Річний звіт про діяльність

Річний звіт директора про діяльність закладу за 2017-2018н.р.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28 січня 2005 р. № 55 я, як керівник закладу дошкільної освіти щорічно після завершення навчального року звітую перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою закладу та громадськістю про виконану роботу за навчальний 2017-2018 рік.

Мета звітування керівника:

- подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти;

- поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень;

- запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі дошкільної освіти.

Порядок звіту керівника визначено Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 р. № 178.

Основними завданнями

щорічного звітування керівника є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління

КЗДО КТ №4 «Золотий ключик»

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільної освіти.

Загальні відомості про ЗДО

Комунальний заклад дошкільної освіт комбінованого типу №4 «Золотий ключик » - заклад виховання і навчання дітей віком від 2 років до 6 (7) років, який задовольняє потреби дітей у догляді, вихованні, навчанні і зміцненні їх здоров'я. Заклад здійснює освітню діяльність відповідно до статуту та колективного договору.

Форма власності – комунальна. Заклад підпорядковується Управлінню освіти Вознесенської міської ради

Розташований за адресою:

Миколаївська область, м.Вознесенськ, вул.Шевченка ,30

Функціонує з 1967 року

Проектна потужність - 109 місць

Мова навчання - українська

Режим роботи установи – з 7.00 до 18.00 год.

Чергова група працює з 7.00 год до 7.30 та з 16.30 до 18.00 год.

Станом на 01 червня 2018 року у нас в закладі перебуває – 118 дітей.

Дітей :

- раннього віку (від двох до трьох років) – 26,

-передшкільного віку (від трьох до шести (семи) років – 92.

Групи комплектувались переважно у серпні місяці відповідно до електронної черги та направлень Управління освіти.

Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти з сімей робочих, підприємців, службовців є не працюючі.

Станом на кінець 2017-2018 нвчального року заклад укомплектований таким чином:

Група раннього віку (3 рік життя): 1 група;

Групи передшкільного віку (4 р.ж.; 5 р.ж.; 6 р.ж.): 3 групи;

Група передшкільного віку (6 р.ж.) для дітей з вадами мовлення : 1 група.

Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог та специфіки роботи в закладі обладнані необхідні приміщення: групові та спальні кімнати, роздягальні та кімнати гігієни. Постійно функціонують фізкультурний та музичний зали, працюють кабінети: методичний,медичний, кабінет учителя-логопеда, всі технологічні та побутові приміщення. Предметно-ігрове середовище усіх приміщень відповідає санітарним, функціональним і естетичним вимогам завдяки спільній роботі працівників та батьків закладу.

Головною метою роботи закладу є :

- забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,

- задоволення потреб громадян у нагляді та оздоровленні дітей,

- створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. У кімнатах дотримується температурний режим, виконуються правила техніки безпеки.

Територія КЗДО КТ№4 «Золотий ключик» відповідає санітарним нормам. Заклад має огорожу, зеленні насадження, квітники.

Колектив постійно працює над оновлення інтер’єру приміщень, який відповідає санітарно-гігієнічним і художньо-естетичним вимогам.

Проте хочеться більше уваги приділити оформленню інтер’єру холів та коридорів виробами,зробленими працівниками ЗДО та батьками вихованців,живими квітами, виставками дитячих робіт.

Матеріально-технічна база закладу

КЗДО КТ №4 «Золотий ключик» є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає в оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно з кошторисом, сформованим адміністраціє закладу, Управлінням освіти та міською радою.

З вересня 2017р. по травень 2018 року міською радою були виділені кошти на:

- заробітну плату – 1 286 827,40 грн.

- харчування дітей – 102 853,24 грн.

- ремонт покрівлі – 66 879,14 грн.

- курси сестри медичної старшої – 1840 грн.

- оплата комунальних послуг (вода, газ, електроенергія) – 248 813,66 грн.

- медикаменти – 367,00 грн.

