НОВИНИ

Разом до Перемоги!

#маскувальні_сітки

Найщиріші слова подяки усім, хто долучився до виготовлення сіток: приніс тканину, різав її, плів сітки, робив опору. Спільними зусиллями на цьому тижні зробили 2 сітки. Перша поїде у 56 бригаду, а друга - до нашого Андрія Радівілова. Слава нашим захисникам! Бережи їх, Боже.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

#СкажиСНІДуСтоп #загальношкільна_лінійка

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом

    У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. І ліцей займає тут далеко не останнє місце, адже саме тут формується, розвивається і набирається знань майбутнє держави.

    Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в нашому ліцею пройшла загальношкільна лінійка, під час яких учні більше дізнатись про СНІД, способи передачі цієї хвороби.

     Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це проінформованість. Тож бережіть себе і будьте здорові!

День пам'яті жертв голодоморів

#Голодомор #Вшанування_пам_яті #загальношкільна_лінійка

    Голодомор 1932-1933 років — це трагічна сторінка минулого у величезної кількості українських родин. Щорічно у четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Цьогоріч це відбудеться 25 листопада 2023 р.

  Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу.

  Учнями 9-Б (класний керівник Довженко А.А.) було проведено загальношкільну лінійку, присвячену вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

   Також у суботу, 25 листопада, о 16:00 відбудеться загальнонаціональна акція "Запали свічку".

    Закликаємо всіх цього дня приєднатись до акції та з настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів українців.

Разом до перемоги!

#маскувальні_сітки

Початок зимових сіток є! Дякуємо усім павучкам-помічникам! Усім, хто вже приніс тканину й стрічки до школи! Усім, хто ще тільки планує це зробити! Треба багато, бо хлопці просять багато. Дякуючи родині Касінців, маємо два величезні полотна для основи (до речі, два попередні, які вже заплели й попередавали захисникам, теж вони придбали) Спасибі їм велике! Разом до перемоги

Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"

#Єдиний_національний_урок #Безпечна_дорога_додому

В рамках ІІ етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху 17 листопада 2023 року для учнів Богданівського ліцею імені І.Г. Ткаченка був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому».

Дорога додому завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку учні мають знати для того, щоб бути у безпеці.

Сьогодні учні нашого ліцею повторили правила безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я, а такоже перевірили свої знання цих правил.

#Єдиний_національний_урок Безпечна_дорога_додому

Наші маленькі ліцеїсти також долучились до єдиного національного уроку "Безпечна дорога додому". Кожного дня наші учні йдуть до школи та повертаються додому, хоч цей шлях добре їм знайомий, проте необхідно бути обережним, знати правила поведінки, а також дотримуватись їх. Учні повторили основи безпеки дорожнього руху, пригадали дорожні знаки, переглянули навчальні відео, взяли участь у вікторині, а також розфарбували корисний постер. А головне запам'ятали, що правил дорожнього руху треба неухильно дотримуватись!

День Гідності і Свободи

#загальношкільна_лінійка #День_Гідності_та_Свободи

Наближається знаменна для кожного українця дата - 21 листопада, День Гідності та Свободи.

Сьогодні в Богданівському ліцеї імені І.Г. Ткаченка учнями 10-Б класу (класний керівник Трубіна О.В.) було проведено загальношкільну лінійку, присвячену вшануванню громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Пам'ятаємо, що цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися ці дві доленосні для сучасної України події.

Ми з вами вшановуємо пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного російського вторгнення. Україна як ніколи бореться за свою свободу та незалежність. Враховуючи це  шкільна лінійка закінчилась  розписом двох прапорів, щоб згодом передати їх нашим захисникам.

Слава українському народові! Слава Україні!

#Бути_Гідним #День_Гідності_та_Свободи #ЖовтаСтрічка

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. В цей день ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі.

Який рік поспіль українці продовжують боротись за свою Гідність та Свободу.

Сьогодні, 21 листопада, учні та вчителі Богданівського ліцею приєднались до флешмобу руху опору російській окупації "Жовта стрічка" в підтримку мужніх людей, які не зламались під натиском окупації та виражають непокору.

Міжнародний день протидії булінгу 

Міжнародний день протидії булінгу учні ліцею разом із соціально-психологічною службою почали з тренінгу "Не зашкодь, а допоможи!".

Моделювання проблемних ситуацій та шляхи їх вирішення, допомога соціально-психологічної служби тим,хто зазнав певних видів булінгу, розширення знань про правовий захист, відповідальність перед законом за протиправні дії, збереження особистих кордонів, сприймання тих чи інших подій, що впливають на ментальне здоров'я.

Анонімне опитування щодо випадків булінгу для попередження правопорушеннь в ліцеї.

Розширювати свої знання про власну безпеку та повагу до інших людей - необхідність в наш час! Учні 10-11 класів, дякую за участь 

З повагою один до одного


День толерантності

#загальношкільна_лінійка

Напередодні Міжнародного дня толерантності, який відзначається 16 листопада,10 листопада учнями 10-А класу (класний керівник Яресько О.О.) було проведено загальношкільну лінійку “Толерантність - шлях до миру і злагоди”. Варто пам’ятати, що толерантність - це терпимість до іншого світогляду, способу життя, культури та звичаїв. Учні нагадали про важливість вміння терпимо ставитись до інакшості оточуючих, поваги одне до одного, а також закликали цінувати особливості людей.

Тренінг "Безпечне середовище"

Кожного дня ми всі думаємо про безпеку своїх рідних та близьких. Кожного дня ми дбаємо про ментальне, фізичне здоровʼя, про інформаційне поле своє та близьких нам людей.

Сьогодні в Богданівський ліцей імені І.Г. Ткаченка було проведено тренінг на тему «Створення безпечного та сприятливого освітнього середовища» де головним гаслом є «Безпечне середовище + Безпечний дорослий = Дитина у безпеці»

Головною метою було ознайомлення педагогів з формами, інструментами та засобами ефективної організації безпечного середовища усіх учасників навчального процесу. Чітко сформувати поняття та розкрити зміст термінів «психологічна безпека», «фізична безпека», «інформаційна безпека», «дитина в безпеці», а також, вміння застосовувати це в педагогічній діяльності та в повсякденному житті.

День самоврядування

Сьогодні в нашому ліцеї пройшов День самоврядування. Учні 11 класу мали можливість відчути себе вчителем хоча б на декілька уроків і нарешті отримати відповідь на питання: як воно - бути вчителем? Для одинадцятикласників та всього ліцею день виявився надзвичайно насиченим, наповненим позитивними емоціями та незабутніми спогадами.

Сподіваємось, що День самоврядування подарував нашим учням цінний досвід, а частині з них, можливо, допоміг визначитись з майбутньою професією.

Вільну хвилинку в День самоврядування вчителі нашого ліцею використали для допомоги нашим воїнам. Чоловіча частина педагогічного колективу займалась чищенням горіхів для виготовлення солодкої поживної суміші, тоді як жіноча - плетінням маскувальної сітки.

Щиро дякуємо всім, хто доєднався до такої важливої та необхідної волонтерської діяльності. Разом до Перемоги!

День гарбуза

#найважливіші_новини_від_маленьких_ліцеїсті #ексклюзив

26 жовтня в Україні святкують День гарбуза - корисного та поживного плода.

Маленькі ліцеїсти доєдналися до святкування. І в цей день відбулася виставка виробів з гарбуза. Діти співали пісні, розповідали скоромовки, виконували різноманітні завдання від Гарбуза.

Усі отримали море позитивних емоцій та задоволення!

Також дякуємо батькам за допомогу в організації святкової виставки!

Вибори Голови ШПД

27 жовтня у Богданівському ліцеї імені І.Г. Ткаченка відбулися вибори Голови шкільного учнівського парламенту. Відповідно до Положення про вибори учнівського самоврядування кандидатом на цю посаду міг стати будь-який учень школи 8-10 класів , який має авторитет у класі та школі. Активним виборчим правом були наділені учні 8-11 класів.

Вибори пройшли дуже активно і цікаво.

І хоча всі кандидати були гідні, за підсумками голосування Головою учнівського парламенту більшістю голосів було обрано ученицю 10-Б класу Краснюк Єлизавету. А Заступником голови ШПД Духову Ніну, ученицю 8-А класу.

Вітаємо новообраного голову з перемогою, бажаємо Єлизаветі сил та наснаги в покращенні життя школи.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - 2023 

#радіодиктант #пишеморазом

Педагогічний колектив Богданівського ліцею імені І.Г. Ткаченка долучився до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності - 2023 з нагоди Дня української писемності та мови.

Його тема - "Дороги України".

Своїм прикладом вчителі показали, наскільки важливо берегти та просувати українську мову в сучасному світі.

#найважливіші_новини_від_маленьких_ліцеїстів #ексклюзив #пишеморазом

Також дуже хотіли доєднатися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності наші маленькі ліцеїсти, проте текст для них ще складний, тому вони по-своєму приєднались до написання диктанту, замінивши текст на дещо інший.

Після завершення написання диктанту маленькі ліцеїсти намалювали тематичні малюнки. Дякуємо їм за таку чудову ініціативу!

Акція "Зараз - дрон, потім - квіти"

Жахлива війна в нашій країні триває, а ворог не шкодує нікого. Мужні захисники щодня дарують нам новий світанок, жертвуючи своїм життям та здоров’ям.

Сьогодні, під час свята Першого дзвоника, в рамках акції "Зараз - дрон, потім - квіти" ми зібрали 14300 грн

Щиро дякуємо всім учням, батькам, гостям та вчителям за те, що приєдналися до акції та підтримали ЗСУ!

Ці кошти передаємо Іванюк Оксані Іванівні та Чередніченку Василю Васильовичу на потреби наших захисників.

Дякуємо Збройним Силам України! Наближаємо Перемогу разом! Слава Україні!

Перший раз у перший клас!

Ось і настав цей довгоочікуваний осінній день. Сьогодні у нашому ліцеї свято - Перший дзвінок і повернення до класів із новими силами.

У цей день емоції переповнюють всіх, адже для першачків - це новий та незабутній досвід, для випускників - рік непростих рішень, випробувань та можливостей, для батьків - ностальгії, спогадів та хвилювань.

Легкого, мирного і тихого навчального року усім дітям і вчителям! Бажаємо усім нових вершин і радісних звісток! Нехай цей рік стане роком перемоги!


Вибори до Парламенту дітей Суботцівської сільської ради

Вчора, 6 жовтня, відбулися вибори до Парламенту дітей Суботцівської сільської ради.

Наш заклад представляли 6 учнів. Участь в цих виборах принесла їм нові знайомства, цікаве спілкування з однолітками та незабутній досвід.

Анастасія Лавріненко обрана Головою Парламенту дітей Суботцівської сільської ради. Вітаємо!

Папіжук Дар'я обрана головою Комісії з питань преси, інформації та зв'язку. Втаємо!

Бажаємо нашим учням впевненості, натхнення та нових перемог!

Дякуємо Вам! Ви найкращі!

День учителя

У першу неділю жовтня ми відзначаємо світле і прекрасне свято – День працівників освіти, наших вірних наставників, сіячів доброго і вічного, порадників і друзів. Хочемо приєднатись до привітань, які в цей день звучатимуть по всій країні.

Сердечно вітаємо всіх освітян з професійним святом. Бажаємо шановним педагогам щастя і здоров’я, успіхів і творчого натхнення, гарних результатів своєї праці та вдячних учнів! Бажаємо завжди залишатися найкращим учителем у світі, найщасливішою людиною на Землі. Нехай і в класі, і в учительських справах, і в житті буде ідеальний порядок.

Дякуємо за Вашу теплоту, терпіння, милосердя та розуміння. Нехай діти завжди відплачують теплими посмішками, приємними словами та нескінченною повагою за Ваші старання. З Днем вчителя!

День захисника і захисниці України 

НМТ-2024: обовʼязкові предмети, терміни та організаційні оновлення

https://nus.org.ua/news/nmt-2024-obov-yazkovi-predmety-terminy-ta-organizatsijni-onovlennya/?fbclid=IwAR12RDf0SJUACZQG6ju716n7FB60rHTl62xKfvxIRgmxgRVgn8jaC5F9ZbQ

ДПА в 9 і 11 класах в 2024 році проводитись не буде

Випускники 9 і 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію в 2024 році.

Про це під час прес-конференції повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, скасування проведення підсумкової атестації пов’язано із кількома причинами, зокрема з тим, що до 9 класу ще не дійшла реформа Нової української школи.

«Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.

Норми нового Положення про атестацію педагогів

З 1 вересня 2023 року у школах набуло чинності нове Положення про атестацію педагогічних працівників. Профспілка працівників освіти і науки України підготувала відповіді на питання обласних організацій профспілки щодо застосування норм нового Положення про атестацію педагогічних працівників.

Чи може атестуватись педагогічний працівник через рік після призначення на посаду?

Пунктом 4 розділу І Положення установлено, що атестація проводиться не раніше, ніж через рік після призначення педагогічного працівника на посаду.

Відповідно до частини 5 статті 58 Закону України «Про освіту» особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за іншою спеціальністю та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника строком на один рік.

Такі особи можуть продовжити працювати на відповідних посадах педагогічних працівників системи дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти після їх успішної атестації у порядку, визначеному законодавством.

Пунктом 15 розділу І Положення також передбачено, що особи, призначені на посади педагогічних працівників відповідно до частини п'ятої статті 58 Закону України «Про освіту» та/або ті, які пройшли педагогічну інтернатуру в установленому законодавством порядку, для продовження роботи на цих посадах атестуються упродовж другого року роботи, але не раніше ніж через один рік після призначення на посаду.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу І Положення кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим цим наказом.

Тому педагогічний працівник, який атестувався за попереднім Положенням та прийнятий на роботу до закладу освіти через деякий час перерви у роботі на педагогічних посадах, також може атестуватися на умовах позачергової атестації не раніше ніж через один рік після призначення на посаду, зокрема на присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії.

Норма щодо атестації педагогічних працівників не пізніше ніж через два роки, що включає термін «не раніше ніж через рік» після прийняття їх на роботу, що передбачена пунктом 14 розділу І Положення, може стосуватися педагогічних працівників, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому закладі освіти або які перервали роботу на педагогічній посаді.

У пункті 6 розділу І позачергова атестація може проводитися за ініціативою педагогічного працівника та/або за однією з певних умов.

Сполучник «або» означає один із варіантів. Якщо для позачергової атестації достатньо лише ініціативи працівника, то норма про наявність умов втрачає сенс.

Пунктом 6 розділу І Положення передбачено, що позачергова атестація педагогічного працівника, освітній рівень і стаж роботи якого на посадах педагогічних працівників відповідає вимогам, визначених у пунктах 8, 9 цього розділу, може проводиться за його ініціативою та/або за однією з таких умов:

1) визнання переможцем, лауреатом фінальних етапів всеукраїнських, міжнародних фахових конкурсів;

2) наявності освітньо-наукового/освітньо-творчого, наукового ступеня, наукового звання;

3) успішного проходження сертифікації.

Тобто умови, зазначені у підпунктах 1-3 пункту 6 не є одночасною сукупністю підстав для проходження педагогічним працівником позачергової атестації, що засвідчено сполучником «або».

Тому позачергова атестація педагогічного працівника можлива й виключно за його ініціативою.

У п. 7 розділу 1 Положення зазначено: час перебування педагогічного працівника в соціальних відпустках, навчання у закладах вищої освіти, а також період, на який переноситься атестація, до міжатестаційного періоду не включаються. Як щодо періоду, коли працівник перебував на обліку у центрі зайнятості майже рік, а з 1 вересня 2023 року вийшов на роботу у заклад освіти?

Час перебування на обліку у центрі зайнятості перериває трудову діяльність і тому не зараховується ні до страхового стажу, ні до педагогічного стажу. Тому цей час не може вважатися міжатестаційним періодом.

Пунктом 7 розділу І зазначена вимога для працівників, для яких не передбачені кваліфікаційні категорії, що за результатами атестації їм встановлюється відповідність або невідповідність займаній посаді та встановлюється або підтверджується тарифний розряд. У цьому пункті зазначені заступники керівників, для яких тарифні розряди не передбачаються. Як атестувати заступників керівників закладів освіти: тільки на відповідність займаній посаді?

Абзацом сьомим пункту 1 розділу І Положення передбачено, що керівникам закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів, їхнім заступникам та іншим педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, за результатами атестації встановлюється їх відповідність або невідповідність займаній посаді та встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.

