Санітарний регламент

ВИМОГИ ЩОДО РОБОТИ З ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ

ЯКЩО ПІД ЧАС ЗАНЯТТЯ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ, ВЧИТЕЛЬ МАЄ ЧЕРГУВАТИ ВИДИ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ІСНУЮТЬ ПЕВНІ ВИМОГИ, СКІЛЬКИ ЧАСУ ДІТИ РІЗНОГО ВІКУ МОЖУТЬ БЕЗПЕРЕРВНО ПРАЦЮВАТИ З ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ ПІД ЧАС УРОКУ:

для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;

для учнів 2 – 4 класів – не більше 15 хвилин;

для учнів 5 – 7 класів – не більше 20 хвилин;

для учнів 8 – 9 класів – 20 – 25 хвилин;


ПРИ ЗДВОЄНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТТЯХ ДЛЯ УЧНІВ 10 – 11(12) КЛАСІВ – НЕ БІЛЬШЕ 25 – 30 ХВИЛИН НА ПЕРШОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАНЯТТІ ТА НЕ БІЛЬШЕ 15 – 20 ХВИЛИН НА ДРУГОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАНЯТТІ.

ПІД ЧАС УРОКУ, ПІСЛЯ РОБОТИ З ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ УЧНІ ОБОВ’ЯЗКОВО МАЮТЬ РОБИТИ ВПРАВИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗОРОВОЇ ТА СТАТИЧНОЇ ВТОМИ. ЦІ ВПРАВИ НАВОДЯТЬСЯ У ДОДАТКУ 3 РЕГЛАМЕНТУ.

6 ВПРАВ ДЛЯ ОЧЕЙ, ЯКІ ЗАХИСТЯТЬ ЗІР ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Навчальна діяльність 

З ПЕРЕХОДОМ НА ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ НАШІ ОЧІ ОТРИМУЮТЬ ДОДАТКОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ. ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР ЧИ НАВІТЬ ПОКРАЩИТИ ЙОГО, ЗНАХОДЬТЕ ЧАС НА ГІМНАСТИКУ.

Пропонуємо 6 цікавих вправ і закликаємо дбати про своє здоров’я!

Вправа 1. Роби як я!

Повторюй рухи за вчителькою фізкультури Наталією Швець. Берегти здоров’я – вибір учителів ІЛІТ!

https://www.instagram.com/tv/CJ5daoiBhEO/?utm_medium=copy_link 

Вправа 2. Що за вікном?

Зліпіть із пластиліну невелику кульку й прикріпіть її на скло вікна. Дивіться у вікно, зафіксувавши погляд на далекому об’єкті. Через декілька секунд переведіть погляд на кульку. Повторюйте вправу тоді, коли відчуваєте, що очам потрібен відпочинок.

Вправа 3. За тигреням

Слідкуйте за рухами, які робить тигреня. Весела музика та мультяшне зображення заохотять до гімнастики усіх, хто буде поруч. https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM

Вправа 4. На контрасті

Двічі на день, вранці й ввечері, обполіскувати очі. Вранці — спочатку відчутно гарячою водою (не обпалюючись!), потім холодною. Перед сном усе у зворотному порядку: промийте холодною, потім гарячою водою.

Вправа 5. Дивіться на світ широко розплющеними очима :)

Сядьте прямо. Міцно заплющте очі на 5 секунд, потім широко відкрийте їх. Повторюйте до 10 разів. Ця вправа зміцнюватиме м’язи повік, покращить кровообіг, сприятиме розслабленню м’язів очей.

Вправа 6. Золота формула

Нейтральна поза + вільні рухи + час для відновлення сил = збереження здоров’я очей.

Пам’ятайте, що краще попередити захворювання, ніж лікувати його потім! Бережіть себе та очі!

