“Красна пава пером, а людина знанням”

Мистецтво бути красивим. Догляд за собою.

1.1. Прочитайте текст. Позначте нові для вас слова, вивчіть їх. Виправте орфографічні помилки.

Користь і шкода від солярію

Солярій генирує випромінювання двох типів – альфа- й бетапромені. Бетапромені вцілому благотворно вплевають на організм: під їх дією виробляєця важливий для вашого організму вітамін D. Також солярій позитивно впливає на нервову систему, коли організм страждає через не стачу сонячьного світла в зимку. І, звичайно ж, якщо ви зібралися до моря на відпочинок, то кілька сеансів підготують вашу шкіру до сонячної атаки на пляжі, адже помірна засмага слугуватеме бар’єром природному ультрафіолету.

А тепер про шкідливий вплив солярію на наш організм. Шкіра за вУхами аж на 15 років молодша за ту, яка є в інших ділянках тіла! Чому? Та тому що сонячні промені рідко сюда потрапляють. Цей факт змусить багатьох замислитися, чи варто приймати штучні сонячні вани. Левова частка випромінювання припадає на альфапромені, які відповідають за миттєву засмагу, вони водночас руйнують колаген й еластин, викликаючі сухість і старіння шкіри. Дослідження вчених показали, що регулярне засмагання в солярії «до чорноти» здатне викликати навіть мутації, сприяє потовщенню рогового шару шкіри, яке часто призводить до закупорювання пор, а отже, і до погіршення зовнішнього вигляду. Ось чому ті, хто любить засмагати, передчасно старіють. (За матеріалами інтернет-видань).

1.3. Прочитайте текст, замінивши російські слова на українські відповідники й узгодивши їх.

Стрижка «каскад»

Стрижку роблять на вимитому влажном волоссі. Волосся розподіляють проборами: горизонтальним – від вуха до вуха через макушку й вертикальним – від макушки до шиї. Від макушки відступають 3 – 4 см, униз проводять два косых пробора до правого та лівого затылочных виступів, які утворюють треугольник. Волосся з треугольника відчісують угору перпендикулярно до поверхности голови. Прядь визначають контрольною. Волосся зістригають внешним срезом на желаемой довжині. На висках стрижуть від макушки до обличчя. Пряди відділяють діагональними проборами та зістригають, урівнюючи з контрольною прядью. Волосся розчісують за ростом і роблять окантування. Для придания пишности стрижці на темечковой і височной зонах філірують усі пряди.


3. Комунікативний практикум.

3.1. Перегляньте уривок із фільму «За двома зайцями». Використовуючи лише дієслова (або іменники), опишіть побачене.

3.2. Перегляньте уривок із мультфільму "Маша та Ведмідь". Розкажіть про побачене. Змоделюйте власне продовження історії. (з 1.56 перегляд уривками )

4.3. Виконайте вправу. Запишіть слова, у яких допустили помилки.


Частина ІІ.

3.2. Замініть ФО одним словом (доберіть синонім)

В один голос

міряти на один аршин

не один пуд солі з 'їсти

за одним махом

бити в одну точку

за два кроки

у двох словах

у три мотузки

у три дуги зігнути

гнати в три шиї

драти по три шкури

до сьомого коліна

без сьомої клепки

сім мішків гречаної вовни


4. Відмінювання числівників.

4.1. Опрацювання теоретичного матеріалу.

4.2. Відмінювання числівників: 54, 67, 849

4.3. Тестові матеріали від Анни Огайко

1-chyslivnyky-200baliv.pdf

4.5. Прочитайте текст, замінюючи цифри словами.

Найкращі маски для зволоження

Всі ці маски робляться з 100% натуральних продуктів і є більш ефективними, ніж ті, які можна придбати в салонах краси або крамницях. Ймовірно, всі необхідні інгредієнти вже є у вас вдома, тож вам не знадобиться виходити і щось купувати.