Пунктом 3 розділу І Положення передбачено, що педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, за результатами атестації визначається відповідність (невідповідність) займаній посаді та у порядку, визначеному законодавством, встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.

Згідно з постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» до педагогічних працівників відносяться керівники та їх заступники.

Розміри посадових окладів керівників закладів освіти визначаються відповідно до вимог наказу МОН № 557 з урахуванням норм Інструкції № 102 та постанови КМУ № 1391.

Посадові оклади заступників керівників закладів освіти визначаються відповідно до пункту 3 наказу МОН №557.

У п. 8 Розділу 1 Положення про атестацію педагогічних працівників зазначено: підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться в міжатестаційний період відповідно до законодавства і є необхідною умовою атестації.

Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» кожен педагогічний працівник зобов’язаний щороку підвищувати свою кваліфікацію відповідно до Закону України «Про освіту» з урахуванням особливостей, визначених частиною 2 статті 51.

Попередню атестацію працівник пройшов у 2019 році. Наступна атестація у 2024 році. У міжатестаційний період, а саме у воєнний час, працівник 10 місяців перебував на обліку у центрі зайнятості і не проходив у 2022 році підвищення кваліфікації.

Підвищення кваліфікації в обсязі 150 годин, необхідне для проходження атестації, працівник пройшов за 4 роки.

Відповідно до підпункту 5) пункту 3 наказу МОН від 09.09.2022 № 805, мінімальний загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, необхідний їм для проходження атестації, становить не менше ніж 150 годин або 5 кредитів ЄКТС упродовж п’яти років.

Відповідно до пункту 8 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 800, обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників установлюється в годинах та/або кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі – ЄКТС, (один кредит ЄКТС становить 30 годин) за накопичувальною системою.

Час, впродовж якого педагогічний працівник не перебував у трудових відносинах, не повинен зараховуватися до п’ятирічного періоду, впродовж якого педагогічний працівник повинен щороку підвищувати свою кваліфікацію.

Пункт 9 розділу І містить умови щодо освітнього рівня для присвоєння кваліфікаційних категорій. У той же час у Положенні відсутні жодні згадки щодо напрямку освіти у працівника, який атестується.

Положення про атестацію педагогічних працівників не регулює питання прийняття на роботу педагогічних працівників, відповідності їхньої освіти, кваліфікації тій посаді, на яку вони претендують чи обіймають.

Вимоги щодо професійної кваліфікації педагогічних працівників відповідних типів закладів освіти виписано у статті 58 Закону України «Про освіту», відповідними частинами якої зокрема встановлено, що:

2. На посади педагогічних працівників приймаються особи, фізичний і психічний стан яких дозволяє здійснювати педагогічну діяльність та які мають освітню та/або професійну кваліфікацію, що відповідає встановленим законодавством, зокрема професійним стандартом (за наявності), кваліфікаційним вимогам до відповідних посад педагогічних працівників.

3. Особам, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за педагогічною спеціальністю (педагогічну освіту), відповідний заклад освіти присвоює професійну кваліфікацію педагогічного працівника.

Педагогічна освіта передбачає підготовку особи, результатом якої є набуття компетентностей зі спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації), педагогіки, психології, у тому числі шляхом проходження педагогічної практики, необхідних для забезпечення процесу навчання, виховання і розвитку особистості, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, моніторингу педагогічної діяльності та аналізу педагогічного досвіду, проведення освітніх вимірювань, застосування освітніх технологій і методів навчання, ефективних способів взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

5. Особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за іншою спеціальністю та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника строком на один рік.

Особи можуть продовжити працювати на відповідних посадах педагогічних працівників системи дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти після їх успішної атестації у порядку, визначеному законодавством.

Особам, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, професійна кваліфікація педагогічного працівника може бути присвоєна закладом вищої чи післядипломної освіти або відповідним кваліфікаційним центром після одного року роботи на посадах педагогічних працівників, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, за умови успішного складення кваліфікаційного іспиту відповідно до кваліфікаційних вимог до педагогічного працівника чи відповідного професійного стандарту (за наявності).

Вимоги щодо освітньої чи професійної кваліфікації педагогічних працівників відповідних типів закладів освіти передбачені статтею 30 Закону України «Про дошкільну освіту», статтею 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту», статтею 45 Закону України «Про професійно-технічну (професійну) освіту», статтею 59 Закону України «Про фахову передвищу освіту», статтею 21 Закону України «Про позашкільну», статтею 55 Закону України «Про вищу освіту».

Відповідно до пункту 9 розділу І, для присвоєння категорії «спеціаліст другої категорії» необхідно три роки стажу, тоді як для осіб без педагогічної освіти достатньо двох років роботи. Більш того, даний пункт містить норму, що особи, які не мають педагогічної освіти, атестуються без дотримання послідовності.

Незрозуміла логіка Положення, відповідно до якого особи без педагогічної освіти мають більше переваг, ніж особи з педагогічною освітою.

Абзацом другим пункту 9 розділу І установлено, що кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії» присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст), бакалавр чи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст) (для працівників закладів дошкільної освіти також освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр), стаж роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж три роки.

Абзацом шостим пункту 9 розділу І установлено, що особи, які не мають педагогічної освіти, але мають стаж роботи в одній із галузей економіки (крім освітньої) та працюють на посадах педагогічних працівників, атестуються як педагогічні працівники без дотримання послідовності на присвоєння кваліфікаційної категорії:

Тобто ця норма застосовується переважно до педагогічних працівників закладів професійно-технічної освіти, фахової передвищої освіти, які залучені до роботи на посади викладачів з виробництв чи інших галузей економіки для викладання спеціальних дисциплін, предметів, кваліфікаційними вимогами яких не передбачено обов’язковості педагогічної освіти.

Аналогічна норма мала місце у пункті 4.9 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 № 930.

Спеціалісти, які перейшли на посади педагогічних працівників до професійно-технічних та вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації з виробництва або сфери послуг, а також науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації, які перейшли на педагогічні посади, атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності не менше двох років стажу роботи на виробництві, у сфері послуг або стажу науково-педагогічної діяльності; «спеціаліст першої категорії» – не менше п'яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років.

Щодо застосування пункту 10 розділу І про присвоєння педагогічних звань.

Пунктом 10 Розділу І Положення установлено, що за результатами атестації педагогічні звання присвоюються (підтверджуються) педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»/«спеціаліст вищої категорії».

Педагогічне звання «вихователь-методист» може присвоюватися музичним керівникам та інструкторам з фізичної культури закладів дошкільної освіти.

Кваліфікаційна категорія, педагогічне звання, що присвоюється (підтверджується) за результатами атестації, визначаються відповідно до Переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1109.

Попереднім Положенням також не передбачалося, за якими посадами присвоюються педагогічні звання. Виключенням була норма про педагогічне звання «вихователь-методист», що присвоювалося музичним керівникам, інструкторам з фізкультури дошкільних навчальних закладів.

З цього витікає, що педагогічні звання присвоюються за однойменними посадами, за виключенням звання «вихователь-методист», яке може присвоюватися музичним керівникам та інструкторам з фізичної культури закладів дошкільної освіти.

Відповідно до пункту 9 розділу І Положення № 805 кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії» присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень бакалавр, магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст) (для працівників закладів дошкільної освіти також освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр або ступінь вищої освіти молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст), стаж роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж п’ять років.

Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» присвоюється педагогічному працівникові, який має освітній рівень магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст), стаж роботи на посадах педагогічних працівників не менше ніж сім років.

Тому педагогічне звання «старший вихователь», «вихователь-методист» може присвоюватися вихователям, вихователям-методистам закладів дошкільної освіти з освітніми ступенями бакалавра, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), яким за результатами атестації присвоюється «перша кваліфікаційна категорія», а звання «старший учитель» – учителям першої кваліфікаційної категорії з освітнім рівнем бакалавра, магістра.

Постановою КМУ від 23.12.2015 № 1109 серед інших передбачено педагогічні звання «Керівник гуртка-методист», «Старший вожатий- методист», «Майстер виробничого навчання I категорії», «Майстер виробничого навчання II категорії».

Однак атестація педагогічних працівників за цими однойменними посадами не передбачає присвоєння кваліфікаційних категорій.

При цьому підпунктом 1 пункту 3 наказу МОН № 805 встановлено, що педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з Положенням, затвердженим цим наказом.

Пунктом 17 розділу І Положення № 805 установлено, що не допускається необґрунтована відмова у присвоєнні (підтвердженні) педагогічного звання.

До того ж атестаційні комісії, що створені відповідно до вимог Положення № 805, не наділені повноваженнями скасовувати чи позбавляти педагогічних працівників, які посідають посади керівника гуртка, старшого вожатого, майстра виробничого навчання, присвоєних ним однойменних педагогічних звань згідно з попереднім Положенням № 930.

Тому ці звання мають як зберігатися за такими педагогічними працівниками на час їх роботи на цих посадах у закладах освіти, так і присвоюватися згідно з постановою КМУ № 1109 незалежно від того, що за цими посадами не передбачено присвоєння кваліфікаційних категорій.

Якщо педагогічний працівник має рівень освіти «бакалавр», великий стаж роботи та за підсумками попередньої атестації має 11 тарифний розряд та педагогічне звання «старший вчитель» чи «вихователь-методист», повністю відповідає цьому фаховому рівню. Чи можна при черговій атестації задля збереження педагогічних звань не дотримуватись послідовності та атестувати на присвоєння першої кваліфікаційної категорії та підтвердження педагогічного звання?

Пунктом 11 розділу 1 установлено, що кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, як правило, присвоюють послідовно. Тобто словосполучення «як правило» не означає обов’язкову послідовність у присвоєнні кваліфікаційних категорій та педагогічних звань.

Абзац 5 пункту 12 розділу І «якщо в міжатестаційний період педагогічного працівника довантажено годинами з інших предметів (інтегрованих курсів), то присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження до чергової атестації» суперечить вимогам абзацу 1 зазначеного пункту, в якому передбачено що присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на педагогічне навантаження з кількох предметів при обов’язковій умові підвищення кваліфікації з цих предметів. Чи дійсно є обов’язковим підвищення кваліфікації для оплати, якщо вчителя довантажують іншими предметами?

Пунктом 8 розділу 1 установлено, що підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться в міжатестаційний період відповідно до законодавства і є необхідною умовою атестації.

Загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації визначається сумарно за останні 5 років перед атестацією та незалежно від суб’єкта підвищення кваліфікації, виду, форми чи напряму, за якими педагогічний працівник пройшов підвищення кваліфікації.

Абзацом першим пункту 12 розділу І передбачено, що педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов’язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.

Згідно з абзацом п’ятим пункту 12 розділу І передбачено, якщо в міжатестаційний період педагогічного працівника довантажено годинами з інших предметів (інтегрованих курсів), то присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження до чергової атестації.

Згідно з пунктом 7 пункту 12 розділу І міжатестаційний період (проміжок часу між проходженням педагогічним працівником попередньої та наступної атестації) не може бути меншим ніж три роки, крім випадків проведення позачергової атестації за ініціативи педагогічного працівника. Час перебування педагогічного працівника в соціальних відпустках, навчання у закладах вищої освіти, а також період, на який переноситься атестація, до міжатестаційного періоду не включаються.

Атестація педагогічних працівників здійснюється на відповідність займаній посаді, на яку вони були прийняті на роботу для викладання предмету за спеціальністю. Пункт 12 розділу І передбачає атестацію з того предмета, який викладають за спеціальністю.

Проте пункт 11 розділу ІІІ передбачає одночасну атестацію з двох і більше навчальних предметів та результати атестації з кожного предмету повинні зазначатись в атестаційному листі. Маємо протиріччя між зазначеними пунктами.

Форма атестаційного листа не відображає внесення інформації про результати атестації за кожним із таких навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін).

Пунктом 12 розділу І установлено, що педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов’язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.

Абзацом другим пункту 11 розділу ІІІ передбачено, що у випадку проведення одночасної (у межах однієї процедури) атестації педагогічного працівника з двох і більше навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін), які ним викладаються, видається один атестаційний лист, що має містити інформацію про результати атестації за кожним із таких навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін).

Тобто в пункті 11 йдеться про оформлення атестаційного листа та не міститься вимог щодо обов’язковості проходження атестації вчителем чи викладачем за кожним предметом, дисципліною, що підтверджується словосполученням «у випадку», яким може бути викладання викладачем ЗПТО чи ЗФПО предметів загальноосвітнього циклу та спеціальних предметів.

Відповідно до пункту 12 розділу І, педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов'язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.

Зазначене не узгоджується з пунктом 11 розділу ІІІ, згідно з яким у випадку проведення одночасної (в межах однієї процедури) атестації педагогічного працівника з двох і більше навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін), які ним викладаються, видається один атестаційний лист, що має містити інформацію про результати атестації за кожним із таких навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін).

У пункті 12 розділу І йдеться про атестацію вчителя, викладача з основного предмета та поширення кваліфікаційної категорії на все педагогічне навантаження, а в пункті 11 розділу ІІІ – про відповідну інформацію в атестаційному листі, яку треба відображати в його пунктах 10, 12, 13, у яких не обумовлюється та не обмежується фіксація інформації про навчальні предмети, інтегровані курси, дисципліни тощо, які викладаються, відомості про підвищення кваліфікації, посада, за якою атестується чи займає педагогічний працівник.

Щодо застосування пункту 12 розділу І щодо поширення педагогічного звання педагогічним працівникам, які викладають декілька предметів.

Згідно з пунктом 12 розділу І Положення № 805, педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов’язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.

Тобто у пункті 12 Положення № 805 йдеться про поширення саме кваліфікаційної категорії, оскільки педагогічний працівник, який викладає предмет, атестується як вчитель або викладач з конкретного предмета або інтегрованого курсу, а викладання ним іншого предмета або курсу вимагає обов’язкового підвищення кваліфікації з цих інших предметів.

Оскільки педагогічне звання присвоюється за посадою викладача чи вчителя, незалежно від предмета, який він викладає, підвищення за звання має розповсюджуватися на все педагогічне навантаження з усіх предметів.

Пунктом 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 № 102, передбачено, що педагогічним працівникам за педагогічні звання підвищуються посадові оклади і ставки заробітної плати.

Розміри підвищень педагогічним працівникам за педагогічні звання встановлені постановою КМУ від 28.12.2021 № 1391.

Щодо застосування пункту 12 розділу І стосовно термінів атестації керівних працівників, які мають педагогічне навантаження. Атестаційна комісія якого рівня має повноваження атестувати заступників керівників?

Абзацом шостим пункту 12 розділу І Положення № 805 установлено, що керівник закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, заступник керівника закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, які працюють на посаді педагогічного працівника, що передбачає здійснення педагогічної діяльності та наявність педагогічного навантаження, атестується за цією посадою у порядку, визначеному цим Положенням.

Відповідно до пункту 8 розділу ІІ Положення № 805, атестаційна комісія II рівня розглядає документи, подані педагогічними працівниками закладів освіти, зокрема керівниками підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів, встановлює їх відповідність вимогам законодавства та вживає заходів щодо перевірки їх достовірності (за потреби).

Атестаційна комісія II рівня приймає рішення про:

Тобто атестація керівників закладів загальної середньої освіти, які мають навчальне навантаження з певних предметів навчального плану як вчителі, здійснюється одночасно за цими обома посадами комісіями ІІ рівня.

Заступники керівників атестуються відповідними атестаційними комісіями, створеними у закладах та установах освіти чи органах управління освітою залежно від кількості педагогічних працівників у закладі, установі.

Працівників без педагогічної освіти щороку приймали до закладів освіти на роботу терміном на 1 рік за угодою. Чи можна тепер таких працівників не звільняти щороку та атестувати протягом другого року роботи?

Частиною 5 статті 58 Закону України «Про освіту» передбачено, що особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за іншою спеціальністю та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника строком на один рік.

Особи можуть продовжити працювати на відповідних посадах педагогічних працівників системи дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти після їх успішної атестації у порядку, визначеному законодавством.

Особам, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, професійна кваліфікація педагогічного працівника може бути присвоєна закладом вищої чи післядипломної освіти або відповідним кваліфікаційним центром після одного року роботи на посадах педагогічних працівників, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, за умови успішного складення кваліфікаційного іспиту відповідно до кваліфікаційних вимог до педагогічного працівника чи відповідного професійного стандарту (за наявності).

