Мобільний телефон - дозволити або заборонити?

Телефони в школах: «за» і «проти»

Мобільні телефони стали не лише повсякденним засобом спілкування, але, останнім часом, перешкодою для навчання школярів. Сучасні діти змалку можуть користуватися будь-яким гаджетом без допомоги батьків, тож не дивно, що вже у дошкільному віці більшість з них має мобільний телефон.

При чому, активно вони використовують їх і в школі: на уроках, під час перерв, виховної години тощо. Замість того, щоб концентрувати свою увагу на вчителеві і вивчати новий матеріал, школярі часто відволікаються на мобільні телефони, звертають увагу на неактуальну для них інформацію, соціальні мережі, ігри. Проблема «постійного зависання у телефоні» порушувалась у процесі дискусії між батьками, вчителями нашої школи.. Кожний з них дотримується своєї думки. З одного боку, телефон – це міні-комп’ютер у кишені і швидкий доступ до потрібної інформації, а з іншого – це ключ до розваг.

У 2007 році в Україні була ухвалена заборона на користування мобільних телефонів всіма учасниками навчально-виховного процесу (учнями, студентами, викладачами). Ситуація змінилась у 2014 році – Міністерство освіти і науки відповідним указом ухвалила зняти введену в 2007 році заборону. Деякі європейські країни вже давно почали бити на сполох і забороняти користування гаджетами на уроках. Тобто учень перед початком уроку здає його вчителеві, а опісля – телефон повертається. У більшості випадків школи мають свій устав і відповідні правила, які регламентують користування гаджетами в навчальному закладі. До прикладу, така заборона діє в США, Франції, Греції, Таджикистані та ін. Як правило, учні приносять телефон до школи, але діставати його із портфеля, говорити, фотографувати, знімати відео – не можна. До речі, дані умови використання мобільних телефонів діють і в нашій школі.

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич, висловила свою думку щодо заборони телефонів:

Школа повинна мати хоч якусь автономію. Не може міністерство все регулювати у 16 020 школах. Є якісь стандартні вимоги. Якщо мобільні телефони заважають навчальному процесу, школа може розробити правило щодо їх використання, тому що кожна з них має свій статут і внутрішній розпорядок. Я, наприклад, переконана, що не можна позбавляти батьків можливості спілкування з дитиною впродовж навчального дня. Але для цього можуть бути тільки перерви. Тому рішення може бути таким: діти заходять в клас на урок, складають в скриньку свої мобільні телефони, відключивши звук. А на перерві – будь ласка, візьміть свій мобільний і передзвоніть до батьків. Тут важливо застерегти права усіх, але такі речі не можуть регламентуватись міністерством.

Мною була створена Анкета для батьків "Мобільний телефон - дозволити або заборонити" з метою дізнатись думку батьків щодо заборони користування гаджетами в школі. Будь ласка, переходьте за посиланням, надавайте відповіді на поставлені питання.

Анкета для вчителів "Мобільний телефон - дозволити або заборонити"

Поради батькам від класного керівника...

ВИ ПОПАЛИСЯ!

Гра на мобільному телефоні (або планшеті)в школі (запис в щоденнику поведінки класу) або вдома коли не зроблені уроки, невиконанні домашні справи, вночі – ШТРАФ 500 балів.

Щоб отримати назад телефон (або планшет) треба відпрацювати 500 балів!

1. Прибирання квартири – 100 балів

2. Миття посуду – 20 балів

3. Поливання квітів – 10 балів

4. Помити взуття всім членам родини - 50 балів

5. Приготувати сніданок або вечерю – 150 балів

6. Прочитати 1 главу книги – 25 балів

7. Приготувати чай для когось з родини – 25 балів

8. Витирання пилу – 75 балів

9. Витирання підлоги – 75 балів

10. Отримати 10,11 або 12 балів за один робочий день з будь-якого предмету – відповідно 100,110 або 120 балів

11. Миття дзеркала – 50 балів

12. Вивчити та розповісти вірш (не менше 8 рядків) - 35 балів

13. Написати «добрий» лист з побажанням комусь з членів родини – 35 балів

14. Намалювати малюнок сім’ї – 35 балів

15. Вивішування випраного одягу на балконі – 25 балів

16. Знімання та розкладання сухого одягу з балкона - 25 балів

17. Складання одягу на своїй полиці у шафі – 25 балів

18. Винести сміття – 25 балів

----------- і т.д. (за бажанням батьків)

Кожен пункт можна виконувати один раз на день!

Якщо протягом тижня ви жодного разу не втрапите у халепу або не проштрафитесь маєте можливість зробити собі приємний СЮРПРИЗ!

1. 300 балів – приємна дрібничка (ручка, гумка, тощо)

2. 500 балів – смачний подарунок

3. 700 балів – приготування вашої улюбленої страви (піца, пюре з м’ясом, тощо)

4. 1000 балів – відвідування кафе, піцерії.

5. Ви можете обміняти зароблені бали на кошти. Курс балів на сьогодні 100 балів – 10 грн.

ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ТІЛЬКИ ВІД ВАС!

З любов’ю та повагою до вас ваші батьки!