Календар подій 2023-2024 н. р.

24 квітня 2024 року викладачами кафедри природничих дисциплін О. Борзик та О. Купіною за участі здобувачів освіти було організовано та проведено віртуальний експрес-навколосвітній тур «Унікальні природні місця». На заході були присутні здобувачі 1-3 курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія/091 Біологія та біохімія, здобувачі 2-го курсу спеціальності 013 Початкова освіта, здобувачі 3-го курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу КЗ "ХГПА" ХОР та викладачі кафедри.

КЗ ХГПА ХОР.docx
053 Психологія бакалавр.doc
013 Початкова освіта магістр.doc
011 Освітні, педагогічні науки.doc
091 Біологія та біохімія.docx
053 Психологія магістр.doc
ХПФК .docx
013 Початкова освіта бакалавр.doc
035 Філологія.docx

18 квітня 2024 року було проведено гостьову лекцію з освітнього компонента «Освітній менеджмент та управлінський процес у закладах освіти» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем).

Лектор: Бондар Т.І., директорка Комунального закладу «Чкалівський ліцей Чкалівської селищної ради Чугуївського району Харківської області», випускниця Харківського педагогічного училища.

18 квітня 2024 року в онлайн форматі проведено День відкритих дверей для майбутніх вступників на основі базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти. 

17 квітня 2024 року на Вченій раді Академії професорсько-викладацький склад на чолі з ректором академії - Галиною Федорівною Пономарьовою - вітали здобувачок-переможниць XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка - Кондратенко Ларису (здобувачку вищої освіти 511 уф групи), яка посіла 1 місце, і Переверзєву Вікторію (здобувачку освіти 31 по групи), яка посіла 3 місце  у  фінальному етапі – на загальнодержавному рівні, і їх керівниць - Ольгу Володимирівну Масло та Інну Олексіївну Проворну!  

Вітаємо вас і бажаємо успіхів у навчанні та визначних досягнень на життєвій ниві! 

17 квітня 2024 року викладачі кафедри природничих дисциплін взяли участь в ІV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку природничої освіти» в м. Переяслав (Університет Григорія Сковороди в Переяславі). 

17 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники і здобувачі Харківської гуманітарно-педагогічної академії взяли участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасна дитяча та юнацька література: реалії і перспективи» на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Обидві ХГПА пов’язує плідна співпраця, зокрема в аспекті реалізації спільного проєкту «Схід і Захід разом». 

17 квітня 2024 року на кафедрі природничих дисциплін проведений круглий стіл до Всесвітнього дня Довкілля на тему: «Дивні особливості наших птахів». До заходу була залучена науковий співробітник ТОВ «Нертус Агро» Т.Ю. Маркова. У заході взяли участь студенти 111бп, 211бп та 311бп груп і викладачі кафедри. 

Із 7 по 16 квітня 2024 року команда викладачів і здобувачів вищої освіти Академії, до якої входила здобувачка вищої освіти психолого-педагогічного факультету спеціальності 013 Початкова освіта Єлизавета ЛИТВИН, взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності від Еразмус + «Молодь нової генерації», що відбулася на базі центру Ceulaj у м. Моліна, Іспанія. Приймаючою стороною виступила громадська організація Almenaras. У програмі були задіяні представники освітнього й соціального секторів Іспанії, Греції, Хорватії та Румунії. За результатами успішного завершення програми міжнародної академічної мобільності учасниці отримали міжнародні сертифікати участі Youth exchange: Erasmus + у кількості 64 годин.

Литвин.pdf

11-12 квітня 2024 року викладачі кафедри природничих дисциплін взяли участь в Х Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Дистанційне навчання – старт із сьогодення в майбутнє». 

9 квітня 2024 року на платформі Zoom проведено інформаційну годину «Імунна система: твоя супер сила» з нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров'я. Бібліотека КЗ "ХГПА" продемонструвала фільм присвячений життєвому та науковому шляху нобелівського лауреата, пов'язаного з Харковом І. І. Мечнікова.

05 квітня 2024 року психолого-педагогічний факультет долучився до флешмобу «White card», організованого Українською Федерацією «Спорт заради розвитку» та підтриманим міжнародними фондами та закладами вищої освіти. Основна мета флешмобу «White card» – єднання з міжнародною спільнотою та всією Україною, усвідомлення унікальної здатності спорту згуртовувати людей навколо ідеї миру, дружби та розвитку.

У Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка відбувся фінальний етап Усеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності 013 Початкова освіта.

Переможницею конкурсу та володаркою диплома ІІІ ступеня стала студентка 3 курсу психолого-педагогічного факультету Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Варченко Марина (науковий керівник – Одарченко Вероніка Ігорівна, кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту).

Вітаємо молоду науковцю та її наукового керівника з цим вагомим здобутком!

02 квітня 2024 року для здобувачів вищої освіти академії був проведений круглий стіл «Молодь за здорове майбутнє» до Всесвітнього  дня здоров’я, який відзначається щороку 7 квітня, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ). 

01 квітня 2024 року для магістрантів 1-го року заочної форми навчання спеціальності 013 Початкова освіта було проведено інтерактивну лекцію на тему: «Створення та використання електронних робочих аркушів на уроках інтегрованого курсу "Я досліджую світ"».  

29 березня 2024 року напередодні Міжнародного дня птахів, який в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» відзначається 1 квітня, був проведений студентський круглий стіл «Птахи – наші друзі». До участі у заході були залучені здобувачі вищої освіти з спеціальності 091 Біологія і біохімія та студенти педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.    

Організатори - Ірина КАДЕНКО, доц., к.п.н., доцент кафедри природничих дисциплін, та Наталя ЧЕРНІКОВА, викладач кафедри природничих дисциплін.

28 березня 2024 року для здобувачів вищої освіти академії було проведено круглий стіл до Всесвітнього  дня боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно в ознаменування того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу (відзначається згідно з Указом Президента України від 22 березня 2002 року № 290/2002). 

18 та 25 березня 2024 року відбулися майстер-класи за участю поетес Кристини Домбровської та Малгожати Лебди в Римському університеті Ла Сапієнца у змішаному форматі (наживо та онлайн).

Майстер-класи у змішаній формі за участі відомих польських авторок організувала Польська академія наук – Відділ у Римі. Координаторка проєкту – директорка Агнешка Стефаняк-Грицко, а модераторами стали професор Луїджі Марінеллі й аспірантка Серена Буті з університету «La Sapienza» у Римі.

Інформаційний лист_Екозавр-2024.pdf

Для участі у Конкурсі учні до 12 квітня заповнюють форму Google за посиланням 

20 березня 2024 року у рамках внутрішньої академічної мобільності для 3-го курсу спеціальності 091 Біологія проведено онлайн-лекцію з освітнього компонента "Управління природоохоронною діяльністю та заповідна справа" на тему: "Управління в галузі організації, охорони і  використання ПЗФ". 

Лекторка - Ольга Безроднова, доцент, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки та екології рослин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

13.03.2024 – 19.03.2024 р.р. в онлайн форматі проведено тренінг для розробників тестів стандартизованих освітніх вимірювань (ЄФВВ). Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України та Міжнародна громадська організація «Універсальна екзаменаційна мережа». За сприяння керівництва КЗ «ХГПА» навчання з основ тестології та розробки тестових завдань для вступу у магістратуру з педагогіки та психології пройшли кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту В.І. Одарченко та  кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту І.М. Толмачова.  

19 березня 2024 року здобувачі бакалаврського рівня за спеціальністю 035 Філологія (Українська мова та література), магістранти освітньо-професійної програми «Польська мова та література. Українська мова та література», науково-педагогічні працівники вишу мали чудову нагоду насолодитися лекцією доктора філологічних наук Ольги Леонідівни Кирилюк. 

До уваги абітурієнтів! 

З новинами ви можете ознайомитись в соціальній

мережі Instagram на офіційній сторінці приймальної комісії - @prijmalna.komisiahgpa

18 березня 2024 року НПП кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із магістрантами спеціальності 035 Філологія (Українська мова та література. Польська мова та література) відвідали лекцію з мовознавства професора Лучик Алли Анатоліївни на тему: "Методи лінгвістичної компаративістики у наукових дослідженнях". 

18 березня 2024 року в рамках загальноакадемічної акції «Збери набір допомоги для Збройних Сил України!» члени колективу разом із Галиною Пономарьовою, ректором академії, виготовили обереги для українських військових. Юлія Блудова, кандидатка педагогічних наук, доцентка, та Олена Ільїна, кандидатка педагогічних наук, провели творчий майстер-клас із виготовлення Голубів миру – символів єдності, чистоти, свободи, світла і земного життя.