Пунктом 4 розділу І Положення № 805 установлено, що атестація проводиться не раніше ніж через рік після призначення педагогічного працівника на посаду.

Пунктом 15 розділу І Положення № 805 передбачено, що особи, призначені на посади педагогічних працівників відповідно до частини п'ятої статті 58 Закону України «Про освіту» для продовження роботи на цих посадах атестуються упродовж другого року роботи, але не раніше ніж через один рік після призначення на посаду.

Тож йдеться про роботу педагогічного працівника впродовж другого року роботи, що не вимагає звільнення після року роботи.

Щодо застосування пункту 12 Розділу І стосовно встановлення тарифного розряду.

Абзацом сьомим пункту 1 розділу І Положення № 805 передбачено, що керівникам закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів, їхнім заступникам та іншим педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, за результатами атестації встановлюється їх відповідність або невідповідність займаній посаді та встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.

Пунктом 3 розділу І Положення № 805 передбачено, що педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій, за результатами атестації визначається відповідність (невідповідність) займаній посаді та у порядку, визначеному законодавством, встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.

Згідно з постановою КМУ від 14.06.2000 № 963, до педагогічних працівників відносяться керівники та їх заступники.

Розміри посадових окладів керівників закладів освіти визначаються відповідно до вимог наказу МОН від 26.09.2005 № 557 з урахуванням норм Інструкції № 102 та постанови КМУ № 1391.

Посадові оклади заступників керівників закладів освіти визначаються відповідно до пункту 3 наказу МОН № 557.

Працівник працює у школі на посаді вчителя історії і географії з тижневим навантаженням 18 годин. За результатами попередньої атестації присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «учитель-методист». З вересня 2023 року його призначено за сумісництвом соціальним педагогом на 0,5 ставки.

За якою кваліфікаційною категорією оплачувати працю за посадою соціального педагога?

Вчителя переведено на посаду соціального педагога на 0,5 ставки та довантажено викладацькою роботою за посадою вчителя історії та географії в обсязі 18 годин на тиждень.

Чи можна в такому випадку застосувати п. 14 Розділу 1 Положення, оскільки не йдеться про перехід на іншу посаду?

Пунктом 14 Розділу 1 передбачено, що за педагогічними працівниками, які переходять на інші педагогічні посади у цьому закладі освіти зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Зазначена норма за аналогією може застосовуватися у випадках, коли з учителем укладається трудовий договір про роботу за сумісництвом на іншій педагогічній посаді в тому самому закладі, як це здійснювалося за аналогічними нормами попереднього Положення про атестацію.

Відповідно до пункту 24 Інструкції № 102, підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких вони були присвоєні. У випадках переходу працівника з одного закладу до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмету, дисципліни, що викладається, оплата за звання зберігається до чергової атестації.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ, атестаційні комісії І рівня створюються в закладах освіти, відокремлених структурних підрозділах, у яких працює більше 15 педагогічних працівників.

Відповідно до пункту 8 розділу ІІ, атестаційна комісія ІІ рівня атестує педагогічних працівників закладів освіти, у яких працює менше 15 педагогічних працівників.

У результаті у закладах освіти, де налічується рівно 15 педагогічних працівників, вони позбавлені можливості атестуватись.

У випадку наявності у закладі чи установі освіти 15 педагогічних працівників доцільно скористатися нормою абзацу шостого пункту 1 розділу ІІ Положення № 805, яким установлено:

«У разі відсутності таких атестаційних комісій, тобто І рівня чи ІІ рівня, їхні функції, визначені цим Положенням, виконують атестаційні комісії II-III рівнів органів управління у сфері освіти за місцезнаходженням суб’єктів освітньої діяльності.».

Тобто у закладі, установі освіти, у якій налічується 15 педагогічних працівників, їх атестація здійснюється атестаційними комісіями ІІ рівня.

У комісіях якого рівня атестуються педагогічні працівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, методичних науково-методичних установ, інклюзивно-ресурсних центрів, центру, логопедичних пунктів, філій закладів загальної середньої освіти?

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Положення № 805, атестаційні комісії I рівня створюються в закладах освіти, відокремлених структурних підрозділах, у яких працює більше 15 педагогічних працівників.

Атестаційні комісії II рівня створюються в органах управління у сфері освіти сільських, селищних, міських рад, закладах професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти, які мають відокремлені структурні підрозділи (стосується закладів вищої освіти).

Атестаційні комісії III рівня створюються в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, органах управління у сфері освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Пунктом 2 наказу МОН № 805 установлено, що це Положення поширюється на педагогічних працівників, які здійснюють педагогічну діяльність та посади яких віднесено до педагогічних, згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963.

У Переліку посад педагогічних працівників № 963 зазначено посади керівників, їх заступників закладів освіти та установ освіти, зокрема консультантів, психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, навчально-методичних, методичних, науково-методичних установ, інклюзивно-ресурсних центрів, логопедичних пунктів тощо.

Згідно з пунктом 2 розділу І Типового положення про філію закладу освіти, затвердженого наказом МОН від 06.12.2017 № 1568, філія закладу освіти – територіально відокремлений структурний підрозділ закладу освіти, що не має статусу юридичної особи і діє на підставі положення, затвердженого засновником відповідного закладу освіти на основі цього Типового положення.

Тому рівень атестаційної комісії, де проходить атестація педагогічних працівників, залежить від їх чисельності у закладі чи установі освіти, відокремлених структурних підрозділах, а саме 15 і менше чи більше 15 осіб, а також рівня органу управління у сфері освіти. Керівники закладів та установ освіти проходять атестацію у комісіях ІІ чи ІІІ рівня залежно від підпорядкованості цих закладів чи установ.

Щодо видання наказу про атестацію.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Положення № 805 наказом керівника закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти, створюються атестаційні комісії, у якому визначається персональний склад атестаційної комісії, призначаються голова та секретар атестаційної комісії.

Враховуючи терміни атестаційного процесу, зазначені у Положенні № 805, у розпорядчому документі закладу чи органу управління у сфері освіти доцільно зазначити терміни повноважень атестаційної комісії та організації процедури атестації впродовж відповідного навчального року.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ головою комісії І рівня є керівник (заступник керівника) закладу освіти. Відповідно до пункту 2 розділу ІІ до роботи комісії не може бути залучена особа, яка відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою педагогічного працівника, який атестується, або особою, яка може мати конфлікт інтересів.

Застосування цих двох норм унеможливлює створення легітимної атестаційної комісії у невеликих закладах освіти, де нема заступників, а директор не має права бути головою комісії, якщо атестується педагогічний працівник, що є його родичем. Положення не передбачає, щоб головою комісії міг бути інший працівник.

Абзацом третім пункту 3 розділу ІІ Положення № 805 передбачено, що у випадку відсутності голови атестаційної комісії атестаційна комісія має обрати головуючим іншого члена атестаційної комісії, крім її секретаря.

Абзацом третім пункту 2 розділу ІІ Положення № 805 установлено, що представники профспілкових організацій за згодою залучаються до роботи головою атестаційної комісії відповідно до рішення уповноваженого профспілкового органу (за наявності у закладі освіти) або на територіальному рівні декількох профспілкових організацій – за рішенням спільного представницького органу профспілок.

Тому на час атестації родичів головою комісії може бути будь-який із членів комісії, включно й представник профспілкової організації.

Щодо застосування пункту 3 розділу ІІ про головування керівника на засіданні атестаційної комісії у разі проходження ними атестації.

Порядок створення атестаційних комісій вписано у пункті 1 розділу ІІ Положення № 805.

Зокрема атестаційні комісії I рівня створюються в закладах освіти, у яких працює більше 15 педагогічних працівників.

Атестаційні комісії II рівня створюються в органах управління у сфері освіти місцевих рад, закладах професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти, які мають відокремлені структурні підрозділи.

Розмежування повноважень атестаційних комісій різних рівнів виписано у пунктах 7, 8 та 9 розділу ІІ Положення № 805.

До повноважень атестаційної комісії І рівня, які створюються у закладах освіти, не віднесено проведення атестації керівників закладів освіти, зокрема тих, які мають навчальне навантаження з відповідних предметів. Заступники керівників закладів загальної середньої освіти атестуються атестаційними комісіями І рівня, якщо в закладі налічується 15 і більше педагогічних працівників та комісією ІІ рівня – якщо таких працівників менше 15 осіб.

Згідно з пунктом 3 розділу ІІ Положення № 805, головою атестаційної комісії I рівня є керівник (заступник керівника) закладу освіти, структурного підрозділу.

Абзацом третім пункту 3 розділу ІІ Положення № 805 установлено, що у випадку відсутності голови атестаційної комісії атестаційна комісія має обрати головуючим іншого члена атестаційної комісії, крім її секретаря.

Тобто у закладі дошкільної освіти та іншому закладі, де немає заступника керівника, головуючим може бути будь-який з членів комісії, зокрема й голова профспілкового комітету чи інший представник профспілкової організації.

Абзацом четвертим пункту 3 розділу ІІ Положення № 805 установлено, що керівник (заступник керівника) закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти не можуть головувати на засіданні атестаційної комісії у разі проходження ними атестації відповідно до цього Положення.

Оскільки керівник закладу освіти, де створена комісія І рівня, не атестується цією комісією, то його не стосується умова, передбачена абзацом четвертим пункту 3 розділу ІІ стосовно заборони головування під час засідання комісії цього рівня. Така умова може стосуватися заступника керівника закладу освіти, у разі призначення його головою атестаційної комісії І рівня.

Згідно з абзацом першим пункту 8 розділу 2 Положення № 805, до повноважень атестаційної комісії II рівня віднесено зокрема розгляд документів, поданих керівниками підпорядкованих закладів освіти, відокремлених структурних підрозділів.

Згідно з абзацом другим пункту 8 розділу 2 Положення № 805, атестаційна комісія II рівня приймає рішення про:

Керівники закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти апріорі не можуть бути головами атестаційних комісій ІІ рівня.

Згідно з абзацом другим пункту 3 розділу ІІ Положення № 805 головою атестаційної комісії II, III рівня є керівник (заступник керівника) органу управління у сфері освіти, закладу вищої освіти, який має відокремлені структурні підрозділи, заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти.

Тому норма абзацу четвертого пункту 3 розділу ІІ Положення № 805 щодо заборони головування керівником (заступником керівника) закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, на засіданні атестаційної комісії у разі проходження ними атестації, не стосується керівників закладів освіти, де створені комісії І рівня.

Щодо статусу керівників та керівних працівників закладів освіти.

Заступники керівників не є керівниками закладів освіти. Статус та повноваження керівників закладів освіти визначено зокрема статтею 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту», статтею 31 Закону України «Про дошкільну освіту», статтею 23 Закону України «Про позашкільну освіту» та іншими спеціальними законами системи освіти.

Щодо застосування пунктів 7, 8, 9 розділу II щодо повноважень атестаційних комісій на присвоєння (підтвердження) тарифних розрядів.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 розділу І Положення № 805, педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації, визначається відповідність (невідповідність) займаній посаді та у порядку, визначеному законодавством, встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.

Тому тарифні розряди педагогічним працівникам, які атестуються на відповідність посаді, встановлюються (підтверджуються) комісіями І або ІІ рівня.

Як заявитися педагогічному працівнику на присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії (тарифного розряду), включеному до списків осіб, які підлягають черговій атестації.

Пунктом 7 розділу ІІ Положення № 805 передбачено, що атестаційна комісія I рівня розглядає документи, подані педагогічними працівниками (крім керівників) закладу освіти Одним з таких документів може бути заява на присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії.

Пунктом 10 розділу ІІ Положення № 805 передбачено, що у разі відмови у присвоєнні (підтвердженні наявної) кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» чи «спеціаліст вищої категорії» і присвоєнні (підтвердженні) відповідної нижчої кваліфікаційної категорії атестаційною комісією приймається рішення про відмову у присвоєнні та/або підтвердженні раніше присвоєного педагогічного звання.

Тобто поняття відмови передбачає наявність певного прохання працівника, що засвідчується заявою.

У пункті 1 розділу ІІІ Положення № 805 зазначається, що для проведення чергової атестації атестаційні комісії до 10 жовтня поточного року повинні зокрема визначити строк для подання педагогічними працівниками документів.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ у випадку відсутності педагогічного працівника, який підлягає черговій атестації у списку, за його заявою, поданою не пізніше 20 грудня поточного календарного року, атестаційна комісія включає його до списків педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації.

Чому атестаційна комісія не має повноважень самостійно виправити свою помилку. Крім того, працівник, якого не включили до списку, з різних причин може не схотіти подавати заяву, що унеможливлює його чергову атестацію у відповідному році.

Пунктом 1 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що для проведення чергової атестації атестаційні комісії до 10 жовтня поточного року повинні:

У випадку відсутності педагогічного працівника, який підлягає черговій атестації, у списку, за його заявою, поданою не пізніше 20 грудня поточного календарного року, атестаційна комісія включає його до списків педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації.

Пунктом 2 розділу ІІІ передбачено, що для проведення позачергової атестації до 20 грудня до атестаційної комісії подається заява за формою, наведеною в додатку 1 до цього Положення, тобто заява педагогічного працівника.

Атестаційна комісія затверджує окремий список педагогічних працівників, які підлягають позачерговій атестації, визначає строки проведення їх атестації, подання ними документів та у разі потреби може внести зміни до графіка своїх засідань.

Частиною 2 статті 50 Закону України «Про освіту» передбачено вимогу, що педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, окрім випадків, передбачених законодавством. У цьому полягає як право, так і обов’язок, а також зацікавленість у першу чергу безпосередньо педагогічного працівника.

Тому норма про збільшення терміну для подачі заяви до 20 грудня замість її подання до 10 жовтня, не звужує право педагогічного працівника, а навпаки розширює можливості його реалізувати, виходячи з певних об’єктивних чи суб’єктивних причин.

Відповідно до пункту 4 розділу ІІІ протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення інформації педагогічний працівник, який атестується, може подати до атестаційної комісії документи, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та/або професійні досягнення.

Із зазначеного випливає, що документи, подані пізніше, або документи, що з’явились пізніше, не повинні прийматись і враховуватись атестаційною комісією. У результаті атестація перетворюється на оцінювання документів, а не реального рівня працівника.

Абзацом першим пункту 4 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що інформація, визначена пунктами 1, 2 цього розділу, оприлюднюється на вебсайті закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу, органу управління у сфері освіти не пізніше п’яти робочих днів з дня прийняття рішення відповідною атестаційною комісією.

Абзацом другим пункту 4 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення інформації (щодо процедури атестації) педагогічний працівник, який атестується, може подати до атестаційної комісії документи, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та професійні досягнення.

У пункті 2 цього розділу йдеться про дату подання документів в окремих випадках до 20 грудня, а також визначення атестаційною комісією строків подання ними документів.

Тобто п’ятиденний термін для можливості подання працівником до атестаційної комісії документів, що, на його думку, свідчать про педагогічну майстерність та професійні досягнення, може тривати й після 20 грудня.

Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ, документи подаються працівником у форматі РВЕ. Однак, що це за формат, знайти не вдалось.

Пунктом 5 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що педагогічний працівник, який атестується, може подати до відповідної атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі. Електронний варіант документів (формат РВЕ, кожен документ в окремому файлі) надсилається на адресу електронної пошти для подання педагогічними працівниками документів в електронній формі з підтвердженням про отримання.

Тобто електронний варіант подання документів – це технічне питання, яке вирішується атестаційною комісією. Можливе також подання документів у паперовій формі.

Щодо застосування пункту 7 розділу III щодо обставин, які перешкоджають проходженню атестації.

Пунктом 14 розділу І Положення № 805 передбачено, що за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому закладі освіти або які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

До проведення чергової атестації педагогічного працівника за ним зберігаються присвоєні кваліфікаційна категорія (педагогічне звання).

Згідно з пунктом 3 Розділу ІІІ Положення № 805, за наявності обставин, що унеможливлюють діяльність атестаційної комісії, що створюються щорічно не пізніше 20 вересня, або педагогічних працівників, які атестуються, та перешкоджають проведенню атестації, перебіг строків проведення атестації, встановлених цим Положенням, припиняється і відновлюється після усунення обставин, що стали перешкодою для проведення атестації.

Питання, які виникають у процесі атестації педагогічних працівників та які не унормовано Положенням № 805, доцільно врегульовувати шляхом колективно-договірного врегулювання через колективні переговори та договори.

