає, тому вона вертає” в 6 класі (керівник Сайтарли О.М.), трудова акція “Затишок” в 8 класі (керівник Бальчева О.І.), бесіда “Довкілля- наше життя” в 9 класі (педагог- організатор Сайтарли А.А.)


                                        Мої права: разом до перемоги (19.04.23)

 

Відповідно до наказу БЦДЮТ №56 від 30.03.2023н.р. “Про проведення І етапу 16 Всеукраїнського конкурсу шкільного малюнку “МОЇ ПРАВА: разом до перемоги” з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, з метою розвитку морально-етичних якостей дітей, формування у дітей і підлітків позитивного образу права як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини; соціальної підтримки талановитої учнівської молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку, активного залучення творчої молоді до соціально-вагомої діяльності в умовах визвольної боротьби українського народу, у Владиченському ліцеї 18 квітня було проведено конкурс малюнків “МОЇ ПРАВА: разом до перемоги”. Вихованці гуртка “Основи програмування” (керівник Арнаутова Ю.Є.) прийняли активну участь у конкурсі малюнків у техніки виконання “Комп'ютерна графіка”. Було надано 8 робіт у двох номінаціях: “Соціальні права та свободи”- “Право на навчання” (Оснач М., 3 клас, молодша категорія), “Право на дружбу і спілкування” (Трещов М., 7клас, середня категорія), “Право на піклування батьків” (Чапкин Н., 7клас, середня категорія), “Права дітей” (Колєв В., 11 клас, старша категорія), “Я маю право” (Курков А., 11 клас, старша категорія), “Право на піклування батьків” (Арнаут Г., 11 клас, старша категорія); “Слава українським героям”- “Право на життя” (Райчева Є., 5клас, середня категорія), “Разом до перемоги” (Колєв В., 11 клас, старша категорія).


                                                       Знай і люби свій край (14.04.23)

Відповідно до наказу БЦДЮТ «Про проведення обласного (заочного) етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» в Одеській області», з метою підведення підсумків роботи гуртків, творчих об’єднань декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, сприяння реалізації творчих задумів, залучення учнівської молоді до відкриття і розуміння прекрасного у навколишньому середовищі і у своєму житті, пробудження у дітей та молоді поваги до національної культурної спадщини у  Владиченському ліцеї 12 квітня було проведено виставку- конкурс «Знай і люби свій край” у номінаціях: “ДУМ”  та “Образотворче мистецтво” за категоріями- молодша (6-11 років) та старша (12-18 років). На конкурс було надано 5 робіт. У номінації  “Образотворче мистецтво” активну участь прийняли учні Сайтарли Ганна (“Рідна хата”, 2 клас, керівник Манойлова Н.М.) та Курков Андрій (“Матінко Земля”, 11 клас, керівник Сайтарли А.А.). У номінації “Декоративно- ужиткове мистецтво” активну участь прийняли учні Кіхай Дарина (“На світанку”, 6 клас, керівник Сайтарли О.М.), Карашел Марина (“Ікона Божої матері”, 8 клас, керівник Сайтарли О.М.), Трещов Марк (“В очікуванні Пасхи - улюбленого свята мого краю”, 7 клас, керівник Сайтарли Л.М.)


                                                                       День здоров’я (07.04.2023)

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах. 7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

   У Владиченському ліцеї було проведено низку заходів до Дня здоров’я: гра - мандрівка  до країни «Здоров’я» в 2 класі (класовод Манойлова Н.М.), гра - подорож “Здоров’я - найбільше багатство” в  3класі (класовод Колєва В.І.), урок математики в 6 класі під девізом “Блаженство тіла - в здоров’і, блаженство розуму - в знанні” ( вчитель Куць Н.Ф.), спортивне змагання “Здоров’я - це здорово!” в 6 класі (кл.кер. Сайтарли О.М., вчитель фізкультури Райчева В.В.), спортивне змагання “Здоров’я для всіх!” в 7 класі (педагог - організатор Сайтарли А.А.), турнір з настільного тенісу в 11 класі (кл.кер. Сайтарли В.П.).


                                                                      День довкілля (06.04.2023)

День довкілля відзначають в Україні щорічно, починаючи з 1999 року, згідно з  Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98,  на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами. У Владиченському ліцеї педагог- організатор Сайтарли А.А. показала презентацію «Чисте довкілля - здорове життя» для учнів 9-10 класів; у учнів  2 класу — “Прогулянка на свіжому повітрі” (класовод Манойлова Н.М.); класний керівник 11 класу Сайтарли В.П. організував учнів на трудовий рейд “Чисте довкілля”.


Великодні писанки (28.03.23)

 

  Відповідно до наказу №45 від 14.03.23 БЦДЮТ “Про проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу з писанкарства “Великодні писанки”, з метою виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді, у Владиченському ліцеї було проведено шкільний етап Всеукраїнського конкурсу з писанкарства “Великодні писанки” 28.03.23. На конкурс організували учнів класні керівники 6 кл. Сайтарли О.М., 2 кл. Манойлова Н.М., вчитель української мови Хрісова А.В., педагог- організатор Сайтарли А.А. В конкурсі прийняли участь учні  від 9 до 18 років у двох вікових категоріях: молодша- 9-13 років, старша- 14-18 років. Конкурс композицій  було проведено на тему: “Символічні обереги перемоги”. На участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу з писанкарства “Великодні писанки” було обрано 2 композиції писанок: “На Великдень до кроля завітала в гості я” (Кіхай Д., 6кл., керівник Сайтарли О.М.) та “Писанковий сад” (Курков А., 11кл., керівник Сайтарли А.А.)


Чисті роси

02.03.23

Відповідно до наказу №29 від 14.02.23 “Про проведення І етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості “Чисті роси”, з метою виявлення і підтримки обдарованих учнів у різних видах мистецтва (образотворче мистецтво, фотомистецтво, декоративно- ужиткове мистецтво), залучення учнів до активної участі у мистецькому житті країни, у Владиченському ліцеї 02.03.23 була проведена виставка робіт у 3-х номінаціях за трьома віковими категоріями: І - 6-10 років, ІІ- 11-14 років, ІІІ- 15-18 років. Було надано 5 робіт: “ДУМ”- “Символ весни” (м'яка іграшка)- Сайтарли Г., 2кл., керівник Сайтарли Л.М.; “Образотворче мистецтво”- “Обійму тебе, Україно!” (живопис)- Райчева Є, 5кл., керівник Сайтарли А.А.; “Фотомистецтво”- “Спогади дитинства”- Оснач М., 3кл.,  керівник Сайтарли А.А., “Мамина любов”-Сайтарли Д., 8кл.,  керівник Сайтарли А.А., “Як у нас на Україні”- Курков А., 11кл., керівник Сайтарли А.А.


                                                     Тиждень психології

  Психологічний комфорт у навчальному закладі – це створення безпечного середовища, при якому діти та дорослі відчувають себе спокійно, енергія витрачається не на тривогу, а на навчання та творчість. Традиційно наприкінці березня у Владиченському ліцеї проводиться Тиждень психології. Цьогоріч у межах тижня практичним психологом Бальчевою О.І. і соціальним педагогом Кіхай Л.О. проведено психологічний марафон на тему: «Побажання на день», «Скринька гарного настрою», який сприяв організації спільного простору для взаємодії учасників освітнього процесу, формуванню навичок ефективної комунікації, пошуку та розширенню ресурсів особистості, створенню умов для розвитку дитини. Були проведені заняття з елементами тренінгу з учнями 2 класу "У колі друзів", 4 класу "Повага до інших - успіх у спілкуванні", 1-4 класів "Коло єднання", 5класу “Слухати, розуміти, взаємодіяти”, 6 класу “Жити в комфорті це...”, 7 класу - “Основи психологічного комфорту”, 8 класу - “Сприятливий психологічний комфорт”, 10-11 класу -“Фактори створення комфорту в школі”. Проведено конкурс малюнків серед учнів 3-4 класів "Щастя - це..." З учнями 1-4 класів проведено флешмоб. В 9 класі було проведено педагогом - організатором Сайтарли А.А. творче завдання під назвою “Стрічка миру”. Протягом тижня проводились консультування для батьків і педагогів.


Молодіжна субкультура

(10.03 по 22.03.2023р.)

 

Відповідно до наказу №01-08/98 від 02.03.2023 відділу освіти Болградської міської ради, “Щодо діяльності неформального молодіжного об'єднання "ЧВК Редан",  з метою недопущення проявів агресії, дестабілізаційної поведінки та порушень з боку представників молоді Одещини, критичного ставлення до діяльності неформального молодіжного об'єднання "ЧВК Редан", у Владиченському ліцеї було проведено низку тематичних заходів з 10.03 по 22.03.2023р. 10 березня були проведені тематичні заходи у формі бесід в 8 класі “Небезпека субкультури “ЧВК  Редан” (кл. кер. Бальчева О.І.), 11кл. “Молодіжні течії та субкультури” (педагог-організатор Сайтарли А.А.). 17 березня бесіди провели класоводи 4 класу Кіхай Л.О.  “Неформальні субкультури: плюси та мінуси”, 1 класу Панчєва С.С. - “Соціальне угрупування”, 2класу Манойлова Н.М. - “Молодіжні субкультури”. 21 березня педагог- організатор Сайтарли А.А. організувала учнів 9-10 класів на бесіду з переглядом презентації “Неформальні об'єднання дітей та молоді”, класовод 3 класу Колєва В.І.- бесіда “Поява неформальних груп”. 22 березня кл. керівник 6 класу Сайтарли О.М. провела інформаційну годину з обговоренням  “Молодіжна субкультура - особлива частина суспільної культури” та кл. керівник 7 класу Арнаутова Ю.Є. - конференцію “Приватна військова компанія “Редан”.


Писанкове дерево Перемоги

Відповідно до наказу Болградського ЦДЮТ №17 від 31.01.2023 року “Про проведення І етапу Всеукраїнської акції “Писанкове дерево Перемоги”, з метою формування національної самосвідомості, відновлення історичної справедливості, практичного вивчення великого матеріального спадку українського народу, активізації творчої активності учнівської молоді з практичними результатами у формі матеріалізованого інтелектуального продукту, у Владиченському ліцеї 9 березня проведено шкільний етап Всеукраїнської акції “Писанкове дерево Перемоги”. Активну участь  прийняли учні 1 класу - Євсєєв Ілля (керівник Панчєва С.С.), Трещов Нікон (керівник Сайтарли А.А.), Урум Поліна (керівник Сайтарли А.А.). Всі роботи були відправлені на участь у І етапі Всеукраїнської акції “Писанкове дерево Перемоги” в Болградський ЦДЮТ.


  День українського добровольця.

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

   Відзначати це свято почали у 2017 році і відтоді щороку в різних куточках країни проводять урочистості. День українського добровольця є актуальним й наразі через російське вторгнення. Адже багато наших громадян і громадянок залишили своє мирне життя й відправились виборювати свободу нашого народу. 

  У Владиченському ліцеї 14 березня були проведені тематичні заходи до Дня українського добровольця. Урок мужності “Сила нескорених!” провела класовод 1 класу Панчєва С.С. Бесіду з елементами тренінгу “Український доброволець - взірець патріотизму!” провела класовод 2 класу Манойлова Н.М.  В 5 класі педагог- організатор Сайтарли А.А. провела бесіду з елементами тренінгу “Героям- слава!”.  В 6 класі учні на уроці математиці (Куць Н.Ф.), розв'язуючи завдання за темою, визначили, який сьогодні день. Класний керівник 8 класу Бальчева О.І. провела бесіду  “Добровольчі формування”. Під час повітряної тривоги педагог-організатор Сайтарли А.А. провела інформаційну хвилинку з учнівським колективом закладу до Дня українського добровольця, завершивши Гімном  Січових Стрільців “Ой, у лузі червона калина”.


                                                       

Тиждень правового виховання

Відповідно до календаря позакласних заходів відділу освіти Болградської міської ради, річного плану виховної роботи закладу на 2022-2023 н.р., з метою попередження негативних проявів серед учнів, підвищення рівня правової освіти  та виховання в дусі поваги до права,   у Владиченському ліцеї було проведено Тиждень правового виховання з 06 по 10.03.2023р. Класоводами 1 класу Панчєвою С.С. проведено урок-подорож «В Країну прав дитини», 2 класу Манойловою Н.М. - година спілкування «Правова абетка», 3 класу Колєвою В.І. - тренінг «Права. Обов'язки. Вчинок”, 4 класу Кіхай Л.О. показано відеоролик  «Про великі права маленької дитини». Класний керівник 7 класу Арнаутова Ю.Є. провела інтерактивне заняття «Зустріч із законом», класний керівник 8 класу Бальчева О.І. - бесіда «Молодь, відстоюй свої права», педагог- організатор Сайтарли А.А. - бесіда «День захисту прав жінок» в 5 класі. Бібліотекарем закладу Сайтарли О.М. оформлена виставка літератури “Ти маєш право”.


                                                                        Пам’яті Кобзаря

   Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Тарас Шевченко не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник, а й пророк українського народу. Вже стало традицією в першій декаді березня вшановувати пам’ять геніального митця.  Хоча Шевченківський тиждень цьогоріч пройшов у змішаному форматі, до його проведення було залучено всіх учасників освітнього процесу.

   В бібліотеці оформлена виставка «Тарасові слова  - то правда жива!».

Панчєва С.С. залучила першокласників до списування вірша «Встала весна» , а п’ятикласників до списування вірша Т. Шевченко «Сонце заходить, гори чорніють ......» . Для учнів 2 класу Манойлова Н.М. підготувала в вікторину «Чи знаєш ти Шевченка?». Учні 3 класу взяли участь у конкурсах малюнків за творами Т. Шевченка та виразному читанні віршів поета, які провела Колєва В.І.. Для учнів 4 класу Кіхай Л.О. провела виховний захід «Тарас  Шевченко - співець добра і краси». П’ятикласники ознайомилися з життєвим шляхом поета,  переглянувши  презентацію «Національний герой і символ України» (Панчєва С.С.) та під час «Математичної Шевченкіани». Нікого з шестикласників не залишили байдужими цікаві історії, які повідомила Сайтарли О.М. під час виховного заходу «Геній і пророк українського народу». З семикласниками Колєва В.І. провела  вікторину «Нас єднає Тарасове слово» та конкурс виразного читання творів Кобзаря. Восьмикласники долучилися до бесіди в дистанційному форматі «Пам’яті Кобзаря», організованої Сайтарли А.А. . Учні 9 класу разом з класним керівником, Райчевою В.В., переглянули та обговорили

презентацію «Тарас Шевченко у сучасному дискурсі». А одинадцятикласників  Хрісова А.В. залучила до перегляду та обговорення фільму режисера Олександра  Денисенка «Тарас. Повернення». 

  Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.

 

 


Ноутбук кожному вчителю

Приємною несподіванкою для трьох педагогів Владиченського ліцею розпочався робочий тиждень – для використання в роботі, завдяки домовленостям Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України з компанією Google та ЮНЕСКО в межах продовження ініціативи "Ноутбук кожному вчителю", отримали ноутбуки НР Райчева В.В., Каназірська М.І. та Кунєва Т.І.

Нехай нова оргтехніка служить довго та плідно!


Знову за парти!

Нарешті, 27 лютого Владиченський ліцей повернувся до навчального процесу в офлайн режимі. Цей день з нетерпінням чекали діти, дорослі та колектив закладу, адже, всі скучили за «живим» спілкуванням з однокласниками, друзями та вчителями, якого були позбавленні з початку повномасштабного вторгнення росії. А сигнал «Повітряна тривога», який пролунав перед початком першого уроку, покликав перевірити готовність учасників освітнього процесу слідувати алгоритму дій при переміщенні в укриття. Час, який провели в укритті, використали для повторення алгоритму дій, правил техніки безпеки, освоєння нових знань. А після закінчення повітряної тривоги всі з радістю повернулись до своїх класів, які вже зачекались своїх господарів.


                                                        Пам' яті Героїв Небесної Сотні

  Відповідно до наказу відділу освіти Болградської міської ради Одеської області №01-08\81 від 20.02.23 “Щодо відзначення 20 лютого 2023 року Дня Героїв Небесної Сотні”, з метою гідного вшанування подвигу учасників Революції Гідності, увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, у Владиченському ліцеї була проведена низка інформаційних заходів  20.02-24.02.23 серед учнів 1-11класів у дистанційному форматі, а саме: в 1класі - бесіда “Вони помирали, щоб жила Україна” (5 учнів, 20.02, кер. Панчєва С.С.), в 2 класі - бесіда “Вони помирали, щоб жила Україна” (7учнів, 21.02, кер. Манойлова Н.М.), в 3класі - урок Мужності “Час плине, а пам'ять залишається” (6учнів, 21.02, кер. Колєва В.І.), в 4класі -бесіда “Герої не вмирають” (8учнів, 22.02, кер. Кіхай Л.О.), в 5класі - урок Мужності “Герої не вмирають” (5 учнів, 20.02, кер. Воловська Л.Ф.), в 6 класі - бесіда “Герої не вмирають” (6учнів, 24.02, кер. Сайтарли О.М.), в 7класі  - урок Мужності “Згадаємо всіх поіменно” (8учнів, 22.02, кер. Арнаутова Ю.Є.), в 8класі - урок Мужності “Гідності хай промінь не згасає” (3 учня, 21.02, педагог- організатор Сайтарли А.А.), в 9класі - бесіда “У нашій пам'яті вони назавжди залишились” (5учнів, 20.02, кер. Райчева В.В.), в 11класі - бесіда “Герої не вмирають, просто йдуть..” (3 учня, 20.02, кер. Сайтарли В.П.).


                                                            Крим - це Україна!

