Кожного року, у лютому, в усьому світі та Україні відзначається День безпечного Інтернету.

Якщо раніше треба було говорити про безпеку поза домом, то вже давно має сенс застерігати вас від негараздів під час перебування в інтернеті.

Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини (і більш глобально – суспільства, держави). Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті школярі, особливо молодші. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто. Інколи школярі не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

Виховні години на тему "Ми за за безпечний інтернет".

Пропонуємо переглянути відео, з якого ви дізнаєтесь правила користування інтернетом. Та як себе захистити в менрежі.

Однією з найпоширеніших проблем соцмереж є КІБЕРБУЛІНГ


Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований. Приклади включають:

  • поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометуюсь когось, у соціальних мережах;

  • надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;

  • видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.

Особистий булінг та кібербулінг часто пов’язані між собою. Але кібербулінг залишає цифровий слід – записи, який може слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування.


Відповіді на всі запитання про кібер булінг, ви знайдете на сайті unicef. За посиланням : https://www.unicef.org/ukraine/cyberbulling

Уроки медіаграмотності у 2022 році

Молодша школа