Архів 2020 - 2021 н. р.

Передвиборча програма кандидата на посаду 

Голови Студентської ради психолого-педагогічного факультету 

Предвиборча кампанія.pdf

Увага!

Розпочинається виборча кампанія на посаду 

Голови Студентської ради факультету

Початок реєстрації: 9.00 год.  - 17.08.2021 р.

Закінчення реєстрації: 12.00 год. - 26.08.2021 р.

Виборча комісія

Оголошення!

Для організації та проведення виборів Голови Студентської ради факультету створюється виборча комісія.

Всі бажаючі здобувачі освіти мають право подати свої кандидатури до складу виборчої комісії.

Студентська рада

Вітаємо лауреатів районного етапу конкурсу «Молода людина року»!

24 червня 2021 року відбулося нагородження районного етапу.

Лауреата здобули:

- Денисова Маргарита – студентка 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» психолого-педагогічного факультету;

- Жибер Юлія – студентка 5 курсу спеціальності «Менеджмент» психолого-педагогічного факультету.

Було проведено церемонію нагородження переможців дипломами та пам’ятними статуетками.

Пишаємося Вами, бажаємо міцного здоров'я та подальших досягнень на життєвому шляху! 

Чи можливо навчатися легко? Чи можливо навчатися граючись? Чи можливо розвивати у дітей цікаво наскрізні уміння? Так, це все можливо з ДІЯЛЬНІСНИМ ПІДХОДОМ!!! 

У рамках співпраці The LEGO Foundation, а саме впровадження діяльнісного підходу в початкову школу, Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради 15.06.2021 року розпочала роботу з впровадження спецкурсу в освітній процес. 

Так представником LEGO Foundation, тренером Ганною Шваровою з викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту і адміністрацією академії був проведений перший тренінг. 

Враження від першого кроку - надихаючі! Вже маємо велике бажання втілювати в життя набуті знання! Маємо велику надію на подальшу плідну співпрацю, задля підготовки компетентних, креативних, а, головне, озброєних новими підходами майбутніх учителів початкових класів! 

І мудрість, і любов жива у фольклорних витоках нашого краю

Цьогоріч фольклорна практика студентів психолого-педагогічного факультету відбувалася в Красноградському краю.

Філологи відвідали Красноградський краєзнавчий музей, де взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльок-мотанок, ознайомилися з інтер’єром української хати XIX століття, вітряком, сільським реманентом, традиціями та звичаями Красноградщини.

Виконавиці гуртів «Калинонька» (село Добренька) та «Тишенківські зорі» (село Тишенківка) поділилися своїми спогадами про народні ігри, прикмети; зворушили мелодикою автентичних українських пісень.

Подивували студентів і жартівливі українські пісні у виконанні хору «Колежаночка і компанія» Красноградського педагогічного фахового коледжу. З особливим запалом студенти долучилися до автентичних наспівів великоднього та різдвяного циклів на майстер-класі старшого викладача коледжу Петра Мудрика.

Фольклорна практика стала важливим засобом долучення студентів до неоціненної скарбниці матеріальної та духовної культури українського народу. Збирацька діяльність сприяла популяризації скарбів народної пам’яті, формуванню національної свідомості філологів.

Студентка 4-го курсу психолого-педагогічного факультету спеціальності 035 Філологія Кузьменко Уляна Ігорівна під керівництвом доцента кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Чалої Анни Геннадіївни посіла І місце у V Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт із гуманітарних наук. Щиро вітаємо з перемогою та зичимо подальших наукових злетів.

Аспірантка 4-го року навчання, викладач кафедри природничих дисциплін Борзик Олена Богданівна, під керівництвом доктора педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри природничих дисциплін Молчанюк Ольги Василівни брала участь у Конкурсі наукових робіт «Молода наука Харківщини: вектори розвитку» з науковою роботою з теми: «Формування гармонійних міжособистісних відносин майбутніх учителів початкових класів». Та отримала Диплом І ступеня (для аспірантів).

Здобувачка 2-го курсу Вакула Вероніка та здобувачка 3-го курсу Трифонова Єлизавета спеціальності 091 Біологія під керівництвом кандидата біологічних наук, доцента, доцента кафедри природничих дисциплін Дехтярьової Олени Олександрівни посіли 2 місце на Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук (Напрям – біологія). З науковою роботою з теми: «Еколого-біологічна характеристика та видовий склад кокцінелід Харківської області» 

Навчальна практика з природознавства та краєзнавства

Методисти: Тетьоркіна В.А., Борзик О.  Б. 

8 червня 21-по група за програмою практики виїжджала в Гомільшанські ліси з метою вивченн флори й фауни. 

З 08.06. по 14.06.2021 р. здобувачі освіти 1 курсу психолого-педагогічного факультету (групи 11 по і 111 по) проходили практику "Підготовка до позакласної виховної роботи". Під час практики майбутні вчителі початкових класів мали можливість спробувати свої сили у розробці та проведенні виховних годин. Студенти вдосконалили та поглибили теоретичні знання, навчилися втілювати їх у практику, здійснювати аналіз виховної роботи. У наступному навчальному році здобувачі освіти підуть на практику до шкіл, володіючи великим розмаїттям інноваційних методів, ігор, квестів та інших цікавинок для молодших школярів. 

Перша діалектологічна експедиція: Куп’янщина

У межах реалізації наукового гранту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)» в українсько-канадських студіях із гуманітарних наук за сприяння і фінансування університету «University of Alberta» (Канада) проведено діалектологічну експедицію до населених пунктів Куп’янського району Харківської області.

В експедиції взяли участь викладачі Наталя Демченко, Анна Чала, Тетяна Крехно, Роман Міняйло, Марія Кордулян, Ольга Масло, Олена Лигус і 18 студентів-філологів ОПП «Українська мова та література».

Завданнями експедиції було записати живе мовлення Куп’янщини за розробленим дослідницькою групою грантового проєкту опитувальником задля подальшого дослідження динамічних процесів у структурі концептуальних домінант куп’янців, а саме ‘родина’, ‘воля’, ‘земля’, ‘домівка’, ‘доля’, та зіставити концептуальний зміст давніх архетипів і сучасних структур знань у свідомості діалектоносіїв.

Під час спілкування з носіями говірок Центральної Слобожанщини було записано цінний матеріал, що висвітлює як мовні особливості, так і самобутню народну психоментальну організацію цього етнографічного регіону України.

Діалектні тексти яскраво віддзеркалили світоглядні домінанти слобідських українців. Ключовими концептами, навколо яких організовується буття куп’янців, є ‘праця’, ‘родина’, ‘пісня’, ‘земля’, ‘життєвий оптимізм’.

Проміжним результатом дослідження є констатація факту, що в записаних текстах концепт ‘воля’ не є увиразненим у мовній картині світу слобожан. Усі спроби дослідницької групи скерувати наратив на розкриття концепту ‘воля’ нівелювався інформаторами переведенням розмови у площину наявності/відсутності таких реалій, як робота, земля, худоба, дозвілля: у свідомості носіїв говірки концепт ‘воля’ реалізується через складники інших концептосфер.

Участь у проєкті Еразмус+ Жан Моне модуль 

«Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан на погляд у майбутнє»,

березень-травень 2021 р.

Здобувачі вищої освіти академії спеціальностей  073 Менеджмент, 053 Психологія, 013 Початкова освіта долучилися до проєкту Еразмус+ Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія сучасний стан на погляд у майбутнє» 611665-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE (2019–2022 рр.) на основі договірної співпраці з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

Усі учасники отримали сертифікати участі міжнародного зразка у кількості 90 годин (3 кредити ЄКТС) та набули таких практичних навичок і компетентностей:

§ формувати проєктну команду, організовувати ефективну роботу учасників проєкту;

§ обґрунтовувати інфраструктурні проєкти;

§ розуміти історичний контекст створеної європейської інфраструктури, її вплив на економіку та соціальну сферу;

§ аналізувати середовище проєкту, визначати та розподіляти ролі учасників, здійснювати планування графіку реалізації;

§ збирати та систематизувати релевантну інформацію, оцінювати соціальний та економічний ефект від реалізації значущого інфраструктурного проєкту.

Розпочалась навчально-польова практика з зоології, яка проводиться на території Національного природнього парку «Гомільшанські ліси». Межі маршрутів навчальних екскурсій лежать між с. Гайдари, с. Задонецьке, с. Коропове; озерами Борове, Камишевате, Біле, Сниткове; затокою Косач; урочищем Хомутки; долинами Сіверського Дінця з його старицями та річкою Гомільша. 

Це дає можливість здобувачам вищої освіти ознайомитись з археологічною та фізико-географічною характеристикою району практики, з видовим складом та особливостями екології хребетних тварин нагірної діброви, заплавного лісу, хвойного лісу, луків, боліт, берегів річки, рибами водойм біля біостанції в с. Гайдари.

21 та 24 травня 2021 року управління Державної служби якості освіти у Харківській області та Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради спільно провели онлайн-івент «Підвищення фахової майстерності учителя – шлях до формування компетентної особистості учня» з експертами, які будуть залучені до експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи.

Ірина Повойко, завідувач сектору роботи з експертами управління Служби, акцентувала увагу експертів на змісті нового професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» та «Вчитель закладу загальної середньої освіти».

Так учасники заходу мали змогу з Юлією Блудовою обговорити  питання моделювання освітнього простору в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа; Олена Ільїна розповіла про формування практичних навичок учнів за допомогою LEGO-технологій; разом з Оленою Акімовою проаналізували спільні стратегії навчання в інклюзивних класах; спільно з Іриною Толмачовою визначили шляхи формування компетентної особистості у Новій українській школі; Оксана Кузнецова провела практичне заняття із розв’язування педагогічних задач, які пропонуються вчителям під час сертифікації.

Програма онлайн-семінару.pdf

Дні академічної доброчесності

Актуальні питання дотримання професійної етики в освітньому середовищі обговорювалися на заходах, що відбулися в рамках Днів академічної доброчесності 5 – 7 травня 2021 року. Викладачами та студентами-філологами був проведений семінар-тренінг «Розвиток власної креативності чи формування звички привласнювати чужі думки».

Учасники заходу змалювали соціальний портрет людини нової інформаційної доби, визначили головні якості особистості ХХІ століття, схарактеризували знання та інтелект як основний стратегічний ресурс сучасності.

Міркування про академічну доброчесність як атрибут сучасної особистості набули особливої емоційності на тлі статистичних відомостей щодо шахрайства в освітньому середовищі України і ставлення до нього вітчизняних здобувачів освіти та викладачів.

Студентка 2 курсу Оксана Юферова переконала учасників заходу в необхідності й можливості розвивати оригінальність мислення, провела онлайн-тренінг із формування креативності, рекомендувала вправи нащодень для розвитку нестандартності й гнучкості думки.

Скажи: «Ні!» - страху публічного виступу

23-26 квітня викладачі кафедри та студенти-філологи прослухали серію онлайн-лекцій викладачки Каунаського коледжу (Литва) Аушри Дідьюргене.

Лекції були присвячені основам публічного виступу, доповідачка зосередила увагу на етапах формування публічного виступу і його композиційних частинах, а також закцентувала на необхідності правильного застосування вербальних і невербальних засобів у процесі публічного виступу.

Юлія Жибер, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 073 Менеджмент, брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Професійна освіта» та отримала Диплом ІІ ступеня!!!

Вітаємо нашу переможницю!!! 