- оплата лабораторних аналізів піску,води - 284,4 грн

- перевірка трансформатора тока – 2789,47 грн.

- виготовлення електронних ключів – 272,00 грн.

- навчання завгоспа, сестри медичної старшої – 3656,17 грн.

Крім цього, паралельно, колектив закладу ,разом з батьками, готував внутрішні приміщення для прийому малят в серпні 2017року. Задяки допомоги батьків були придбані куточки, стенди,ігрове обладнання. Батьками старших груп був придбаний та переданий в травні 2018р. пилосмок.

У зв’язку з закриттям КЗДО КТ №5 «Вербиченька» та за погодженням з Управлінням освіти, нашому закладу була здійснена передача нових дитячих стільчиків – 40 шт.; ігрового обладнання на майданчики – машинку, карусель, шафів та спортивне обладнання - гімнастичні палиці і обручі.

Потрібно зазначити, що ремонту групових приміщень приділяється достатньо уваги, а ось приміщення харчоблоку, спортивного залу, ігрових майданчиків, холів потребують більше уваги.

З березня по червень 2018р. ( за три місяці) зроблений ремонт в кабінеті директора ( за власні кошти керівника ), за кошти батьків проведений ремонт в суміжному кабінеті вихователя-методиста та практичного психолога, закуплений матеріал для проведення ремонту в спортивному залі. Також були розфарбовані тратуарні доріжки для проведення рухливих ігор та вправ з дошкільниками; виготовлені та деякі знаходяться на етапі закінчення матеріали для тематичного оформлення холів ЗДО, розпочате створення клумби на місці басейну. З метою озеленення закладу була проведена акція «Посади квітку».

В липні місяці,за відсутності дітей, запланований косметичний ремонт групових приміщень, холів та майданчиків, кабінету сестри медичної старшої, харчоблоку та інших приміщень.

Сподіваюся, що 1 серпня ми зустрінемо малят в чистих та оновлених приміщеннях. Заклад набере належного вигляду завдяки спільним зусиллям багатьох людей – Управління освіти,працівників ЗДО , батьків. Бо саме нашій тісній співпраці малята будуть навчатися та виховуватись у затишку і комфорті.

Дотримання правил охорони праці та

безпеки життєдіяльності

Згідно із Законом України «Про охорону праці» здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначений відповідальний з питань охорони праці.Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності закладу та учасників освітнього процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці. За 9 місяців 2017-2018н.р. нещасних випадків з дітьми під час освітнього процесу і працівниками , на робочому місці ,не було.

Травмовано дітей вдома – 2.

Під час освітнього процесу – 0.

Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання. Адміністрація організовувала нормальні умови для праці та навчально-виховної діяльності членів трудового колективу. При складанні річного плану роботи на 2018-2019н.р. плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров’я дітей і працівників, попередження дитячого і дорослого травматизму.

Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки. Відповідно до ГОСТ 12.04.79р. не допускаються до роботи працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці. Організовано проводиться при прийомі на роботу і періодичні (двічі на рік) медичні огляди працівників.

Робота педагогічного колективу та всіх працівників ЗНО щодо профілактики дитячого травматизму будується на базовому компоненті дошкільної освіти в Україні та програми виховання та навчання від двох до семи років «Дитина», які спрямовують роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.

Вважаю, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі. Тому робота нашого ЗДО з профілактики дитячого травматизму має такі завдання:

- Поліпшення якості освітньої роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;

- Удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя;

- Пропагування здорового способу життя серед дітей та батьків.

Протипожежна безпека у закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, призначено відповідальних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО. Участь у «Тижні безпеки» беруть не тільки діти, педагоги, але й усі працівники та батьки дітей.

В групах створені куточки по БЖД, підібрані дидактичні та сюжетно-рольові ігри для актуалізації знань дітей.

Тема безпеки життя дитини невичерпна, вона не обмежена Тижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

Тому в наступному навчальному році необхідно спрямувати роботу на:

- доповнення розвивального середовища;

- покращення організації ігрових осередків, придбання сучасних ігор, іграшок, поновлення дидактичного матеріалу згідно програми;

- підвищення ролі вихователя в організації діяльності дітей.