    Відповідно до наказу №01-08\30 від 16.01.23 відділу освіти Болградської міської ради Одеської області “Про затвердження плану заходів до Дня спротиву окупації АР Крим та м. Севастополя у 2023р.”, у Владиченському ліцеї були  проведені тематичні виховні години, приурочені 9-й річниці окупації АР Крим та м. Севастополя у дистанційному форматі: 15.02 -усний журнал “Історія тих, хто не скорився” (7кл., 6уч., кер. Арнаутова Ю.Є.), 16.02 - бесіда “Хочу до дому! Це Крим” (9кл, 6уч., пед.-орг. Сайтарли А.А.), 17.02 - бесіда “Крим - це Україна!” (3кл., 6уч., кер. Колєва В.І.), 21.02 - показ презентації “Крим - це Україна!” (5кл., 5 уч., кер. Воловська Л.Ф.), 22.02 - показ презентації “День спротиву окупації АР Крим та м. Севастополя” (9кл., 5уч., кер. Райчева В.В.), 22.02 - перегляд презентації “День кримського спротиву російській окупації” (8кл.,5 уч., кер. Бальчева О.І.), бесіда “Крим - Україна!” (2кл.,6уч., кер. Манойлова Н.М.), 22.02 - бесіда “Крим, як це було..” (11кл., 3уч., кер. Сайтарли В.П.), 23.02 - бесіда  “Зламані крила свободи” (1кл., 5 уч., кер. Панчєва С.С.),

23.02 - перегляд презентації “Крим - це Україна!” (4кл., 6уч., кер. Кіхай Л.О.), 24.02 - бесіда “Крим - це Україна” (6кл., 6 уч., кер. Сайтарли О.М.).

 


День єднання 

Нове державне свято – День єднання – відзначають  16 лютого в Україні. Це свято має консолідувати українців перед лицем загрози та інформаційного тиску. Відповідний указ №53/2022 опублікований на сайті глави держави. Тепер щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть День єднання. Цього дня піднято Державний прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах та о 10:00 виконано Державний Гімн України. У цей день українців закликають прикріпити до одягу синьо-жовті стрічки і показати всьому світу нашу єдність. «У нас одне-єдине європейське прагнення – ми хочемо свободи та готові її виборювати», – заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

У Владиченському ліцеї 16-17 лютого пройшли виховні заходи у форматі онлайн в 9 класі та 10 класі  бесіди “Єднаємось Українці! В єдності наша сила!” (педагог- організатор Сайтарли А.А.),  в 7класі година спілкування “День єдності” (кл.керівник Арнаутова Ю.Є.), в 8 класі бесіда “День єднання України” (кл.кер. Бальчева О.І.), в 3класі гра- подорож “Єднання сили та духу народу” (кл.кер. Колєва В.І.), в 2 класі показ презентації “День єднання” (кл.кер. Манойлова Н.М.).


челендж «Миттєвості лютого року…»

Відповідно до наказу №26 від 10.02.23 “Про проведення І етапу Всеукраїнського челенджу «Миттєвості лютого року…» (заочний формат), з метою підтримки морального духу дітей та молоді під час війни, у Владиченському ліцеї 15 лютого проведено шкільний етап Всеукраїнського челенджу «Миттєвості лютого року…”.  Активну участь прийняли педагог- організатор Сайтарли А.А. та заступник директора з НВР (виховна робота) Сайтарли Л.М., які організували учнів у шкільному етапі. Було надано 5 фото від учнів: Куркова А. (11кл.), Манойлова С.(5кл.)- керівник Сайтарли Л.М.; Трещова М.(7кл.), Сайтарли Д.(8кл), Урум Д.(5кл.)-керівник Сайтарли А.А.

день водно-болотних угідь

У рамках акції до Всесвітнього дня водно-болотних угідь, з метою збереження природного потенціалу водно-болотних угідь свого краю  у Владиченському ліцеї проведено конкурс малюнків “Водно-болотні птахи нашого краю”. Класоводи 1 класу Панчєва С.С, 2 класу Манойлова Н.М., 3класу Колєва В.І. організували учнів  1-3 класів на участь у конкурсі малюнків (живопис, графіка). Керівник гуртка “Основи програмування” Арнаутова Ю.Є. організувала вихованців на конкурс малюнків у номінації “Комп ютерна графіка” (Полюшкіна В- 11кл., Арнаут Г.-11кл., Сайтарли Д.-8кл., Новіцька Д.-3кл.). За підсумками конкурсу малюнків І місце зайняла учениця 2 класу Сайтарли Ганна; ІІ місце-Євсєєв І (1кл.), Дем янов М.(2кл.), Трещов Н.(1кл.); ІІІ місце- Оснач М.(3кл.), Урум П.(1кл.).


Підсумки шкільного етапу конкурсу "В об'єктиві натураліста"

Згідно з наказом Болградського ЦДЮТ №8 від 18.01.23 “Про проведення підготовчого заходу щодо участі у І етапі Всеукраїнського фестивалю “В об'єктиві натураліста”, з метою формування екологічної культури засобами кіно та фотомистецтва, у Владиченському ліцеї було проведено шкільний етап Всеукраїнського фестивалю “В об єктиві натураліста” за темою “Дика природа” 09.02.2023р. На конкурс було надано 41 роботу у 3 номінаціях: “Фото”-35 робіт, “Відео”-4 роботи,Анімація”-2 роботи. У номінації “Анімація” активну участь прийняли учні 11 класу Колєв В. “Дика природа України” (кер. Арнаутова Ю.Є.) та Полюшкіна В. “Збережи пташину сім ю в рідному краю” (кер. Сайтарли В.М.). У номінації “Відео” активну участь прийняли учениці 7кл. Бальчева Т. “Дикорослі лікарські рослини” (кер. Бальчева О.І.), Колєва Б. “Дика природа очима дітей” (кер. Арнаутова Ю.Є.), учениця 8кл. Сайтарли Д.  “Птах любові” (кер. Арнаутова Ю.Є.), учениця 11кл. Полюшкіна В. “Ранок у лісі” (кер. Арнаутова Ю.Є.). У номінації “Фото” педагог-організатор Сайтарли А.А. організувала на участь  у І етапі фестивалю учнів: Карашел М.(8кл.), Колєва А.(9кл), Карашел О.(10кл.), Колєва М. (8кл.), Куркова А.(11кл.), Молдавану К.(5кл.), Чапкин Н.(7кл.), Чапкин Р.(4кл.). Керівник гуртка “Основи програмування” Арнаутова Ю.Є. організувала наступних учнів: Будурова Д.(7кл.), Колєва В.(11кл.), Колєву Б.(7кл.), Панасенко В.(4кл.), Трещова М.(7кл.). Класовод 1 класу Панчєва С.С. організувала учнів 1кл.: Євсєєва І., Карашел А., Трещова Н., Урум П. Та учня 7кл. Євсєєва В. Класовод 2 класу Манойлова Н.М. організувала учнів 2 кл.: Дем янова М., Манойлова Є., Мудряк Б., Сайтарли Г. Кл.керівник 6 кл. Сайтарли О.М. організувала учнів 6кл.: Кіхай Д., Дем янова К., Гладаренко М., Хрісова Г.  Класовод 3 класу Колєва В.І. організувала учнів 3 кл.: Оснач М., Новіцьку Д., Скрипник К. Заступники директора з НВР Сайтарли В.М. організувала Полюшкіну В.(11кл.) та Урум Д.(5кл.), Сайтарли Л.М.- Крістєва О.(4кл.) та Чапкин В.(10кл.). Практичний психолог Бальчева О.І. підготовила ученицю 7кл. Бальчеву Т. Класовод 4класу Кіхай Л.О.  підготовила ученицю 4 кл. Колєву О. Бажаємо всім учням гарних результатів у І етапі Всеукраїнського фестивалю “В об єктиві натураліста” 15.02.2023р.


   День Соборності України

 На виконання Указу Президента України "Про День Соборності України" від 13 листопада 2014 року № 871/2014 та відповідно до календаря виховних заходів у Владиченському ліцею були проведені виховні заходи, присвячені Дню Соборності України (формат- онлайн) з 10.01-20.01.2023р.

   Класним керівником 1 класу Панчевою С.С. проведено презентацію «Що об'єднує Українців», перегляд відеоматеріалу «Це моя Україна», конкурс малюнків «Я люблю Україну», перегляд фотоматеріалу «Ми -діти України» 20 січня. Кл.кер. 2кл. Манойлова Н.М.-квест- мандрівка «Ми маленькі патріоти» (18.01). Кл.кер. 3кл. Колєва В.І.-квест «Єдина країна- єдиний народ»(20.01). Кл.кер. 4кл. Кіхай Л.О.-квест-гра «Ми- українці, наш дім — Україна» (20.01). Кл.кер. 5кл.Воловська Л.Ф.-бесіда «Україна- єдина країна»(17.01). Кл.кер.6кл. Сайтарли О.М.- інтерактивна презентація «Соборній Україні- слава нині і повік» (20.01). Кл.кер. 8кл. Бальчева О.І.-перегляд відеоролика «Соборність в кожному з нас»(20.01). Кл.кер.9кл. Райчева В.В.-перегляд презентації  до дня Соборності та свободи України (20.01). Педагогом- організатором Сайтарли А.А. проведена бесіда «Україна єдина» в 10кл.(19.01) та в 7кл.-перегляд відеоролику “Ми всі одна сім я, а разом ми -Україна”(20.01).


     Пам'яті захисника

      На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати.  Адже смерть найріднішої людини- це велике випробування. В цю гірку мить поділяємо горе сім'ї Віктора Кожурина, який  загинув 20 січня 2015 року.  Схиляймо голову в глибокій скорботі. Герої не вмирають,  вони назавжди залишаються в наших серцях.  Вічна пам'ять і слава українському воїну Віктору Кожурину та всім загиблим  захисникам України, які захищали нашу Батьківщину та кожного з нас.


Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая» (дистанційний формат)

Відповідно до наказу Болградського центру дитячої та юнацької творчості Болградської міської ради Одеської області від 06.12.2022 №92 «Про проведення І етапу Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая» (дистанційний формат)» з 10 по 20 грудня 2022 року у Болградському ЦДЮТ проведено І етап Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая».

У заході взяли участь 36 учнів з 7 закладів освіти.

Грамотою Болградського центру дитячої та юнацької творчості Болградської міської ради Одеської області за патріотичну свідомість, надання моральної підтримки військовослужбовцям, любов до Батьківщини, рідної мови, національної культури та родинних цінностей нагороджено Сайтарли Дар’ю, ученицю 8 класу ВЛАДИЧЕНСЬКОГО ЛІЦЕЮ (керівник Манойлова Наталя Михайлівна).

Щирі вітання!


    

Підсумки шкільного етапу Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» («Космічні фантазії»)

     Відповідно до листа Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання від 04.01.2023 №05-03/02 «Про проведення обласного (заочного) етапу Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» («Космічні фантазії»), з метою розвитку творчих здібностей дітей і підлітків; зацікавленості у дослідженнях Космосу; підтримки обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про Космос засобами декоративно-прикладного, образотворчого, фотомистецтва, комп’ютерної графіки та літературної творчості у Владиченському ліцеї було проведено конкурс  “Космічні фантазії” 19 січня 2023р. Серед учнів 2-11класів. На конкурс було надано 19 робіт у 4 номінаціях: “ДПМ”-2 роботи (керівник Колєва В.І.), “Образотворче мистецтво”-4 роботи (кер. Сайтарли А.А.), “Комп ютерна графіка”-4 роботи (кер. Арнаутова Ю.Є.), “Фото, відео, кіномистецтво”-9 робіт (Манойлова Н.М., Арнаутова Ю.Є., Сайтарли В.М.).

У номінації “ДПМ” були використані техніки виконання як в'язання гачком (м'яка іграшка), об'ємна аплікація (картина). У номінації “Фото, відео, кіномистецтво” було надано 5 фоторобіт, 4 відеоролика. Було відібрано 12 робіт на участь у районному конкурсі “Космічні фантазії” 21.01.23р. за номінаціями: “Образотворче мистецтво”-”Наш дім- планета Земля” (Карашел М, 8кл, кер. Сайтарли А.А.), “Яскраві сни” (Курков А., 11кл., кер. Сайтарли А.А.), “Різнобарвний світ космосу” (Дем янов К, 6кл. Кер. Сайтарли А.А.), “Зоряний спокій” (Чапкин Р, 4кл, кер. Сайтарли А.А.); “Декоративно- прикладне мистецтво”-”У майбуття” (Новіцька Д, 3кл., кер. Колєва В.І.), “Мрія”(Оснач М., 3кл, кер. Колєва В.І.); “Фото, відео, кіномистецтво”-”Незвичайні явища природи” (Полюшкіна В, 11кл, кер. Сайтарли В.М.), “Космічна подорож” (Сайтарли Д, 8кл, кер. Арнаутова Ю.Є.), “Загадки космосу” (Оснач М, 3кл,  кер. Арнаутова Ю.Є.), “Незвичайні хмари” (Колєва Б, 7кл, кер. Арнаутова Ю.Є.); “Комп'ютерна графіка”- “Небесне чудо” (Сайтарли Д, 8кл, кер. Арнаутова Ю.Є.), “На прогулянці” (Колєва О, 4кл, кер. Арнаутова Ю.Є.).


   

                                                                                                             Тиждень безпеки дорожнього руху

  Згідно з листом голови обласної державної адміністрації від 04.11.22  “Про проведення ІІ етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху за темою “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”, на виконання Плану заходів  “Щодо реалізації стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року”, з метою привернення уваги суспільства до проблем травматизму на дорогах і пошуку шляхів їх подолання, в ліцеї було проведено “Тиждень безпеки дорожнього руху” з 14 по 25 листопада 2022р. З метою попередження дитячого дорожньо- транспортного травматизму класними керівниками проведені різноманітні виховні заходи онлайн: вікторина “Безпека дорожнього руху” (23.11, 4кл., 6учнів, кер. Кіхай Л.О.), презентація “Безпечний рух- твій вірний друг” (21.11, 2кл, 6 учнів, кер. Манойлова Н.М.), турнір “Знавці правил дорожнього руху” (22.11, 5кл, 5учнів, кер. Воловська Л.Ф.), гра- подорож “Подорож в країну Безпеки” (25.11, 3кл., 4учня, кер. Колєва В.І.), подорож “Правила дорожнього руху” (22.11, 1кл, 7учнів, кер. Панчєва С.С.), квест- гра “Безпечна дорога”(23.11, 7кл, 6 учнів, кер. Арнаутова Ю.Є.), урок- тренінг “Безпека на дорозі- безпека життя” (21.11, 6кл. 9учнів, кер.Сайтарли О.М.), усний журнал “Безпека дорожнього руху в умовах воєнного стану (21.11, 7кл. 3 учня, пед-орг. Сайтарли А.А.), конкурс малюнків “Дорожні знаки” (21.11, 5-7кл, 5 учнів, пед-орг. Сайтарли А.А.), складання відеоролику “Правила дорожнього руху. Світлофор” (25.22, пед-орг. Сайтарли А.А.)

Підсумки шкільного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна — Україна”

   Згідно з наказом Болградського ЦДЮТ №90 від 25.11.2022р.  “Про проведення обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна — Україна”, з метою формування в учнів активної життєвої позиції  та готовності брати участь у суспільному та культурному житті країни, розвитку пізнавальних процесів у дітей у Владиченському ліцеї 13 грудня було проведено шкільний етап  заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна- Україна” серед учнів 1-11кл за 7 номінаціями. На конкурс було надано 80 фоторобот. Згідно з умовами конкурсу 21 фотороботу було відібрано на участь у обласному етапі (15.12.22) за номінаціями: “Натюрморт”- “Стільки щедрості й смаку осінь нам дарує” (Урум Д, 5кл., кер. Сайтарли В.М.), “Разом ми сильні” (Манойлов С, 5кл., кер. Манойлова Н.М.), “Чарівна мрія сну” ( Трещов М., 7кл., кер. Сайтарли А.А.), “Пейзаж”- “Вогники Одещини” (Манойлов С, 5кл, кер. Манойлова Н.М.), “Сонячний дім” (Трещов М, 7кл, кер. Сайтарли А.А.), “Україна- рідний край”(Бальчева Т, 7кл, кер. Сайтарли А.А.), “Жанрове фото”- “Таїнство причастя” (Урум Д, 5кл, кер.Сайтарли В.М.), “Сніданок родини нутрій” (Скрипник Є, 8кл, кер. Бальчева О.І.), “Має крила весна” (Трещов М, 7кл, кер. Сайтарли А.А.), “Пам ятки архітектури”- “Миру- мир” (Урум Д, 5кл, кер. Сайтарли В.М.), “Господи, захисти нашу країну” (Манойлов Є, 2кл, кер. Манойлова Н.М.), “На крилах мрії” (Трещов М. , 7кл, кер. Сайтарли А.А.), “Живий світ”- “Молоде покоління”(Колєва М., 8кл, кер. Бальчева О.І.), “Вже торкнулась осінь мокрими руками” (Урум Д, 5кл, кер. Сайтарли В.М.), “В очікуванні свята” (Манойлов Є, 2кл, кер. Манойлова Н.М.), “Експериментальне фото” - “У вільній країні”  (Сайтарли Г, 2кл, кер. Манойлова Н.М.), “Ще зійде сонце і над Україною” (Урум Д, 5кл, кер. Сайтарли В.М.), “Любов варта всього” (Трещов М, 7кл, кер. Сайтарли А.А.), “Репортажний портрет”- “Намалюю на папері щасливу дитину” (Кіхай Д, 6кл, кер. Сайтарли О.М.), “Нашу рідну Україну люблю дуже- дуже” (Трещов М, 7кл, кер. Сайтарли А.А.), “Україна- моя берегиня” (Бальчева Т, 7кл, кер. Сайтарли А.А.)


