Архів 2021-2022 н. р.

14 червня викладачі та здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальностей 013 Початкова освіта, 053 Психологія, 035 Філологія психолого-педагогічного факультету приймали участь у семінарі-практикумі "Поради бібліотекаря щодо написання курсових, бакалаврських та магістерських робіт". Дякуємо директору бібліотеки та провідному бібліотекарю КЗ «ХГПА» ХОР, та всім хто долучився до участі у практикумі.

📣📢 Шановні куратори та здобувачі вищої освіти психолого-педагогічного факультету! Стало доброю традицією проходити кожного навчального року акредитації та всім нам відомо, що одним з основних критеріїв оцінювання якості освітньої програми є дотримання принципів академічної доброчесності, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності. 

📌 За ініціативи декана та представників психолого-педагогічного факультету, гарантів ОП, буде організовано та проведено семінар-практикум  із директором бібліотеки та провідним бібліотекарем КЗ «ХГПА» ХОР "Поради бібліотекаря щодо написання курсових, бакалаврських та магістерських робіт". 

✔️ Коли буде проходити семінар-практикум? 14 червня 2022 року.

✔️О котрій? О 12.00.

✔️ Для кого? Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня психолого-педагогічного факультету. 

✔️Де? Онлайн-платформа Zoom.

✔️Лінк зустрічі:

https://us04web.zoom.us/j/79708644904?pwd=tLGX5XROiOAt3UURI7fhp1Er7gOtHI.1

Ідентифікатор конференції: 797 0864 4904

Код доступу: gU3p9T

10 червня викладачі та здобувачі вищої освіти психолого-педагогічного факультету приймали участь у тренінгу «Необхідність розпізнавання ознак тригерів для подолання успішної стабілізації психоемоційного стану після війни». Дякуємо всім, хто долучився до участі у тренінгу.

07 червня відбулась зустріч здобувачів освіти 31 по групи щодо обговорення завдань навчальної практики з організації дозвіллєвої діяльності дітей.

06 червня відбулася зустріч представників деканату та кураторів факультету щодо результатів завершення 2021/2022 навчального року. Засідання проходило в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM. Дякуємо всім, хто долучився до конференції.

До уваги абітурієнтів!

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання

Дні науки 2022 тривають. На жаль, війна в Україні нас роз'єднала територіально, однак об'єднала в бажанні жити, творити, працювати, вчити, радіти, любити й перемагати! 

26 травня на базі  КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Регіональна науково-практична онлайн-конференція на тему: «Підвищення якості національної професійної освіти   у контексті викликів сьогодення». 

Активними учасниками заходу були члени професорсько-викладацького складу кафедри  педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кафедри української лінгвістики, літератури та методик навчання, здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету Харківської гуманітарно-педагогічної академії та багато інших.

У ході зустрічі були представлені доповіді за напрямами:

1. Якість освіти як загальнонаукова і психолого-педагогічна категорія.

2. Кращі освітні практики забезпечення якості професійної освіти в Україні.

3. Міжнародний досвід та перспективи вдосконалення національної освіти.

4. Педагогічна освіта у контексті вдосконалення наукової теорії й освітньої практики.

25 травня на факультеті відбулася студентська науково-практична конференція «Архаїзми та інновації в діалектних словниках як відображення динаміки говірок української мови» присвячена Дню філолога. 

Організатори конференції, викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання: Демченко Н.Д., Чала А.Г, Лигус О.Ф.

Із вітальним словом звернулася Демченко Наталя Дмитрівна – завідувачка кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання. Здобувачі вищої освіти 211 уф групи спеціальності 035 Філологія репрезентували наукові дослідження, присвячені сучасним проблемам української діалектології. До наукової дискусії долучилися викладачі кафедри, які поділилися професійним досвідом, зокрема науковими результатами грантового проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі Бойківщини і Центральної Слобожанщини), а також словами підтримки й материнської любові до молоді, яка безстрашно, активно й науково бере участь у різних заходах, що довести світові:наша нація непереможна, разом ми сильні!

Цього року на проведення державних іспитів у Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради наклала свій відбиток Війна. Через воєнний стан та певні обмеження атестаційні іспити проходили в дистанційному режимі з використанням сервісу для проведення онлайн-конференцій Zoom. Іспити відбувалися відповідно до графіку проведення атестаційних екзаменів у КЗ "ХГПА" ХОР https://drive.google.com/file/d/1vH-tbMv2D1eRwVOT2ZQ5K9QZUetfzTuU/view.

41-по група

411-по група

512-по група

613-по група

411-пп група

411-уф група

09 та 10 травня відбулися зустрічі декана факультету з випускними групами денної та заочної форм навчання в режимі онлайн щодо складання атестаційних екзаменів та обговорення умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

04 та 06 травня відбулося проведення засідань атестаційних комісій 512 по та 613 по груп щодо ефективної організації складання атестаційних екзаменів. Засідання проходило в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM.

До уваги абітурієнтів!

Вступна кампанія в Україні під час війни: що змінилося для абітурієнтів?

Війна внесла корективи і до навчального процесу. В Україні розробили спрощену процедуру для вступників, аби реалізувати право на вищу освіту. 

Через бойові дії в Україні скасували проведення державної підсумкової атестації (ДПА), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземних мов для здобуття ступеня магістра. Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) до війни було обов’язковою вимогою для вступу на бакалаврат. Замість ЗНО - мультипредметний тест.

В рамках спрощеної вступної кампанії 2022 для вступу на контракт, а також для вступу на творчі спеціальності та в деяких інших ситуаціях потрібно буде написати мотиваційний лист

Мотиваційний лист: загальні поради, вимоги і структура - https://osvitanova.com.ua/posts/5397-motyvatsiinyi-lyst-zahalni-porady-vymohy-i-struktura

Як написати мотиваційний лист для вступу: покрокова інструкція -

https://osvitoria.media/opinions/yak-napysaty-motyvatsijnyj-lyst-dlya-vstupu-pokrokova-instruktsiya/

Основна інформація стосовно умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році розміщена на сайті академії -  http://www.hgpa.kharkov.com/%d0%b0%d0%b1%d1%96%d1%82%d1%83%d1%80%d1%96%d1%94%d0%bd%d1%82%d1%83/

а також постійно розміщується та оновлюється у Instagram -  https://www.instagram.com/prijmalna.komisiahgpa/ 


Шановні абітурієнти!

