Цивільний захист

Підсумки виконання основних заходів  ЦЗ  в Богданівському ліцеї ім. І.Г. Ткаченка"         

На виконання вимог Кодексу цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року №5403-VI, Положення про функціональну підсистему (Наказ МОН України №1400 від 21.11.2016. «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питання  безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту»), Постанови КМУ від 26 червня 2013 року № 444 «Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях», наказу МОН України від 15.08.2016  № 974 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України» був розроблений план основних заходів цивільного захисту в Богданівському ліцеї  імені І.Г. Ткаченка Суботцівської сільської ради.

Головним завданням цивільного захисту в закладі на 2022-2023 н.р.  було забезпечення ефективного цивільного захисту учасників освітнього процесу і території закладу шляхом своєчасного прогнозування аварій і катастроф техногенного та природного характеру, оперативного реагування на них, швидкої ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у різних обставинах.

Упродовж 2022-2023 н.р.   увага зосереджувалась на підготовці працівників закладу, особового складу невоєнізованих формувань цивільного захисту до дій у надзвичайних ситуаціях, питаннях проведення «Дня цивільного захисту», підвищення якості навчання учнів з курсу «Основи здоров’я».

Основні зусилля колективу були зосереджені на:

- своєчасному виявленні передумов для виникнення надзвичайних ситуацій і негайному їх усуненні;

- своєчасному плануванні заходів і дій сил цивільного захисту в разі виникнення надзвичайних ситуацій;

- вдосконаленні системи оповіщення і інформування співробітників та учнів про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій;

- формування в учасників освітнього процесу умінь користуватись індивідуальними засобами захисту.

Підготовка педагогічного складу, обслуговуючого персоналу, особового складу невоєнізованих формувань цивільного захисту освітнього закладу здійснювалася керівниками навчальних груп згідно з Типовими програмами навчання, затвердженими наказом МВС України від 29.05.2014 № 523 «Про затвердження Типового положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності». Навчання співробітників і учнів ЗО з цивільного захисту здійснювалось з урахуванням обставин, які можуть скластись у разі виникнення надзвичайних ситуацій (техногенного, природного, військового характеру). Навчання керівного складу командирів невоєнізованих формувань здійснювалось під час проведення тренувань та Дня цивільного захисту.

Навчання учнів з питань цивільного захисту здійснювалися вчителем ЗУ та ОЗ Стукалом В.І.  на уроках предмета «Захист України» та предмета «Основи здоров'я», класними керівниками на годинах спілкування та ранкових зустрічах.  Протягом вересня 2022 року була оновлена обов’язкова документація з різних питань ЦЗ, плани дій членів трудового колективу та здобувачів освіти під час оповіщення надзвичайних ситуацій природного, техногенного та військового характеру у мирний та військовий час, матеріали для занять з членами трудового колективу з питань першої медичної допомоги у разі травмування, переломів різного характеру, карти-схеми евакуацій під час оголошення надзвичайних ситуацій.

Протягом навчального року класними керівниками були проведені уроки безпеки для учнів за такими темами:

1.        Поняття тероризму. Види, способи проведення терактів.

2.        Ознаки вибухових пристроїв. Дії при виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі.

3.        Поведінка під час антитерористичної операції.

4.        Рекомендації громадянам у разі загрози та виникнення НС, пов’язаної з терористичними актами (у квартирі, на вулиці, у будинку, в транспорті).

5.        Поведінка заручника. Як поводити себе, коли ви захоплені, а також під час спецоперації.

На годинах спілкування та уроках основ здоров’я систематично відбувся перегляд тематичного фільму «Знати, щоб вижити».

Протягом 26.04 - 30.04.2023 року в ліцеї проходив Тиждень безпеки життєдіяльності «Безпека людини в небезпечних ситуаціях», під час якого були проведенні години спілкування за такими темами: «Газ у побуті», «Як треба діяти у надзвичайних ситуаціях», «Викид хлору та аміаку».