Головним є те, що заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати весело і щасливо жити.

Кадрове забезпечення

Заклад дошкільної освіти повністю укомплектований педагогічними кадрами: 1 директор, вихователь-методист – 1, вихователів - 7, 1 музичний керівник, 1 практичний психолог, учитель-логопед – 1, інструктор з фізкультури – 1. Усього 13 педагогічних працівників, медичний працівник – 2 (сестра медична старша та лікар) та 18 – обслуговуючого персоналу.

ЗДО забезпечений кадрами згідно з штатним розписом, праця працівників упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором. Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу працівників свідчить про стабільність колективу та його творчий потенціал.

В закладі постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та доцільність їх розстановки,з урахуванням побажань працівників. З цією метою,в травні місяці 2018р. було проведено адміністрацією закладу анкетування щодо визначення побажаь педагогів працювати на певній віковій групі та напарника.

Освітній рівень педагогів:

З 13 педагогічних працівників :

- мають повну вищу освіту – 5 осіб;

- неповну вищу – 1 педагог;

- базову вищу освіту – 7 осіб.

Фаховий рівень педагогів:

- Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» - 1 педагог;

- Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст ІІ категорії» - 1 особа;

- Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст І категорії» - 3 особи.

Педагогічне звання «Вихователь-методист» мають – 2 педагога.

В наявності перспективний план проходження курсової перпідготовки підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників на 5 років відповідно до «Типового положення про атестацію». Протягом поточного року в ЗДО проводились відкриті заходи для педагогів з метою пропаганди та розповсюдження досвіду роботи. .

Згідно персективного плану в 2018 році заплановано проходження курсової перепідготовки з підвищення кваліфікації 2-х педагогів. Вищезазначені курси вихователі Стратенчук Я.В. та Кожухаренко Н.О. проходять в даний час в місті. Тому можно сказати, що план виконано на 100%.

Медичне обслуговування дітей дошкільного віку

Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує сестра медична старша Бащак Л.А. та лікар Полієнко Ю.Є.

Колектив закладу дошкільної освіти приділяє формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей достатньо уваги.

Дитину оточують кваліфіковані педагоги, практичний психолог, сестра медична старша, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я

Медичне обслуговування дітей здійснюється в ЗДО на безоплатній основі.

Планомірно проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей. На кожну дитину вихователями групи складається «Листок здоров’я» , який допомагає сестрі медичній старшій, інструктору з фізкультури, вихователям здійснювати індивідуальний підхід до дітей, що мають відхилення в стані здоров’я.

Згідно з річним планом КЗДО КТ №4 «Золотий ключик» сестра медична старша проводить серед працівників та батьків просвітницьку роботу. Форми й тематика даної роботи різноманітні. Це і випуск санбюлетнів, пам’яток; проведення бесід, виступів з доповідями на педрадах, батьківських зборах.

Вся небхідна документація введеться регулярно та відповідно до вимог.

Стан захворюваності по ЗДО:

Проведений аналіз захворюваності дітей за 2017-2018 навчальний рік показав, що рівень захворюваності зменшився порівняно з рівнем захворюваності за минулий 2016-2017 навчальний рік. Так, у 2016-2017 н.р. дітьми закладу через хворобу пропущено 2179 днів (1,8 на одну дитину), що на 327 днів менше, ніж у минулому навчальному році. Результати порівняльного аналізу рівня захворюваності дітей подано у вигляді таблиці .

2016-2017 н.р. 2017-2018н.р.