Ви можете у будь-який зручний для вас день та час віртуально відвідати нашу академію та подивитися відеопрезентації спеціальностей на офіційному YouTube-каналі  

03 травня відбулося проведення засідань атестаційних комісій 41 по та 411 по груп щодо ефективної організації складання атестаційних екзаменів. Засідання проходило в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM. 

02 травня відбулася зустріч представників деканату, кураторів факультету з першим проректором академії Петриченко Л.О. та відповідальним секретарем Приймальної комісії Демченко Н.Д. щодо ефективної організації сесії, складання атестаційних екзаменів та обговорення умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році. Засідання проходило в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM. Дякуємо всім, хто долучився до конференції.

29 квітня відбувся старостат в режимі онлайн з використанням платформи Google Meet. Дякуємо всім, хто долучився до конференції.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22.04.2022 № 1/4408-22 "Рекомендації щодо проведення бесід із здобувачами фахової передвищої, вищої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації" кураторами психолого-педагогічного факультету було проведено виховні години для здобувачів освіти в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM. 

Продовжуємо освітній процес 

наперекір труднощам

Всупереч найскладнішому часу в Україні ми продовжуємо здійснювати освітній процес у дистанційному режимі. 

З метою організації освітнього процесу у другому семестрі 2021/22 н.р. в умовах воєнного стану навчальний процес за денною та заочною формами навчання проводиться у дистанційному режимі відповідно до розкладу занять, графіку консультацій.

Відбулися зустрічі декана факультету зі здобувачами вищої освіти заочної форми навчання щодо обговорення питань організації ефективного освітнього процесу в умовах воєнного стану із використанням платформи Zoom та Google Meet.

Забезпечення освітнього процесу

Відбулась низка засідань: деканату факультету, кураторів, завідувачів кафедр, кураторів випускних груп в режимі онлайн із використанням платформи ZOOM. 

Щиро дякуємо всім учасникам конференцій!!!

Разом ми сильніші! 

Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році з докладним описом вступного процесу.

Наразі допрацьовується й механізм складання іспиту, проте для організації іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників випробувань. Таку інформацію можна отримати з бази реєстраційних даних потенційних учасників ЗНО.

Тож, якщо ви вже зареєструвалися для участі у ЗНО (створили реєстраційну картку та віддали її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти), ви зареєстровані для участі у вступних випробуваннях.

Якщо ви плануєте цьогоріч вступати до вітчизняних закладів вищої освіти, проте ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, ознайомтеся, будь ласка, з алгоритмом дій за покликанням

До 9 квітня 2022 року вам необхідно буде створити реєстраційну картку.

Крім цього, Український центр оцінювання якості освіти запропонував механізм дій для керівників закладів загальної середньої та професійної освіти, який уможливить вступ випускників до університетів.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет підписав наказ №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».

Під час засідання 16 березня 2022 року Уряд ухвалив постанову bit.ly/3KPsIyq Кабінету Міністрів України «Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану».

Метою проєкту рішення є створення правових передумов для видавання документів про вищу освіту випускникам закладів вищої освіти у 2022 році, зважаючи на неможливість проведення повної процедури акредитації освітніх програм Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти в умовах воєнного стану.

Відтепер термін дії акредитаційних сертифікатів закладів вищої освіти (наукових установ) зі спеціальностей та напрямів підготовки та сертифікатів про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, що були чинними на 24 лютого 2022 року, продовжується до 1 липня року наступного за припиненням або скасування воєнного стану в Україні.

Також Національному агентству із забезпечення якості вищої освіти тимчасово дозволяється проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, у віддаленому (дистанційному) режимі, а також ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або із частковим проведенням акредитаційної експертизи без оплати вартості акредитації закладом вищої освіти.

12 березня 2022 року Спілка ректорів України прийняла важливі рішення щодо ситуації у вищій школі та участі її представників у обороні держави під час воєнного стану.

Відповідно до затвердженого рішення, пріоритетними завданнями Спілки є:

24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан... До учасників освітнього процесу звернувся Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі https://t.me/SerhiyShkarlet/669.

«Прошу зберігати спокій та розсудливість. Всі заклади освіти здійснюють навчання у дистанційній формі. По можливості залишайтеся вдома», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр закликав орієнтуватися на офіційні повідомлення державних органів влади України, Нацполіції, РНБО, Міноборони, місцевих органів влади та слідувати рекомендаціям.

Ми – сильні! 

Ми – Україна!

Сьогодні Міжнародний день рідної мови! Вітаємо всіх, хто ввібрав в себе нашу мову, знає своє коріння та розуміє витоки, що дає нам силу і могутність. Давайте берегти і розвивати рідну мову, цінувати її дари, не розпорошуючись на запозичення. Ми могутні й міцні в своїй мові. 

Наше слово – наша сила!  

16 лютого 2022 року професорсько-викладацький склад психолого-педагогічного факультету разом зі здобувачами освіти, наші випускниці - вчительки Харкова та Харківської області разом зі своїми учнями взяли участь в заходах до Дня Єднання, які були присвячені консолідації суспільства навколо територіальної цілісності, соборності та захисту незалежності України. Були проведені тематичні патріотичні флеш-моби та заходи із забезпечення медіаграмотності серед здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу.

Вітаємо наших неймовірних та креативних переможців!

10 лютого 2022 року викладачі факультету разом зі здобувачами вищої освіти долучилися до онлайн-тренінгу «Основи роботи в кадрі», який відбувся на платформі You Tube. Провела онлайн-тренінг телеведуча економічних новин, блогер, спікер, за освітою журналіст Анна Шевченко. 

