Практика

ПСИХОЛОГІЧНА ПРАКТИКА З ЛЮДЬМИ З ОП

Практика здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності Психологія є найважливішою ланкою в системі професійного становлення магістра психології. В процесі практики з’являється можливість поєднати теоретичну підготовку майбутніх фахівців з їхньою практичною діяльністю. В період проходження практики закладаються основи практичних умінь і навичок, досвіду діяльності, розвитку професійних якостей особистості майбутнього фахівця.

Особливої уваги в системі практичної підготовки посідає практика «Психологічна практика з людьми з ОП». Під час практики здобувачі вищої освіти вивчають основні нормативно-правові акти, які регламентують діяльність практичного психолога із людьми з особливими потребами; опановують основні механізми організації та проведення психологічних досліджень; вивчають особливості вибору та застосування психодіагностичних методів, методів корекції та реабілітації у практичній діяльності психолога із людьми з особливими потребами; набувають практичних умінь і навичок надання психологічної допомоги людям з особливими потребами та їх родинам.


Навчальна практика 41 по

"Перші дні дитини в школі"

Вивчення процесу адаптації першокласників до навчання в школі – один із важливих напрямів підготовки майбутніх фахівців. Під час педагогічної практики «Перші дні дитини в школі», здобувачі освіти 41 по групи спеціальності 013 Початкова освіта були ознайомлені із методами та прийомами організації навчальної діяльності першокласників. У ході практики майбутні фахівці мали можливість продемонструвати власні уміння відображати особливості змісту, аналізувати методики проведення ранкових зустрічей "ранкове коло", аналізувати та документально оформлювати методики проведення уроків та занять у перші дні навчання дітей; проводити діагностичну роботу стосовно готовності дитини до школи; своєчасно проводити й заповнювати тижневу працездатність учня; визначати особливості протікання й рівень адаптації дитини до школи, визначати чинники дезадаптації; організувати з першокласниками роботу на перервах, на уроках; виготовляти унаочнення до уроків. Методисти: Олена Акімова, Олена Ільїна, Тетяна Отрошко.

Виховні заходи під час проходження педагогічної практики

Спеціальність 013 Початкова освіта

Фольклорна практика 211-уф

У рамках проходження асистентської практики

"Практика проведення ранкових зустрічей"

Ранкова зустріч.avi

"Інклюзивна освіта як модель соціального устрою"

Інклюзивна освіта.avi

Навчальна практика 42-по

"Перші дні дитини в школі"

Підсумки практики

"Перші дні дитини в школі"

Перше вересня! З цією датою у кожного пов’язані найсвітліші спогади. У пам’яті довго зберігається той день, коли ми вперше пішли до школи, вступили до першого класу. У цей день немає байдужих. Радістю повні і сьогоднішні хлопчики й дівчатка, які вперше прийшли до Нової української школи.

Поруч з першачками – мами, тата, бабусі, дідусі. Хвилюються усі. Але переймаються не лише батьки. Можна зрозуміти і хвилювання вчителя, який прийняв нове покоління в школу. Яким воно буде? По-особливому уважно придивляються до дітей вчителі – адже сьогоднішні першокласники такі малі, їм всього шість років.

Студенти 4 курсу психолого-педагогічного факультету переживали ці дні разом з першокласниками. У них проходила практика Перші дні дитини в школі.

Наші студенти перед практикою задалися питаннями: Якою є шестирічна дитина? Які її вікові особливості? Якими мають бути уроки в першому класі? Яким чином здійснюється індивідуальний підхід до дітей і як можуть допомогти вчителю батьки?

Всі ці питання постають з усією серйозністю особливо в перший тиждень навчання.

Як показали багато досліджень, а також наше безпосереднє спостереження за вчителями й дітьми, під час навчання шестирічних дітей необхідно враховувати важливі психологічні закономірності їх розвитку.

Наші спостереження за дітьми в перші дні навчання в школі показали, що в цей період й уроки повинні бути особливими. Тут ми підійшли до наступного питання: якими повинні бути уроки в перші дні навчання дитини в школі? Найбільш характерним для уроку цього періоду є включення в нього елементів гри. Відомо, що гра на уроці значною мірою допомагає дітям адаптуватися в школі, адже гра наближає умови навчання в школі до умов дитячого садка. Також в ситуації дидактичної гри першокласник засвоює програму значно успішніше, ніж в ситуації навчального заняття. Засвоєння нового відбувається без стресу, як само собою.