Вересень 2016р. 244 (1,8) Вересень 2017р. 194 (1,6)

Жовтень 2016р. 279 (2,1) Жовтень 2017р 336 (2,9)

Листопад 2016р. 448 (3,3) Листопад 2017р. 225 (2,0)

Грудень 2016р. 293 (2,2) Грудень 2017р. 293 (2,7)

Січень 2017р. 92 (0,9) Січень 2018р. 178 (1,7)

Лютий 2017р. 183 (1,5) Лютий 2018р. 199 (1,9)

Березень 2017р. 257 (2,0) Березень 2018р. 102 (0,9)

Квітень 2017р. 231 (1,8) Квітень 2018р. 142 (1,2)

Травень 2017р. 152 (1,1) Травень 2018р. 183 (1,5)

Всього: 2179 (1,8) Всього: 1852 (1,8)

Упродовж 2017-2018 н. року колективом було проведено такі заходи щодо профілактики захворювань:

Заходи

- дотримання санітарно-гігієнічного режиму;

- санітарно-просвітницька робота з працівниками закладу та батьками вихованців;

- формування у дітей культурно-гігієнічних навичок;

- загартування протягом року;

- проведення антропометричних вимірювань;

- надання медичної допомоги дітям, які захворіли;

- проведення медичних обстежень ;

- підбір меблів за зростом дітей;

- збагачення харчування дітей овочами, фруктами та ягодами;

- вживання в їжу та аромотерапія цибулі та часника в період загострення гострих распіраторних інфекцій .

Аналіз захворюваності дітей в закладі показав,що часто причинами хвороби дітей є:

- недостатній ранковий фільтр малюків ;

- невідповідальне ставлення батьків до стану здоров я своїх дітей;

- спалах грипу, ГРІ в Україні в зимово-весняний період 2018р.;

- не проведення загартування дітей батьками вдома,що є наслідком слабкого опору інфекціям ;

- небажання батьків водити дітей взимку до закладу та надання потім недостовірних довідок від лікаря.

З метою поліпшення роботи зі зниження захворюваності дітей, зміцнення їхнього здоров’я сестра медична старша Бащак Л.А. тримала під постійним контролем дотримання працівниками санітарно-гігієнічних та профілактичних вимог, режиму провітрювання приміщень, у яких перебувають діти.

Вихователями щоденно забезпечувався активний руховий режим дітей та систематичне проведення загартовуючи процедур з урахуванням стану здоров’я кожної дитини. Чітко дотримувалися режиму дня, не допускали скорочення прогулянок на свіжому повітрі.Стежитили, щоб діти перебували у приміщенні в полегшеному одязі. Проводилась робота з батьками з питань фізичного виховання та оздоровлення дітей. А саме:

- питання оздоровлення розглядалося на батьківських зборах;

- в куточках для батьків розміщуються поради, консультації з питань профілактики хвороб.

Проте, були і є певні труднощі з цього питання. А саме:

- деякі батьки аргументують одяг не по сезону тим, що дитина часто хворіє;

- не бажанням того, щоб дитина перебувала в осінньо- зимовий період та навіть в березні-квітні на прогулянках на свіжому повітрі.

Такий підхід до здоров я дитини тільки шкодить і тому нашим завдання на слідуючий рік залишається пропаганда серед батьків здорового спосібу життя.

Організація харчування дітей в закладі

В закладі дошкільної освіти на постійному контролі перебуває питання раціонального харчування. Це і контроль за діяльністю завгоспа, сестри медичної старшої, кухарів, бухгалтерії. Робота з організації харчування дітей ЗДО здійснюється згідно нормативних документів.

Харчування дітей - 3-х разове.В літній оздоровчий період додатково малятам дається ІІ сніданок у вигляді фруктів.

З боку директора та сестри медичної старшої протягом здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухарі суворо дотримувалися технології приготування їжі, нормативного об'єму страв.

Стан технологічного та холодильного обладнання задовільний.

Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами. Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості.

З боку вихователів здійснювався постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування був розроблений та затверджений відповідно до режиму кожної вікової групи.. Проте натуральні норми протягом року виконувались не в повному обсязі. Пов'язано це перш за все з цінами на продукти харчування.

Скарг на якість приготування їжі, порушень графіку видачі їжі не було зафіксовано.

