Дистанційне навчання

Для організації освітнього процесу під час навчання за технологіями дистанційного навчання здобувачів освіти Теофіпольського ліцею №1 була обрана платформа Google Workspace.

Усі вчителі нашої школи отримали сертифікати про успішне завершення таких курсів: "Про дистанційний та змішаний формати навчання", "Ефективні рішення Google for education для хмарної взаємодії", "Освітні онлайн-сервіси для вчителів" та інші.

З 01.09.2022 року для підтримки роботи платформи Google Workspase в закладі освіти працює робоча група:




Освітній процес під час навчання за технологіями дистанційного навчання в закладі освіти відбувається згідно з розкладом та відповідно до санітарного реглпменту для закладів загальної середньої освіти.

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання


У переважній більшості шкіл цей навчальний рік відбувається у форматі змішаного навчання, коли практикують поєднання різних режимів роботи (онлайн та аудиторна) у різних класах чи в різний часу. 

Непросто вибрати конкретну комбінацію, яка найкраще підійде для умов, особливостей та обмежень закладу, класу, колективу вчителів і родинної спільноти. А для онлайнової частини змішаного навчання потрібно обирати синхронний чи асинхронний режим взаємодій. Розглянемо їхні особливості докладніше.


Отож, синхронний режим передбачає взаємодію між суб'єктами дистанційного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Інакше кажучи, це проведення уроку в режимі реального часу в обраному цифровому середовищі. Рівночасно присутні вчитель та учні класу, спілкуючись приблизно так, як це відбувається на звичайному уроці.


Асинхронний режим означає взаємодію між суб'єктами дистанційного навчання, за якої учасники взаємодіють між собою із затримкою в часі, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форуми, соціальні мережі тощо. Можна сказати, що це режим більш самостійного навчання, яке, водночас, підтримується вчителем з використанням відповідних цифрових інструментів.