Запобігання та протидія торгівлі людьми

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак


Матеріали з теми

Громадська спілка "А21 Україна" – міжнародна неприбуткова організація, місією якої є скасування рабства, підготувала матеріали для педагогів щодо протидії торгівлі людьми. 

Презентаційні  матеріали  учасників круглого столу за результатами Всеукраїнського моніторингового дослідження стану виконання у системі освіти законодавства щодо протидії торгівлі людьми, який відбувся 28 лютого 2019 року в Міністерстві освіти і науки України:

Матеріал українського фонду «Благополуччя дітей» Торгівля людьми в Україні

Інформаційні матеріали Представництва МОМ в Україні щодо безпечних подорожей:

Звернутися за практичними порадами можна до: Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com; Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна». 


Під час війни, при евакуації та перетинанні кордону, Ви можете опинитись під загрозою потрапляння до сучасного рабства.

Міністерство соціальної політики у співпраці з партнерами розробили «Пам’ятку» щоб запобігти потраплянню у ситуації торгівлі людьми.

Серед найстрашніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми».

З нагоди відзначення 30 липня Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, Мінсоцполітики розпочинає інформаційну кампанію з питань протидії торгівлі людьми, в тому числі під час війни.

Слідкуйте за офіційними новинами Мінсоцполітики щодо запобігання та протидії торгівлі людьми та залишайтесь в безпеці.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також діти.

Веб-сайт safewomen.com.ua – швидкий та зручний спосіб отримати корисну інформацію, яка може захистити українських жінок і дітей від торгівців людьми. Інформація з safewomen.com.ua  може бути корисна як українкам, які залишились в Україні, так і тим, які знаходяться за кордоном.