                                                Тиждень доброчесності

    Згідно з листом Національної агенції з питань запобігання корупції від 29.11.2022 №120-10\24279-22 щодо проведення “Тижня доброчесності”, з метою проведення годин спілкування з учнями на тему доброчесності та антикорупції, організацію додаткових тематичних активностей, формування навичок безпечної та доброчесної поведінки у воєнний час, безпеки в мережі, поводження з вибухонебезпечними предметами, у Владиченському ліцеї було проведено у дистанційному форматі Тиждень доброчесності  з 1 грудня по 9 грудня 2022 року.  2 рудня була показана презентація “Що таке доброчесність?” для учнів 1 класу (кер. Панчєва С.С.). 7 грудня була проведена низка заходів: в 9 класі - бесіда “Добро. Чесність” (пед.-орг. Сайтарли А.А.), в 2класі - віртуальна подорож “У  країні доброчесності”(кер. Манойлова Н.М.), в 5класі- перегляд відеоролику та анкетування “Академічна доброчесність” (кер. Воловська Л.Ф.), в 7класі- урок інтерактивних вправ “Академічна доброчесність — шлях до успіху” (кер. Арнаутова Ю.Є.).  8 грудня класні керівники провели виховні години у формі показу презентації «Конфлікт інтересів» в 9класі (кер. Райчева В.В.), гри — подорожі  “Твори добро завжди і всюди” в 3класі (кер. Колєва В.І.), ситуаційної години спілкування “Доброчесність і справедливість- дорожче за золото” в 4класі (кер. Кіхай Л.О.). 9 грудня кл. керівник 6класу Сайтарли О.М. провела ситуаційну годину спілкування “Доброчесність і справедливість- дорожче за золото”.

     Виставка - акція "Ялинка"

    На виконання наказу Болградського центру дитячої та юнацької творчості “Про проведення І етапу обласної виставки - акції «Ялинка» - етапи Всеукраїнських конкурсів: «Новорічна композиція», «Український сувенір», з метою формування в учнів і вихованців дбайливого ставлення до природи; залучення молодого покоління до джерел і процесу створення виробів українського народного мистецтва; стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні робіт і композицій, які символізують і відображають новорічну та різдвяну флористику, у Владиченському ліцеї 1 грудня 2022 року було проведено  виставку - акцію «Ялинка»- етапи Всеукраїнських конкурсів: «Новорічна композиція», «Український сувенір”. 23 учня 1-11класів прийняли участь у виставці. Були відібрані роботи на участь у районному етапі  6 грудня 2022року у Болградському ЦДЮТ за номінаціями:

-«Стилізована ялинка»-«Гостя з лісу” (Сайтарли Д, 8кл., кер. Бальчева О.І.)

- «Новорічний букет» -”Зимова феєрія” (Арнаут А, 11кл, кер. Сайтарли А.А.)

- «Новорічна композиція»- «Різдвяне диво” (Райчева Е, 5кл., кер. Сайтарли А.А.)

- «Новорічний вінок»- «В очікуванні свята” (Мудряк Б, 2кл, кер. Манойлова Н.М.)

- «Сюжетна композиція»- «Веселі сніговики” (Євсєєв В, 7кл, кер. Арнаутова Ю.Є.)

- «Новорічна картина чи колаж»- «Різдвяний вогник» (Кіхай Д, 6кл, кер. Сайтарли О.М.)

- «Новорічний подарунок»-«Королева-леді року» (Новіцька Д, 3кл, кер. Колєва В.І.)

- «Український сувенір» - І вікова категорія (діти 6-11 років)-«Скандинавський гном»(Кіхай Д, 6кл, кер. Сайтарли О.М.)

- «Український сувенір» - ІІ вікова категорія (підлітки 12-16 років)-«Панчоха на щастя і добробут» (Трещов М, 7кл, кер. Сайтарли А.А.)


Акція  "16 днів проти насильства"

   Згідно з наказом відділу освіти Болградської міської ради №01-08\508 від 30.11.2022 “Про затвердження Плану заходів проведення Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства”в Одеської області”, з  метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у закладі проводяться різноманітні заходи в рамках акції  «16 днів проти насильства”. Дати проведення акції в 2022 році: 25.11-10.12 дистанційної форми навчання. 

   26 листопада соціальний педагог Кіхай Л.О. провела казкотерапію “Країна теплого пуху” в 1-4кл.  28 листопада кл.керівник 5класу Воловська Л.Ф. показала презентацію “Мій улюблений світ без насилля” для учнів 5 класу. 30 листопада була проведена бесіда “Ми проти насильства” кл.керівником 7 класу Арнаутової Ю.Є. для учнів 7 класу, також практичний психолог Бальчева О.І. показала учням 8-9 класів фільм “Життя на продаж”. 1 грудня практичний психолог Бальчева О.І. провела бесіду “Людина- дар, а не товар” для учнів 10-11класів. 2 грудня кл.кер. 1кл. Панчєва С.С. провела бесіду “Ми проти насилля” в 1 класі. 5 грудня  кл.кер. 9класу Райчева В.В. показала відеоролик «Мій світ без жорстокості» в 9класі, кл.кер.2 класу Манойлова Н.М. провела бесіду “Ми різні, але ми рівні” та показала  відеоролик “Як зрозуміти іншого” для учнів 2 класу, кл.кер. 3кл. Колєва В.І. провела диспут “Ми проти насилля” для учнів 3класу. 6 грудня  кл.керівником 8 класу Бальчевою О.І. проведена гра «Вивчаємо Конвенцію ООН про права дитини” в 8 класі, кл. керівником 4класу Кіхай Л.О. проведена бесіда “10 кроків проти насилля” в 4класі. 7 грудня педагог  - організатор Сайтарли АА. провела дискусію “Підлітки проти насилля” в 8класі Бібліотекарем закладу Сайтарли О.М. оформлена виставка - лепбук "Зупинимо булінг разом" , проведено в  6 класі  круглий стіл "Світ без насильства" - 07.12 класний керівник Сайтарли О.М.


  Вшанування пам'яті жертв Голодомору

    Відповідно до наказу Президента України № 41-01\1317 від 18.11.2022 “Щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 (26 листопада) у Владиченському ліцеї у дистанційній формі навчання були проведені тематичні заходи 25.11-презентація «Шануймо пам'ять про Голодомор» (5кл, кл.керівник Воловська Л.Ф.), 28.11-урок- конференція «Україна пам'ятає» (4 кл, кл.кер. Кіхай Л.О.), показ відеороліку «Померлі від голоду». Виготовлення саморобки «Ми пам'ятаємо, ми сильні» (2кл., кл.кер. Манойлова Н.М.), бесіда «Свічка пам'яті» (3кл., кл.кер. Колєва В.І.), 30.11-історичний екскурс «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам'ятаємо завжди» (6кл., кл.кер. Сайтарли О.М.),02.12-казка- презентація «Голодний дух» (1кл., кл.кер. Панчєва С.С.), показ відеоролику «Шануймо пам'ять про Голодомор» (11кл., педагог- організатор Сайтарли А.А.). Бібліотекарем закладу Сайтарли О.М. оформлена виставка-лепбук «Пам'ятаємо про голодомор».


    ДЕНЬ захисника України

   Згідно з наказом №01-08\398 від 12.10.2022р. відділу освіти Болградської міської ради Одеської області, з метою відзначення 14 жовтня Дня захисника України, у Владиченському ліцеї були організовані та проведенні тематичні заходи у дистанційному форматі 14 жовтня. У формі “гра- подорож”провели класний керівник 7кл. Арнаутова Ю.Є.«Допоможи ЗСУ вигнати русню», кл.кер. 3кл. Колєва В.І. “Козацькому роду нема переводу» та кл.кер. 4кл. Кіхай Л.О. «Україна понад усе». У формі “квест” провели кл.кер. 1кл. Панчєва С.С. «Сторінками козацької слави» та кл.кер. 10кл. Овчар Л.Д.«Заповіт отамана Вернидуба». Вікторину провели кл.кер. 5кл. Воловська Л.Ф. «День захисників і захисниць України» та кл.кер. 2 кл. Манойлова Н.М. “Українське козацтво». Презентацію «Слава і гордість українського народу» показала кл.кер. 9кл. Райчева В.В. Урок мужності «Незламні захисники» провела кл.кер. 6кл. Сайтарли О.М.  Дискусію «Тепло долонь і серця- захисникам України» провела кл.кер. 8кл. Бальчева О.І. Бесіду «Козацтво та тисячолітні християнські традиції» в 7класі провела педагог- організатор Сайтарли А.А.

“Безпечна країна”

Відповідно до наказу №69 від 22.09.22 2Про проведення І етапу V Всеукраїнського конкурсу  фото- та відеоробіт “Безпечна країна”, з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо- транспортних пригод та привернення уваги молоді до правил поведінки на дорогах у  Владиченському ліцею проведено конкурс фото- та відеоробіт “Безпечна країна” серед учнів 1-11класів 11 жовтня 2022року. На конкурс було надано 6 робіт у 2 номінаціях:

“Фоторобота”

- “Безпечна Україна” (Євсєєв Владіслав, 7кл., кер. Арнаутова Ю.Є.);

- “Я захищу тебе, мій сину” (Полюшкіна Вікторія, 11 кл., кер. Сайтарли А.А.);

“Відеоробота”

- “Безпека велосипедиста на дорозі” (Дем янов Кирило, 6кл., кер. Арнаутова Ю.Є.);

- “Безпечна дорога до школи” (Дем янов Микита, 2кл., кер. Манойлова Н.М.);

- “Безпека на дорозі. Дорожні знаки” (Манойлов Євгеній, 2кл., кер. Манойлова Н.М.);

-  “Країна мого серця” (Полюшкіна Вікторія, 11кл., кер. Сайтарли А.А.)


                                                                       “Барви Дністра”,

Відповідно до наказу №71 від 06.10.22 2 про проведення І етапу Міжнародного басейнового конкурсу “Барви Дністра”, з метою залучення учнівської молоді до заходів, спрямованих на збереження екосистеми Дністра у Владиченському ліцеї проведено конкурс “Барви Дністра”11 жовтня 2022року серед учнів 1-11класів, які прийняли участь у 3 номінаціях:

“Малюнок” 

-“Природний спокій” (Мудряк Богдан, 2клас, керівник Манойлова Н.М.);

-”Закоханий у красу Дністра” (Крістєв Олександр. 4кл., кер. Кіхай Л.О.);

“Відеофільм, слайд-шоу”

- “Такий дивовижний Дністер” (Колєва Анастасія, 9кл., кер. Арнаутова Ю.Є.);

- “Тече Дністер з минулого в майбутнє” (Полюшкіна Вікторія, 11кл., кер. Сайтарли В.М.);

“Вірш, оповідання, науково-популярна стаття”

- “Одне із семи чудес світу” (Манойлов Станіслав, 5кл., кер. Манойлова Н.М.).


“Птах року”

Відповідно до наказу від 07.09.2022р. “Про проведення акції “Птах року”, з метою привернення уваги до проблем охорони птахів та залучення учнів до активної природоохоронної роботи,      5 жовтня у Владиченському ліцею була проведена акція “Птах року — Ластівка” серед учнів 1-11класів, які прийняли участь у 4 номінаціях :

- “Змістовна природоохоронна робота” — 2 роботи (фоторобота та презентація- кер. Арнаутова Ю.Є.);

-  “Змістовна різнопланова робота”- 7 робіт (лепбук- кер. Арнаутова Ю.Є., Манойлова Н.М., банер, інформаційна листівка, агітаційна листівка- кер. Арнаутова Ю.Є.);

- “Кращий малюнок”-7 робіт (кольорові олівці- кер. Панчєва С.С., акварель- кер. Сайтарли А.А., гуаш- кер. Кіхай Л.О., комп'ютерна графіка- Сайтарли Л.М.);

- “Кращий поробок” — 8 робіт (м'яка іграшка — кер. Сайтарли Л.М., різьба по дереву, картина - кер. Манойлова Н.М., солене тісто- кер. Панчєва С.С., аплікація, композиція — кер. Колєва В.І., Панчєва С.С.

    Фото 24 найкращих робіт було відправлено у ЦДЮТ м. Болграда на участь у Всеукраїнської акції “Птах року”.


 “Український коровай”

Згідно наказу №66 від 15.09.22 “Про проведення І етапу обласного заочного конкурсу “Український коровай”, з метою виховання духовності, моральності, патріотизму,  шанобливого ставлення до національних культур надбань в учнівської молоді, популяризації народних традицій як безцінної спадщини, у Владиченському ліцеї було проведено конкурс “Український коровай” 28 вересня 2022р. серед учнів 1-11класів. На конкурс було представлено 2 номінації: “Український коровай”(1робота - “На щастя, на долю”) та “Український вишитий рушник” (4 роботи - “Материнський рушник”, “Два кольори”, “Збережи, Боже”, “Бабусин спадок”). Були відібрані на участь у І етапі обласного заочного конкурсу “Український коровай” 2 роботи- “На щастя, на долю” (коровай, Полюшкіна В., 11кл., кер. Сайтарли В.М.) та “Материнський рушник” (рушник, Кіхай Д., 6кл., кер. Сайтарли О.М.).


 “Щедрість рідної землі”

Згідно наказу № 67   від  15.09.22 “Про проведення підготовчого заходу щодо участі у заочній обласній виставці досягнень юних натуралістів “Щедрість рідної землі”,  з метою сприяння розвитку пріоритетних напрямів еколого натуралістичної освіти у Владиченському ліцеї  27 вересня 2022року було проведено виставку “Щедрість рідної землі”серед учнів 1-11класів, які прийняли участь у двох номінаціях: “Робота куточку чи музею хліба” (1 робота), “Практичні навички роботи з природним матеріалом, володіння народними ремеслами” (флористика-1 робота, вироби з природного матеріалу-12 робіт, “Художнє фото”-5 робіт). На участь у заочній обласній виставці досягнень юних натуралістів “Щедрість рідної землі”були відібрані наступні роботи: коровай “Мальви- квіти життя” (Чапкин В., 10кл.,кер. Сайтарли Л.М.), композиція з сухоквітів “Бавовна” (Хрісов Г., 6кл, кер. Хрісова А.В.), картина “У мирі та злагоді” (Оснач М., 3кл., кер. Колєва В.І.), картина “Природні щедроти” (Кіхай Д, 6кл.,Сайтарли О.М.), картина “Виноградна лоза” (Гладаренко М, 6 кл., кер. Сайтарли О.М.), панно “Подих осені” (Оснач М., 3кл., кер. Колєва В.І.), панно “Щедра осінь” (Євсєєв В., 7кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), поробок “Ріг достатку” (Євсєєв І., 1 кл., кер.Панчева С.С.), поробок “Дива з осіннього лісу” (Дем янов М, 2кл., кер. Манойлова Н.М.), поробок “Осіння фантазія”(Дем янов К, 6кл., кер. Сайтарли О.М.), художнє фото  “Натюрморти” (колекція фото, Трещов М., 7кл., кер. Сайтарли А.А.).

 

Приклад чистоти та порядку

В умовах війни українці продовжують турбуватись про довкілля. Україна — це наш рідний дім. Ми, українці, маємо тримати нашу країну у чистоті та порядку. Всесвітній день прибирання — це приклад того, що українці - сильний та мужній народ.

   Навіть війна не може зупинити колектив Владиченського ліцею у бажанні постійно робити свій заклад чистіше та краще. Приклад тому  прибирання шкільних садочків та висадка квітів троянд, жоржин, ірисів, нарцисів, тюльпанів. Також була очищена берегова лінія озера Ялпуг від сміття.


День Української Державності

 

          28 липня, у День Хрещення Київської Русі – України, згідно з указом президента, вперше відзначатиметься державне свято – День Української Державності. Це свято буде утверджувати зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру. День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

  Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

        Увести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності ― заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня ― у день хрещення Київської Русі.

   Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років.

 Указ про затвердження Дня державності президент підписав під час урочистостей до Дня незалежності 24 серпня 2021 року. Зародження держави відзначатимуть щороку у День хрещення Русі-України 28 липня.

   На честь свята у Міністерстві культури та інформаційної  політики  представили візуальну символіку.

     "Ця айдентика створена для того, щоб викликати відчуття єдності, адже у всіх нас, як українців, один символ – тризуб. 

    Окрім цього, завдяки даній кампанії ми знищуємо міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії", – пояснюють автори айдентики.

Вони зазначають, що патерн створюється завдяки поєднанню різних тризубів з наших чотирьох категорій і кольорових квадратів. 

Креатори використали нейтральні кольори:

Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності. Як символ боротьби використовують тризуб із шевроном ЗСУ, незалежності – тризуб із державного герба України, історії – тризуб Володимира, ідентичності – тризубці, намальовані вручну різними людьми як символ їхнього зв'язку з Україною.

Пам’ятаймо нашу історію, зберігаймо нашу культурну спадщину, самобутність! Єднаймося-адже в єдності наша сила!


В шкільній бібліотеці оформлена виставка " Україна була,є і буде!"