А ми продовжуємо працювати та реалізовувати спецкурс "Діяльнісний підхід у школі". Крок за кроком наші майбутні вчителі розвивають Soft skills, та вчаться формувати та розвивати ці навички у молодших школярів!!! Окрема вдячність куратору та представниці The Lego Foundation Ганні Шваровій , яка завжди на зв'язку, порадить, підтримає і направить.

8 лютого 2022 року професорсько-викладацький склад факультету долучився до Всеукраїнського онлайн-флешмобу на тему: «Разом для найкращого Інтернету!» у рамках заходу «Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету». 

7-8 лютого 2022 року професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології початкової освіти та освітнього менеджменту взяв участь у Першому Міжнародному науковому форумі «Адаптивні процеси в освіті». 

Програма форуму (1).pdf

24 та 25 лютого 2022 року о 15:00

відбудеться день відкритих дверей в онлайн-форматі на платформі ZOOM.

Запрошуємо охочих!!!

Трансляція прямого ефіру буде відбуватися в соціальній

мережі Instagram на офіційній сторінці приймальної комісії - @prijmalna.komisiahgpa

https://instagram.com/prijmalna.komisiahgpa?igshid=rdr3b8ulteok

Реєстрація учасників обов'язкова за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/18pNUD-lGE5o1fLYnyGgQPAatWfM2je03GJZTCLtGR2c/viewform?edit_requested=true

Колектив факультету вітає:

Бабакіну Оксану Олексіївну,

декана психолого-педагогічного факультету,

з присвоєнням вченого звання професора;

Литвин Валентину Анатоліївну,

викладача кафедри педагогіки, психології, 

початкової освіти та освітнього менеджменту

з присвоєнням вченого звання доцента;

Джаббарову Лілію Володимирівну,

викладача кафедри педагогіки, психології, 

початкової освіти та освітнього менеджменту

з присвоєнням вченого звання доцента;

Красіну Ганну Валеріївну,

викладача кафедри педагогіки, психології, 

початкової освіти та освітнього менеджменту

з присудженням наукового ступеня доктора філософії

Від щирого серця бажаємо Вам здійснення всіх професійних задумів, подальших успіхів у науковій та професійній діяльності, міцного здоров’я, невичерпної енергії та творчих ідей!  Натхнення для плідної роботи та життєвих перемог!

Увага! 

Традиційно напередодні Дня закоханих стартував конкурс МІСТЕР І МІС АКАДЕМІЇ в онлайн-форматі.

Представниками від нашого факультету були обрані Гриценко Уляна, здобувачка освіти 211 ПП групи та Дьомін Максим, здобувач освіти 111 ПП групи академії, а також Зражевець Ксенія, здобувачка освіти 31 ПО групи коледжу. 

Креативні, яскраві, талановиті, розумні та просто найкращі – ось як можна описати наших чудових конкурсантів. Ми сподіваємось, що силою та підтримкою всього факультету ми доведемо, що наші здобувачі освіти гідні звань Містер та Міс академії. 

Слідкуйте за оновленнями та голосуйте за наших неймовірних учасників.

2 лютого 2022 року відбувся науково-методичний семінар «Особливості навчання грамоти шестиліток за навчальним комплексом Н.О. Воскресенської та І.В. Цепової» за безпосередньої участі однієї з авторок Букваря та Прописів кандидатки педагогічних наук Цепової Ірини Вікторівни. 

1 лютого 2022 року для здобувачів вищої освіти освітньої програми Українська мова та література онлайн-лекцію на тему «Практика впровадження нестандартних уроків української літератури» провела вчитель вищої кваліфікаційної категорії, лауреат конкурсу вчитель року - 2021, заступник директора з навчально-виховної роботи ХЗОШ 142 Кизименко Оксана Миколаївна.

27 січня 2022 року в академії відбувся День відкритих дверей в режимі онлайн. Відповідальний секретар Приймальної комісії академії та заступник голови Приймальної комісії Харківського педагогічного фахового коледжу розповіли про особливості вступу до академії та коледжу. Зустріч з абітурієнтами відбулась через платформу Zoom. Однак навіть у такому режимі до онлайн-конференції долучилися понад 100 учасників, які поставили чимало запитань. 

Оголошення.pdf

20 січня 2022 року відбувся міжрегіональний вебінар за програмою педагогічного експерименту регіонального рівня з теми «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти»

У межах роботи міжрегіонального вебінару «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» 20 січня 2022 року кафедра педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту підписала «Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію в організації прикладних наукових дослідженнях»

Відповідно до листів Департаменту освіти Харківської міської ради та рішення журі ХХІІІ Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» 14 січня 2022 року на засіданні Вченої ради ректор Галина Федорівна Пономарьова, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області, вручила подяки та дипломи науково-педагогічним працівникам академії:

за якісну роботу у складі журі міського конкурсу «Учитель року 2022»:

Упатовій Ірині Петрівні, доктору педагогічних наук, доценту, професору кафедри природничих дисциплін;

за плідну роботу у складі експертної комісії міського конкурсу на кращий дистанційний курс 2021 року серед учителів закладів освіти міста Харкова:

Демченко Наталі Дмитрівні, кандидату філологічних наук, доценту, завідувачу кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання;

Крехно Тетяні Іванівні, кандидату філологічних наук, доценту, професору кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання. 

13 січня 2022 року викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Олена Акімова та Вероніка Одарченко взяли участь у вебінарі серії «Clarivate науковцям» на тему: «Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та In Cites». 

12 січня 2022 року управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області за участі Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» проведено круглий стіл «Сертифікація вчителів: історія успіху». 

Доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Олена Акімова

Наказом МОН № 3 від 04.01.2022 року

внесена до списку членів робочої групи

з розроблення проєкту

«Програми незалежного тестування фахових знань і вмінь

учителів початкової школи»,

що реалізовується на першому етапі

сертифікації педагогічних працівників.

Бажаємо плідної праці та подальших успіхів! 

