Для вас, колеги

Як спілкуватися так, щоб нікого не образити? Підготували для вас інклюзивний словник з основними термінами на всі випадки життя. 

Як пояснити учням інклюзивного класу, чому їхнім однокласникам (учням з ООП) дозволені деякі поблажки: викрикувати на уроці, не дотримуватись колективних норм, отримувати спеціальні дидактичні матеріали? З одного боку, важливо, щоби в кожному класі були правила. І щоби ці правила були єдині для всіх. Діти з ООП також беруть участь у формуванні правил. А корекційна робота полягає, зокрема, і в тому, щоби поступово вони могли навчатися та дотримуватися цих правил. З дітьми класу, можливо, варто подивитися мультфільм чи фільм і разом поміркувати про те, як це — бути трохи іншим. Розповісти про те, як влаштовано сприйняття дитини з ООП. Поговорити про те, що їй потрібна не жалість, а розуміння. А ще ‒ умови, в яких вона зможе проявити власний потенціал. У класі, де є дитина або діти з ООП, з одного боку, навантаження на вчителів набагато більше, але з іншого — у дітей з’являється шанс стати більш чутливими, емпатичними та зрілими. 

Початок нового навчального року — це завжди стрес. Особливо під час пандемії #COVID19 , коли і дорослі, і діти змушені адаптуватись до нових умов.

Що варто зробити вчителям, щоб зменшити рівень напруги?