 

   Відповідно до листа Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти        та виховання від 20 квітня 2022 року №05-03/123 «Про проведення обласного заходу «Конкурс дитячих робіт «Разом до Перемоги!» (заочно)», з метою надання моральної підтримки захисникам України, розвитку у вихованців почуття патріотизму, відповідальності за майбутнє своєї держави, виховання любові до Батьківщини, рідної мови та національної культури, виявлення і підтримки здібних, обдарованих та талановитих дітей, у закладі було проведено шкільний етап конкурсу «Разом до Перемоги» 28 квітня 2022 року. На конкурс було надано 8 робіт у номінаціях: “Комп'ютерна графіка”-4 роботи, “Література, журналістика”-2 роботи, “Фото, відео, кіномистецтво”-2 роботи. Були відібрані роботи на участь у обласному конкурсі “Разом до Перемоги”: есе “Мрія” (Манойлов Є, 1 кл., кер. Манойлова Н.М.), нарис “Квітуча Україна”(Оснач М., 2кл., кер. Колєва В.І.), малюнок “Ми за мир”(Трещов М., 6кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), малюнок “Я Українець” (Дем янов К., 5кл., кер. Сайтарли Л.М.), малюнок “Все буде Україна” (Арнаут Г., 10кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), малюнок “Моя країна- Україна” (Полюшкіна В., 10кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), фото “Мир на Україні” (Бербек Б., 4кл., кер. Сайтарли Л.М.), відеоролик “Разом ми — сила”(Колєв В., 10кл., кер. Арнаутова Ю.Є.)


Відповідно до листа Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти        та виховання від 12 квітня 2022 року №05-03/117 «Про проведення обласних етапів Всеукраїнських виставок-конкурсів дистанційно», з метою пропаганди та популяризації мистецтва, залучення учнівської молоді до відкриття і розуміння прекрасного у навколишньому середовищі і у своєму житті, пробудження у дітей та молоді поваги до національної культурної спадщини у закладу було проведено шкільний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». На конкурс було надано 8 робіт у номінаціях “Образотворче мистецтво”-2роботи, “В язання гачком”-2роботи,”М яка іграшка”- 1робота, “Вироби з природного матеріалу”-1робота, “Художнє плетіння, ткацтво”-2роботи. Були відібрани роботи на участь у І етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» наступні роботи: “Квітуча Україна” (Полюшкіна В.,10кл., кер. Сайтарли В.М.), “Тиша природи” (Колєва М., 7кл., кер. Бальчева О.І.), “Все буде Україна” (Кунєв М., 3кл., кер. Кіхай Л.О.), “Святкова пригода” (Новицька Д., 2кл, кер. Сайтарли Л.М.), “”Подружка - веселушка”(Молдавану К., 4кл., кер. Сайтарли Л.М.)


Підсумки фестивалю дитячої творчості

«ВЕСНЯНЕ РІЗНОБАРВ’Я»

З метою глибокого пізнання історії українського народу, його культури, мистецтва, його традицій та його долі Одеський обласний центр української культури провів дистанційний обласний фестиваль дитячої творчості «Весняне різнобарв’я» за номінаціями: з писанкарства «Воскресни, писанко!», з витинанки «Паперове мереживо» та з декоративного розпису «Жар-птиця» на загальну тему: «Котики-муркотики». За його підсумками нагороджений Дипломом ІІІ ступеню вихованець гуртка «Комп’ютерна графіка» Трещов Марк (кер. Арнаутова Ю.Є.). За участь у багатожанровому конкурсі «Весняне різнобарв’я» оголошено Подяки вихованцям гуртка «Комп’ютерна графіка»: Бальчевій Таїсії, Будурову Дмитру, Колєвій Богдані, Чапкин Віолетті та учню 5 класу – Хрісову Глібу.

Вітаємо переможців та їх керівника! Так тримати!

   В рамках Тижня тематичних заходів «Буча – точка неповернення…Не забудемо, не пробачимо» у Владиченському ЗЗСО 13-14 квітня 2022року серед учнів 9-11класів пройшли тематичні заходи: бесіда «Розстріляна весна» у 9класі (кл.кер. Овчар Л.Д.), бесіда «Битва за Бучу, звільнена від окупантів» у 10 класі (кл.кер. Сайтарли В.П.), показ презентації «Буча, Ірпінь, Гостомель…не забудемо, не пробачимо» у 11класі (кл.кер. Воловська Л.Ф.). Класні керівники ознайомили учнів з геноцидом, який проводили військові російської федерації проти українського народу під час вторгнення до українських населених пунктів - Буча, Гостомель, Ірпінь.. Були показані відеоролики «Вільні люди»,  «Наша земля у вогні». Сьогодні український народ вірить у свою перемогу: «Ми не здаємось!», «Україна переможе!», «Ми вільні!», «Весь світ з нами!» «Слава Україні!», «Героям Слава!»В шкільній бібліотеці оформлена виставка «Ці жахіття ми николи не забудемо!" бібліотекарем Сайтарли О.М.


В рамках акції “День зустрічі птахів” учнями 4класу та класним керівником Панчевою С.С. був підготовлен та проведен проєкт “Наші пернаті друзі”з 05.04 по 11.04.2022р. Мета проєкту - познайомити учнів з птахами нашої місцевості, поглибити знання про них, розвивати в учнів пізнавальний інтерес, виховувати бережне ставлення до пернатих друзів. В рамках проєкту була проведена пошукова робота. Учні 4 класу прийняли участь у конкурсі знавців загадок “У світі загадок”. Дуже цікава була пізнавальна вікторина “Наші пернаті друзі”. Учні Манойлов Стас та Курчев Валентин виготовили годівнички для пташок. Учениці Райчева Єсенія, Урум Даша та Карашел Карина прийняли участь у конкурсі малюнків. 

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Розпочалась електронна реєстрація дітей для зарахування до першого класу Владиченського закладу загальної середньої освіти. Для реєстрації учнів переходимо за посиланням https://school.isuo.org/

Інструкцію для батьків з порталом "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти" можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=VgnbxIf25VY

За додатковою інформацією звертайтесь до адміністрації закладу за адр... 

Ещё

 

YOUTUBE.COM

Інструкції для батьків з порталом "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти"

 

 



   Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09.04.2021 №354/од-2021 "Про затвердження регіонального плану заходів із вшанування в Одеській області подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки", відповідно до календаря позакласних заходів  відділу освіти Болградської райдержадміністрації на 2021-2022 навчальний рік з 19-23 лютого 2022 року  у закладі  були проведені  заходи до Дня  Героїв Небесної Сотні. Класними керівниками 1-4кл. була проведена тематична лінійка- казка «Герої нашого часу» для учнів початкової школи (Панчева С.С., Колєва В.І., Кіхай Л.О., Манойлова Н.М.). Уроки Мужності провели кл.кер. 6кл. Арнаутова Ю.Є. у 6кл.  «Герої не вмирають» та кл.кер. 5кл. Сайтарли О.М. у 5кл. “Небесна сотня. Вони загинули за Україну». У формі бесіди була проведена класна година у 7кл. «Герої не вмирають» (кер. Бальчева О.І.).



21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Міжнародний День рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності. З метою розширення знань про багатство і красу української мови для учнів початкових класів  проведено подорож «У країні рідної мови» (Манойлова Н.М.) та вікторина «Знавець української мови» (Колєва В.І.)


  З метою вдосконалення та посилення безпеки, захисту життя та здоров’я учасників освітнього процесу, поглиблення поінформованості та знання про пожежну безпеку, навичок обережного поводження з вогнем, правильної поведінки під час пожежі, виховання в учасників освітнього процесу розуміння важких наслідків з причин порушення Правил пожежної безпеки, на виконання листа  Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 27.01.2022№195/01-45/2-22  з 02.02 2022 по 18.02.2022  було проведено місячник пожежної безпеки: «ПОЖЕЖАМ – НІ!!!» у Владиченському закладі. Класними керівниками 1-10 класів були організовані учні на участь у виховних заходах: квест-ігри у 1кл. “Пожежна безпека» (кер. Манойлова Н.М.),  у 3кл.«Безпека мого життя» (кер. Кіхай Л.О.), у 5кл.«Вогняне коло»  (кер. Сайтарли О.М.), у 6кл.“Не дратуй дракона” (кер. Арнаутова Ю.Є.); вікторина- змагання у 4кл. “Пожежна безпека” (кер.Панчев С.С.); бесіди у 2кл. «Хай дитина знає кожна- жартувать з вогнем не можна» (кер. Колєва В.І.), у 8кл. “Пожежна безпека у громадських приміщеннях” (кер. Райчева В.В.), у 10кл.“Пожежна безпека” (кер. Сайтарли В.П.)


На виконання Указу Президента України від  14.02.2022 року

№ 53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства», 16 лютого 2022 року оголошено Днем єднання. З метою гідного відзначення на високому рівні Дня єднання, відповідно до листа Одеської обласної державної адміністрації від 15.02.2022 року № 04-23/119 в школі були проведені години спілкування:  “Україна в нас єдина, бережи ії, дитино” (Панчева С.С., 4кл), “З Україною в серці” (Райчева В.В.,8кл), “Україна-єдина” (Арнаутова Ю.Є., 6кл), “Україна починається з тебе” (Кіхай Л.О., 3кл), “Діти єднають Україну” (Колєва В.І., 2кл), “Україна починається з нас” (Сайтарли О.М., 5кл),  “День єднання» (Манойлова Н.М., 1кл),  “День єдності» (Сайтарли В.П., 10кл), “Сила в єднанні» (Бальчева О.І.,7кл), “Бережить Україну” (Овчар Л.Д.,9кл). Також був проведен мітинг “Наша країна-єдина та сильна” (Сайтарли Л.М., 8-11кл)


Тиждень безпечного Інтернету

8 лютого 2022 року у світі відзначався День безпечного Інтернету Safer Internet Day під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

      З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі з 07.02.2022 по 12.02.2022 у Владиченському ЗЗСО було організовано проведення Тижня безпечного Інтернету.

    В рамках тижня класними керівниками 1-11-х класів проведено години спілкування з питань безпечного користування Інтернетом серед учнів за темою «Безпечний Інтернет».

Протягом тижня  відбулися  різноманітні заходи, покликані привернути увагу шкільної громади до проблем пов’язаних навіть з таким корисним винаходом людства як Інтернет.

     В межах тижня в 3 класі (вч. Кіхай Л.О.) був проведений усний журнал «Безпека дітей в Інтернеті»; в 7 класі (Бальчева О.І.)  провела урок-гру «Безпечна подорож Інтернетом». Вчителька інформатики Арнаутова Ю.Є. провела низку заходів в кожному класі: інтерактивна гра «Фіксітека» в 3 класі; 4 класі «Інформаційний калейдоскоп»;  заняття з елементами тренінгу в 5 класі «Безпечний Інтернет»; «Космічна подорож-квест» в 6 класі; «Подорож безпечною мережею» в 7 класі; гра з елементами тренінгу «Будь зміною: об’єднаємося для кращого Інтернету» у 8 класі; дискусія «Інтернет – це безпечно чи ні?» в 9 класі; година спілкування «Небезпека в Інтернеті для підлітків. Синій кит, червона сова і білий ведмідь» в 10 класі; практична конференція «Розумне та безпечне використання інтернет- ресурсів» в 11 класі.               На завершення тижня класними керівниками було проведено тематичну класну годину «Безпека в інтернеті: як не потрапити в тенета шахраїв в соціальних мережах», під час якої учні разом з вчителями обговорювали шляхи уникнення неприємних ситуацій, які можуть виникнути під час спілкування в соціальних мережах, активними користувачами яких є більшість учасників навчального процесу.

 

У рамках співпраці закладу освіти з Херсонським кооперативним економіко-правовим коледжем для учнів проведено тренінги «Інтернет-ставки: від азарту до хвороби» (11-А клас), «Обережно: нові види шахрайства в період карантину» (10-А клас).

08 та 09.02.2021 до Всесвітнього деня безпечного Інтернету для учнів 2-4-х класів організовано перегляд та обговорення відеороликів «Безпека дітей в Інтернеті» та вікторину, а для учнів 5-х класів квест «Безпечний Інтернет».

09.02.2021 учні 6-х класів створювали презентації на тему «Безпечний Інтернет», учні 7-х, 9-А, 11-А класів створювали буклети «Просторами Інтернету».

У рамках впровадження проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» з учнями 9-А класу проведено урок мистецтва на тему «Відеоігри: небезпеки та загрози».

Для учнів 4-А класу кл. керівником проведено інтерактивні грі «Безпечно-небезпечно», «Зареєструй мене».

Для учнів 8-9-х класів проведено виховний захід під назвою «Я за безпечний Інтернет». Також протягом проведення тижня учні 1-9-х приймали активну участь у виставці малюнків та плакатів. Вч. інформатики проведено анкетування «Виявлення Інтернет залежності» учнів 8-11-х класів. Протягом тижня вчителями інформатики та учнями проводилась змістовна робота щодо підготовки до участі у конкурсі відеороликів «Безпечний Інтернет – це наш вибір», який відбудеться 08 березня 2021.


Відповідно наказу відділу освіти №01-07\28 від 20.01.2022р., з метою проведення тематичних заходів, приурочених до відзначення Дня Соборності України, 103-ї річниці від підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, у Владиченському ЗЗСО були проведені тематичні класні години: круглий стіл «Соборна мати Україна - одна на всіх як оберіг» в 7 кл.(кер. Бальчева О.І.), свято «Моя суверенна Україна» в 2кл.( кер. Колєва В.І.), урок Мужності «Чи на світі є країна ще миліша за наш край» в 6 кл. (кер. Арнаутова Ю.Є.), квест – ігри в 3кл. «Ми – українці, наш дім – Україна» (кер. Кіхай Л.О.), в 5кл. «Одна єдина Соборна Україна» (кер. Сайтарли О.М.), в 1кл. «Ми – маленькі патріоти» (кер. Манойлова Н.М.), в 9 кл. «Наша сила в єдності» (кер. Овчар Л.Д.), перегляд презентації «Ми – нація єдина» в 11кл. (кер. Воловська Л.Ф.), бесіда з елементами тренінгу «Ти маєш жити, вільна Україно» в 8 кл. (кер. Райчева В.В.), диспут «Україна – сім я єдина» в 10кл (кер. Сайтарли В.П.).


  Відповідно до листа Одеського ОГЦПОВ від 06.01.2022 №05-03/04  “Про проведення обласного (заочного) етапу Всеукраїнського колоквіуму “Космос. Людина. Духовність.” (“Космічні фантазії”), з метою розвитку  творчих здібностей дітей і підлітків; зацікавленості у дослідженнях Космосу, підтримки обдарованої молоді,  17 січня проведено конкурс “Космічні фантазії”.  На конкурс було надано 43 роботи  у 5 номінаціях: “Декоративно- приладне мистецтво”-14 робіт, “Комп'ютерна графіка”- 6 робіт, “Фото, відео, кіномистецтво”- 16 робіт, “Література. Журналістика”- 2 роботи, “Образотворче мистецтво”- 6 робіт. У номінації “ДПМ” були використані техніки виконання як м'яка іграшка, пап є- ма ше, об'ємна аплікація, робота з папером. У номінації “Фото, відео, кіномистецтво” було надано 13 фоторобіт та 3 відеоролика. У номінації  “Література. Журналістика”- 1 казка та 1 вірш.

•       Було відібрано 17 робіт на участь у І етапу Всеукраїнського колоквіуму “Космос. Людина. Духовність.” (“Космічні фантазії”) 20.01.22р. у Болградському ЦДЮТ за номінаціями: “Образотворче мистецтво”- “Космічні посилання”(Чапкин Віолетта, 9кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), “Планета Земля”(Крістєв Олександр, 3кл., кер. Кіхай Л.О.), “Космічний політ”(Чапкин Регіна, 3кл., кер. Кіхай Л.О.); “ДПМ”- “Космічний гість” (Колєв Дмитро, 11кл., кер. Воловська Л.Ф.), “Готовий до відкриття” (Бальчева Віолетта, 11кл., кер. Бальчева О.І.), “Космічна пригода” (Кунєв Сергій, 3кл., кер. Кіхай Л.О.), “Інопланетянин Лоу” (Кіхай Дарина, 5кл., кер. Сайтарли О.М.); “Фото, відео, кіномистецтво”- “Природні явища” (Полюшкіна Вікторія, 10кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), “Природні явища” (Колєв Віталій, 10кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), “Полярне сяйво” (Бальчева Таїсія, 6кл., кер. Арнаутова Ю.Є.), “Перламутрові хмари” (Колєва Богдана, 6кл., кер. Арнаутова Ю.Є.); “Комп'ютерна графіка”- “Невагомість” (Катранжи Олександр, 11кл., кер. Арнаутова Ю.Є.),”Дивна Галактика” (Арнаут Ганна, 10кл, кер. Арнаутова Ю.Є.), “Уперед до мрії” (Хрісов Гліб, 5кл, кер. Арнаутова Ю.Є.), “Привіт, земляни” (Трещов Марк, 6кл, кер. Сайтарли Л.М.); “Література. Журналістика”- “Самотність”(Хрісов Гліб, 5кл, кер. Хрісова А.В.), “Подорож уві сні” (Чапкин Ніколетта, 6кл, кер. Арнаутова Ю.Є.).


  Згідно плану виховної роботи школи на 2021-2022н.р., з метою організації новорічного дозвілля. Поглиблення знань про обряди та звичаї святкування. Створення новорічної атмосфери. Розвитку логичного мислення. Творчих та індивідуальних здібностей, в школі 24 грудня були проведені святкові клані години в 1-9класах. Класними керівниками 1-4 класів з 9.00 до 11.00 годин: квест “У пошуках новорічних подарунків в 1кл.(від. Райчева В.В.), квест “Як зайчик чарівний ліс шукав” в 2кл. (кл.кер. Колєва В.І.), квест “Як зайчик чарівний ліс шукав” в 3кл. (кл.кер. Кіхай Л.О.), квест “У пошуках новорічних подарунків” в 4 кл. (кл.кер. Панчева С.С.). Класними керівниками 5-9 класів з 12.15 до 13.00: квест  “Царство казок” в 5кл. (кл.кер. Сайтарли О.М.), квест “Родзинки новорічних свят” в 6кл. (кл.кер. Арнаутова Ю.Є.), інтелектуальна гра “Де логіка” в 7кл. (кл.кер. Бальчева О.І.), квест “У пошуках скарбів” в 8кл. (кл.кер. Райчева В.В.), , вогник “Новорічне диво” в 9кл. (кл.кер. Овчар Л.Д.). Класним керівником 11кл. Воловської Л.Ф. - вогник “Новорічний експрес” (14.00-15.00).

