Виховна робота

      Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче ,не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій,26 квітня у Тишківському ліцеї відбувся День цивільного захисту.

    Вранці школярі зібрались  на подвір'ї ліцею на урочисту лінійку,де  було оголошено план проведення Дня цивільного захисту.

     День цивільного захисту під гаслом "Допомогти!Врятувати!Запобігти!"проведено цікаво та повчально.Усі переконалися в тому,що отримані знання знадобляться у повсякденному житті. 

       15 травня святкуємо "Міжнародний день сім'ї". У Тишківському ліцеї проведено свято"День сім'ї та День матері".

       Сім'я ...Хіба щось важливіше є ?

       Хіба не підеш на усе заради неї?

       У кожного тлумачення своє,

       Але призначення одне сім'ї твоєї!

 Кожної весни весь світ вшановує великого сина українського народу-Тараса Григоровича Шевченка.

    У Тишківському ліцеї з метою активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді,формування готовності брати участь у культурному житті країни,в ліцеї проведено захід ,присвячений Шевченківським дням "Уклін тобі,Тарасе!"Серед учнів початкової школи проведено літературні читання творів Шевченка. Діти з великим захопленням декламували вірші Кобзаря,співали пісні.

    Перегортаючи сторінки улюблених віршів поета діти розуміли,що вони вчать любити українське слово,рідний край.

     Традиції села -це безцінний культурний  доробок,що відображає багатство національної ідентичності України. 

       Здобувачі освіти нашого ліцею взяли участь в етнофестивалі "Невичерпні скарби мого Покуття" в двох номінаціях :"Я і панна,й господиня,в мене ноші повна скриня"- презентуючи одяг притаманний нашому селу та "Завітаймо на гостини до покутської родини", демонструючи страву притаманну для нашого села.Юні краєзнавці ліцею презентували гостям екскурс в історію зведення храму.

         22 березня 1953 року народився Анатолій Сергійович Матвієнко.В ліцеї проведено заходи з ушанування пам'яті людини,яка дорога кожному тишківчанину :

         -Хвилина пам'яті

         -Волейбольний турнір пам'яті Анатолія Матвієнка,між учнями 7-9 класів.

Урочистості біля памятника Р.Шухевичу, присвячені 80-й річниці створення УПА. Складання урочистої обіцянки Пласту учасниками гуртка "Юні скаути"

Урочисте привітання вчителів з Днем працівників освіти

Традиційний благодійний шкільний ярмарок.

Перше вересня 2022 р.  "Довгоочікувана зустріч з ароматом чорнобривців"

12 січня учні ліцею разом з учасниками хору Просвіти с.Тишківці завітали з різдвяною колядою та щедрими віншуваннями до Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

   Найочікуваніше  щорічне традиційне святкування Дня Святого Миколая  біля резиденції Миколая у с.Тишківці. Цей захід уже давно вийшов за межі сільського і став обласним. І жодного разу це дійство не обходиться без участі учнів нашої школи, які  своїми постановками завжди задають настрій для всіх. А щев цей день завжди багато вітань гостей, солодощів, розваг та подарунків за участь у конкурсах.

Традиційно напередодні Дня Святого Миколая діти нашого освітнього закладу отримали подарунки від людей доброї волі: сільськогосподарського виробничого кооперативу

ім. Т. Шевченка(голова Р.В.Неміш) і фермерського господарства «Еко Беррі» (керівник І.Р. Князевич).

Здобувачі освіти щиро вдячні за солодощі і бажають усім здоров’я, миру і добра!


13 грудня на базі Музею-резиденції родини Шухевичів відбулися Андріївські вечорниці під зіркою сучасності. Багато творчих зусиль доклали до організації та проведення заходу учні 8-9 класів, класні керівники Бандурка Р.Б., Дем‘янів О.В. та музичний керівник Драганчук І.М. Свято проходило весело із жартами та іграми. Глядачі мали змогу поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія. Народні пісні, щирий сміх, конкурси залишили незабутні враження і теплий спогад. Завітали на свято і тріо «Кумоньки» із народною піснею.

       Головний атрибут вечорниць - калита. Бажаючих вкусити калиту було чимало, а того, хто кусав калиту, пан Калитинський вимазував  сажею.

Усі присутні були вражені цікавою і пізнавальною програмою, щедрою гостиною смачними пампушками, пиріжками з вишнями та яблуками, варениками з капустою та картоплею.

    Дякуємо всім учасникам за підтримку традицій, української  пісні та рідного слова.


Виховний захід «Ми п’ятикласники»організували та провели: класний керівник 5 класу

Н. В. Етюк і вчитель музичного мистецтва І.М.Драганчук.