18 березня 2024 року, о 13.00 годині  у рамах міжнародного проєкту "Жіноча сторона поезії, або через вірші до мови" спільно з вільнюськими студентами онлайн приєдналися до зустрічі з польською авторкою - КРИСТИНОЮ ДОМБРОВСЬКОЮ, поеткою і перекладачкою. Здобувачі вищої освіти освітньої програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література мали змогу відвідати унікальний майстер-клас із літературної творчості та перекладу! Модерував зустріч  полоніст світового рівня Луїджі Марінеллі з римського університету La Sapienza. 

Відбулись зустрічі груп заочної форми навчання психолого-педагогічного факультету з деканом Оксаною БАБАКІНОЮ та методистом Жанною СЛОБОДЮК

16 березня 2024 року відбулася Всеукраїнська олімпіада з методики викладання української мови та літератури, у якій взяли участь здобувачки вищої освіти другого (магістерського) рівня освіти  спеціальності 035 Філологія Даріна Рішко і Валерія Лакєєва.  

Вітаємо з перемогою Даріну 🏆 (Диплом ІІІ ступеня) і з підвищенням кваліфікації Валерію!!! Центр мовної та цифрової освіти "Школа успіху" подарував лідеркам доступ до однієї з частин курсу про штучний інтелект чи підготовки до сертифікації, вартістю 950 грн. 

 Пишаємося нашими здобувачами вищої освіти!

Відбулись зустрічі деканату й завідувача виробничої практики Анни ЛИСАК з випускними групами психолого-педагогічного факультету.

15 березня 2024 року здобувачі 1-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта  у рамках освітнього компонента "Теорія і методика навчання інтегрованого курсу "Я досліджую світ" відвідали практику "Пробні уроки і заняття в ЗЗСО". 

13 березня 2024 року було проведено гостьову лекцію з освітнього компонента «Освітні технології» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем).

Лектор: Кириченко Н.В., асистент учителя, КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПОКОТИЛІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ "ПРОМІНЬ" ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ", випускниця бакалаврату та магістратури КЗ «ХГПА».

13 березня 2024 року провідна мистецтвознавиця, заввіділу Харківського художнього музею Ольга Денисенко прочитала для здобувачів освіти і викладачів нашої Академії гостьову лекцію про біографічні й мистецькі паралелі між Шевченком і Рєпіним, 180-річчя якого ми також відзначатимемо цього року. 

19 березня 2024 року об 11.00 відбудеться гостьова лекція з молодим науковим співробітником НАНУ інститут Зоології ім.Шмальгаузена Коцержицькою Інною Михайлівною на тему: «Різноманіття земноводних та плазунів України»

Посилання на гостьову лекцію

І кафедральна науково-практична інтернет-конференція (1).pdf

12 березня 2024 року відбулось засідання кураторів академічних та наставників коледжних груп психолого-педагогічного факультету.

12 березня 2024 року викладачі й здобувачі освіти денної та заочної форм навчання психолого-педагогічного факультету відвідали гостьову онлайн-лекцію «Цифрові інструменти освітньої взаємодії».

Лекторка: Бондаренко Тетяна Сергіївна, докторка педагогічних наук, професорка кафедри інформаційних комп‘ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії, виконавча директорка громадської спілки «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти».

12 березня 2024 року кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти КЗ «ХГПА» продовжує цикл онлайн зустрічей на тему: «Організація інклюзивного навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності». Досвідом роботи поділилися професіонали Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради». У заході взяли участь здобувачки освіти магістерського рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем).

11 березня 2024 року здобувачі вищої освіти та викладачі психолого-педагогічного факультету долучились до заходу Харківського обласного центру молоді «210-та річниця від Дня народження Тараса Шевченка». 

11 березня 2024 року викладачі кафедри природничих дисциплін взяли участь в онлайн-конференції “Univentre” (YEP та університет Тарту). 

10 березня 2024 року організовано онлайн-вебінар «Оптимізація простору для дитини з порушеннями обробки сенсорної інформації: поради для фахівців і батьків». Спікерка заходу Л. Мороз, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри логопедії СумДПУ імені А.С. Макаренка. У вебінарі взяла участь кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту І.М. Толмачова.

Здобувачі вищої освіти нашого закладу взяли участь у VI Всеукраїнському конкурсі есе учнівської та студентської молоді «Мій Шевченко», присвяченому творчості великого Кобзаря. Захід проводився за підтримки багатьох державних установ, серед яких Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Громадська організація «Інноваційні обрії України». Кращі творчі роботи переможців будуть опубліковані  у збірнику наукових праць «Українські студії в європейському контексті» в рубриці «Рецензії. Огляди. Публіцистика».

До 210-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка здобувачі креативно попрацювали над створенням постерів "крилаті вислови із творів Кобзаря" 

9 березня 2024 року здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету разом із викладачами вшанували пам'ять Тараса Шевченка - ОСОБИСТОСТІ, яка творила словом і пензлем.

9 березня 2024 року відбувся всеукраїнський краєзнавчий конкурс “От де, люде, наша слава, слава України!”. У конкурсі взяли участь здобувачі вищої освіти психолого-педагогічного факультету. 

8 березня 2024 року професорсько-викладацький склад  кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, а також здобувачі психолого-педагогічного факультету долучилися до зустрічі зі співробітниками відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка, присвяченої 210-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, у форматі «Тарас у стилі діджитал». 

07 березня 2024 року у рамках академічної мобільності доцент кафедри природничих дисциплін О.В. Філатова провела лекцію для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в рамках спецкурс «Фітосозологія та заповідна справа» на тему: «Природно-заповідний фонд, екологічна та Смарагдова мережі як складники екологічного менеджменту». 

06 березня 2024 року викладачі кафедри природничих дисциплін взяли участь в онлайн-вебінарі з нагоди відзначення Дня дикої природи. 

 12 березня 2024 об 11.00 відбудеться захід 

"Літературно-мистецька зустріч із Тарасом Шевченком" 

Посилання

06 березня 2024 року викладачі кафедри природничих дисциплін побували на Дні відкритих дверей у Центрі гендерної культури та відвідали Музей жіночої та гендерної історії, де мали змогу познайомились з експозицією музею, історією жіноцтва та ювілейною подією «140-річчя українського жіночого руху»

06 березня 2024 року у рамках внутрішньої академічної мобільності для 3-го курсу спеціальності 091 Біологія проведено онлайн-лекцію з освітнього компонента "Управління природоохоронною діяльністю та заповідна справа" на тему: "Біогеоценотичні дослідження на територіях ПЗФ (планування, проведення, звітність)". 

Лекторка - Ольга Безроднова, доцент, кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки та екології рослин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

06 березня 2024 року відбулася онлайн-зустріч з Тімошенковим Володимиром Анатолійовичем, старшим науковим співробітником Національного природничого парку «Гомільшанські ліси» на тему: «Динамічні процеси в природних сисемах на прикладі Національного природного парку «Гомільшанські ліси». У заході взяли активну участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія/ 091 Біологія та біохімія та здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта.  

05 березня 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія/091 Біологія та біохімія прослухали гостьову онлайн-лекцію на тему: «Докази та обґрунтування використання фізичної активності в онкологічному лікуванні».

Лектор: Кіран Фермен, професор, реабілітолог, школи громадської охорони здоров'я Арнольда TecHealth (Університет Північної Кароліни), (США).

У період з 25 лютого по 01 березня 2024 року з метою виховання естетичних почуттів у здобувачів освіти, розкриття їх творчого потенціалу та популяризація біологічних знань викладачами кафедри природничих дисциплін було організовано та проведено Конкурс біологічних абстракцій серед здобувачів  КЗ "ХГПА" та Харківського педагогічного фахового коледжу КЗ "ХГПА". З підсумками Конкурсу можете ознайомитись на сайті кафедри. 

1 березня 2024 року було проведено гостьову лекцію з фінансової грамотності для здобувачів фахової передвищої освіти (фахового молодшого бакалавру), першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки. Лекцію провела доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту і фінансів НАНГУ Федоренко Ірина Анатоліївна. 

Реєстрація на зустріч за посиланням:

https://forms.gle/PE3NahYYuqoMLiK49 

Ідентифікатор конференції: 

734 4307 0225 

Код доступу: 2024

29 лютого 2024 року викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» разом з представниками інклюзивно-ресурсних центрів була проведена онлайн зустріч: «Експертна діяльність в галузі освіти: інклюзивний освітній простір». 

