Критерії оцінювання

Оцінювання начальних досягнень здобувачів освіти врегульовано такими нормативними документами МОН України:


Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти

Оцінювання  навчальних  досягнень 
учнів 1-4 класів Нової української школи
здійснюється на основі  

Наказу від 13.07.2021 року № 813 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти"


Оцінювання  навчальних  досягнень 
учнів 5 класу Нової української школи
здійснюється на основі  

Наказу МОН України від 01.04.2022 № 289 "Методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів", які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.



Оцінювання  навчальних  досягнень 
учнів 5 класу Нової української школи


Реформування загальної середньої освіти спрямоване на переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, на навчання його самостійно оволодівати новими знаннями, на формування функціональних (пов’язані зі сферою знань, умінням оперувати науковими знаннями та фактичним матеріалом), мотиваційних (пов’язані з інтересами, індивідуальним вибором особистості) та соціальних (пов’язані з соціальною діяльністю особистості, життям суспільства) компетентностей. У контексті цього змінюються і підходи до оцінювання як складової освітнього процесу.


Для забезпечення цілісності освітнього процесу необхідно враховувати результати оцінювання навчальних досягнень учнів/учениць в доборі змісту, форм і методів роботи для кожного уроку/заняття. Також важливо формувати в учнів уміння аналізувати власну роботу, власні результати навчання, визначати для себе подальші завдання. У кожний урок/заняття необхідно включати роботу з учнями за результатами оцінювання, самооцінювання, взаємооцінювання.


Під час оцінювання навчальних досягнень важливо враховувати дотримання учнями принципів доброчесності, а саме: вияв поваги до інших осіб, їхніх прав і свобод, дотримання принципів академічної доброчесності. У разі порушення учнем / ученицею принципів доброчесності під час певного виду навчальної діяльності, учитель може прийняти рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності.


Керуючись правом на автономію у виборі змісту, форм і методів роботи, учитель може використовувати самостійно визначені або розроблені способи фіксації зворотного зв’язку з учнями. При цьому важливим є забезпечення ефективності процесу оцінювання задля досягнення очікуваних результатів учнями.


Оцінка результатів навчання учнів є конфіденційною інформацією, яку повідомляють лише учневі/учениці, його/її батькам (іншим законним представникам).


При навчанні у змішаному режимі (дистанційному та очному) оцінювання результатів навчання учнів може здійснюватися очно або дистанційно з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, зокрема відеоконференц-зв’язку.

Оцінювання результатів навчальних досягнень учнів 5 класу здійснюється за 12-бальною шкалою.


При здійсненні семестрового оцінювання учнів(учениць) з тимчасово окупованих територій, з числа внутрішньо переміщених осіб і тих, хто повернулися на постійне місце проживання, зараховуються всі оцінки, які отримав/отримала учень/учениця впродовж семестру незалежно від місця навчання: у закладі, де навчався/навчалась за місцем тимчасового перебування або у будь-якій іншій школі, яка здійснює навчання за однією із форм здобуття освіти (очною, змішаною, дистанційною, екстернатною, сімейною). Це може бути будь-який заклад загальної середньої освіти, зокрема й приватні заклади освіти, в Україні чи за її межами. Заклади освіти, у яких тимчасово навчались учні, можуть видавати їм інформаційні довідки про період навчання із зазначенням переліку предметів, окремих тем та результатів оцінювання. Крім того, для проведення семестрового та річного оцінювання здобувачі освіти можуть надавати інформацію з електронних журналу та щоденника за попереднім місцем навчання. За відсутності в учнів з числа тих, хто повернулися на постійне місце проживання, та з тимчасово окупованих територій облікованих результатів оцінювання за попереднім місцем навчання заклад освіти може провести підсумкове семестрове оцінювання у вигляді контрольної роботи, тестування, співбесіди тощо. При такому оцінюванні, за потреби, можуть використовуватися технології дистанційного навчання.