Щодо атестації у 20232024 році вихователя дитсадка, який перебуває у відпустці без збереження зарплатні та знаходиться за кордоном 1 рік. Які дії керівника в такому випадку?

Можна скористатися нормою пункту 3 розділу ІІІ Положення № 805, згідно з якою за наявності обставин, що унеможливлюють діяльність педагогічних працівників, які атестуються, та перешкоджають проведенню атестації, перебіг строків проведення атестації, встановлених цим Положенням, припиняється і відновлюється після усунення обставин, що стали перешкодою для проведення атестації.

Пунктом 7 розділу ІІІ Положення № 805 також передбачено, що у разі настання інших обставин, що не залежать від його волі та перешкоджають проходженню ним атестації, проведення атестації має бути перенесено за рішенням відповідної атестаційної комісії до припинення таких обставин, але не більше ніж на один рік. У такому випадку за педагогічним працівником зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія (педагогічне звання) до проходження ним атестації у порядку, визначеному цим Положенням.

Пунктом 5 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що педагогічний працівник, який атестується, може подати до відповідної атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі.

Пунктом 8 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що атестаційна комісія може запросити педагогічного працівника на своє засідання у разі виникнення до нього питань, зокрема пов’язаних з поданими ним документами.

Пунктом 9 розділу ІІІ Положення № 805 передбачено, що педагогічний працівник може бути присутнім на засіданні атестаційної комісії під час розгляду питань, що стосуються його атестації, у тому числі в режимі відеоконференцзв’язку.

Тобто участь педагогічного працівника під час засідання атестаційної комісії не є обов’язковою. Перенесення терміну атестації можливе за наявності певного прохання працівника, що засвідчується заявою.

Відпустка без збереження на тривалий термін дозволена пунктом 3 статті 12 закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ, якою передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

Щодо Положення про атестацію педагогічних працівників закладів спеціалізованої освіти, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти.

Згідно з абзацом другим пункту 2 розділу І, Положення № 805 не поширюється на педагогічних працівників закладів спеціалізованої освіти, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти (крім наукових ліцеїв).

Згідно з частиною 5 статті 50 Закону України «Про освіту» № 2145-ІХ, Положення про атестацію педагогічних працівників затверджує центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Згідно з частиною 6 статті 50 Закону № 2145, положення про атестацію педагогічних працівників, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти, затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування і реалізують державну політику у відповідній сфері.

Згідно з частиною 1 статті 21 Закону № 2145, спеціалізована освіта – це освіта мистецького, спортивного, військового чи наукового спрямувань.

Згідно з пунктом 5 Положення про науковий ліцей, затвердженого постановою КМУ від 22.05.2019 № 438, учасники освітнього процесу наукового ліцею користуються правами закладу загальної середньої освіти, які визначені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту».

Тому Положення № 805 поширюється на атестацію педагогічних працівників наукових ліцеїв, як закладів спеціалізованої освіти такого спрямування.

Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури затверджено наказом Мінкультури від 12.07.2018 № 628 «Питання атестації педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури».

Положення про атестацію педагогічних працівників, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти військового спрямування, затверджено наказом Міністерств оборони від 31.03.2022 № 95.

Порядок проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів) затверджено наказом Мінмолодьспорту від 13.01.2014 № 45. За повідомленням фахівців Мінмолодьспорту, питання стосовно порядку атестації педагогічних працівників цих закладів спеціалізованої освіти нині знаходиться на завершальному етапі його підготовки. Тому за педагогічними працівниками, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти, мають зберігатися всі кваліфікаційні категорії, які їм було присвоєно раніше.

Педагогічні працівники, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, мають атестуватися відповідно до Положення № 805.

Стосовно розбіжностей у датах запровадження в дію рішення атестаційної комісії (не пізніше трьох робочих днів з дня отримання документів, зазначених у пункті 12 цього розділу) та пункту 5 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН України від 15.04.1993 № 102.

Пунктом 12 розділу ІІІ Положення № 805 установлено, що рішення атестаційної комісії I рівня про результати атестації доводиться до відома педагогічного працівника шляхом видання йому атестаційного листа (надсилання на електронну адресу в сканованому вигляді) у порядку та строки, визначені у пункті 11 цього розділу.

Рішення атестаційної комісії II, III рівня про результати атестації не пізніше ніж через сім робочих днів з дати його прийняття доводиться до відома керівника відповідного закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу за місцем роботи педагогічного працівника шляхом подання (надсилання) витягу з протоколу її засідання та атестаційного листа на електронну адресу закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу у сканованому вигляді, а у разі її відсутності – поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

Відповідно до абзацу третього пункту 11 розділу ІІІ Положення № 805, перший примірник атестаційного листа упродовж трьох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення атестаційної комісії видається педагогічному працівнику під підпис та/або надсилається у сканованому вигляді на його електронну адресу (з підтвердження отримання), другий – додається до його особової справи.

Відповідно до пункту 14 розділу ІІІ Положення № 805, рішення атестаційної комісії є підставою для видання (не пізніше трьох робочих днів з дня отримання документів, зазначених у пункті 12 цього розділу) відповідного наказу керівником закладу освіти, відокремленого структурного підрозділу.

Такі норми прийнято, з урахуванням можливої ситуації з оскарженням рішень атестаційних комісій. Але словосполучення «не пізніше трьох днів» означає, що наказ може бути прийнято як в перший, так і останній день відповідного терміну.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.



Нові нормативні документи до 2023-2024 навчального року

Тривалість навчального року

Відповідно до Постанови КМУ від 28.07.2023 №782 «Про початок навчального року під час воєнного стану в Україні» 2023/2024 навчальний рік у закладах загальної середньої освіти триватиме з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року. Залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці військовим адміністраціям за участю засновників закладів загальної середньої освіти доручено забезпечити організацію початку навчального року.


Форми організації освітнього процесу

У листі МОН від 16.08.2023 № 1/12186-23 визначено особливості  організації нового навчального року в умовах правового режиму воєнного стану. Відповідно до рішень військових адміністрацій та засновників закладів освіти освітній процес може бути організовано за такими формами:

При організації очного та змішаного навчання в закладі освіти слід забезпечити безумовне переривання освітнього процесу у разі включення сигналу тривоги. Учні та співробітники школи мають організовано прослідувати до споруд цивільного захисту і перебувати в них до скасування тривоги (за можливості продовжуючи освітній процес), а після відбою тривоги – повернутися до приміщення закладу освіти, організувавши необхідне корегування навчання.

Залежно від безпекової ситуації форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року.


Дистанційне навчання

Наказами МОН від 24.02.2023 №201 та від 22.03.2023 №333 було внесено зміни до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. У документі оновлено категорії учнів, які мають право навчатися за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти). Також педагогічним працівникам дозволено працювати в будь-якомі місці за їхнім вибором, у тому числі  поза робочими приміщеннями чи територією закладу освіти. 

Наказом МОЗ від 01.08.2022 № 1371 внесено зміни до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, згідно з якими в умовах воєнного стану безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

Забезпечення безперервності здобуття освіти

Наказом МОН від 15.05.2023 №563 затверджено методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні. У документі надано роз'яснення з таких питань:

Забезпечення безперервності здобуття освіти

Наказом МОН від 15.05.2023 №563 затверджено методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні. У документі надано роз'яснення з таких питань:

Забезпечення безперервності здобуття освіти

Наказом МОН від 15.05.2023 №563 затверджено методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні. У документі надано роз'яснення з таких питань:


День знань

Щиро вітаємо Вас з Днем знань!

Дорогі учні, нехай кожен день навчального року приносить Вам незабутні враження, нові відкриття та пізнання світу. Не бійтеся труднощів — вони роблять вас сильнішими! Нехай Вам відкриються нові горизонти, а прагнення знань допоможе подолати будь-які перепони!

Батькам та вчителям – наснаги та терпіння. Хай Ваші старання, самовіддана праця, мудрість та турбота повернуться Вам сторицею.

Бажаємо усім міцного здоров'я, віри у свої сили, взаєморозуміння, творчих успіхів, здійснення мрій та перемог.

Щасливої дороги у країну Знань! Щиро бажаємо всім учням мирних та щасливих навчальних днів: без сирен та бомбосховищ, не в "міті" та інших країнах, а в рідному ліцеї! Хай буде навчальний рік під мирним небом!


Вітаємо Литвинчук Дар'ю

    Сьогодні Національний музей Т. Г. Шевченка в Києві гостинно відкрив двері для переможців XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, які з‘їхалися з усіх куточків України для урочистого вручення нагород.   

    Випускниця нашого ліцею Даша Литвинчук, яка виборола перше місце в цьому престижному конкурсі, теж прийняла нагороду від його організаторів.

    І ми знову, уже  вкотре, вітаємо Дашу з перемогою та бажаємо й далі жити словом Шевченка.

-Враження неймовірні! Це було круто! - пересилаючи фото, написала наша учениця.

Ковальова О.В.

Свято Останнього дзвінка

   Позаду залишився ще один навчальний рік. Він був особливим для кожного з нас: скроплений кров’ю, слізьми вільного та незалежного народу. Але ми міцно тримали і тримаємо стрій, бо знаємо, що ми- непереможні, ми- незламний народ, перед яким стоїть найважливіше завдання — зберегти українську державу. І, не дивлячись на всі ці буремні події , сьогодні уся наша шкільна родина зібралася разом на свято Останнього дзвоника.

   Цього року шкільна спільнота приєдналася до акції обласного парламенту дітей «Сьогодні дрон, а завтра квіти». Велике спасибі усім: батькам, учням, працівникам школи. Разом ми зібрали 18 187 грн на дрон для ЗСУ.

   Щиро бажаємо всім учням літніх канікул під мирним небом України. Випускникам – відмінного старту на дорослому життєвому шляху. А вчителям – гордості і захопленості від успіхів своїх учнів та вихованців!


Відкриття кабінету безпеки

У Богданівському ліцеї імені І Г. Ткаченка відкрито кабінет безпеки 

Вітаємо Ковальову Олену Володимирівну!

  9 червня 2023 року у фойє Кіровоградської обласної філармонії начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович вручив ноутбуки вчителям шкіл області.

    Через військову агресію російської федерації значно зросла потреба педагогічних працівників у комп’ютерній техніці для проведення уроків у дистанційному форматі. Додатково необхідно було забезпечити комп’ютерною технікою понад 4 тисячі вчителів. Більше тисячі вчителів вже отримали нову техніку. За допомогою некомерційної корпорації "World Vision International" цього дня ще 104 педагогічні працівники загальної середньої освіти Кіровоградської області отримали ноутбуки. Серед них і Ковальова Олена Володимирівна, вчитель української мови та літератрури Богданівського ліею імені І.Г Ткаченка.

Дякуємо олені Володимирівні за плідну працю та бажаємо нових успіхів!

Найважливіші новини від маленьких ліцеїстів

Лінійка. 5-Б клас

     7 червня 2023 року учні 5-Б класу (класний керівник Ліксютіна Ю.М.) ознайомили присутніх на лінійці із правилами безпечного поводження під час літніх канікул, адже канікули вже на носі і потрібно багато всього знати і вміти, щоб убезпечити себе в такий нелегкий час.

   Нагадали про пожежну безпеку,безпеку під час дорожнього руху, мінну безпеку, безпеку спілкування з незнайомими людьми.

Провели попереджувальну бесіду з учнями про їхню поведінку під час літніх канікул. Пригадали  вміння і навички правильної поведінки під час літніх канікул.

     А також побажали гарних та безпечних літніх канікул! І звичайно ж під мирним небом УКРАЇНИ!

      Дякуємо нашим ЗСУ за можливість проводити такі заходи!


Лінійка. 5-А клас

    Цього тижня традиційну загальношкільну лінійку вперше проводили учні 5-А класу (класний керівник Рябченко Тетяна Петрівна). Вони дуже хвилювалися, та дарма: дебют видався вдалим. Молодчинки!

   П‘ятикласники розповіли присутнім про Міжнародний день захисту дітей. Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

  На жаль, День захисту дітей 2023 в Україні проходив в умовах повномасштабної війни. Сотні тисяч дітей були змушені тимчасово виїхати з країни, десятки тисяч перечікують повітряні тривоги в укриттях, тисячі живуть в зоні бойових дій. Війна торкнулася життя кожного маленького українця.

    Бажаємо всім дітям України здоров'я і ясних днів, міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства.! Нехай швидше настане мир  і всі українські діти більше не знатимуть жахів війни!


Разом до Перемоги!

Нещодавно передали нашим морпіхам маскувальну сітку. Хлопці щиро дякують усім причетним. 

Від адміністрації Богданівський ліцей імені І.Г. Ткаченка хочемо також подякувати усім за допомогу:

              Разом до перемоги! Тільки в єдності наша сила!

Лінійка. 6-Б клас

Добігає кінця Тиждень безпеки дорожнього руху. Дякуємо учням 6-Б класу ( класний керівник Єрмоленко Тетяна Миколаївна) за цікаву та змістовну лінійку. 

Спасибі класним керівникам 1-11 класів за проведені заходи із безпеки дорожнього руху. 

Лінійка. 8-А клас

Сьогодні в Богданівський ліцей імені І.Г. Ткаченка  учні 8-А класу (класний керівник Анастасія Калініна ) розповіли нам про День Європи

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який встановлює нове свято – День Європи. Україна відзначатиме цей день разом з усіма європейцями 9 травня. Цей день є міжнародним, має свою історію та свої традиції. В Україні й раніше проводилися заходи з нагоди Дня Європи, проте не 9 травня, а в інші травневі дні, і організатором та ініціатором, як правило, виступало Представництво Європейського Союзу в Україні та посольства країн-членів ЄС. З цього року ми більше не поряд, а разом з усіма європейцями, а значення та зміст нової дати і насправді історичного указу Президента виходить далеко за рамки календаря офіційних подій.

Єднаймося!

День матері

Століттями історію вершили чоловіки, але за кожним, навіть сильним воїном, стояла жінка - його мати.  У ці травневі дні відзначається одне з найпрекрасніших весняних свят- День матері. Сьогодні ми завітали в гості до однієї із кращих мам світу, Лілії Олександрівни – мами нашого випускника Рикалова Романа, справжнього патріота, Героя України.

Лінійка. 7-Б клас

Щороку у травневі дні нас усіх збирає докупи ПАМ'ЯТЬ... Вічна, до болю прониклива, емоційно зворушлива та безмежно вдячна... День пам'яті та примирення нині для України набув іншого значення, а фраза "Ніколи знову!" навіки закарбується, як код доступу до мирного життя! Ми низько схиляємо голови перед подвигом тих, хто зберіг нашу юність, дав можливість жити та дихати тоді, у далекому 1945... А сьогодні - з особливим трепетом та шаною говоримо "дякую, що живий" усім, хто дарує нам світанки...

Згадаймо тих, кого забрали небеса,

хто відлетів у вічність, як лелеки.

Ми віримо, що є на світі чудеса,

І перемога України недалеко!

Пам'ятаємо…

Перемагаємо!

Слава Україні ! Героям слава!


Заходи щодо повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України 

Заходи щодо повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України:

 

Слава Україні!

                                                           28.02.2023р

29.06.2022 р.

Шановні колеги, учні, батьки, вітаю! Із сьогоднішнього дня ми з вами Богданівський ліцей імені І.Г.Ткаченка Суботцівської  сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області. Успіхів у новому статусі!

Із повагою Бойчук С.Я.

Держава гарантує здобуття загальної середньої освіти в закладі тієї територіальної громади, де зареєстрована особа, зокрема  внутрішньо переміщених дітей,  за найбільш безпечною для дитини формою навчання. 

Заклади освіти в деяких містах уже розпочали прийом документів на зарахування до першого класу. Процедура зарахування відбувається відповідно до “Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти” (Наказ МОН №367 від 16.04.2018). Тобто для багатьох дітей вона пройде за звичною процедурою. Докладніше про неї нагадуємо в нашому тогорічному дописі “Що мають знати батьки про процедуру зарахування в перший клас”, але звертаємо увагу, що цьогорічні дати початку прийому документів можуть відрізнятися від тогорічних.

