Організація  дистанційної  освіти - виклик сьогодення

Навчально-методичні посібники з організації дистанційного навчання в закладах освіти

Дистанційне навчання виклики, результати та перспективи.pdf
Організація дистанційного навчання в закладах професійної освіти.pdf
Організація дистанційного навчання в школі.pdf
09.6 Посібник Змішане навчання.pdf

Методичні рекомендації щодо організації дистанційного навчання в закладі освіти

У Положенні про дистанційне навчання (далі – Положення), дистанційне навчання визначається як «індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, що відбувається, в основному, за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій» (Положення про дистанційне навчання, наказ МОН України від 25.04.2013 № 466 (із змінами). Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0703-13.

Освітній процес за дистанційною формою навчання здійснюється у таких формах: самостійна робота; навчальні заняття; контрольні роботи.

Лекція, консультація, семінар, урок проводяться з учнями дистанційно у синхронному або асинхронному режимі.

Під час дистанційного навчання використовуються основні елементи:

Для забезпечення дистанційного навчання необхідні веб-ресурси навчальних дисциплін (програм), які можуть містити:

Для організації роботи із здобувачами професійної освіти бажано обирати один або два загальнодоступних ресурси дистанційного навчання. Обрання такої кількості ресурсів не заплутає учнів та дасть їм змогу розібратись з методикою опанування усіх предметів на цьому ресурсі (ресурсах).

Для кожної групи/предмета створити папки або гіперпосилання на навчальний матеріал. Це можуть бути: лекції до уроків, презентації, завдання для здобувачів освіти, посилання на електронні версії підручників та он-лайн уроки (наприклад, канал YouTube), завдання для самостійного практичного виконання, відеоматеріали, тести для контролю навчальних досягнень тощо.

Для організації дистанційної комунікації існує багато безкоштовних і відомих викладачеві Інтернет-платформ.

На сайті "Викладача фізики Олена ЛУК`ЯНЧИКОВОЇ" розміщено перелік перевірених та загальнодоступних ресурсів щодо організації дистанційного навчання.

Онлайн уроки

Дистанційне навчання на телебаченні – канал "Рада" та МОНУ

ТРАНСЛЯЦІЇ НА ТЕЛЕКАНАЛІ РАДА

Телеканал “Рада” доступний на супутнику, кабельному, а також на YouTube. Окрім того, трансляції будуть на YouTube-каналі МОН.

Попредметний розклад публікують на fb-сторінці каналу “Київ”.

У МОН також пояснили, що з усіма тестами, завданнями та конспектами занять можна буде знайомитись на сайтах партнерів, які надали відеконтент для трансляцій:

ТРАНСЛЯЦІЇ НА ТЕЛЕКАНАЛІ “КИЇВ”

Телеканал “Київ” транслює щоденну програму “Відкритий урок”. Анонси “Відкритих уроків” публікують на fb-сторінці телеканалу “Київ”. Окрім того, відео телеуроків можна подивитися на Youtube телеканалу.

Уже є:

ЕФІРИ РАДІО “КУЛЬТУРА”

Послухати Радіо “Культура” можна за цим посиланням (гортайте стрілочками, щоб обрати потрібний канал).

Дивіться також “35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ” та “Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН”

Корисні посилання для педагогічних працівників щодо організації дистанційного навчання

Як створювати опитування у VIBER ???

Як створити сайт? Це легко!!! Перегляньте відео та спробуйте!