При періодичних перевірках групового персоналу по сан.стану приміщень та режимних моментах в групах значних порушень не було виявлено.

Одним із важливих моментів контролю за якістю харчування дітей в ДНЗ є виконання затвердженого набору продуктів, що реєструється Бащак Л.А. в «Журналі обліку виконання натуральних норм харчування». На основі даних цього журналу кожні 10 днів проводиться аналіз, а в разі потреби – корекція харчування.

Сестрою медичною старшою та завідувачем господарством постійно контролюється прийом продуктів від постачальників, про що свідчить вся наявна документація: сертифікати якості, накладні. З метою попередження кишково-шлункових захворювань та харчових отруєнь здійснюється контроль за умовами зберігання, дотримання строків реалізації продуктів і технологією приготування їжі. Регулярно проводиться зняття проб їжі, виставляються добові проби. Ліія Авіардівна контролює санітарний стан харчоблоку, дотримання особистої гігієни персоналом, відмічає в журналі здоров’я працівників харчоблоку, своєчасність проходження медоглядів. Ведеться необхідна документація.

Для організації раціонального харчування дітей на основі перспективного меню та з урахуванням наявності продуктів складається щоденне меню.

Режим харчування у кожній віковій групі закладу дотримується. Роздача їжі проводиться згідно з вихідними нормами на кожну дитину. Постійно дотримується питний режим.

Вихователі дотримуються вимог у вихованні культурно-гігієнічних навичок у дітей, помічники вихователів виконують санітарні правила організації харчування в групах.

Грошові норми харчування дотримуються в межах 20 - 24 гр. в день. Робота з організації харчування дошкільників в ЗДО ведеться на достатньому рівні.

На постійному особистому контролі тримається батьківська плата за харчування дітей. На жаль, не всі батьки дотримуються сроків плати.

Відповідно до нормативних документів в ЗДО організоване харчування та звільнення від плати батьків дітей пільгової категорії. Це стосується дітей з багатодітних, малозабезпечених родин, дітей – сиріт, дітей з інвалідністю та тих,хто постраждав внаслідок Чернопольської катастрофи. Документи данної категорії дітей тримаються на постійному контролі та ведуться відповідно до вимог.

АНАЛІЗ ВИКОНАННЯ норм за 9 місяців 2017-2018н.р.

Група раннього віку Група передшкільного віку

Норма/ факт % Норма/ факт %

мясо 60 52,81 88,0 100 60,72 60,7

Масло вершкове 12 11,86 98,8 21 13,96 66,5

олія 6 5,79 96,5 9 7,90 87,8 Крупи,бобові,макарони 30 31,29 104,3 45 40,60 90,2 хліб 75 73,64 98,2 120 116,56 97,1 цукор 35 34,06 97,3 45 36,56 81,2 картопля 130 119,85 92,2 190 168,88 88,9 овочі 180 118,28 65,7 230 156,92 68,2 молоко 350 169,77 48,5 400 188,35 47,1

Сир твердий 3 2,36 78,7 5 2,69 53,8

Сир кисломолочний 35 18,92 54,1 45 19,32 42,9

сметана 5 4,92 98,4 10 9,23 92,3

яйце 0,25 0,23 92,0 0,5 0,35 70,0

риба 20 19,86 99,3 45 19,07 42,4

фрукти 45 31,16 69,2 100 37,79 37,8

соки 50 20,34 40,7 70 21,04 30,1

сухофрукти 10 3,62 36,2 10 3,77 37,7

В закладі працює Рада з харчування. В квітні 2018 року було проведене засідання членів Ради. Представники батьків кожної вікової групи були ще раз ознайомлені з організацією харування в ЗДО та було запропоновано переглянути сніданок в групах. За результатами зустрічі зясувалося, що дане питання цікаве батькам і тому адміністрацією закладу буде спланований план роботи і на наступний 2018-2019 н.р., на засіданнях яких батьки зможуть більш глибше та детальніше познайомитися, побачити організацію харчування в закладі дошкільної освіти.