Для учнів 1-11 класів було проведено годину пам’яті «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської…», бібліотечну виставку «Дотримуйся правил безпечної поведінки».

Учні 1-4 класів стали учасниками онлайн-вікторини «Поради королеви Безпеки»,  конкурсу на кращу розмальовку за темою тижня,  екологічного свято «Земля  - наш  дім!», театралізованого дійство «Пригоди Колобка» та глядачами «Уроку обережності від Тітоньки Сови».

Для учнів 5-7 класів було проведено тренінг «Сам удома», гру-змагання «Кращий рятувальник», усний журнал «Небезпеки третього тисячоліття».

Тренінг « Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки», брейн-ринг «Надзвичайні ситуації» та екологічну конференцію «Бережи природу для людського роду!» було проведено для здобувачів освіти 8-11 класів.

У рамках Тижня БЖ «Безпека людини в небезпечних ситуаціях» 30 квітня  2023 року проводилися тренування з учасниками освітнього процесу щодо надзвичайних ситуацій і дій під час виникнення пожеж, захід з об’єктового тренування та День ЦЗ, метою якого була практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для  захисту свого здоров’я та життя в умовах надзвичайних ситуацій; виховання впевненості учнів у ефективності заходів ЦЗ, що  проводяться; формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних  якостей. Під час Дня ЦЗ була проведена  практична підготовка педагогічного складу та обслуговуючого персоналу, особового складу невоєнізованих формувань цивільного захисту, здобувачів освіти  з питань відпрацювання дій за планами цивільного захисту.

До проведення Дня ЦЗ було розроблено документи з підготовки заходів із цивільного захисту, проведено відповідну роботу щодо створення належних умов з питань захисту учасників освітнього процесу на випадок надзвичайних ситуацій, удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічного складу та обслуговуючого персоналу до дій у надзвичайних ситуаціях.

Головним завданням Дня цивільного захисту було:

- удосконалення учнями та педагогічним колективом теоретичних знань та практичних навичок, дій в умовах екстремальних ситуацій;

- практична перевірка здатності здобувачів освіти діяти за сигналом оповіщення цивільного захисту, користуватись засобами колективного та індивідуального захисту;

- навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з  організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ.

До участі в Дні цивільного захисту залучались керівний та фахівців, діяльність яких пов’язана з  організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ освітнього закладу; увесь постійний склад здобувачів освіти 1-11-х класів.

О 8.00 відбувся збір керівного складу для  уточнення завдань Дня ЦЗ.

О 9.00 відбулося урочисте відкриття Дня цивільного захисту в закладі освіти на загальношкільній лінійці «Школа виживання»,  під час якої було оголошено план проведення Дня цивільного захисту.

О 10.10 відбувся збір керівного складу  та членів комісії з питань надзвичайних ситуацій закладу освіти при оголошенні: «Погіршення погодних умов. Наближення урагану», під час збору було прийнято рішення про проведення заходів щодо збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу.

О 12.08 від ЗДГР надійшла інформація, що в наслідок сильного буревію, зливи з крупним градом в закладі освіти було пошкоджено електромережу, на другому поверсі виникла пожежа. Черговим працівником було подано сигнал оповіщення про виникнення пожежі. Негайно була розпочата загальна евакуація з приміщення закладу. Евакуація проведена організовано, з дотриманням заходів безпеки. Пожежогасіння було проведено згідно вимог і ліквідувала умовне загоряння.

За сигналом «Увага всім!» було проведено екстрену евакуацію учасників освітнього процесу за встановленими маршрутами у відповідності до схеми евакуації через основний та запасні виходи, під час якої учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій. Евакуація завершилася о 12.15.

Із 12.15 до 12.20 за вказівкою керівника ЗДНВР перевірив кількість евакуйованих учасників освітнього процесу. Керівник закладу прийняв доповідь заступника з навчально-виховної роботи про кількість евакуйованих та  доповів  органу управління освітою про прийняті рішення та проведені заходи.