Наказ-Сертифікація-2022 (3).PDF

Із метою посилення пожежної та техногенної безпеки і попередження надзвичайних ситуацій на об’єктах закладів освіти, 18 грудня 2022 року о 14.00 відбулася зустріч співробітників ДСНС України в Харківській області зі студентами, викладачами, керівництвом академії, під час якої фахівці ДСНС продемонстрували фільм «Правила пожежної безпеки у побуті» та провели профілактичну бесіду, протягом якої нагадали про суворе дотримання правил пожежної безпеки щодо користування електроприладами, ознайомили з першочерговими діями на випадок стрімкого поширення полум’я та сильного задимлення в приміщенні, а також наголосили на утримання в належному стані евакуаційних виходів. 

18 грудня 2021 року відбувся фінальний етап Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені В. Кейса в режимі відеоконференції на базі Запорізького національного університету. Серед 68 учасників із різних вищих закладів освіти були обрані фіналісти, серед яких Кондратенко Лариса - студентка 311 уф групи психолого-педагогічного факультету Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, яка посіла ІІ місце у конкурсі. Вітаємо Ларису та зичимо створення нових цікавих літературних ігор, що стимулюватимуть учнів до культурного розвитку!!!

Із метою упровадження спецкурсу «Діяльнісний підхід у початковій школі» в освітній процес спеціальності 013 Початкова освіта та сприяння опануванню майбутніми вчителями початкових класів ігровими та діяльнісними методами навчання, викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту: Акімова О. М., Блудова Ю. О., Ільїна О. О. 15 грудня 2021 року завершили навчання на тренінговому курсі «Діяльнісний підхід у початковій школі» розробленого за сприянням фонду the LEGO Foundation. Запрошуємо до нових відкриттів та ефективної міжособистісної взаємодії на наші заняття! 

Утвердження, забезпечення принципів демократії та верховенства права виступає основною метою побудови держави України.

До Дня запобігання проявів корупції 09 грудня 2021 року професорсько-викладацький склад факультету та здобувачі освіти спеціальностей 013 Початкова освіта, 073 Менеджмент, 053 Психологія, 091 Біологія та 035 Філологія брали участь у лекції «Прояви корупції та боротьба з нею» (спікер Наталія Шкода) та семінарі «Права дитини: моніторинг порушень та захист».

ВІТАЄМО

викладачів кафедри педагогіки, психології, 

початкової освіти та освітнього менеджменту

Толмачову І.М. та Кузнецову О.В.

з отриманням подяки Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради


за високий професіоналізм,

доброчесність та відповідальність.


Бажаємо Вам нових досягнень і

щедрих ужинків на науковій ниві!

Колектив факультету вітає:

Молчанюк Ольгу Василівну,

завідуючу кафедрою природничих дисциплін,

із присвоєнням вченого звання професора;

Корсікову Катерину Геннадіївну,

викладача кафедри педагогіки, психології, 

початкової освіти та освітнього менеджменту

з присвоєнням вченого звання доцента;

Зайцеву Ольгу Олександрівну,

викладача кафедри педагогіки, психології, 

початкової освіти та освітнього менеджменту

з присудженням наукового ступеня доктора філософії

Бажаємо творчих успіхів, наснаги у майбутніх наукових пошуках і професійного зростання! Нехай підґрунтям подальшого розвитку і плідної професійної діяльності буде лише міцне здоров’я та успіх, натхненна думка й щирі почуття, підтримка рідних та колег! 

04 грудня 2021 року з метою реалізації державної політики у сфері координації науково-дослідницької діяльності, створення умов для інтелектуального, духовного, творчого розвитку здобувачів закладів загальної середньої освіти, викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту: Акімова О. М., Бужинська С. М., Кондрацька Л. В., Одарченко В. І. виступили членами журі секцій педагогіки та психології Малої академії наук Шевченківського району м. Харкова

Психолого-педагогічний факультет у різних форматах долучився до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".  Проводиться ця акція в Україні щорічно з 25 листопада до 10 грудня включно.

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

І ЕТАПУ ХХІІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ

 З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

І місце – Ляшенко Дарина Русланівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність 035 Філологія (Українська мова та література), викладач Масло Ольга Володимирівна;

ІІ місце – Безлаковська Світлана Віталіївна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність 035 Філологія (Українська мова та література), викладач Масло Ольга Володимирівна;

ІІІ місце – Рішко Даріна Миколаївна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність 035 Філологія (Українська мова та література), викладач Масло Ольга Володимирівна.

І місце – Рижикова Діана Миколаївна, педагогічне відділення, спеціальність 013 Початкова освіта, викладач Лигус Олена Федорівна;

ІІ місце – Таран Лизавета Романівна, педагогічне відділення, спеціальність 013 Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна.;

ІІІ місце – Литвин Єлизавета Анатоліївна, педагогічне відділення, спеціальність 013 Початкова освіта, викладач Оловаренко Олена Іванівна.

31 ПО та 41 ПО вшановує: 

не допустити повторного страхіття!

День пам'яті жертв голодоморів в Україні.

30 листопада 2021 року професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради взяли участь у методичному англомовному вебінарі «Кращі педагогічні практики у системі шкільної освіти в Швеції», Методичний вебінар був проведений Катею Венмарк-Нільссон, лекторкою, керівницею напряму методичної роботи по підготовці майбутніх учителів шкіл Швеції, яка неодноразово була нагороджена державними преміями Швеції за кращі методичні розробки в сфері середньої освіти Швеції. 

18 листопада 2021 року відбувся День студентського самоврядування. Здобувачі вищої освіти отримали неймовірні емоції, незабутній досвід та позитивний настрій! Вони проводили пари, працювали в деканаті, навчальній частині, навчально-методичному відділі, на заочній формі навчання, а також у відділі практики, тобто виконували посадові обов'язки викладачів та керівництва.

ВІТАЄМО ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!

20211116-215609-062.mp4

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "СТУДЕНТ РОКУ"!!!


