Музична скарбничка

               Музичний керівник -                Людмила НАЙДА

Музкерівник.mp4

Вплив музики на психічний розвиток дитини

Музика, яка являє собою гармонійне сполучення найбільш приємних для людини звуків, володіє великою цілющою силою. Вона покращує настрій і самопочуття, знижує втомлюваність, концентрує увагу і підвищує життєвий тонус. Покровитель музики Орфей був цілителем, а Ескулап ~ бог медицини в давніх греків, визнавався музикантом.

Музика здатна підвищити інтелектуальні здібності людини, зробити її добрішою, мудрішою, красивішою. Дослідження педагогів та психологів переконливо підтверджують, що музика охоплює ранні сфери психіки людини: сенсорику, моторику, емоції. А тому її вплив на загальний психічний розвиток особистості досить істотний (ідеться про творчість, духовність, інтелект). Оскільки ж емоційні здібності мають емоційно – рухову природу, вони проявляються дуже рано й становлять основу для всебічного розвитку малюка, насамперед забезпечуючи формування початкових елементів пізнавальної активності.

Музика має супроводжувати людину все життя як добрий ангел, захищаючи серце від образи, жорстокості і лютості. Музичне мистецтво впливає на душу людини, її почуття і розум. «Таємниця музики в тому, що вона знаходить невичерпне джерело вираження там, де мова замовкає.» (Е Гофман) Ми захоплюємося людиною, яка вміє щедрою рукою посіяти зернятко гармонії в душі дітей засобами музики. Щасливий той педагог, котрий може розмовляти з душею дитини завдяки мистецтву. Людина, якій дано відчувати тонкий світ і відтворювати його в звуках – щаслива.

Перша зустріч із музикою має відбутися ще в череві матері, де вона буде лунати поряд із биттям найдорожчого серця і в теплому всесвіті любові розповідатиме про мудру красу великого світу.

Музична мова краси має стати зрозумілою і необхідною для дитини. Використання музичних творів у педагогічному процесі благодатно впливатиме на розвиток дітей.

Сучасні музичний керівник і вихователь під час музичної діяльності орієнтуються загалом на програмовий репертуар для дітей, але водночас активно намагаються його збагатити новітніми надбаннями з різних публікацій, з живого досвіду колег, з нещодавно почутого з телепередач, радіо тощо. Здається, пошук такого репертуару підпорядковується гуманній меті — оновленню змісту музично-театралізованих розваг, свят, музичних занять. Але, на жаль, за браком часу поза увагою педагогів, а відтак і дітей залишаються чудові, педагогічно спрямовані дитячі пісні, мелодії, ігри, хороводи з чинних програм, з деяких давніх, але актуальних для сьогодення видань. Вони не входять у побут малюків, не стають їхніми друзями, дитячими, так би мовити, шлягерами, не спонукають їх як емоційний сигнал, наприклад до добрих вчинків і виконання деяких доручень, до самостійних музичних проявів тощо. Через такі реалії дітей позбавляють спілкування зі значною кількістю музичних творів, виявляється незадіяним величезний виховний потенціал мистецтва!

Наша руханка "Я і ТИ" для спецпроекту «Гратися і не боятися» UNICEF Ukraine в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?»

Головні завдання музичного виховання у дитячому садку

Як виховувати музичність дитини

Дитина має музичні здібності

Якщо:

Впізнає мелодії.

Почувши музику, із задоволення підспівує або поспішає танцювати під неї.

При співі або грі вкладає у виконання почуття і емоції.

Розуміє і може описати словами характер і настрій музики.

Самостійно наспівує почуті мелодії.

Швидко і легко повторює ритм і мелодію

Вигадує власні мелодії.

Навчився або вчиться грати на якому-небудь музичному інструменті.

Має музичні переваги щодо вибору діяльності.

Дитина має артистичні здібності

Якщо:

З легкістю спілкується з іншими дітьми і дорослими.

З великим бажанням виступає перед аудиторією.

Вміє добре викладати свої думки.

Прагне викликати емоційні реакції у інших, коли із захопленням щось  розповідає

Часто виражає свої почуття мімікою, жестами, рухами

Змінює тональність і вираження голосу, мимоволі наслідуючи людину, про  яку розповідає.

Легко копіює чиїсь пози, вираз обличчя і тому подібне.

Пластично і органічно рухається.

Любить і розуміє значення красивого одягу, вбрання для створення образу.


Сценарії музичних свят

Сценарій свята «Весну зустрічаємо і матусь вітаємо» для дітей різновікової групи

Сценарій свята «Мамині помічники» для дітей різновікової групи