Тема 8: Устаткування і технологія ручного зварювання вольфрамовим електродом

урок № 21.

Тема:Сутність процесу зварювання в інертних газах. Інертні гази: аргон, гелій. Характеристика інертних газів. Домішки в газах. Марки і сорти.

Збереження і транспортування інертних газів. Відмітне фарбування балонів і написів на них.

Газові редуктори. Вольфрамові електроди. Марки електродів і припустимі величини зварювальних струмів.(конспект лекції)


Зварювання вольфрамовим електродом є вельми важливим видом дугового зварювання, широко застосовуваним у виробництві виробів нової техніки з спецсталі, алюмінію, магнію і різних легких сплавів, тугоплавких металів і активних металів з великим спорідненістю до кисню, металів малої товщини (менше 1 мм) і т. д. Вольфрам, найтугоплавкіший метал, в даний час проводиться в великих кількостях для широкого промислового застосування.

Вольфрам використовується в великих кількостях як легирующая присадка в високоякісних сталях, як основа багатьох твердих сплавів, для виготовлення нитки електричних ламп розжарювання та ін. Для дугового зварювання випускаються вольфрамо-ші стрижні діаметром 1-6 мм.


Выбор марки и диаметра вольфрамового электрода. TIG сварка (convert-video-online.com).avi

вибір вольфрамового електроду

Заточка вольфрамовых электродов. TIG сварка (convert-video-online.com).avi

заточування електродів

Сварка угольным электродом. Метод Бенардоса (convert-video-online.com).avi

зварювання вугольним електродом

Сварочные газы. Выбираем правильный газ с Foxweld. Виды, типы, применение (convert-video-online.com).avi

захисні гази


Урок №22.

Тема :Установки постійного і змінного струму для зварювання в захисних газах. Будова, технічні характеристики установок.Технологія зварювання. Особливості зварювання високолегованих сталей, титанових сплавів, кольорових металів і їх сплавів.


Забезпечення стійкості горіння зварювальної дуги, вимоги до джерел живлення


Стійкість горіння зварювальної дуги. У зварювальну систему дугового зварювання входять джерело живлення, дуга і ванна розплавленого металу (виріб). Висока якість зварного з'єднання забезпечується в тому випадку, якщо вся система працює під час зварювання стійко, стабільно у всіх трьох її ланках і перш за все, якщо забезпечується стійке горіння дуги.

Для плазмового зварювання неплавким електродом постiйним струмом прямої i зворотної полярностi широко застосовуються установки серiї УПС. На прямiй полярностi ними виконується зварювання виробiв з мiдi та її сплавiв i корозiйно- стiйких сталей, на зворотнiй полярностi-виробiв iз алюмінiю та його сплавiв.




Урок № 23.

Тема : Режими зварювання. Техніка зварювання в різних положеннях шва.

Вимоги до організації робочого місця і безпеки праці при ручному зварюванні вольфрамовим електродом в інертних газах.


РЕЖИМИ АРГОНОДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

  1. Спосіб зварювання має на увазі захист шва від кисню за допомогою інертного газу – аргону. Тому зварник повинен стежити за тим, щоб зварна ванна не виходила з хмари газу. Заборонено починати зварювання до того, як був включений газ. Після закінчення робіт пальник утримується в останньому положенні, а газ подається ще 5 – 15 секунд. Для кращого ефекту аргон подається з обох сторін з’єднання.

  2. Швидкість подачі дроту повинна бути постійною, варто виключити подачу припою ривками. Якщо дріт подається автоматично, то оптимальні параметри можна знайти в спеціальних таблицях. При ручній подачі припою все залежить від самого зварника. Пруток повинен подаватися під правильним кутом, перед пальником і строго по напрямку руху шва.

  3. Витрата газу – величина постійна, прописана в ГОСТах. Там же можна знайти оптимальний баланс між аргоном та іншими домішками.

  4. Налаштування струму – один з найбільш складних, після робіт з пальником, пунктів. Особливо це стосується початківців зварників. Основна ідея полягає в тому, що не варто налаштовувати режими аргонодугового зварювання вручну, не маючи досвіду. Щоб правильно налаштувати апарат, вам необхідно вдатися до стандартних схем. Для цього потрібно знати товщину стали і її склад. У табліцае повністю представлені настройки сили струму, вольтаж, тип струму, полярність і інші параметри.


Для тих хто хоче знати більше

https://blox.com.ua/arhonoduhovaia-zvariuvannia-neplavkym-elektrodom.html

http://svweld.com.ua/ua/product/svarochnue_materialu/volframovi-elektrodi/