Віртуальні екскурсії

Виртуальный музей Галилео Галилея

Музей космонавтики ім.С. П. Корольова прагне поєднати фізичний і філософський, духовний космос, космос зоряного неба і космос людини, її духу. Космос має не лише технологічний, а й філософський, культурологічний аспект – аспект, пов’язаний з духовними цінностями, психологією, етикою, естетикою. Людина відчуває потребу не лише в матеріальному перетворенні світу, не лише в тому, щоб створювати предметну реальність.

Експозиція музею космонавтики, що є справжнім витвором мистецтва, за допомогою музичних, пластичних образів, синтезує в органічний сплав наукову концепцію і видовищність, сприяє філософському, естетичному осмисленню буття. Людині потрібна особлива атмосфера, стан душі і зусилля, щоб відчути, згадати свою одухотворену космічну сутність. Для цього потрібні символи, які здатні пробудити відповідні архетипи і образи, які нагадують людині про її зв’язок з макросвітом. Простір музею сповнений цими символами, і в цьому сенсі експозиція музею є унікальною – тут космос виступає у його гармонії з людиною і її творіннями, завдяки цьому відбувається розширення духовного світу людини. Будда і ботічелівська Венера, східний аскет і мікеланджелівський Ісус подані на колажах у контексті безмежного Всесвіту. А в центрі експозиції - початок початків, відправна точка європейської культури, книга книг – Біблія. Поєднання незвичного приглушеного освітлення, притишеної музики, яка постійно звучить в залі, створює загадкову, “космічну” атмосферу, що надихає на роздуми про добро і зло, смисл життя, вічне. Науковий, історичний і власне „музейний” зміст доповнюється образним, художньо-творчим і сприяє формуванню цілісного наукового і особистісного світогляду у відвідувачів. 

Музей історії ХНУРЕ є культурно-просвітницьким, науково-дослідним, гуманітарно-виховним підрозділом університету, наочно демонструє досягнення ХНУРЕ і допомагає студентської молоді не тільки отримувати нову інформацію, та формувати духовні цінності. Музей почав створюватися восени 1982 року, офіційно відкритий в лютому 1983 року. Майже два десятиліття основним видом діяльності була екскурсійна робота.

У 2001 році музей історії ХНУРЕ пройшов відомчу реєстрацію при Головному управлінні освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації як музей навчального закладу системи Міністерства освіти і науки України. З 2004 року  музей входить до асоціації вузівських музеїв. Новий етап розвитку музею почався з 2005/2006 навчального року. Одним з пріоритетних напрямків стала виставкова робота. За період 2006-2017 рр. проведено 94 виставки, які відвідали понад 60 000 студентів, співробітників і гостей університету. Щорічно співробітники музею проводять 8-10 тимчасових експозицій, присвячених видатним вченим, які зробили значний внесок у розвиток університету, науки і техніки, а також знаменним подіям і ювілейним датам факультетів і кафедр, дням культури зарубіжних країн, краєзнавчі виставки та інші. Для студентів першого курсу щорічно на початку навчального року проводяться ознайомчі екскурсії по історії вишу. Численні музейні виставки, екскурсії, тематичні заходи стали невід’ємною частиною культурного життя університету.

Віртуальний музей Галілео в Італії легко відвідати з будь-якої точки світу, завдяки інформаційним технологіям, за допомогою яких був створений цифровий архів експонатів і віртуальні тури по кімнатах музею Галілео Галілея. Віртуальний тур по експозиціям музею у Флоренції наочно демонструє, як розвивалася наука. Ви побачите безліч старовинних вимірювальних приладів і пристосувань, за допомогою яких було зроблено велику кількість наукових відкриттів в області фізики, хімії і астрономії. Кожна з 16 кімнат віртуального музею Галілео супроводжується захоплюючим описом, на жаль, лише англійською або італійською мовами. Але, якщо над відео переключитися з посиланням Text, то використовуючи автоматичний переклад браузера на російську мову, можна прочитати короткий опис вмісту кімнати музею Галілео. 

ЛандауЦентр – це центр інтерактивної науки у місті Харкові та одне з найпопулярніших місць у Харкові.

 У цьому центрі у відвідувачів є можливість зануритись у світ науки. Саме тут можна познайомитись з різноманітними фізичними законами та формулами. І головний плюс цього центру, це те, що тут можна пізнавати науку в ігровому форматі, тут можна все чіпати, пробувати, і звичайно ж не забувати робити фото на згадку з цього неймовірно крутого та пізнавального центру.

 Історія

Цей центр було відкрито відносно недавно, а саме у 2014 році. Його було створено від Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, за ініціативи університетської громадськості та Асоціації випускників, викладачів та друзів університету. Цікавим фактом є те, що це дійсно унікальне місце, оскільки це перший в Україні центр інтелектуального дозвілля для мешканців та гостей міста Харкова, створений при університеті. Цей центр вміщає в собі колекції наукових цікавих речей, які допомагають розвивати свій світогляд та ставати ближче до наукового світу. Кожного року колекція збільшується за допомогою випускників та викладачів різних університетів Харкова.

 Сьогодення

Основною метою центру залишається стимулювати відродження інтересу у відвідувачів до розуміння наукових законів та теорій в простому та зрозумілому форматі. Особливо цей інтерес хочуть відродити саме у підлітків та молоді. Сьогодні в ньому проходять різні цікаві лекції, дискусії, ігри для дітей та дорослих, святкування, презентації нових технічних виробів. Також у центрі є можливість для дітей пройти курси з робототехніки, програмування та 3D-моделювання.

 Той, хто хоч раз побував у ЛандауЦентрі, описують його як місце у яке хочеться повертатися. Це місце, у якому навчання перетворюється на задоволення.

 Як дістатися?

Адреса центру: площа Свободи, 6.

Знаходиться центр у Північному корпусі ХНУ імені В. Н. Каразіна, біля виходу станції метро Держпром.