08 квітня 2021 року було проведено лекційне заняття з освітнього компонента «Методика виховної роботи» на тему «Методика роботи з LEGO». У межах асистентської практики лекторкою стала аспірантка комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки, учителька початкових класів комунального закладу «Харківська гімназія № 6 «Маріїнська гімназія» Харківської міської ради Юлія Олександрівна Кривенко. Викладачем освітнього компонента є кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Вікторівна Кузнецова, методист асистентської практики - кандидат педагогічних наук, доцент Одарченко Вероніка Ігорівна. Слухачами стали майбутні вчителі початкових класів, здобувачі вищої освіти 111 ПО групи (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 013 Початкова освіта, освітній ступінь бакалавр, денна форма навчання). 

Серед здобувачів освіти І бакалаврського рівня спеціальності 053 Психологія науково-дослідним гуртком "Психея" та Лабораторією психологічного благополуччя особистості було проведено конкурс буклетів на тему: "Саногенний потенціал особистості", присвячений створенню тематичних буклетів. Здобувачі вищої освіти продемонстрували своє бачення даної теми, вразивши суддів оригінальністю, креативністю та яскравістю своїх робіт.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

Що можна робити викладачеві з аналітикою навчання?

7 квітня 2021 року викладачі кафедри відвідали інтерактивний вебінар EDEN NAP «What do I do as an educator with learning analytics?» за підтримки програми Еразмус+.

Доповідачами були викладачі різних закордонних закладів вищої освіти.

Під час інтерактивного вебсемінару викладачі кафедри ознайомилися з досвідом чотирьох закладів вищої освіти в шести країнах світу щодо оперування аналітичними відомостями досягнень здобувачів в освітньому середовищі. Цікавою є практика відкритості й доступності аналітичних довідок для всіх учасників освітнього процесу. Відомості щодо досягнення запланованих результатів навчання використовуються для комплексного освітнього моніторингу, виявлення проблем, формулювання завдань і способів їх рішення, систематизації конструктивних пропозицій і рекомендацій.

Оприлюднення статистики й результатів аналізу освітньої динаміки дозволяє європейським закладам вищої освіти здійснювати ефективний менеджмент у галузі.

26-27 березня 2021 року викладачки психології кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту: Лілія Джаббарова, Лариса Кондрацька, Світлана Бужинська, Алла Даніліч-Скакун, Аліна Нежута, Марина Хижняк відвідали тренінг з толерантності. Відпрацювали певні уміння та навички щодо протидії булінгу та дискримінації. 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ПИСЬМЕННИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ!

Упродовж першого кварталу 2021 року кафедрою української лінгвістики, літератури та методики навчання разом з партнерами-представниками дитячого видавництва – було проведено конкурс для письменників-початківців, метою якого було знайти серед юних філологів творчих талановитих авторів творів для дітей.

Роботи конкурсантів подивували різножанровістю, оригінальністю, креативністю та непередбачуваністю сюжету.

Серед низки робіт науково-педагогічні працівники кафедри та представники видавництва особливо високо оцінили два рукописи: пригодницький детектив «Таємниця автопарку дядька Джона» Анастасії Кресало та казку «12 чар кішки Лукреції, або шлях повернення додому» Оксани Юферової. На увагу заслуговують також роботи Анастасії Жукової (1 курс) і Діани-Пелагеї Шабеті (4 курс).

Переможці конкурсу отримали грошову нагороду від видавців-партнерів.

Вітаємо здобувачів вищої освіти освітньої професійної програми Українська мова та література Кресало Анастасію (4 курс) та Юферову Оксану (2 курс) з успішними першими кроками на творчому шляху!

 РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ ПЛАНУВАННЯ ДІАЛЕКТОЛОГІЧНИХ ЕКСПЕДИЦІЙ

До реалізації грантового проєкту залучені всі студенти-філологи та викладачі кафедри української філології, літератури та методики навчання. Загальна онлайн-зустріч філологів-викладачів та філологів-здобувачів відбулася 30 березня 2021 року.

Якою має бути методика добору інформантів?

Які питання включити до анкети?

Як стимулювати розгорнуті наративи мовців з метою максимального розкриття етнокультурних концептів, утілених у мові?

Як фіксувати матеріал?

Яку обрати методологію інтерпретації текстів?

Як спланувати маршрут експедицій?

Хто буде відповідальним за логістичні рішення?

– такі питання обговорювалися на робочій нараді.

Філологи планують індивідуальні освітні траєкторії

Протягом лютого – березня 2021 року здобувачі вищої освіти ОП Українська мова та література ознайомлювалися з пропозиціями кафедр академії щодо вибіркових освітніх компонентів з метою планування індивідуальної освітньої траєкторії на наступний навчальний рік. На сайтах кафедр здобувачі вивчали інформацію про тривалість курсів, цілі, очікувані результати, зміст, методи навчання, профайли викладачів, що містяться в силабусах.

29 березня відбулася фінальна онлайн-зустріч адміністрації, викладачів та здобувачів освіти, на якій обговорювалися актуальні питання вибору-2021.

Перший проректор Лариса Петриченко ще раз нагадала присутнім про нормативну базу, якою керується академічна спільнота, реалізуючи вільний вибір студентів. Керівник навчального відділу Інна Давидченко зазначила, що здобувачі освітньої програми цікавилися механізмом формування індивідуальної освітньої траєкторії, можливістю вибору навчальних дисциплін з інших ОП академії. Завідувач кафедри Наталя Демченко засвідчила, що протягом лютого та березня студенти отримували інформацію від викладачів щодо потенційних освітніх компонентів. Гарант Тетяна Крехно акцентувала, що цьогоріч до переліку вибіркових освітніх компонентів додано позиції, запропоновані студентами (Основи журналістики) та роботодавцями (Управління проєктами в галузі філології, Основи критичного мислення, Шкільне документознавство).

На зустрічі здобувачі освіти мали можливість остаточно зважити свій вибір під час діалогу з завідувачами та викладачами кафедр академії, що пропонують дисципліни загального циклу підготовки, а також науково-педагогічними працівниками кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання.  

З часу набрання чинності нового «Закону про Освіту», академічна доброчесність стає невід’ємної частиною освітнього процесу, а її порушення – загрозою для кожного студента. За недотримання доброчесних принципів навчання, здобувачі освіти можуть бути притягнені до повторного проходження оцінювання чи курсу, та навіть відрахування. Та чи відомо це самим студентам?

Щоб дізнатися рівень їхньої обізнаності щодо правил академічної доброчесності, академічної етики та розуміння цінності навчання, кафедрою педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту було проведено конкурс відео-проєктів «Академічна доброчесність: данина моді чи життєва необхідність».

Здобувачі вищої освіти продемонстрували свою обізнаність та бачення проблеми дотримання академічної доброчесності, вразивши суддів цікавими та пізнавальними результатами, оригінальністю та креативністю.

З нагоди святкування тижня психолого-педагогічного факультету були визначені переможці.

Вітаємо переможців!

З 01 по 16 березня 2021 року серед здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету науково-дослідного гуртка "Педагогіка" було проведено конкурс творчих проєктів на тему: "Учитель НУШ - порадник, дослідник, менеджер і...", присвячений створенню тематичних лепбуків.

Здобувачі вищої освіти продемонстрували своє бачення сучасного вчителя Нової української школи, вразивши суддів оригінальністю, креативністю та яскравістю своїх робіт.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

ТА ВИСЛОВЛЮЄМО  ПОДЯКУ УЧАСНИКАМ КОНКУРСУ!!!

Гостьова лекція «Ефективні практики навчання власного висловлення з української мови»

18 березня 2021 року на платформі Zoom відбулася гостьова лекція «Ефективні практики навчання власного висловлення з української мови», яку провела кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», старший екзаменатор ХРЦОЯО Лузан Людмила Олександрівна. Здобувачі вищої освіти зі спеціальності 035 Філологія та професорсько-викладацький склад ознайомилися з порадами, що надала доповідачка щодо доцільних методів та прийомів навчання власного висловлення.

Пані Людмила наголосила на роботі, що має передувати написанню власного висловлення, а саме: добір мотиваційних цитат, цікавих історій та фактів із життя та літератури; використання «сторінки гарячих дискусій», робота з олівцем щодо запропонованого тексту, «мозковий штурм», аналіз робіт попередніх років щодо типових помилок, яких припускалися учасники ЗНО. Високий науково-методичний рівень викладу інформації поєднувався з цікавим візуальним матеріалом, напрацьованим як самою лекторкою, так й іншими фахівцями-словесниками.

Щиро вдячні Людмилі Олександрівні за ефективну зустріч і сподіваємося на подальшу співпрацю!

30 березня 2021 року о 17:00 на платформі zoom відбудеться приватна психологічна практика Альони Карпенко - професійного коуча (ICU), психолога, авторки та ведучої тренінгових програм на тему: "Як уникнути труднощів".

Посилання на захід:

Альона Карпенко запрошує Вас на заплановану конференцію: Zoom.

Час: 30 березня 2021 (вівторок) о 17:0

Підключитися до конференції Zoom: 

https://us02web.zoom.us/j/5014506377?pwd=QUVJbjA0ZUpGSWhJVFZYNUNTdkNuUT09

Ідентифікатор конференції:  501 450 6377

Код доступу: 12345

Ще одна сходинка до реалізації грантового проєкту

Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання та здобувачі освітньої програми Українська мова та література 26 лютого 2021 року долучилися до роботи Всеукраїнської лінгвістичної школи-семінару «Діалектологічна майстерня» на тему: «Діалектний текст: від звучання й записування до інтерпретації». Учасники семінару мали можливість послухати як досвідчених фахівців-діалектологів, так і молодих дослідників. Неоціненний досвід спілкування залюблених у народне слово став важливим етапом і в реалізації грантового дослідження «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщрини і Бойківщини)», що об’єднає пошукові зусилля діалектологів Слобожанщини і Бойківщини.

«Єдність в різноманітті!»– під таким гаслом незабаром почнуть свою роботу дві експедиції: до Куп"янщини і Дрогобиччини. Успіхів та удачі дослідникам!

Вітаємо Юлію ТКАЧИНУ

з перемогою у національному відборі

до проєкту EU Study Days 2021

Представництва Європейського Союзу в Україні!

За сприянням адміністрації академії, відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, Юлія ТКАЧИНА, здобувач вищої освіти академії 411 по групи спеціальності 013 Початкова освіта під керівництвом Вероніки ОДАРЧЕНКО, кандидата педагогічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, успішно пройшла конкурсний відбір й стала учасником онлайн-модулів EU Study Days 2021.

EU Study Days є проєктом Представництва Європейського Союзу в Україні і надає можливість українським здобувачам освіти та випускникам українських закладів вищої освіти дізнатися більше про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною від ключових європейських та українських експертів у цій сфері. Крім того, проєкт сприяє розвитку мережі української молоді для комунікації, обміну досвідом, співпраці і впровадження спільних ініціатив.

2021 року заплановано проведення 12 онлайн-модулів. Кожен модуль включатиме вебінар із дипломатами Представництва ЄС, провідними європейськими та українськими експертами. Також учасники отримають інформаційні матеріали та матимуть змогу перевірити свої знання, склавши тест.

Єднаймо душі словом Кобзаря!

Березень – початок весни. Це пробудження надій, мрій, сподівань. Але це ще й місяць вшанування пам’яті великого сина України – Тараса Григоровича Шевченка.

Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» і ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» організували літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Онлайн-марафон тривав 2 дні. До нього долучилися навальні заклади передвищої освіти зі всієї України. Передвищі фахові навчальні заклади Харківської області брали участь у марафоні 10 березня. Здобувачі освіти Харківського педагогічного фахового коледжу академії також взяли участь у марафоні. Студент 1 курсу відділення фізичного виховання та музичного мистецтва Муравський Ігор представив твір Т.Шевченка «Н.Маркевичу», а студентка 3 курсу педагогічного відділення Господаренко Владислава в поезії «У неділю не гуляла» поєднала виразне читання із музичним виконанням.

