мінна безпека

В умовах воєнного стану особливо важливо дбати про свою безпеку та безпеку своїх дітей. Тому треба вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети та знати правила поведінки з ними.

UNICEF Ukraine публікує картки-порівняння,аби батьки могли доступно пояснити правила поведінки дітям.

Будь ласка, навчіть дітей цих правил!

Як почати розмову з дитиною?

🧸Виберіть час,коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.

📚Скажіть,що зараз ви вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе, і попросіть дитину допомогти вам запам’ятати цю інформацію.

🔺Покажіть зображення гранати й запитайте,чи знає дитина,що це.

🤔Запитайте дитину,на що їй схожий цей предмет.

💬Вислухайте усі варіанти. Розкажіть,що цей предмет називається граната,бо схожа на фрукт—гранат. Тільки ця граната небезпечна для людей,адже замість ягідок у неї—механізм,що вибухає.Такі гранати не ростуть на деревах,але їх можуть приклеїти до дерев,заховати серед трави,на майданчиках чи у побутових предметах.

☝️Якщо ти побачиш щось схоже на гранату— не підходь,не чіпай, обережно відійди і повідом про знахідку когось із дорослих.

А ще у ЮНІСЕФ створили спеціальні мультики та пісню.

Тематичний мультики знайомлять дітей із небезпечними предметами, такими як міни та боєприпаси, та показує місця, де вони можуть бути. А найголовніше – навчає правилам, як діяти, якщо вони побачили підозрілий предмет.

Введіть правило: не чіпати сторонні предмети (особливо якщо вони лежать без нагляду і виглядають покинутими). Поясніть дітям, як важливо бути пильними і не торкатися підозрілих предметів або покинутих іграшок, телефонів, побутових речей тощо. Домовтеся з дитиною: у разі, якщо вона помітить щось підозріле, вона має негайно повідомити про це вам або комусь з інших дорослих. Поясніть їй, що ні в якому разі не можна не тільки чіпати ці предмети, а й наближатися до них чи кидати в них чимось. Вибухівкою може бути начинена навіть «звичайнісінька» на вигляд кулькова ручка. Ви можете сказати дитині так: «Зараз усі допомагають Збройним Силам України, тож всі мають бути пильними. Якщо побачиш якісь покинуті речі або щось дивне — скажи мені, я дуже сподіваюся на твою уважність».

Джерело