Методична робота з педагогічними кадрами

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року такі форми методичної роботи, а саме: засідання педагогічних рад ; колективні перегляди занять та режимних моментів , консультації, тематичні тижні: «Безпека життєдіяльності дітей», «Увага! Діти на дорозі». Проведення цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.

Якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної роботи в ЗДО показав, що всі форми методичної роботи (колективні,індивідуальні, групові перегляди тощо) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищення рівня їх інноваційної компетентності.

Як керівник, намагалась створити оптимальні умови для постійного професійного росту педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного педагога, дати можливість творчо планувати свою роботу, використовувати інноваційні технології в освітньому процесі.

У поточному році, згідно перспективного плану, атестувалася Кірко Т.С., вихователь.

Середній вік педагогів – 42 років. Тобто, це найбільш досвідчена категорія педагогів .

Якщо проаналізувати плинність педагогічних кадрів,то в цьому році вона висока. На це є ряд причин.

Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань, курсів підвищення кваліфікації, отримання консультацій, участі в тренінгах, семінарських заняттях.

Підвищення кваліфікації педагога – постійний процес. Якщо говорити про мене,особисто, то можу твердо сказати, що я не стою на місці. За період 2017-2018н.р. я приймала участь в семінарах керівників ЗДО, надавала та отримувала консультації, іздила за обміном досвіду з делегацією від управління освіти в жовтні 2017р. в Каховку, приймала участь в 11 онлайн-вебінарах, про що свідчать сертифікати.

Організація роботи з батьками

Наш заклад протягом багатьох років проводить планомірну цілеспрямовану роботу з батьками. У роботі з батьками вирішуються наступні завдання:

1. Вивчення кращого досвіду сімейного виховання.

2. Залучення батьків до участі в житті закладу через пошук і впровадження найбільш ефективних форм роботи.

На початку навчального року в кожній віковій групі проходять групові збори, на яких батьків знайомлять із завданнями виховання і навчання дітей на даний навчальний рік.

Пропаганда педагогічних знань ведеться через систему наочної агітації. У групах оформлені “Куточки для батьків”, де містяться консультації по всіх розділах програми, з питань оздоровлення та виховання дітей. У спеціальних папках є добірка методичних рекомендацій для батьків, складених педагогами ЗДО.

З питань збереження та зміцнення здоров’я дітей оформлені спеціальні “Куточки здоров’я”, де батьки можуть отримати всю цікаву для них інформацію з питань оздоровлення дітей.

Протягом року директором, сестрою медичною старшою, вихователями, вчителем-логопедом, практичним психологом проводяться індивідуальні консультації з батьками.

Вихователі всіх вікових груп, при складанні календарного планування, на початку кожного місяця прописують роботу з батьками, де вказують теми індивідуальних і групових консультацій, тематику наочної інформації, роботу з батьківським комітетом.

Батьки беруть активну участь у створенні належних умов перебування дітей у закладі. В березні, квітні, травні 2018р. ми неодноразово зустрічался з різних питань.

Взаємодія з сім ями вихованців протягом року є одним з пріоритетних напрямків діяльності ЗДО. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Колектив закладу дошкільної освіт підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив використовує для цього в своїй роботі різні форми співпраці:

- Батьківські збори,

- Індивідуальні та групові консультації,

- Родинні свята,

- Спільні тематичні виставки «Свято Осені», «Моя Країна – Україна», «Зимові фантазії» і т.д.

- Тренінги «Дитина іде до школи» (для батьків старших груп), «Адаптація дитини до ЗДО» (для батьків малюків,які будуть оформлятися в ЗДО з серпня 208р.).

Звернення громадян

Одним із напрямків роботи керівника закладу дошкільної освти є робота зі зверненнями громадян.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» № 393/96 від 02.10.1996, Указу Президента України від 7 лютого 2008 року

№ 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», інструкції з діловодства за зверненнями громадян адміністрацією закладу дошкільної овіти проаналізовано роботу зі зверненнями громадян за підсумками 2018 року.