Нова українська школа є ключовою реформою Міністерства освіти і науки. Вона має на меті зупинити негативні тенденції та перетворити українську школу на важіль соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності України.

Викладачі кафедри Акімова О.М., Блудова Ю.О., Ільїна О.О. 16-17 листопада 2021 провели Педагогічний інтенсив: «Нова українська школа: досвід реалізації основних положень у ЗЗСО» для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня спеціальності «Початкова освіта».

Викладачі закцентували увагу, що метою НУШ є створення школи, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Нова українська школа – це школа, до якої діті ходять із задоволенням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти, адже головне завдання НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.


І ЕТАПУ ХІІ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ 

УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

І місце – Жукова Анастасія Іванівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність 035 Філологія, викладач Романова Ірина Василівна;

ІІ місце – Селезньова Богдана Володимирівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність 013 Початкова освіта, викладач Волкова Ірина Вікторівна;

ІІІ місце – Кондратенко Лариса Олександрівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність 035 Філологія, викладач Масло Ольга Володимирівна.

І місце – Крикунова Єлизавета Ігорівна, відділення фізичного та музичного мистецтва, спеціальність 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), викладач Проворна Інна Олексіївна;

ІІ місце – Юхта Дар’я Андріївна, педагогічне відділення, спеціальність 231 Соціальна робота, викладач Гейдел Алла Михайлівна;

ІІІ місце – Ольховський Богдан Олександрович, педагогічне відділення, спеціальність 231 Соціальна робота, викладач Гейдел Алла Михайлівна.

10 листопада 2021 року до Всесвітнього дня науки в межах роботи студентського наукового гуртка «Лінгвістика текстів різних стилів»  відбулася онлайн-конференція «Стилістика української мови в контексті сучасних досліджень» (організатори – викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Ірина Волкова та Марія Кордулян).

Студенти психолого-педагогічного факультету мали змогу ознайомитися з колом зацікавлень мовознавців із питань стилістики. Усі доповіді здобувачів освіти тією чи іншою мірою стосувалися художніх текстів, часто широко відомих, знаних студентством. 

Із прикінцевим словом виступила завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, кандидат філологічних наук, доцент Наталя Демченко. Зауважила, що конференція була цікавою й пізнавальною.  Висловила сподівання на подальше натхнення в науковій роботі, яке подарує здобувачам освіти багато цікавих наукових відкриттів і зробить їхню майбутню професійну діяльність більш осмисленою, додасть навичок наукової роботи. 

Усесвітній день науки 10 листопада 2021 р. філологічна спільнота Харківської гуманітарно-педагогічної академії відзначила в незвичному форматі: науковий телеміст. Науковий діалог проводили викладачі кафедри, здобувачі вищої освіти, студенти-філологи, які працюють у школах Харкова, Харківської та Полтавської областей разом з їхніми учнями. Захід був присвячений 85 річниці від дня народження українського поета Миколи Федоровича Сингаївського. Тож у студентської молоді була чудова можливість поділитися інформацією про життя та творчість Миколи Сингаївського, який жив і писав про українське для українців, здійснити ідейно-художній аналіз деяких ліричних творів, представити результати досліджень ідіостилю поета. Учні Харківських шкіл (120-ої та 134-ої) і Гадяцької та Лисівської шкіл Полтавщини допомогли нам відчути красу поетичних рядків Сингаївського, продекламувавши його твори. Зустріч завершилася зворушливим виконанням «Чорнобривців» – гімном українського материнства.

10 листопада здобувачі-філологи та професорсько-викладацький склад кафедри провели круглий стіл «Феномен української еміграційної літератури». Модератори заходу доценти Ольга Масло та Ірина Романова наголосили на важливості наукового осмислення явища еміграційного письменства. Учасники слухали цікаві доповіді Анастасії Жукової щодо творчості Емми Андієвської, Даріни Рішко та Юлії Верховодової в аспекті доробку Володимира Винниченка.

Цей комунікативний захід є значущою сходинкою для подальшої наукової діяльності здобувачів вищої освіти, окреслює перспективи щодо студіювання феномену еміграційної літератури. Ми вдячні всім, хто долучився до цього круглого столу!

10 листопада в межах традиційних щорічних Днів науки доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Міняйло Роман Вікторович організував круглий стіл "Українські галузеві терміносистеми: стан і перспективи" для студентів-філологів та істориків нашої Академії.

На обговорення було винесено проблеми досліджування термінологій стародавніх галузей людської діяльності, зокрема рибальської термінології як вагомого складника української і світової культури. На прикладах лексико-семантичних реконструкцій, повʼязаних з археологічними знахідками та сучасними реаліями, безпосередньо знайомими студентам - жителям різних куточків України, було обґрунтовано новий напрям лінгвістичних досліджень - генно-синхронної полідискурсивної галузевої термінології, що спирається на знання археологічних артефактів, лексико-семантичних реконструкцій, памʼяток української мови, фольклору, діалектного, фахового і художнього дискурсів.

Студенти із зацікавленням брали участь у спробах реконструкції стародавніх етимонів, у деяких випадках демонструючи проникливість. Це свідчить про потребу вибудовувати національні терміносистеми, спираючись на рідномовні ресурси, що відображають тяглість національного світобачення.

У вівторок, 9 листопада, українці відзначають День української писемності та мови, це свято відзначається в день ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, з чиїм іменем пов’язують започаткування писемної української мови.

Так, зранку здобувачі вищої освіти академії та всі охочі долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який уже десять років поспіль на День української писемності та мови пишуть разом зі своїми викладачами. До написання диктанту через платформу zoom долучилися студенти четвертого курсу, які працюють у школах не тільки Харківщини, але й Полтавщини, а також ті, хто перебуває на самоізоляції. Цьогоріч диктант читав відомий письменник Юрій Андрухович. Природа та спогади дитинства – такою була тематика диктанту, а сам текст уже став підґрунтям до написання роману. Відчуття єдності всієї української спільноти, долучення до чогось масштабного та важливого, адже мова завжди була головним показником ідентичності нації, – саме такі відчуття переповнювали студентів після написання диктанту. Сподіваємося, що вони зрозуміли: бути грамотним сьогодні модно та престижно!!!