Критерії оцінювання із зарубіжної літератури.pdf
Математика.docx
КРИТЕРІЇ_ОЦІНЮВАННЯ_з_образотворчого_мистецтва.pdf
КРИТЕРІЇ_ОЦІНЮВАННЯ_з_музичного_мистецтва.pdf
Пізнаємо природу.docx
Англійська мова.docx
Критерії оцінювання з фізичної культури.pdf
КРИТЕРІЇ_ОЦІНЮВАННЯ_з_інформатики.pdf
КРИТЕРІЇ_ОЦІНЮВАННЯ_з_технологій.pdf
КРИТЕРІЇ_ОЦІНЮВАННЯ_з_здоровя,_безпека_і_добробут.pdf
Досліджуємо історію і суспільство.pdf

Кодування результатів навчальних досягнень

Мовно-літературна освітня галузь
(українська мова та літератра, англійська мова, зарубіжна література)

1А - аудіювання
2Г - говоріння
3Ч - читання
4П - письмо

Математична освітня галузь
(математика)

РМЗ - розв'язує математичні задачі
ОПС - опрацьовує проблемні ситуації та створює математичні моделі
КОР - критично оцінює результати розв'язання проблемних ситуацій

Природнича освітня галузь
(пізнаємо природу)

ПРО1 - проводить дослідження природи
ПРО2 - опрацьовує та використовує інформацію
ПРО3 - усвідомлює закономірності природи

Соціальна і здоров'язбережувальна освітня галузь
(Здоров'я, безпека, добробут)

СЗО1 -  піклується про здоров'я
СЗО2 -  приймає рішення для безпеки
СЗО3 - виявляє підприємливість і поводиться етично

(вчимося жити разом)

ППЗ - піклується про здоров'я
ПР - приймає рішення
ВППЕ - виявляє підприємливість, поводиться етично

Громадянська та історична освітня галузь
(досліджуємо історію і суспільство)

ГІО1 -  орієнтується в історичному просторі
ГІО2 -  працює з інгформацією
ГІО3 - виявляє повагу до гідності людини та соціальну активність

Технологічна освітня галузь

Інформатична освітня галузь
(інформатика)

ІФО1 -  працює з інформацією, даними, моделями
ІФО2 -  створює інформаційні продукти
ІФО3 - працює в цифровому середовищі
ІФО4 - безпечно та відповідально використовує інформаційні технології

Мистецька освітня галузь
(образотворче мистецтво, музичне мистецтво)

МИО1 -  пізнає, аналізує та інтерпретує твори мистецтва
МИО2 -  здійснює практичну мистецьку діяльність
МИО3 - виявляє естетичне ставлення: емоційне, оцінне, критичне

Фізична культура

РОЯрозвиток фізичних якостей
ВТФВволодіє технікою фізичних вправ
ЗФОД - здійснює фізкультурно-оздоровчу діяльність

Критерії  оцінювання  навчальних  досягнень
учнів 6-11 класів складені на основі  


Наказу МОН України від 13.04.2011 № 329 "Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти"


Наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 "Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти"


відповідно до вимог:


навчальних програм для 5-9 класів

навчальних програм для 10-11 класів


Відповідно до ступеня оволодіння знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень учнів: початковий, середній, достатній, високий.

Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (самостійна робота, контрольна робота, тематична контрольна робота, тестування, та ін.).

При виставленні тематичної оцінки враховуються всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. При цьому проведення окремої тематичної атестації при здійсненні відповідного оцінювання не передбачається.

Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичних оцінок. При цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо.

Річне оцінювання здійснюється на підставі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним від оцінок за І та II семестри. При виставлення річної оцінки мають враховуватися: динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом року; важливість тем, які вивчались у І та II семестрах, тривалість їх вивчення та складність змісту; рівень узагальнення й уміння застосовувати набуті протягом навчального року знання тощо.

Наголошуємо, що відповідно до чинних нормативних актів і семестрова і річна оцінки можуть підлягати коригуванню.

Коригування семестрової оцінки проводиться згідно з пунктом 3.2. Інструкції з ведення класного журналу 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2006 № 496.

Коригування річної оцінки проводиться згідно з пунктами 9-10 Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 14.07 2015 № 762 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 08 травня 2019 року № 621), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2015 р. за № 924/27369, річне оцінювання може коригуватись.

Українська мова Критерії оцінювання.docx
укр.літ.docx.pdf
Критерії-оцінювання-із-ЗАРУБІЖНої-ЛІТЕРАТУРІ.pdf
Критерії оцінюваннянавчальних досягнень учнів з історії.docx
рівні досягнень правознавство.pdf
Критерії оцінювання (англійська мова).docx
Критерії оцінювання з математики.docx
Природознавство.docx.pdf
Критерії оцінювання навчальних досягнень з біології.pdf
Географія критерії оцінювання.pdf
Критерії оцінювання з фізики.docx
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з хімії.docx
Основи-здоровя.docx.pdf
Критерії оцінювання Захист України.docx
Музичне мистецтво критерії.pdf
критерії оцінювання (образотворче мистецтво).docx
Мистецтво критерії.pdf
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ.docx
Критерії-оцінювання-фізична-культура.docx
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з інформатики.doc