День української хустки у нашому закладі

З нагоди Дня  Збройних Сил України вчителями

І. В. Буряком та І. В.Крайнічук проведено змагання з учнями 4 класу.


1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом! Медичною сестрою Богдана Кульчинська проведено бесіди та тестування з даної теми , виготовлено інформаційну газету. 

Ми не в силах змінити минуле, але ми можемо все зробити, щоб подібне не повторилося у майбутньому...

Ми пам'ятаємо...

Хай палає свіча, хай палає...

    Пам'яті невинно убієнних голодом у 1932-1933 роках...

Участь здобувачів освіти Тишківського НВК у захисті проектів «Невичерпні скарби мого Покуття» серед здобувачів освіти ЗЗСО Городенківської громади. Для участі у проекті учні нашого НВК презентували свої дослідження у 3 номінаціях: "З бабусиної скрині ношу я виймаю", "Страви нашого села", "Ой,я  взую черевики та й як піду на музики" та отримали відзнаки за відновлення старовинної пісні та оригінальне демонстрування місцевої страви.


Сьогодні наша шкільна родина поповнилась. Адже наших другокласників прийняли у "Рід". Свято видалось урочитим та водночас невимушеним і веселим, адже дітки з нетерпінням чекали цього дня, щоб продемонтрувати, як багато вони вже навчилися до сьогодні, як багато вони знають про свою Батьківщину, отже вони достойні носити звання родини "Промінчики".

 Захід організували і провели : педагог організатор О.Д.Заводовська, класний керівник Г.В.Каштанова та вчитель музичного мистецтва І.М.Драганчук. 

На поклін до Кобзаря

  Ми не могли не поїхати...

І надзвичайно раді, що змогли доторкнутися до творчості Шевченка-художника, відвідавши виставку "Справжній Шевченко" у Музеї мистецтв Прикарпаття, що змогли зробити селфі з Катериною і дізнатися про генія та його твори більше:

- про те, як світло і тінь передають зміст автопортретів Кобзаря;

- про те, що #справжнійшевченко, переживав у період їх створення;

-про папір, олівці та крейду, якими творив Тарас Григорович;

- про коди і символи  його полотен;

-про його значний вплив, як художника на жанр пейзажу і портрету.

  Все це цікаво, доступно і захоплююче розповіла нам чудова екскурсоводка, за що наша група їй дуже-дуже вдячна.


16 листопада - День толерантності, свято, яке відзначається у всьому світі.Його запровадили у 2005 році за рішенням ЮНЕСКО.

З цієї нагоди  у Тишківському НВК   "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" у понеділок 15 листопада розпочався кольоровий тиждень толерантності під гаслом "Усі ми різні - усі ми рівні".

  Кольором понеділка був білий, колір чистоти, простоти і духовності. Девізом дня стали слова Гельвеція: "Той, хто робить інших щасливими, не може сам бути нещасним". Для здобувачів освіти було оголошено  "Відкритий мікрофон" на тему "Що таке толерантність?",  з учнями  8 класу практичний психолог Токарик Марія Василівна провела тренінг "Толерантність починається з тебе".А для учнів початкової школи було організовано перегляд мультфільмів та відеороликів про добро.

    Колір вівторка  - синій, що символізує силу та щирість.Девіз - "Толерантність - дорога до миру та співпраці". Розпочались сьогодні такі конкурси: "Рецепт толерантності"(серед учителів НВК), конкурс малюнків "Добро творити, як повітрям дихати"(серед учнів 1-6 класів), акція "П'ять добрих слів", запрацювала "Пошта добрих слів".

   Кольором середи сьогодні був жовтий,символ радості і щастя.

 У 1 класі практичний психолог Токарик Марія Василівна провела заняття з елементами тренінгу "Візьми любов у свої руки", на якому використала такі техніки :

- ритмічна  гра «Соку-соку», яка попри відчуття ритму, допомагає поліпшити:

плавність, темп мовлення;

пришвидшує обробку інформації;

розвиває моторику рук;

- зендудлінг (допомагає розвинути зібраність, концентрацію, сприяє психологічному розвантаженню, внутрішньому заспокоєнню, покращує зорову координацію і дрібну моторику, а також розвиває творчі здібності та креативність) та інші.

  Скринька добрих слів активно поповнюється компліментами від учнів та учителів. А у п'ятницю, на завершення тематичного тижня, кожен отримав приємне послання .

  Учителі нашого НВК теж отримали завдання-створити рецепт толерантності,які насамкінець об'єднали  і створили один універсальний.