Здобувачі фахової передвищої освіти структурних підрозділів академії – Харківського педагогічного фахового коледжу, Красноградського педагогічного фахового коледжу, Балаклійського педагогічного фахового коледжу – долучилися до онлайн-вебінару, присвяченого Дню української писемності та мови, який провели представники Харківського обласного центру молоді. Студенти розширили свої знання про розвиток української літературної мови, почули про багатство та розмаїття української лексики.

9 листопада суденти Харківського педагогічного фахового коледжу разом зі своїм наставником групи, викладачем кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Оленою Лигус провели захід «Мово моя – вічна таємнице!», під час якого ознайомили присутніх з історією розвитку української мови, наголосили на необхідності вшановувати силу та красу українського Слова, відзначили його незламність і милозвучність, адже саме слово єднає українців.

4 листопада 2021 р. У Харківській гімназії № 86 Харківської міської ради Харківської області було проведено тренінг «Урок як середовище розвитку учасників освітнього процесу».

Ведуча тренінгу – Толмачова І.М., кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» ХОР, тренер-педагог НУШ, експерт Державної служби якості освіти в Харківській області.

Мета тренінгу – проаналізувати підходи до організації, проведення та аналізу уроку як середовища розвитку учасників освітнього процесу; сприяти вдосконаленню професійної компетентності вчителів.

У заході взяли участь учителі, які працюють у початкових класах гімназії.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!


конкурсу творів-есе з психології

в рамках проведення

V Міжрегіональної науково-практичної конференції

з профорієнтації та професійного вдосконалення психологів «Харківський осінній марафон психотехнологій – 2021»

здобувачів вищої освіти ІІ курсу

спеціальності 053 Психологія:

та висловлюємо вдячність керівникові наукових робіт, к.псих.н, доценту, доценту кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту 

Бужинській Світлані Миколаївні!

29 жовтня 2021 року об 11.00 на факультеті відбулось засідання комісії щодо обрання кращих студентів на конкурс «Студент року».

Серед членів журі були присутні студенти з різних груп факультету:

А також науково-педагогічні працівники: Чернікова Наталія Вячеславівна, старший викладач кафедри природничих дисциплін та Четаєва Людмила Петрівна, заступник декана психолого-педагогічного факультету.

Переможцями серед коледжу стали:

Переможцями серед академії стали:

Вітаємо дівчат, бажаємо творчої наснаги, сил та здоров’я!

4 листопада 2021 р. на запит педагогічного колективу Харківської гімназії № 86 Харківської міської ради Харківської області буде проведено тренінг «Урок як середовище розвитку учасників освітнього процесу».

Ведуча тренінгу – Толмачова І. М., кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» ХОР, тренер-педагог НУШ, експерт Державної служби якості освіти в Харківській області.

26 жовтня 2021 року викладачі кафедри  Акімова  О. М., Ільїна О. О. взяли участь у семінарі для вчителів Комунального закладу Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 63 Харківської міської ради Харківської області на тему: «Подолання стереотипів в педагогічній професії».

Доброю традицією нашого закладу є проведення напередодні Міжнародного Дня студента конкурсу "Студент року"

У конкурсі можуть брати участь здобувачі освіти академії та Харківського педагогічного фахового коледжу денної форми навчання, починаючи з 2️⃣ курсу навчання.

Переможців визначають за номінаціями:

Якщо ти👇

ТОДІ  МЕРШІЙ РЕЄСТРУЙСЯ!

📌Для участі потрібно заповнити картку учасника та надати ксерокопії своїх досягнень (сертифікати, дипломи, грамоти, подяки) за 2020-2021 навчальний рік.

Термін подачі документів: з 18 по 29 жовтня!⌚

За додатковою інформацією звертатися до голови Студентської ради факультету.

14-16 жовтня студенти-філологи нашої академії відвідали столицю України. Поїздку було організовано викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання.

16 жовтня 2021 року, викладачі й здобувачі вищої освіти спеціальності 035 Філологія долучилися до участі святкування урочистостей Erasmus+ в Україні - #ErasmusDays 2021! Був проведений круглий стіл "Time to Move: плануємо свої майбутні міжнародні проєкти разом з Еразмус+ та обговорюємо поточний грантовий проєкт" під час якого учасники продемонстрували здобутки наукових досліджень й обговорили подальші перспективи реалізації грантового проєкту "Динаміка етнокультурних концептів Сходу і Заходу (на матеріалі говірок Центральної Слобожанщини і Бойківщини)" 

13 жовтня 2021 року напередодні Дня захисника й захисниць України було проведено тематичний виховний захід зі здобувачами 211-БП групи.

День 14 жовтня поєднує відразу три величні свята: свято Покрови, День Українського Козацтва та день Захисника Вітчизни.

Під час заходу студенти пригадали історію виникнення та традиції свята Покрови Пресвятої Богородиці, його релігійну та народну сутність, згадали героїчне минуле нашої держави, історію, культуру та традиції українського козацтва, вшанували пам'ять захисників нашої Вітчизни. 

З 4 по 11 жовтня у нашій академії експонувалася пересувна виставка плакатів «Рєпін ХХІ століття» Комунального закладу «Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна»  

Студенти психолого-педагогічного факультету 6 жовтня 2021 року відвідали захід "Соціально-психологічна підтримка студентів з порушенням зору"

На зустрічі були присутні представники Польщі, які розповіли  про особливості праці та навчання поруч з людьми, які мають вади зору, а також про шляхи допомоги в  академічному житті та в процесі навчання. Також були присутні експерти  та студенти з вадами зору, які поділилися досвідом взаємодіі  та  особливостями спілкування з людьми, які мають зорові порушення. 

5 жовтня 2021 року викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання відвідали семінар «Якісна вища освіта: дискусія стейкхолдерів», організований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у м. Харків на базі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця. 