Такі заходи сприяють підвищенню рівня загальної культури, вихованню почуття гордості за свою землю, за тих митців, які «на сторожі» коло свого народу поставили слово.

10 березня 2021 року о 19:00 на платформі Zoom відбудеться он-лайн школа холістичного здоров'я запрошує здобувачів вищої освіти на вебінар "Про що говорить хвороба?" Спікер: Одинець Оксана, магістр психології, психосистемолог, лікар, керівник школи холістичного здоров'я.

Реєструйтесь за посиланням: 

https://shkolazd.customer.smartsender.eu/lp/EiHzgs0f

Леся Українка у векторах модерної ідентичності. Біографія і творчість

Другого березня студенти психолого-педагогічного факультету та викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання прослухали онлайн-лекцію «Леся Українка у векторах модерної ідентичності. Біографія і творчість» Сергія Романова, доктора філологічних наук, доцента, завідувача кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Волинського національного університету ім. Лесі Українки, автора двох монографій і близько сотні статей, упорядника Повного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах, автора передмови до тому поезії та ліро-епічних творів.

Лектор по-новому окреслив постать Лесі Українки через її стосунки з чоловіками, із близькими, зупинився на плідній політичній, суспільно-громадській діяльності. Сергій Романов виділив вектори, що й визначили ідентичність творів Лесі Українки: інтелектуалізм, трагізм, масштабність мислення на перспективу, іронічність, відвертість, а також розуміння життя як зусилля в часі. Аналізуючи листування та драматичні поеми Лесі Українки, лектор наголосив на тому, що письменниця спрямувала українську літературу на європейський вектор розвитку, хоча й наголосив, що довгий час такий аспект її творчості спотворювався. Сергій Романов зауважив, що більшість драматичних поем написана на ранньохристиянські та античні теми, але Леся Українка спроєктовувала їх на Україну, намагаючись таким чином протистояти російському колоніалізму.

Лекція Сергія Романова дозволила привідкрити завісу над тими етапами біографії та творчості письменниці, що довгий час не висвітлювалися, наприклад, взаємини з А. Кримським, К. Квіткою, С. Мержинським, оцінка сучасниками її творчості, справжні наративи, що є підґрунтям драм «Блакитна троянда», «Кассандра», «Бояриня», «Руфін і Прісцілла». Сподіваємося, що такі лекції сприятимуть долученню студентів-філологів до написання наукових досліджень за творчістю Лесі Українки.

Сковорода: мандрівка за щастям

Уже стало доброю традицією щорічне відвідування студентами-філологами Харківського літературного музею. Попри пандемію, першокурсники психолого-педагогічного факультету відправилися «У мандрівку за щастям за творами Г. С. Сковороди». Філологи побували не тільки в різних часових філософських вимірах, але й самі на деякий час стали мудрецями, намагаючись розшифрувати символічні знаки «філософської торбинки» Г. С. Сковороди; перекладаючи староукраїнські слова та шукаючи сакральні відповідники у творчості письменника; а також змогли постояти біля «дерева знаків» й «фонтану блаженств», розмірковуючи над своїм існуванням.

Наприкінці екскурсії кожний міг витягти із «скриньки» філософа життєву настанову для себе та розтлумачити її за потреби за допомогою екскурсовода. Ця екскурсія допомогла глибше зрозуміти себе та своє призначення в цьому світі.

Її життя - мов сонячний промінь

25 лютого у святково прибраній залі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» відбувся виховний захід «ЇЇ життя – мов сонячний промінь», присвячений 150-літтю величної української поетки, драматургині, перекладачки, культурної діячки, ерудитки, великої патріотки Лесі Українки, якій судилося пройти складне й коротке, проте яскраве й наповнене подіями життя.

Студентки 21-по групи педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу разом із викладачкою Лигус Оленою Федорівною натхненно читали поезію, звучали Лесині музичні етюди – поринули в поетичний світ, пролетіли Лесиними променевими стежками.

Гостьова лекція

«Франко. Перезавантаження: кілька міфів про Івана Франка»

22 лютого 2021 року здобувачі вищої освіти спеціальності 035 Філологія й викладачі кафедри прослухали гостьову лекцію кандидата історичних наук, старшого викладача Українського католицького університету, заступника директора Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Ігоря Медведя на тему «Франко. Перезавантаження: кілька міфів про Івана Франка».

Лекція розпочалась із запитань від здобувачів вищої освіти щодо такого відомого й незвіданого Франка. Пан Ігор у своїй лекції розповів про цікаві факти із життя Каменяра, розвіяв міфи, а дещо й підтвердив. Упродовж спілкування відповідав на запитання слухачів, наводив цікаві факти щодо особистого життя письменника, його політичних поглядів, морально-духовного світогляду.

Дуже приємно, коли ти прослуховуєш лекцію справжнього фахівця, закоханого в свою роботу. Ми відчули, яким близьким і сучасним є для нас постать Івана Яковича Франка.

Наприкінці лекції львівський франкознавець розповів про роботу літературно-меморіального музею Івана Франка, охоче запросив усіх відвідати музей, запропонував для подальшого самостійного пізнання постаті Франка сучасні наукові розвідки, лінки найактуальніших сайтів. 

Відвідування театру "Березіль". 

"Лісова пісня" І. Бориса 

Студенти нашого факультету, 

взяли участь у щорічному конкурсі 

«Містер та Місс Академія 2020-2021»

який цьогоріч проходив у форматі он-лайн.

Від усієї студентської спільноти факультету вітаємо Кирилюк Ольгу, студентку 211 – УФ групи зі званням «Місс Академія 2021»

та Буряка Романа зі званням 

«Містер Харизма 2021»

Вітаємо 

з присвоєнням вченого звання доцента

Затверджено наказ Міністерства освіти і науки України 

09.02.2021 № 157

Блудову Юлію Олександрівну,

Полякову Ірину Вікторівну,

Чалу Анну Геннадіївну

05 лютого 2021 року для зростання особистісного та професійного розвитку здобувачів освіти І бакалаврського рівня спеціальності 053 Психологія проведено захід: "Видатні постаті психології: від античності до сьогодення!" в рамках напряму щодо забезпечення умов психологічного супроводу. 

Вітаємо найкращих студентів психолого-педагогічного факультету

Приниципи, моделі та алгоритми когнітивно-поведінкової терапії у практиці психологічного консультування

17 грудня 2020 о 17:00 на платформі Zoom для здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету відбудвся відкритий вебінар Анастасії Большакової - завідувача кафедри психології та педагогіки Української державної академії культури, доктора психологічних наук, професора, сертифікованого консультанта методу Позитивної психотерапії (WAPP, УІПП, УСП), сертифікованого арт-терапевта (Східноукраїнська асоціація арт-терапії), автора та сертифікованого майстра психологічних Т-ігр, члена Українського союзу психотерапевтів на тему: "Приниципи, моделі та алгоритми когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) у практиці психологічного консультування".

Вітаємо!!!

З ОТРИМАННЯМ ПОЧЕСНИХ ГРАМОТ АКАДЕМІЇ ЗА СУМЛІННУ ПЛІДНУ ПРАЦЮ, ОСОБИСТИЙ ВНЕСОК У ПІДГОТОВКУ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ ТА З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ ЗАСНУВАННЯ ЗАКЛАДУ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ:

БЛУДОВУ ЮЛІЮ ОЛЕКСАНДРІВНУ - доцента кафедри, кандидата педагогічних наук

ЛИТВИН ВАЛЕНТИНУ АНАТОЛІЇВНУ - викладача кафедри

ІЛЬЇНУ ОЛЕНУ ОЛЕКСІЇВНУ - викладача кафедри

ШУКАЛОВУ ОЛЬГУ СЕРГІЇВНУ - доцента кафедри, кандидата психологічних наук, доцента

БУЖИНСЬКУ СВІТЛАНУ МИКОЛАЇВНУ доцента кафедри, кандидата психологічних наук, доцента

КОНДРАЦЬКУ ЛАРИСУ ВІКТОРІВНУ доцента кафедри, кандидата психологічних наук, доцента 

Пальчик Оксану Олександрівну - кандидата сільськогосподарських наук, доцента 

Дехтярьову Олену Олександрівну - кандидата біологічних наук, доцента  

Прокопенко Людмилу Іванівну - старшого викладача кафедри  природничих дисциплін

Лапшину Світлану Василівну - старшого викладача кафедри природничих дисциплін

Бажаємо Вам подальших професійних успіхів, оптимізму, злагоди, здоров’я та благополуччя!!!

Науково-методичні орієнтири організації дистанційного навчання

9 грудня відбулася онлайн-зустріч викладачів кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання з директором Харківської ЗОШ № 110 Ольгою Уліцькою, учителем української мови та літератури вищої категорії Світланою Бабічевою.

Основною метою зустрічі стали популяризація дистанційного навчання як ефективного інструменту реалізації концепції безперервного навчання, обмін досвідом упровадження та використання дистанційного навчання, надання консультативної допомоги для закладів вищої освіти.

Із вітальним словом до гостей і учасників звернулася завідувачка кафедри Наталя Демченко, яка зауважила, що перед сучасною освітою стоїть багато викликів, серед них – дистанційна освіта. Як організувати дистанційне навчання школярів, студентів? Як розмістити матеріал, яким він має бути? У якому форматі створювати такий курс? Сьогодні ці питання цікавлять освітян. Тому рекомендації вчителів-практиків – це найкращі відповіді на них.

Пані Ольга зауважила, що дистанційна освіта в їх закладі загальної середньої освіти з’явилась ще 2014 року. В умовах карантину особливо актуальним стали питання ефективної організації освітнього процесу в режимі онлайн, налагодження якісної комунікації зі здобувачами освіти та їх батьками, упровадження нових методів роботи, а також вивчення кращих практик з дистанційної освіти.

Із презентацією власного дистанційного курсу з української мови та літератури на освітній платформі Moodle виступила Світлана Бабічева. Особливу увагу закцентувала на критеріях вибору засобів організації дистанційного навчання, поділилася досвідом створення дистанційного курсу, продемонструвала зразки власних уроків. Розповіла присутнім про досвід опанування засобами організації дистанційного навчання, назвала найбільш поширені веб-ресурси (платформи) для здійснення такого виду навчання, поділилася порадами щодо структури онлайн-уроку, оцінювання учнів.

Під час зустрічі було висвітлено багато важливих питань щодо початкового етапу впровадження дистанційного навчання, напрямів його застосування в освітньому процесі. Учасники опрацювали алгоритм роботи з платформою Moodle, ознайомилися з технічними можливостями та обмінялись думками щодо використання такої платформи в роботі зі здобувачами загальної середньої освіти в умовах дистанційного навчання.

Вікдритий вебінар Ганни Трухан на тему: "Специфіка застосування метафоричних асоціативних карт в кризовому консультуванні"

9 грудня 2020 о 17:00 на платформі Zoom для здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету відбувся відкритий он-лайн вебінар Анни Трухан - викладача кафедри, кризового психолога, арт-терапевта, професійного тренера, фасилітатора, коуча на тему: "Специфіка застосування метафоричних асоціативних карт в кризовому консультуванні".

Вебінар проводився кафедрою педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту ХГПА в межах академічної мобільності.

Були розглянуті питання:

1. Специфіка кризового консультування

2. Особливості роботи з клієнтом, після перенесеної травмуючої ситуації

3. Колоди МАК в роботі з травмою

4. Використання МАК в короткостроковій кризовій інтервенції

5. Техніки роботи з МАК

В ході вебінару учасники мали можливість практично відпрацювати техніки роботи з запропонованими асоціативними картами, задати питання та отримати відповіді з зазначеної теми.