   Незабутні емоції учні отримали від веселих конкурсів: “Музична палиця”, “Сніжки”, “Кінські перегони”, “Прикрашаємо ялинку”; від подолання завдань новорічних квестів на станціях: “Зимові загадки”, “Новорічна кросвордія”, “Зачаровані слова”, “Зимові прислів'я”,  “Танці- зігріванці”, Зимові відмінності”, “Новорічна пастка”, “Шифрувальщики”; від пісень та хороводів біля ялинки: “Падає сніжок”, “Сніжна пісенька”, “Новий рік”, “Жила собі ялиночка”, “Завітала зимонька”; від історій святкування свят - Св. Миколая,(19.12), Різдва Христова (07.01), Щедрого вечора (14.01), Водохреща (19.01); від новорічної гри “Де логіка”, в якої було 5 раундів “Що спільного”, “Було та загуло”, “Плюс- мінус”, “Третій зайвий”, “Логічний пін-понг”.


  На виконання шкільного наказу №111 від 25.11.21   «Про проведення щорічної акції «16 днів протии насильства», з метою активізації процессу ставлення кожного учня як творця власного життя, формування вмінь розпізнавати різні види насильства, розвитку навичок запобігання виникненню насильства в сім і, школи, серед однолітків, виховання вічливості, вібірковісті у прийнятті рішень на користь ЗОЖ, у закладі  була проведена щорічна акція «16 днів проти насильства» з 25.11 по 10.12.2021р. В рамках акції були проведені наступні заходи вчителями початкових класів: бесіда «Права дитини. Декларація прав дитини» (29.11, кер.1 кл. Манойлова Н.М.), бесіда «Мій улюблений світ без насильства» (26.11. кер.2кл. Колєва В.І.), бесіда «Ми проти насильства» (09.12, кл.кер.3кл. Кіхай Л.О.), урок – розбір ситуацій «Ми за життя – без насильства» (26.11. 4кл., бібліот. Сайтарли О.М.). Активну участь у акції прийняла практичний психолог Бальчева О.І., яка провела цікаві заходи: дискусії «Ми за життя без насильства» -10кл. (06.12), «Сім я- простір без насильства» -11кл. (30.11), диспут «ВІЛ – інфекція. Толерантне відношення» -7кл.(07.12), тренінг «Зрозумій. Допоможи. Підтримай»- 9кл.(07.12), практичні заняття з елементами тренінгу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (01.12) «Цінуй життя, яке ти маєш» -6кл., 10кл. Кл. керівниками 5-11кл.були організовані учні на проведення позакласних заходів: дискусія «Насильству – НІ» (25.11,  11 кл., Воловська Л.Ф.),  конференція «Насильство у сім і –важлива соціальна проблема» (08.12, 10 кл., Сайтарли В.П.), диспут «ВІЛ-інфекція. Толерантне відношення» (25.11, 9кл., Овчар Л.Д.), бесіда «Ми проти насильства» (25.11, 8кл., Райчева В.В.), бесіда з елементами тренінгу ««Мій улюблений світ без насильства» (26.11, 6кл, Арнаутова Ю.Є.), бесіда «Мій улюблений світ без насильства» (26.11, 5кл., Сайтарли О.М.), книжкова виставка у бібліотеці "Ми за життя без насильства"(Сайтарли О.М.), учні 5-11 класів продивилися відеоролік "Ми - проти насилля"; на класних годинах були проведени бесіди зі школярами, де діти усвідомили,що насилля це зло.

  На виконання наказу Болградського ЦДЮТ  Болградської міської ради Одеської області №113 від 23.11.2021 «Про проведення відбіркового етапу Всеукраїнського заочного конкурсу  робіт юних фотоаматорів  «Моя країна – Україна», з метою формування в учнів активної життєвої позиції  та готовності брати участь у суспільному та культурному житті країни, розвитку пізнавальних процесів у дітей, формування екологічної культури у закладу був проведен шкільний етап конкурсу робіт фотоаматорів «Моя країна – Україна» 05.12.2021 серед учнів 1-11класів за номінаціями: пейзаж - 9фото, натюрморт – 3фото, жанрове фото - 4фото, пам’ятки архітектури – 3фото, живий світ – 5фото, експериментальне фото – 2фото, репортажний портрет – 2фото. Всього на конкурс було надано -28 фото. До кожної роботи були оформлені листи – анкети та згоди від батьків.19 фоторобот були відібрані на участь у відбірковому етапі Всеукраїнського заочного конкурсу  робіт юних фотоаматорів  «Моя країна – Україна» 07.12.21.: «Натюрморт» - «Щедрий урожай»(Урум Д, 4кл., кер. Сайтарли В.М.), «Літні вітаміни» (Хрісов Г, 5кл., кер. Хрісова А.В.), «Ніжність» (Трещов М., 6кл., кер. Сайтарли Л.М.); «Репортажний портрет» - «Мамин хліб» (Хрісов Г., 5кл., кер. Хрісова А.В.), «На сіновалі» (Урум Д, 4кл., кер. Сайтарли В.М.), «Пейзаж» - «На моїй стороні» (Урум Д, 4кл., кер. Сайтарли В.М.), «Ліхтарі» (Бальчева В., 11кл., кер. Воловська Л.Ф.), «Природа – зразок мистецтва» (Гогова С., 2кл., кер. Колєва В.І.); «Пам’ятки архітектури» - «Музей «Гасова лямпа» (Манойлов С, 4кл., кер. Манойлова Н.М.), «Софійський собор» (Карапетров Б., 1кл., кер. Манойлова Н.М.), «Собор Пресвятої діви Марії» (Сайтарли Д., 7кл., кер. Манойлова Н.М.); «Живий світ» - «З нектаром» (Урум Д, 4кл., кер. Сайтарли В.М.), «Родинне фото на пам'ять» (Хрісов Г., 5кл., кер. Хрісова А.В.), «Гість на нашому столі» (Сайтарли Д., 7кл., кер. Манойлова Н.М.); «Жанрове фото» - «Дорога на жнива» (Урум Д, 4кл., кер. Сайтарли В.М.), «Осінні клопоти»  (Хрісов Г., 5кл., кер. Хрісова А.В.), «Щаслива мить» (Бальчева Т., 6кл., кер. Сайтарли Л.М.); «Експериментальне фото» - «Фарбована змія» (Трещов М., 6кл., кер. Сайтарли Л.М.), «Сонячна мрія» ((Бальчева Т., 6кл., кер. Сайтарли Л.М.). 

  На виконання наказу Болградського центру дитячої та юнацької творчості Болградської міської ради Одеської області №115 від 26.11.2021р.»Про проведення І етапу обласної виставки – акції «Ялинка»- етапи Всеукраїнських конкурсів: «Новорічна композиція», «Український сувенір», з метою формування учнів дбайливого ставлення до природи, залучення до процессу створення виробів українського народного мистецтва, стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконання робіт, які символізують новорічну та різдвяну флористику, у закладі були  проведені конкурси ««Новорічна композиція» та «Український сувенір». На конкурси було надано 33 роботи з 10 номінацій: «Стилізована ялинка»-6 робіт, «Новорічний вінок» -6 робіт, «Новорічний букет» -1робота, «Новорічна композиція»-3робота, «Новорічний подарунок»-5робіт, «Сюжетна композиція»-4роботи, «»Новорічна картина або коллаж» -8робіт, «Український сувенір» -3роботи. Роботи були виготовлені із джутової мотузки, гирлянд, новорічних іграшок, паперу, живих квітів, дерева, будівельних матеріалів, свічок, природного матеріалу, новорічної мішури, тканини. Були відібрані роботи на участь у І етапі обласної виставки 02.12.21): «Подарунок на щастя» (Сайтарли Д., 7кл., Бальчева О.І.), «Зимовий настрій» (Колєва А., 8кл., Райчева В.В.), «Лісова галявина» (Бербек Б., 4кл, Сайтарли В.М.), «Майбутній господар року» (Бальчева Т.,6кл., Бальчева О.І.), «Новий місяць» (Гогова С., 2кл., Колєва В.І.), «Зимові троянди» (Хрісов Г., 5кл., Хрісова А.В.), «Три жолуді для Попелюшки» (Дімітрова М., 5кл., Сайтарли О.М.), «Чарівні санчата» (Полюшкіна В., 10кл., Сайтарли В.П.), «Різдвяні яблука» (Дімітров В., 11кл., Хрісова А.В.).


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня.  Метою є підвищення обізнаності населення про ВІЛ-інфекцію/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед загрозою пандемії. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. І школа займає тут далеко не останнє місце.

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом у Владиченському ЗЗСО  з учнями старших класів практичним  психологом  Бальчевою О.І. проведено заняття з елементами тренінгу «Цінуй життя, яке ти маєш». А для учнів початкових класів виховний захід «СНІД – смертельна загроза людству!», який мав за мету  дати учням елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики.

 Сподіваємось, що кожен учень  до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробить усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.

Проведено підсумки І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України

26-27 листопада 2021 року відбувся І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України, який проводиться з метою підтримки талановитої учнівської молоді, підготовки майбутньої наукової зміни

Всього у відділеннях «Хімії та біології», «Філософії та суспільствознавства», «Мовознавства», «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства», «Історії» «Комп’ютерних наук», «Наук про Землю», «Технічних наук», «Математики», «Фізики та астрономії», «Екології та аграрних наук» було представлено 45 робіт учнів закладів освіти Болградської громади.

Журі конкурсу-захисту відзначило серйозний підхід конкурсантів та їх керівників до написання науково-дослідницьких робіт, актуальність та важливість обраних тем, вагомі знання з досліджуваних проблем, належний рівень захисту, оригінальність, логічність, послідовність доведення новизни й значущості своїх досліджень.

За підсумками І етапу конкурсу у ІІ (обласному) етапі Болградську громаду будуть представляти 16 учнів, роботи яких посіли перші місця у своїх відділеннях. Відділення «Хімії та біології» буде представляти Бальчева Віолетта, учениця 11 класу Владиченського ЗЗСО (секція «Психологія», керівник Бальчева О.І.). Вітаємо переможців та бажаємо подальших перемог!


Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 16.12.2021р. №1092 «Про відзначення пам’ятних дат  і ювілеїв у 2021р., листа Департаменту освіти і науки від 12.01.2021р. «Про проведення тематичних заходів, приурочених до пам’ятних дат і ювілеїв у 2021», з метою вшанування пам’яті відомих військових діячів, спортсменів, вчених, педагогів, скульпторів, медиків, письменників,співаків на протязі листопада у закладі були проведені тематичні класні години класними керівниками 5- 11класів з 04.11 по 25.11.21р.: показ презентації «Маркіян Шашкевич. Маркіянова гора» в 11кл. (кер. Воловська Л.Ф., 04.11), інформаційна хвилинка «Сергій Остапенко. Посмертно реабілітований» в 7кл.(кер. Бальчева О.І., 05.11), бесіда «Віктор Чукарін – чемпіон з концтабору»  в 8кл. (кер. Райчева В.В., 10.11), інформаційна хвилинка «Дмитро Міщенко. Сини моря» в 9кл. (кер. Овчар Л.Д., 18.11), інформаційна хвилинка «Бондар Г.Г.- науковець Батьківщини» в 6кл. (кер. Арнаутова Ю.Є., 19.11), бесіда «Назарій Яремчук – народний артист УРСР» в 10кл. (кер. Сайтарли В.П., 24.11), усний журнал «Абрам Маневич – український художник – модерніст» в 5кл. (кер. Сайтарли О.М., 25.11).

 


   Згідно плану роботи Владиченського ЗЗСО на 2021-2022н.р.,  календаря позакласних заходів відділу освіти на 2021-2022н.р., з метою популяризації правил дорожнього руху, ознайомлення учнів із різноманітним світом професій, виховання поваги до людей праці,  з 15.11.21 по 19.11.2021р. у закладі був проведен тиждень дорожнього руху. Класні керівники провели різноманітні форми заходів: інформаційно-розважальна гра «Дбай про безпеку на вулиці» в 1 кл.(Манойлова Н.М.,17.11), гра - створення леп буку «Безпека на дорозі - безпека життя» в 2кл. (Колєва В.І., 16.11), урок-подорож «Правила дорожні має знати кожний» в 3кл. (Кіхай Л.О., 19.11), гра – вікторина «Знай правила дорожнього руху»  в 5кл.(Сайтарли О.М., 19.11), селфі- квест «Правила дорожнього руху» в 6кл. (Арнаутова Ю.Є., 19.11), усний журнал «Увага на дорозі - життя у безпеці» в 7кл.(Бальчева О.І., 16.11), бесіда «Правила дорожнього руху» в 8кл.(Райчева В.В., 18.11), онлайн – урок «Безпека на дорозі» в 10 кл. (Сайтарли В.П., 19.11), онлайн –урок «Безпека дорожнього руху» в 11кл. (Воловська Л.Ф., 19.11).


16 листопада  - Міжнародний День толерантності

 

   16 листопада у Міжнародний День толерантності маємо чудову нагоду поговорити з учнями про терпимість, людяність і добро.

   Толерантність у суспільстві є найяскравішим показником рівня культури його членів. Толерантне ставлення до оточення варто виховувати з дитинства. Саме на прикладі своєї сім’ї, своїх батьків, дитина формує певні позиції, принципи, які пронесе через життя, і перевиховати їх не завжди просто. Толерантність – це форма поваги до людей, які сповідують іншу релігію, мають відмінні політичні чи будь-які інші погляди, переконання. Урок толерантності провела в 2 класі зі своїми вихованцями Колєва Валентина Іванівна. Завдяки цьому заняттю вчителька пояснити учням, що таке толерантність, які риси притаманні толерантним людям, як правильно поводитися у спілкуванні.

  Як навчити дітей толерантного ставлення до інших? Дієвий рецепт існує: навчайте власним прикладом! Ставтеся до кожного з розумінням і повагою, приймайте відмінності інших, говоріть відкрито про розмаїття людей, важливість добра та рівності.


          На виконання календаря позакласних заходів відділу освіти Болградської міської ради на 2021-2022н.р., річного плану виховної роботи Владиченського ЗЗСО на 2021-2022н.р., з метою формування понять про важливість праці, виховання поваги до людей праці  у закладі була проведена декада ціннісного ставлення до праці з 01.11 до 12.11.2021р. В рамках декади були проведені тематичні класні години згідно з програмою «Основні орієнтири виховання» за розділом «Ціннісне ставлення до праці»: презентація «Безпечне та здорове майбутнє праці» в 11кл. (04.11, кер. Воловська Л.Ф.), рольова гра «Цікавий світ професій» в 5кл. (08.11, кер. Сайтарли О.М.), гра-подорож «Містечко майстрів» в 2кл. (08.11, кер.Колєва В.І.), бесіда з елементами тренінгу «Любов до праці» в 3кл. (08.11, кер. Кіхай Л.О.), бесіда «Усі професії потрібні» в 1 кл.(09.11, кер. Манойлова Н.М.), диспут «Світ професій» в 7кл. (09.11, кер. Бальчева О.І.), інтерактивна бесіда «праці людини - окраса і слава» в 9кл. (11.11, кер. Овчар Л.Д.), виставка літератури                             «Калейдоскоп професій»(бібліот. Сайтарли О.М.)

 


На виконання календаря позакласних заходів відділу освіти Болградської міської ради на 2021-2022н.р., річного плану виховної роботи Владиченського ЗЗСО на 2021-2022н.р., з метою відзначення Дня Чорного моря, виховання інтересу до навколишнього світу, в школі був пройшов тиждень до Дня Чорного моря з 01.11 по 05.11.2021р. Класними керівниками проведені тематичні класні години: бесіда «Дивовижне Чорне море» в 8кл.(кер. Райчева В.В., 03.11), конференція «Моє улюблене море» в 10кл. (кер. Сайтарли В.П., 03.11), вікторина «В гостях у Чорного моря» в 6кл. (кер. Арнаутова Ю.Є., 04.11), брейн-ринг «Світ, в якому ми живемо» в 5кл. (кер. Сайтарли О.М., 05.11), виставка літератури «Бурхливе та загадкове Чорне море» (бібліот. Сайтарли О.М.)


     День української писемності та мови

           9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови.

       Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

     У Владиченському ЗЗСО цього дня було проведено наступні заходи:

« Рідна мова – скарб безцінний» в 2 класі (Колєва В.І.), фото-квест «День української писемності» в 3 класі (Кіхай Л.О.), мовознавчий батл в 5 класі (Сайтарли О.М.). На урок української мови в 10 класі учні підготували презентацію «Свято рідної мови». В шкільній бібліотеці оформлено виставки «Бринить, співає наша мова» та «Тарасові слова - то правда жива». А  учням 5-9 класів  бібліотекарем, Сайтарли О.М., запропонована вікторина «Знавці української мови». В сільській бібліотеці Куць Н.Ф. підготувала кросворд «Вислови про українську мову» та презентацію цитат відомих українських письменників про рідну мову.

      Найголовніше – щороку до цього свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували понад 20 років тому.