5 жовтня 2021 року викладачі кафедри природничих дисциплін взяли участь в крос-форумі «Європу єднає здорове майбутнє» (в межах програми Президента України «ЗДОРОВА Україна») 

5 жовтня 2021 року. Панянки-театралки 21 ПО групи на прем'єрі "Вишиваний: король України" в Оперному театрі.

Психолого-педагогічний факультет вітає всіх освітян із професійним святом 

Днем працівників освіти!!!

Глибока повага Вам, дорогі колеги, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити яскраві особистості, соціально активну молодь. Бажаємо Вам творчої наснаги, натхнення, сил та енергії для подальшої наукової діяльності.

Нових Вам відкриттів та неперевершених наукових звершень!

1 жовтня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальностей 013 Початкова освіта, 053 Психологія, 073 Менеджмент  взяли участь у перегляді роботи круглого столу  на тему: «Дотримання академічної доброчесності в закладах вищої освіти», який відбувся у Львівському державному університеті внутрішніх справ за сприянням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та StrikePlagiarism.com. на платформі Facebook / StrikePlagiarism.com International

Спікерами  вебінару виступили: Наталія Вадимівна Стукало, Іван Володимирович Назаров, Алі Тахмазов, Ольга Анатоліївна Крамаренко, Валентина Василівна Візнюк.

Після роботи круглого столу було проведено обговорення щодо  актуальності та важливості дотримання принципів академічної доброчесності у власній діяльності здобувачами освіти та науково-педагогічними працівниками.

30 вересня 2021 року на платформі Zoom  відбувся вебінар із стейкхолдером спеціальностей 013 Початкова освіта та 073 Менеджмент,  засновницею та однією із керівників закладу освіти БебіЛендОксаною Рибаєвою.

Протягом зустрічі була обговорена тема: «Сучасні стратегії управління  приватним закладом освіти». Здобувачі освіти дізнались про стратегії управління в закладі освіти «Бебі Ленд», інструменти та ресурси для створення сучасного освітнього простору в закладі, нові технічні рішення та програми, що використовуються в закладі освіти для реалізації Концепції «Нової української школи», проаналізували зміст та завдання формування ключових компетентностей у майбутніх фахівців.  

Як краще зануритися в світ музики? Звичайно, відвідати концерт симфонічного оркестру!!! Як чудово, що саме в нашому місті є заклад з багаторічною історією, в якому працюють виконавці зі світовими іменами, які завжди готові запросити тебе у гості і нагодувати своїми музичними стравами!!!

30 вересня у Харківській філармонії разом з усією освітянською спільнотою ми святкували День працівників освіти!! 

Здобувачі освіти першого курсу 111 по групи спеціальності 013 Початкова освіта відвідали цей захід та були  позитивно вражені, як поважають та не забувають вітати освітян очільники області та міста!!!

2021-2022 навчального року продовжується плідна співпраця з провідними фахівцями в педагогічній галузі Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії.

Цьогоріч спеціалісти Dott. Silvio Ciappi - психолог, клінічний криміналіст, юрист, PhD, викладач l'UPS di Modena e Reggio Calabria, Silvio Masin - керівник проєкту європейського фінансування, експерт з питань європейського фінансування у соціальній сфері у сфері соціальних служб завітали до Харкова в рамках робочого візиту.

30 вересня Італійськими фахівцями було проведено семінар із проблематики соціальної інклюзії для здобувачів вищої освіти рівня магістра, спеціальностей 053 Психологія, 013 Початкова освіта, 073 Менеджмент.

Серед здобувачів вищої освіти нашого факультету були долучені Марія Пішоха, Єлизавета Литвин, Даяна Гладких, Анна Беженська, Ганна Хоменко, Валентина Кириченко.

Під час робочої зустрічі було окреслено нові напрями для співпраці та заплановано залучення провідних фахівців у педагогічній галузі Іstituto Don Calabria до освітнього процесу академії у рамках відповідних освітніх компонентів.

1 жовтня 2021 року стартує черговий етап реалізації проєкту Жан Моне модуль «Інфраструктура, яка об’єднала Європу: історія, сучасний стан та погляд у майбутнє». 

Заняття відбуватимуться щоп’ятниці о 13.40 на історичному факультеті Каразінського університету в аудиторії 5-57 (Головний корпус).

TELSP - Торунська економічна та юридична літня програма 2021

Студентки 311 уф групи – Рішко Даріна та Безлаковська Світлана - цьогоріч стали учасниками наукової школи Університету Миколи Коперника в Торуні (Польща), навчання у якій тривало від 14 серпня до 12 вересня. Метою цієї програми була активна участь в обраному науковому проєкті, запропонованому співробітниками університету. Мовою стажування була англійська.

Щотижня відбувалися лекції за темами: «Культурні відмінності у глобалізованому бізнесі», «Парламентська демократія в Європі - можливості та виклики», «Права людини в епоху COVID-19», що спонукали до дискусії: відмінні та спільні риси організації бізнесу, правової системи та місцевого розвитку між країнами учасників програми (Україна, Словакія, Росія й Шрі-Ланка)  та Польщею. Окрім наукової діяльності, були організовані культурні заходи: екскурсія старим містом Торунь, відвідування планетарію, велика настільна гра та вечеря з організаторами TELSP. Усе це дало змогу більше дізнатися про інших учасників проєкту, зануритися в польський колорит та культуру під час поїздок до Варшави, Ґданська, Познані, Гдині, Бидгоща та Іновроцлава. Кожному з учасників стажування було надано безкоштовне проживання в студентському гуртожитку та стипендію, яка повністю відшкодувала витрати під час перебування в Польщі.

 Наприкінці програми студенти демонстрували презентації результатів своїх проєктів, покликаючись на свою рідну країну. Тема проекту «Організаційний менеджмент – фактори задоволеності», над яким працювала Світлана Безлаковська разом із доктором економічних наук Матеушем Томанком, передбачала участь групи експертів, анкетування та тематичні дослідження з вибору найбільш важливих факторів задоволеності учасників заходу; а також аналіз відмінностей України та Польщі в цьому аспекті.