Dairy-therapy щоденникова терапія та письмові практики у професійному психологічному консультуванні та самодопомозі Анастасії Большакової

4 грудня 2020 о 17:00 на платформі Zoom відбулась Dairy-therapy щоденникова терапія та письмові практики у професійному психологічному консультуванні та самодопомозі Анастасії Большакової - завідувача кафедри психології та педагогіки Української державної академії культури, доктора психологічних наук, професора, сертифікованого консультанта методу Позитивної психотерапії (WAPP, УІПП, УСП), сертифікованого арт-терапевта (Східноукраїнська асоціація арт-терапії), автора та сертифікованого майстра психологічних Т-ігр, члена Українського союзу психотерапевтів.

Вітаємо, Новікову Аліну Русланівну студентку педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, яка стала призеркою кубку України з черліденгу.

Бажаємо феєрії яскравих вражень, позитивних емоцій і справжньої гордості душі.

Сучасна психологія: досягнення, інновації та тенденції розвитку

1 грудня 2020 року на кафедрі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту було проведено студентську науково-практичну інтернет-конференцію «Сучасна психологія: досягнення, інновації та тенденції розвитку».

ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

1 грудня 2020 кураторами академічних груп спеціальності 091 Біологія було проведено кураторські години приурочені до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

Куратором 111-бп групи Черніковою Н.В. було проведено годину спілкування на тему "Обери життя!"

Мета проведення години спілкування: продовжувати інформувати здобувачів освіти про небезпеку ВІЛ/СНІД; формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей; виховувати бажання у здобувачів освіти дотримуватися здорового способу життя та будувати стосунки на основі поваги й довіри, дружби й любові в умовах пандемії ВІЛ/СНІД.

Дехтярьова О.О. разом зі студентами 211-бп групи провели інформаційний дайджест "Знати, щоб жити".

Мета проведення даного заходу полягала у приверненні уваги молоді та нагадуванні суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з глобальних проблем сучасної цивілізації.

Студенти 311-бп групи разом зі своїм куратором Упатовою І.П. обговорили нагальні питання з порушеної теми, зокрема, проаналізували статистичні дані щодо захворюваності на СНІД в Україні, актуалізували знання про шляхи зараження та групи ризику, звернули увагу на найважливіші профілактичні заходи.

Сучасні виклики підготовки філолога: регіональний контекст

Науково-педагогічні працівники кафедри мають сталу традицію зустрічей із представниками освітянської спільноти з метою покращення підготовки конкурентоспроможних фахівців.

Тому, 27 листопада викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, керівник навчального відділу, керівник відділу сприяння працевлаштування випускників, завідувачі навчально-виробничої практики та представники інших підрозділів академії, які забезпечують реалізацію освітньої програми Українська мова та література були ініціаторами проведення семінару «Професійні компетентності філолога в умовах сучасних викликів: регіональний контекст», на який запросили Марину Анатоліївну Нежид – інспектора сектору освіти Богодухівської районної державної адміністрації, консультанта Комунальної установи «Богодухівський центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Під час семінару пані Марина окреслила сучасні вимоги до компетентностей випускників, що висуваються роботодавцями, зазначила основні якості сучасного педагога, перспективи працевлаштування, затребуваність на ринку праці, гостру потребу в молодих фахівцях.

Зустріч пройшла у формі жвавої дискусії, у результаті якої учасники обговорили питання розвитку професійної компетентності, удосконалення підготовки та підвищення кваліфікації, шляхи модернізації педагогічної освіти та найактуальніші проблеми, із якими стикаються вчителі.

Такі зустрічі допомагають закцентувати увагу викладачів на найважливіших аспектах підготовки майбутніх фахівців, здатного швидко приймати рішення, діяти в умовах невизначеності, критично мислити та працювати в команді.

ПЕДАГОГІЧНА СТУДІЯ "ФОРМУВАННЯ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ТА НАВЧАННЯ ОБДАРОВАНИХ УЧНІВ"

27 листопада 2020 року викладачі кафедри та здобувачі спеціальності 091 Біологія мали можливість стати учасниками проведення унікальної педагогічної студії «Формування освітнього середовища для розвитку творчих здібностей та навчання обдарованих учнів». 

Із доповіддю "Науково-методичний супровід педагогів для успішної роботи з обдарованими учнями" на заході виступила Упатова Ірина Петрівна, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри. 

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ ЗІ СТУДЕНТАМИ 211-БП ГРУПИ ПРИУРОЧЕНА НАЦІОНАЛЬНОМУ ДНЮ ВШАНУВАННЯ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

|26.11.2020|

Серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливе місце займає голодомор 1932-1933 років. Унаслідок навмисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів.

Традицію запалювати свічки у вікні своїх будинків запропонував історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Десятиліттями у нашій країні тривала заборона на пам’ять про жертв геноциду – жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився. У пам’ять про мільйони українців, вшанування загиблих співвітчизників до дня памяті жертв голодомору та політичних реперсій зі студентами 211-бп було проведено інформативну, емоційну годину спілкування.

Біосфера. Формування і розвиток 

речовинно-енергетичних кругообігів

24 листопада 2020 у рамках внутрішньої академічної мобільності було проведено лекцію для здобувачів освіти 211-бп та 311-бп груп з освітнього компоненту "Основи екології та біосферології" на тему "Біосфера. Формування і розвиток речовинно-енергетичних кругообігів". 

Лекторка: Суханова Ірина Прохорівна, канд. біол. наук, доцент, доцент кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського національного університету садівництва. 

Куратор зустрічі: Пальчик О.О., канд. сільск. наук, доцент кафедри природничих дисциплін, викладач освітнього компоненту "Основи екології та біосферології".

У ході лекції було висвітлено основні поняття біосфери, розкрито сутність кругообігів речовин та енергії в біосфері, розглянуто особливості підтримання гомеостазу біологічних систем та наголошено на важливості фотосинтезу та участі в усіх біосферних процесах організмів різних трофічних груп.

ДРУГИЙ ОН-ЛАЙН СЕМІНАР «ВНУТРІШНЄ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ: РОЗВИТОК ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ТА ЇХ АКРЕДИТАЦІЯ»

24 листопада 2020 викладачі кафедри взяли участь у другому он-лайн семінарі «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація», який організовано Національним офісом Еразмус+ в Україні (проєкт ЄС) спільно з Сумським державним університетом за участі представників Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Вебінар Анастасії Большакової "Психологічні Т-ігри

у практиці психолога: проведення та принципи створення"

27 листопада 2020 о 17:00 на платформі Zoom відбувся відкритий вебінар Анастасії Большакової - завідувача кафедри психології та педагогіки Української державної академії культури, доктора психологічних наук, професора, сертифікованого консультанта методу Позитивної психотерапії (WAPP, УІПП, УСП), сертифікованого арт-терапевта (Східноукраїнська асоціація арт-терапії), автора та сертифікованого майстра психологічних Т-ігр, члена Українського союзу психотерапевтів на тему: "Психологічні Т-ігри у практиці психолога: проведення та принципи створення".

Інтелект-карти та їх застосування у професійній діяльності

26 листопада 2020 о 16:00 на платформі Zoom для здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету відбувся навчальний вебінар Віри Діуліної - кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та психології Харківської державної академії культури на тему: "Інтелект-карти та їх застосування у професійній діяльності".

Вебінар Ольги Радько "Тренінги з профорієнтації як метод роботи психолога з підлітками: навички розробки та особливості проведення"

24 листопада 2020 о 17:00 на платформі Zoom для здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету відбувся відкритий вебінар Ольги Радько - кандидата психологічних наук, доцента кафедри педагогіки та психології Харківської державної академії культури на тему: "Тренінги з профорієнтації як метод роботи психолога з підлітками: навички розробки та особливості проведення".

Czy mówimy po polsku?

Зустрічі з носіями мови є одним із найефективніших методів вивчення іноземної мови, що активно застосовується на кафедрі. Такі заходи допомагають подолати мовний бар’єр, забезпечує доступ здобувачів вищої освіти до світових наукових здобутків, сприяє прагненню до участі у міжнародних і закордонних конференціях, відкриває перспективи для навчання чи стажування за кордоном, полегшує міжкультурний діалог.

Тому, 20 листопада 2020 року на запрошення викладачів польської мови на зустріч до студентів завітала українка за походженням, випускниця академії 2017 року Калина Дем’яновська, яка проживає у Польщі.

Онлайн-зустріч пройшла в теплій і невимушеній атмосфері. Пані Калина розповів про свій переїзд до Польщі й труднощі, із якими стикаються іноземці при опануванні слов’янських мов. Також цікавим було те, якою є сучасна європейська освіта, можливості працевлаштування випускників закладів вищої освіти України. Гостиня розповіла про свою роботу з дітьми дошкільного віку, про те, що вона займається з дітьми на дому, оскільки дошкільна освіта в Польщі не є обов’язковою, батьки дитини самостійно приймають рішення чи віддавати її в дитячий садок, і якщо так, то в який саме і на скільки годин в день.

Здобувачі вищої освіти поділилися планами на майбутнє, дискутували польською мовою на різні цікаві теми.

Бінарне заняття з освітніх компонентів: «Загальна педагогіка» та «Моніторинг освіти інклюзивного простору»

20 листопада 2020 з метою упровадження інклюзивних цінностей у практичну діяльність закладу вищої педагогічної освіти та забезпечення уникнення практики виключення було проведено бінарне заняття з освітніх компонентів: «Загальна педагогіка» та «Моніторинг освіти інклюзивного простору» на тему «Інклюзивний підхід до розвитку закладу освіти». Закономірності процесу навчання» викладачами кафедри: В.Одарченко та О.Акімовою для здобувачів освіти спеціальності 013 Початкова освіта.

У ході заняття було розкрито питання щодо реального стану упровадження інклюзивного підхідну до розвитку закладу освіти, відбулось визначення бар’єрів на шляху навчання й повноцінної участі у освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами; здобувачі освіти здійснили аналіз ресурсів, що спрямовані на підтримку навчання й повноцінної участі у шкільному житті дітей з особливими освітніми потребами. У ході заняття, здобувачка освіти – Олена Паніна, яка працює на посаді асистента вчителя початкової школи, розповіла про досвід упровадження інклюзивного підходу до розвитку її закладу освіти. Заняття було проведено із використанням платформ: Zoom, Google Диск.

МАК (Метафоричні асоціативні карти) у практиці психолога

20 листопада 2020 о 17:00 на платформі zoom для здобувачів психолого-педагогічного факультету відбувся відкритий он-лайн вебінар Анастасії Большакової - завідувача кафедри психології та педагогіки Української державної академії культури, доктора психологічних наук, професора, сертифікованого консультанта методу Позитивної психотерапії (WAPP, УІПП, УСП), сертифікованого арт-терапевта (Східноукраїнська асоціація арт-терапії), автора та сертифікованого майстра психологічних Т-ігр, члена Українського союзу психотерапевтів на тему: "МАК (Метафоричні асоціативні карти) у практиці психолога".

Семінар пройшов в інтерактивній формі залучення до діагностики учасників тренінгу та на прикладах їх особистісних профілів.

Програма семінару включала в себе наступні питання:

▶️ Методологічні основи надання психологічної допомоги з використанням метафорічних асоціативних карт (МАК).

▶️ Метафора та проекція як основа ефективності МАК.

▶️ Переваги / обмеження, показання / протипоказання для роботи з МАК.

▶️ Види колод МАК за різними критеріями.

▶️ Принципи підбору карт під запит клієнта.

▶️ Технологія роботи з МАК.

▶️ Базові запитання при роботі з МАК.

▶️ Конструювання технік роботи з МАК.

Академія висловлює щиру подяку Большаковій Анастасії Миколаївні, доктору психологічних наук, професору, завідувачу кафедри психології та педагогіки Харківської державної академії культури за співробітництво та сприяння у формуванні професійних якостей майбутніх фахівців!