Запрошуємо до участі у конкурсі біологічних абстракцій, який проводить кафедра природничих дисциплін.

До 01 березня 2024 р. ви маєте можливість подати роботу на конкурс на пошту vitmoskalov93@gmail.com  зі вказанням у темі листа: "Конкурс біологічних абстракцій".

29 лютого 2024 року доцентка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Лілія Джаббарова в рамках членства Національно психологічної асоціації відвідала вебінар на тему: «Когнітивно-поведінкова терапія розладів харчової поведінки дітей та молоді». Спікерка: Вероніка Селенок.  

28 лютого 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія відвідали чудовий вебінар організований Інститутом психології здоров’я. Спікер вебінару: Martin Straube травматерапевт, лікар (Німеччина). Тема вебінару: «Опрацювання травми». 

28 лютого 2024 року зі здобувачами 1-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта було проведено педагогічний дебрифінг на тему: «Організація дослідницької діяльності в освітньому процесі початкової школи».  

28 лютого 2024 року викладачі кафедри природничих дисциплін та майбутні бакалаври з біології  прослухали лекцію Віктора Смирнова, кандидата геологічних наук доцента кафедри екології ЧНУ імені Петра Могилина на тему: «Збалансоване управління земельними ресурсами» у рамках Зеленого марафону з Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» за підтримки ЄС Еразмус+ Жана Моне 

28 лютого 2024 року відбулася гостьова лекція із Сурядною Ольгою Анатоліївною, вчителькою образотворчого мистецтва Комунального закладу «Харківський ліцей № 155», лауреаткою міського конкурсу «Учитель року-2024» у номінації «Образотворче мистецтво» на тему: «Мистецтво в умовах дистанційки». 

Лекція була проведена у межах освітнього компоненту «Теорія та методика навчання мистецької галузі в початковій школі» для здобувачок освіти спеціальності 013 Початкова освіта. 

27 лютого 2024 року  здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія/091 Біологія та біохімія прослухали гостьову онлайн-лекцію «Використання мобільних технологій для підтримки активного способу життя».

Лектор: Расел Джейсон Янг - провідний науковець США, доктор философії, професор школи громадської охорони здоров'я Арнольда TecHealth (Університет Північної Кароліни), керівник проєкту за програмою «Visiting-professor».

26 лютого 2024 року проведено Міжнародну освітню конференцію «Харків: освіта під землею» («Kharkiv: Education Under Ground»).

У конференції взяли участь проректорка з науково-педагогічної роботи КЗ «ХГПА», кандидатка педагогічних наук, доцентка І.П. Репко та кандидатка педагогічних наук, доцентка І. М. Толмачова.

23 лютого 2024 року до другої річниці війни в Україні зі здобувачами освіти спеціальності 091 Біологія/091 Біологія і біохімія кураторами академічних груп проведено патріотичну годину спілкування на тему:  «730 днів незламності». 

22 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта  мали змогу зануритись в атмосферу роботи метрошколи. Випускниця академії, практичний психолог Валентина Ладика провела для здобувачів заочну екскурсію цим унікальним закладом освіти. В рамках вивчення ОК Педагогіка здобувачі освіти мали змогу відвідати та проаналізувати урок української мови,  проведений педагогом-практиком Анною Нєєловою в 1-му А класі. В онлайн-форматі також була проведена панельна дискусія на тему: «Організація освітнього процесу в умовах війни: метрошкола».

З вступним словом до учасників заходу звернулася проректорка з науково-педагогічної роботи КЗ «ХГПА», кандидатка педагогічних наук, доцентка Репко Інна Петрівна.

22 лютого 2024 року доцентка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Лілія Джаббарова разом зі здобувачами вищої освіти (бакалаврського та магістерського рівнів) спеціальності 053 Психологія були учасниками вебінару «Еразмус + для молоді і спорту: як писати проєкти для розбудови потенціалу». 

21 лютого 2024 року в колі філологічної спільноти відбулися «Розмови про академічну й позаакадемічну доброчесність». Організатори заходу, команда бакалаврів та магістрів-філологів, надали інформацію про українські сервери для завантаження / читання / перегляду / слухання Інтернет-контенту (книг, музики, фільмів), що не порушують авторських прав. До заходу долучились здобувачі вищої освіти психолого-педагогічного факультету.

21 лютого 2024 року доцентка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Джаббарова Лілія та здобувачі вищої освіти (бакалаврського та магістерського рівнів) спеціальності 053 Психологія відвідали вебінар, який був організований КНУ імені Т. Шевченка у співпраці з  University of Oslo (Норвегія) та ГО «Mental Health and Human Rights info HHRI». Спікерка вебінару Maria Saugstad (університет Осло, Норвегія) – фахівець по роботі з дітьми та підлітками. 

21 лютого 2024 року у рамках внутрішньої академічної мобільності для  здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія, 091 Біологія та біохімія було проведено онлайн-лекцію з освітнього компонента «Фізіологія вищої нервової діяльності», «Анатомія людини», «Анатомія людини з основами спортивної морфології» на тему: «Біохімічно-фізіологічні основи розладів в роботі травної системи під час фізичного навантаження»

Лектор – канд. біол. наук, д-р іст. наук, проф. кафедри біології та методики навчання, декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я,  Університету Григорія Сковороди в Переяславі Куйбіда Віктор Віталійович.

21 лютого 2024 року до Міжнародного дня рідної мови здобувачі 11по та 41по  груп провели круглий стіл "О слово рідне, хто без тебе я?". 

20 лютого 2024 року здобувачі освіти КЗ «ХГПА» та Харківського педагогічного фахового коледжу КЗ «ХГПА» приєдналися до спільного заходу «10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України», що було організовано та проведено викладачами та здобувачами освіти психолого-педагогічного факультету. Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поклав життя за свободу, за незалежність України. До заходу був запрошений офіцер, майор НГУ Боженко Віктор Олександрович, який розповів про свою участь у бойових діях. 

19 лютого 2024 року у рамках внутрішньої академічної мобільності для 1-го курсу спеціальності 091 Біологія та біохімія проведено онлайн-лекцію з освітнього компонента "Структурна ботаніка. Анатомія і морфологія рослин" на тему: "Корінь. Кореневі системи"

Лекторка - доктор фармацевтичних наук, професор, професор кафедри фармакогнозії Національного фармацевтичного університету Гонтова Тетяна Миколаївна

19 лютого 2024 року у День Державного герба України куратори академічних груп зі студентами 1-4 курсів спеціальності 091 Біологія/091 Біологія та біохімія провели онлайн-квіз «Що ми знаємо про тризуб?»

В період з 15 по 17 лютого 2024 року викладачами кафедри природничих дисциплін було організовано проведення творчого конкурсу постерів «Арт проти раку», присвяченого Міжнародному дню боротьби із раком та Всесвітньому дню онкохворої дитини. З результатами можете ознайомитись на сайті кафедри.

14–17 лютого 2024 року проведено Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «ЛІДЕРСТВО І ОБДАРОВАНІСТЬ: СУЧАСНИЙ НАУКОВИЙ ДИСКУРС І ОСВІТНЯ ПРАКТИКА».

Організатори: Національна академія педагогічних наук України, Інститут обдарованої дитини НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Інститут проблем виховання НАПН україни.

16 лютого 2024 року для  здобувачів 111-бп, 211-бп, 311-бп груп було проведено круглий стіл на тему: “Непрохані мешканці наших осель”. 

Захід проведено під керівництвом доцента кафедри природничих дисциплін О.В. Філатової за участю кандидата біологічних наук, доцента кафедри ентомології і зоології Державного біотехнологічного університету І.П. Леженіної.

16 лютого 2024 року у День єднання України зі здобувачами освіти спеціальності 091 Біологія/091 Біологія і біохімія кураторами академічних груп проведено годину спілкування на тему:  «Єдині і непереможні».

15 лютого 2024 року викладачі й здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету долучилися до просвітницької зустрічі зі спеціалістами міжнародної організації «Handicap International» на тему: «Захист під час збройного конфлікту». Організатором заходу виступив МОЛОДІЖНИЙ ХАБ Академії.   

12 лютого 2024 року майбутні бакалаври з біології мали можливість спільно з викладачами кафедри природничих дисциплін  обговорити надактуальну проблему сьогодення «Освітні втрати: проблеми, чинники,  наслідки, шляхи подолання». 