 А ще, для підняття настрою всіх учасників навчально-виховного процесу, дошка добрих оголошень зарясніла такими пропозиціями:"Якщо вам сумно, візьміть собі котика", "Візьми собі шматочок щастя","Візьми собі посмішку".

Мовознавчий квест "Лабіринти мови", приурочений Дню української писемності та мови відбувся у нашому НВК. У веселій невимушеній дружній атмосфері пройшов захід. Здобувачі освіти з легкістю проходили   від станції до станції, вирішуючи різноманітні завдання з різних розділів мови.Дякуємо учасникам гри за активність, а команду "Мовознавці" вітаємо з перемогою!

Захід підготували і провели вчителі української мови та літератури Бандурка Р.Б. та Заводовська О.Д.



#батько_наш_Бандера

  Учні нашого НВК долучилися до всеукраїнського юнацького пісенного флешмобу "Батько наш Бандера"

Єднаймося!


14 жовтня українці відзначають одне з найважливіших церковних свят - Покрову Пресвятої Богородиці.

Велике свято Покрови Пресвятої Богородиці встановлене на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим.

   На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України, День українського козацтва та День створення УПА.

   З давніх-давен  Божа Матір вважалась покровителькою українського козацтва. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступали у походи.

   Свято Дня захисника України недарма припало на 14 жовтня. В цей день ми вшановуємо захисників і захисниць України, які в наш час пішли в АТО і захищають українську незалежність від російського агресора.

    Адже, з початком сучасної російсько-української війни, майже 400 000 українців взяли зброю до рук у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щоб зупинити агресію Російської Федерації.

   14 жовтня 1942 р. вважається символічним днем утворення Української Повстанської Армії.

   Одним із найвизначніших діячів в українському визвольному русі 20 століття був генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич (Тарас Чупринка), який протягом 1940-их рр. очолював боротьбу проти двох найбільших тоталітарних режимів - нацистського та радянського. Для Романа Шухевича справою всього життя була розбудова війська та вишкіл повстанців.

   Життя і діяльність Романа Шухевича стали яскравим взірцем героїчного змагання за незалежність, і мають послужити прикладом для прийдешніх поколінь українців.

    В цей день традиційно відбувається богослужіння , урочисте вшанування памяті усіх, хто поклав своє життя на вівтар самопожертви за волю України та покладання квітів до підніжжя  пам’ятника генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу .

Здобувачі освіти та вчителі Тишківського НВК щиро вдячні директору музею-садиби Шухевичів Підлеснюк Марії Михайлівні за запрошення на творчий вечір  з надзвичайно талановитим художником нашого краю Анатолієм Козаруком, виставка картин якого вже другий тиждень експонується в музеї.

   В дуже теплій та душевній атмосфері пройшла  зустріч. У вітальні родини Шухевичів було напрочуд багатолюдно і по-сімейному затишно. Гості милувались та насолоджувались полотнами митця, слухали з цікавістю про його шлях від медика до художника. Чудовим доповненням до свята були пісні у виконанні цьогорічної лауреатки премії  ім. Леся Мартовича Наталії Майдан, вчителя початкових класів нашого НВК.  

 А діти,особливо ті,  які мають талант до малювання, із захопленням слухали розповідь пана Анатолія, переймали досвід і черпали натхнення з його пейзажів.

  

   

Пишна, щедра  і золота в цьому році осінь. Щоб ще більше насолодитися її принадами, відчути на собі всю її велич, оточити себе прекрасним здобувачі  освіти Тишківського НВК вирішили відсвяткувати традиційне Свято  по-новому.А саме, створивши навколо себе атмосферу цієї прекрасної пори року. Щоб не просто, після короткотривалої виставки безжалісно викинути квіти геть, а прикрасили свої класні кімнати дарами осені, щоб якнайдовше милуватися ними.с

"Нам дано велике благо, тому що нам дозволено творити милостиню, бо інакше ми не могли б рости і розвиватися"(Свамі Вівекананда, індійський філософ)

  З 1 по 30 вересня 2021 року за ініціативи Національного банку України та підтримки Міністерства освіти та науки України «Таблеточки» проводилась всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям» на підтримку онкохворих дітей. Мета – зібрати монети номіналом у 25 копійок та перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком. У   Наш навчальний заклад ніколи не залишається осторонь  таких благодійних акцій, адже  найефективніший спосіб прищепити дітям справжні цінності – залучати їх до проєктів, які їм під силу та які змінюють світ. Беручи участь в акції «Монетки дітям» діти відчули силу єднання заради досягнення мети. І що кожен внесок, навіть одна монетка, має значення.