20 листопада 2020 року викладачі кафедри та здобувачі освіти взяли участь в он-лайн круглому столі на платформі Zoom на тему «Забезпечення якості освіти: стан проблеми, перспективи», за підтримки Національного авіаційного університету спільно з партнерами ДЗВО «Університет менеджменту освіти НАПН України» та Управлінням державної служби якості освіти в Київській області в рамках програми Міжнародної виставки «Освіта і кар’єра-2020», організатори - Всеукраїнська громадська організація ТОВ «Знання» України за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Питання, що розглядались:

▶️Пріоритети національної освітньої політики у сфері забезпечення якості освіти.

▶️ Кращі практики щодо забезпечення якості освіти.

▶️Проблеми розбудови та розвитку систем зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості освіти.

▶️ Особливості проведення інституційного аудиту закладів освіти.

▶️ Шляхи забезпечення якості освіти.

▶️ Інноваційний розвиток освітнього процесу.

▶️Інформаційні технології та особливості дистанційного навчання.

▶️ Цифрова трансформація закладів освіти для підвищення якості освіти та еффективного онлайн-навчання.

▶️ Додаткові вектори розвитку української освіти.

▶️ Використання Google сервісів у професійній діяльності.

Як створити персональний освітянський блог?

Сучасний педагог – висококомпетентний, мобільний і конкурентоспроможний фахівець, який критично мислить і постійно працює над саморозвитком.

Саме тому, 19 листопада 2020 року для здобувачів вищої освіти, професорсько-викладацького складу кафедри й усіх охочих у межах викладання освітніх компонентів «Методика викладання української мови» і «Методика викладання української літератури» було проведено онлайн семінар-практикум «Як створити освітянський блог?».

Сучасні, компетентні, креативні вчителі однієї з провідних шкіл Харкова – Харківської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів № 142 Харківської міської ради Харківської області – Оксана Миколаївна Кизименко, заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель І кваліфікаційної категорії, лауреат конкурсу вчитель року-2021 (3 місце в Московському районі) і Віра Олександрівна Селевко, учитель вищої категорії, вчитель-методист розповіли про особливості роботи вчителя на різних освітніх платформах, як ефективного способу розвитку творчих здібностей учнів і наповнення контенту блогу сучасного учителя та ознайомили з особливостями створення, налагодження і дизайну персонального освітнього блогу вчителя. Презентували власні освітянські блоги, поділилися лайфаками для швидкого й комфортного створення й наповнення блогів. Закликали майбутніх філологів спробувати уже сьогодні почати створювати власні блоги, наповнювати їх цікавинками, що дозволить їм комунікувати з різними освітянами України.

Майбутнє наших випускників – це життя та праця в новому цифровому суспільстві, у якому володіння ІКТ є запорукою успіху. Викладачі кафедри дбають про те, щоб наші здобувачі вищої освіти працювати на випередження, допомагають їм стати координаторами інформаційного потоку, який володіє сучасними методиками та новітніми технологіями.

Щиро вітаємо Тетьоркіну Валентину Анатоліївну, 

старшого викладача кафедри природничих дисциплін 

з отриманням Почесної грамоти Харківської обласної ради.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, довголіття, наснаги, творчого натхнення, життєвої енергії, родинного затишку та добробуту, нових досягнень і щедрих ужинків на науковій ниві!

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ “СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ОСОБИСТІСНІ АСПЕКТИ БУЛІНГУВ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ”

17 листопада 2020 кафедрою природничих дисциплін було організовано та проведено науково-практичну онлайн-конференцію “Соціально-психологічні та особистісні аспекти булінгув освітньому середовищі”.

У роботі конференції взяли участь здобувачі освіти різних факультетів, зокрема майбутні бакалаври біології, викладачі кафедри, адміністрація закладу та запрошені гості.

вітаємо!!!

З ОТРИМАННЯМ ПОЧЕСНОЇ ГРАМОТИ 

ТА ПОДЯКИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ 

З НАГОДИ СТОРІЧЧЯ З ДНЯ УТВОРЕННЯ ЗАКЛАДУ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ:

АКІМОВУ ОЛЕНУ МИХАЙЛІВНУ 

доцента кафедри, кандидата педагогічних наук, доцента

КУЗНЕЦОВУ ОКСАНУ ВІКТОРІВНУ -

доцента кафедри, кандидата педагогічних наук, доцента

ОДАРЧЕНКО ВЕРОНІКУ ІГОРІВНУ - 

професора кафедри, кандидата педагогічних наук, доцента

Ваші знання та досвід, пошук нового та любов до підростаючого покоління є тим стимулом, завдяки якому живе та розвивається українська наука, спорт, виховується майбутнє нації, її сила й честь.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, професійної інтуїції, життєвої енергії, родинного затишку та добробуту, сил і наснаги, нових досягнень і щедрих ужинків на науковій ниві!

Святкуємо 100-річний ювілей

Цьогоріч нашому закладу вищої освіти виповнюється 100 років. Столітня історія КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради примітна не стільки поважними роками, а скільки внеском, зробленим його викладачами, науковцями, випускниками впродовж свого існування відповідно до викликів доби на кожному етапі розвитку держави й стала невід’ємною складовою педагогічної, інтелектуальної та культурної історії України.

В архівному фонді Відділу народної освіти Харківського губернського комітету Рад робітничих, селянських червоноармійських депутатів в акті, який зберігається у справі за 1922-1923 р.р., обстеження 3-х річних педагогічних курсів ім. Г.С. Сковороди зазначено, що профтехшкола відкрита у вересні 1920 року, а в жовтні 1920 року реорганізована у педагогічні курси. З 1959 по 1975 рік директором педагогічного училища був Гуд Б.Є., заслужений учитель України, відмінник освіти СРСР та УРСР. Він є автором книг «Гримить брянський ліс» та «Поле життя». У ці роки значна увага приділяється зміцненню навчально-методичної бази закладу, кадрового потенціалу викладання.

Із 1975 по 1992 рік училище очолював Фролов Л.Д., заслужений учитель України, відмінник народної освіти України, нагороджений медаллю А.С. Макаренка.

Із 1992 року заклад вищої освіти очолює Пономарьова Г.Ф., доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії проблем людини, заслужений працівник народної освіти України, почесний громадянин Харківської області.

Історія кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання нерозривно пов’язана з історією розвитку нашого закладу вищої освіти. На сьогодні викладачами кафедри здійснюється провадження освітньої діяльності щодо підготовки здобувачів бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 035 Філологія (Українська мова та література).

Літочислення свого існування кафедра веде з 1930 року, із часу діяльності педагогічного технікуму (окрім діючого шкільне відділення, було організовано дошкільного відділення). Виникла потреба об’єднання викладачів предметів мовного циклу.

У різний час об’єднання мали такі назви: методичні об’єднання викладачів української мови та літератури, російської мови та літератури; предметно-циклові комісії викладачів української мови та літератури, російської мови та літератури.

Головами названих об’єднань свого часу були Харченко Л.І., Черваньова Г.М., Червоненко Р.А., Киричок С.Т., Гуд Р.Б., Савельєва К.Б., Мицюра І.О., Романовська Є.Г., Лигус О.Ф.

Пізніше, з 1973 року, внаслідок розвитку мовної освіти та вдосконалення підготовки фахівців педагогічного профілю викладачів російської мови та літератури відокремили в окреме об’єднання, яким керувала Гуд Р.Б. (до 1993 року).

Діяльність предметно-циклових комісій була спрямована на формування професійних навичок студентів, підвищення грамотності майбутніх учителів і вихователів. Маючи хорошу матеріальну базу (6 кабінетів російської та української мови, 2 кабінети дитячої літератури), викладачі постійно удосконалювали навчально-методичне забезпечення. Активно працювали з кафедрами Харківського державного університету ім. Горького (нині університет ім. В.Н. Каразіна) та Харківського державного педагогічного інституту (нині Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди).

Члени циклової комісії (Гуд Р.Б., Червоненко Р.А., Савельєва К.Б.) рецензували підручники, укладали методичні рекомендації, видавали навчальні посібники.

Предметом уваги викладачів предметно-циклових комісій була позааудиторна робота. Частими гостями в педагогічному училищі були поети І. Євса, Л. Болеславський, Р. Левін, А. Перерва, Л. Тома, Р. Третьяков, І. Перепеляк та ін. Із концертною програмою не раз виступала О. Леснікова.

Із 1980 року діяв літературний театр під керівництвом Савельєвої К.Б.

На базі предметно-циклової комісії викладачів української мови та літератури Міністерством освіти і науки України було організовано й проведено 3 проблемних семінари (1984-1989 р.р.); Усеукраїнську олімпіаду знавців рідної мови та народознавства (1992р.); укладено й упроваджено 6 навчальних програм (автори Гуд Р.Б., Савельєва К.Б., Лигус О.Ф.).

Із реорганізацією педагогічного коледжу в гуманітарно-педагогічний інститут була організована кафедра української та російської філології (2004 р.). Завідувачами кафедри були Лигус О.Ф. (із 2004 р.), Хомік О.Є (із 2006 р.), Волкова І.В. (із 2008 р.), Бабакіна О.О. (із 2013 р.).

Із 2014 року кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Демченко Н.Д.

У той період основним напрямом наукової діяльності викладачів кафедри було дослідження організаційно-методологічних засад філологічної підготовки вчителя для сучасної школи ХХІ століття у контексті інтеграції України в європейський освітній простір, результатом чого стало ліцензування спеціальності 035 Філологія освітньо-професійної програми Українська мова та література, тобто кафедра стає випусковою.

Із 2017 року назву кафедри змінено на кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання.

Потенціал кафедри становить: 20 викладачів, із них 8 доцентів (Бабакіна О.О.. Волкова І.В., Демченко Н.Д., Крехно Т.І., Масло О.В., Міняйло Р.В., Петриченко Л.О., Романова І.В.), 1 доктор педагогічних наук (Петриченко Л.О.), 6 кандидатів філологічних наук (Демченко Н.Д., Волкова І.В., Крехно Т.І., Масло О.В., Міняйло Р.В., Романова І.В.), 4 кандидати педагогічних наук (Бабакіна О.О., Давидченко І.Д., Полякова І.В., Чала А.Г.), 1 заслужений працівник освіти (Мицюра І.О.). Посаду професора обіймають 3 члени кафедри (Бабакіна О.О., Крехно Т.І., Петриченко Л.О.), посаду доцента – 6 (Волкова І.В., Масло О.В., Міняйло Р.В., Полякова І.В., Романова І.В.,Чала А.Г.), старшого викладача – 4 (Кордулян М.І., Мицюра І.О., Оловаренко О.І., Перепелкіна Т.В.).

Результатами науково-дослідної роботи кафедри є: монографії, навчальні посібники, численні науково-методичні розробки, публікації; участь викладачів і студентів у науково-методичних конференціях різних рівнів; дипломи, отримані студентами на всеукраїнських конкурсах наукових студентських робіт; перемоги студентів у Міжнародному конкурсі української мови імені Петра Яцика, у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Кафедра шанує своїх ветеранів, які все життя присвятили освітянській роботі й мають високі звання: Гуд Р.Б. (заслужений учитель Української РСР, 1987 р.), Киричок С.Т. (заслужений працівник освіти України, 2003 р.), Мицюру І.О. (заслужений працівник освіти України, 2004 р,), Савельєву К.Б. (заслужений працівник освіти України, 2007 р., нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України), Лигус О.Ф. (нагороджена Грамотою Верховної Ради України).

Наші викладачі – колектив однодумців, що спрямовують свої зусилля на високу професійну підготовку майбутніх освітян.

На кафедрі організовано наукові гуртки, що сприяють культуромовній, літературній, методичній підготовці майбутніх філологів та фахівців нефілологічного профілю.