    У 2021 році радіодиктант  читав письменник Юрій Андрухович. Долучилися до написання диктанту «Слідом за пам’яттю» і педагоги Владиченського закладу, адже, участь людини в написанні диктанту єдності показує, як вона ставиться до своєї країни й мови. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток - почесна місія кожного громадянина України. А власний приклад завжди може стати мотивацією для інших діяти так само.




Відповідно листа МОН України «Щодо проведення у закладах освіти Всеукраїнського тижня протидії булінгу» від 21.09.21 №4\799-21, з метою розкриття проблеми булінгу, посилення профілактичної роботи із запобігання насилля, цькування,  Владиченський ЗЗСО прийняв участь у Всеукраїнському тижні протидії булінгу 27.09-04.10.2021р. У рамках тижня були проведені тематичні заходи у формі профілактичного уроку «СТОП, булінг!» в 5кл. (практичний психолог Бальчева О.І.), бесіди з елементами тренінгу «Обережно, булінг!» в 7-8 кл. (практичний психолог Бальчева О.І.), індивідуальних консультацій для батьків 3 кл. «Поради «Як батькам запобігти булінгу» (соціальний педагог Кіхай Л.О.), бесіди «Здоров’я - це життя» в 1 кл. (кер. Манойлова Н.М.), практичного заняття «Скажи «НІ» булінгу!» в 2-3 кл. (соціальний педагог Кіхай Л.О.). 

На 22 Септември - Ден на Независимостта на България.

Три цвята в знаме от коприна

се веят гордо в българска земя.

Три цвята от стотици години

символизират чест и свобода.

Всеки човек иска да живее във свободна Държава. Днес е Честит празник на Всички българи! На 22 Септември се отбелязва празник „Ден на Независимоста на България“.

Във Владичеснкото училище ученичките от 2 клас също отбелязаха този Честит празник. Зада се запознаят учениците със историята на България беше проведено заочно пътуване към България. Децата направяха знамето на България и със голяма радост се го взеха дома.

Честит празник на Всички българи!

Чест, Гордост и Достоинство – е да се наричами Българи!


      На виконання річного плану виховної роботи закладу на 2021-2022навчальний рік. З метою профілактики негативних явищ, подальшого формування в учнів ЗСЖ у Владиченському ЗЗСО була проведена декада ціннісного ставлення до себе  протягом 20-30 вересня 2021р. В рамках декади були проведені тематичні класні заходи у формі: відкриті  уроки з фізичної культури в 6кл, 7кл.(кер. Сайтарли В.П.,16-17.09), спортивне змагання «Веселі старти»  в 4кл. (кер. Катранжи Г.В., 23.09), урок - подорож «Цікавими стежинами Країни міцного здоров я» в 3кл.(кер. Кіхай Л.О., 30.09), практичне заняття «Твій безпечний шлях до школи» в 4 кл.(кер. Панчева С.С.,30.09)


        Відповідно до листа Одеської обласної державної адміністрації від 03.09.2021р. «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру», з метою розкриття змісту і наслідків трагедії Бабиного Яру, виховання в учнів гордості за людей, які віддали своє життя заради інших, почуття патріотизму, співчування та допомоги ближньому, у закладі були проведенні виховні заходи 29-30 вересня 2021року у формі: урок пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття» в 7кл. (кер. Бальчева О.І.), урок – розповідь «Бабин Яр – це наша незагойна рана» в 8 кл.(кер. Райчева В.В.), бесіда «Історія і трагедія Бабиного Яру» в 6 кл. (кер. Арнаутова Ю.Є.),  інформаційно-виховна година «Все мовчкитут кричить» в 5кл. (кер. Сайтарли О.М.). Тематичні заходи були покликані виробити негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право на життя 

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОЇ ВИСТАВКИ ДОСЯГНЕНЬ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ «ЩЕДРІСТЬ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»

З метою сприяння розвитку пріоритетних напрямів еколого натуралістичної освіти 11 жовтня 2021 року проведено обласну виставку досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі»

Дипломом І ступеню Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за перемогу у Виставці нагороджуються:

Вітаємо переможців Виставки у номінації «Куточок хліба» -

Хрісова Костянтина, учня 11 класу Владиченьського закладу загальної середньої освіти Болградської міської ради Болградського району, робота: коровай «Пора весіль», керівник: Хрісова А.В.

Бажаємо подальших успіхів!


   Згідно наказу №89 від 20.09.2021р. Болградського ЦДЮТ Болградської міської ради Одеської області у Владиченському закладі була проведена виставка досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі» 22 вересня 2021р серед учнів 1-11класів. Було надано 18 робіт у номінаціях «Куточок хліба» (2 роботи) та «Вироби з природного матеріалу» (16 робіт). На участь у міському конкурсі відібрано 8 робіт: у номінації «Куточок хліба» - коровай «Пора весіль» (Хрісов К.,11кл.,кер. Хрісова А.В.), відеоролик «Традиції випікання хліба у селі Владичень» (Хрісов Г.,5кл., кер.Хрісова А.В.); у номінації «Вироби з природних матеріалів» - «Чарівний кошик» (Полюшкіна В.,10кл, кер.Сайтарли В.П.), «Дерево мрій» (Сайтарли Г.,1кл., кер. Манойлова Н.М.), «В тенетах осені» (Кунєв О.,9кл.,кер. Овчар Л.Д.), «Добрий ранок» (Сайтарли Д.,7кл.,кер. Бальчева О.І.), «Ранок у селі» (Кунєв С., 7кл., кер.Бальчева О.І.), «Осінній вечір» (Скрипник Є., 7кл., кер. Бальчева О.І.). Була підготовлена презентація виставки та виступ Колєвої М., учениці 7кл. 

У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія. Цей день відзначають у всьому світі із 1982 року як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. В Україні День миру встановлений Указом Президента 2002 р. і відзначається щорічно також 21 вересня.    21 вересня 2021 року у Владиченському закладі була проведена святкова лінійка до Міжнародному дню мира серед  учнів 1-4 класів. Девізом святкової лінійці став вірш «Мир на землі. Що таке мир?» (затишок, тиша, дитячий сміх, політ душі, світанки, краса, творчість, пісня, дім, мама,тато, щастя, хліба коровай, любов). Класні керівники 1кл. Манойлова Н.М., 2кл. Колєва В.І., 3кл. Кіхай Л.О., 4кл. Панчева С.С., педагог-організатор Катранжи Г.В. побажали дітям мирного неба, нових відкриттів, яки зупинять біди і хвороби.


   В Україні 1 вересня – це справжнє свято для школярів, іх батьків та вчителів. У Владиченському ЗЗСО  пройшла шкільна урочиста лінійка. В цей святковий день першокласники ознайомилися зі школою та своїм першим учителем, а для учнів 11 класу перший шкільний дзвоник пролунав востаннє.       З нагоди дня Знань привітали школярів  з початком нового навчального року новий директор закладу Хрісова А.В., директор закладу з 1991-2021р. Стоєв І.М., ветеран педагогічної праці Купцова Л.П., староста села  Ігнатова М.Ф., настоятель Свято - Миколаївського храму отець Сергій. Слова вдячності та побажання міцного здоров’я були для директорові та вчителів , які щедро діляться своїми знаннями та виховують молоде покоління патріотів нашої держави.


День скорботи і вшанування пам'яті 

                      жертв війни в Україні 

 

   Щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця, в Україні  відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.  Владиченський заклад загальної середньої освіти   вшанував  пам'ять  синів  і  дочок українського народу,  полеглих   під   час   Великої   Вітчизняної війни   1941-1945    років хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника.

      Щороку країна відзначає 1 червня Міжнародний день захисту дітей. У Владиченському ЗЗСО класними керівниками 1-4 класів   була проведена квест- гра «Стежками дружби» для учнів початковіх класів, мета якої розширити і поглибити поняття: друг, дружба, дати уявлення про те, як вибирати друзів, назвати ознаки справжнього друга. Діти мандрували захоплюючими стежками: 1 стежка «Дружба- це..» (мозговий штурм), 2 стежка «Хвиля» (вправа), 3 стежка «Якщо ти добрий друг, то повинен..» (гра), 4 стежка «Відгадай» (гра), 5 стежка «Хто з ким дружить?» (робота в группах), 6 стежка «Дерево дружби» (вправа). Ведучі Панчева С.С.(кл.кер.3 кл.) та Манойлова Н.М. (кл.кер.4кл.) провели ігри – розминки «Це мій кращий друг і я», «Давайте дружно жити». Класні керівники 1класу Колєва В.І. та 2 класу Кіхай Л.О. допомогали дітям малювали на ватманах кольоровою крейдою.  

       Класними керівниками 5 класу Арнаутовою Ю.Є., 7 класу Райчевою В.В. були проведені розважальні програми до дня захисту дітей. Діти грали в ігри «Я», «Дві кульки», Небо чи пшениця», «Змійка», «Найкращі друзі», «Останній герой», «Сороконіжка», «Рибалки», «Крабик», «Дракон».           

       Тематичні свята закінчилися танцями та частуванням солодощами.


УРОКИ ЗВИТЯГИ

         Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством у справах ветеранів рекомендували  школам провести у травні «уроки звитяги» серед учнів 5-11 класів.

      У травні відзначається багато важливих історичних та державотворчих дат, до яких у Владиченсському ЗЗСО було проведено низку заходів національно-патріотичного спямування. Зокрема, вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні покладанням квітів до пам’ятника воїнам-визволителям. Вчителькою  історії – Воловською Ларисою  Федорівною  – до Дня Пам’яті та Примирення були проведені уроки за класами: «Мак пам’яті - 2-га світова війна. Памятаємо - перемагаємо» в  5 класі,  «Родинні історії  про 2-гу світову війну» в 6 класі, «Жінки у Другій світовій  війні» в 7 класі.  Героїчним подіям сьогодення присвячений урок у 8 класі « Звитяги в АТО влітку 2014». Учні 9 класу  згадували   жертв  політичних репресій  до Дня  пам’яті – 15 травня. А учні 10 класу відмітили День боротьби за права кримськотатарського народу.   Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян. Тому молоде покоління українців повинно знати та пишатися звитягами українського народу!

 Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни та патріотів, які захищали  рідну землю, боронили своє право  вільно обирати майбутнє та розбудовувати свою державу!


   День слов'янської писемності і культури

 

   24 травня в Україні відзначають День слов'янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки. 

  Кирило і Мефодій дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, упорядкували слов’янський алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються понад 250 млн. людей і яка стала третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма.

  Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури відбулося у Владиченському закладі під гаслом: «Пам'ятаймо нашу історію, примножуймо культурну спадщину свого народу!»


      Болграду - 200 років!

   Згідно з планом заходів відділу освіти Болградської міської ради до 200 річчя м. Болград, у Владиченському  ЗЗСО у квітні та травні було проведено низку виховних заходів з нагоди святкування 200 річчя міста Болград. Так 14 травня класними керівниками Панчевою С.С.(3кл.) та Манойловою Н.М. ( 4кл.) була проведена інтелектуальна гра «Поле чудес» за темою «Славне місто Болград». Класні  керівники Хрісова А.В.( 9кл.), Воловська Л.Ф.( 10кл.) та завідувачка сільською бібліотекою Куць Н.Ф. 17 травня організували для учнів показ відеороликів «Столиця бессарабських болгар – місто Болград». Усний журнал «Подорожуємо  містом Болград» провели 19 травня для учнів 5 – 8 класів класні керівники: Арнаутова Ю.Є. (5кл.), Бальчева О.І. (6кл.), Райчева В.В. (7кл.), Овчар Л.Д. (8кл.). Для учнів 1 - 2 класів 20 травня класні керівники Колєва В.І. (1кл), Кіхай Л.О.( 2кл.) провели бесіду з елементами тренінгу «Моє любе місто Болград». 16 травня учні 6 -10 класів закладу  прийняли участь у районному змаганні з волейболу (керівник гуртка «Волейбол» Сайтарли В.П.). Бібліотекарем закладу Сайтарли О.М. оформлено виставку фотоматеріалів, періодики, літератури «Болград – моя історія жива». Активну участь прийняли учні закладу у міському конкурсі віршів «Болград, Бессарабія, рідний край» (кер. Хрісова А.В., Овчар Л.Д., Арнаутова Ю.Є, Манойлова Н.М.); у міському фотоконкурсі «Мій Болград» ( кер. Арнаутова Ю.Є., Хрісова А.В., Райчева В.В., Панчева С.С., Манойлова Н.М., Сайтарли Л.М.); у міському конкурсі малюнків «Це моє місто» (кер. Манойлова Н.М., Сайтарли Л.М.).

 


    20 травня - Всесвітний день вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції  створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишита сорочка - це найголовніший елемент українського вбрання, яскраве та самобутнє  явище культури, прагнення до прекрасного. Щоразу, вдягаючи вишиванки, ми стаємо кращими, робимо світ красивішим, а нашу державу міцною. Пишаємось, що ми українці!


     Згідно з наказом Болградського ЦДЮТ Болградської міської ради Одеської області «Про проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україна», з метою пошуку та розкриття нових юних талантів, подальшого розвитку фотоаматорства, 17 травня 2021 року у Владиченському ЗЗСО  проведено конкурс фоторобіт «Моя Україна» серед  учнів 1 категорії (10-14 років) та 2 категорії (15-18 років). На конкурс було надано 36 робіт за номінаціями: «Портрет» -2 фото (керівники- Райчева В.В., Сайтарли Л.М.), «Побутові або жанрові фото»- 2фото (кер. Овчар Л.Д.), «Натюрморт» -2 фото (Сайтарли В.М.),  «Репортажне фото»-2 фото (кер. Райчева В.В., Сайтарли Л.М), «Фото з застосуванням Adobe Photoshop» -2 фото (кер. Сайтарли Л.М.), «Флора і фауна»- 8 фото (кер. Кіхай Л.О., Манойлова Н.М., Райчева В.В., Хрісова А.В.), «»Мікрофотографія» -2 фото (кер. Сайтарли Л.М.), «Архітектура»- 5 фото (кер.Овчар Л.Д., Райчева В.В., Арнаутова Ю.Є.), «Пейзаж» -11фото (кер. Овчар Л.Д.., Кіхай Л.О., Манойлова Н.М., Райчева В.В., Арнаутова Ю.Є.). Було відібрано 18 фоторобіт з 9 номінацій на участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україна» 18.05.2021 року.


    Згідно наказу Болградського ЦДЮТ №01-07\44 від 02.04.2021р., з нагоди святкування 200- річчя міста Болград, з метою формування в учнів активної життєвої позиції та готовності брати участь у суспільному та культурному житті рідного міста, популяризації  дитячої та юнацької творчості Болградщини, 6 травня 2021р. у закладу пройшов конкурс фоторобот «Мій Болград» серед учнів 1-10класів. Було надано 17 робот. У номінації «Натюрморт»- 1 фото (кер. Арнаутова Ю.Є.), у номінації «Об’єкти живої природи»- 1 фото (кер. Арнаутова Ю.Є.), у номінації «Пейзаж» - 3 фото (кер. Арнаутова Ю.Є., Хрісова А.В.), у номінації «Колаж» - 3 фото (кер. Арнаутова Ю.Є.), у номінації «Архітектура» - 9 робот (кер. Хрісова А.В., Колєва В.І., Панчева С.С., Манойлова Н.М., Райчева В.В., Сайтарли Л.М.). Активну участь взяли учні 4класу (кер. Манойлова Н.М.), 5класу (кер. Арнаутова Ю.Є.), 6класу (кер. Сайтарли Л.М.).


Всесвітній День охорони праці


Щорічно світ відзначає День охорони праці. Він святкується 28 квітня, починаючи з 1989 року. День охорони праці в Україні також відзначають на виробничих підприємствах та в установах. Сьогодні охорона праці на підприємстві є питанням особливої важливості. Відзначили свято і у Владиченському закладі загальної середньої освіти. Класними керівниками були проведені наступні заходи: гра-подорож  у світ професій «Всі професії важливі, всі професії потрібні» в 1 класі (Колєва В.І.), практичне заняття «Попереджені - значить озброєні»  в 2 класі (Кіхай Л.О.), бесіда з елементами вікторини «Цікавий світ професій» в 3 класі (Панчева С.С.), усний журнал «Всесвітній день охорони праці» в 4 класі (Манойлова Н.М.), практичне заняття «Профілактика та попередження нещасних випадків під час навчання та в побуті» в 5 класі (Арнаутова Ю.Є.), бесіда «Захищене і здорове покоління» в 7 класі (Райчева В.В.), вікторина з онов протипожежної безпеки у 8 класі (Овчар Л.Д.), виховний захід  «Профілактика та попередження нещасних випадків під час навчання та в побуті» в 9 класі (Хрісова А.В.), виховний час - діалог «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи» в 10 класі (Воловська Л.Ф.).  

Усі  заходи покликані виховати в учнів відповідальність за власне життя та життя оточуючих людей.

Скорбота пам’яті людської

Подія 26 квітня 1986 року стала однією з наймасштабніших трагедій не лише для українського народу, а і для всього людства. Вибух на ЧАЕС вплинув на життя тисячі людей. Освіта не може залишити цей трагічний факт минулого століття без уваги.