12 лютого 2024 року Лілія Джаббарова стала учасницею вебінару, в рамках членства НПА на тему: «Розлад дефіциту уваги та гіперактивності». Спікерка - Наталя Бишевич. 

11 лютого 2024 року відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці.  Кафедрою педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту проведено віртуальну виставку постерів, які розкривають внесок дослідниць різних часів та епох у світову науку. Організатор заходу: Науково-дослідний гурток з педагогіки. Координатори заходу: Н. Потапова, І. Толмачова.

День Жінок у науці.mp4

Запрошуємо усіх охочих доєднатись до педагогічних роздумів на тему: "ОСВІТНІ ВТРАТИ: ПРОБЛЕМИ, ЧИННИКИ, НАСЛІДКИ, ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ", 

що відбудеться 12.02.2024 о 12.30  

у Zoom за посиланням:

Ідентифікатор: 752 813 9117

Код доступу:  3nbPZv

9 лютого 2024 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці. 

09 лютого 2024 року у рамках роботи студентського наукового гуртка "Біолог" з нагоди відзначення Міжнародного дня жінок і дівчат в науці, який щорічно відзначають 11 лютого,  науково-педагогічними працівниками кафедри природничих дисциплін та  здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія та 091 Біологія та біохімія було проведено  студентський круглий стіл  «Унесок жінок у біологічні відкриття». 

8 лютого 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія відвідали вебінар на тему: «Травма та ідентичність», спікером якого був Мартін Штраубе, Німеччина. 

ВІТАЄМО МОСКАЛЬОВА ВІТАЛІЯ БОРИСОВИЧА ІЗ ЗАХИСТОМ ДИСЕРТАЦІЇ ТА ПРИСВОЄННЯМ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ (PH.D.)

Рішенням разової спеціалізованої вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Москальову Віталію Борисовичу присуджено ступінь доктора філософії (Ph.D.). 

07 лютого 2024 року у рамках вивчення фахових освітніх компонентів для здобувачів вищої освіти спеціальності 035 Філологія і викладачів кафедри проведено майстерку «Моделювання уроків української мови та літератури на засадах компетентнісного підходу» онлайн на платформі ZOOM. Спікером цього заходу була лауреатка міського конкурсу «Учитель року – 2024» Кобзар Альбіна Олексіївна – учителька української мови та літератури вищої категорії, старший учитель Харківського ліцею № 141. 

06 лютого 2024 року  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки  взяли участь у івенті:  «День безпечного інтернету / Safe Internet Day»

Захід організовано професорсько-викладацьким складом кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту. Спікерками виступили: Акімова Олена, Одарченко Вероніка, Кузнецова Оксана.

Запрошуємо усіх охочих на студентський круглий стіл до 

Міжнародного дня жінок і дівчат в науці, що відбудеться 

09 лютого 2024 року о 16.00  у Zoom 

за посиланням:

Ідентифікатор: 734 4307 0225 

Код доступу: 2024

05 лютого 2024 року з нагоди відзначення Дня безпечного Інтернету науково-педагогічними працівниками кафедри природничих дисциплін було проведено  дайджест «Межі в мережі», в якому взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія та 091 Біологія та біохімія. 

4 лютого 2024 року Лілія Джаббарова відвідала вебінар організований Інститутом психології здоров’я на тему: «Theory and practice of Forming therapy». Автор і спікер формувальної психотерапії Chris Maskens. 

Арт проти раку.pdf

Запрошуємо Вас взяти участь в творчому конкурсі по створенню постерів «АРТ ПРОТИ РАКУ», присвяченому Міжнародному дню боротьби із раком та Всесвітньому дню онкохворої дитини! 

Подання робіт: Для участі в конкурсі заповніть реєстраційну форму та прикріпіть електронний файл своєї роботи з посиланням: https://forms.gle/6riCPofVsHRpY3YR9 

Дедлайн: Термін подання робіт – до 13.02.2024 до 18:00.

За результатами участі конкурсантів з 15.02.2024 по 17.02.2024 на платформі Padlet відбудеться голосування, за результатами якого буде визначено переможців.

31 січня 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія були учасниками тренінгу «Робота з суїцідальними думками», досвід Нідерландів. Спікерка: Evellen van Gоor, Нідерланди. 

26 січня 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти (першого бакалаврського та другого магістерського освітніх рівнів) спеціальності 053 Психологія були учасниками вебінару: «Терапія ПТСР: новий досвід у роботі з військовими і ветеранами». Спікер: Чарльз В. д. мед.н., Walter Reed Army Institute of Research. 

19 січня 2024 року проведено відкриту гостьову лекцію «Соцієтальна динаміка травми: чи робить сильнішим те, що не вбиває?». Лектор: Олена Суший, доктор наук з державного управління, доцент, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України; запрошений дослідник Університету Матея Бела, Словаччина. Співорганізатори: Українська школа архетипіки; Університет менеджменту освіти НАПН України; Інститут соціальної та політичної психології НАПН України; Асоціація політичних психологів України.

У заході взяли участь: викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; здобувачі вищої освіти освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів спеціальностей 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки.

Запрошуємо 05 лютого 2024 о 12:30 взяти участь у дайджесті "Межі в мережі" до Дня безпечного інтернету.

 Посилання на захід

Ідентифікатор: 222 792 8018

Код доступу: 2023

19 січня 2024 року професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту зі  здобувачами освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, організували педагогічний дискурс, присвячений Дню Соборності України. Спікерами заходу виступили: Олена Акімова, Вероніка Одарченко, Оксана Кузнецова. 

16 січня 2024 року в рамках проєкту «Попередження ґендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини» проведено онлайн-тренінг «Долаємо ґендерні стереотипи разом». Організатор заходу: ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки донорської організації «Хліб для світу».

15 січня 2024 року в онлайн форматі стартував II Раунд Зеленого марафону з Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» у рамках Проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне, що реалізовується кафедрою екології ЧНУ імені Петра Могили. До марафону, також, долучились викладачі кафедри природничих дисциплін та майбутні бакалаври з біології і прослухали першу лекцію на тему: «Природні ресурси, якість довкілля та зміна клімату». 

11 січня 2024 року в Академії відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам 2023 року. 

Вітаємо магістрантів!

Шановні викладачі, співпрацівники, здобувачі освіти, випускники!

Прийміть найтепліші та найщиріші вітання з Різдвом Христовим та прийдешнім Новим роком! Нехай Новий 2024 Рік буде добрим та спокійним для всіх, подарує добробут, втілення заповітних мрій, обов'язково міцне здоров'я, зміцнить віру в майбутнє й стане переможним! Бажаємо всім миру, кохання й душевної рівноваги!

22 грудня 2023 року Марія ЛАЙЗОРИК, здобувачка 311-бп групи, успішно завершила інтегрований курс "Науки про життя" в рамках проєкту на  підтримку українських студентів-біологів за фінансової підтримки Німецької Служби академічних обмінів (DAAD).  За умовами гранту, 45% слухачів основних груп, які найбільше постраждали від війни та успішно склали іспит з курсу, одержали фінансову підтримку у розмірі 600 євро.

21 грудня 2023 року представники кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту взяли участь у ITeachers Meet-Up: «Дуальна освіта: кращі практики та виклики впровадження». Подія була організована у форматі круглого онлайн столу. 

Здобувачки другого року навчання 211 уф групи Літвін Софія та Шуляк Ірина пройшли навчання на Онлайнових курсах з цифрової української філології, що організовані Єнським університетом у Німеччині разом з українськими університетами-партнерами. Літвін Софія опанувала курс «Сучасна українська література. Автори, жанри, тренди». Ірина Шуляк здобувала нові професійні навички під час опанування курсу "Вступ до прикладної лінгвістики".

Інформаційний лист_ІV кафедральна науково-практична інтернет-конференція.pdf

20 грудня 2023 року проходять Інформаційні Дні Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні у сферах освіти, молоді та спорту. Захід відбувається під егідою European Year of Skills 2023.

У онлайн-зустрічі взяли участь здобувачі вищої освіти й викладачі психолого-педагогічного факультету.

17 грудня 2023 року професорсько викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту й здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки  в межах участі у заходах міжнародної діяльності відвідали вебінар«Інструменти та практичні поради для роботи у змішаних класах початкової школи Канади». Захід  організовано громадською спілкою «Освіторія» у рамках  реалізації проєкту «Вчителі Канади - вчителям України». 

16 грудня 2023 року проведено ІІ (обласний) етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед закладів фахової передвищої освіти Харківщини. Приємно відзначити, що наша студентка Вікторія Переверзєва посіла перше місце серед представників 43 закладів фахової передвищої освіти Харківщини. 