Водночас через воєнний стан цьогорічна процедура зарахування до першого класу має свої особливості. Адже частина дітей дошкільного віку, які з 1 вересня мають стати школярами, через небезпеку разом із батьками вимушено перемістилися в межах України, частина зовсім втратили дім, тому вони розпочинатимуть навчання в школі за новим місцем перебування. Частина дітей знаходиться разом із батьками за кордоном, і перед батьками постає нелегкий вибір – залишатися за кордоном та зарахувати дитину до місцевої школи країни перебування чи повертатися в Україну. 

Органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, зокрема у підпорядкуванні яких перебувають заклади загальної середньої освіти та органи управління у сфері освіти повинні забезпечити та організувати зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушено змінили місце проживання (перебування) і проживають (перебувають) в Україні чи за її межами, до закладів освіти (наказ МОН від 28.03.2022 №274 “Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні”).

Про те, коли батькам чи іншим законним представникам дітей-переселенців подавати документи для зарахування в перший клас, які документи подавати, де дізнатися, чи зарахована дитина до закладу освіти, як відновити висновок інклюзивно-ресурсного центру – у нашій публікації.

 

 КОЛИ РОЗПОЧИНАТИ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Терміни початку подачі документів на зарахування до першого класу встановлює місцева влада. Вона повинна зробити це не пізніше ніж за місяць до дати початку прийому заяв та документів та обов’язково повідомити про це на сайтах органу управління освітою. 

Заклад освіти не пізніше ніж за місяць до початку прийому заяв також має повідомити  про це та оприлюднити графік прийому документів на своєму сайті та/або на інформаційних стендах. Обов’язково має бути оприлюднена інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти (максимальну кількість дітей, яких школа може зарахувати), кількість учнів у кожному класі (пункти 6-7 Порядку).

Не пізніше ніж за 6 місяців до початку прийому заяв органи місцевого самоврядування мають оприлюднити на своєму сайті рішення про закріплення території обслуговування за закладами освіти, тобто за яким закладом освіти закріплені певні вулиці та будинки (пункт 9, розділ 1 Порядку).

 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ ДО 1 КЛАСУ

Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування (пункт 6 розділ 1 Порядку). 

Такими, що проживають на території обслуговування закладу освіти, є мешканці, що мають постійну реєстрацію, та зареєстровані внутрішньо переміщені особи. Якщо документи на зарахування до 1 класу подають внутрішньо переміщені особи, але не зареєстровані на цій території, заклад освіти має сприяти їх реєстрації та не відмовляти у прийнятті документів (лист МОН від 16 квітня 2022 р. № 1/4202-22 “Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти”).

Для того, щоб зарахувати переміщену дитину до першого класу, один із батьків, опікунів або інших законних представників у визначені місцевою владою терміни має подати до закладу освіти, який обслуговує територію проживання дитини, заяву.

Заяву на зарахування до першого класу можна подавати особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом для заявника (наказ МОН від 28.03.2022 №274).

До  заяви додається:

Водночас наголошуємо батькам, законним представникам дитини-переселенця, що в умовах воєнного стану необхідно надати до закладу освіти один із нижче перерахованих документів:

Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини, вона зараховується до закладу освіти без свідоцтва чи іншого документу, що підтверджує особу дитини. 

Якщо в дитини немає свідоцтва про народження – керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцеперебуванням закладу освіти, щоб сприяти оформленню свідоцтва (лист МОН від 16 квітня 2022 р. № 1/4202-22).

МЕДИЧНА ДОВІДКА

Зверніть увагу, що відсутність оригіналу або копії медичної довідки за формою № 086-1/о не є підставою для відмови у зарахуванні до 1 класу. 

Оскільки частина переселенців не має змогу вчасно оформити медичні довідки дітей, то просимо узгодити питання щодо термінів надання медичної довідки з керівником закладу освіти. Але довідка обов’язково має бути надана до початку навчального року. 

 

ПРАВО НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Діти, які зареєстровані на території обслуговування закладу освіти як внутрішньо переміщені особи (тобто якщо в дитини або батьків є довідка ВПО) мають право на першочергове зарахування.

Також нагадуємо, що право на першочергове зарахування, окрім зареєстрованих на території обслуговування, мають діти:

 

ЯКЩО ПЕРЕМІЩЕНА ДИТИНА МАЄ ОСОБЛИВІ ОСВІТНІ ПОТРЕБИ

Якщо дитина має особливі освітні потреби та потребує створення інклюзивного класу – за наявності та за бажанням одного з батьків, законних представників дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (підпункт 3 пункт 4 розділ 1 Порядку).

Інклюзивний клас утворюється на період дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, або до моменту виїзду особи з ООП до іншого місця проживання. Тому просимо батьків звернутися до Інклюзивно-ресурсного центру за місцем перебування та оформити відповідну довідку. Адже закладу освіти потрібен час для того, щоб створити інклюзивний клас та запланувати надання додаткових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять послуг.

Якщо під час воєнного стану висновок, що надавався ІРЦ до введення воєнного стану, було втрачено, батьки (інші законні представники) дитини з ООП можуть отримати копію висновку на порталі АС «ІРЦ» або у відповідному мобільному додатку. Якщо самостійно отримати копію висновку не можливо, батьки (інші законні представники) дитини з ООП можуть звернутися до ІРЦ за місцем тимчасового проживання, отримати копію висновку за допомогою фахівців ІРЦ або провести первинну (повторну) комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи. Про це зазначається у листі МОН № 1/3710-22 від 28.03.2022 року. 

 

ЖЕРЕБКУВАННЯ НА ВІЛЬНІ МІСЦЯ

Порядком зарахування передбачається процедура проведення жеребкування на вільні місця. Тобто якщо в закладі освіти після першочергового зарахування залишилися вільні місця, для тих дітей, чиї батьки, законні представники у встановлені терміни подали заяви на вільні місця, має відбутися жеребкування для зарахування на ці місця. Водночас лист МОН від 16 квітня 2022 р. № 1/4202-22 рекомендує цьогоріч закладам освіти провести зарахування до першого класу без процедури жеребкування. Тобто цього року проводити чи не проводити жеребкування – вирішують заклади освіти.

 

ДЕ ШУКАТИ ІНФОРМАЦІЮ, ЧИ ЗАРАХОВАНА ДИТИНА ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЗА ПРАВОМ ПЕРШОЧЕРГОВОГО ЗАРАХУВАННЯ

Якщо закладу освіти під час першочергового зарахування вистачило місць зарахувати всіх учнів – і тих, які мали право на першочергове зарахування, і тих, які претендували на вільні місця – список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ (першу літеру імені можна додати до прізвища, якщо серед тих, хто подавав заяви, є однофамільці) оприлюднюється винятково в закладі освіти. 

Якщо ж були зараховані тільки ті учні, які мали право на першочергове зарахування, й ще має відбутися жеребкування на вільні місця, впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному вебсайті закладу освіти (якщо сайту немає – на вебсайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти) оприлюднюється:

 

ЯКЩО В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ НЕМАЄ МІСЦЯ ДЛЯ ВСІХ, ХТО ПОДАВ ЗАЯВИ НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ

Щоб усі діти, які мають право на першочергове зарахування, були зараховані, директор школи може: 

Або директор ініціює ці зміни перед органом, у сфері управління якого перебуває заклад освіти.

Якщо кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, все одно перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно має запропонувати батькам цих дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця проживання дитини, а також сприяти зарахуванню дітей до тих закладів, які обрали батьки (пункт 5, глава 1, розділ 2 Порядку).


Учнів-ВПО зможуть оцінювати лише за оцінками ІІ семестру


Міністерство освіти спільно з Мінреінтеграції пояснили, яким буде закінчення навчального року та річне оцінювання для учнів-переселенців з тимчасово окупованих територій.

Про це повідомила народний депутат Юлія Гришина, презентуючи інфографіку від Міністерства освіти та Мінреінтеграції.

Зокрема, для завершення навчального року та подальшого вступу учні, що навчались у школах, які зараз знаходяться на тимчасово окупованій території або території, де ведуться активні бойові дії, мають або продовжувати навчання дистанційно у своєму закладі, або подати документи до школи на безпечній території та продовжити навчання на новому місці проживання.

Щодо річного оцінювання, то за відсутності в учнів-переселенців з тимчасово окупованих територій задокументованих результатів оцінювання за перший семестр, річне оцінювання може здійснюватись за результатами другого семестру.

«За відсутності в учнів результатів підсумкового оцінювання за другий семестр річне оцінювання може здійснюватись за результатами першого семестру з урахуванням поточного оцінювання за другий семестр», – пояснили в міністерствах.


Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розробили поради щодо здійснення оцінювання у школах, що працюють в умовах війни.

Два основних види оцінювання результатів навчання учнів

Попри війну незмінними залишаються два основних види оцінювання результатів навчання учнів — надання зворотного зв’язку та супроводу дітям (формувальне оцінювання) і визначення якості результатів навчання (підсумкове оцінювання).

Формувальне оцінювання залишається важливим засобом підтримки учнів у навчанні. Йдеться про надання усного (переважно) та письмового зворотного зв’язку, індивідуальні та групові консультації щодо допомоги у виправленні типових помилок, надання порад щодо подальшого навчання.

Підсумкове оцінювання в умовах нестабільного доступу учнів до освітнього процесу, їх стресового стану ліпше не проводити у вигляді окремих підсумкових контрольних робіт, а натомість здійснювати його на підставі поточного оцінювання (за результатами тестів на електронних платформах та з допомогою інших способів перевірки результатів навчання).

Відповідні рішення про зменшення або скасування кількості контрольних робіт, передбачених календарними планами, школа може ухвалити рішенням педагогічної ради.

В окремих випадках підсумкове річне оцінювання можна здійснювати за результатами підсумкового оцінювання за перший семестр. Наприклад, для учнів, які опинилися в зоні активних бойових дій, зазнали фізичних або психологічних травм, не мали доступу до навчальних матеріалів тощо. Для учнів, які після евакуації з зони бойових дій навчалися в інших школах (в Україні або за кордоном), здійснюється перезарахування оцінок (за їх наявності).

Супровідний лист для внутрішньо переміщених дітей

Школам, у яких освіту здобувають діти з числа внутрішньо переміщених осіб, варто підготувати на кінець навчання супровідний лист для кожної дитини. Це дасть змогу мінімізувати потенційні навчальні втрати у дітей, які через війну були змушені навчатися не у своїх школах.

У супровідному листі необхідно вказати:

Такий лист дасть змогу перезарахувати оцінки учням у закладі освіти їхнього постійного навчання та оптимально організувати його продовження.

Щоденник навчання

За бажанням внутрішньо переміщених учнів та їхніх батьків можна організувати ведення «Щоденника навчання», у якому учні фіксуватимуть вивчені теми з навчальних предметів, види діяльності, які вони виконували (наприклад, проекти, вправи, ігри, досліди), прочитані книги тощо. Ведення такого щоденника не підлягає оцінюванню, це справа добровільна, а класний керівник лише радить учневі, як за бажання організувати таку роботу.

«Щоденник навчання» може стати в пригоді класному керівникові для написання супровідного листа учневі, але в жодному разі учитель не має дорікати учневі за відсутність такого щоденника і наполягати на його веденні.

Класний керівник може обговорити з дитиною (або її батьками) доступ до додаткових інтернет-ресурсів, крім основної платформи, на якій школа розгортає дистанційне навчання. Класному керівникові також варто поцікавитись навчальними уподобаннями, обговорити можливості забезпечення читацьких інтересів дитини (шкільна, міська бібліотеки, книгообмін між однокласниками, буккросинг тощо). Отримана інформація допоможе розробити індивідуальну траєкторію навчання з орієнтовним переліком видів активності на кожний день тижня.


Міжнародний день рідної мови  2022

#Відеолінійка #Міжнародний_день_рідної_мови 

Відеолінійку до Міжнародного дня рідної мови підготував 8-А клас (класний керівник Коровіна В.О.).

Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще.

Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам'ять, найцiннiше надбання вiкiв,

мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.

(Олесь Гончар)

День пам'яті жертв Голокосту

27 січня, у день звільнення в'язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі та представників низки інших національностей.

Нацистська влада створювала на окупованих територіях концтабори, де ув’язнювала євреїв та інші народи. Часто розташовані в передмістях великих міст, табори були дуже наочним показником готовності нацистського режиму застосовувати насильство і терор. Ув'язнені в концентраційних таборах перебували в нелюдських умовах і піддавалися тортурам, голоду і, в деяких таборах, медичним експериментам.

Перший з цих таборів був відкритий в Дахау, неподалік від Мюнхена в Баварії, в березні 1933 року. Однак тоді там ув’язнювали комуністів, соціалістів, злочинців тощо. Потім були відкриті “Треблінка”, “Освенцим”, “Вестерборк” та інші.

“Треблінка” – відомий як “табір смерті”, в якому майже не було ніякої інфраструктури, крім газових камер, житлових приміщень СС і приміщень для сортування речей убитих.

Освенцим був єдиною установою, де ув’язненим систематично робили татуювання з їхніми тюремними номерами, щоб полегшити їх ідентифікацію після смерті від голоду, хвороб або жорстокості в таборі.

Бабин Яр став один із місць масових вбивств євреїв та місцевих жителів. Приводом для різанини послужили два вибухи, в результаті яких був зруйнований німецький штаб і центр міста.

Лише 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли понад 33 тисяч київських євреїв. Загальна кількість загиблих у Бабиному Яру з 1941 по 1943 рік, за різними оцінками, становить від 70 000 до 100 000 людей.

Тиждень безпеки життєдіяльності

24 січня в ОНЗ " Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" розпочався Тиждень безпеки життєдіяльності "Здоров'я - запорука успіху!"

ЗАХИСТИ СЕБЕ ВІД «ОМІКРОНУ»

Люди в усьому світі стурбовані через варіант COVID-19 «Омікрон». Наразі про «Омікрон» відомо небагато, тому тривають численні дослідження для оцінки його передачі, тяжкості перебігу хвороби та ризику повторного зараження. Стабільна доказова база вказує, що Омікрон поширюється значно швидше, ніж штам Delta, у тих країнах, де задокументовано зараження (передача вірусу) в межах однієї громади з часом подвоєння кількості випадків вірусу протягом 2-3 днів. Загальний ризик, пов’язаний з цим новим штамом, залишається дуже високим.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА СВОЮ СІМ’Ю ВІД ВАРІАНТУ «ОМІКРОН»?

Найперше, що ви можете зробити, — це зменшити ризик зараження вірусом. Щоб уберегти себе та своїх близьких, переконайтеся, що ви:

Приєднуйтеся до цікавого челенжу #спортбезфанатизму! Публікуйте у своїх соціальних мережах світлини або відео, зроблені під час занять улюбленим видом спорту! І пам’ятайте: спорт - це не гра задля нового рекорду, це - спосіб життя! Тож займайтеся спортом заради задоволення, а головне - без фанатизму!

#Відеолінійка #ТижденьТБ #Здоров_я #запорука #успіху #10клас

Під час проведення Тижня безпеки 10 клас (класний керівник Довженко Олександр Володимирович) підготував відеолінійку "Здоров'я - запорука успіху"

Бути здоровим — це зовсім не грати мускулами та доводити всім, що ти — найсильніший, а вести активний спосіб життя, правильно харчуватися та дбати про режим дня, переконатися в тому, що у здоровому тілі — здоровий дух.

Мати гарне здоров’я — так круто!

День Соборності України

21.01.2022

Напередодні Дня Соборності учнівський та педагогічний колективи ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І. Г. Ткаченка" утворили живий ланцюг єднання, приурочений Акту Злуки українських земель. Приємно відзначити, що до цьогорічної традиційної акції приєднався староста нашого села Сергей Демченко, працівники Будинку культури, Центру дитячої та юнацької творчості.

Із нагоди Дня Соборності України учні 1-4 класів ОНЗ Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів ім. І.Г. Ткаченка"  стали активними учасниками #флешмобу #Україна #єдина

      СОБОРНА УКРАЇНА

Лунає пісня солов’їна

І вітер віє степовий.

Моя соборна Україна

Знов зустрічає день новий.

Послухай, брате-українцю,

Хоч історично склалось так,

Що територія різниться,

Одна земля у нас, однак.

Ми з вами — це одне єдине,

Ми — це родина: ти і я.

Дві сторони у України,

Та Україна в нас одна.

А ми усі сини і дочки,

Неначе в морі кораблі,

Розкидані по всіх куточках

Всеукраїнської землі.

А наша єдність нездоланна,

Бо в нас тече козацька кров.

За скільки літ нас не здолали,

А, отже, вистоїмо знов!

Яка ж вдалась сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень!