Одним із завдань закладу освіти є формування навичок у здобувачів освіти вболівати за долю своєї країни, протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

У Владиченському закладі загальної середньої освіти були проведені заходи, присвячені 35-им роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції: виховна година – спогад « Чорнобиль не має минулого. Дзвони Чорнобиля 1986-2021» в 1 класі (Колєва В.І.), година спілкування в 2 класі «Гучні дзвони Чорнобиля» (Кіхай Л. О.), диктант «Чорнобиль» в 3 класі (Панчева С.С.), усний журнал в 4 класі «Дзвони Чорнобиля» (Манойлова Н.М.) в режимі оффлайн. Учні 5-10 класів в режимі онлайн переглянули відеоролики, слайд-презентації: в 5класі «Чорнобильська катастрофа, її причини та наслідки»  (Арнаутова Ю.Є.), в 7 класі виховна година – спогад «Чорнобиль не має минулого» (Райчева В.В.), виховна година в у 8 класі «Гірчить Чорнобиль крізь роки» (Овчар Л.Д.) , презентація «Пропусти Чорнобиль крізь серце» в 9 класі (Хрісова А.В.), відеоролик  в 10 класі «Чорнобильські Дзвони» в 10 класі (Воловська Л.Ф.)

Під час організації та проведення заходів щодо Чорнобильської трагедії вчителі акцентували увагу, що це - не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків, які ризикуючи своїм життям та здоров’ям, виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.


Відповідно наказу Болградського ЦДЮТ «Про проведення 15 Всеукраїнського  конкурсу шкільних малюнків «Мої права», з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та 30- річниці Незалежності України, з метою розвитку морально-етичних якостей дітей, виховання почуття важливості прав дитини 22.04.2021р. було проведено конкурс малюнків «Мої права»  у двох номінаціях «Комп’ютерна графіка» та «Образотворче мистецтво». У номінації «Комп’ютерна графіка» прийняли участь 11учнів 4-9класів (керівники - Арнаутова Ю.Є. та Сайтарли Л.М.). У номінації «Образотворче мистецтво» прийняли участь 10 учнів 2-4 класів (кер.- Кіхай Л.О., Панчева С.С., Манойлова Н.М.). Техніка виконання – живопис, акварель, графіка. Усі роботи «Комп’ютерна графіка» та 4 малюнка «Образотворче мистецтво» були відправленні для участі у міському етапі Всеукраїнського  конкурсу шкільних малюнків «Мої права» до Болградського ЦДЮТ.


    Відповідно наказу Болградського ЦДЮТ «Про проведення міського етапу Всеукраїнського онлайн конкурсу - виставки «Великодній кролик», з метою духовно - естетичного самовдосконалення, забезпечення умов для розвитку художньо - творчої особистості, поваги учнів до звичаїв та традицій укр.. народу 21.04.2021р. у закладу був проведен конкурс «Великодній кролик» у номінації «Декоративно – ужиткове мистецтво», в якому прийняли участь 16 учнів 1-10класів. У 1 категорії – 6 учнів, у 2 категорії – 8 учнів, у 3 категорії – 2 учня. Були використані техніки виконання робіт як деку паж, в’язання, розпис цукровою глазур’ю, м’яка іграшка, витинанка, джутова філігрань, робота з папером, квілінг, робота з нитками. Усі роботи були відправленні на участь у міському етапі Всеукраїнського онлайн- конкурсу -  виставки декоративно - ужиткового мистецтва «Великодній кролик».

 


    Відповідно наказу Болградського ЦДЮТ №01-07\48 від 02.04.21 «Про проведення міського етапу Всеукраїнського онлайн- конкурсу образотворчого та декоративно- ужиткового мистецтва «Весняні фантазії», з метою розкриття та підтримки творчого потенціалу учнів  20.04.2021року у закладу був проведен конкурс «Весняні фантазії» серед учнів 1 -10класів у двох номінаціях  «Образотворче мистецтво» (8 учнів) та «Декоративно – ужиткове мистецтво» (13 учнів). У номінації «Образотворче мистецтво» у 1 категорії - 6 учнів, у 2 категорії -2 учня. Техніка виконання – «Живопис» -2 роботи, «Колаж» -6 робіт. У номінації «Декоративно – ужиткове мистецтво» у 1 категорії-4учня, у 2 категорії - 8 учнів, у 3 категорії-1учень. Були використані такі техніки виконання як різьба по дереву, плетіння з бісеру, аплікація, декоративний розпис, витинанка, вишивання, робота з паперу, джутова філігрань, вирізання паперу, декорування. Усі роботи були відправленні на участь у міському етапі Всеукраїнського онлайн- конкурсу образотворчого та декоративно - ужиткового мистецтва «Весняні фантазії».


    8 квітня 2021 року в школі пройшов 1 тур Міжнародного конкурсу для дітей та підлітків з болгарських громад по всьому світу «Болгари – об’єднані, вільні, гідні» з метою поширення болгарської культури та духовності. Учні 3-10класів прийняли участь у номінаціях «Літературний конкурс» (5уч.) та «Конкурс малюнків» (1 –живопис, 12-комп ютерна графіка). На конкурс було надано 18 робіт: 1малюнок «Райна Княгиня» (Колєва М.-6кл.,кер.Бальчева О.І.); 1 коротка проза «Моята мечта» (Новицька Д.-1кл., кер. Колєва В.І.); 1есе «Болгария и аз» (Чапкин В.-8кл., кер. Сайтарли Л.М.); 3 вірша «Аз сьм бьлгарче» (Манойлов С.-3кл., кер.Манойлова Н.М.);  «Моята Родина» (Бальчева Т.-5кл.,кер.Бальчева О.І.); «Бьлгарско момиче» (Колєва А.-7кл., кер.Райчева В.В.); 12 малюнків - комп’ютерна графіка (Полюшкіна В.-9кл.-кер.Сайтарли Л.М., Гладаренко М.,-4кл,Дем янов К.-4кл., Манойлов С.-3кл., Чапкин Н.-5кл., Будуров Д.-5кл,, Трещов М.-5кл., Колєва Б.-5кл., АрнаутГ.-9кл,.Курков А.-9кл., Полюшкіна В.-9кл., Катранжи О.-10кл.-кер. Арнаутова Ю.Є.)

 

 


   З метою святкування Дня довкілля та Міжнародного дня Землі  30 березня 2021р. у закладу пройшов конкурс ДПМ «Друге життя» серед дітей 6-16 років у 3 вікових категоріях. Всього було надано 14 робіт ДПМ, які були зроблені з пляшок, тканини, рамок, мотузок, ґудзиків, камінців, дисків, мішковини, паперу, шпалери, стрічок, поролону.

       Активну участь прийняли 5 учнів 1 категорії (5-8років): Новіцька Д.- ваза «Кольорова мозаїка» (кер. Колєва В. І.), Кунєв М. –органайзер для олівців «Тріо» (кер. Кіхай Л.О.), Кунєв С. -  міні клумба «Чарівна карета» (кер. Кіхай Л.О.), Урум Д. – органайзер для круп  «Дід Івась» (кер. Панчева С.С.), Бухова І.- картина «На галявині» (кер. Панчева С.С.).

    У 2 категорії (9-13років) було надано також 5 робіт учнями 4-7 класів: Дімітрова М.-скарбничка «Совушка – господарочка»( кер. Манойлова Н.М.), Будуров Д.-картина «Троянда – цариця квітів» (кер. Арнаутова Ю.Є.), Кунєв С.-ваза «Бариня» (кер. Бальчева О.І.), Колєва М. –підсвічник «Зимова фантазія» (кер. Бальчева О.І.), Колєва А. – лялька «Кармен» (кер. Райчева В.В.).

       Учнями 3 категорії (14-18років) було надано 4 роботи: Кунєв О. – фоторамка «Малахітова» (кер. Бальчева О.І.), Курков А.- настільна лампа «Темна нічка» (кер. Бальчева О.І.),  , Полюшкіна В.- лялькі тканинові «Дід Івась та баба Галина» кер. Хрісова А.В.), Колєв Д. – домовик «Омелько».

 


      На виконання наказу відділу освіти «Про проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику», з метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожежам, іншим техногенним явищам та навчання діям  в умовах надзвичайних ситуацій, в школі  22 березня проведена виставка дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну  тематику. Було надано 7 малюнків  та 5 робіт «ДПТ» учнями 1-10кл. На участь у ІІ етапі (міському) були відправлені 3малюнка: «Янголе - охоронець» (Гогова С.-1 кат., кер. Колєва В.І.),  «Причини пожежі» (Колєва М.-2кат., кер. Бальчева О.І.), «Небезпечні ігри» (Арнаут Г.-3 кат., кер. Сайтарли Л.М.), а також 3 роботи «ДПТ»: «Небезпека лісових пожеж» (Хрісов Г.-1кат., кер. Хрісова А.В.), «Янгол –охоронець моєї оселі» (Колєва А.-2кат., кер. Арнаутова Ю.Є.), «Кішкин дім» (Хрісов К.-3 кат., кер. Сайтарли О.М.)

 


     14 березня Україна відзначає День українського добровольця. Це свято людей, які стали на захист рідної Батьківщини, ії незалежності та суверенітету. Вже протягом семи років поняття «доброволець» є частиною укр. життя. Завдяки мужності та патріотизму добровольці стали гордістю укр. народу. В школі з 10.03 до 16.03 були проведені виховні години у формі Уроків мужності: «Хто такий доброволець?» (12.03.21р. в 6 кл. кер. Бальчева О.І.), «Патріоти України» (11.03 в 10кл. кер. Воловська Л.Ф.), «Дякуємо вам, добровольці» (15.03 в 9кл. Хрісова А.В.), «Я дивлюсь на світлини бійців» (18.03 в 7 кл. Райчева В.В.). Низький уклін укр. добровольцям та волонтерам за безкорисливу працю на благо держави.

 

 


     5 березня 2021року в школі пройшов конкурс «Чисті роси», з метою патріотичного виховання дітей засобами українського мистецтва, виявлення та підтримки талановитих дітей у різних видах та жанрах мистецтва. 34 учня 7-15 років прийняли участь за трьома віковими категоріями у п’яті номінаціях. У номінації «Літературна творчість» активну участь взяли Сайтарли Д.(6кл. кер.  Хрісова А.В.), Бальчева В.(10кл. кер.Бальчева О.І.), Райчева Є.(3кл. кер. Райчева В.В.). У номінації «Образотворче мистецтво» прийняли участь 3 учня: Крістєв О.(2кл. кер. Кіхай Л.О.), Божева В.(6кл. кер. Хрісова А.В.), Арнаут Г.(9кл. кер. Сайтарли Л.М.). У номінації «Фотомистецтво» було представлено 11 наборів фото, але на участь у районному конкурсі  відібрали фото Урум Д.(3кл. кер. Панчева С.С.), Сайтарли Д. (6кл. кер. Сайтарли В.М.), Хрісов К.(10кл. кер. Сайтарли О.М.). У номінації «ДУМ» відібрали на участь у ІІ етапі роботи Будурова Д.(5кл), Колєвої А.(7кл.) – кер. Арнаутова Ю.Є., Полюшкіної В.(9кл.кер. Хрісова А.В.), Манойлова С.(3кл.кер. Манойлова Н.М.).


Відповідно до календаря позакласних заходів відділу освіти протягом лютого 2021р., річного плану виховної роботи школи на 2021н.р.з метою прищеплювання любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості в школі були проведені виховні години до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні та 89- річниці утворення Одеської області з 23.02.до 01.03.21р. Виховні години були проведені у формі Уроків Мужності «Вони помирали, щоб жила Україна» (5кл.23.02 кер. Арнаутова Ю.Є.), «Пам’яті Героїв Небесної сотні» (8кл.24.02 кер.Овчар Л.Д.), «Гідності хай промінь не згасає» (10кл.25.02 кер. Воловська Л.Ф.), «Вшануємо пам'ять Героїв» (7кл.25.02 кер.Райчева В.В.). Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих громадян, які віддали своє життя під час подій Революції Гідності. Також були проведені усні журнали «Одещина – наш рідний дім» (6кл.23.02 кер. Бальчева О.І.) та «Паспорт Одеської області» (9кл.01.03 кер. Хрісова А.В.).


       8 лютого 2021 року в школі було проведено конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей»-2021. Мета конкурсу: підготовка до святкування Дня охорони праці (28.04), активізація навичок правил безпеки. В конкурсі прийняли участь учні 4-9 класів (формат А3, А4), яки підготували 10 малюнків: Сайтарли Д-6кл, Колєва М.-6кл, Дем янов К.-4кл, Крістєв О.-2кл, Чапкин Н.-5кл, Арнаут Г.-9кл..За результатами конкурсу з трьох вікових категоріях 1 місця отримали наступні малюнки: «Планета в безпеці» (Колєва М.-1 категорія, кер. Бальчева О.І.), «Геть COVID-19» (Сайтарли Д.-2 категорія, кер. Бальчева О.І.), «Виклик 21 століття» (Арнаут Г.-3 категорія, кер. Сайтарли Л.М.).

 


    Згідно наказу відділу освіти Болградської міської ради Одеської області №01-09-16 від 20.01.2021р., з метою  формування патріотизму, гордості за досягнення своєї держави, освідомлення ролі цінності в житті людини, класними керівниками були підготовлені інформаційні матеріали та проведені виховні заходи щодо відзначення Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут. 25 січня в 9 класі кл. кер. Хрісова А.В. провела урок Мужності «Крути – і сум, і біль, і вічна слава». 26 січня – виховна година з елементами тренінгу «Я – частинка великої держави» в 5 кл. (кер. Арнаутова Ю.Є.) та історичний квест «День Соборності України» в 6 кл. (кер. Бальчева О.І.). 27 січня – Бесіда «Мов град з неба сипалися кулі» в 7 класі (кер. Райчева В.В.). 28 січня – конференція «Пам’яті героїв Крут» в 10 класі (кер. Воловська Л.Ф.)

 


Відповідно до листа Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання від 06.01.2021 №05-04/04 «Про проведення обласного (заочного) етапу Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» («Космічні фантазії»), з метою розвитку творчих здібностей дітей і підлітків; зацікавленості у дослідження Космосу; підтримки обдарованої молоді, яка відтворює своє уявлення про Космос засобами декоративно-прикладного, образотворчого, фотомистецтва та кіномистецтва, Владиченська школа прийняла активну участь у районному конкурсі «Космічні фантазії» у чотирьох номінаціях 22 січня 2021 року в РЦДЮТ. А саме кл. керівник 5 класу Арнаутова Ю.Є. та заступник директора з виховної роботи Сайтарли Л.М. мають три призових місця. У номінації «Образотворче мистецтво»-2 місце (кер. Сайтарли Л.М.), у номінації «Фотомистецтво»- 2 місце (кер. Сайтарли Л.М.), у номінації «Кіномистецтво»-3 місце (кер. Арнаутова Ю.Є.)


     25 січня 2021року в школі пройшов конкурс «В об’єктиві натураліста» серед учнів 4-10класів, з метою формування громадянської позиції, самореалізації внутрішнього потенціалу школярів, їх підготовки до сприйняття сучасних екологічних проблем. В конкурсі прийняли участь 11учнів.Сдано 5 комплектів фоторобот (по 5 штук в кожному), 1 відеоролик, 5 слайд- фільмів. У номінації «Кращий відеоролик» - 1 учень - Чапкин Ніколетта(5кл.)- кер. Арнаутова Ю.Є. У номінації «Кращий слайд- фільм»-5 учнів-Сайтарли Д.(6кл.)-кер. Сайтарли В.М., Бальчева В.(10кл.)-кер. Бальчева О.І., Полюшкіна В.(9кл.), Колєв В. (9кл.), Трещов М.(5кл.)-кер. Арнаутова Ю.Є. У номінації «Краща фоторобота» -5 учнів- Гогов С.(7кл.)- кер. Райчева В.В., Хрісов Г.(4кл.), Хрісов К.(10кл.)-кер. Хрісова А.В., Бальчева Т.(5кл.)- кер. Бальчева О.І., Боєва К.(8кл.)- кер. Сайтарли Л.М. Всі роботи були відправлені на участь у районному конкурсі «В об’єктиві натураліста».


    Традиційні свята в Україні - це щедрування і колядування. Це давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім ї та розквіту господарства. Ці народні обряди завжди були з національним колоритом та менталітетом, які збереглися до сьогодні. У вечері 13 січня діти починають колядувати. Потім того ж вечора ходять з хати до хати молоді юнаки, переодягнути в новорічні костюми. Один з них одягнутий в костюм та маску козла. Він танцює та лякає хазяїв та дітей дома. Народна прикмета гласить, якщо колядуючи гості зайшли до хати,то родина буде здорова та щаслива. Господарі дають їм солодощі та гроші. Активну участь прийняли учні 8-10класів: Недев Максим, Дімітров Володимир, Колев Дмитро, Катранжи Олександр. А з ранку 14 січня діти ходять на «Сурву» і співають пісню:

Сурва, сурва година, весела година.

Златен клас на нива, червена ябълка в градина.

Живо- здраво догодина, Честита Нова Година!


Інформація про безпечення Владиченської ЗОШ засобами захисту  

маски багаторазові - 66 шт;

антисептик - 0,5л

захисні окуляри - 2 шт

паперові рушники -2 шт

рідке мило - 2 л

Галакс - антисептик для рук  0,5 л - 1 шт


Стіни коридору першого поверху школи перетворилися на ілюстрації з дитячих книжок завдяки праці батьків (Карапетрова Надія), випускниць школи (Тітімова Вікторія, Колєва Наталя).

Практичне заняття "Шляхи евакуації учнів при пожежі " - 1-11 класи.17.09.2019.

22 березня учні та вчителі присвятили птахам. Учні 1 класу виготовляли годівнички з пластикових пляшок та ліпили з солоного тіста жайворонків. Учні 9 класу, розом з первачками, розвісили годівнички з зерном. Учні 3-4 класів прийняли участь у грі "Наші пернаті друзі". Перемогу здобула команда  3 класу "Лелеки" . Наприкінці заходу команди виготовили паперових лелек, як символ миру на Землі. Кухар школи, Іванова Ганна Іванівна, у цей день приготувала 75 булочок-жайворонків, якими частували учнів школи.

