Екологічне виховання - систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток в учнів екологічної культури.

Завдання екологічного виховання полягає у формуванні екологічних знань, вихованні любові до природи, прагненні берегти, примножувати її, формуванні вміння і навичок діяльності в природі.

Екологічне виховання передбачає розкриття сутності світу природи - середовища перебування людини, яка повинна бути зацікавлена у збереженні цілісності, чистоти, гармонії в природі. Це передбачає уміння осмислювати екологічні явища, робити висновки про стан природи, розумно взаємодіяти з нею. Естетична краса природи сприяє формуванню моральних почуттів обов'язку і відповідальності за її збереження, спонукає до природоохоронної діяльності. Здійснюється вона на всіх етапах навчання у школі, кожному з яких, з огляду на вікові особливості школярів, властиві певна мета, завдання, методика.

У молодших школярів воно покликане формувати перші уявлення про навколишній світ, живу і неживу природу, ставлення до природи, що виявляється в конкретній поведінці на емоційному рівні. На другому (5-7 класи) і третьому (8-9 класи) етапах відбувається нагромадження знань про природні об'єкти, закономірності розвитку та функціонування біологічних систем, формування навичок аналізу і прогнозування нескладних екологічних ситуацій, закріплення нормативних правил поведінки у навколишньому середовищі. У цей період поглиблюються і розширюються знання про явища і закони природи, причини екологічної кризи, а також про шляхи збереження природних комплексів. Протягом четвертого етапу (10-12 класи) завершується узагальнення здобутих екологічних знань.

Екологічне виховання школярів на сучасному етапі потребує психологічної включеності особистості в світ природи з подальшим поетапним конструюванням системи особистісного ставлення до природи (теоретичним, емоційно-ціннісним, практично-дійовим). Це забезпечує дотримання логіки формування екологічних знань, використання їхнього пізнавального та виховного значення у навчально-виховному процесі. Саме в цьому полягають особливості екологічного виховання на засадах "глибинної екології", яке передбачає формування усвідомлення єдності і цілісності природи, унікальності та неповторності живих систем, взаємозв'язку та взаємозалежності явищ природи, розуміння людини як невід'ємної ланки у взаємозалежностях природи, утвердження поваги людини до всіх форм життя, гармонійного розвитку людини і природи.

Flowers4School


Нідерланди ініціювали благодійний проєкт Flowers4School, у рамках якого на початку листопада запропонували українським школам по півтисячі цибулин тюльпанів та інших квітів, аби діти висаджували їх на шкільних клумбах. За задумом організаторів, це допоможе малечі впоратися зі стресом від війни.

У проєкті взяли участь і шосткинські навчальні заклади.


117438

онлайн гра до дня птахів

1 квітня – Міжнародний День птахів (День зустрічі птахів) (International Birds Day)

Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

Вцей день учні молодшої школи, грали в квест гру. переможці отримали медалі "Знавців живої природи".

Учні старшої школи, які перебувають на карантині, можуть пограти в гру онлайн.

Фото до заклику здорового способу життя

Підтримка акції малюнками

7 квітня - Всесвітній день здоров'я


«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

У 2021 році, під час караннтинних обмежень, наша школа святкує день здоровя в онлайн форматі. У своїх соц мережах учні пропагують здоровий спосіб життя! Підтверджуючи це власними діями.

екологічна вікторина

15 квітня День екологічних знань в Україні

Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається День екологічних знань.

Свою історію цей день веде з 1992 року. На Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися проблеми навколишнього середовища, було підкреслено величезне значення екологічної освіти населення всіх країн світу в реалізації стратегії виживання і для сталого розвитку людства.

Продовжуючи навчання в карантиних умовах, УС пропонує всім учням прийняти участь в пізнавальній екологічній вікторині. Тут ви перевірите вже набуті знання, та дізнаєтесь багато нового!

165640

переглянь презентацію

17 квітня День навколишнього середовища в Україні

Тож УС нашої школи активно закликає замислитися про вплив людини на природу! Ще раз нагадуємо усім, про вторинне використання та переробку вторсировини. І пам'ятайте, що баки для сортування сміття чекають на вас у школі!..


Виставка "ЕКО іграшка"

У завершення місячника екології, учні нашої школи, виготовили поробки та іграшки з екологічних матеріалів.