Місія, бачення, стратегія

Освіта – важливий чинник, який визначає якість приватного життя і майбутнє суспільства в цілому (Майк Фуллан)


Місія

Створення розвивального, безпечного, комфортного освітнього середовища задля виявлення й розкриття здібностей і талантів кожної дитини, формування навичок комунікації та командної роботи шляхом оволодіння компетентностями здобувачами освіти задля успішної самореалізації через створення єдиного інформаційного освітнього простору.

Бачення

Заклад з постійним прагненням до досконалості, до інновацій, до партнерства всіх учасників освітнього процесу, що забезпечує високу якість освіти, формує національно свідому та всесторонньо розвинуту толерантну Людину.

Наш ліцей:

План стратегічного розвитку спрямований на виконання:

створення:

забезпечення:


Мета та завдання ліцею



Головні цінності педагогічного колективу: дитина, культура, творчість. Основний принцип педагогіч­ного процесу закладу — цілеспрямована взаємодія дорослих і дітей, що виступає джерелом розвитку й задоволення вищих потреб дитини, умовою її можливої реалізації, навчальним середовищем, у якому індивід самостверджується й самореалізується.

Мета освіти: дати учням можливість зрозуміти довколишній світ і власні таланти, щоб вирости щасливими людьми й активними, гуманними громадянами.

Наша мета: створення такого середовища в ліцеї, яке б плекало творчу особистість, створю­вало умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, вироблення сучасної моделі випускника ліцею, спроможного реалізувати власний позитивний потенціал.

Освіта в нашому закладі буде зосереджуватись на дитині, а не на академічних знаннях, для цього вчитель підтримуватиме і розвиватиме потенціал кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до далекого майбутнього життя, а житимуть ним зараз, тобто навчання має бути максимально наближеним до умов сучасного швидкоплинного життя.

Місія освіти: розвиток креативної інноваційної особистості, здатної до життєтворчості та самореалізації в нових соціальних умовах.

Завдання – реалізація ціннісних пріоритетів особистості, створення розвивального середо­вища, у якому б реалізувалася модель випускника, задоволення освітніх потреб не тільки обдарованої молоді, а й звичайних учнів, де всі стануть успішними в житті, здатними до інтеграції з європейським співтовариством.

Завдання ліцею колектив вбачає в здобутті учнями основ мудрості. Тому правило «Будь мудрим!» повинно стати девізом закладу. А це значить вчити учнів узгоджувати свої інтереси з інтересами інших, прагнення досягти спільності з людьми і принести їм користь саме в тому, що найбільше відрізняє особу від інших. Це також означає діяти так, як всі хочуть, але як тільки може мудрий. Разом з цим учні мають знати, що мудрість виявляється, коли знання підсилюються інтуїцією і глибокими роздумами, освітленими високою моральністю. Вона набувається самосвідомістю і самовихованістю. В загальному все це сприятиме навчанню учнів вміти, розуміти, аналізувати, тобто мислити.

Стратегічний план розвитку, розрахований на 5 років, включає в себе:




Основоположні принципи, що регламентуватимуть роботу
Теофіпольського ліцею №1 Теофіпольської селищної ради



Діяльність ліцею базується на принципах гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об'єднань, взаємозв'язку розумового, морального, фізичного й естетичного виховання, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, науковості, розвивального характеру навчання та його індивідуалізації, та передбачає:


Ключові переваги стратегії ліцею:


СТРАТЕГІЧНІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ


І. Освітня складова


НАУКОВО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА РОБОТА В НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ:


ІІ. Виховна складова



ІІІ.Методична складова



ІV. Система збереження і зміцнення здоров’я учня та вчителя



V. Матеріально-технічна складова


На здійснення завдань Стратегічної програми розвитку ліцею джерелами фінансування є державні кошти та кошти внутрішньодержавних та зовнішніх грантів.



Структура організації навчально-виховного процесу на трьох ступенях навчання


В проектуванні і реалізації стратегічних напрямків розвитку за ступенями освіти ми йдемо в першу чергу "від учня", тобто декларування та втілення на практиці ідеї, які відображають відношення учнів до своєї особистої участі в освітньому процесі. Метою будь-якої освітньої системи є створення умов, які забезпечують досягнення учнем відповідного рівня освіти. Ми розуміємо це не тільки як оволодіння відповідними знаннями та вміннями, а і як формування стійких особистісних якостей учнів, необхідних їм в освітньому процесі та після випуску з ліцею протягом всього життя.

Початкова школа (1-4 класи)


Початкова школа поряд із традиційними цілями освітнього процесу на цій ступені навчання - формування базових знань, умінь та навичок - проголошує ціль розвитку пізнавальної мотивації учня та розвитку комунікативних компетенцій учня, тобто навичок культури спілкування та самопізнання.

