Методична сторінка

Ми створюємо всі умови,щоб дитинство було наповнене

змістовною й цікавою діяльністю,

яскравими та радісними враженнями.

Вихователь-методист - Атамась Мар'яна Степанівна

Методична робота в нашому закладі дошкільної освіти є максимально гнучкою, а саме: сприяє розвитку творчості, ініціативи, підвищує якість освітнього процесу. Вирішення окреслених завдань лежить у площині пошуку нового змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.

Список педагогічних працівників Кременчуцького ЗДО № 41, які підлягають атестації у 2024 році та строки її проведення Завантажити документ

Графік та строки проведення засідань атестаційної комісії Завантажити документ


Адреса електронної пошти krdnz41@ukr.net для подання педагогічними працівниками документів (у разі подання в електронній формі).

  ______________________________________________________________________________________

Вихователь-методист. Хто це?

Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо-виховний процес в дитячому садку. Якщо коротко, то методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу. Разом із завідувачем він керує колективом дитячого садка, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку і педагогічних планів. Комплектує групи навчальними посібниками, іграми, іграшками, організовує співпрацю з іншими дошкільними закладами, школами, дитячими центрами, музеями та ін.

Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари, індивідуальні та групові консультації. Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує стенди, папки, що присвячені сімейному вихованню та ін. Робоче місце методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дитячому садку...

Ще одне завдання методиста, мабуть, найважливіше, - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.

Вихователь – методист контролює:

Вихователь – методист роботою займається,

Освітньо – виховний процес організовувать старається,

Аналізує він, планує і координує,

Педколективу всю діяльність вміло контролює.

Програми розвитку завчасно розробляє

В педагогічних планах і розробках помагає.

Роботу методичну він проводить в колективі

Заняття, семінари, консультації сміливі.

Крім того, бере участь у роботі із батьками

Інформацію потрібну надає і тату, й мамі.

Всім вихователям завжди він сміло допоможе,

Як працювати із дітьми  він підказати зможе.

Батьки із методистом проконсультуватись можуть

У розвитку дитини методист їм допоможе.

І щоб задовольнити педагогів всіх потреби

Оцінювати й розуміти правильно їх треба.

І знати що й для кого у житті є найцінніше,

Повага, визнання, чи що для них найголовніше.

Тому, щоб бути мудрим керівництвом, треба вміти

Допомагати всім колегам та їх розуміти.

Методична робота в сучасному дошкільному закладі це цілісна система взаємопов’язаних заходів, яка ґрунтується на досягненнях психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду і спрямована на підвищення фахової майстерності педагогів, на розвиток творчого потенціалу кожного педагога, педагогічного колективу з метою підвищення ефективності освітнього процесу. Пріоритетними напрямками вихователя-методиста в роботі з педагогами є використання та впровадження активних форм методичної роботи в системі післядипломної педагогічної освіти; інноваційних технологій, нових форми діяльності дошкільного закладу в умовах модернізації дошкільної освіти; використання інформаційно - комп'ютерних технологій в практиці роботи дошкільного закладу.

Методична робота в дошкільному закладі відповідає структурі методичної роботи з педагогічними кадрами.В роботі з педколективом впроваджуються масові (педради, семінари, методоб’єднання), групові (семінари-практикуми, творчі групи) та індивідуальні (самоосвіта, курсова перепідготовка) форми методичної роботи.

В дошкільному закладі створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів.

Адміністрація дошкільного закладу здійснює планування на п’ять років курсової перепідготовки педагогів. Практикуються звіти вихователів про проходження курсової перепідготовки на методгодинах.

Широко використовуються традиційні інтерактивні форми методичної роботи, особливо під час проведення педагогічних рад, загальних та групових батьківський зборів: круглий стіл, методичні посиденьки, прес-конференції, диспути, дискусії.

Однією з масових форм методичної роботи в закладі є організація виставок, як тимчасових так і постійно діючих. Це виставки дитячої творчості, спільних робіт дітей з батьками.

Організація методичної роботи з педагогічними кадрами носить діагностично-прогностичний характер, базується на глибокому аналізі роботи при проведенні навчально-виховного процесу. Це дозволяє вчасно коректувати і надавати методичну допомогу у розв’язанні проблемних завдань і визначенні її форм.