15 грудня 2023 року проведено ІІ (обласний) етап XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Здобувачка вищої освіти Академії Кондратенко Лариса мала можливість проявити свої творчі здібності серед здобувачів закладів вищої освіти з 20 університетів Харкова й посіла перше місце серед представників усіх закладів вищої освіти Харківщини. 

15 грудня 2023 року викладачі психолого-педагогічного факультету взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції: «Формування професійної компетентності сучасного педагога засобами освіти: історико-методичний аспект». 

14 грудня 2023 року у форматі онлайн викладачі кафедри природничих дисциплін та майбутні бакалаври з біології долучились до XII Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: цифровізація та забезпечення якості вищої освіти».

Організатор конференції: Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України  за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, а також  Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

14 грудня 2023 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти психолого-педагогічного факультету прослухали лекцію до Дня боротьби з корупцією. Спікер - юрист КЗ "ХГПА", Віталій Шкарбан.

14 грудня 2023 року відбулось нагородження переможців конкурсу на кращий дистанційний курс у 2023 році. Учасників заходу привітала директор Департаменту освіти Харківської міської ради Деменко Ольга Іванівна. У номінації «Біологія» до складу журі була запрошена Упатова Ірина Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри природничих дисциплін.  

13 грудня 2023 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти були присутніми на онлайн-заході з нагоди 130-річчя та виходу Повного зібрання творів Миколи Хвильового. Ростислав Мельників, за загальною редакцією якого стало можливим це зібрання, зауважив, що робота над ним тривала близько семи років.

Цьогоріч доценти кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Анна Чала і Ольга Масло - члени журі Міського конкурсу "Учитель року-2024 року". Педагоги академії, оцінюючи досвід найкращих вчителів-практиків Харкова, є активними учасниками  науково-методичної комунікації. Найкращі педагогічні ідеї, з якими ознайомилися науково-педагогічні працівники під час конкурсу, пропонуються здобувачам вищої освіти при викладанні фахових освітніх компонентів і виробничої практики. 

6–9 грудня 2023 року проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «ІННОВАЦІЙНІ ПРАКТИКИ НАУКОВОЇ ОСВІТИ». У заході взяли участь здобувачі вищої освіти й викладачі психолого-педагогічного факультету.

06 грудня 2023 року доцент кафедри природничих дисциплін О.В. Філатова взяла участь роботі журі районного етапу МАН Київського району м. Харків. 

05 грудня 2023 року за підсумками оцінювання учнівських та студентських проєктів науковим журі конкурсу Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2023» робота здобувачки вищої освіти 1 курсу спеціальності 091 Біологія та біохімія, Рудич Анастасії Олександрівни посіла почесне 3 місце в категорії «Екологія та проблеми довкілля». 

Науковий керівник проєкту: Москальов Віталій Борисович – викладач кафедри природничих дисциплін.

Вітаємо переможницю та наукового керівника!

Бажаємо творчої наснаги та подальших наукових здобутків!

05 грудня 2023 року в Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтера. Ректор, Галина Федорівна Пономарьова, привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, здобувачів освіти, внутрішньо переміщених осіб із Міжнародним днем волонтера та висловила щиру подяку за активну громадянську позицію, усвідомлений патріотизм, самовіддану працю на благо України, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху.

04 грудня 2023 року у форматі онлайн на платформі Zoom було проведено відкриту лекцію доктора філософії, професора кафедри педагогіки філософського факультету університету Коменського в Братиславі (Словаччина) Юліуса Матульчика на тему «Порівняльні дослідження в освіті дорослих».

Організатор заходу: ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

З 1 по 3 грудня 2023 року до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими викладачами кафедри природничих дисциплін організовано конкурс соціальної реклами "АнтиСНІД". Організатори - Олена ДЕХТЯРЬОВА, доцент, к.б.н., доцент кафедри природничих дисциплін; Олена БОРЗИК, доктор філософії, старший викладач кафедри природничих дисциплін. Усі учасники Конкурсу одержали  сертифікати. 

1 гудня 2023 року зі здобувачами вищої освіти з спеціальностей 091 Біологія/091 Біологія і біохімія та 013 Початкова освіта  було проведено круглий стіл «Не дай СНІДУ шанс!». Організатор - Ірина КАДЕНКО, доц., к.п.н., доцент кафедри природничих дисциплін.

Вітаємо, Олену Акімову та Вероніку Одарченко, з успішним проходженням курсу  «Розроблення професійних стандартів» організованого Тренінговим центром Національного агентства кваліфікацій, що проводився з 31 жовтня 2023 року по 01 грудня 2023 року. 

30 листопада 2023 року у Комунальному закладі «Харківський ліцей № 87 Харківської міської ради» проведено семінар «Інтерактивні технології як суб’єкт-суб’єктна модель дистанційного навчання в умовах воєнного стану». Учасники: вчителі початкових класів, вчителі англійської мови, які викладають в початковій школі Холодногірського району м. Харкова. У межах взаємодії зі стейкхолдерами на семінарі виступили Ірина ТОЛМАЧОВА та Олена ІЛЬЇНА. Викладачки – тренерки Нової української школи.

Викладачі психології та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія відвідали 34-ту віртуальну зустріч ECNP Traumatic Stress Network на тему «Гарячі теми», яка відбулася 30 листопада 2023 року. 

Важливою частиною програми була експертна доповідь професора Джопа де Йонга, почесного професора культурологічної психіатрії та глобального психічного здоров’я Медичного центру Амстердамського університету з Нідерландів, на тему: «Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка громад, які постраждали від війни».

30 листопада 2023 року представники кафедри: Акімова О. М., Одарченко В.І. , Кондрацька Л. В., взяли участь в роботі секцій: філософія, соціологія, педагогіка та психологія у ході районного етапу захисту науково-дослідницьких робіт МАН. 

30 листопада 2023 року проведено гостьову лекцію на тему: «Клітинні технології та тканинна інженерія: проблеми та перспективи» у рамках освітнього компонента «Біологія клітини та гістологія». Лекторка: Броннікова Лариса Іванівна, молодший науковий співробітник відділу генетичної інженерії, Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київа, аспірантка біолого-екологічного факультету Дніпровського національного університету  імені Олеся Гончара. До лекції долучилися здобувачі освіти 1-4 курсів спеціальності 091 Біологія/ 091 Біологія та біохімія. 

30 листопада 2023 року професорсько викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту й здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки відвідали лекцію на тему: «Фандрайзинг». Спікером заходу виступив   директор з питань інвестицій та менторської підтримки, міжнародний інвестор та консультант бізнес проєктів – Вільям Мерсер. 

28 листопада 2023 року для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня спеціальності 013 Початкова освіта, відбувся майстер-клас Істоцької Ольги Василівни на тему: «Групова та парна співдія – дієвий інструмент критичного мислення та креативної творчості молодших школярів». 

23 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта відвідали майстер-клас  на тему: «Використання креативних завдань для  формування критичного мислення та розвитку творчих здібностей молодших школярів». Лекторка – вчителька початкових класів Харківського ліцею N89 Харківської міської ради, Лауреат першого туру Всеукраїнського конкурсу Учитель року-2023 та Лауреат Міського конкурсу Учитель року 2023 в номінації «Початкова освіта» Лілія Ахметова.

22 листопада 2023 року викладачі психолого-педагогічного факультету разом зі здобувачами вищої освіти долучилася до Zoom конференції з фахівцями компанії «The HALO Trust», які проінформували про мінну безпеку і подальші дії при виявленні небезпечних місць. 

22 листопада 2023 року відбулась гостьова лекція для здобувачів ОП «Початкова освіта» та «Біологія» із залученням професіонала-практика – учасниці Конкурсу  вчителів на кращий дистанційний курс, учителя першої категорії, старшого учителя Комунального закладу «Харківський академічний ліцей № 45» Харківської міської ради Єльциної Анни Віталіївни.

21 листопада 2023 року зі здобувачами освіти спеціальності 091 Біологія/091 Біологія і біохімія проведено брифінг  «Вільні творять майбутнє» до дня Гідності та Свободи.

21 листопада 2023 року відбулася друга частина вебінару «Захопливий світ птахів». Спікери:  Анжела Чаплигіна, завідувач кафедри зоології ХНПУ імені Г.С. Сковороди, доктор біологічних наук, професор; Наталя Чернікова, викладач кафедри природничих дисциплін; Олена Скриннікова, учителька біології Нововодолазького ліцею №1 Нововодолазької селищної ради Харківської області.