І тут ми впритул підійшли до наступного питання – здійснення індивідуального підходу. Питання це дуже складне і вимагає особливої уваги. У класі всі діти різні, вони по-різному сприймають і розуміють те, що говорить вчитель. У них різний темп роботи, різні здібності, навіть темперамент. Тому вже з перших днів навчання в школі здійснюється індивідуальний підхід до кожної дитини. Кілька дітей в класі, як правило, дуже непосидючі, часто відволікаються. Їх учитель бере під свою опіку, розмовляє з ними, з їх батьками, використовує різні вправи для концентрації уваги.

І накінець хотілося б трохи сказати про роботу з батьками. Відомо, що тісна співпраця педагога з батьками учнів дозволяє забезпечити єдність вимог і виховних впливів на дітей. Учитель з перших днів починає вивчати учнів та їх сім’ї: за особовими справами під час особистих бесідах. Проводяться анкетування. Більшість батьків з перших днів правильно розуміють завдання виховання дітей, правильно реагують на поради вчителя, чітко виконують рекомендації. І в роботі з батьками теж здійснюється диференційований підхід, враховуючи їх освітній і культурний рівень, спеціальність, зайнятість, матеріальне становище тощо.

Підсумовуючи вищесказане, хотілося б відзначити, що період навчання в перші дні дитини в школі дуже важливий і вимагає особливої уваги вчителя. Адже від того, як складуться відносини дітей один з одним, від тактовності вчителя в бесідах з батьками, дітьми, залежить і подальше життя класу, або цікава, дружна, або напружена, недоброзичлива. «Перші дні дитини в школі» – своєрідна точка відліку її подальшої шкільного життя.


Навчальна практика з природознавства і краєзнавства

Традиційно на базі ГОМІЛЬШАНСЬКОГО ЛІСНИЦТВА працює екологічний табір, де студенти других курсів проходять навчальну практику з природознавства і краєзнавства.

ПРОБНІ УРОКИ ТА ЗАНЯТТЯ В ШКОЛІ З ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ "Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ"

Чільне місце в професійно-педагогічній підготовці майбутніх фахівців початкової освіти займає педагогічна практика «Пробні уроки та заняття в школі» з природознавства та інтегрованого курсу «Я досліджую світ», яка відіграє провідну роль у формуванні професійних умінь та навичок реалізації природничої освітньої галузі в освітньому процесі початкової школи. Сучасний учитель, який творить майбутнє нашої країни має щоденно дбати про становлення моральності, духовності, людяності нової генерації учнів. Досягти цього можна шляхом щоденного використання у своїй професійній діяльності різноманітних сучасних активних та інтерактивних методів навчання, методів розвитку критичного мослення, реалізації проектної діяльності.

ПРОБНІ ЗАНЯТТЯ У ЗВО

У сучасній Україні створена міцна інформаційна база, що здатна забезпечувати в майбутньому ріст знань й їх ефективного використання. На сучасному етапі розвитку країни важливим стає перехід від освітньої концепції отримання знань, умінь, навичок, необхідних для діяльності в типових умовах відповідно до заданої кваліфікаційної характеристики, яка визначається посадою, до концепції, що припускає досягнення рівня професійної компетентності, та забезпечує синтез принципів фундаментальності й індивідуалізації, створення умов для успішної професійної і життєвої самореалізації особистості. В освітньому процесі закладу викладачі кафедри природничих дисциплін активно впроваджують інтерактивні технології навчання, широко використовують мультимедійні засоби навчання, методи розвитку критичного мислення, що сприяє діалогічності освіти та ефективному засвоєнню знань студентами. Такі заняття характеризуються науковістю та зв’язком теорії з педагогічною практикою.

ПРАКТИКА РАНКОВОГО КОЛА

Методика проведення уроку швидко змінюється відповідно до Концепції Нової української школи. Раніше першим етапом або структурним елементом уроку був організаційний момент, то за новою методикою проведення навчального дня навчальний процес потрібно розпочинати з ранкової зустрічі. Тому, на заняттях студенти активно практикують ранкові зустрічі, які обговорюють, роблять педагогічний аналіз з метою професійного самовдосконалення.

НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА З ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ

"Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ"

video_2020-02-18_16-11-06.mp4