Протягом Дня ЦЗ учні мали змогу переглянути:

·      виставку приладів радіаційного і хімічного спостереження, індивідуальних засобів захисту;

·      новітні засоби  захисту органів дихання та шкіри;

·      роботу рятівників, медиків (імітація гасіння пожежі, надання домедичної допомоги постраждалим);

·      стінівки, малюнки, плакати, постери на тему «Дії населення та захист людини в надзвичайних ситуаціях» (соціальний педагог Ліксютіна Ю.М.);

·      тематичний відеофільм «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру» (педагог-організатор Молчанова І.О.);

·      виступ агітбригади – членів   ДЮР (ЗДВР Гречук Н.Ф.).

Із учнями 1-4 класів були проведені онлайн-вікторини «Поради королеви Безпеки» (класні керівники) та спортивні естафети з подоланням смуги перешкод (учитель ФК Довженко О.В.).

Учні 5-7 класів були учасниками квесту «Простір безпеки» (педагог-організатор Прохорова І.В.).

Для  учнів 10-11 класів проведено воєнізовану естафету з ЦЗ; здачу нормативів предмета «Захист України» (юнаки) та змагання з медико-санітарної підготовки (дівчата). (учитель ЗУ Стукало В.І.).

Проведено відкриті уроки в 4-Б класі (брейн-ринг «Школа безпеки», Іванова Л.В.), в 6-Б класі (тренінг  «Особиста безпека в  соціальних мережах», Довженко А.А.), в 11-А класі («Чорнобильська катастрофа», Єрмоленко Т.М.).

День ЦЗ пройшов на високому рівні та закінчився підведенням його підсумків на загальношкільній лінійці, врученням призів, пам’ятних подарунків, грамот та сувенірів переможцям  змагань та активних учасників заходів. Керуючий склад, вчителі та учні продемонстрували готовність до дій в надзвичайних ситуаціях, відповідально поставилися до виконання запланованих заходів.

Класні керівники 1-11-х класів перед канікулами систематично проводили бесіди зі здобувачами освіти з питань небезпечної поведінки під час канікул, поведінки з вибухонебезпечними предметами та під час надзвичайних ситуацій різного характеру.

Ужито заходів і проводилась робота щодо вдосконалення системи передачі сигналів цивільної оборони, інформування особового складу в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Вживались заходи з питань підвищення рівня стійкого функціонування об’єктів цивільної оборони в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Аналіз виконання завдань цивільного захисту на 2022-2023 н.р., вивчення стану реалізації заходів у сферах захисту учасників освітнього процесу, працівників від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, готовності закладу освіти до дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій свідчить про те, що переважна більшість керівного складу структурних підрозділів цивільної оборони закладу освіти відповідально відноситься до навчання учасників освітнього процесу і працівників школи, до дій щодо захисту свого життя і здоров’я в умовах виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру.

План основних заходів із цивільного захисту на 2022-2023 н.р. в основному виконаний.

Нормативно-правові документи

ЗАКОН УКРАЇНИ Про охорону праці   (Закон від 14.10.1992 № 2694XII. Чинний, поточна редакція — Редакція від 20.01.2018) Переглянути


Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту (Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 09.10.2013 № 787. Чинний, поточна редакція — Прийняття від 09.10.2013)   Переглянути


Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони (Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок, Перелік від 17.07.2013 № 564. Чинний, поточна редакція — Прийняття від 17.07.2013)  Переглянути


      Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки   

      України на 2021 рік аказ Міністерства освіти і науки України від 01 лютого 2021 р. № 130)    Переглянути


Кодекс цивільного захисту України

Положення про єдину державну систему цивільного захисту

Положення про функціональну підсистему Міністерства освіти і науки України єдиної державної системи цивільного захисту

Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях

Про правовий режим надзвичайного стану

Про Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпекита надзвичайних ситуацій

Типове положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпекиі надзвичайних ситуацій

Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій 


Методичні рекомендації навчальним закладам Кропивницького


Завдання керівника навчального закладу з цивільного захисту:

Стаття 20. Завдання і обов’язки суб’єктів господарювання

1. До завдань і обов’язків суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить:

1) забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об’єктах суб’єкта господарювання;

2) забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту;

3) розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії;

4) організація та здійснення під час виникнення надзвичайних ситуацій евакуаційних заходів щодо працівників та майна суб’єкта господарювання;

5) створення об’єктових формувань цивільного захисту відповідно до цього Кодексу та інших законодавчих актів, необхідної для їх функціонування матеріально-технічної бази і забезпечення готовності таких формувань до дій за призначенням;

6) створення диспетчерських служб відповідно до цього Кодексу та інших законів, необхідних для забезпечення безпеки об’єктів підвищеної небезпеки;

7) проведення оцінки ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах суб’єкта господарювання, здійснення заходів щодо неперевищення прийнятних рівнів таких ризиків;

8) здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки;

9) декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки;

10) розроблення планів локалізації та ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки;

11) проведення об’єктових тренувань і навчань з питань цивільного захисту;

12) забезпечення аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів господарювання відповідно до вимог статті 133 цього Кодексу;

13) здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій;

14) забезпечення безперешкодного доступу посадових осіб органів державного нагляду, працівників аварійно-рятувальних служб, з якими укладені угоди про аварійно-рятувальне обслуговування суб’єктів господарювання, для проведення обстежень на відповідність протиаварійних заходів планам локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об’єктах, сил цивільного захисту – для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

15) забезпечення дотримання вимог законодавства щодо створення, зберігання, утримання, використання та реконструкції захисних споруд цивільного захисту;

16) здійснення обліку захисних споруд цивільного захисту, які перебувають на балансі (утриманні);

17) дотримання протиепідемічного, протиепізоотичного та протиепіфітотичного режиму;

18) створення і використання матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

19) розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання;

20) розроблення і затвердження інструкцій та видання наказів з питань пожежної безпеки, здійснення постійного контролю за їх виконанням;

21) забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки;

22) утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням;

23) здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики;

24) своєчасне інформування відповідних органів та підрозділів цивільного захисту про несправність протипожежної техніки, систем протипожежного захисту, водопостачання, а також про закриття доріг і проїздів на відповідній території;

25) виконання інших завдань і заходів у сфері цивільного захисту, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

2. Організація заходів цивільного захисту суб’єкта господарювання здійснюється підрозділами (посадовими особами) з питань цивільного захисту, які створюються (призначаються) керівниками зазначених суб’єктів господарювання з урахуванням таких вимог:

1) у суб’єктах господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту, з чисельністю працюючих понад 3 тисячі осіб створюються підрозділи з питань цивільного захисту;

2) у суб’єктах господарювання, а також закладах охорони здоров’я із загальною чисельністю працюючих та осіб, які перебувають на лікуванні, від 200 до 3 тисяч осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії цивільного захисту, призначаються посадові особи з питань цивільного захисту;

3) у навчальних закладах з денною формою навчання з чисельністю 500 і більше осіб, які навчаються, призначаються посадові особи з питань цивільного захисту;

4) у суб’єктах господарювання з чисельністю працюючих до 200 осіб призначаються особи з питань цивільного захисту за рахунок штатної чисельності суб’єкта господарювання.

3. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до Закону як підприємці, виконують заходи цивільного захисту особисто.

4. Порядок діяльності підрозділів з питань цивільного захисту або призначених осіб визначається відповідними положеннями про них або посадовими інструкціями. Положення про підрозділ (посадова інструкція працівника) з питань цивільного захисту затверджується керівником, що його створив (призначив), на підставі типового положення про такий підрозділ, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.


      2. Призначити відповідальних осіб з питань ЦЗ.