Як правильно сидіти за комп'ютером


ПОСТАВА

Зберігати потрібну поставу при роботі за комп’ютером допомагає правильно підібраний робочий стілець. Його спинка має підтримувати нижню половину спини, але при цьому не бути жорстко закріпленою, щоб людина могла вільно рухатися.Під час роботи за комп’ютером найоптимальнішим є положення тіла, при якому спина та шия знаходяться на прямій лінії, ноги стоять на підлозі та утворюють прямий кут з колінами.Для правильнішого розташування спини можна підкладати під поперек подушечку. Підголовник допоможе зняти напругу з м’язів шиї.


ГОЛОВА, ШИЯ

Голову тримайте прямо, з невеликим нахилом уперед. Монітор та робочі документи має бути розміщено так, щоб вам не доводилося постійно поводити головою з одного боку в інший.


РУКИ

Розмістивши руки на клавіатурі, простежте, щоб ваші плечі бути розслаблені, а руки — зігнуті приблизно під кутом 90°. Якщо у кріслі є підлокітники, вони не повинні занадто підпирати лікті та змушувати підводити плечі дуже високо.Дуже важливо простежити, щоб при роботі з мишею на столі лежали не лише зап’ясток, а ще й лікоть та передпліччя. У цьому положенні м’язи плечового пояса найменш навантажені. Крім цього, така поза є профілактичною щодо можливих проблем з руками. Для рук має бути достатньо вільного місця.


НОГИ

Тривале сидіння в нерухомій позі погіршує кровообіг у ногах. Тому положення, в якому перебувають ноги, також дуже важливе. В ідеалі стілець чи крісло повинні мати м’яке сидіння, коліна мають бути зігнуті під прямим кутом, а стопи — плоско стояти на підлозі.

Гімнастика для очей по Бейтсу

Комплекс вправ сприяє прокачуванню ослаблених очних м’язів.

Перед тим, як почати гімнастику, хвилину поморгайте легко і швидко, як метелик крилами, не заплющуйтеся і не напружуйтеся. Це допомагає релаксації очей. Моргати також потрібно після кожної вправи, 3-5 секунд.

1. Направте погляд вгору, потім опустіть очі вниз.

2. Поверніть очі вліво, потім вправо.

3. Підніміть очі вправо-вгору, опустіть вліво-вниз і в зворотному напрямку – нагору, вправо-вниз.

4. Намалюйте очима прямокутник: вгору-вправо-вниз-вліво.

5. Уявіть подумки циферблат годинника, центр – наше перенісся. Стежимо за ходом уявних стрілок очима: 12 годин, 3 години, 6 годин, 9 годин. І так само проти годинникової стрілки.

6. Намалюйте поглядом зигзагоподібну «змійку», то піднімаючи очі вгору, то опускаючи вниз і навпаки.

Частота повторень комплексу – три рази на день.

Тривалість занять

Для  учнів 1-4 класів, які здобувають освіту перебуваючи за кордоном, допускається організація дистанційної форми навчання у другу зміну під час воєнного стану. 

Тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

1-2 класів — 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 — по 20 хвилин;

3-4 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 — по 30 хвилин, або 4 — по 20 хвилин;

5-6 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 — по 35 хвилин, або 4 — по 25 хвилин;

7-9 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 — по 40 хвилин, або 4 — по 30 хвилин, або 5 — по 25 хвилин;

10-11 класів — 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 — по 35 хвилин, або 5 — по 30 хвилин, або 6 — по 25 хвилин.

Дистанційне навчання: коротко про дві зміни у Санітарному регламенті

Дистанційне навчання у другу зміну

В умовах воєнного стану дозволяється організовувати дистанційну форму навчання у другу зміну для учнів 1-4 класів, які здобувають освіту, перебуваючи за кордоном. У такому разі заняття мають починатися не пізніше 16:00.

Пункт 1 підрозділу "Вимоги до організації освітнього процесу" розділу V "Забезпечення освітнього процесу".

Тривалість дистанційних навчальних занять

У Санрегламент внесли доповнення щодо безперервної тривалості навчальних занять при організації дистанційного навчання в синхронному форматі.


Пункт 10 підрозділу "Вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання" розділу V "Забезпечення освітнього процесу".

Відповідно до наказу МОЗ "Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України від 01.08.2022 №1371.