Підсумком дня птахів став флешмоб "Ластівки прилетіли". Діти виконали вправу "ластівка."

                       21 лютого на базі Владиченської ЗОШ пройшов районний семінар вчителів курсу "Захист Вітчизни" за темою:"Формування свідомої особистості, здатної до захисту Вітчизни, засобами військово-патріотичного виховання", на якому була презентована робота школи з формування громадянської компетентності в навчально-виховному процесі. 

                   В рамках семінару вчителем Сайтарли В.П. проведено відкритий урок в 10 класі за темою: "Сучасна стрілецька зброя. ЇЇ бойові характеристики та принцип дії".

                За круглим столом колеги, під керівництвом методиста РМК Леована І. М. , проаналізували урок та обмінялися досвідом роботи  і педагогічними напрацюваннями  за темою семінару.

21 лютого 2019  у Владиченській  ЗОШ було відзначено Міжнародний день рідної мови в Україні.

Було проведено конкурс «Мова –  країна див» між збірними командами учнів 6-8 класів.

Учні 7 класу складали казки про рідну мову, а учні 9 -11 класів написали диктант «Україна в нас одна»

Право надати останній дзвоник у 2017/2018 н.р. надається учню 11 класу Татарли Максиму та учениці 1 класу Кіхай Дарині

Виступ 11 класу

Виступ 4 та 9 класів

Крапетрова Любов нагороджується грамотою лауреата конкурсу "Чисті роси"

Нагороджується вчитель фізкультури Сайтарли В.П.

Хор "Дружба"

Сайтарли Валерія, учениця 9 класу

Сайтарли Лариса Миколаївна, ЗВР школи

20 травня учні школи виступили на святі, присвяченому 214 річниці утворення села Владичень.

Зроби: вдягнись з самого ранку,

Як небо пахне ще зірками,

Ти в українську вишиванку,

Живими шитими шовками 

Тематична лінійка"Ніколи знову!"

 , присвячена Дню пам'яті та примирення та Дню Перемоги

24 квітня - День Цивільної оборони

День довкілля

Конкурс "Великоднє диво"

Тиждень УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

 День вишиванки

конкурс "Караоке"- на краще виконання української народної пісні

Конкурсна програма "А ну-ка, девушки ".

Перемогла команда "Дівчати з України" - капітан - Кунєва Єлизавета.

До Дня рідної мови.

Диктант з болгарської мови - 9 клас.

7 грудня 2017 року на базі Владиченської ЗОШ пройшов районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів.

Під час візиту гості ознайомилися з історією школи, теоретичними засадами соціально-психологічного супроводу учнів початкової школи. Відвідали практичне заняття, яке провела практичний психолог Бальчева О.І. з учнями початкової школи. Гості виступили учасниками тренінгу для педагогів з розвитку пізнавальної діяльності у молодших школярів. Провела його соціальний педагог Кіхай Л.О.

А на завершення гості приймали вітання від учасників художньої самодіяльності. Разом з учасниками міні-концерту "Планета дитинства"(КочмарьоваІ.В., педагог-організатор), свої танцювальні таланти продемонстрували й гості. В кінці виступу Кіхай Л.О, Бальчева О.І та діти подарували гостям повітряні кульки та обереги, як частинки дитячих сердець та  побажання здоров’я й наснаги у роботі.

До Дня Збройних сил України вчителем фізкультури Сайтарли Володимиром Петровичем було проведено спортивне змаганння "Ми хлопці браві" серед учнів 7-11 класів. У запеклій боротьбі перемогу здобула команда "Барс" (Фіца Олександр 11 кл, Сайтарли Ігор 9 кл, Дімітров Христофор 9 кл, Кацірський Данило 8 кл,  Колєв Дмитро 7 кл). Вітаємо переможців!!!

Урок Мужності до Дня Гідності та Свободи

8 кл. кл. кер. Панасенко Т. І.  21.11.18

Загальношкільна лінійка до Дня Гідності та Свободи

 кер. Панасенко Т.І. 21.11.18

"Я проти жорстокості!" виховний захід в 2 класі

кер. Манойлова Н. М.  04.12.18

Районний семинар вчителів географії

30.11.18 Вчитель географії 

Стоєв І.М.

Огляд- конкурс "Ми - парні браві" 

6.12.18 кер. Сайтарли В.П.

Всеукраїнський тиждень права 

Виховна година "Пустощі та крімінальна відповідальність"

7 клас  кл.кер. Хрісова А.В. 13.12.18р.

Лінійка до Всесвітнього дня відмови від паління

19.11.18 кер.11 кл. Бальчева О.І.

Декада ціннісного ставлення до праці

Трудовий десант 7-8 класи

 кер. Хрісова А.В.

Урок Мужності "Ми  - України діти"в 3 класі кл.кер. Колева В.І. 

21.11.18

Година спілкування з елементами тренінгу "Добро проти насилля" в 6 кл.  кл.кер. Кочмарьова І.В.

6.12.18

Акція "Ялинка" 

4.12.18

Хрісов К.8 кл. 

кер. Хрісова А.В.

10 кл. 

кл.кер.Арнаутова Ю.Є.

11 кл.

кл.кер.Бальчева О.І.

Гра "Я - талановитий" 

2 клас кер. Манойлова Н.М.

18.12.18

День людей похилого віку 1.10.18 (концерт в БК)

День робітника сільського господарства 17.11.18 

День Незалежності України 24.08.18

Усний журнал "Я та мої таланти" (в рамках декади "обдарованість")

4 кл. кл кер. Кіхай Л. О. 

21.12.18

Тренінг "Безпека у Інтернеті" 

8-9 кл.  Прак. психолог  Бальчева О. І. 20.12.18

«За справу!»

        В рамках декади ціннісного ставлення до природи у Владиченской школі була проведена акція «Посади дерево». Школярі вийшли на масову посадку дерев. Було посаджено 40 фруктових дерев - айва, слива, вишня. У трудовій акції взяли участь 50 осіб 2-11класів. Посадка дерев в минулому році показала, що не всі з них прижилися і загинули. Деякі саджанці не витримали чи спеку, або холод. Тому школярі вирішили облагородити територію школи, висадивши чагарники і фруктові дерева.

          «Висадка дерев - це символ продовження життя, щорічна шкільна традиція. Я впевнений, що учень, одного разу посадив дерево, буде ставитися до природи більш уважно », - сказав директор школи Стоєв І.М.

          Ми сподіваємося, що молоді дерева приживуться, зміцніють і виростуть. Дай бог, щоб ці саджанці через сім років стали повноцінними деревами.

День Української Державності


       28 липня, у День Хрещення Київської Русі – України, згідно з указом президента, вперше відзначатиметься державне свято – День Української Державності. Це свято буде утверджувати зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру. День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення.

 

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

  Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

 

 

 

     Увести нове свято запропонував Президент Володимир Зеленський. За його словами, «точка відліку» української державності ― заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься 28 липня ― у день хрещення Київської Русі.

   Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років.

    Указ про затвердження Дня державності президент підписав під час урочистостей до Дня незалежності 24 серпня 2021 року. Зародження держави відзначатимуть щороку у День хрещення Русі-України 28 липня.

   На честь свята у Міністерстві культури та інформаційної  політики  представили візуальну символіку.

     "Ця айдентика створена для того, щоб викликати відчуття єдності, адже у всіх нас, як українців, один символ – тризуб. 

    Окрім цього, завдяки даній кампанії ми знищуємо міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії", – пояснюють автори айдентики

Вони зазначають, що патерн створюється завдяки поєднанню різних тризубів з наших чотирьох категорій і кольорових квадратів. 

Креатори використали нейтральні кольори:

Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності. Як символ боротьби використовують тризуб із шевроном ЗСУ, незалежності – тризуб із державного герба України, історії – тризуб Володимира, ідентичності – тризубці, намальовані вручну різними людьми як символ їхнього зв'язку з Україною.

Пам’ятаймо нашу історію, зберігаймо нашу культурну спадщину, самобутність! Єднаймося-адже в єдності наша сила!


Знову за парти!

Нарешті, 27 лютого Владиченський ліцей повернувся до навчального процесу в офлайн режимі. Цей день з нетерпінням чекали діти, дорослі та колектив закладу, адже, всі скучили за «живим» спілкуванням з однокласниками, друзями та вчителями, якого були позбавленні з початку повномасштабного вторгнення росії. А сигнал «Повітряна тривога», який пролунав перед початком першого уроку, покликав перевірити готовність учасників освітнього процесу слідувати алгоритму дій при переміщенні в укриття. Час, який провели в укритті, використали для повторення алгоритму дій, правил техніки безпеки, освоєння нових знань. А після закінчення повітряної тривоги всі з радістю повернулись до своїх класів, які вже зачекались своїх господарів.


Пам’яті Кобзаря

   Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Тарас Шевченко не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник, а й пророк українського народу. Вже стало традицією в першій декаді березня вшановувати пам’ять геніального митця.  Хоча Шевченківський тиждень цьогоріч пройшов у змішаному форматі, до його проведення було залучено всіх учасників освітнього процесу.

   В бібліотеці оформлена виставка «Тарасові слова  - то правда жива!».

Панчєва С.С. залучила першокласників до списування вірша «Встала весна» , а п’ятикласників до списування вірша Т. Шевченко «Сонце заходить, гори чорніють ......» . Для учнів 2 класу Манойлова Н.М. підготувала в вікторину «Чи знаєш ти Шевченка?». Учні 3 класу взяли участь у конкурсах малюнків за творами Т. Шевченка та виразному читанні віршів поета, які провела Колєва В.І.. Для учнів 4 класу Кіхай Л.О. провела виховний захід «Тарас  Шевченко - співець добра і краси». П’ятикласники ознайомилися з життєвим шляхом поета,  переглянувши  презентацію «Національний герой і символ України» (Панчєва С.С.) та під час «Математичної Шевченкіани». Нікого з шестикласників не залишили байдужими цікаві історії, які повідомила Сайтарли О.М. під час виховного заходу «Геній і пророк українського народу». З семикласниками Колєва В.І. провела  вікторину «Нас єднає Тарасове слово» та конкурс виразного читання творів Кобзаря. Восьмикласники долучилися до бесіди в дистанційному форматі «Пам’яті Кобзаря», організованої Сайтарли А.А. . Учні 9 класу разом з класним керівником, Райчевою В.В., переглянули та обговорили

презентацію «Тарас Шевченко у сучасному дискурсі». А одинадцятикласників  Хрісова А.В. залучила до перегляду та обговорення фільму режисера Олександра  Денисенка «Тарас. Повернення». 

  Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.


Пам’яті Кобзаря

   Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Тарас Шевченко не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник, а й пророк українського народу. Вже стало традицією в першій декаді березня вшановувати пам’ять геніального митця.  Хоча Шевченківський тиждень цьогоріч пройшов у змішаному форматі, до його проведення було залучено всіх учасників освітнього процесу.

   В бібліотеці оформлена виставка «Тарасові слова  - то правда жива!».

Панчєва С.С. залучила першокласників до списування вірша «Встала весна» , а п’ятикласників до списування вірша Т. Шевченко «Сонце заходить, гори чорніють ......» . Для учнів 2 класу Манойлова Н.М. підготувала в вікторину «Чи знаєш ти Шевченка?». Учні 3 класу взяли участь у конкурсах малюнків за творами Т. Шевченка та виразному читанні віршів поета, які провела Колєва В.І.. Для учнів 4 класу Кіхай Л.О. провела виховний захід «Тарас  Шевченко - співець добра і краси». П’ятикласники ознайомилися з життєвим шляхом поета,  переглянувши  презентацію «Національний герой і символ України» (Панчєва С.С.) та під час «Математичної Шевченкіани». Нікого з шестикласників не залишили байдужими цікаві історії, які повідомила Сайтарли О.М. під час виховного заходу «Геній і пророк українського народу». З семикласниками Колєва В.І. провела  вікторину «Нас єднає Тарасове слово» та конкурс виразного читання творів Кобзаря. Восьмикласники долучилися до бесіди в дистанційному форматі «Пам’яті Кобзаря», організованої Сайтарли А.А. . Учні 9 класу разом з класним керівником, Райчевою В.В., переглянули та обговорили

презентацію «Тарас Шевченко у сучасному дискурсі». А одинадцятикласників  Хрісова А.В. залучила до перегляду та обговорення фільму режисера Олександра  Денисенка «Тарас. Повернення». 

  Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.


                                                         Пам’яті Кобзаря

   Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Тарас Шевченко не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник, а й пророк українського народу. Вже стало традицією в першій декаді березня вшановувати пам’ять геніального митця.  Хоча Шевченківський тиждень цьогоріч пройшов у змішаному форматі, до його проведення було залучено всіх учасників освітнього процесу.

   В бібліотеці оформлена виставка «Тарасові слова  - то правда жива!».

Панчєва С.С. залучила першокласників до списування вірша «Встала весна» , а п’ятикласників до списування вірша Т. Шевченко «Сонце заходить, гори чорніють ......» . Для учнів 2 класу Манойлова Н.М. підготувала в вікторину «Чи знаєш ти Шевченка?». Учні 3 класу взяли участь у конкурсах малюнків за творами Т. Шевченка та виразному читанні віршів поета, які провела Колєва В.І.. Для учнів 4 класу Кіхай Л.О. провела виховний захід «Тарас  Шевченко - співець добра і краси». П’ятикласники ознайомилися з життєвим шляхом поета,  переглянувши  презентацію «Національний герой і символ України» (Панчєва С.С.) та під час «Математичної Шевченкіани». Нікого з шестикласників не залишили байдужими цікаві історії, які повідомила Сайтарли О.М. під час виховного заходу «Геній і пророк українського народу». З семикласниками Колєва В.І. провела  вікторину «Нас єднає Тарасове слово» та конкурс виразного читання творів Кобзаря. Восьмикласники долучилися до бесіди в дистанційному форматі «Пам’яті Кобзаря», організованої Сайтарли А.А. . Учні 9 класу разом з класним керівником, Райчевою В.В., переглянули та обговорили

презентацію «Тарас Шевченко у сучасному дискурсі». А одинадцятикласників  Хрісова А.В. залучила до перегляду та обговорення фільму режисера Олександра  Денисенка «Тарас. Повернення». 

  Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.


Пам’яті Кобзаря

   Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Тарас Шевченко не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник, а й пророк українського народу. Вже стало традицією в першій декаді березня вшановувати пам’ять геніального митця.  Хоча Шевченківський тиждень цьогоріч пройшов у змішаному форматі, до його проведення було залучено всіх учасників освітнього процесу.

   В бібліотеці оформлена виставка «Тарасові слова  - то правда жива!».

Панчєва С.С. залучила першокласників до списування вірша «Встала весна» , а п’ятикласників до списування вірша Т. Шевченко «Сонце заходить, гори чорніють ......» . Для учнів 2 класу Манойлова Н.М. підготувала в вікторину «Чи знаєш ти Шевченка?». Учні 3 класу взяли участь у конкурсах малюнків за творами Т. Шевченка та виразному читанні віршів поета, які провела Колєва В.І.. Для учнів 4 класу Кіхай Л.О. провела виховний захід «Тарас  Шевченко - співець добра і краси». П’ятикласники ознайомилися з життєвим шляхом поета,  переглянувши  презентацію «Національний герой і символ України» (Панчєва С.С.) та під час «Математичної Шевченкіани». Нікого з шестикласників не залишили байдужими цікаві історії, які повідомила Сайтарли О.М. під час виховного заходу «Геній і пророк українського народу». З семикласниками Колєва В.І. провела  вікторину «Нас єднає Тарасове слово» та конкурс виразного читання творів Кобзаря. Восьмикласники долучилися до бесіди в дистанційному форматі «Пам’яті Кобзаря», організованої Сайтарли А.А. . Учні 9 класу разом з класним керівником, Райчевою В.В., переглянули та обговорили

презентацію «Тарас Шевченко у сучасному дискурсі». А одинадцятикласників  Хрісова А.В. залучила до перегляду та обговорення фільму режисера Олександра  Денисенка «Тарас. Повернення». 

  Загалом, Шевченківський тиждень пройшов цікаво й насичено.


Про підсумки проведення І етапу

Всеукраїнського конкурсу

«Енергія і середовище» серед учнів

Вітаємо Сайтарли Дар’ю, ученицю 9 класу (керівник Арнаутова Юлія Євгеніївна), яка за підсумками І етапу Всеукраїнського конкурсу «Енергія та середовище», посіла І місце та за особисті досягнення у номінації «Інформування суспільства /пропаганда енергоефективності» нагороджена грамотою БОЛГРАДСЬКОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ БОЛГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

https://youtu.be/J2Pv8xPshw8



Про підсумки проведення Тижня ціннісного ставлення до сім ї, родини, людей

                                                                (18-22.03.2024)

    З 18 по 22 березня 2024 року у Владиченському ліцеї проведено Тиждень ціннісного ставлення до сім ї, родини, людей серед учнів 1-10 класів. Класними керівниками проведено низку заходів: в 1 класі — гра-мандрівка “До країни Добра та Дружби” (21.03, класовод Кіхай Л.О.), в 2 класі- гра-бесіда “Справжня дружба”, конкурс малюнків “Мій товариш” (22.03, класовод Панчєва С.С.), в 4 класі - урок- гра “Щаслива сім я”  (22.03, класовод Колєва В.І.), в 7 класі- круглий стіл “Чому сім я найголовніше в нашому житті?” (22.03, кер. Сайтарли О.М.). в 9 класі- година спілкування “Цінності моєї родини”, складання есе “Видатна особа мого роду” (20.03, кер. Бальчева О.І.), в 10 класі — година спілкування  “Ми прагнемо миру” (21.03, кер. Овчар Л.Д.).