  • Рецепт із гарбуза: Змішайте 4 ст.л. пюре гарбуза, 1/3 ст. л. оливкової олії, 0.9 ст.л. меду, 1 столову ложку олії жожоба і 0.5 столової ложки молока. Зробіть однорідну пасту. Нанесіть цю маску рівномірно на обличчя і залиште на шкірі на 20 хвилин. Зніміть поглинальним паперовим рушником і сполосніть обличчя теплою водою.

  • Рецепт із бананом: подрібніть 1 банан і додайте 0.8 ст.л. меду і 5 ст.л. вівсяної муки. Після того, як маска добре перемішається, нанесіть її на все обличчя, за винятком ділянки безпосередньо навколо очей, і залиште на 15 хвилин, потім змийте теплою водою.

5. Редагування виразів

5.1. Виправте помилки в реченнях.

Коли хлопець підбирає собі одяг, то велику роль у цьому грає образ його життя й смак.

Коли Ольга відкрила журнал і побачила в ньому свої не самі кращі фотографії, то лопнуло її терпіння й вона підняла крик.

Дякуючи старанню у дочки вийшла гарна вишивана сорочка - саме такі вироби радують око.

Моя сестра прагне любою ціною одружитися на ньому й праздно жити, але не відомо, чи повезе їй.

5.2. Виправте помилки. Запам”ятайте правильний варіант слововживання. Уведіть у речення 3 вирази.

зустрічаємося по суботам

масаж продовжується одну годину

розповсюджувати плітки

відмінити процедуру

вибачаюсь за запізнення

через пару хвилин

задавати питання

залишити в спокої

бути на хорошому рахунку

відкрити очі


6. Творча робота

6.1. Прокоментуйте процес укладання волосся, використовуючи лексику теми.


6.2. Синхронно перекладіть поради "Як доглядати за руками" від косметолога Ольги Метельської

7. Мистецька сторінка. Прочитайте новелу Василя Симоненка "Наївне дівчисько". Зверніть увагу на портретні деталі.

Василь Симоненко

Наївне дівчисько

Вітер лагідно підштовхував її в спину. Вона вимахувала сумочкою і загравала з вітром - підставляла йому рум'яні щоки або раптом обкручувалася на одній нозі, і він грайливо окреслював її непорочний стан. Дівчина відчувала, що на ній схрещуються цікаві погляди, і їй це явно подобалося. Може, вчора, а може, тільки но ранком вона відкрила в собі жінку і трепетно переживала це відкриття.

Вона ніби вдруге народжувалася на світ. На сіруватих великих очах раптом заіскрилася блискуча вогка поволока, конопляні пасма волосся чомусь поніжнішали і прищулилися до лобика, а тіло стало таким легким і слухняним що вона й сама дивувалася, як це вітер не вхопить її на свої легкі лапаті крила і не понесе кудись далеко-далеко.

Дівчина була об тій порі, коли кожного манить щось загадкове, незбагненне і таємниче. Вона ще не знала, що та загадковість і таємниця - поруч, що то звичайна потреба юності кохати і бути коханою. Вона тільки знала, що прагне чогось дуже гарного і ще не звіданого, чогось такого, без чого й жити не варто.

Дівчина йшла на роботу. Цілий вечір і ранок маги начиняла її інструкціями і годувала повчаннями, а вона дослухалася лише незрозумілої бентеги свого єства. Ну й що, коли вона вперше йде на роботу? Колись вона й до школи йшла вперше, а потім це стільки разів повторювалося, що аж обридло.

- Тато насилу підшукав тобі місце, - наставляла мати. - Тримайся його. Робота чиста і люди там гарні.

Подумаєш, люди там хороші! Ніби в іншому місці немає ще кращих. Ось вона стоїть в автобусі, і всі на неї дивляться такими добрими очима. Хіба в поганих людей бувають добрі очі? І взагалі хіба погана людина стане дивитися на гарну?