Упродовж навчального року в академії була проведена низка аудиторних і позааудиторних заходів, присвячених ювілейній даті: засідання круглих столів, науково-практичні конференції, зустрічі з випускниками нашого закладу, екскурсії здобувачів вищої освіти до музею академії з метою ознайомлення з історичним шляхом становлення й розвитку ЗВО від педагогічних курсів імені Г.С. Сковороди до КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради тощо.

Активними організаторами та учасниками цих заходів були викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання та здобувачі вищої освіти.

Родзинкою святкування ювілейної дати став виховний позааудиторний захід «Стежками історії кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання» ̶ екскурс в історію створення й становлення навчального закладу в цілому й кафедри зокрема, ̶ який був проведений 13 листопада. Учасниками його були викладач кафедри, випускники минулих років, які нині працюють у нашому ЗВО, здобувачі вищої освіти, які мали нагоду ще раз доторкнутись до славетної історії нашого педагогічного закладу та кафедри.

До слова були запрошені викладачі кафедри Петриченко Л.О., Бабакіна О.О., Демченко Н.Д., Лигус О.Ф., Провона І.О., випускники минулих років. 

Вони зі щирою вдячністю, теплотою та любов’ю згадували свої студентські роки, своїх педагогів, які навчали не лише професійним предметам, а й умінню відстоювати свою власну позицію та водночас були прикладом людяності, небайдужості до людей, любові до життя, висловлювали слова подяки своєму шанованому навчальному педагогічному закладу, що став для них рідною домівкою. 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

конкурсу творів-есе з психології в рамках проведення 

ІV Міжрегіональної науково-практичної конференції

з профорієнтації та професійного вдосконалення психологів

 «Харківський осінній марафон психотехнологій – 2020»

здобувачів вищої освіти І курсу спеціальності 053 Психологія:

Масловську Валерію

Ярему Єлизавету

Плотникову Єлизавету

Зеленову Валерію

та висловлюємо вдячність керівникові наукових робіт, к.псих.н, доценту, доценту кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Бужинській Світлані Миколаївні!

МУЗЕЙ ПРИРОДИ ЯК ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ДЛЯ  ВДОСКОНАЛЕННЯ ФАХОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

11 листопада 2020 за планом роботи біологічного гуртка відбулася онлайн-конференція "Музей природи як освітній простір для вдосконалення фахових компетентностей" за участі провідного наукового співробітника Музею природи ім. В. Н. Каразіна Зіненка Олександра Івановича. На конфереції були присутні здобувачі вищої освіти 111-бп, 211-бп, 311-бп груп та викладачі кафедри природничих дисциплін.

Секрет ефективності коучингу

11 листопада 2020 о 13:30 для здобувачів освіти психолого-педагогічного факультету було проведено он-лайн майстер-клас Альони Карпенко - професійного коуча (ICU), психолога, авторки та ведучої тренінгових програм на тему: "Секрет ефективності коучингу".

Програма майстер-класу:

Цо таке коучинг? Яким чином коучинг пов’язаний з психологією?

Секрет ефективності коучингу?

Чому коучинг коштує дорого?

Чарівні питання в коучингу?

Відбулася демонстрація роботи методу на прикладі моделі GROW.

Он-лайн нарада за підсумками проведення  ІІІ етапу сертифікації учителів

10 листопада 2020 року викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Толмачова І.М. та Кузнецова О.В., що є експертами з вивчення практичного досвіду вчителів, взяли участь у онлайн-нараді за підсумками проведення ІІІ етапу сертифікації.

Захід проведено працівниками Управління Державної служби якості освіти у Харківській області.

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

1. Незалежне тестування учасників сертифікації;

2. Самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

3. Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Результати пілотної сертифікації вчителів початкових класів буде визначено до 11 грудня 2020 року.

З 12 жовтня по 06 листопада 2020 року Державна служба якості освіти України здійснювала вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Від Харківської області працювали 52 експертні групи, що спілкувалися з педагогами різних регіонів України.

В ході онлайн-наради було проаналізовано результати організації та проведення процедури експертного оцінювання професійних компетентностей учителя початкових класів під час сертифікації.

10 листопада 2020 року для здобувачів вищої освіти спеціальностей 091 Біологія, 013 Початкова освіта, 035 Філологія, 053 Психологія, 073 Менеджмент психолого-педагогічного факультету було проведено майстер-клас в он-лайн форматі на платформі ZOOM на тему: «Як молодому спеціалісту отримати першу роботу?»

У процесі майстер класу було розкрито основні аспекти функціонування механізмів професійного іміджування, з опорою на ідеї само презентації: утворення власного образу, управління справленим враженням, само презентації здобутих результатів, що дало змогу майбутнім фахівцям проаналізувати зміст та значення «особистого» та «професійного» капіталу.

Спікерка майстер-класу: Ірина Проненко – магістр психології, спеціаліст з управління персоналом, тренер Центра управлінського консалтинга «Софія», координатор школи «HR-generalist + IT-recruiting».

Проєкт реалізації академічної мобільності

Протягом усього тижня в межах внутрішньої академічної мобільності було проведено цікаве онлайн-спілкування між філологічною та журналістською спільнотою Волинського національного університету імені Лесі Українки та викладачами, студентами психолого-педагогічного факультету Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Попри карантинні обмеження, віртуальне літературне спілкування між обома закладами, на яке зібралося близько 100 осіб, було пізнавальним та захопливим.

Доцентка кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Харківської гуманітарно-педагогічної академії Ольга Масло та в.о. завідувача кафедри української літератури Волинського національного університету Віктор Яручик живописали різними барвами, описуючи культурний Ренесанс 20-х років XX століття.

Лілія Лавринович, декан факультету філології та журналістики, та Наталя Демченко, завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, на початку привітали учасників спільного проєкту «Схід і Захід разом» та наголосили на важливості організації таких заходів, що дозволяють, незважаючи на відстань, різний розвиток історичного, культурного модусу, усвідомити одне: ми єдині.

Розпочала онлайн-спілкування цікавою літературною мандрівкою Харковом першої половини XX століття Ольга Масло. Використовуючи живий ілюстративний матеріал, лекторка заглибилася в часи 18 століття, коли один із п’яти, вже офіційно визнаних, найвідоміших мудреців світу Г. С. Сковорода торував стежки культурної Слобожанщини. Не оминула Ольга Масло своєю увагою й багате на події та постаті 19 століття, коли було відкрито Харківський імператорський університет, де зароджувалося українське слово в осередку харківських романтиків, була друкарня, у якій Г. Квітка-Основ’яненко видавав журнал «Украинский вестник», а також уперше в Україні саме в університеті було надруковано всі шість частин «Енеїди» І. П. Котляревського. Історичні, культурні, етнографічні розвідки сприяли візуалізації минулих часів, кращому розумінню процесів Розстріляного Відродження. В. Еллан-Блакитний, М. Хвильовий, М. Куліш та Л. Курбас, Майк Йогансен, М. Семенко – такий далеко не повний перелік творців модерної літератури, життя яких було безпосередньо пов’язане з Харковом і про яких упродовж двох лекцій лекторка розповідала, збагачуючи зібраний матеріал «живими» фотокартками, що промовляли з далекого минулого.

Яручик Віктор Павлович, в.о. завідувача кафедри української літератури Волинського національного університету, протягом двох днів науково, структуровано, із представленням цікавої презентації прочитав лекцію «Українська література 10-30-х років XX століття: тенденції, стильові особливості, періодизація». Перший день зустрічі був присвячений представленню загальної панорами літературного життя вищезазначеного періоду, а саме: принципам та проблемам періодизації, історичним та політичним обставинам, освіті, розвитку театрального, образотворчого, монументального мистецтва. Студенти та викладачі Харківської гуманітарно-педагогічної академії на другий день лекцій дізналися багато цікавого про літературно-мистецькі видання: часопис «Книгар», «Літературно-критичний альманах», «Літературний ярмарок»; а також про діяльність Д. Загули, Г. Михайличенка, несправедливо забутих критикою; осередки літераторів-символістів, аванґардне мистецтво; про творчість В. Поліщука, який символічно єднає Волинь та Харківщину, адже народився на Волині, а творив у Харкові.

Подорож у часі була настільки реальною, що зсувався простір, і слухачі опинялися в центрі бурхливих подій творення нового мистецтва, ставали німими свідками тридцятих років, коли поступово стиралося поняття «людина», а модерне мистецтво перетворювалося на порожні соціалістичні гасла.

Завдяки можливостям онлайн-спілкування, відстань перестала бути для обох закладів перешкодою, і викладачі та студенти переймали досвід незаанґажованого роз’яснення суперечливих процесів минулого. Сподіваємося, що такі зустрічі будуть продовжуватися й надалі.

Створюємо україномовний контент

Із метою популяризації української писемності та мови 09 листопада 2020 року о 12.00 Комунальна установа «Харківський обласний центр молоді» https://www.facebook.com/kh.hocm разом із представницею Комунального закладу «Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова» Харківської обласної ради Юлією Стаднік для студентів освітньої професійної програми Українська мова та література провели вебінар на платформі Zoom, присвячений Дню української писемності та мови.

Студенти із захопленням прослухали цікаві факти з історії української мови, про зміни у чинному правописі, а також про нові тенденції в сучасній українській літературі.

Круглий стіл «Життєлюбний сміхотворець Остап Вишня»

Сьогодні в День української мови та письменності викладачі та студенти академії та структурного підрозділу коледжу традиційно прилучилися до написання диктанту єдності.

Також саме в цей день відбулося відкриття ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка та ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Тарас Григорович як людина, яка пройшла нелегкий життєвий шлях, вірив: «Якби Бог поміг оце мале діло зробить, то велике само б зробилося». Через століття український меценат Петро Яцик також сказав, що з малого бере початок велике. Завідувачка кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Наталя Демченко звернулася до присутніх з привітальним словом, ознайомила з умовами проведення цьогорічного І (академічного) етапу.

Студенти коледжу педагогічного відділення (дошкільної та початкової освіти), аспірантка академії Кривенко Юлія, викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання провели круглий стіл «Життєлюбний сміхотворець Остап Вишня», на якому вшанували пам’ять великого українця, чудового письменника, життєствердної людини Павла Михайловича Губенка – усім нам добре відомого Остапа Вишні. Студенти нагадали про основні віхи його життя, особливо ті, що були пов’язані з нашим містом, яке як благословило його в широку літературну дорогу, так, на жаль, стало місцем його ув’язнення. Ще раз почули його іскристе слово, побачили, які твори можна прочитати з дітьми. А Господаренко Влада, студентка 31 д групи, прочитала свої гуморески, які, за її словами, написала під впливом усмішок Вишні.

День української писемності та мови

9 листопада 2020 року доцентом кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання разом зі студентами групи 111 уф проведено круглий стіл до Дня української писемності та мови. Серед присутніх – не тільки студенти, які свідомо обрали стежку української словесності, але й професорсько-викладацький склад кафедри, а також цікавий гість – кандидат економічних наук Андрій Німкович.

Присутні виявилися наснажені радіодиктантом національної єдності, а тому гідно продовжили роботу під час круглого столу.

До слова були запрошені Наталя Демченко – завідувач кафедри української лінгвістики, літератури, та методики навчання, доцент, кандидат філологічних наук, яка змотивувала студентську молодь, висловила побажання плідної роботи; Андрій Німкович – голова громадського об’єднання «Платформа змін», який виступив із доповіддю «Спілкуйся українською».

Жукова Анастасія, Чайкіна Вероніка, Єрьоміна Анна – студентки-філологи – підготували цікаві завдання щодо ролі та значення української мови.

У цілому формат заходу можна визначити як інтерактивний, науково-практичний.