З 01.03.2018 р. по 30.05.2018 року у закладі було зареєстровано 6 звернень громадян. Усі звернення були з питань працевлаштування. Усі вони відносяться до компетенції закладу дошкільної освіти і зареєстровані під час особистого прийому директором. Звернень щодо виникнення конфліктних ситуацій не надходило. Терміни розгляду звернень не порушено.

Для забезпечення кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян, оперативного вирішення порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників, реального поновлення порушених конституційних прав та запобігання надалі таким порушенням, з метою своєчасного виявлення причин, що призводять до порушення прав і інтересів громадян, вдосконалення роботи ЗДО щоквартально аналізується та узагальнюється робота зі зверненнями громадян. Під час аналізу звернень громадян, особлива увага звертається на повноту розгляду порушених питань, обґрунтованість прийнятих рішень, причини, які можуть викликати повторні скарги або змусити громадян звертатися до вищих органів.

В закладі дошкільної світи проводиться наступна робота:

1.Нормативна база з питання звернення громадян є в повному обсязі та зберігається в папці «Звернення громадян» в кабінеті директора.

2.Наказом по КЗДО КТ №4 від 05.03.2018 р. № 56 «Про призначення відповідальної особи та ведення документації та складання звітності по роботі зі звернення громадян на 2018 рік» відповідальність за ведення діловодства по зверненню громадян та складанню звітності з даного питання я залишила за собою.

3.Графік особистого прийому громадян директором КЗДО КТ №4 «Золотий ключик» складається щороку – по 4 години на тиждень :

вівторок – 13.00 год.-15.00 год.;

четвер - 13.00 год.-15.00 год.

Графік особистого прийому затверджений наказом від 05.03.2018 року № 58 «Про затвердження графіку особистого прийому громадян на 2018 рік»

4.У фойє вивішені графіки прийому громадян посадовими особами Управління освіти та виконкому на 2018 рік.

5.Заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування та виконання Указу Президента від 13.02.08 р. № 109 на 2016 рік розроблені та затверджені наказом по ЗДО .

6. У закладі створений «телефон довіри» у 2008 році. Наказом № 11 від 04.01.2016 року «Про продовження функціонування телефону довіри у 2018 році» продовжено функціонування «телефону довіри». Відповідальна особа за ведення обліку дзвінків,відповідно наказу, сестра медична старша Бащак Л.А

7. Зведені журнали:

- Журнал особистого прийому громадян,

- Журнал реєстрації письмових звернень громадян.

- В наявності справа для зберігання письмових звернень.

Журнали включені до номенклатури справ ЗДО, графи відповідають інструкції.

8. Ведеться журнал обліку дзвінків на «телефон довіри» (звернень за 2017-2018 навчальний рік не зафіксовано, про що зроблені відповідні записи.

9. За період з 01.03.2018р. по 01.06.2018р. письмових, повторних та колективних звернень не зафіксовано.

На особистому прийомі звернулися 6 осіб.

Звіти до управління освіти подаються відповідно до термінів. Дані співпадають з даними у журналах. Другий примірник звітів зберігається у закладі для зберігання.

10. Питання роботи зі звернення громадян щороку включаються у звіт керівника перед громадськістю за підсумками навчального року.

11. Звіт про звернення громадян розміщується на сайті ЗДО.

На веб-сайті КЗДО КТ№4 «Золотий ключик» створено сторінку «Звернення громадян», на якій розміщено нормативну-правову базу та графік особистого прийому громадян адміністрацією . Вказано телефон «гарячої лінії» та E-mail для прийняття звернень

Адміністрацією ЗДО забезпечується виконання вимог чинного законодавства щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни. Створюються умови для участі заявників у розгляді їх звернень, надається можливість знайомитися з матеріалами перевірок відповідних звернень. Порушень термінів розгляду звернень не допущено.