Літня програма TELSP – це можливість зробити вагомий внесок у науку, зануритися в культуру та історію Польщі, дістати  досвід дослідження різних економічних та юридичних аспектів держави, відвідати Університет Миколи Коперника, що належить до п'ятірки кращих вищих навчальних закладів Польщі, дізнатися особливості навчання за кордоном.

25 вересня 2021 року в рамках реалізації Грантового проєкту UPSHIFT Україна (UNICEF) для підлітків м. ХАРКОВА,  тренером-спікером Ларисою КОНДРАЦЬКОЮ, був проведений тренінг "Основи конфліктології, техніки вирішення конфліктів".

24 вересня здобувачі освіти 111 ПО групи з куратором Одарченко Веронікою Ігорівною відвідали оновлений зоопарк.

14-17 жовтня 2021 р. запрошуємо всіх охочих на ТАВАЛЕ фестиваль, тема якого «Діалог зі світом». 

Запис за телефоном: 

095-324-49-03


https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.812629639453159&type=3

9-10 жовтня 2021 року запрошуємо охочих на фестиваль Арт-практик, що буде проходити на базі Харківської державної академії культури!

Для реєстрації звертайтесь за номером телефону: 

096-595-15-77

Тренери фестивалю проведуть 30 майстер-класів у різних напрямках!

26 вересня о 17:00 в рамках ІІІ Міжнародної онлайн конференції «Сучасні уявлення про розлад аутистичного спектру (РАС) і затримки психічного розвитку» (ЗПР) відбудеться вебінар на тему: «Сучасні уявлення про причини аутизму», спікером якого буде Ірина ВОРОНОВА засновниця інформаційного порталу «ПРО АУТИЗМ».

Увага! Лінк на вебінар буде опублікований у день проведення вебінару!

26 вересня 2021 року об 11:00 запрошуємо на вебінар Влади ТАРАСЕНКО нейропсихолога, дефектолога, патопсиходіагноста, яка розповість як швидко запустити мову у дитини, яка не говорить, познайомить із принципами діагностики та послідовності дій, надасть практичні рекомендації. 

21 вересня у світі відзначають

 Міжнародний день миру!

У сучасному світі мир- найбільша цінність. Тому бажаємо всім мирного неба над головою!!!

Викладачі та здобувачі вищої освіти психолого-педагогічного факультету сьогодні долучилися до майстер-класу з оригамі "Символ миру своїми руками"!

#всесвітнійденьприбирання 

18 вересня 11по група Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради долучилась до всесвітньої акції #cleanupday. 

Головна мета прибирання полягає в об’єднанні заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття. «Побачив? Прибери!» − девіз акції. 

Майбутні вчителі брали участь зі своїми майбутніми учнями, передаючи їм естафету дотримання чистоти довкілля.

Для здобувачів вищої освіти 111 ПО та 111 ПП груп була проведена екскурсія у Музеї історії та сьогодення академії. 

17 вересня 2021 року о 14:30 здобувачі вищої освіти 111 ПО групи разом з куратором Одарченко Вернікою Ігорівною  відвідали шосту традиційну щорічну мистецьку акцію "Мистецтво об'єднує молодь".

Викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Акімовою Оленою Михайловною, Будовою Юлією Олександрівною та Ільїною Оленою Олексіївною для здобувачів освіти 111 по групи 17 вересня був проведений вступний тренінг метою якого було поглибити знання учасників тренінгу щодо змін в освіті, зазначених у Законі України «Про освіту», Концепції Нової української школи; ознайомити з методами роботи в інклюзивних класах.

До Дня фізичної культури та спорту долучилися дівчатка 11 ПО групи!!!

Діалектологічна експедиція на Бойківщину

Початок навчального року ознаменувався незабутньою діалектологічною експедицією на Бойківщину, що здійснюється в рамках грантового проєкту «Динаміка етнокультурних концептів Cходу і Заходу (на матеріалі говірок Слобожанщини і Бойківщини)». Студенти-філологи другого, третього та четвертого курсів разом із викладачами мандрували стежками карпатських сіл і містечок: Славсько, Сколе, Тухля, Гребенів, Волосянка, Верхнє Синєвидне, Либохора, Хащованя, Ялинкувате – саме цей маршрут обрав собі колись для етнографічної експедиції Іван Франко.

Учасники польового дослідження з бойківцями, їх побутом, традиціями, світоглядом, історією.

Під час невимушеного спілкування перед філологами об’єктувалися ментальні структури свідомості, зафіксовані в бойківській говірці.

Сповнені незабутніх вражень, зачаровані красою Карпат учасники подорожі повернулися на Харківщину з автентичними, діалектними матеріалами, що потребують подальшої наукової інтерпретації.

10 вересня відбулась неймовірно цікава прогулянка панянок 11 ПО групи з куратором Ільїною Оленою Олексіївною стежками оновленого зоопарку.

Лабораторією "Психологічного благополуччя особистості" 13 вересня 2021 року о 19:00 відбудеться відкритий вебінар на тему: "Психосоматика дитячих захворювань".

Запрошуємо до участі здобувачів освіти спеціальності 053 Психологія та усіх охочих!!!

Вітаємо здобувача освіти Сапелко Карину, якій стипендіальною комісією Харківської обласної державної адміністрації призначено стипендію за високі показники в навчанні!

Вітаємо наших першокурсників

з Днем Знань!

Бажаємо творчого натхнення в навчанні!

111 бп

111 пп

111 по

111 уф

11 по

Здобувачка 3-го курсу Ковалик Інна спеціальності 013 Початкова освіта під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Толмачової Ірини Миколаївни посіла 3 місце на Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук (Соціально-гуманітарний напрямок) із науковою роботою з теми «Виховання толерантності в молодших школярів засобами літературно-художніх творів   В. Сухомлинського».

Щиро вітаємо та зичимо подальших наукових перемог!