Дякуємо усім небайдужим до українського слова та чекаємо на наступні цікаві зустрічі.

А яким книжкам надаєте перевагу Ви?

Традиційно у День української писемності та мови студенти, викладачі, адміністрація академії долучилися до написання, цьогоріч ювілейного, ХХ Радіодиктанту національної єдності.

Викладачі створили для студентів конференції, а їх було 150, на платформі Zoom і доєдналися до прямого етеру «Українського радіо». Наші студенти, які навчаються за індивідуальним планом-графіком і працюють у школі разом із учнями доєднались до академічної спільноти.

Пряма трансляція спецпроєкту розпочалася о 9:00, наживо з читальної зали Національної бібліотеки імені Вернадського журналісти «Суспільної студії», Роман Коляда й Інна Москвіна, розказували, як пишуть диктант відомі українські діячі і зірки, зокрема: Катерина Павленко та Тарас Шевченко з гурту Go_A, Іван Леньо («Kozak System»), Марк Галаневич («ДахаБраха»), актори Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Калантай, Геннадій Попенко, акторка Наталія Сумська.

О 9.30 у студії почала зачитувати текст відома акторка Римма Зюбіна. Автором цьогорічного диктанту «Виклики книжкової ери» став письменник і видавець Іван Малкович, а науковою консультанткою проєкту – докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко.

Усі охочі з радістю долучились до написання радіодиктанту.

ПРИРОДНИЧІ МУЗЕЇ В МИНУЛОМУ ТА СУЧАСНІЙ НАУЦІ

У рамках внутрішньої академічної мобільності 9 листопада 2020 року було проведено відкриту онлайн-лекцію "Природничі музеї в минулому та сучасній науці" у явій взяли участь здобувачі освіти спеціальності 091 Біологія та викладачі кафедри.

Лектор – Зіненко Олександр Іванович, кандидат біологічних наук, викладач кафедри мікології та фітоімунології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, провідний науковий співробітник Державного музею природи ХНУ ім. В. Н. Каразіна.

Модератор онлайн-лекції: старший викладач кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Прокопенко Людмила Іванівна.

Заняття викликало як у майбутніх бакалаврів біології, так і у викладачів кафедри неабияку цікавість та доплитівість. Тож, за підсумками відкритої онлайн-лекції було підкреслено важливість подальшої співпраці та сумісного проведення навчальних занять.

Інтегрований курс онлайн-лекцій "Інклюзивна освіта" із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна"

З 10 жовтня по 07 листопада 2020 у рамках святкування Днів програми ЄС Еразмус+ 2020, спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії було організовано інтегрований курс онлайн-лекцій "Інклюзивна освіта".

ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ "ПЕРША ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКАХ"

На кафедрі природничих дисциплін існує добра традиція залучати до участі в освітньому процесі фахівців різних галузей. Сумісно з волонтерами товариства Червоного Хреста в Харківській області систематично проводяться майстер класи з надання першої допомоги при нещасних випадках.

6 листопада було проведено он-лайн лекцію «Перша допомога при нещасних випадках» за участі координатора з першої допомоги Червоного Хреста в Харківській області Костянтина Мельника, у якій взяли участь як здобувачі вищої освіти різних факультетів, так і викладачі кафедри природничих дисциплін.

Дякуємо координатору зустрічі Прокопенко Людмилі Іванівні та координатору з першої допомоги Костянтину Мельнику за змістовну та цікаву зустріч!

Формування толерантності серед здобувачів освіти, як умова створення безпечного освітнього середовища

5 листопада 2020 року з метою усвідомлення ціннісних орієнтацій здобувачами освіти на засадах толерантності та здійснення аналізу умов побудови безпечного освітнього середовища, здобувачі освіти спеціальності 013 Початкова освіта, 053 Психологія, 073 Менеджмент та викладачі кафедри брали участь у вебінарі на тему: «Формування толерантності серед здобувачів освіти, як умова створення безпечного освітнього середовища». Спікерками заходу були: д.п.н. О. І. Рассказова, к.п.н. Н. В. Тарасенко.

У ході заходу узагальнили шляхи упровадження принципу «рівне ставлення до всіх», визначили причини та шляхи усунення всіх видів дискримінації, познайомились із проєктом «Уроки толерантності», який втілюється на волонтерських засадах викладачів та здобувачів освіти академії.

ІНТЕГРОВАНИЙ КУРС ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЙ «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА» ІЗ ЗАЛУЧЕННЯМ ІНОЗЕМНИХ ФАХІВЦІВ ПРОВІДНИХ ЗВО ТА РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ УСТАНОВ ІТАЛІЇ

|10.10.2020-7.11.2020|

У рамках святкування Днів програми ЄС Еразмус+ 2020, спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії було організовано інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії. 

Під час вебінарів було впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії. Зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами. 

Викладачі кафедри із задоволенням прослуховують лекції та поглиблюють свої знання щодо інклюзивної освіти в школах та закладах вищої освіти. 

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО БІОЛОГІЧНОГО ГУРТКА

3 листопада об 11.30 відбулося онлайн-засідання студентського наукового гуртка на тему "Основні правила написання та оформлення науково-дослідних робіт".

Порядок денний засідання біологічного гуртка:

1. Оформлення бібліографічних посилань та списків використаних джерел до наукових робіт. Академічна доброчесність. 

Доповідач: завідувач бібіліотеки ХГПА Самойлова С.Б.

2. Концептуальний апарат наукового дослідження.

Доповідач: завідувач кафедри природничих дисциплін, доктор педагогічних наук, доцент Молчанюк О.В.

3. Пошук, накопичення та опрацювання наукової інформації.

Доповідач: викладач кафедри природничих дисциплін, кандидат сільсько-господарських наук, доцент Пальчик О.О.

Булінг як різновид насилля серед молоді

3 листопада 2020 року згідно з річним планом соціально-психологічної служби академії було проведено тренінгове заняття для здобувачів вищої освіти з метою попередження та профілактики проявів булінгу (цькуванню) на тему: "Булінг як різновид насилля серед молоді".

1 листопада – день заснування Європейського союзу

До Дня заснування Європейського Союзу кураторами груп Акімовою О.М., Кузнецовою О.В. та здобувачами освіти 31-по та 111-по груп спеціальності «Початкова освіта» було проведено віртуальний дайджест «1 листопада – день заснування Європейського союзу». У ході заняття буди розкрито етапи становлення, основи політичного устрою, основні аспекти формування політики спільного ринку, міжнародної торгівлі та шляхи освітньої траєкторії країн-учасниць  Європейського Союзу.

Вивчення і впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення

У рамках наукового співробітництва з закладами вищої освіти України здобувачі освіти спеціальності 013 Початкова освіта брали участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій 102-річниці з дня народження В. О. Сухомлинського на тему: «Вивчення і впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення», що відбувалась 1-2 жовтня 2020 року на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Науковими керівниками майбутніх фахівців були: О. М. Акімова, В. І. Одарченко, І. М. Толмачова.

Як сприяти мирному вирішенню конфліктів в освітньому просторі?

Із метою ознайомлення здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми Українська мова та література з стратегіями поведінки в конфліктних ситуаціях, алгоритмами вирішення конфліктів, чинниками провокування конфліктів та прийомами їх запобіганню 28 жовтня було проведено освітній тренінг щодо врегулювання конфліктів у колективі.

Практичний психолог академії Марина Надточий надала низку рекомендацій щодо встановлення ефективної комунікації під час виробничих відносин.

Здобувачі вищої освіти під час тренінгу формували уміння виявляти та вирішувати проблеми, оволодівали навичками застосовувати набуті знання у практичних ситуаціях.

Шляхи розвитку досліджень та інновацій в Україні

27 жовтня 2020 року викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту взяли участь в онлайн-заході - відкритій дискусії «Шляхи розвитку досліджень та інновацій в Україні» за підтримки Ініціативи «Програми та інструменти підтримки розвитку інноваційної сфери України», яка виконується в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейською Комісією.

Слово українське живе, бо зродилося з Любові.

Слово українське сильне, бо зросло на Вірі.

Слово українське віще, бо несе під серцем Надію.

Слово українське чесне, бо освячене Правдою.

Слово українське заповітне, бо покликане

здобути Волю.

Ярема Гоян

Прекрасна новина! Традиційно від 27 жовтня 2020 року контент-менеджер Видавничого дому «Школа» Гаврилова Дар’я Андріївна розпочала проведення практичних аудиторних занять із основ редагування для студентів-філологів і викладачів кафедри, під час яких поділиться секретами професійної майстерності.

Метою проведення таких зустрічей із фахівцем-практиком є опанування студентами необхідних теоретичних знань і практичних навичок із редагування текстів, що написані в будь-якому з жанрів і стилів української літературної мови.

На початку зустрічі гостиня змотивувала здобувачів вищої освіти розповіддю про власний професійний шлях становлення як контент-менеджера від навчання в Харківському коледжі за спеціальністю 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) до магістратури спеціальності 061 Журналістика.

Практичні заняття проходитимуть у вигляді майстер-класів на платформі Zoom. Пані Дар’я на першому занятті докладно розповіла слухачам про етапи праці редактора на прикладі роботи Видавничого дому «Школа», продемонструвала особливості редакторського втручання у матеріали видання, відкрила деякі секрети редакторсько-видавничої царини, поділилася авторськими лайфхаками.

Майбутнім філологам та викладачам було цікаво дізнатися про особливості роботи в друкованому ЗМІ та інтернет-виданні.

Бажаємо нашим здобувачам вищої освіти творчого натхнення та перших перемог в опануванні знаннями з редакторської справи!

Особливості організації  освітнього процесу           в Новій українській школі

21 жовтня 2020 року для здобувачів освіти спеціальності 035 Філологія освітньої програми Українська мова і література (бакалаврів другого, третього, четвертого року навчання) було проведено онлайн тренінгове заняття «Особливості організації освітнього процесу в Новій українській школі».

Із метою ознайомити учасників тренінгу з основними положеннями Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»; із особливостями організації освітнього простору в умовах реформи «Нова українська школа»; із методиками застосування LEGO-технології в контексті початкової мовно-літературної освіти; змоделювати інтегрований та діяльнісний підхід до вирішення завдань початкової мовно-літературної освіти; сприяти формуванню фахової компетентності, спрямованої на забезпечення реалізації завдань мовно-літературної галузі загальної середньої освіти на основі дотримання принципів послідовності, наступності і перспективності навчання тренери-педагоги з питань забезпечення початкової освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа» професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Тетяна Крехно та доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Юлія Блудова, викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Олена Ільїна провели тематичні тренінги за допомогою платформи Zoom.

Викладачі кафедр із задоволенням долучились до перегляду й обговорення виступів. Були запрошені директор Харківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 19 Харківської міської ради Харківської області Ольга Булавінцева і заступник директора із навчально-виховної роботи Тетяна Коваленко.

Здобувачі вищої освіти активно обговорювали й коментували актуальні питання сучасної середньої освіти й звернулися з проханням й надалі проводити такі тренінги.

23 жовтня 2020 року о 15:00 на платформі Zoom відбувся віртуальний дайджест, присвячений 100-річчю Академії! До участі були запрошені: професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, стейкхолдери, вчителі Нової української школи, випускники минулих років та здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету. Дякуємо кожному, хто долучився до участі!

"Детермінанти девіантної поведінки"

22 жовтня 2020 року о 17.00 доцент кафедри психології та педагогіки Харківської державної академії культури Віденєєв Ігор провів онлайн-лекцію на тему "Детермінанти девіантної поведінки". Участь приймали викладачі та здобувачі освіти Харківської державної академії культури, а також викладачі та здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Питання, що розглядалися: поняття про девіації і девіантну поведінку; фактори, що детермінують девіантну поведінку; непатологічні і патологічні форми девіантної поведінки.