3. Розробити та затвердити План основних заходів цивільного захисту на рік

Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затверджене постановою КМУ від 09.01.2014 № 11)

4. Забезпечити працівників засобами колективного та індивідуального захисту

      Порядок забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю, затверджений постановою КМУ від 19.08.2002 № 1200

5. Розмістити інформацію про заходи безпеки та дії у разі виникнення надзвичайної ситуації 

ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT


6. Організовувати та здійснювати під час надзвичайних ситуацій евакуаційні заходи щодо працівників, учнів та майна закладу освіти

Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затверджений постановою КМУ від 30.10.2013 № 841


7.     Створити об’єктові формування ЦЗ відповідно до КЦЗ та інших законодавчих актів, необхідну для їх функціонування матеріально-технічну базу й забезпечити їх готовність до дій за призначенням

Порядок утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту, затверджений постановою КМУ від 09.10.2013 № 787


8. Оцінювати ризики виникнення надзвичайних ситуацій, здійснювати заходи щодо неперевищення прийнятних рівнів таких ризиків

Концепція управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, схвалена розпорядженням КМУ від 22.01.2014 № 37-р


9. Навчати працівників з питань ЦЗ, зокрема правилам техногенної та пожежної безпеки

Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затверджений постановою КМУ від 26.06.2013 № 444 (далі — Порядок № 444)


10.  Проводити об’єктові тренування і навчання з питань ЦЗ

Порядок № 444


11.  Забезпечувати аварійно-рятувальне обслуговування суб’єктів господарювання відповідно до вимог статті 133 КЦЗ

Порядок здійснення постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, затверджений постановою КМУ від 11.01.2017 № 5


12.  Забезпечувати безперешкодний доступ посадових осіб органів держнагляду, працівників аварійно-рятувальних служб, з якими укладені угоди про аварійно-рятувальне обслуговування суб’єктів господарювання, для проведення обстежень на відповідність протиаварійних заходів планам локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об’єктах, сил ЦЗ — для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій

Наказ МВС «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, та інших форм розпорядчих документів» від 17.01.2019 № 22


13.  Забезпечити дотримання вимог законодавства щодо створення, зберігання, утримання, використання та реконструкції захисних споруд ЦЗ

Порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затверджений постановою КМУ від 10.03.2017 № 138


14.  Обліковувати захисні споруди ЦЗ, які перебувають на балансі (утриманні)


15.  Дотримуватися протиепідемічного, протиепізоотичного та протиепіфітотичного режиму

Закони України:

«Основи законодавства України про охорону здоров’я»;

«Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

«Про благоустрій населених пунктів»;

«Про відходи»


16.  Створити й використовувати матеріальні резерви для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

Порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затверджений постановою КМУ від 30.09.2015 № 775


17.  Розробити й затвердити інструкції та видати накази з питань пожежної безпеки.  Порядок № 444

18.  Контролювати їх виконання


19.  Забезпечити виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює держнагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки

Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МВС від 30.12.2014 № 1417.

Правила техногенної безпеки, затверджені наказом МВС від 05.11.2018 № 879


20.  Утримувати у справному стані засоби цивільного та протипожежного захисту, не використовувати їх не за призначенням

ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»


21.  Здійснювати заходи щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж


22.  Своєчасно інформувати відповідні органи та підрозділи ЦЗ про несправність протипожежної техніки, систем протипожежного захисту, водопостачання, а також про закриття доріг і проїздів на відповідній території

Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МВС від 30.12.2014 № 1417


23.  Здійснювати заходи ЦЗ, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій


24.  Розробити заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, впроваджувати досягнення науки й техніки, позитивний досвід із зазначеного питання


25.  Виконувати інші завдання й заходи у сфері ЦЗ, передбачені КЦЗ та іншими законодавчими актами

Шкільні документи для організації цивільного захисту

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ

ПЛАНИ

План дій органів управління, сил і структурних підрозділів навчального закладу в режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану

Лист коригування плану дій

 План-календар дій керівництва цивільного захисту, працівників навчального закладу в режимах повсякденного функціонування, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану

 План реагування навчального закладу на загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Календарний план основних заходів з цивільного захисту навчального закладу