Моя соборна Україна

Знов зустрічає новий день!

                                Валерія Кропівна

Близько 20 років у нашій школі проводилися щотижневі тематичні загальношкільні лінійки. Карантинні обмеження внесли свої корективи, і ми більше не можемо збиратися великою шкільною родиною в актовому залі школи. На деякий час  проведення лінійок було призупинено. Але час не стоїть на місці, сучасні технології творять дива. Починаючи з ІІ семестру ми перейшли у відеоформат. Сьогоднішня лінійка, яку підготували учні 9-А класу ( кл. кер. #Глухий #Олег #Леонідович), була присвячена одній із найважливіших історичних дат - 22 січня 1918 року. Саме в цей день було проголошено Першу Незалежність України та  Акт злуки УНР і ЗУНР — День Соборності.


                Набір до 1 класу


Шановні батьки майбутніх першокласників!

 

Із 25 січня 2022 року ОНЗ "Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І. Г. Ткаченка" розпочинає набір здобувачів освіти до 1 класу на 2022/2023 навчальний рік.

 

Для зарахування дитини до закладу необхідно надати:

1. Заяву від батьків або осіб, які їх замінюють (встановленого зразка, пишеться у секретаря закладу до 31.05.2022р.)

2. Копію свідоцтва про народження дитини (прохання взяти з собою, коли йтимете писати заяву)

3. Оригінал медичної довідки встановленого зразка (до 31.08.2022 р.)

 

Документи прийматиме секретар закладу щодня з 09.00 до 15.00 

Учителі початкових класів із нетерпінням чекають на своїх майбутніх першокласників!


Відеолінійка "Правила для учнів"

Сьогодні під час відеолінійки, яку підготували учні 11 класу (класний керівник Рябченко Тетяна Петрівна), старшокласники нагадали здобувачам освіти ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" про Правила для учнів школи

Новий 2022 рік!

28 грудня наш ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка", розпочав святкові новорічні вогники для учнів початкових класів. Зустрічали діток Дід Мороз та Снігуронька. Багато конкурсів, пісень, танців та солодких сюрпризівчекали малечу.

Пишаємося своїми учнями! 

Вітаємо Мілену з перемогою! 

18 грудня 2021 року у Києві пройшов Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв "Telent-fest". Наша учениця Степанова Мілена,  яка навчається в Богданівській дитячій музичній школі, зайняла І місце у вокальному жанрі. Вітаємо  Мілену та її викладача Патиковську Тетяну Миколаївну й концертмейстера Карбань Ольгу Анатоліївну. Бажаємо майбутніх перемог, втілення в життя всіх найзаповітніших мрій, успіху та везіння!

19.12.2021р.

Сьогодні в нашому ОНЗ "БОГДАНІВСЬКА ЗШ І-ІІІ СТ. ІМЕНІ        І Г. ТКАЧЕНКА" проходить другий тур шкільних предметних олімпіад з правознавства, англійської мови та математики. Святий Миколай із янголятками зустрічали учасників олімпіад та пригощали їх солодощами.

День Миколая на порозі,

Вітання щирі ти приймай,

Хай очі не вкривають сльози,

Усе із радістю приймай!

Не обертайся на минуле

Завжди сьогоднішнім живи,

Бо що було, то вже минуло,

Сміливо уперед іди!


День Святого Миколая

19 грудня в календарі – день святителя Миколая Чудотворця, найпопулярніше свято серед дітлахів будь-якого віку. Традиційно в Україні святий Миколай одягнений в ризу з золотим оздобленням та корону. Чемні дітки завжди отримують бажане, а от неслухняних чекає різка.

До нашої школи теж завітав Святий Миколай і обдарував дітей солодощами. Велика вдячність за спонсорську допомогу Суботціській сільській раді. Вітаємо всіх зі святом! 

Міжнародний день волонтерів та День збройних сил України 

#6_грудня #День_Збройних_Сил_України

6 грудня українці відзначають День Збройних Сил України!

Це свято стало символом справжньої мужності, героїзму та відваги

Дякуємо учням та батькам нашої школи за активну участь у благодійній акції "Щедрий вівторок", присвяченій Дню Збройних Сил України та Міжнароднгому дню волонтера.

Спільними зусиллями було зібрано продукти харчування, ліки, одяг, засоби особистої гігієни, листи, малюнки та 1311 гривень.

Всі ці гостинці будуть передані місцевому волонтеру Чередніченку Василю Васильовичу, який передасть їх нашим захисникам. 

РАЗОМ - МИ СИЛА!


video_.mp4

16 днів проти насильства

Від 25 листопада 2021 року в ОНЗ "Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім.І.Г.Ткаченка" продовжує діяти Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства".

У рамках акції проведено наступні заходи:

- "Біла стрічка. Чому саме цей символ борьтьби з насильством?!"

- Поширення інформації щодо небезпеки, яка може бути поруч. (Виховні години серед учнів ОНЗ "Зрозуміти іншого", "СНІД - загроза людству", "Ні - торгівлі людьми!"

- Вебквест "Кібербулінг: безпечне інформаційне середовище" серед учнів 8-11 класів.

- Благодійна акція "Щедрий вівторок". Учні ОНЗ зібрали допомогу бійцям ООС (АТО).

- Гра з учнями - 5-6-х класів "Коло довіри".

- Виставка малюнків серед учнів 6-7 класів на тему "Ми проти насильства" та  "Я маю право".

-Мультиурок з учнями 1- 6-х класів "Вмій себе захистити"

Продовжуємо брати участь в акції та плануємо запустити фото-челендж в соц.мережах з #зупининасильство "Ми проти насильства та всіх його проявів". Якщо ви з нами - приймайте естафету!

В рамках проведення тематичних заходів, з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах, було переглянуто  відеоролик „Ми - проти насильства”, створений  Нацсоцслужбою України

День пам'яті жертв голодомору

#Голодомор 1932-1933 рр.

     Шкільний парламент дітей ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. імені І.Г. Ткаченка" вшановує пам'ять жертв голодомору ...

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і  життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано кривавими і чорними кольорами.

Горить свіча і огортається журбою

Осінній день промерзлою ходою

У серце стука

Пам'ять про померлих.

Замучених голодним тридцять третім

Запали свічку пам'яті...

video_2021-12-08_17-13-08.mp4

В 1-11 класах було проведено години спілкування, приурочені пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

День Гідності та Свободи

#День_Гідності_та_Свободи

Шкільний парламент дітей щиро вітає усіх з Днем Гідності та Свободи!

Бажає мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!


video_2021-12-08_18-41-25.mp4

ЗНО- 2020

Які обов’язкові предмети на ДПА та ЗНО мають скласти випускники у 2022 році?

У 2022 році випускники складатимуть обов’язкову ДПА з української мови, математики, історії України або іноземної мови та ще з одного предмету на вибір. 

Джерело:

24 канал

Реєстрація учасників ЗНО розпочнеться 1 лютого і триватиме понад місяць – до 9 березня 2022 року. До цього часу випускникам необхідно визначитися з переліком іспитів, які вони оберуть для складання обов'язкової ДПА або проходження ЗНО.

Обов’язкова ДПА для випускників

Цього року знову буде обов’язкова ДПА у формі ЗНО з чотирьох предметів:

Водночас максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань ЗНО.

Коли відбудеться ЗНО: дати

Коли проходитиме ЗНО-2022? Зовнішнє незалежне оцінювання для випускників проводитиметься наступного року з 23 травня до 17 червня.

Графік ЗНО-2022:

Зміни у тестах ЗНО-2022:

Додамо, що цього року кожен зареєстрований учасник ЗНО зможе безкоштовно пройти тести максимум з 5 навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, але є обов’язкове ДПА. Також абітурієнти мають визначити, які тести їм треба для вступу.

Які предмети обрати на ЗНО

Випускники мають пройти ЗНО з тих предметів, які потрібні для вступу до конкретного вишу (наприклад, українська мова, математика, фізика тощо).

Важливо пам’ятати, що тести з деяких предметів різняться залежно від того, чи складається цей предмет як ДПА, чи як вступний іспит у виш.

Адже існують окремі тести з української мови та з української мови і літератури. Як ДПА зараховують тільки результат виконання завдань з української мови. А для вступу можуть знадобитися або результати з мови, або з мови та літератури. Це залежить від спеціальності, на яку хоче вступати учасник.

Окрім того, у переліку предметів ЗНО є математика (профільний рівень) і математика (завдання рівня стандарту). Як результат ДПА з математики зараховують:

Водночас для вступу до закладів вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту з математики.

Зверніть увагу! У нових умовах вступу посилили роль математики для певних напрямків. На які спеціальності потрібне ЗНО з математики – повний перелік читайте у статті.

Для ДПА з історії України враховують результат виконання завдань частини "Історія України 1914 року – початку ХХІ століття". Для вступу до закладу вищої освіти потрібні результати виконання всіх завдань тесту.

Як результат ДПА з іноземної мови (англійської, іспанської, німецької або французької) буде зараховано результат виконання завдань рівня стандарту (якщо випускник вивчав цю іноземну мову на рівні стандарту) або всіх завдань тесту. А для вступу до вишу потрібні результати виконання всіх завдань тесту з іноземної мови.

Результати тестів з інших навчальних предметів за вибором випускника можна використовувати одночасно як ДПА та конкурсний іспит для вступу до закладу вищої освіти.

Після того як учасник визначиться з предметами зовнішнього оцінювання, варто почати підготовку до тестування. Необхідно зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.

Аби правильно визначити, які предмети треба скласти для вступу в заклад вищої освіти, учасникам потрібно ознайомитися з переліком конкурсних предметів ЗНО на обрану спеціальність. Це можна зробити за цим посиланням.

Терміни вступної кампанії у 2022 році

Реєстрація електронних кабінетів вступників для вступу на перший курс розпочнеться 1 липня 2022 року. Сам прийом документів від вступників розпочнеться 14 липня і закінчиться:

Вступні іспити, творчі конкурси проводитимуться в кілька потоків з 1 по 13 липня включно. Водночас у період з 14 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії іспитів або творчих конкурсів для вступників на контракт. Співбесіди будуть проводити з 17 до 19 липня.

Формування рейтингових списків абітурієнтів на бюджет відбудеться не пізніше 27 липня. Вступники, які отримали рекомендації для зарахування, мають подати оригінали документів до 4 серпня. Зарахування вступників проводитиметься 5 серпня.


https://education.24tv.ua/yaki-obovyazkovi-predmeti-dpa-zno-mayut-sklasti-ukrayina-novini_n1791388?fbclid=IwAR2CbpVC7bbfDMLJ1j4l5I0L5OZkLtodpLHdF23r1zh4R2lP97TvQfQ_DPI 


Тиждень протидії булінгу

Із 13 по 17 вересня у школі пройшов тиждень протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту. 

#Тиждень #протидії #булінгу #STOP #BULLYING

Любі друзі! Саме для Вас ми зібрали і розмістили  на сайті нашого ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" багато корисної інформації щодо протидії булінгу.

https://www.onz-bgd.ml/стоп-булінг

#Тиждень #протидії #булінгу БУЛІНГ #STOP #BULLYING #5Бклас

#Єрмоленко_Т_М  підготувала для учнів 5-Б класу ровивально-виховні ситуації "Булінг- способи протидії". За даними численних досліджень, на вміння знаходити спільну мову з оточуючими впливає розвинутість емоційного інтелекту і, зокрема, емпатії – здатності розуміти емоційні стани іншої людини, бачити світ «її очима» та скеровувати власну поведінку відповідно до цього. Щоб попередити виникнення булінгу, Тетяна Миколаївна намагалася навчити школярів більш терпимо ставитись один до одного.

 

#Тиждень #протидії #булінгу  БУЛІНГ #STOP #BULLYING #6_А_клас

Під час години спілкування "Стоп булінг!", проведеної у формі тренінгу, кл. керівником Олена Кондрашенко, шестикласники зрозуміли, як важливо й цінно вчасно подати руку допомоги другу, товаришу, рідній, просто знайомій чи незнайомій людині.


#Тиждень #протидії #булінгу БУЛІНГ #STOP #BULLYING #5А #Бокатенко_А_А

Під час години спілкування з елементами анкетування "Мій світ без насильства" Ася Анатоліївна пояснила своїм п'ятикласникам, що бути гарною людиною – це добра звичка, кожен повинен почувати себе захищеним, треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом.

А вчитися всьому цьому треба змалечку.

#Тиждень #протидії #булінгу БУЛІНГ #STOP #BULLYING #8Бклас Оксана Трубина

Під час години спілкування учні 8-Б класу знайшли відповідь на питання "Що робити, учням, якщо їх цькують?"


#Тиждень #протидії #булінгу БУЛІНГ #STOP #BULLYING #2клас Валентина Ряднина

Другокласники залюбки переглянули й обговорили мультфільми, які розвивають навички толерантності, вчать школярів більш терпимо ставитись один до одного та попереджають виникнення булінгу

http://www.empatia.pro/5-multfilmiv-yaki-dopomozhut.../


#Тиждень #протидії #булінгу БУЛІНГ #STOP #BULLYING #9_Б_клас

Після перегляду освітнього серіалу  «Про кібербулінг для підлітків», організованого для своїх вихованців Олена Ковальова, учні 9-Б класу обоворили його та створили інформаційні листки


#Тиждень #протидії #булінгу БУЛІНГ #STOP #BULLYING #4_А_клас

У рамках проведення Тижня протидії булінгу Ксенія Іванова  підготувала для своїх  вихованців  перегляд і обговорення мультфільму "Жив собі чорний кіт" із записом думок до "Щоденника вражень".



День фізичної культури та спорту

Протягом тижня в ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" пройшов ряд заходів, присвячених Дню фізичної культури та спорту в Україні.

Здоров’я — розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.

Як є здоров’я день при днині,

Можливість є йти до мети.

Тоді є радість, щастя, диво,

Краса у крапельці роси.

Тоді людина йде щасливо

Серед безмежної краси!


#Спортивний_челендж 2021 «Про здоров’я дбаємо - здоровими зростаємо»!


Дякуємо за новий шкільний автобус

09.09.2021 р.

#радісна_новина #новий_шкільний_автобус

‌Вітаємо всіх учасників освітнього процесу ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" з чудовою новиною: відтепер наш заклад має новий сучасний комфортабельний  автобус! Дякуємо сільському голові Андрій Борідченко  й депутатському корпусу Суботцівської сільської ради, та  народному депутату Олесю Довгому за сприяння у придбанні шкільного автобуса!


Свято Першого дзвінка

#перший_дзвінок

Вересень щедро сонцем зігрітий.

В школу повсюди сходяться діти.

Квіти барвисті в них у руках,

Вогники щастя ясніють в очах.

В кожного радісна усмішка сяє.

Дзвоником першим їх школа вітає.


Дорогі учні! Шановні колеги, батьки!

Перший день завжди особливий, адже попереду важливий період – час навчання. А здобуті в школі знання – це той дороговказ, який допоможе впевнено крокувати в житті.

Сердечно вітаю вас із початком нового навчального року!  Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та прагнення до нових знань!

Бойчук С.Я.

Ласкаво просимо до школи!

ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст.   ім. ІГ. Ткаченка" запрошує своїх учнів, батьків, гостей 1 вересня 2021 року о 9 год. 00 хв. на  свято Першого дзвоника!

Із радістю чекаємо на Вас!

Повертаємося до школи без стресу та паніки

Основні правила:

Нехай новий навчальний рік приносить лише позитивні емоції!

Ексрурсія в Софіївський парк

07.06.2021 р. Завдяки підтримці Соціальна сфера Суботцівської сільської ради , випускники 2021 року, члени ШПД, переможці конкурсів Всеукраїнського етапу ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" здійснили екскурсійну поїздку до м.Умань (дендрологічний парк "Софіївка"). Висловлюємо щиру подяку ініціаторам "подарунку"! 

Вітаємо наших джурівців з перемогою!

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ЗАВЕРШИВСЯ ОБЛАСНИЙ ЕТАП ГРИ «ДЖУРА – 2021»

Вітаємо нашу команду з перемогою!

      Комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» провів з 20-25 травня 2021 року обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» у дистанційній формі для середньої та старшої вікових груп. 

