KüberNaaskel/

CyberSpike´19

Naaskelvol2.mp4

KüberNaaskel/CyberSpike ajakava:

KüberNaaskel/CyberSpike registration IS OPEN until 21.02.2019

Cyberspike online qualification 4.-10.03.2019

CyberSpike Final Round 12.06.2019


Facebook

Küberolümpia idee autor, ellukutsuja ja suurtoetaja on Kaitseministeerium.

Alates 2018 aastast kannab võistlus nime KüberNaaskel/CyberSpike

KüberNaaskel/CyberSpike on Eesti küberkaitse talentide suurvõistlus 14.-24. aastastele noortele. Võistlust korraldab Tallinna Tehnikaülikool ning viib läbi Kaitseväe Küberharjutusväljak. KüberPähkel on põhikooli, gümnaasiumi ja kuni 18. aastaste kutsekooli noori puudutav uuring ja minivõistlus neile, kes ei ole varem suuematel kübervõistlustel osalenud. 2018 aastal korraldati esmakordselt suurem testimine nime all CyberSecurity meets Robotex.

Otsime lisatoetajaid!

Projektijuht Birgy Lorenz

birgy.lorenz@taltech.ee

Eesti meeskond saavutas "European Cyber Security Challenge" võistlusel 7. koha!

Eesti meeskond saavutas kahepäevasel "European Cyber Security Challenge" võistlusel Londonis 17 riigi seas 7. koha. Võistluse korraldasid Euroopa küberturvalisuse ekspertiisikeskus ENISA, Cyber Security Challnege UK ja telekommunikatsiooniettevõte BT Group plc.

"European Cyber Security Challenge" (ECSC) võistlusel oli lahendada 39 erinevat ülesannet ning jagamisel oli 220 000 virtuaalset raha. Testiti oskusi alustades luku murdmisest kuni lõpetades kohtueelse ekspertiisi ja esitlusoskusega. Võistlus oli pinev nii pealtvaatajatele kui osalejatele, sest esikümne kohtade jaotus selgus alles viimastel minutitel.

Eesti meeskonnas olid järgmised kübertalendid: meeskonna kapten Artur Luik (TalTech/Skype/Microsoft), Heino Sass Hallik (TalTech/Devtailor), Tanel Peep (TalTech), Johannes Kadak (TTÜ Tartu Kolledz/Qminder/Tarkvent OÜ), Mark Vainomaa (Väike-Maarja Gümnaasium), Martin Saar, Martin Širokov (UT), Rao Zvorovski (UT), Taavi Eomäe (UT), Jürgen Laks (UT). Eesti meeskonda tutvustava video leiate siit. Eesti meeskonda toetasid kohapeal treener Triin Muulmann (Kehtna Kutsehariduskeskus), vaatleja Krista Mulenok (Eesti NATO Ühing) ning KüberNaaskli võistluse korraldaja Birgy Lorenz (TalTech).

Eesti meeskonna saatmist ECSC võistlusele toetasid Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus, läbi aitas viia Tallinna Tehnikaülikooli Küberkriminalistika ja Küberkaitse Keskus. ECSC on mitmete Euroopa riikide initsiatiiv, mille eesmärk on on kaasata küberjulgeolekualaseid talente kogu Euroopas ja ühendada suure potentsiaaliga noori talente küberjulgeoleku valdkonna ettevõtjatega.

Lisainfo võistluse kohta aadressil www.ecsc.eu

Team Estonia participates in the European Cyber Security Challenge

15-17.10.2018 UK, London.

Team Estonia osaleb European Cyber Security Challengel

15-17.10.2018 UK, London.

Lisainfo: www.ecsc.eu

CyberOlympic project has been noted as 2018 runner-up for the best project Best Practices in Education Award by Informatics Europe.

KüberOlümpia projekti tegevus märgiti ära Informatic Europe auhinnagaalal kategoorias Best Practices in Education. Projekti viib ellu Tallinna Tehnikaülikooli Infotehnoloogia Teaduskond Kaitseministeeriumi ja Eesti Interneti Sihtasutuse ja paljude teiste vahvate toetajate abiga.

Peatoetaja Eesti Interneti Sihtasutus paneb välja Eesti meeskonna osalemise rahvusvahelisel võistlusel European Cyber Security Challenge 2018!

Võistluse ja tegevused viivad läbi:

Teised toetajad:

Võistluse läbiviija on Tallinna Tehnikaülikool Kaitseministeeriumi tellimusel.

Infotehnoloogia teaduskond>> Tarkvarateaduste instituut >> TTÜ Kriminalistika ja küberjulgeoleku Keskus

Võistluse FB kanal - kliki siia

Kontakt:

Projektijuht Birgy Lorenz

birgy.lorenz@taltech.ee

Otsime lisatoetajaid:

Ettevõtte esindaja - kui näed ja meeldib, mida teeme, siis võtke julgesti ühendust - häid toetajaid on kübertalentidel alati vaja!

Samamoodi on planeerimisel küberkaitse teemaline seminar. Näide eelmise aasta seminarist - kliki siia