Všechno to začalo v létě roku 2014

Při letním úklidu dílny u mého otce nacházím zapomenutou bednu starých cyklistických součástek, které zbyly ještě po jeho kole, kole mého staršího bratra a možná i po mém. Prohrabuji se v nich a rozhoduji, co odvézt do sběru. Jenže znáte to: “Tohle přece nevyhodím a tohle, to taky ne.” Pak mi ale napadá, jestli by se to nějak nezužitkovalo, nedalo by se postavit nějaké staré kolo? Asi ano, ale jaké? Ano, chtěl bych takové, na kterém jsem jako kluk jezdíval celá dětská léta. A nebo! Postavím takové, které jsem si jako kluk přál! Dnes to nebude nic těžkého, ani nic extra drahého. Podívám na internet, najdu si jak Favorit vypadal a je to. No a není to. Favorit, myšleno stará firma neexistuje a tak hledám třeba u Štěrby, či tenkrát Šírera. Žádná sláva. Spíš to žádná, než sláva. Zjišťuji, že o historii se toho moc nedochovalo a moc neví. A tak rozebírám, sestavuji, jezdím, přitom pátrám, ptám se, dokumentuji, fotím.. A vy se můžete přidat.

Pozn. Poděkuji za všechny připomínky, doklady, dobové fotky, katalogy atd. Přednost na webu dávám starým, malosériovým, závodním, sportovním modelům a součástkám.


Sportu zdar, Hájek

Kontakt Jan Hájek, aktuality@seznam.cz Marque Déposée® :-)

Tyto stránky jsou vytvořeny 100% za účelem radosti, či fandovství Československé cyklistiky. Nevedu si žádné statistiky návštěv a nikoho nesleduji.