      У обласному етапі гри  взяли участь 67 роїв близько 540 учасників із яких 42 - старша вікова група («молоді козаки» 15-17 років»), 25 роїв - середня вікова група («джури» 11-14 років) . Кожен рій складався з 8 осіб на чолі з досвідченим керівником.                                                  Рої змагалися  у 5-ти залікових конкурсах, а саме «Інтелектуальна гра-вікторина «Відун», змагання з надання першої долікарської допомоги «Рятівник», змагання «Розбирання та складання АК», змагання «Фізична підготовка», Конкурс«Впоряд». 


Вітаємо з перемогою!

02.06.2021 р. Обласне управління лісового та мисливського господарства разом з обласним Товариством лісівників провели  другий етап обласного конкурсу на кращий дитячий твір та малюнок на тему «Лісівник – господар в лісі». Фіналісти конкурсу отримали привітання та нагороди від лісівників.

Начальник управління Наталія Ревенко від імені всіх лісівників області подякувала юним шанувальникам лісу за їхню любов та бережливе ставлення до зелених оберегів степової Кіровоградщини.

За рішенням журі перемогу в номінації «Кращий малюнок» присуджено:

І місцеПоліщук Іванні, учениці КЗ «Компаніївське НВО»  (ДП "Компаніївський лісгосп")

ІІ місце – Рудь Софії, учениці Новомиргородської ЗОШ (ДП «Олександрівський  лісгосп») 

ІІІ місце –  Конкіній Світлані, учениці Богданівської школи (ДП «Чорноліський лісгосп»). 

Вітаємо нашу  Світланку з перемогою! Бажаємо подальших успіхів!

Детальніше про цей захід за посиланням: https://u.to/qxdcGw


Конкіна Світлана, учениця 3-А класу

 ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка"

Фіналісти конкурсу "Лісівник - господар у лісі"

Вітаємо наших джурівців!

20-25 травня 2021 року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» проводив  ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у дистанційній формі для середньої та старшої вікових груп.

Суддівська колегія вже підрахувала результати конкурсів «Відун» і «Рятівник» та визнала кращі три рої, представники територіальних громад.

У старшій віковій групі:

Конкурс «Відун»

І місце – рій «Вільшанські бджоли» Вільшанська громада;

ІІ місце – рій «Відважні» Бобринецька громада;

ІІІ місце – рій «Січові братчики» Новомиргородська громада.

Конкурс «Рятівник»

І місце – рій «Залізна сотня» Долинська громада

ІІ місце – рій «Соколи» Побузька громада

ІІІ місце – рій #Нащадки_загону_імені_Богдана_Хмельницького  #Суботцівська_громада

Результати конкурсів «Розбирання та складання АК», «Фізична підготовка» та «Впоряд» ще опрацьовуються.

Вітаємо наших джурівців і бажаємо перемоги!

Мамина весна

У рамках соціально-культурного проекту "Мамина весна" (голова ГО Олександр Іськов) та за ініціативи Суботцівського сільського голови Андрія Борідченка на території  Богданівки висаджено  саджанці яблунь.  В акції взяли участь учні та вчителі опорного закладу, працівники ЗДО "Сонечко", військовослужбовціі військової частини  та староста села Сергій  Демченко.  Нехай сад, посаджений сьогодні, порадує жителів села соковитими плодами. 

Вітаємо переможців І етапу гри "Сокіл" ("Джура")!

18.05.2021 р.

Вітаємо рій "Нащадки загону імені Богдана Хмельницького" опорного навчального закладу "Богданівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені І.Г. Ткаченка" (керівник Володимир Стукало) із перемогою у І (районному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") та бажаємо подальших перемог на обласному рівні! 

Вітаємо зі святами!

08.05.2021 р.

8-9 травня - визначні дні в історії України.  Ці свята символізують духовну стійкість та нескореність українського народу, викликають у кожного почуття безмежної гордості за наш народ, світлу радість та гіркий сум водночас.  Нехай на нашій рідній землі завжди панують мир і спокій, щастя й благополуччя. 

С.Я. Бойчук

Рекомендації МОН щодо завершення 2020/2021 навчального року


У листі-роз'ясненні Міністерства освіти і науки України щодо організованого завершення 2020/2021 навчального року читайте:

• Про завершення 2020/2021 навчального року;

• Про звільнення у 2020/2021 навчальному році від державної підсумкової атестації;

• Про видачу свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти.

35-та річниця трагедії на ЧАЕС.              Ми пам'ятаємо...

26.04.2021 р. 

Сьогодні виповнюється 35 років із моменту найбільшої техногенної катастрофи в історії людства й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

Ці роковини – привід нагадати суспільству про жахливі наслідки катастрофи минулого сторіччя, про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які ціною свого життя і здоров’я рятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи – катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність та шану.

Це змінило життя цілого покоління, зробило місто Прип'ять і 30 км поліських лісів навколо радіоактивними на тисячі років...

Десятки тисяч наших співвітчизників змушені були назавжди залишити рідні домівки на радіоактивно – забрудненій території. Понад два млн. українців дотепер відчувають негативний вплив Чорнобиля.

Річний план роботи школи як частина стратегії розвитку

Після розроблення стратегії розвитку школи перед директором постає важливе завдання – втілити її у життя. Заклад реалізує стратегію через систему планування, в основою якої — річний план роботи школи. Річний план дає змогу директорові ефективно організувати поточну діяльність закладу.

Річний план має бути для закладу робочим функціональним документом, у якому сплановано конкретні кроки для підвищення якості освітньої діяльності школи.

З чого розпочати роботу над річним планом

Кожен заклад самостійно обирає спосіб створення річного плану. Та оскільки річний план є комплексним документом, а його реалізація торкається всіх учасників освітнього процесу, до його розроблення варто долучити вчителів, учнів та їхніх батьків.

Робоча група спершу має проаналізувати виконання попереднього річного плану. Визначивши, що із запланованого вдалося виконати, а що ні, та які незаплановані завдання з’являлися, робоча група зможе ліпше спланувати наступний рік. При річному плануванні важливо враховувати результати самооцінювання закладу, щоб вдосконалити окремі напрями роботи школи.

Важливо під час аналізу минулорічного плану визначити, що завадило його виконати 100%. Наприклад, відсутність фахівців, які можуть виконати ті чи ті завдання, брак часу чи некоректне формулювання самих завдань, відсутність фінансування, на яке заклад розраховував. Такий аналіз дозволить робочій групі зрозуміти причини невиконання тих чи інших частин плану, а також запобігти цьому у майбутньому, передбачивши способи корекції.

Визначення цілей

Важливою частиною річного плану закладу є визначення цілей на навчальний рік та узгодження їх зі стратегічними цілями школи. Наприклад, якщо відповідні операційні цілі окреслено у стратегії розвитку на поточний навчальний рік, ці завдання можна дублювати у річному плані. Нагадаємо, операційні цілі визначають, як заклад буде досягати напрямів стратегічного розвитку та які кроки необхідно для цього зробити. Детальніше цілепокладання ми розглядали в матеріалі Як розробити стратегію розвитку школи: план для директора”.

Структура річного плану

Кожен заклад має право на власний розсуд визначати структуру річного плану. Втім існують усталені практики, на які заклад може орієнтуватися.

Наприклад, структура річного плану може відтворювати структуру стратегії розвитку закладу. Такий підхід спростить підготовку плану та одночасно допоможе деталізувати поставлені у стратегії цілі та визначені завдання. Це і спрощує його підготовку, і відразу працює на деталізацію поставлених цілей та виконання завдань, які потрібні для досягнення очікуваного результату у перспективі розвитку закладу.

Другим варіантом структури плану можуть бути напрями внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. У такому випадку в річному плані будуть враховані усі аспекти освітньої діяльності, представлені в етапах самооцінювання, яке школа має проводити щороку.

Наприклад, структура річного плану може мати такі блоки:

●     освітнє середовище закладу освіти;

●     система оцінювання здобувачів освіти;

●     педагогічна діяльність працівників закладу освіти;

●     управлінські процеси закладу освіти.

Третім варіантом структури може бути власний підхід до створення річного плану.

Важливо, щоб у будь-якому з варіантів структури річного плану документ містив:

·         строки виконання;

·         інформацію про відповідальних за реалізацію кожного завдання;

·         форму узагальнення за результатами виконання (наказ, графік, розклад, аналітична записка, навчальний план тощо);

·         відмітки про виконання.

Затвердження та комунікація річного плану

Схвалює річний план на своєму засіданні педагогічна рада.

Важливо пам’ятати, що після затвердження річний план має стати корисним і практичним робочим документом, а не залишитись черговою формальною частиною документообігу. Тому робота не має завершуватись на етапі затвердження річного плану. Необхідно його оприлюднити і пояснити всім учасникам освітнього процесу цілі та завдання, що мають бути виконані протягом року, здійснювати їх моніторинг, перегляд, доопрацювання.

Детальне річне планування роботи закладу та втілення цього плану в життя — це рух до досягнення поставлених у стратегії розвитку школи цілей та, як наслідок, — до покращення якості освітньої діяльності закладу.


Управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області повідомляє



20 квітня, начальник управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області  Лілія Синчук зустрілася з Суботцівським сільським головою Андрієм Борідченком у межах проведення інституційного аудиту Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка.

Під час спілкування Лілія Синчук розповіла про повноваження та завдання  Державної служби якості освіти України, зосередилась на відповідальності засновника за забезпечення якості освіти на території громади, їх матеріально-технічного оснащення.

Співрозмовники зосередились на питаннях взаємодії усіх зацікавлених у розвитку якісної освіти на території громади: від засновника, керівника закладу до учнів та їх батьків. Тому дієва система забезпечення якості освіти залежить від спільних зусиль як керівника закладу освіти, так і засновника – органу місцевого самоврядування.

Відбулась зустріч і з директором Богданівської школи, Сергієм Бойчуком.  Лілія Синчук акцентувала увагу, що якісна школа – це результат роботи керівника над розвитком закладу. Зосередилась на тому моменті, що саме від того, як директор налаштує управлінські процеси, залежить безпосередньо якість освіти у школі, яку він очолює. Мотивувати вчителів, працювати над їхнім розвитком та вдосконаленням роботи, покращувати освітнє середовище, взаємодіяти із засновником щодо вдосконалення матеріально-технічної бази, облаштовувати дружнє до дітей шкільне життя – це  завдання та відповідальність директора.

Управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області повідомляє


 

15 квітня 2021 року розпочався інституційний аудит у Опорному навчальному закладі "Богданівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів імені І.Г. Ткаченка Суботцівської сільської ради".

Процедура зовнішнього оцінювання розпочалася зі спільної наради членів експертної групи з адміністрацією закладу, представниками педагогічного колективу та засновника. Колектив школи першочергово ознайомили з процедурою проведення аудиту.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, експертна група вивчатиме діяльність школи протягом 10 днів, у тому числі дистанційно, використовуючи інформаційні технології. Таке вивчення відбуватиметься за 4 напрямами: освітнє середовище, управлінські процеси, педагогічна діяльність, система оцінювання учнів.

За результатами інституційного аудиту заклад отримає висновки та рекомендації, у яких прописано, що школі вдається добре, а що треба покращити. Адже, місія аудиту – допомогти школам підвищити якість їхньої діяльності та сприяти зростанню суспільної довіри до освіти.


Вітаємо наших маленьких магістрів математики!

page-736.pdf

13.04.2021 р.

Вкотре учні 3-А класу Вознесенський Даня, Попелич Ксюша та Духова Заріна виявили наполегливість і старання. Цього разу вони взяли участь у Всеукраїнському онлайн конкурсі з математики "Магістри математики" від ГО "Інтелектуальна ліга" (IntelLiga — це громадська організація, у лавах якої науковці, вчителі, працівники виробничої сфери, волонтери, меценати). 

Конкурс було спрямовано на формування в учнівської молоді математичних навичок та вмінь. Тривав із 01.03 до 31.03.2021р. Щоб отримати нагороди, діти мали пройти квест з математики та математичний тест. Квест мав 5 завдань, тест складався із 10 запитань. Приємно підсумувати, що Даня, Ксюша і Заріна у виконанні всіх завдань були успішними, не припустились жодної помилки під час виконання, а, отже, отримали дипломи І ступеня! Щиро вітаємо із заслуженою перемогою і пишаємося!

page-666.pdf
page-679.pdf

До уваги батьків та здобувачів освіти ОНЗ!

Із 12 квітня 2021 року відновлюється очна форма навчання для учнів 1-11 класів. Ласкаво просимо до школи!

Вітаємо переможців  Всеукраїнського відкритого марафону з української мови імені Петра Яцика!

31.04.2021 р.       

    Цьогоріч учні 3-А класу ОНЗ "Богданівська ЗШІ-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" долучились до Всеукраїнського відкритого марафону з української мови імені Петра Яцика на платформі HUMAN. Він проводився у дистанційному форматі з 26.02 по 21.03.2021 в чотири етапи. Перехід на кожен наступний етап марафону відбувався за умови виконання завдань попереднього етапу. 

     Не зважаючи на те, що це був наш перший досвід участі у такого роду конкурсах, Вознесенський Даня, Дібрівна Ніка, Попелич Ксюша успішно подолали всі 4 етапи. 30 березня на сайті HUMAN було оприлюднено рейтингову таблицю, де кожен конкурсант зміг дізнатись кількість своїх балів та місце у загальному рейтингу. У Марафоні взяло участь 1959 третьокласників із 304 населених пунктів України. Даня і Ніка посіли 4 місце, Ксюша - 6. Діти мають отримати іменні відзнаки, що будуть надіслані їм на електронну пошту. Вітаємо наших розумничків, які вкотре довели, що бути розумним - це круто!                                                                    

К.О. Іванова

#STOPКОРОНАВІРУС

Веб-портал цифрової освіти має офіційну адресу в Інтернеті - osvita.diia.gov.ua

 

 Користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматеріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами (далі - освітні матеріали), що розміщені на Веб-порталі цифрової освіти, є безоплатним.

Зробімо весняні канікули безпечними!

Лист МОН від 10.03.2021 р. № 1/9-128 Рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі 

МОН розробило рекомендації для педагогів щодо безпеки дітей у цифровому просторі – дивіться їх

#батькам, #вчителям, #директорам, #дистанційна #освіта, #інформатика,#учням
Рекомендації для педагогів щодо безпеки дітей у цифровому просторі 

МОН розробило рекомендації для педагогів, як розповісти батькам та учням про безпеку дітей у цифровому просторі.

Про це повідомляють на сайті МОН.

Вчителям та батькам радять приділити особливу увагу підліткам віком 12–17 років, оскільки на ці роки зазвичай припадає етап активного формування їхньої самооцінки та переконань. Також у рекомендаціях зазначають, що в цей час виникає активна потреба в спілкуванні з однолітками та самоствердженні.

Під час організації профілактичних заходів учителям радять зосередитися на донесенні матеріалу про:

Батькам під час комунікації з дитиною радять:

У разі виникнення додаткових запитань або необхідності повідомити про злочин радять звертатися до Національної поліції (0 800 50 02 02) або кіберполіції (0 800 50 51 70).

Психологічну допомогу можна отримати за номером 0 800 500 225 (Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини). Також підлітки можуть отримати консультацію онлайн в Teenergizer.

Ознайомитися з рекомендаціями повністю можна за посиланням або нижче.

Завантажити документ

Шевченківський тиждень

       Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого народу, правдива і щира...Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і внаших піснях,у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен pозвиватись

Олесь Гончар

     У рамках Шевченківського тижня для учнів 5-7 та 8-11 класів нашої школи педагогом організатором Прохоровою І.В. було проведено онлайн-вікторину " Що ми знаємо про Тараса Григоровича Шевченка?". Діти проявили надзвичайну активність та зацікавленість. Усі молодці! Тож вітаємо переможців!

                Середні класи ( 5-7 ) - 7-Б клас!               Старші класи ( 8-11) - 8-Б, 11-Б!

                                                  Пишаємося нашими учнями!

Новини МОН України

150-річчя Лесі Українки

Мережевий арт-челендж "Вічно живий голос"

#Вічно_живий_голос #Леся_Українка #150_річчя #ЇЇ_вірші_має_знати_кожен_українець 

    25 лютого все прогресивне людство відзначає 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, найвідомішої жінки України – Лесі Українки. У своїх поезіях, попри важку хворобу, Лариса Петрівна Косач-Квітка ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися.  Її вірші – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. Поетеса залишила твори, які й нині дарують нам надію та є дороговказом у житті.

      Учні ОНЗ «Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка» зібрали для вас найкращі вірші Лесі Українки, у яких оспівано і кохання, і Батьківщину, і незламну силу духу, і природу… «Ся хора, слабосильна дівчина – трохи чи не одинокий мужчина на всю новочасну соборну Україну», – писав про неї Іван Франко.