12 та 13 жовтня 2020 року студенти і викладачі академії взяли участь у серії вебінарів та майстер-класів, присвячених щорічному заходу "Дні кар'єри ЄС". Фахівці у сфері працевлаштування та представники провідних українських та європейських компаній поділилися власним досвідом стрімкого професійного розвитку, розповіли про можливості навчання та працевлаштування за кордоном, провели тренінги, присвячені формуванню softskills, презентували програми Еразмус+ для активної молоді. 

Другий день вебінару був присвячений організації ярмарку вакансій, де роботодавці, представники компаній та HR-менеджери розкрили секрети успішної професійної діяльності та кар'єрні можливості у різних напрямах.

Вебінар Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти України та компанії  Plagiat.pl

З метою формування професійно-орієнтованого ставлення до академічного плагіату та ознайомленням із новітніми розробками технологічних, правових і процедурних заходів системи StrikePlagiarism.com, 8 жовтня 2020 року професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту брав участь у вебінарі, організованим Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти України та компанією Plagiat.pl. 

Спікерами були - виконавчий директор Plagiat.pl Алі Тахмазов та директор по бізнес-розвитку Plagiat.pl в Україні – Максим Маєвський. 

Учасники заходу отримали сертифікати про успішне опанування матеріалами вебінару від команди StrikePlagiarism.com.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ!

День учителя.mp4

Майбутнє України, її місце у європейській спільноті починається з любові,  гордості, поваги і небайдужості до рідного краю.

4 жовтня студенти 11по та 211уф разом із викладачками кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Ольгою Масло і Марією Кордулян подорожували мальовничою Краснокутщиною, де кожний куточок (старовинні садиби Харитоненків, Шидловських, Кенігів) нагадує про відданість, безкорисливість і любов до нашої Слобожанщини. Нам є ким і чим пишатися! 

Круглий стіл «Ідеї В.О. Сухомлинського в реаліях школи ХХІ ст.»

  2 жовтня 2020 року на платформі Zoom відбувся Круглий стіл «Ідеї В.О. Сухомлинського в реаліях школи ХХІ ст.». Зустріч організовано та проведено в межах співпраці кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький) та кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради (м. Харків).

Модератори зустрічі:

 Прибора Тетяна Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький);

  Одарченко Вероніка Ігорівна – кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

У круглому столі взяли участь 48 осіб, серед яких:

- Толмачова Ірина Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради;

- Акімова Олена Михайлівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради;

- Блудова Юлія Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

- Студенти і магістранти ЦДПУ ім. В. Винниченка та КЗ «ХГПА» ХОР спеціальностей 013 Початкова освіта, 073 Менеджмент.

  Учасники Круглого столу наголосили на необхідності подальшого вивчення науково-педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського та цілеспрямованого впровадження ідей видатного педагога в реаліях школи ХХІ ст. Здобувачі вищої освіти обговорили результати наукових розвідок із питань реалізації авторських підходів В.О. Сухомлинського в ході забезпечення освітнього процесу у Новій українській школі.


«Уникнення помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності»

У рамках програми академічної мобільності 1 жовтня 2020 року відбулася міжвузівська лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради на тему «Уникнення помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності» для спеціальностей Початкова освіта та Дошкільна освіта.

Лектор – Тетяна Прибора – доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький)., та співлектор - Юлія Блудова – доцент кафедри педагогіки психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР (м. Харків ) в умовах пандемії в 2020-2021н.р. розпочали дистанційний курс на онлайн-платформі Zoom в межах освітнього компонента «Методологія та методи науково-педагогічних досліджень. Методика викладання педагогіки у ЗВО» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня.

Наукові консультанти: доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Ткаченко О. М. й доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Петриченко Л. О.

Модератор лекції: кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Одарченко В.І.

Під час лекції були розглянуті наступні питання: зміст та вимоги до академічної доброчесності, види порушень академічної доброчесності, запобігання академічного плагіату та його виявлення у наукових роботах.

У підсумку викладачі підкреслили важливість подальшої співпраці та сумісного проведення навчальних занять з педагогічної проблематики.

Основи нейропсихології

30 вересня 2020 року о 13.30 на платформі zoom відбулась он-лайн лекція Гарюшкіна Дмитра Сергійовича, голови Асоціації нейропсихологів України, викладача кафедри психіатрії, наркології та психології Одеського національного медичного університету (ОНМедУ) ім. М. І. Пирогова на тему: "Основи нейропсихології" для студентів психолого-педагогічного факультету. До участі були залучені викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, а також здобувачі освіти, які навчаються на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівнях вищої освіти за спеціальностями 053 Психологія та 013 Початкова освіта. У лекції розповідалося про основи наукових досліджень та новітні технології у галузі нейропсихології.

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР "ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В ГАЛУЗІ БІОЛОГІЇ В УМОВАХ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ"

29 вересня викладачами кафедри природничих дисциплін було організовано та проведено науково-практичний семінар "Організація науково-дослідницької діяльності здобувачів освіти в галузі біології в умовах компетентнісного підходу" для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 091 Біологія. 

Здобувачі вищої освіти отримали корисну інформацію щодо організації науково-дослідної роботи на кафедрі природничих дисциплін та загалом в академії; ознайомилися з особливостями організації та проведення конкурсів студентських наукових робіт і спеціалізованих олімпіад; дізналися про особливості підготовки та оформлення наукових робіт, статтей, тез доповідей тощо. 

Освітній Хакатон до Дня європейських мов

Уже традиційно з 2011 року за ініціативи Ради Європи відзначається Європейський день мов, метою якого є сприяння та популяризація багатомовності в Європі. І цьогоріч наша академія не залишилася осторонь. Кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із кафедрою іноземної філології та відділом міжнародних зв’язків та академічної мобільності започаткували проведення Освітнього Хакатону, метою якого є розвиток ідеї крос-культурної комунікації зі збереженням лінгвістичної унікальності мов країн світу. 

Так, 22 вересня 2020 року викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Давидченко І.Д., Демченко Н.Д. та Гейдел А.М. був проведений освітній івент «Сторінками літопису європейської літератури», під час якого студенти 311 уф групи розповіли цікаві факти з біографії письменників Європи, підготували цікаві та змістовні відеопроєкти. Цей захід знайшов відгук у молоді і дав змогу переосмислити прочитану літературу.

23 вересня 2020 року викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Демченко Н.Д. та Гейдел А.М. був проведений захід «Літературні посиденьки», до якого долучилися студенти-філологи психолого-педагогічного факультету. Здобувачі вищої освіти Освітньо-професійної програми Українська мова та література 211 уф групи розповіли про новинки європейської літератури. Цікаві презентації та буктрейлери не залишили байдужими студентів-першокурсників цієї спеціальності, вони активно долучилися до процесу обговорення. Учасники освітнього хакатону порадили, яку літературу варто прочитати; розповіли, як правильно обрати книгу. Демченко Наталя наголосила на важливості проведення заходу, адже література – це той самий міст, які з’єднує людські душі. Дискусія пройшла в дружній та сприятливій атмосфері, бо надзвичайно добре бачитися з тими, хто тебе розуміє, обмінюватися з ними думками, і, звичайно, слухати. Цікава вікторина та факти про європейські мови завершили захід, але учасники та гості одноголосно вирішили зустрітися ще раз на «Літературних посиденьках».

Вітаємо, Литвин Єлизавету Анатоліївну студентку педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, яка стала лауреатом районного етапу міського конкурсу «Молода людина року - 2020» у номінації «Студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації». 

Бажаємо феєрії яскравих вражень, позитивних емоцій і справжньої гордості душі. 

Згадалися моменти, 

Веселі шкільні дні.

Але ми вже студенти,

Ми вже не школярі. 


Так швидко серце б'ється,

Вистрибує з грудей.

Кожен із нас — студентів — 

Майбутнє для людей.


Ми маєм опір, мусимо

І далі йти вперед.

Ми землю можем зрушити,

Як каже Архімед.

Тепер всі ми — родина,

Як сестри і брати.

Бажання в нас невпинне

В життя доросле йти.


Чекаємо навчання, 

Нам буде до снаги.

Відкрила академія 

Для нас нові шляхи.



Анастасія АНДРЄЄВА

111-ПО

ВИБОРИ ГОЛІВ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

18 вересня 2020 року представники студенства психолого-педагогічного факультету обирали нову голову (згідно статті 40 Закону України про вищу освіту). За результатами підрахунку голосів перемогу здобув Хлиповка Леонід (студент 2 курсу). Вітаємо нову голову психолого-педагогічного факультету з перемогою на виборах. Бажаємо натхнення, творчої енергії, успішного навчального року та позитивних результатів. 

Заступниками голови психолого-педагогічного факультету були обрані Білоус Катерина, Денисова Маргарита, Євдокименко Дарина, Литвин Єлизавета, Пішоха Марія, Пронюшкіна Марія, Тома Анна,  Хорсун Ніна. Бажаємо натхнення, творчої енергії, успішного навчального року та позитивних результатів.

16.09.2020 року було проведено вебінар на тему "Використання електронної платформи Erudito в освітньому процесі початкової школи" 

Викладачі і студенти психолого-педагогічного факультету долучилися до обговорення нагальних проблем освітнього процесу з огляду на необхідність пошуку нових форм роботи з учнями у форматі дистанційного навчання за умов належної вмотивованості. 

Організатор вебінару - керівник команди розробників електронного ресурсу Erudito Євген Керея, яка співпрацює з видавництвом "Ранок". Він представив програму Erudito, показавши її важливість в сучасній школі, її відповідність вимогам НУШ, приклади контенту на основі гейміфікації, інструментарій та особливості роботи з мобільним додатком з боку вчителя та учня, а також надав доступ до програми всім учасникам вебінару на особливих умовах. 

початок року в академії

Вітаємо 

Біляєва Сергія Борисовича 

із захистом докторської дисертації

У рамках святкування Днів програми ЄС Еразмус+ 2020, спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії буде організовано інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії.

Під час вебінарів буде впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії. Зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами.

📍 Курс розраховано на 1 кредит ECTS (15 год. аудиторних занять у форматі вебінарів та 15 год. самоосвіти).

Після успішного завершення курсу слухачам надається сертифікат.

📍 Дати проведення вебінарів: 10.10.2020; 17.10.2020;  24.10.2020; 31.20.2020; 7.11.2020

📍 Мова вебінарів: італійська, із синхронним перекладом на українську

📍 Технічне забезпечення: платформа Zoom


📌 Уся додаткова інформація, тематичний план лекцій та посилання на онлайн-ресурс доступу до курсу буде надано слухачам додатково. 

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

Виборча комісія факультету оголошує про реєстрацію кандидатів на посаду Голови Студентської ради у період по 17 вересня 2020 року

Реєстрація кандидатів на посаду Голови Студентської ради факультету здійснюється на підставі особистої заяви кандидата та резюме, у якому зазначаються усі досягнення в освітній, позааудиторній, науковій та громадській діяльності за попередні роки навчання.

Склад виборчої комісії:

Голова виборчої комісії – Пішоха Марія;

заступник Голови виборчої комісії – Колесник Антоніна;

секретар – Литвин Елизовета;

члени виборчої комісії – Чуденцова Діана, Секретьева Юлія.


Засідання студради факультету відбудеться 18 вересня 2020 року о 10:50

|01.09.2020| КОЛЕКТИВ КАФЕДРИ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН ЩИРО ВІТАЄ УСІХ З ДНЕМ ЗНАНЬ

Онлайн-привітання дивитися за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=z3U46ilQKrk&app=desktop


Вітаємо студентів 11-по групи 

з днем знань