ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Сподіваюсь, ви розумієте, що якість знань залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в ліцеї. Відповідно до Закону України „Про освіту" відповідальність за відвідування дітьми уроків несуть батьки. Пропоную вам ознайомитися з системою роботи Первомайського ліцею №7 щодо попередження пропусків занять учнями закладу освіти.

1. Щоденно класний керівник здійснює контроль за відвідуванням занять учнями, відзначає відсутніх у класному журналі, записує прізвище учня (вказує на причину), записує відсутніх на сторінці обліку пропусків уроків учнями ліцею. У зв'язку з цим нагадую, що батьки зобов'язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності дитини до початку занять.

2. Пояснювальним документом про відсутність учня на уроках вважається:

- медична довідка з печаткою лікаря та установи;

- довідка від батьків (допускається не більше ніж 8 довідок за рік);

- заява від батьків, підписана класним керівником і директором ліцею, виданий наказ про дозвіл не відвідувати урок;

3. Відпускати учнів з уроків без пояснювальних документів класному керівнику та вчителям учнів не дозволяється.

4. Випускати учнів з ліцею у зв'язку з поважною причиною дозволяється тільки з дозволу класного керівника або чергового адміністратора по школі.

заява від батьків

Якщо дитини не було в школі менше 10 днів – достатньо письмового пояснення батьків

Директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник повідомив, що пояснювальна записка від батьків у навчальних закладах прирівнюється до довідки лікаря і може свідчити про поважну причину пропусків занять учнем.

«Хочу нагадати всім, що Кабінет міністрів України ще в 2017 році прийняв Постанову за № 684, в якій поважною причиною відсутності дитини в школі є два документальних свідчення, які мають рівну юридичну силу і прописані через “або”: або довідка від лікаря про хворобу дитини, або письмове пояснення батьків про причину відсутності дитини», − зазначив Олег Стадник.

Він зауважив, що, коли дитина має пeрeлом, їй наклали гіпс і вона має рекомендації на подальший період від трaвмaтолога − це довідка від лікаря. Але, коли дитини не було в школі менше 10 днів, наприклад по простуді, тоді достатньо письмового пояснення батьків.

«Я вважаю, що одужуючу дитину вести на прийом до лікаря, бути в очікуванні прийому заради папірця звичайно можна, але якщо більше не має чим розважитись», − повідомив головний медик.