Happy Hallowen

З кожним роком все більшої популярності серед учнівської молоді набуває Halloween.

Хеллоуїн - одне з найдавніших свят у світі. У ньому переплелися кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння всім святим. Історія свята Хеллоуїн нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня всіх святих.

Народження свята.

Сторіччя тому землі сучасної Великобританії і північної Франції населяли кельтські племена. Вони були язичниками і як верховного бога почитали бога Сонця. Кельти ділили рік на дві частини - зимову і літню. Протягом усієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Самхейна, володаря мертвих і князя пітьми. Фестиваль Самхейна, який святкувався 1 листопада, - це час, коли починалася зима. В цей час літо змінялося зимою, день - ніччю, життя - смертю, і всі бар'єри між матеріальним і надприродним світами усувалися, ворота між ними відкривалися на одну ніч. У цей час всі нереалізовані надії і плани померлих знову поверталися на землю, а їх душі спускалися до рідних вогнищ. Душі померлих могли приймати різні обличчя, злі вселялися у тварин, а найнебезпечніші - в котів. У цей день вся нечиста сила спускається на землю. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада друїди - духи живої природи - збиралися в дубових гаях на вершинах пагорбів (кельти вважали дуби священними деревами), запалювали багаття і приносили злим духам жертви, щоб умилостивити їх. А вранці друїди дарували людям вугілля від своїх багать, щоб ті розпалювали вогнища своїх будинків. Вогонь друїдів зігрівав будинки протягом довгої зими і охороняв будинок від нечистої сили. На початку нашої ери римляни завоювали кельтську територію, принісши з собою свої традиції і свята. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада вони святкували День Помони - богині рослин. У IX столітті, коли християнство поширилося на території Великобританії, ці стародавні традиції змішалися з ще одним святом - католицьким Днем усіх святих - All Hallows Even, або All Hallows Eve. Пізніше його стали називати Hallowe`en, і врешті-решт - Halloween. Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захопливих традицій. У цю ніч заведено одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Гарбузовий світильник, який так широко використовується під час свята, символізує одночасно закінчення збору врожаю, злобного духа і вогонь, що відлякує його.

Як гарбуз з’явився в історію цього свята.

Одна ірландська легенда розповідає про одну людину, який був великим шахраєм і п'яницею. Одного разу, в Хеллоуїн цей чоловік, а звали його Джек, запросив до себе диявола, для того, щоб разом з ним випити. Трохи пізніше диявол і Джек посперечалися, що диявол не зможе залізти в дерево. Диявол без праці зробив це, а Джек відразу накреслив на дереві хрест, для того щоб диявол не зміг вилізти з цього дерева. Джек запропонував дияволу таку угоду: «Я зніму хрест, а ти ніколи не будеш більше спокушати мене». Після смерті Джек не зміг потрапити в рай, тому що багато за життя грішив, але і в пекло диявол не пустив його. Диявол лише дав йому розпечене вугілля, який Джек поклав в цибулину. У переддень Дня всіх святих, згідно з легендою, Джек бродить по світу цибулиною в руках яка світиться. Але пізніше в Америці замість цибулини для зручності стали використовувати гарбузи. Таким чином, гарбуз є неодмінним елементом цього свята.

Свято Хеллоуїн у нашому класі.

26 жовтня в нашому класі відбулося свято Хелооуїна. На передодні свята діти прикрасили клас використовуючи всі способи «залякування»: вікна завісили темними шторами, а по кутках розвісили павутиння та темні кульки. Прикрасою свята став справжній гарбуз який світився у темряві. Найвеселішою частиною свята став - маскарад. На якому було обрані три найчарівніші відьми. Невелика передісторія свята Хеллоуїн яку розповіли організатори свята для учнів класу - потім перетворилася на конкурс з цікавих запитань та відповідей. Прислів'я і приказки до свята стали в пригоді для різних ігор у яких діти брали активну участь. Завершилося свято Хеллоуїну частуванням смачною піцою.

Поради від учнів 6А класу щодо святкування Хеллоуїну.

Сьогодні від стародавнього язичницького свята залишився набір кумедних захопливих традицій. У цю ніч заведено одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Якщо Ви все ж надумали вибратися з друзями на вулицю у всьому тому, що Ви на себе наділи й намазали, не забувайте, що Хеллоуїн все ж свято кельтський, а корінних кельтів у нас раз, два і нема, тому публіка Вашу галасливу компанію буде дійсно приймати за нечисту силу і обходити стороною.

Більше фото та відео за посиланням