21 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад  кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту й  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, відвідали виховний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи.  Спікеркою заходу виступила Анастасія Лузан. Захід організовано молодіжним хабом Академії. 

19 листопада 2023 року здобувачі освіти 211 по стали учасниками засідання круглого столу «Модель сучасного уроку: мовно-літературна галузь». 

18 листопада 2023 року викладачі кафедри Акімова Олена, Кузнецова Оксана, Одарченко Вероніка та здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, відвідали вебінар: «Концепція змішаних класів та їхня важливість у сучасному освітньому середовищі початкової школи Канади». Спікеркою заходу була Тамара Бражко, учителька 1–2-х класів з міста Дофін (Канада). Зустріч була організована ГС «Освіторія» у межах освітнього проєкту «Учителі Канади — учителям України». 

Шановні здобувачі освіти, 

вітаємо Вас із Міжнародним днем студента! 

Це свято зближує та об'єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. Національна традиція відвела юній інтелектуальній еліті одне з найвідповідальніших місць у процесі творення і розбудови власної держави. Це не випадково, адже новизна, неформальність, незаангажованість думки молодих неодмінно веде до поступу. Ваші успіхи та здобутки на рівні держави у навчанні, спорті, громадських справах тому важливий доказ. Ви – світла надія нашого краю, важливий чинник його соціально-економічного розвитку та духовного збагачення.  Нехай кожен ваш крок буде спрямований до вершин успіху, а учбові роки запам'ятаються не лише труднощами, а й радісними моментами та новими знайомствами! 

16 листопада 2023 року з нагоди Міжнародного дня студента в стінах Академії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2023» у офлайн та онлайн форматах. Усіх присутніх привітала та вручила почесні нагороди ректор академії Галина Федорівна Пономарьова. 

16 листопада 2023 року за підтримки Управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради відбулося урочисте нагородження кращих студентів міста Харкова з нагоди Міжнародного дня студента. Серед нагороджених здобувачка вищої освіти психолого-педагогічного факультету, спеціальності 035 Філологія Тетяна Жиденко.

ВІТАЄМО!

15 листопада 2023 року у рамках академічної мобільності доцент кафедри природничих дисциплін О.В. Філатова провела лекцію для студентів 2-3 курсів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в рамках міжфакультетської дисципліни за вибором студентів "Флора України" на тему: «Сучасні засади збереження автохтонної і небезпека адвентивної флори» 

15 листопада 2023 року для ознайомлення із міжнародними практиками розробки, оновлення, акредитації освітньо-професійних програм, викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту взяли участь у вебінарі на тему:  «Акредитація у системі вищої освіти»

15 листопада 2023 року проведено гостьову лекцію з освітнього компонента «Зоологія» для здобувачів освіти спеціальності 091 Біологія. Лектор – професор, доктор біологічних наук Олег Александрович (Поморський університет у Слупську. Польща).

14 листопада 2023 року доцент кафедри природничих дисциплін О.В. Філатова взяла участь у Регіональному проєкті «Освітній технопарк Харківщини – 2030», ХАБ «Якісна освіта», Регіональному освітньому проєкті «Підвищення якості й результативності загальноосвітньої підготовки,конкурентоспроможності випускників в умовах викликів сучасності» (віртуальна школа із підготовки до ЗНО). 

13 листопада 2023 року у дистанційному форматі стартував  І етап  ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

10 листопада 2023 року відбувся круглий стіл "Лінгвокультурна парадигма творчості Ліни Костенко"  до Днів науки, що присвятили Ліні Василівні Костенко – нашій сучасниці. Одній із небагатьох, чиї твори знає майже кожен українець. 

10 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту й здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, відвідали мотиваційну зустріч на тему: «Інклюзія в мистецькій освіті. Особливості занять по фортепіано з дітьми із складними порушеннями розвитку». Спікеркою заходу виступила Ірина Цайтц – органістка, диригентка, викладачка музичної школи м. Базель, Швейцарія. 

09 листопада 2023 року представники «The HALO Trust» провели низку просвітницьких лекцій, спрямованих на підвищення обізнаності громадян про різновиди  вибухонебезпечних предметів та ризики мінної небезпеки, запобігання нещасним випадкам шляхом надання рекомендаційним інструкцій. На лекціях були присутні викладачі й співпрацівники психолого-педагогічного факультету КЗ "ХГПА". 

З нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку з метою популяризації науку й заохочення студентства до наукової діяльності заради користі суспільства  8 листопада 2023 року науково-педагогічними працівниками кафедри природничих дисциплін було проведено  інтерактивний дайджест у форматі спецвипуску новин «Наукові обрії», в якому взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія. 

08 листопада 2023 року провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Основ'янському району Харківської міської територіальної громади Харківського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Майоровим Романом Сергійовичем було проведено онлайн-зустріч на тему: «Пожежна та мінна безпека: актуальні питання сьогодення». До зустрічі долучились викладачі й здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету. 

08 листопада 2023 року доценти кафедри Ірина Романова та Ольга Масло провели круглий стіл до Всесвітнього дня науки в ім՚я миру та розвитку «Літературознавчі обрії». У ньому взяли участь здобувачі вищої освіти четвертого року підготовки спеціальності  035 Філологія, що поділилися із присутніми своїми науковими дослідженнями. 

7 листопада 2023 року працівники й здобувачі освіти денної та заочної форм навчання психолого-педагогічного факультету Харківської гуманітарно-педагогічної академії мали можливість ознайомитися зі специфікою роботи мобільного інклюзивно-ресурсного центру КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Під час екскурсії дізналися про особливості надання корекційно-розвиткових  та психолого-педагогічних послуг дітям Харківщини з особливими освітніми потребами. 

06 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту й здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, 053 Психологія відвідали вебінар на тему: «Інклюзивні практики: соціалізація дітей та молоді з інвалідністю засобами музичного мистецтва». Наталія  Іванівна Досужа – спікерка заходу; викладач фортепіано, сертифікований музичний терапевт, членкиня арт-терапевтичної спільноти міста Києва.  Модератор зустрічі: Акімова О. М.

Meeting ID: 222 792 8018

Passcode: 2023

06 листопада 2023 року відбувся І етап ХІV Міжнародного мовно-літературного  конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь як здобувачі коледжу, так і академії. Із привітальним словом до молоді звернулися перший проректор Лариса Петриченко та завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Наталя Демченко: вони визначили важливість Шевченкового слова для кожного українця, зокрема, і здобувачів освіти. 

02 листопада 2023 року викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту відвідали мобільний Ресурсний Центр, що знаходиться у Харківській академія неперервної освіти. Методистка центру Малакей Інна Сергіївна детально розказала та продемонструвала особливості роботи центру та його оснащення. 

1 листопада відбулася настановча конференція щодо організації та проходження переддипломної практики здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми здобуття освіти освітньої програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література. 

31 жовтня 2023 року викладачі кафедри Акімова Олена, Блудова Юлія та Ільїна Олена, які імплементують спецкурс «Діяльнісний підхід у початковій школі» та «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки» відвідали зустріч-знайомство з Програмою соціально-емоційного розвитку та навчання «Peppy Pals» («Веселі друзі»). 

30 жовтня 2023 р. відбулась гостьова лекція «Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров'ю на своїй землі» у рамках освітнього компонента «Історія України та світової і української культури». Лекторка: Лузан Анастасія Миколаївна  – старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи КЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф. Сумцова» ХОР.

27 жовтня 2023 року в День української писемності та мови кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із здобувачами вищої освіти Академії доєдналися до написання радіодиктанту національної єдності. 

27 жовтня до  Дня української писемності та мови здобувачі 11 по групи підготували та провели круглий стіл «Мова єднає: філологічні цікавинки та поетичний бум першокурсників». 

У День української писемності та мови здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету денної та заочної форм навчання доєдналися до  креативного проєкту створення сенканів та літературних грон до слова "Мова".

26 жовтня 2023 року проведено  Круглий стіл «Тенденції професійного розвитку особистості майбутнього фахівця в умовах сьогодення». Організатор заходу: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди. У Круглому столі взяли участь здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта, Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту. 

26 жовтня 2023 року у рамках внутрішньої академічної мобільності для здобувачів 2-го курсу спеціальності 091 Біологія було проведено гостьову лекцію з освітнього компонента «Основи екології та біосферології». Лекторка - кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри зоології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Бачинська Яна Олександрівна.