    Черпайте і ви мудрість із творчої спадщини «дочки Прометея» та долучайтеся до арт-челенджу, організованого Шкільним парламентом дітей!

7-А Леся Українка.mp4
9 кл Леся Українка.mp4
video-0626cd7bd32acaf21dd65f10f2f4ff39-V.mp4
video-cf1a14bb7fc304d6bcfaaaca5a1f9a33-V.mp4
video-842273ddde2397af165ff37cc8e22690-V.mp4
video-4ce7b8a4842026065095163887223689-V.mp4

Новообрані голови комісій Суботціського парламенту дітей

16.02.2021р.

Підводимо підсумки голосування на позачергових виборах голів комісій Парламенту дітей Суботцівської територіальної громади.

Головою комісії "Загальна та додаткова освіта" стала Ігнатенко Дарина.


Головою комісії "Інформація та зв'язок із громадськістю" призначено Бевзу Марію.

Вітаємо новообраних парламентарів! Бажаємо успіхів, натхнення та творчих злетів у роботі дитячого самоврядування нашої громади!

Разом - ми зможемо більше!  Найкращі!


Даша Ігнатенко вибори.pptx
0-02-05-d26490d60268743d6b5d12337849e42b1590c9353d086ced9cd46a8654fd0500_cab24086.mp4
Маша Бевза вибори.pptx
0-02-05-8d9afbf49909e493761b9e09f5707d4f4ae6394248b2b65db8b208abb7d867b2_c7ab1718.mp4

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Разом із 5 класом відвідали Богданівський сільський будинок культури, в якому відбулась зустріч з ветераном афганської війни Савченком Василем Петровичем. Діти мали змогу поспілкуватись з учасником тих історичних подій про бойові дії, умови перебування, історії того періоду життя нашого героя, переглянути відео-документальні фільми.

У фоє будинку культури діяла книжкова виставка "Афганістан - наша пам'ять і біль".


День Святого Валентина

14.02.2021


Життя без кохання,

Життя без любові –

То небо без сонця,

То небо беззоре!

Життя неможливе,

Воно не існує,

Коли наше серце 

Любові не чує.


14 лютого всі охочі відзначають День святого Валентина або День всіх закоханих, не зважаючи на пандемію коронавірусу та пов'язані з нею обмеження та заходи безпеки. Учні нашої школи теж долучилися до святкування цього дня.

Позачергові вибори голів комісій Парламенту дітей Суботцівської ТГ

Сьогодні, 10 лютого закінчено прийом анкет та агітаційних матеріалів на позачергові вибори голів комісій Парламенту дітей Суботцівської ТГ. Всі подані матеріали протягом дня будуть опубліковані для ознайомлення на сторінці ПД та відкриті форми для голосування (до 15 лютого)

15 лютого буде оголошено результати голосування, та в режимі онлайн представлено новообраних голів комісій.

Нашу школу представляють: Марія Бевза (комісія інформації та зв'язку); Даша Ігнатенко (комісія загальної та додаткової освіти); Юлія Мельничук (комісія екології спорту та здорового способу життя).

Бажаємо кандидатам успіхів та чесної перемоги!

Пишаємося нашими учнями!


Project 1 (1).avi
Project 1.avi
Project 3.avi

Школа пишається своїми випускниками!

09.02.2021 р.              

Шановний Станіславе Миколайовичу! 

Педагогічний та учнівський колективи школи щиро вітають Вас зі славним ювілеєм! Нехай Вам повсякчас таланить на однодумців, колег, доброзичливих порядних людей, які приноситимуть у Ваше життя яскраві, теплі події, множитимуть успіхи та додаватимуть джерельної снаги, а цілеспрямованість, лідерські якості та відповідальний підхід до всіх справ стануть запорукою подальших звершень!    Зичимо Вам натхненної керівної, наукової, освітньої діяльності, сміливих, цікавих і результативних ідей! Бажаємо, аби Вас завжди супроводжували творче натхнення й наснага, оптимізм, добро, гармонія, успіх, повага і ніколи не вичерпувалась Ваша особиста людська принадність, доброта, відкритість, порядність, толерантність і справедливість. Нехай затишок родинної оселі та тепло рідної землі надійно захищають Вас від життєвих негараздів!

Випускник Богданівської СШ №1 1972 р.  Ніколаєнко Станіслав Миколайович 

Міністр освіти і науки України - Сергій Шкарлет та ректор НУБіП України, міністр освіти і науки 2005-2007 рр. - Станіслав Ніколаєнко 

video_2021-02-10_01-00-47.mp4

Тиждень безпечного інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». 

    Кібербезпека, кіберполіція... Скільки заходів і структур спрямовано сьогодні на захист користувачів мережею Інтернет. І все ж таки найбільш дієвими залишаються власні знання безпечної поведінки та дотримання їх.

    Щороку початок лютого у школі відзначається заходами з безпеки в Мережі: як не стати жертвою шахраїв, як захистити техніку від засилля вірусів... Цього року ми багато говорили про те, як захистити себе від... себе. Протягом Тижня безпечного Інтернету було проведено заходи, направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі. Бесіди, тренінги, круглі столи, перегляди відео- та мультфільмів, квести сприяли обізнаності учнів про небезпеку, що існує в Інтернеті та соціальних мережах, та про шляхи її подолання. 

Виховна година  "Правила безпечного Інтернету"

7-А клас (Молчанова І.О.)

Перегляд та аналіз відео "Соцмережі?! Не втрачай голови!"

8-Б клас (Ковальова О.В.)

Круглий стіл  "Кібербезпека: обачність, пильність, захист"

10 клас (Рябченко Т.П.)

Квест "Подорож безпечною Мережею"

8-А клас (Глухий О.Л.)

Безпечна мандрівка сторінками Інтернету

4-Б клас (Іванова Л.В.)

Перегляд та аналіз відео "Безпечний Інтернет для учнів"

6-Б клас (Довженко А.А.)

Декада пам'яті І.Г. Ткаченка

6 лютого 2021 року Великому українському педагогу, Герою Соціалістичної Праці, депута-ту  та члену Президії Верховної Ради УРСР 9-го скликання, кандидату педагогічних наук Івану Гуровичу Ткаченку виповнилося б 102 роки.. Найяскравіша сторінка історії школи написана під його керівництвом (1944-1979 рр.).

Іван Гурович - талановита творча особистість, досвідчений керівник, шанований наставник педагогів, ініціатор багатьох цінних починань.

Його душа - це розум і чуття.

Це грона найсвітлішої любові,

Усе його натруджене життя

Просяяло у ділі й мудрім слові.

Його душа - це ніжність і тепло,

Безмежжя інтелекту, творчі крила,

Не вибереш із неї все добро,

Яке вливає богатирські сили.


25-річчя заснування антарктичної станції «Академік Вернадський» 

Сьогодні, 6 лютого, виповнюється 25 років з дня заснування антарктичної дослідницької станції «Академік Вернадський». 

Станція «Академік Вернадський» – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез. Вона працює постійно і є метеорологіч-ною та геофізичною обсерваторією. 

Була заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей», у лютому 1996 року Велика Британія передала її Україні. Тоді ж на станції відкрили пункт поштового зв’язку, де діє спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою «Українська антарктична станція «Академік Вернадський».

Тиждень безпеки життєдіяльності "Здоров'я дорожче за золото"25.01-29.01.2020

Презентація ТБ здоровя.pptx

Підведення підсумків тижня БЖ

Здоров'я – це найбільша цінність кожної людини. Пам'ятайте про це, здобувайте нові знання, робіть правильний вибір. Будьте здорові!


29.01.2020

У рамках тижня БЖ "Здоров'я дорожче за золото" педагог-організатор Прохорова І. В. підготувала і провела для п'ятикласників превентивні заходи. Учні 5-А класу стали учасниками експрес-гри "Рух - це життя". Команди проявили надзвичайну активність, ерудицію та неймовірну жагу до перемоги. Перемогла ДРУЖБА!!! Молодці!



Учні ж  5-Б класу  брали участь у квесті "Ми за здоровий спосіб життя!". Квест- це пригоди, тому під час гри команди проходили різноманітні станції, виконуючи творчі, рухливі завдання, завдання на ерудицію . Перемогла команда "Капітошка" Усі молодці!



Безпечний шлях до школи

22.01.2021 р. 

У понеділок наші діти повертаються з канікул за шкільні парти, тому хочемо нагадати діткам правила безпечної поведінки на дорозі та в школі. Окрім цього, наголошуємо на використанні учнями світлоповер-таючих елементів у темну пору доби.

Аби дорога до школи була безпечною, нагадуємо, що  пішоходам забороняється:

Правила роботи освітніх закладів на період карантину

         Шановні учасники освітнього процесу:  учні, батьки, педагоги!

 Нагадуємо про правила, за якими школи працюють у період карантину в помаранчевій зоні.

Правила перебування учнів у школах:

Окрім цього, у їдальні заборонено організовувати харчування за принципом “шведського столу”, працівники харчоблоків повинні бути в масках та рукавичках, обов’язкова дистанція 1,5 метрів між столами та не більше 4 дітей за одним столом.

Щодо перевезення школярів, то тут діють такі ж правила, як і для громадського транспорту – перевезення лише в кількості місць для сидіння, носіння масок для водія та учнів, дезінфекція салону автобуса та контроль за здоров’ям водія.

Бажаємо всім міцного здоров'я та плідної праці у ІІ навчальному семестрі!

День пам'яті кіборгів

16 січня 2021 року

Щоб струни пам'яті не вкрилися снігами,

за тими, хто не стали на коліна.

Почуйте серцем: "Ви не плачте, мамо!

Вмираю, щоб не вмерла Україна!"

День пам'яті кіборгів — день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.

Кіборги - це про силу духу, витримку та мужність. Кіборги - це про жертовність життя заради життя. Це про міць людини.

Пишаємось... Пам'ятаємо...


Календар інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти на 2021 рік

Державна служба якості освіти України здійснить оцінювання якості освітньої діяльності 265-ти закладів загальної середньої освіти у новому році.

Під час інституційних аудитів експерти вивчатимуть процеси в закладі освіти за чотирма напрямами:

За результатами оцінювання кожен заклад отримає висновок та рекомендації, як і в яких напрямах удосконалити свою діяльність.

Планом проведення інституційних аудитів на 2021 рік  охоплено заклади загальної середньої освіти 21 області та м. Києва

Проведення інституційного аудиту якості освіти  в ОНЗ "Богданівська ЗШ І-ІІІ ст.

 імені І.Г. Ткаченка" розпочнеться 1 квітня 2021 року.

09.12.2020

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Особи, які Читати далі …

Новини МОН України

Як використати платформу ВШО для організації дистанційного та змішаного навчання? Відеоінструкція

https://youtu.be/ZjfNocsq80Q

МОН ТА МІНЦИФРИ ЗАПУСТИЛИ ПЛАТФОРМУ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН»

11 грудня Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». 

Карантин зимових канікул

Уряд посилив карантин після Нового року – відвідувати школи буде заборонено

День збройних сил України

6 грудня.mp4

06.12.2020 р.

Сьогодні свято тих, хто своєю професією пов’язаний з армією. Події останніх років показали, що професійній армії в Україні бути. 6 грудня 1991 року було прийнято Закон “Про Збройні Сили України”, а саме свято встановлено у 1993 році. Педагогічний та учнівський колектив  від щирого серця вітає кожного, хто причетний до Збройних Сил України, з професійним святом та зичить міцного здоров’я, душевного спокою, злагоди та добробуту у родинах. І нехай ваша професійна діяльність відбувається лише під мирним небом нашої суверенної України. З Днем Збройних Сил України!

Благодійна акція "Щедрий вівторок"

30.11.2020 р.

У рамках благодійної акції "Щедрий вівторок", учнями нашої школи, було зібрано  допомогу для воїнів 42 бригади м. Кропивницький. Спасибі усім небайдужим: дітям, батькам, учителям. Ми з вами великі МОЛОДЦІ! Ви наша гордість! Слава Україні!!!

Новий Санітарний регламент для закладів освіти

Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.docx

Новий Санітарний регламент для закладів освіти, набирає чинності з 01.01.2021 року.

Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, ДСанПіН 5.5.2.008-01 втратили чинність.


День пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

28.11.2020 р. 

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. 

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Згадайте нас — бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно!


Шкільний парламент дітей ОНЗ "Богданівська ЗШ I-III ст. ім. І.Г. Ткаченка".

"Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 рр."

Project 1.avi

Акція "СВІЧКА ПАМ'ЯТІ"                     

На підвіконні палахтить 

Скорботи полум'я священне - 

То свічка пам'яті горить 

За всіх невинно убієнних...

Ми пам'ятаємо!


Акція "16 днів проти насильства"

День Гідності та свободи

День Гідності та Свободи.mp4

20.11.2020 р. 

Шкільний парламент дітей щиро вітає усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажає мирного неба над українською землею, родинного добробуту і злагоди, незламної віри у щасливе майбутнє України та впевненості у завтрашньому дні. Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас! 


20.11.2020 р.

Шкільний парламент дітей нашої школи взяв участь у флешмобі, організованому Знам'янським РПД до Дня Гідності і Свободи

10000000_1259187551111846_4880807447624201033_n.mp4

Зустріч учнів школи з інспектором ювенальної превенції 

20  листопада   в  ОНЗ  "Богданівська  ЗШ  І-ІІІ  ст.  імені  І.Г. Ткаченка" відбулася зустріч зі старшим інспектором ювенальної превенції Чорненко Іриною Олександ-рівною.

Інспектор розповіла учням про їх права та обов’язки, про неприпустимість булінгу в дитячому колективі, а також про відповідальність неповнолітніх перед законом.

Тринадцяти-чотирнадцятирічні річні діти потребують підвищеної уваги дорослих, тому що перебувають в активній стадії підліткового віку і легко потрапляють під негативний вплив. Досить часто правопорушення і  злочин для них – акт сміливості, самоствердження. Про наслідки своїх протиправних дій вони не замислюються.

Педколектив школи вважає, що порушення легше попередити, ніж долати його наслідки. Ми дякуємо представникам ювенальної превенції за співпрацю.

День української писемності та мови

9 листопада для учнів 5-7 та 8-11 класів було проведено фотоквест, присвячений Дню української писемності та мови.

Стратегія національно-патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки 

14 жовтня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020 – 2025 роки». 

http://www.kharkivosvita.net.ua/document/8178

День Захисника України

День Захисника Вітчизни – свято для справжніх чоловіків. Тих, хто пройшов справжню війну, і тих, хто стоїть на сторожі Батьківщини. Тих, хто відслужив в армії і тих, хто тільки готовий її поповнити. 

Це свято – це пам'ять синів і дочок тих, хто віддав своє життя за свободу Батьківщини, за Вашу з нами свободу і незалежність. Але 14 жовтня – це не тільки свято для людей в погонах, а й наших захисників у щоденному житті, тих, на кого ми спираємося у важку хвилину, хто нас захищає від життєвих негараздів і підтримує нас. Дорогі наші чоловіки! Бажаємо Вам здоров'я, гармонії, любові, завжди і у всьому бути на висоті і все життя залишатися для нас, жінок, ідеалами, а для своїх наступників – сили та мужності. 

Козацькому роду нема переводу!

14.10. 2020 р.

Сьогодні Україна відзначає День Захисника України та День Козацтва! З нагоди цих свят між учнями 5-7 та 8-11 класів нашої школи було проведено онлайн-вікторину "Козацькому роду нема переводу". Діти проявили надзвичайну активність та зацікавленість. Усі молодці! Ми пишаємося нашими учнями!

Школа лідерів

16.09.2020

Відбулася Школа лідерів депутатів РПД у місті Знам'янка. Іван Покотиленко та Марія Вус взяли участь у засіданні. 

Дистанційне навчання вчителів

https://osvita.ua/school/77352/?fbclid=IwAR1pHW7m8EFB1V9um6HGpfnuzsohltqPLRXDFYzC18-S5ohPMhApZsTcrGU

Повна інформація про ЗНО-2021

У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання буде відбуватися з певними змінами.  

Медіаграмотність

З метою ровитку свідомого та критичного ставлення до інформації, що отримуємо з різних джерел 17 лютого 2022 р. в закладі були проведені уроки медіаграмотності . 

Учитеі навчали здобувачів освіти критично сприймаи інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомлювати цінність висококласної інформації в контексті шкільної освти.