Вона випурхує з автобуса і, заграючи з білим сніговієм, біжить до заводоуправління.

- Де тут завком? - довірливо запитує у вахтера.

- Це, дочко, на третьому поверсі праворуч, - каже він їй цілком серйозно, як і личить вахтерові говорити з дорослою людиною.

- Я прийшла на роботу. Мене звуть Оксана Оришечко, - на повному серйозі доповідає вона вже підтоптаному чолов'язі з темними очима і галявиною серед чорної чуприни.

- Ага. Дуже приємно, - відповідає той і міряє її лінивим поглядом. - Я голова завкому Крекотень. Для відвідувачів товариш Крекотень, для вас - Микола Панасович.

Він запалює цигарку і не дуже доречно запитує.

- Де вчилися друкувати?

- У мами. Вона друкарка.

- Сідайте за машинку.

Він диктує їй метрів сорок бездумності з протоколу чи газети, а потім безбарвним голосом підбадьорює.

Добре. Молодець. Зрідка це нам ставатиме в нагоді А тепер підшийте газети, бо тут справжній кавардак. - І простує до свого кабінету.

Оксана мугиче пісеньку про сніг і вітер, газети тріпотять в її руках сірими крилами і слухняно лягають одна на одну. Вона з легеньким вихилясом огинає стола з підшивками і заходить до кабінету.

- Миколо Панасовичу, газети підшиті.

- От і добре.

Якусь хвилину чути лише його важке дихання.

- Якщо будуть відвідувачі, кажіть, що прийматиму з другої години. Зараз зайнятий. - Перед ним лежить розгорнутий журнал, у голосі його лінь і втома.

- А що мені робити? - вихоплюється в неї.

- Не спіши поперед батька в пекло, - несподівано переходить на "ти". - Будеш потрібна - скажу.

Знічев'я вона гортає підшивки газет, друкує листа знайомій у село, скорботно заглядає в маленьке дзеркальце. Часом її викликає Микола Панасович:

- Надрукуй список заочників.

- Зніми копію з цього листа. Два примірники.

Стікає день. Проповзає тиждень. На незриму вісь часу намотуються одноманітність і нудота. Шурхотять папери, і стукає серце.

- Коли вже я почну щось робити? - питає вона одного разу.

- Ти прекрасно справляєшся з обов'язками.

- А хіба в мене так і не буде справжнього діла?

- Справжнього діла? - Микола Панасович навіть осміхається. - Наївне ти дівчисько. Кожне діло справжнє. Так нас учать.

Вона починає щось палко доводити, а він поблажливо і докірливо хитає головою. Йому смішно чути її докази. Він - син свого часу. Колись якось висунувся, його підняли і посадили в це крісло. І він сидить. І сидітиме без жодних нарікань, доки не пересадять в інше. Як це завжди буває з людьми низької культури і убогої душі, совість його не турбує. Він навіть зверхньо дивиться на людей, особливо неспокійних, і вважає себе незамінимим. Порожнечу справді нелегко замінити чимось.

- Знаєте, Миколо Панасовичу, - несподівано для самої себе каже Оксана, - завтра я не прийду на роботу...

Вона не чує, що він бубонить їй услід. Вона вже біжить по східцях, сумочка викреслює кола, а в грудях оживає щось незмірно дороге і ніжне, відвойоване в байдужості.

Оксані знов хочеться, щоб на неї дивилися. І справді, в автобусі вона ловить чийсь погляд. Ага, це он той чорнявий. Він зводиться з місця і пропонує:

- Сідайте, будь ласка.

- Я зараз сходжу, - прямує дівчина до виходу, - почуваючи на собі його незвичайний погляд. Перед тим, як зійти, вона озирається, раптом показує парубійкові кінчик язика і виплигує на асфальт.

Вітер підхоплює Оксану на свої білі крила, вона кокетує з ним і зовсім не думає про те, що мама страждатиме від її нерозважного вчинку.

Ребуси, 14.02.2018