26 жовтня 2023 року проведено науково-практичний онлайн-семінар «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток» в межах ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Організатори заходу: Національна академія педагогічних наук України, Інститут обдарованої дитини НАПН України. У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта) й другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта, Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту О. Акімова, Ю. Блудова, О. Єрьоменко, О. Ільїна, К. Корсікова, О. Кузнецова, В. Одарченко, О. Павлова, Н. Потапова, І. Толмачова.  

26 жовтня 2023 року у рамках академічної мобільності доцент кафедри природничих дисциплін О.В. Філатова провела лекцію для студентів 4 курсу Державного біотехнологічного університету в рамках дисципліни за вибором студентів "Ентомоанфологія" на тему: «Пристосування квіток до запилення. Коеволюція»

26 жовтня відбулася настановча конференція щодо організації та проходження переддипломної практики здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти денної форми здобуття освіти освітньої програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література. 

25 жовтня 2023 року з нагоди 180-річчя з дня народження видатного польського художника Генрика Семирадзького (24.10.1843 - 23.08.1902) мистецтвознавець, завідувач відділу Харківського художнього музею Ольга Йосипівнана Денисенко на запрошення кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання прочитала гостьову лекцію "Драма Лесі Українки "Oргія": образотворчі візії Генрика Семирадзького" для здобувачів вищої освіти й викладачів нашої академії. 

З ініціативи Єнського університету в Німеччині (Friedrich-Schiller-Universität Jena) у 2022 – 2023 роках було організовано онлайн-програми навчання з української філології для студентів з України. До курсів осіннього семестру 2023 року доєдналися здобувачі освіти бакалаврського рівня Софія Літвін та Ірина Шуляк (211 уф група). Лекторами й асистентами курсів є викладачі-філологи Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського католицького університету, Харківського літературного музею, Бердянського державного педагогічного університету. 

До Дня української писемності та мови кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання й здобувачі освіти провели захід «Запах слова». Модератор – доцент Ірина Романова. 

Виставка постерів на тему: «Добро_Чесність: цінності  академічної культури в рутинах»  

Виставка постерів ХГПА Акімова.mp4

20 жовтня 2023 року в рамках співпраці з Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди та з метою інтеграції в міжнародний освітній простір відбулася онлайнова лекція відомого польського перекладача Вітольда Сковронського про традиції перекладацької школи, яку він заснував у Познанському університеті Адама Міцкевича. До лекції магістранти-полоністи Академії, які здобули практичні рекомендації щодо перекладацької діяльності від справжнього професіонала. 

20 жовтня 2023 року проведено студентський круглий стіл «Рання діагностика раку молочної залози – рятує життя» до Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози. 

19 жовтня 2023 року у рамках академічної мобільності доцент кафедри природничих дисциплін О.В. Філатова провела лекцію для студентів 4 курсу Державного біотехнологічного університету в рамках дисципліни за вибором студентів "Ентомоанфологія". 

19 жовтня 2023 року проведено круглий стіл "Нормативно-правові засади академічної доброчесності, ресурси для запобігання недоброчесних практик". 

17 жовтня 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіти та 011 Освітні, педагогічні науки  відвідали лекцію на тему: «Congratulations for completing the Directing Inclusive and Sustainable Growth: A Mission-Oriented Approach (A Discussion on Opportunities for Ukraine) / Спрямування інклюзивного та сталого зростання: місійно-орієнтований підхід (обговорення можливостей для України)». 

Спікеркою заходу виступила Маріана Маззукато – професор Лондонського університетського коледжу (UCL), директор-засновник UCL Institute for Innovation & Public Purpose (IIPP), доктор філософії. Мова заходу: англійська. 

10 й 17 жовтня 2023 року у рамках внутрішньої академічної мобільності для здобувачів вищої освіти спеціальності 091 Біологія та біохімія проведено онлайн-лекції з освітнього компонента "Структурна ботаніка. Анатомія і морфологія рослин". 

Лекторка - доктор фармацевтичних наук, професор, професор кафедри фармакогнозії Національного фармацевтичного університету Гонтова Тетяна Миколаївна

16 жовтня 2023 року в рамках ОК «Нутриціологія» та «Сучасні методи та технології здоров'язбереження» відбувся науково-практичний семінар до Всесвітнього дня здорового харчування «Збалансоване харчування - запорука здорового і активного життя».

Здобувачі-філологи також доєдналися до відззначення Днів Еразмус. 

До святкування Днів Європи в Україні долучилися науково-педагогічні працівники кафедри природничих дисциплін та здобувачі фахової передвищої і вищої освіти ОП Біологія, ОП Початкова освіта.

Під керівництвом Олени Борзик та Ірини Упатової цьогоріч презентовано інтерактивну платформу "Віртуальна екскурсія до адміністративних центрів України".

13 жовтня 2023 року відбулась панельна дискусія "Формула успіху фахівця". До дискусії долучились здобувачі вищої освіти спеціальностей 091 Біологія та 013 Початкова освіта психолого-педагогічного факультету та викладачі кафедри природничих дисциплін.

12 жовтня 2023 року викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання взяли участь у Другому польсько-українському вебінарі «Іноземні кампуси: досвід і передумови функціонування у Польщі та в Україні» («Kampusy zagraniczne: doświadczenia i uwarunkowania w Polsce i w Ukrainie»).

Організаторами заходу були Варшавська Політехніка разом з Конференцією ректорів академічних шкіл Польщі, Фундацією польських ректорів та Спілкою ректорів України.

10 жовтня 2023 року до #ErasmusDays2023 для здобувачів факультету початкової освіти було організовано наукову студію на тему: «ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ УЧАСТІ У МІЖНАРОДНОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ОБМІНІ ВІД ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+». Захід було проведено на платформі Zoom.

Спікери наукової студії: Дрокіна А. С., кандидатка педагогічних наук, викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Ганус А. Ю., старша лаборантка відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

10 жовтня 2023 року гуртківці «Наукових студій з історії мови та діалектології» разом із викладачами-керівниками Р. Міняйлом, А. Чалою, Т. Крехно моделювали соціолінгвістичні портрети українців. Матеріалом розмови стали результати досліджень учених Інституту української мови НАН України щодо соціолінгвістичних аспектів побутування мови, специфіки вияву мовної стійкості серед українців, практики двомовності, методики проведення соціолінгвістичних опитувань. 

5 жовтня 2023 року в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся регіональний круглий стіл «Культура приготування українського борщу», до якого долучилися понад 70 учасників: науковці та здобувачі вищої освіти з Дніпропетровської, Харківської, Київської, Луганської, Донецької, Запорізької областей.

Від Харківської гуманітарно-педагогічної Академії виступив із доповіддю професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Роман Вікторович Міняйло.

https://uk.padlet.com/emarkovich111/padlet-nrof9ir5gnk68uus

3 жовтня 2023 року на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty директором з питань освіти та компетенцій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), почесним професором Гейдельберзького університету Andreas Schleicher проведено онлайн лекцію «Measuring education beyond academic learning»

Міжнародна освітня ініціатива реалізується фондом K.Fund Василя Хмельницького за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У заході взяли участь  О. Акімова, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, та здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта) й другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта, Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки). 

3 жовтня 2023 року відбулася зустріч з офіцерами Національної гвардії України "Герої поряд із нами". Захід організовано та проведено на платформі Zoom Павловою О.Г., модератор: Корсікова К.Г. 

29 вересня 2023 року здобувачі освіти  фахової передвищої освіти, першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей  013 Початкова освіти та 011 Освітні, педагогічні науки взяли участь у брейн-рингу на тему: «Захисники освітнього простору», що був присвячений  Дню захисника і захисниць та професійному святу працівників освіти України.   

Захід організовано та проведено на платформі Zoom здобувачами освіти 311по групи, куратор: Одарченко В. І., модератор: Акімова О. М., спікерка: Олійник А. Розробка завдань: Шишкова Ж., Зеленська Д., Кравченко М.

Прийміть щирі вітання з професійним святом – 

Днем працівників освіти!

Наша глибока повага Вам, дорогі колеги, за ту самовіддану, подвижницьку працю, яку ви щодня виконуєте, за відповідальне ставлення до своєї діяльності та педагогічне наставництво, за ту опіку, підтримку й добро, які ви повсякчас даруєте нашим здобувачам вищої освіти і прагнення виростити соціально активних громадян, справжніх патріотів України.

Бажаємо міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності! Хай над Вами завжди сяє зірка людської вдячності всіх тих, кого Ви вивели в самостійне життя і кому дали найнеобхідніше – знання.