 План роботи начальника цивільного захисту на місяць

План евакуації учасників навчально-виховного процесу

 

НАКАЗИ

Про організацію і ведення цивільного захисту

Про початок навчального року в системі цивільного захисту навчального закладу

 Про створення комісії з надзвичайних ситуацій

Положення про комісію з надзвичайних ситуацій

 Про створення навчальних груп та призначення їх керівників

Про підсумки роботи з цивільного захисту за рік та завдання на наступний рік

 

ІНСТРУКЦІЇ

Інструкція про заходи пожежної безпеки у навчальному закладі

Інструкція щодо виконання вимог цивільного захисту в навчальному закладі

Інструкції щодо дій працівників навчального закладу у разі виникнення надзвичайної ситуації

Інструкція щодо дій у надзвичайних ситуаціях

 

СПИСКИ ТА ПЕРЕЛІКИ

Список керівного складу цивільного захисту навчального закладу

Список начальницького та особового складу формувань цивільного захисту

Перелік потенційно небезпечних об’єктів, розташованих у районі дислокації навчального закладу

Перелік майна та обладнання формувань цивільного захисту

 Перелік тем занять для підготовки формувань цивільного захисту навчального закладу

Перелік тем для загальної підготовки з цивільного захисту працівників навчального закладу, які не входять до складу формувань цивільного захисту

 

ЖУРНАЛИ

Журнал підготовки особового складу формувань цивільного захисту навчального закладу

Розклад занять з цивільного захисту

Журнал підготовки працівників навчального закладу, які не входять до складу формувань цивільного захисту

 

СХЕМИ

Схема управління, зв’язку і взаємодії Функціональної підсистеми «Освіта і наука України» єдиної державної системи

Схема організаційної структури цивільного захисту навчального закладу

Схема зв’язку та оповіщення працівників навчального закладу

 

ДІЇ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

НАКАЗИ

Про дії в разі виникнення пожежі біля будівлі

Про дії в разі виникнення пожежі в будівлі

Про дії в разі загрози снігової бурі, смерчу, повені за можливості відпущення дітей додому

 Про дії в разі загрози снігової бурі, смерчу, повені за неможливості відпущення дітей додому

Про дії в разі одержання підозрілої кореспонденції

Про дії в разі забруднення ртуттю

Про дії за перших поштовхів землетрусу

 Про дії за землетрусу, якщо евакуація неможлива

Про дії в разі загрози ураження радіаційними та хімічними речовинами

Про дії в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з інфекційним захворюванням людей

Про дії за одержання анонімного дзвінка

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ СТЕНД

Класифікаційні ознаки надзвичайних ситуацій

Обов’язки дорослого населення щодо захисту дітей у надзвичайних ситуаціях

 Схема «Причини виникнення та наслідки надзвичайних ситуацій»

Проведення іммобілізації дитини за різних видів переломів

Правила надання першої домедичної допомоги при потраплянні стороннього предмета в дихальні шляхи

Правила надання першої домедичної допомоги при потраплянні стороннього предмета в око

Правила надання першої домедичної допомоги за локальних судом у дитини

Правила надання першої домедичної допомоги при забиттях

Правила надання першої домедичної допомоги при  кровотечі

Загальні правила надання першої домедичної допомоги при отруєннях

 Правила надання першої домедичної допомоги при пораненнях

Перша домедичної допомога в разі задухи

Профілактика дитячого травматизму

Рекомендації щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху

Рекомендації щодо дій населення у разі здійснення терористичного акту


ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Наказ про підготовку та проведення «Дня цивільного захисту»

План підготовки «Дня цивільного захисту»

 План проведення «Дня цивільного захисту»

Наказ про підсумки проведення «Дня цивільного захисту»

Тематика уроків, практичних занять, вікторин для учнів 1–11-х класів

Орієнтовний звіт про проведення  «Дня цивільного захисту»

Наказ про підсумки проведення «Дня цивільного захисту»