Призначення початкової школи полягатиме у становленні життєвих навичок особистості учня. Стратегічним напрямком розвитку початкової ступені освіти є створення таких умов, за якими у кожного учня створюється установка, яку можна сформулювати в словах: "Мій ліцейліцей №1".

Основне завдання початкової школи - створити умови, які допоможуть дитині, яка починає свій освітній шлях, повірити в те, що навчання може і повинно бути для нього успішним, цікавим та привабливим.

У школі І ступеня пропонується Освітня програма Теофіпольського ліцею №1 Теофіпольської селищної ради І ступеня (1-4 класи).

Гімназія (5-9 класи)


Стратегічним напрямком розвитку середнього ступеню освіти (5-7 класи) є створення таких психолого-педагогічних умов, при яких у кожного учня створюється установка , яку можна сформулювати в словах: "Я вмію та люблю вчитися" і розвивається відповідний комплекс навчальних умінь та навичок та розвивається відповідна система цінностей та мотивів участі в щоденному житті ліцею.

Продовжуючи цілі початкової школи, основним завданням гімназії (5-7 класи) є створення таких умов, які дозволять допомогти учню засвоїти "технології успіху та досягнень", при цьому зберегти загальну емоційно-позитивну орієнтацію на ліцей. Крім того, реалізація даного стратегічного напрямку буде сприяти створенню в учнів комплексної освітньої мотивації, тобто мотивації з основою не тільки на традиційних мотивах обов'язку, але й мотивів корисності (прагматичні) та мотивів задоволення (отримання радісних відчуттів та можливості самореалізації в процесі освітньої діяльності). В подальшому на старшому ступені навчання, отримані учнями 5-7 класів навички ефективної навчальної діяльності дозволять їм успішно засвоювати зміст будь-якого профілю навчання та усвідомлено проектувати свої майбутні професійні та освітні орієнтири.

Метою етапу 8-9 класів є рання спеціалізація за обраним напрямком навчання та створення класів допрофільної підготовки.

Головним напрямком роботи з учнями 8-9 класів стає формування первинної профільної орієнтації, вдосконалення навичок самостійної інтелектуальної діяльності, початок становлення світоглядної позиції особистості. На рівні 8 - 9 класів учні на базі циклу предметів мають можливість формувати свою індивідуальну освітню стратегію.

Призначення гімназії - розвиток функціональної грамотності учня, функціональних компетенцій, створення умов успішної життєдіяльності в суспільстві, впровадження системи до профільної підготовки до мультипрофільного навчання.

У школі ІІ ступеня пропонується Освітня програма Теофіпольського ліцею №1 Теофіпольської селищної ради ІІ ступеня (базова середня освіта).

Ліцей ( 10-11 класи, профільне навчання)


Метою педагогічного процесу на даному етапі є завершення середньої освіти на базі профільного навчання з наданням можливості побудови індивідуальної освітньої та професійної стратегії учня на основі його ціннісної позиції.

Стратегічним напрямком розвитку старшого ступеню освіти є створення таких психолого-педагогічних умов, при яких у кожного учня створюється установка: "Я вибираю свій життєвий шлях і хочу вчитися далі".

Тому призначення ліцею - оформлення життєвого проекту особистості, становлення індивідуально - особистісної технології життєтворчості, орієнтація учня на життєву самовизначеність, майбутню професію, трудову діяльність. Саме ліцей відповідає за досягнення учнем рівня професійної компетентності, саме старша школа повинна підготувати учня до життєвого самовизначення. У зв'язку з цим, головним стає питання те, яким чином той чи інший профіль забезпечує досягнення учнем необхідного рівня базової компетентності та сприяє здійсненню учнем успішного вибору подальшого освітнього та професійного шляху.

У ліцеї пропонується Освітня програма Теофіпольського ліцею №1 Теофіпольської селищної ради для ІІІ ступеня (профільна середня освіта) 10-11 клас.

Доцільними будуть такі форми викладання: лекція, семінар, практикум, лабораторні заняття, квести, брифінги, конференція, інтерактивні та інтегровані уроки, відео уроки, екскурсії, віртуальні подорожі, форуми, круглі столи, спектаклі. Старшокласники займатимуться дослідницькою діяльністю, оволодіватимуть навичками захисту проектів, основами само презентації, братимуть участь в роботі МАН та у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості.

Таким чином, основним напрямком розвитку ліцею стане реалізація компетентнісного підходу в освітній взаємодії. Тобто це така практика, при якій відбувається засвоєння кожним учнем комплексу знань, умінь та навичок, який дозволяє учневі розв'язувати життєво значущі завдання як в процесі навчання в ліцеї, так і в подальшому житті.

Очікувані результати