З професійним святом!

28 вересня 2023 року в Академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. У святкуванні взяли участь начальник Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Васильович Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова. 

28 вересня 2023 року проведено Міжвишівський онлайн круглий стіл «Педагогічна спадщина В. Сухомлинського: сучасні виміри реалізації (до 105-ї річниці від Дня народження)». 

У процесі роботи круглого столу ґрунтовні доповіді представили здобувачі різних рівнів освіти: фахової передвищої, першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 013 Початкова освіта та 011 Освітні, педагогічні науки. 

22 вересня 2023 року з нагоди Міжнародного дня миру для здобувачів освіти спеціальності 013 Початкова освіта було проведено спільний виховний захід «Миру в Україіні – бути!». Організаторами та модераторами заходу були кандидатка педагогічних наук, доцентка, старша викладачка кафедри Павлова Олена Геннадіївна та кандидатка педагогічних наук,  доцентка кафедри Корсікова Катерина Геннадіївна. 

З 18 по 21 вересня в соціальній мережі «Instagram»  відбувся онлайн-флешмоб «Янголи МИРУ», присвячений Міжнародному дню миру. 

З 14 по 21 вересня з нагоди Міжнародного дня миру на вебплатформі "Padlet" відбувся онлайн-форум «Дошка Миру».  У заході взяли участь: викладачі та здобувачі вищої освіти КЗ «ХГПА» ХОР; вчителі та учні КЗ «Харківська гімназія №111» ХМР.

20 вересня 2023 року проведено ХІІІ міжнародні та ХХХ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Грані особистості педагога у вимірах сьогодення». 

У заході взяли участь І.М. Толмачова, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Д. Євдокименко та І. Задорожна, здобувачки другого (магістерського) рівня вищої освіти  (Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки).

Кафедра природничих дисциплін запрошує Вас взяти участь в онлайн-флешмобі  «Янголи МИРУ», метою якого є сприяти миру в Україні та Світі.

Щоб взяти участь в онлайн-флешмобі необхідно до 21 вересня 2023 року (включно):

З нагоди Міжнародного дня миру, кафедра природничих дисциплін запрошує Вас взяти участь в онлайн-форумі «ДОШКА МИРУ».

Для того, щоб доєднатися до обговорення однієї із найважливіших та найактуальніших тем переходьте за посиланням: https://padlet.com/kafedrapruroda/padlet-9ehlxiza9u6i9qok

З 11 по 15 вересня викладачі, здобувачі вищої та фахової передвищої освіти активно доєднались до онлайн-челенджу в рамках World Cleanup Day за напрямом "Цифрове прибирання". До челенджу долучився 41 учасник. Усього було очищено 933,56 Гб пам'яті на різних гаджетах. 

Вітаємо Єлизавету ЛИТВИН 

з призначенням на посаду Голови

Студентської Ради психолого-педагогічного факультету! 

15 вересня 2023 року в режимі відеоконференції відбулася настановча конференція з педагогічної практики здобувачів вищої освіти спеціальності 035 Філологія освітньої програми Філологія. Польська мова та література. Українська мова та література.

УВАГА!

15 вересня 2023 р. з 08:00 до 11:00

відбудуться вибори Голови Студентської ради психолого-педагогічного факультету. 

Посилання на голосування буде надано делегатам.

Виборча комісія

ЗВІТ ЛИТВИН.pdf
зВІТ ЛИТВИН (1).pdf

Для популяризації принципів академічної доброчесності в освітньому процесі 11 вересня 2023 року викладачі психолого-педагогічного факультету разом із директором бібліотеки Академії розпочали цикл онлайн семінарів-практикумів для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти,  що передбачає низку зустрічей:

Семінар-практикум 1:

Екскурсія сайтом бібліотеки «Бібліотека – відкритий світ інформації».

Семінар-практикум 2:

«Академічне письмо, академічна доброчесність – це ключ до успішного навчання».

Бібліотечний коучинг:

«Системи пошуку наукової інформації».

Цифрове прибирання 2023.pdf

8 вересня 2023 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти психолого-педагогічного факультету із професором факультету прикладної лінгвістики, доктором габілітованим, керівником інтеркультурних студій Центральної та Східної Європи Варшавського університету Йоанною Ґеткою. 

Передвиборча програма LYTVYN.pdf

5 вересня 2023 року у групі 511 опні проведено Настановчу конференцію з практики «Пробні заняття у ЗВО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої  освіти  другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»), викладачі-керівники практики Ірина ТОЛМАЧОВА та Тетяна ОТРОШКО й завідувач навчально-виробничої практики Юлія МІСЯК.

УВАГА!

Розпочинається виборча кампанія на посаду Голови Студентської ради психолого-педагогічного факультету

Початок реєстрації: 5 вересня 2023 року о 09:00.  

Закінчення реєстрації: 14 вересня 2023 року о 12:00.

Заявки подаються за посиланням: https://forms.gle/DxbXmo53ciBegCGb8

Виборча комісія

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 року № 617-р "Про заходи з відзначення у 2023 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України" для здобувачів спеціальності 091 Біологія та біохімія проведено перший виховний захід у новому навчальному семестрі "З відданістю Україні в серці", приурочений відзначенню цієї пам’ятної дати.

Графік_освіт_процесу.pdf

2023/2024 навчальний рік на факультеті стартував! 

В умовах воєнного стану навчання розпочато у дистанційному форматі із використанням платформ Zoom та Google Meet, а також сервісу Google Classroom . 

Пройшов ряд конференцій, на яких здобувачі вищої освіти перших курсів познайомились з представниками деканату, кураторами, завідувачами кафедр та соціально-психологічною службою академії.

ОГОЛОШЕННЯ!

Для організації та проведення виборів

Голови Студентської ради факультету створюється Виборча комісія.

Усі охочі здобувачі вищої освіти мають право у термін з 01.09 по 04.09  подати свої кандидатури до складу Виборчої комісії.

Реєстрація за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScT9ODCLRcxXpE1HHKcvgM7Zj_mRfWbctOqGayGW02-NwMO4w/viewform?usp=sharing

Голова Студентської ради факультету

Здобувачі освіти та викладачі!

Щиросердно вітаємо Вас з новим етапом вашого життя – вступом до нашої дружньої родини Харківської гуманітарно-педагогічної академії та першим навчальним роком у статусі здобувача вищої освіти.

1 вересня 2023 року студентську родину психолого-педагогічного факультету поповнили 173 здобувачі освіти.

Щира вдячність Вам та Вашим рідним, що під час воєнного лихоліття Ви залишилися патріотами України і обрали місцем свого фахового становлення нашу Академію та наш факультет.

Бажаємо Вам йти за покликанням серця, любити свою професію, вдосконалювати знання, розкривати таланти, втілювати мрії у життя, мирного неба, світлих надій, упевненості в нашій перемозі та щасливого життя у вільній Україні! Гарних та незабутніх студентських років.

До уваги здобувачів освіти та викладачів! 

1 вересня в Академії розпочинається новий 2023-2024 навчальний рік.

Академія продовжує успішно працювати й досягати нових обріїв. Наша академічна спільнота зберігає високу стабільність і злагодженість роботи, демонструє згуртованість і принциповість під час виконання нових завдань. 

Будьте здорові та нехай новий навчальний рік принесе багато цікавих зустрічей, відкриттів та перемог, яскравих успіхів і здійснення мрій! 

Із  21 серпня по 31 серпня 2023 року команда викладачів та здобувачів вищої освіти академії взяла участь у міжнародному академічному обміні від програми Еразмус + в місті EL BORGE ( Іспанія) у складі:

31 серпня відбулось засідання кураторів факультету щодо організації освітнього процесу 2023/2024 навчального року. Засідання проходило в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM.

30 серпня 2023 року викладачі кафедри О. Акімова, В. Одарченко, О. Кузнецова взяли участь у вебінарі «Як організувати якісне асинхронне онлайн-навчання?». Вебінар був організований ГС «Освіторія» на платформі Zoom. Спікеркою заходу виступила Анета Хейз, викладачка університету Кіла, Велика Британія. 

30 серпня 2023 року  відбувся захід-презентація  електронного застосунку «Віздом: Світ емоцій» для підтримки соціально-емоційних потреб дітей старшого дошкільного віку та учнів початкової школи: фаховий кейс. Спікер - доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент Олена АКІМОВА.

29 серпня відбулось засідання старост факультету щодо організації освітнього процесу 2023/2024 навчального року. Засідання проходило в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM.