Новини

2020-2021 н.р.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ДНІ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ІННОВАЦІЙ

Європейські дні досліджень та інновацій - це щорічний флагманський захід Європейської комісії з досліджень та інновацій, який збирає політиків, дослідників, підприємців та громадськість для обговорення та формування майбутнього досліджень та інновацій у Європі та за її межами.

Захід відбувся онлайн 23 та 24 червня 2021 р. та залучив понад 21000 учасників із понад 100 різних країн.

До заходу долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники академії, зокрема кафедри інформатики.

На заході було розглянуто:

Кисельова STEMхвиля2021.pdf

Вебінар  «STEM – хвиля, яка захопила світ»

 від видавництва Formula

 17 червня 2021 р. відбувся вебінар на тему: «STEM – хвиля, яка захопила світ», на якому було розглянуто:

Учасники вебінару отримали:

Міні-програми із роботи над кейсами для здобувачів освіти

За запрошенням Teach Me Online викладачі кафедри  мали можливість долучитись до комплексної навчальної міні-програми із роботи над кейсами для студентів. 

 16 червня 2021 р. викладачі кафедри долучились до теоретичного вебінару зі створення кейсів. Обговорили такі питання:  

– Завдання бізнес-кейсів та їх різновиди. 

– Алгоритм створення бізнес-кейсу. 

– Тонкощі та поради для роботи з навчальними кейсами. 

Спікер вебінару – Ольга Кусковська  – сертифікована бізнес-тренерка ІСВТ та коуч-консультантка Wiesbaden Academy of Psychotherapy, ТОР фасилітатор та тренер Міжнародної Школи бізнес-тренерів ICBT в Україні. 

Експерти працювали над кейсами протягом кількох місяців. Ми тестували їх спільно з фокус-групами у реальних навчальних умовах, тому можемо ними пишатися та хочемо поділитися з вами. Ми точно знаємо, що це саме те, що викладачі зможуть застосувати на практиці.  

Кейси будуть цікаві не тільки для фокусних спеціальностей, але й стануть прикладом для фахівців різних напрямків. 

Урочисте вручення атестатів доцента науково-педагогічним працівникам кафедри

14 червня 2021 року відбулось засідання Вченої ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. У засіданні Вченої ради взяла участь Валерія Олегівна Мураєва – заступник голови Харківської обласної ради.

Валерія Олегівна вручила атестати професора і доцента науково-педагогічним працівникам академії, зокрема Клєбі А.І., Кисельовій О.Б., Прокопенко А.О. та Щербак І.В.

Пані Валерія від імені Артура Едмаровича Товмасяна, голови Харківської обласної ради, від всього депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто привітала нагороджених та подякувала всьому колективу академії за вагомий науковий потенціал, інноваційні технології, новаторські ідеї, які реалізовує колектив академії.

Валерія Мураєва зазначила, що академія – це сучасний навчально-науковий центр, що відкриває перед молоддю – майбутніми фахівцями педагогічної освіти, – скарбницю знань світових і національних цінностей науки, освіти та культури, в якому за 100 років підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-кампаній, а також побажала всім присутнім міцного здоров’я, щасливої долі, миру, добробуту і натхнення, почуття піднесення й гордості за свою професію у царині обраного фаху на благо рідної України.

Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, голова Вченої ради, щиросердно подякувала керівникам області та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу та розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Вебінар від Certiport Ukraine
«Цифрові технології у навчальному процесі»

 10 червня 2021 р. відбудвся вебінар «Цифрові технології у навчальному процесі» від Certiport Ukraine.

Навчальний процес змінюється і розвивається разом із технічним прогресом! Але як саме? Під час заходу відбулась розмова про інновації у використанні технічних засобів в освіті:

Викладач, що професійно володіє інструментами, які допомагають керувати передовою інтеграцією інформаційно-комунікаційних технологій, може претендувати на отримання міжнародного сертифікату Microsoft Certified Educator.

Спікер вебінару - Юлія Киянець, методист Міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education; провідний спеціаліст із онлайн та дистанційного навчання англійської мови; автор й презентер багатьох семінарів та онлайн тренінгів.

Дорогі випускники!

Ви обрали благородну професію – служіння дітям. Ваша праця – це змога спостерігати дивовижне явище формування Людини, її неповторності й прагнення добром і правдою утвердитися у світі.

Нехай на цьому нелегкому, але благородному шляху вас завжди і в усьому супроводжує успіх! Ми, ваші наставники, віримо, що набуті за час навчання знання супроводжуватимуть вас у царині обраного фаху на благо рідної України.

Бажаю йти у світ лише дорогами добра та гідності, честі та працелюбності. Вірю, що почуття піднесення й гордості за свою професію ніколи не покидатиме вас!

Колектив академії буде завжди радо зустрічати вас, а в майбутньому – ваших дітей.

Міцного здоров’я вам, щасливої долі, миру, добробуту і натхнення!

Відеопривітання Ви можете побачити на нашому YouTube-каналі за посиланням 

МІЖНАРОДНИЙ ОСВІТНІЙ РУХ "КІБЕРПЕДАГОГ"

27 травня 2021 р. завершився четвертий етап майстер-класів в рамках освітнього руху "Кіберпедагог". Для всіх, хто підпишеться на канал за покликанням,  доступ до майстер-класів в рамках освітнього руху "Кіберпедагог" буде залишатися відкритим протягом усього червня 2021 р.

Ви маєте можливість подивитися майстер-класи на наступні теми:

За результатами проходження зазначених майстер-класів доцент кафедри інформатики Кисельова О.Б. отримала сертифікати.

22 червня 2021 р. Кисельова О.Б.  отримала сертификат Посла освітнього руху "Кіберпедагог". 


У наступному навчальному році планується запустити нову серію майстер-класів в рамках освітнього руху «Кіберпедагог».

СТАРТ руху 1 ЖОВТНЯ 2021 р., участь безкоштовна, реєстрація за покликанням.

Сертификат_от_11_мая_2476907.pdf
Сертификат_от_4_мая_2454915.pdf
Сертификат_от_27_апреля_2410321.pdf
Сертификат_от_25_мая_2651903.pdf
Сертификат_от_1_июня_2749566.pdf
Сертификат_от_18_мая_2531954.pdf
Сертификат_от_22_июня_2877606.pdf

Сучасні технологічні рішення на базі Microsoft Azure
для вищих освітніх закладів

26 травня 2021 р. викладачі кафедри інформатики відвідали вебінар "Сучасні технологічні рішення на базі Microsoft Azure  для вищих освітніх закладів".

Освітній науково-дослідницький сектор для реалізації своїх задач вимагає використання сучасних технологічних рішень і платформ. Найчастіше на цьому шляху комерційна вартість обладнання та оренда сервісів стають обмеженнями і перешкодами.

Дослідники з усього світу використовують Microsoft Azure для успішного і прискореного розвитку своїх досліджень. Microsoft Azure забезпечує відкриту, гнучку, глобальну платформу, яка підтримує безліч мов програмування, інструментів та фреймворків, що дозволяє дослідникам досягти швидких результатів за допомогою хмари.

Спікер: Андрій Любімов, провідний архітектор з хмарних рішень Microsoft Azure та керівник напрямку Сучасний Дата Центр 

На вебінарі розглянули основні хмарні сервіси Microsoft Azure: 

а. Платформа навчання Microsoft Learn з безкоштовними мікро-курсами для підготовки і навчання. Питання сертіфкаціі фахівців (програми) Інфраструктіурние сервіси (ВМ, мережа, системи зберігання даних).

б. Інфраструктурні сервіси (ВМ, мережа, системи збереження даних). Окремий випадок Data Science VM.

в. Azure Lab Services.

г. Azure Windows Virtual Desktop - організація віддалених робочих місць.

д. Azure VMWare Solutions.

е. Azure HPC. Високопродуктивні обчислення.

є. Мікросервісні обчислення. Azure Functions.

ж. Azure Data Platform. Управління даними на базі реляційних і NoSQL DBMs.

з. Машинне навчання (Machine Learning).

і. Засоби розробки Azure DevOps. 

ПРОЄКТ «ОСНОВИ ВОЛОНТЕРСТВА В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

У травні 2021 р. успішно завершилась реалізація проєктної роботи «Основи волонтерства в інклюзивному освітньому середовищі» у рамках Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки та міжнародної договірної співпраці, спільно з Усеукраїнською громадською організацією "Асоціація корекційних педагогів України" та Благодійним фондом "Квіти життя".

Науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі освіти академії пройшли сертифіковане онлайн-навчання по волонтерській діяльності в інклюзивному освітньому середовищі.

Курс розраховано на 1 кредит ECTS, 30 годин (16 годин навчання онлайн, 14 годин самоосвіти).

Технічне забезпечення: платформа Microsoft Teams

Деталі за посиланням.

Після успішного завершення курсу слухачі отримали сертифікати.

Леонтьєва .pdf
Фінько .pdf
Мотря .pdf
Заїка .pdf
Олійникова.pdf
Журавель .pdf
Логутова .pdf
Осьмуха .pdf
Іщенко .pdf
Бєлєвцова.pdf
Ільченко .pdf
Щербак .pdf
Рикова .pdf
Прокопенко Альона.pdf
Кисельова .pdf

Святкуємо День науки

19 травня 2021 року в академії відбулося урочисте засідання Вченої ради, на якому за результатами науково-дослідної та науково-методичної роботи було відзначено найкращих науковців. 

За дорученням голови Харківської обласної ради Артура Едмаровича Товмасяна грамоти та подяки Харківської обласної ради науково-педагогічним працівникам академії вручила ректорка Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області.

Грамотами за сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих  фахівців, плідну науково-дослідницьку діяльність та з нагоди Дня науки були нагороджені науково-педагогічні працівники кафедри інформатики: Кисельова Олеся Борисівна, к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, Прокопенко Альона Олександрівна, к.п.н., доцент, викладач кафедри інформатики, Щербак Ірина Володимирівна, к.п.н., доцент, викладач кафедри інформатики.

Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна відзначила їх плідну науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи в забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Артуру Едмаровичу Товмасяну – голові Харківської обласної ради; Айні Леонідівні Тимчук – голові Харківської обласної державної адміністрації; Анжеліці Сергіївні Крутовій – директорці Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та депутатам Харківської обласної ради за постійну підтримку колективу закладу в покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності та за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Комплексний кваліфікаційний екзамен

Щороку в травні підсумком 4-х років навчання здобувачів вищої освіти  на освітньому ступені "бакалавр" є кваліфікаційний екзамен, результати якого для більшості випускників є стартовим майданчиком для подальшого руху в реалізації кар’єри.

 18 травня 2021 р. відбувся комплексний кваліфікаційний екзамен для здобувачів за ОПП Середня освіта (Інформатика). 

Підсумкова атестація здобувачів вищої освіти здійснювалася на підставі оцінки рівня базових професійних знань, умінь та навичок, передбачених освітньо-професійною програмою бакалавра з ОПП Середня освіта (Інформатика). 

Комплексність підсумкових випробувань дозволила оцінити реальні знання, сформованість умінь та навичок, якими повинен володіти випускник навчального закладу вищої освіти з кваліфікацією бакалавра з ОПП Середня освіта (Інформатика). Під час теоретичних відповідей та  вирішення завдань студенти продемонстрували вміння аналізувати професійну діяльність, розробляти  та вирішувати практичні завдання з шкільного курсу інформатики, власний погляд на актуальні проблеми сучасної освіти в умовах інформаційного суспільства.

Вітаємо випускників освітнього ступеня «бакалавр» кафедри інформатики з успішним складанням кваліфікаційного екзамену! Життя готує ще багато різноманітних екзаменів та випробувань, які ми вам бажаємо скласти на "відмінно"! 

Віртуальна виставка-інсталяція «Український вибір – Євроінтеграція!»

17 травня 2021 року із нагоди святкування Дня Європи в Україні 2021 на онлайн-платформі PADLET відбулась віртуальна виставка-інсталяція «Український вибір – Євроінтеграція!». 

Мета виставки-інсталяції – позиціонування України повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти через активне залучення молоді до культурних діалогів щодо основних принципів функціонування країн об’єднаної Європи, висвітлення важливих аспектів євроінтеграційного процесу в Україні й популяризація європейських цінностей і традицій серед освітянської спільноти.

Усіх бажаючі, зокрема викладачі кафедри інформатики та здобувачі освіти  за ОПП Середня освіта (Інформатика), приєдналися до ВІРТУАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ-ІНСТАЛЯЦІЇ «УКРАЇНСЬКИЙ ВИБІР – ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ», на якій продемонстрували власні думки, погляди, розуміння та ставлення до євроінтеграційних процесів в українському суспільстві, розмістивши свої роботи на PADLET-мапі Європи онлайн.

Детальніше про виставку-інсталяцію за посиланням.

Додаткова інформація щодо Європейського Союзу за посиланням

Віртуальна виставка-інсталяція «Український вибір – Євроінтеграція!».pdf
Кисельова .pdf
Пархоменко.pdf
Козлов.pdf
Леонтьєва.pdf
Хміль.pdf
Заїка.pdf
Олійникова.pdf
Дрогваленко.pdf
Баркова.pdf
Фоменков.pdf
Ліхно.pdf
Кобзар.pdf
Шупенко.pdf

EдМандри-Швеція: 

вивчення та впровадження через інструмент амбасади шведського освітнього досвіду»

23-29 квітня 2021 р. викладачка кафедри інформатики  (Кисельова О.Б.)  взяла участь ув онлайн-події  «ЕдМандри-Швеція: вивчення та впровадження через інструмент амбасади шведського освітнього досвіду». 

Захід відбувся в рамках проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Це було:

Обговорення ОПП Середня освіта (Інформатика)

 27 квітня 2021 р. відбулося онлайн-засідання кафедри інформатики, на якому були розглянуті питання щодо організації підведення підсумків навчального 2020-2021 року, виконання планів кафедри та індивідуальних планів викладачів кафедри, про зміни у навчальному плані на наступний 2021-2022 н.р., а також обговорення ОПП Середня освіта (Інформатика), результати акредитаційної комісії. На засідання було запрошено декана факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, к.п.н., доцента Отрошко Т.В.. Також було обговорено багато різних питань, зокрема результати опитування здобувачів освіти та інших стейкхолдерів щодо задоволення якістю надання освітніх послуг.

«ЕРАЗМУС+ ДНІ ДЛЯ МОЛОДІ УКРАЇНИ: ZOOM EDITION – SOUTH-EAST»


Національний Еразмус+ офіс в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv запросив викладачів та здобувачів освіти приєднатись 26 квітня 2021 р. до «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST» щодо можливостей навчання, викладання, практики та стажування в провідних європейських університетах в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності, закладами вищої освіти України та випускниками Програми Еразмус Мундус.

Коли? 26 квітня 2021 р., 15:00 – 18:00

Де? Он-лайн на плафтормі Zoom з трансляцією у Facebook

Цільова аудиторія: молодь віком від 13 до 30 років, без вікових обмежень: молодіжні працівники, студенти (молодші бакалаври, бакалаври, магістри, аспіранти), працівники закладів вищої освіти Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Херсонської областей.

Детальна інформація за посиланням

Запрошуємо долучитись та дізнатись більше про можливості Програми ЄС Еразмус+ відкриті саме для Вас!

«Міжнародний День дівчат в ІКТ»:
10 годин про жінок в IКT

На честь Міжнародного дня дівчат в ІКТ, 22 квітня 2021 р.  CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ», та її ініціатива #ДівчатаSTEM проведуть онлайн конференцію «День дівчат в ІКТ». Захід пройде у рамках проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції. Партнером заходу є національний проєкт «Дія.Цифрова освіта» Міністерства цифрової трансформації України.

Інформаційні парнери: Студвей, Всеосвіта, bit.ua, Гендер в деталях.

Сфера інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) продовжує стрімко розвиватися та відкриває для дівчат і жінок нові можливості професійного розвитку, однак гендерний дисбаланс у сфері ІКТ все ще продовжує зберігатися. Згідно даних Євростату за 2019 рік жінки складають лише 17,9% співробітниць сфери ІКТ у країнах ЄС. Однак ситуація в Україні не є кращою, адже згідно міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 лише 3% опитаних дівчат в Україні хочуть працювати в сферах, пов’язаних з ІКТ.

В рамках заходу учасників_ць очікує 10 годин надихаючих історій, інтерактивний воркшоп, дискусії з ІКТ експертками провідних українських та міжнародних компаній, цінні поради про старт кар’єри та жіноче лідерство в ІКТ, вікторини, конкурси та круті подарунки для найбільш активних учасниць.

До участі запрошуються дівчата віком 14-25 років, яким цікаво дізнатися більше про навчання та побудову кар’єри в ІКТ.

Подія на Facebook: www.facebook.com/events/1087074001800474

Реєстрація для учасниць відкрита до 21 квітня 2021 року, 17:00: bit.ly/3rSrxEw

Детальна інформація: Юлія Шкуліпа, stem@csr-ukraine.org

Міжнародний день дівчат в ІКТ — це глобальна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності серед дівчат і молодих жінок про важливість цифрових навичок та заохочення їх до навчання і побудови кар’єри в сфері ІКТ. Свято відзначається щорічно в 4-й четвер квітня. Цього року 22 квітня ініціатива «Дівчата STEM» знову долучається до святкування «Міжнародного дня дівчат в ІКТ» в Україні, аби відзначити 10-річчя свята та сприяти збільшенню кількості дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях. Онлайн конференцію «День дівчат в ІКТ» тепер можна віднайти на світовій карті подій відзначення цього дня.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» — експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення — є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: ukraine.unfpa.org Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM — це програма, спрямована на подолання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр «Розвиток КСВ» обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат — це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них — топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили понад 2000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи — www.facebook.com/divchataSTEM

Вітаємо 

доцентку кафедри інформатики 

ХМІЛЬ Наталію Анатоліївну

із успішним захистом докторської дисертації «Теорія і практика формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій у навчально-виховному процесі», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. 

Науковий консультант: Харченко Сергій Якович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ).

Офіційні опоненти: Олефіренко Надія Василівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди;

Прошкін Володимир Вадимович, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри комп’ютерних наук і математики Київського університету імені Бориса Грінченка;

Семеріков Сергій Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інформатики та прикладної математики Криворізького державного педагогічного університету.

Захист відбувся 22 квітня 2021 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.112.01 у Державному вищому навчальному закладі «Донбаський державний педагогічний університет», ауд. 201 (корпус № 3).

Вебінар "Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи StrikePlagiarism.com"


19 квітня 2021 року о 15:00 відбувся вебінар "Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи StrikePlagiarism.com", який мали змогу відвідати студенти, аспіранти, магістри і співробітники академії. 

Спікери - Валентина Візнюк (ПДПУ ІМ. К.Д. Ушинського) і Алі Тахмазов (Plagiat.pl).

Теми вебінару:

1.Академічна доброчесність – повага до інтелектуальної власності;

2.Soft skills у процесі виконання курсової роботи;

3.Запобігання академічному плагіату в курсовій роботі;

4.Значення технічної перевірки курсової роботи на наявність ознак академічного плагіату для забезпечення політики доброчесності;

5. Прототип інтеграції з базою даних УкрІНТЕІ системи StrikePlagiarism.com;

6. Індивідуальна перевірка в науковій базі RefBooks.

Міжнародний освітній рух «Кіберпедагог» 

Шановні науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі освіти академії! 

У рамках співпраці з Belgian Education Council наш заклад є офіційним партнером четвертого потоку міжнародного освітнього руху «Кіберпедагог». Детальну інформацію про проєкт можна отримати за цим посиланням

Старт міжнародного освітнього руху «Кіберпедагог»: 15 квітня 2021 року о 13.00 за бельгійським часом. 

Для участі, обов’язково потрібно зареєструватися за посиланням.

Майстер-класи проходитимуть 1 раз на тиждень, щочетверга, протягом 7 тижнів. Участь у майстер-класах є безкоштовною. Після завершення майстер-класів є можливість отримати сертифікат європейського зразка (за додаткову плату).

Розклад майстер-класів: 

15.04.2021 р. «Кіберпедагогіка - це не про роботів, а про Вас!» 

22.04.2021 р. «Як побудувати професійні відносини зі студентами онлайн» 

29.04.2021 р. «Інструменти для підвищення залученості та мотивації студентів» 

06.05.2021 р. «Методика побудови відеоурока» 

13.05.2021 р. «Перевернутий клас при дистанційному навчанні!» 

20.05.2021 р. «Побудова зворотнього зв'язку» 

27.05.2021 р. «Що робимо не так, викладаючи в прямому ефірі?» 

Постійне посилання для входу на всі майстер-класи в зумі Meeting ID: 890 3381 6480     Passcode: 025046 

ВІТАЄМО 

викладача кафедри  інформатики 

Щербак Ірину Володимирівну

з присвоєнням вченого звання доцента  кафедри інформатики!

(Наказ Міністерства освіти і науки України № 420 від 19.04.2021  року)

Що вам потрібно знати про штучний інтелект? 


 Kharkiv IT Cluster та компанія IT-Jim провели онлайн-лекцію з Artificial Intelligence (AI).

 Спікер: Євген Горовий, Ph.D., СЕО It-Jim. 

Говорили про:

• Про стрімкий прогрес штучного інтелекту й основні його напрямки. 

• Про те, як побудувати кар’єру в галузі комп’ютерного зору. 

Коли? Де? 8 квітня о 19:00 в Zoom і на YouTube-каналі .

Дізнавайся більше інформації разом із Kharkiv IT Cluster на Telegram-каналі.

 #KharkivITCluster #Digital #Kharkiv #Ukraine #ITJim #AI #ArtificialIntelligence 

Онлайн-зустріч студентів із ветеранами космічної галузі з нагоди Міжнародного дня авіації і космонавтики

12 квітня 2021 р. відбулася онлайн-зустріч студентів із ветеранами космічної галузі з нагоди Міжнародного дня авіації і космонавтики.

   Дякуємо за цікаву бесіду та бажаємо міцного здоров’я, довголіття, сімейного добробуту, бадьорості та віри у світле майбутнє нашої Батьківщини! 

Вебінар «Сучасний урок інформатики: як він має виглядати»! 

8 квітня 2021 р. о 18:00 здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) дізнались корисні методичні лайфхаки.

Навчати по новому... Як це? У чому відмінність? Як має виглядати сучасний урок інформатики? 

На безкоштовному вебінарі Світлани Головко обговорили та отримали практичні поради, які зможуть використовувати на уроках:

Окрім знань була можливість отримати сертифікат учасника, презентацію, відеозапис вебінару.

Владислава Осьмуха .pdf
Олеся Кисельова Сучасний урок 1год.pdf

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЩОРІЧНИХ КОНКУРСІВ ПРОГРАМИ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА В УКРАЇНІ

8 квітня 2021 року відбулася презентація програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні для науковців, дослідників, викладачів, здобувачів вищої освіти, аспірантів та представників адміністрації навчальних закладів.

Зустріч відбулася за участі координаторів Програм Інни БАРИШ (Fulbright Research and Development Program, Graduate Student Program) та Вероніки АЛЕКСАНИЧ (Fulbright Visiting Scholar Program) які розповіли про можливості Програми, умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій та особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.

До заходу долучились: Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачі кафедри інформатики (Анна КЛЄБА, Олеся КИСЕЛЬОВА, Лариса РИКОВА, Ірина ЩЕРБАК, Марина ЛЄДОК, Олена ФІНЬКО). 

Детальніше про можливості, які надає програма, можна дізнатися https://fulbright.org.ua.

Інтерактивний вебінар EDEN NAP «What do I do as an educator with learning analytics?»

7 квітня 2021 року викладачі кафедри відвідали інтерактивний вебінар EDEN NAP «What do I do as an educator with learning analytics?» за підтримки програми Еразмус+.

Доповідачами були викладачі різних закордонних закладів вищої освіти. Під час інтерактивного вебсемінару викладачі кафедри ознайомилися з досвідом чотирьох закладів вищої освіти в шести країнах світу щодо оперування аналітичними відомостями досягнень здобувачів в освітньому середовищі. Цікавою є практика відкритості й доступності аналітичних довідок для всіх учасників освітнього процесу. Відомості щодо досягнення запланованих результатів навчання використовуються для комплексного освітнього моніторингу, виявлення проблем, формулювання завдань і способів їх рішення, систематизації конструктивних пропозицій і рекомендацій.

Оприлюднення статистики й результатів аналізу освітньої динаміки дозволяє європейським закладам вищої освіти здійснювати ефективний менеджмент у галузі.

05.04.2021

12:50  Майстер-клс "Розробка інтерактивного відео"   (Кисельова О.Б., Хміль Н.А.)

06.04.2021

10:50 Майстер-клас “Створення в Pixelformer зображень, логотипів і заставок” (Щербак І.В., Прокопенко А.О.)


16:00 Методичний семінар “Родзинки педагогічного досвіду” за участю професіоналів-практиків (викладачі кафедри інформатики)


07.04.2021

9:30   Бібліотека PyGame: можливості та використання для створення гри Python (Нікольський С.Б.)


08.04.2021

10:50 Вікторина  “Своя гра!” (Рикова Л.Л.)

19:00 Онлайн-лекція “Штучний інтелект” Спікер: Євген Горовий, Ph.D., СЕО It-Jim (Кисельова О.Б., Рускін В.М.)


09.04.2021

10:50 Віртуальна інсталяція до святкування 30-ї річниці незалежності України “Видатні інформатики України” (Щербак І.В., Прокопенко В.О., Кисельова О.Б.,  Рикова Л.Л., Нікольський С.Б.)

12:50 "Обличчя факультету" спільна презентація  (куратори груп)

Залучення до аудиторних занять професіоналів-практиків

5 квітня 2021 р. аудиторне заняття із здобувачами 311ін та 211ін груп з освітнього компоненту «Web-програмування» провів Брілліантов Антон Олександрович, аккаунт-менеджер (CPC specialist) ТОВ "Айпрофіт-Едженсі".

Тема заняття : «Цифрові інструменти розробки сценаріїв при створення сайтів. Особливості мов PHP Java Script».

Основні питання, що були розглянуті:

1.      Клієнтські технології створення динамічних WEB-сторінок. Сценарії, що виконуються на клієнтській стороні.

2.      Основи мови Java Script.

3.      Серверні технології створення динамічних WEB-сторінок. Характеристика серверних технологій.

4.      Мова PHP.

Здобувачі із задоволенням прослухали лекцію фахівця. Отриманні знання будуть використані при подальшому вивченні освітнього компоненту.

1 квітня 2021 р. до проведення практичного заняття з освітнього компоненту «Основи дистанційного навчання» для здобувачів  411ін групи  освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) була досвідчена запрошена Чужданова Анна - вчитель інформатики першої категорії  у  ЗОШ№ 157, м. Харків

Тема заняття : «Організація моніторингу дистанційного навчання ".  

31 березня 2021 року о 16:00 відбулась фінальна онлайн-зустріч                                    "Плануй свою освітню траєкторію!"

на якій представники адміністрації, викладачі та здобувачі вищої  освіти (1-3 курс) долучилися до обговорення актуальних питань вибору освітніх компонентів у  2021 році. 

Місце проведення:  посилання о 16:00 31 березня 2021 року.

Ідентифікатор конференції: 714 6332 7946       Код доступа: 2021

Протягом лютого-березня 2021 року здобувачі вищої освіти ОП Середня освіта (Інформатика) ознайомлювалися з пропозиціями кафедр академії щодо вибіркових освітніх компонентів з метою планування індивідуальної освітньої траєкторії на наступний навчальний рік. На сайтах кафедр здобувачі вивчали інформацію про тривалість курсів, цілі, очікувані результати, зміст, методи навчання, профайли викладачів, що містяться в силабусах.

Перший проректор Лариса Петриченко ще раз нагадала присутнім про нормативну базу, якою керується академічна спільнота, реалізуючи вільний вибір студентів. Керівник навчального відділу Інна Давидченко зазначила, що здобувачі освітньої програми цікавилися механізмом формування індивідуальної освітньої траєкторії, можливістю вибору навчальних дисциплін з інших ОП академії. Завідувач кафедри Володимир Русскін засвідчив, що протягом лютого та березня здобувачі отримували інформацію від викладачів щодо потенційних освітніх компонентів. Гарант Альона Прокопенко акцентувала, що цьогоріч до переліку вибіркових освітніх компонентів додано позиції, запропоновані студентами (Сучасні технічні засоби інклюзивної освіти, Підготовка до ЄВІ з іноземної мови ) та роботодавцями (Основи STEAM-освіти,  3d-моделювання).

На зустрічі здобувачі вищої освіти мали можливість остаточно зважити свій вибір під час діалогу з завідувачами та викладачами кафедр академії, що пропонують вибіркові дисципліни загального циклу підготовки, а також науково-педагогічними працівниками кафедри інформатики.

27 березня 2021 року відбувся  День відкритих дверей!

Онлайн спілкування проводилось на платформі Zoom.

10:00 - факультет дошкільної і спеціальної освіти та історії

11:00 - факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології

12:00 - психолого-педагогічний факультет

13:00 - факультет фізичного виховання та мистецтв

Про освітньо-професійну програму Середня освіта (Інформатика) присутні абутурієнти та їх батьки  мали змогу дізнатися від представників кафедри та студентства.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері! 

До зустрічі в стінах академії, майбутній першокурснику!

Всеукраїнський відкритий онлайн-урок 

“Ефективні рішення Google для оптимізації освітнього процесу онлайн”

Компанія Google Україна спільно з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти та науки провели  Всеукраїнський відкритий онлайн-урок “Ефективні рішення Google для оптимізації освітнього процесу онлайн”, який відбувся 26-го березня 2021-го року о 14:00.

До участі у заході були запрошені вчителі та педагоги шкіл та ЗВО, а також працівники департаментів освіти! 

Захід реалізований за підтримки “Академії цифрового розвитку” в рамках Європейського тижня цифрової грамотності All Digital Week 2021. 

Реєстрація ТУТ

Конкурс "Академічна доброчесність: данина моді чи необхідність?" 

З часу набрання чинності нового «Закону про Освіту», академічна доброчесність стає невід’ємної частиною освітнього процесу, а її порушення – загрозою для кожного студента. За недотримання доброчесних принципів навчання, здобувачі освіти можуть бути притягнені до повторного проходження оцінювання чи курсу, та навіть відрахування. Та чи відомо це самим студентам?

З метою підвищення рівня обізнаності щодо правил академічної доброчесності, академічної етики та розуміння цінності навчання, здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) взяли участь  у  конкурсі відео-проєктів "Академічна доброчесність: данина моді чи необхідність?", організований кафедрою педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Конкурсантам необхідно було створити коротке відео (до 1 хв.) за заданими параметрами, у якому висвітлюється необхідність та важливість питань дотримання академічної доброчесності. Здобувачі вищої освіти продемонстрували свою обізнаність та бачення проблеми дотримання академічної доброчесності, вразивши суддів цікавими та пізнавальними результатами, оригінальністю та креативністю.

26 березня 2021 р. відбулось оголошення результатів конкурсу. Серед багатьох учасників призове III місце отримала робота Осьмухи Владислави, здобувачки вищої освіти 211ін групи.

Вітаємо переможців!

Оголошення.pdf

Увага!

З 18 березня 2021 року освітній процес здійснюється в синхронному дистанційному форматі.

Для зручності всіх учасників освітнього процесу створено розклад з електронними постійними посиланнями на онлайн-заняття. Усі заняття викладача мають один лінк на весь період карантинних обмежень.

Освітній процес здійснюватиметься за допомогою технологій дистанційного навчання. Кожен викладач самостійно визначає спосіб організації дистанційного навчання та зворотній зв'язок зі студентами. 

Окрім дистанційного навчання безпосередньо з викладачем радимо студентам користуватися таким освітніми ресурсами та платформами: https://prometheus.org.ua/, https://www.ed-era.com/ та іншими.


E-mail для запитань студентів: new.kafedra.inform@gmail.com

Участь в освітньому форумі – Open Education Forum

15-16 березня 2021 р. викладачі кафедри інформатики (Кисельова О.Б., Щербак І.В., Прокопенко А.О.)  взяли участь в освітньому форумі – Open Education Forum – що відбувався на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Міжнародна конференція стала майданчиком для обговорення провідних академічних практик, проєктів та програм у сфері освіти. Дискусії кращих фахівців стосувались обговорення важливих та нагальних проблем. Тематика панельних дискусій: «Освіта після пандемії»; «Сучасні тренди в освітньому середовищі: формальна, неформальна та інформальна освіта»; «Партнерство бізнесу та університетів»; «Якість освіти та академічна доброчесність: чому якісна освіта обов’язково передбачає доброчесність»; «Якість освіти: візія здобувачів».

Профільні вебінари фокусувались на актуальній тематиці: «Професійне вигорання викладача під час пандемії», «Як залучити кошти на свої дослідження», «Акредитація та якість освіти», «Кращі практики розвитку трудового потенціалу Східної України», «Викладач майбутнього: можливості та виклики».

Освітній форум сформував платформу для комунікації та обміну кращим досвідом для понад 500 учасників – стейкхолдерів освітянської сфери: викладачів, студентів, роботодавців та експертів.

66519211-4424-4fb0-9cc7-ce4763d666d5.pdf

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК галузевої експертної ради щодо можливості акредитації освітньої програми 

Освітня програма 29171 Середня освіта (Інформатика) 

Рівень вищої освіти Бакалавр 

Спеціальність 014 Середня освіта 

Інформаційні майстер-класи «Інформатика. Шлях до успіху» від  видавництва "Ранок" 

Вітаємо в клубі зіркових вчителів інформатики

Видавництво "Ранок" запросило здобувачів вищої освіти та викладачів кафедри на цілий місяць поринути в найцікавіші інформатичні майстер-класи, дізнатися всі секрети актуальних тем та більше того, отримати практичні приклади та поради, які точно стануть у пригоді вашим учням.

Ми знаємо, як зробити так, щоб усі складні теми вивчалися легко, як допомогти учням досягати найкращих результатів та створювати власні продукти ще у школі.

Зустрічі на інформаційних майстер-класах «Інформатика. Шлях до успіху». відбувались щочетверга з 16:00 до 18:00.

Реєстрація за посиланням

26 лютого 2021 р. відбувся черговий день відкритих дверей у форматі онлайн.

Клюєва Катерина та Шупенко Павло презентували  освітньо-професійну програму Середня освіта (Інформатика),  поділились враженнями від навчання в  академії, відповіли на запитання абітурієнтів та їх батьків.

Віртуальна трансляція  Women Rock-IT "A Digital Dining Cryptocurrency Meets Fashion Tech "

18 лютого 2021 р. здобувачі вищої освіти та викладачі кафкдри долучились до віртуальної події від Мережевої академії Cisco.

URL-адреса доступу: 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=y2rUdc5ZVMs

Facebook: https://www.facebook.com/womenrockitTVseries/

ПРОЄКТ «ОСНОВИ ВОЛОНТЕРСТВА В ІНКЛЮЗИВНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ»

13 лютого 2021 року розпочалась реалізація проєктної роботи «Основи волонтерства в інклюзивному освітньому середовищі» у рамках Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки та міжнародної договірної співпраці.

Науково-педагогічні, педагогічні працівники та здобувачі освіти академії розпочали сертифіковане онлайн-навчання по волонтерській діяльності в інклюзивному освітньому середовищі.

Курс розраховано на 1 кредит ECTS, 30 годин (16 годин навчання онлайн, 14 годин самоосвіти).

Після успішного завершення курсу слухачам надається сертифікат. 

Технічне забезпечення: платформа Zoom

Детальніше про першу лекцію 

Теми лекцій до проєкту Основи волонтерства в інклюзивному освітньому середовищі.pdf

12 лютого 2021 р. о 15:00  майбутні випускники закладів освіти та їх батьки мали змогу відвідати  ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ у форматі онлайн. У програмі заходу - онлайн-консультування абітурієнтів. Трансляція прямого ефіру - в соціальній мережі Інстаграм на офіційній сторінці приймальної комісії –   @prijmalna.komisiahgpa.

Міжнародний день жінок та дівчат у науці 2021

11 лютого 2021 р.  із нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці відбувся міжнародний симпозіум «Жінки-вчені на передовій боротьби з COVID-19» (м. Париж, Франція), організований Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури та Структурною Організацією Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей у співпраці з установами та партнерами з громадянського суспільства, які спрямовані на просування жінок та дівчат у науці з різних куточків світу.

До заходу долучились науково-педагогічні працівники, керівний склад та здобувачі вищої освіти академії: Алла ХАРКІВСЬКА, доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, Олеся КИСЕЛЬОВА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, Альона ПРОКОПЕНКО, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Ірина ЩЕРБАК, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики, Анна КЛЄБА, кандидат педагогічних наук, заступник керівника навчального відділу, Наталія ХМІЛЬ, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики, Лариса РИКОВА, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики.

Спалах пандемії COVID-19 чітко продемонстрував вирішальну роль жінок-дослідниць на різних етапах боротьби з COVID-19, починаючи від просування знань про вірус і закінчуючи розробкою техніки для тестування і, нарешті, вакцини проти вірусу. У той же час пандемія COVID-19 також мала значний негативний вплив на жінок-учених, особливо впливаючи на тих, хто перебуває на ранніх стадіях кар'єри, сприяючи, таким чином, збільшенню існуючого гендерного розриву в науці та виявленню гендерних диспропорцій у науковій системі. , які потребують вирішення за допомогою нових політик, ініціатив та механізмів підтримки жінки та дівчат у науці.

До обговорення усіх вищезазначених питань долучилися:

Одрі Азулей, генеральний директор ЮНЕСКО;

Професор Сара Гілберт, професор вакцинології Оксфордського університету;

Йозлем Тюречі, співзасновник та головний медичний директор BioNTech;

Меган Хохштрассер, керівник освітніх програм, інноваційний Інститут геноміки;

Професор Дженніфер Томсон, президент Організації жінок у науці;

Професор Кайл Р. Майерс, доцент кафедри ділового адміністрування;

Доктор Енн Крістін Брусендорф, генеральний секретар Міжнародної ради з питань дослідження моря (ICES);

Шаміла Найр-Бедуель, помічник генерального директора природничих наук, ЮНЕСКО.

ВІТАЄМО 

науково-педагогічних працівників кафедри

Кисельову Олесю Борисівну, Прокопенко Альону Олександрівну та Клєбу Анну Іванівну 

з присвоєнням вченого звання доцента  кафедри інформатики!

(Наказ Міністерства освіти і науки України 157 від 09 лютого 2021 року)

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2021

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. 

З 8 по 10 лютого 2021 р. відбулась робота експертної групи під час  проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика).  Усі бажаючі могли долучитись до відкритої онлайн-зустрічі з метою обговорення ОПП  Середня освіта (Інформатика). 

Лінк для відкритої зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОП "Середня освіта (Інформатика)"

Тема: Відкрита зустріч з експертами: ID 29171 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП Середня освіта (Інформатика)

Час: 8 лютого 2021 04:30 PM Київ

Підключитись до конференції Zoom:   https://us04web.zoom.us/j/71069383436?pwd=eExnSGFHaisweUZlZmlTMWNZYTlEQT09

Ідентифікатор конференції: 710 6938 3436

Код доступу: 2021

Наказ_нац_аген.pdf
Програма візиту_інформатика.pdf

Тренди в IT 2021–2030 та що чекає на айтішників у майбутньому — перший вебінар Open IT в новому році від Kharkiv IT Cluster


Хто спікер: CEO компанії Telesens Олеся Ульянова.

Кому буде корисно? Усім, хто планує пов’язати своє майбутнє з IT.


Дата та час: 04.02.2021 о 19:00.

Місце: YouTube-канал Kharkiv IT Cluster.

Тривалість: 1,5 години.


Реєстрація         Чекаємо на вас на YouTube-каналі

Методичний семінар професіоналів-практиків 

"Родзинки педагогічного досвіду"

3 лютого 2021 р. о 18:00 відбулась чергова онлайн-зустріч здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) з вчителями-практиками - методичний семінар "Родзинки педагогічного досвіду". Цього разу були запрошені випускниці академії спеціальності Середня освіта (Інформатика), які вже стали досвідченими вчителями інформатики: 

Журавель Марія (вчитель інформатики, Комунальний заклад  "Коротичанський ліцей Пісочинської селищної ради") та 

Шевченко Олена  (вчитель інформатики та математики II категорії, Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа ім.В.Г.Короленка"  Харківської обласної ради).

Доповідачки представили власний досвід викладання інформатики в сучасних умовах.  Журавель (Лисенко) Марія розповіла про "Нестандартні уроки як засіб мотивації учнів до навчання", а Шевченко Олена поділилась знаннями щодо використання "Робототехніки в школі". Доповіді були яскраво проілюстровані та емоційно забарвлені. 

Зустріч відбулась у дружній атмосфері! Запрошені гості згадали студентське життя в стінах академії та надали професійні поради. Всі учасники  онлайн-семінару отримали запал мотивації до професійного зростання та  подальшого пошуку родзинок на ниві освітніх технологій з використанням ІКТ.  

Недиcкримінаційний підхід 

як складова забезпечення внутрішньої системи якості  освіти

2 та 3 лютого 2021 р. педагоги та аспіранти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» прослухали навчальний модуль «Недискримінаційний підхід як складова забезпечення внутрішньої системи якості освіти», у якому були висвітлені три основні моменти, що стануть їм у нагоді під час проходження акредитації, а саме: нормативне підґрунтя та існуючий в Україні досвід запровадження недискримінаційного підходу в освіті, чіткі критерії виявлення дискримінації в освіті, конкретні інструменти антидискримінаційного аудиту освітнього процесу і середовища закладу освіти. Модуль тривав 8 академічних год (6 астрономічних) та передбачав діалог із слухачами і слухачками, інтерактивні елементи, самостійну роботу. 

У змісті модуля поєднані найновіші наукові розробки в галузі освіти та багаторічний практичний досвід впровадження недискримінації в освіті. Під час його опанування слухачів супроводжували кваліфіковані спікерки – сертифіковані тренерки та експертки МОН України з антидискримінаційної експертизи освітнього контенту: Ольга Рассказова, докторка педагогічних наук, професорка,  завідувачка кафедри соціальної роботи, КЗ “Харківська гуманітарно-педагогічна академія” Харківської обласної ради; Анна Єфімцева аспірантка кафедри соціальної роботи, фахівчиня програмного напрямку ГО «ЕдКемп Україна», Валентина Какадій аспірантка кафедри соціальної роботи, яка багато років пропрацювала віцедиректоркою Огієвського навчально-виховного комплексу Сахновщинської районної ради Харківської області.

Перша вебінарна зустріч відбулась 2 лютого 2021 р. з 14.00 до 17.00 за посиланням https://zoom.us/j/92984525071

Друга вебінарна зустріч відбулась 3 лютого 2021 р.  з 14.00 до 17.00 за посиланням https://zoom.us/j/94118052052 

EDEN 2021 Virtual Annual Conference - UNED Madrid  

"Gripped or freed by the pandemic? Lessons for the future of education"

EDEN із радістю повідомляє, що у 30-ту річницю Асоціації, щорічну конференцію проводитиме Національний університет дистанційної освіти UNED в Мадриді, Іспанія, 22-25 червня 2021 року та буде проводитись в режимі он-лайн.


Що стосується обмежень, спричинених COVID-19, ми також взяли до уваги хороший досвід роботи з віртуальною щорічною конференцією EDEN 2020, 11-м дослідницьким семінаром EDEN, включаючи два симпозіуми докторантури та наш весняний цикл веб-семінарів "Освіта під час пандемії" яку ми відновили восени під назвою "Освіта в часі нової нормальної". Тим часом EDEN готовий реалізувати подію частково особисто в безпечних та здорових умовах .


Поступовий перехід від традиційної класної освіти до онлайн-викладання та навчання був прискорений глобальною кризою, спричиненою пандемією COVID-19. Криза змусила освітян переглянути свою роль, професійну практику та переконання.


EDEN має давню історію підтримки викладачів в Інтернет та дистанційній освіті, забезпечуючи форум для обговорення, навчання та вдосконалення найкращих практик у цій галузі. Ця пандемія не стала винятком.


Цьогорічна конференція задумана як продовження зусиль EDEN щодо підтримки освітян шляхом надання можливості для вивчення проблем та розуміння, що виникли під час пандемії COVID-19.


Ця конференція не тільки надає учасникам прекрасну можливість дослідити цей спектр тем, але вона також надає нам місце для роздумів про роль, яку буде мати онлайн-та дистанційна освіта після пандемії. Як зазначалося в нашому циклі веб-семінарів # covid19 #onlinetogether Освіта в епідемію пандемії , повна онлайн-освіта у глобальному масштабі є безпрецедентною в історії освіти. Сьогодні ми говоримо про “нову нормальну” та “майбутню нормальну”.


Як буде виглядати це майбутнє? Яким чином члени EDEN можуть допомогти сформувати його та наблизити свою думку? 

не пізніше 1 квітня 2021 р.

Стипендії, пропоновані в рамках двосторонніх програм співпраці на 2021/2022 роки.

Звертайтесь на кафедрі інформатики до координатора Мережі міжнародного співпробітництва та академічної мобільності - Кисельової О.Б., а також дивіться деталі на сторінках Академічна мобільність  і Відділ Міжнародних зв'язків та академічно мобільності.


Якщо вам потрібна додаткова інформація, ви можете зв’язатися з SAIA (Словацьке академічне інформаційне агентство) або контакт, див. Www.saia.sk  

Онлайн-зустріч з Іриною Зарецькою  —  

співавторкою підручників «Я досліджую світ» та «Інформатика»

2 лютого 2021 р. о 15:00 відбулась онлайн-зустріч з Іриною Зарецькою —  співавторкою підручників «Я досліджую світ» та «Інформатика». На майстер-класі учасники дізнались багато нового і цікавого про використання програмного забезпечення «Конструктор алгоритмів».  

Інформатика — це цілий Всесвіт, від якого сьогодні залежить майбутнє. Вивчення інформатики у школі – це закладання міцного фундаменту успішного майбутнього сучасних школярів.  Реєстрація ТУТ

Рольова онлайн-гра 

"Безпечний Інтернет"

2 лютого 2021 р. в рамках святкування Міжнародного дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який цьогоріч припадає на 9 лютого та проходить  під гаслом “Разом для найкращого Інтернету” викладачі кафедри інформатики (Рикова Л.Л. та Кисельова О.Б.) провели онлайн-захід для здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) та запрошених гостей.

Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника та керівництва закладу освіти

“Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора.”

   Д. Дьюї   

1 лютого 2021 р. викладачі кафедри інформатики (Щербак І.В., Кисельова О.Б.) успішно завершили програму навчального курсу “Використання цифрових інструментів Google для організації роботи педагогічного працівника та керівництва закладу освіти”  та отримали сертифікати (30 академічних годин (1 кредит ЄКТС)).  Одним із завдань педагогічного працівника є підготовка здобувачів освіти до життя в сучасному світі, який все більше і більше "йде" в мережу. Сервіси Google дають не просто навички роботи з веб-додатками, а цілком реальний досвід роботи з інструментами, які використовують безліч компаній у своїй повсякденній роботі. Це програмне забезпечення для миттєвого обміну повідомленнями та відеоконференцій.

Проєкт «Інформаційні онлайн-сесії 

“Молодь і Європа”» 28.01.2021 р. о 18:00 

28 січня 2021 р. о 18:00  профспілкова організація студентів Східноукраїнського національного університету ім.В.Даля запросила приєднатися студентів Академії до участі в проєкті «Інформаційні онлайн-сесії “Молодь і Європа”».

Головною метою проєкту є поширення знань про: - європейсько-українські відносини; - можливості та перспективи для студентської молоді; - шляхи подальшої двосторонньої співпраці.

Учасники інформаційних сесій мали можливість дізнатися більше про особливості європейської інтеграції України, про програми стажування у Німеччині та інших країнах ЄС у період зимових або літніх канікул та поставити запитання експертам у цій галузі.

Реєстрація на інформаційні онлайн-сесії «Молодь і Європа»


Подія в Facebook: https://fb.me/e/10VQcvU1s.

Інформаційні онлайн-сесії відбуваються в рамках молодіжного проєкту Профспілкової організації студентів СНУ ім. В. Даля, що проводиться спільно з Національною молодіжною радою України в рамках проєкту «Зміцнення молодого громадянського суспільства та культури пам’яті» у співпраці з DBJR, BDKJ, ТУСК «Обнова» та за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

28 січня 2021 року відбулась  Конференція "Захист персональних даних. Імплементація GDPR в Україні" (в межах проекту Еразмус+ Жан Моне Модуль "Захист персональних даних в ЄС") .   

Основною метою конференції було обговорення актуальних проблем захисту персональних даних в Україні, обміну досвідом щодо імплементації українськими компаніями європейських стандартів, зокрема загального регламенту захисту персональних даних (GDPR) та підходів до розв’язання задач великих даних без порушення GDPR.

Від  кафедри інформатики були представники викладацького складу (Кисельова О., Русскін В., Клєба А.) та здобувачі вищої освіти (Фінько О., Заїка А.).

Реєстрація за посиланням.       Програма конференції

About_Data_Protection_Day_2021.pdf

24 січня 2021 р. святкуємо Міжнародний день освіти, який у цей день було  започатковано 2019 році . Після ухвалення Резолюції ООН цього дня відзначається роль освіти для підтримання миру та розвитку суспільства. 

СВІТОВА ІНІЦІАТИВА #ERASMUSDAYS2020: СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ДНІВ ПРОГРАМИ ЄС ERASMUS+

22 січня 2021 р. відбулося нагородження суб'єктів освітнього процесу академії, які взяли участь у міжнародному святкуванні Erasmus Days 2020 та організували заходи, присвячені Програмі ЄС Еразмус+ й додали свої івенти на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays2020.

Усі заходи були відмічені високою оцінкою Національного офісу Еразмус+ в Україні, про що свідчить подяка ректору академії Пономарьовій Галині Федорівні, та сертифікати керівному складу, кафедрам і структурним підрозділам.

Одним із заходів Erasmus Days 2020  був онлайн-квест «Країни-члени Еразмус+: цікаво знати», який організували Кисельова О.Б.,  к.п.н., доцент кафедри інформатики та  Брославська Г.М., к.п.н., старший викладач кафедри математики та фізики, викладач-методист.

Лист_подяки 38.pdf
Гуманітарнно-педагогічна академія.pdf
Кафедра інформатики.pdf
Відділ міжнародних зв'язків та академічної мобільності.pdf

Онлайн-зустріч із учителями інформатики - професіоналами-практиками

21 січня 2021 року відбулась  онлайн-зустріч з вчителями інформатики , метою якої було  популяризувати професію вчителя, зокрема інформатики. Організаторами заходу були викладачі кафедри інформатики - Рикова Л.Л. та Кисельова О.Б..  На зустрічі були присутні здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) та ОПП Комп'ютерні науки, викладачі кафедри інформатики та завідувач кафедри - В.М.Русскін. Запрошено вчителів інформатики, які є професіоналами-практиками з величезним досвідом роботи та безцінним багажем інновацій: 

Чужданова Анна – вчитель інформатики першої категорії (вчитель ЗОШ№ 157, м. Харків) - "Використання сервісу Genialle у роботі вчителя інформатики";

Браславська Олена – вчитель інформатики вищої категорії, учитель-методист, переможець районного і міського етапів конкурсу «Учитель року» (Харківська приватна школа «Вересень», м. Харків) -  "Робота вчителя інформатики у всьому її різноманітті";

Морквян Ірина – кандидат пед. наук, вчитель інформатики вищої категорії (Харківський університетський ліцей імені В.Н. Каразіна) - "Позакласна виховна робота з інформатики в школі";

Дурнєва Тетяна  – вчитель інформатики  та математики (Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 97 Харківської міської ради Харківської області) - "Використання цифрових технологій у професійній діяльності".

Учителі із задоволенням представили  доповіді, у яких поділились актуальними знаннями щодо навчання інформатики у сучасних умовах.

Здобувачі виловили слова вдячності за представлені гостями цікавинки професійної діяльності. Так, Мазуркевич Юрій (здобувач 111ін) зазначив, що тепер з нетерпінням  чекає того часу, коли нарешті піде на практику до школи. 

18–23 січня 2021 р. відбулись  Інформатичні вечорниці 

"Викладання інформатики в умовах дистанційного та змішаного навчання"

18–23 січня 2021 року викладачі та здобувачі вищої освіти відвідали онлайн-зустрічі в рамках Інтерактивної школи творчого вчителя «Підручники для 4 класу як запорука успішного закінчення початкової ланки НУШ»

19.01.2021 р. відбулась особлива онлайн-сесія - Інформатичні вечорниці "Викладання інформатики в умовах дистанційного та змішаного навчання".   Більше інформації про розклад та спікерів на сайті.      Перегляд онлайн 

Всеукраїнська онлайн-педрада

 «Сучасний учитель – дослідник, учений, письменник, артист, психолог, стратег і ...»

14 січня 2021 р. викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти взяли участь у Всеукраїнській онлайн-педраді «Сучасний учитель – дослідник, учений, письменник, артист, психолог, стратег і ...».

Організатор заходу: Корпорація «Ранок», Центр сучасної педагогіки «Освітній маркер».

На заході працювали секції:

Спікерами/спікерками онлайн-педради виступили профспілкові лідери, управлінці, психологи, науковці, вчителі, лікарі.

Виступи були присвячені актуальним питанням організації освітнього процесу та забезпечення ефективності педагогічної діяльності. У промовах було схарактеризовано права сучасного вчителя, проаналізовано стратегію та процедури забезпечення якості освіти, надано практичні поради щодо підсилення творчого потенціалу педагогічних працівників у ході дистанційного навчання тощо. 

Доступ до онлайн-запису

У збірці представлено звіт по міжнародній діяльності, стажуванню й проєктній співпраці суб’єктів освітнього процесу академії за 2020 рік.

На сьогодні академія співпрацює із 13 закладами вищої освіти, науковими установами, фондами Республіки Білорусь, Словаччини, Польщі, Латвії, США, Фінляндії, Англії, Італії, Казахстану. 2 березня 2020 р. суб’єкти освітнього процесу академії приєдналися до Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet (шляхом підписання Протоколу про приєднання до Меморандуму про створення то розвиток Усеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet). 2020 року науково-педагогічні, педагогічні працівники й здобувачі вищої освіти взяли участь у низці міжнародних заходів співпраці. Докладну інформацію можна знайти у звітах відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності. Спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, 2020 року було організовано і проведено інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії. Курс розраховано на 1 кредит ECTS. 346 науковопедагогічних, педагогічних працівників та здобувачів освіти академії успішно завершили курс та отримали відповідні сертифікати. 2020 року в академії реалізується право на внутрішню академічну мобільність на основі договірної співпраці із закладами вищої освіти України.

З 8 ПО 24 СІЧНЯ НАВЧАННЯ ПРОХОДИТЬ ДИСТАНЦІЙНО!

НЕХАЙ ПРИЙДЕШНІЙ НОВИЙ РІК ПРИНЕСЕ ТІЛЬКИ ЩАСТЯ і УДАЧУ! БАЖАЄМО ЗДОРОВ'Я! НЕХАЙ ЦЕ СВЯТО БУДЕ ПОВНЕ ПРИЄМНИХ СЮРПРИЗІВ!

22 грудня 2020 р. викладачі кафедри (Клєба А.І., Рикова Л.Л., Лєдок М.В.) долучились до IX Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: роль оцінювання якості викладання та навчання в процесі акредитації». 

Організаторами конференції виступили: Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, а також Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Британської ради в Україні, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час конференції учасники прослухали ряд презентацій щодо: Римської Міністерської конференції ЄПВО 2020; досягнень, викликів та перспектив провадження Болонського процесу в України 2005-2020 рр.; а також використання Болонських інструментів та підходів у викладанні та навчанні.

У ході панельних дискусій учасники поспілкувались із експертами щодо удосконалення якості викладання і навчання через проєкти, мережі, системи професійного розвитку; щодо важливості ролі викладання і навчання для якості вищої освіти. Під час другої панельної дискусії експерти представили учасникам презентації з інформаційного менеджменту як складової забезпечення якості вищої освіти та інструментів вимірювання для оцінювання якості.


За підсумками конференції викладачі отримали сертифікати учасників.               Детальна інформація на сайті Еразмус+          Запис заходу на YouTube

Клєба ІХ Міжнародна конференція.pdf
1. Лєдок.pdf
Рикова 22 грудня 2020.pdf

26–28 грудня 2020 року відбувся тренінг «МЕДІАПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ» (в рамках імплементації проєкту Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) - у співпраці з проєктом Jean Monnet Project «European values of diversity an inclusion for sustainable development» (EVDISD).

Формат проведення: on-line.  Мова тренінгу: українська.  Реєстрація обов'язкова за посиланням.

Щиро вітаємо випускників з отриманням дипломів магістра!

Бажаємо нових звершень, впевнено йти до своєї мети та стати успішними фахівцями IT-галузі!

Онлайн-конференція  "Synergy. IT Business & Education"


22 грудня 2020 року Асоціацією "Інформаційні технології України" на підставі Меморандуму проведено онлайн-конференцію "Synergy. IT Business & Education" у рамках співпраці Міністерства освіти і науки України. Мета конференції - створити дієву платформу для діалогу та стратегічного співробітництва між керівниками органів державної влади, вітчизняних і закордонних закладів вищої освіти та провідних IT-компаній.

Викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти  долучилися до конференції в ролі слухачів. Сайт для реєстрації - посилання.

Вітаємо наших магістрантів з успішним захистом!

 7 та 21 грудня 2020р. відбулись захисти магістерських робіт здобувачів заочної та денної форми навчання ОПП Комп’ютерні науки. У поданих наукових дослідженнях доповідачі представили та захистили свої доробки у вирішенні актуальних проблем ІТ-сфери в  сучасних умовах.

Програма Тренінг Булінг.pdf

Тренінг «Що таке булінг? Профілактика булінгу в освітньому середовищі»

17 грудня 2020 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Що таке булінг? Профілактика булінгу в освітньому середовищі» для здобувачів освіти за участі Надточий Марини Владиславівни – практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Учасники тренінгу підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства. Було сформовано уявлення про поняття: “булінг”, “кібербулінг”. Під час тренінгу були надані правила безпечної поведінки в мережі Інтернет та шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій. Була надана інформацію про закони, що захищають жертву.  Марина Владиславівна провела тренінг, який передбачав групову діяльність та розігрування ситуативних ролей. Учасники тренінгу шукали способи допомоги, шляхи запобігання булінгу в закладі освіті, попередження проявів жорстокості серед здобувачів освіти.

 Міжнародний освітній форум «NewEdu 2020: Tech Future in Focus»

10-11 грудня 2020 року відбулась наймасштабніша освітня подія в Україні – The 5th International Forum “NewEdu-2020: Tech Future in Focus”! Форум вперше пройшов у віртуальному форматі!

Мета заходу — створення простору нового мислення серед освітянської спільноти на засадах глобальних викликів суспільства, сучасних принципів осмислення майбутнього і місцевих технологічних трендів.

Протягом двох днів форуму учасники події мали змогу ознайомитися з провідними ідеями й тенденціями в світовій освітній сфері, а також дізнатися від наших закордонних спікерів, як COVID-19 вплинув на освіту в різних країнах світу. На різноманітних івентах відвідувачі мали змогу отримати відповіді на питання щодо впровадження сучасних технологій у навчання та розвитку м’яких навичок; прокачати власні скілзи з тренером від компанії Google та дізнатися про рецепти успішного життя та ефективної роботи від експертів.

Міжнародний форум включав в себе: дискусійні панелі, тематичні круглі столи, нетворкінг, презентації від партнерів, онлайн-виставку компаній-партнерів.

Спікерами заходу стали відомі експерти й діячі освіти з України та з-за кордону – Фінляндії, Данії, Литви, США, Ізраїлю, Естонії, Швейцарії та інші. Учасники The 5th International Forum “NewEdu-2020: Tech Future in Focus” — викладачі закладів освіти різних рівнів, батьки, тренери неформальної освіти з різних міст та областей нашої держави.

“NewEdu” — це унікальна можливість об’єднати зусилля для майбутнього розвитку. Якщо ви працюєте у системі освіти й хочете прокачати свої навички, поспілкуватися з колегами, освоїти новітні міжнародні практики й сучасні технології, долучитися до міжнародних проєктів — реєструйтесь вже зараз!

Детальніше про NewEdu та реєстрацію читайте на сайті newedu.it-kharkov.net

Сертифікат NewEdu 140.pdf
Сертифікат NewEdu 63.pdf
Програма Тренінг Конфлікт.pdf

Тренінг «Конфлікти та шляхи їх вирішення»

10 грудня 2020 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Конфлікти та шляхи їх вирішення» для здобувачів освіти за участі Надточий Марини Владиславівни – практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Під час тренінгу здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із поняттям «конфлікт», «конфліктна ситуація»; розглянути, з яких етапів складається конфлікт; що і як може спровокувати конфліктну ситуацію; проаналізували типи конфліктів та шляхи їх подолання. Здобувачі освіти  активно приймали участь у обговоренні теми, усвідомили власні стилі поведінки в конфліктних ситуаціях та здобули певні навички ефективної поведінки в конфлікті та виходу із нього.

Благодійна акція «Я на відстані, але з тобою»

4, 5 та 6 грудня 2020 р. здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика)  долучились разом з громадською організацією "ЕММАУС" до благодійної акції «Я на відстані, але з тобою» в гіпермаркетах Ашан у Харкові.  Подія спрямована на підтримку продуктами малозабезпечених сімей, самотніх людей похилого віку та людей з інвалідністю. Студенти проявили уважність, чуйність та привітність у якості  волонтерів. Під час акції до обов'язків волонтерів входили: роздача листівок та інформування людей на вході до супермаркету, збір продуктів та видача стікерів на знак вдячності, сортування продуктів по закінченню акції. За свою роботу студенти отримали безцінний досвід, сертифікати та подарунки на згадку, а також змогли розвинути свої soft skills. А головне - студенти мали можливість  подарувати новорічне чудо людям, котрі цього потребують.

Кафедральна науково-практична конференція 

"ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ 

ЗАСОБАМИ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"

03 грудня 2020 р. відбулась Кафедральна науково-практична конференція "Інтенсифікація освітнього процесу засобами сучасних інформаційних технологій", присвячена  100-річчю Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР.

Здобувачі ОПП Середня освіта (Інформатика) та ОПП Комп'ютерні науки виступили з доповідями, у яких представили основні результати своїх наукових досліджень та участі у роботі  гуртків кафедри.

Секція 1. Розробка та впровадження в освітній процес проєктів та електронних додатків.

Секція 2. Методичні аспекти викладання інформатики та комп'ютерних дисциплін у середній та вищій ланках освіти.

Секція 3. Аспекти професійної підготовки майбутніх фахівців.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

Звітна конференція з педагогічної практики здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика)

30 листопада 2020 р. відбулась звітна конференція з педагогічної практики здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика), на  якій вони представили та проаналізували результати практики, що є підґрунтям  системи професійної підготовки майбутніх учителів

На звітній конференції були присутні: здобувачі  ОПП Середня освіта (Інформатика), викладачі кафедри інформатики (Рикова Л.Л., Щербак І.В., Прокопенко А.О.), представники відділу практики та практикуючі вчителі (Журавель М.В., Шевченко О.О.), а також керівники практики ("Позакласна виховна робота (інформатика)", "Пробні уроки з інформатики" у першому семестрі 2020-2021 н.р. відповідно  О.Б.Кисельова, В.М.Русскін, І.В.Щербак). Здобувачі 211ін, 311ін та 411ін груп у період карантину проводили та обговорювали свої виховні заняття та уроки інформатики дистанційно. Однак, це їм не завадило  отримати  досвід навчання інформатики й виховання учнів. Вони розвинули здатність нестандартно та креативно  виконувати професійну діяльність у непередбачуваних ситуаціях.

Заходи до НАЦІОНАЛЬНОГО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ  1932-1933 РОКІВ

27.11.2020 р. проведено заходи до Національного Дня вшанування жертв голодомору 1932-1933 рр. Серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливе місце займає голодомор 1932-1933 років. Унаслідок навмисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів. Традицію запалювати свічки у вікні своїх будинків запропонував історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.  Десятиліттями у нашій країні тривала заборона на пам’ять про жертв геноциду – жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився. У пам’ять про мільйони українців, вшанування загиблих співвітчизників до дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій куратори груп провели зі студентами інформативні та емоційні години спілкування.

20-21 листопада 2020 року  викладачі кафедри та здобувачів вищої освіти долучились до онлайн-заходу  Всеукраїнська практична онлайн конференція і тренінг:  Змішаний та дистанційний формати навчання. Онлайн безпека.

19 листопада 2020 р. відбулась важлива подія, присвячена розвитку Болонського процесу – Конференція міністрів вищої освіти Європейського простору вищої освіти «Embrace the challenge, create new opportunities and cancel differences» (м. Рим, Італія, онлайн).  Детально на сайті - посилання

Під час конференції було обговорено стан впровадження положень Болонського процесу 48 країн світу. Планується прийняття Римського комюніке, яке визначить індикатори та вектори роботи всього Європейського простору вищої освіти (ЄПВО) на наступні десять років. Міністерська конференція EHEA в Римі-2020 стала можливістю зміцнити співпрацю між країнами задля кращого майбутнього у галузі вищої освіти, збільшити кількість країн, які беруть участь у EHEA з вступом Сан-Марино в цей процес, і задуматися про наступне десятиліття ЄПВО. Під час Конференції міністри ЄПВО прийняли Римське комюніке міністрів - фундаментальний документ, який вказує на наступні десять років роботи всього Європейського простору вищої освіти, і який наголошує на необхідності вдосконалення реалізації основних цінностей, особливо демократії, оскільки принципи вищої освіти передають поняття миру та свободи!

Переклад українською мовою Проєкту Римського комюніке – за посиланням тут.

Онлайн-семінар «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація»

18 та 24 листопада 2020 року викладачі кафедри інформатики  та  здобувачі закладів вищої освіти брали участь онлайн-семінарі «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація», який був організований Національним Еразмус+ офісом в Україні (Проєкт ЄС),  Національною командою експертів з реформування вищої освіти,  Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Херсонською державною морською академією.  

У ході семінару відбулось обговорення основних аспектів розвитку освітніх програм та їх акредитації, узагальнення підходів до внутрішнього забезпечення якості вищої освіти відповідно до ESG; алгоритму розроблення, перегляду та удосконалення освітніх програм на основі Національної рамки кваліфікацій, стандартів вищої освіти, міжнародних стандартів; побудови та розвитку силабусу; процедури підготовки до акредитації освітніх програм і методики проведення акредитації.

Детальна інформація на сайті - посилання

Programme_QA_Accreditation_18Nov2020 (1).pdf
Програма Тренінг Softskills.pdf

Тренінг «Softskills. Гнучкі навички взаємодії з людьми»

17 листопада 2020 року на платформі Zoom відбувся тренінг «Softskills. Гнучкі навички взаємодії з людьми» для здобувачів вищої освіти за участі Сергєєвої Ірини Сергіївни – кандидата філологічних наук, доцента, фасилітатора ICDP, партнера та спікера проекту «Школа ефективних батьків з видавництвом Віват» та Надточий Марини Владиславівни – практичного психолога Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія». 

Під час тренінгу здобувачі освіти ознайомилися з поняттям "soft skills” (“м'які або гнучкі навички”) та “hard-skills” (“тверді навички”) і визначили різницю між ними. По завершенню учасники пройшли тест на визначення рівня сформованості загальних творчих здібностей.

Здобувачі освіти отримали багато корисної інформації для того, щоб підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці, знайти шляхи подолання внутрішніх бар'єрів і перешкод та зайняти активну життєву позицію для того, щоб досягти успіху у професійній сфері.

Інтегрований курс онлайн-лекцій "Інклюзивна освіта"

із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна"

10.10.2020 - 14.11.2020

 У рамках святкування Днів програми ЄС Еразмус+ 2020, спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії було організовано інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО та реабілітаційних установ Італії.

Під час вебінарів було впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії. Зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами.

📍 Курс розраховано на 1 кредит ECTS (15 год. аудиторних занять у форматі вебінарів та 15 год. самоосвіти).

Після успішного завершення курсу слухачі отримали сертифікат.и.

ТЕМИ ЛЕКЦІЙ

10.10 Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю (лектор Beatrice Brugnoli)

24.10 Передові практики, пов'язані з соціальним підходом при роботі з дітьми з інвалідністю (лектор Francesco Reposati)

31.10 Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю: практичний аспект (лектор Beatrice Brugnoli)

07.11 Особливості функціонування біопсихосоціальної моделі при роботі з дітьми з інвалідністю: практичний аспект (лектор Beatrice Brugnoli)

14.11 Особливості програм втручання при роботі з дітьми з інвалідністю (лектор Alessandro Padovani)

📌 Усю додаткову інформацію та посилання на онлайн-ресурс доступу до курсу буде надано слухачам додатково.

Мова лекцій: італійська, із синхронним перекладом на українську    Технічне забезпечення: платформа Zoom

ЗАПРОШЕНІ ЛЕКТОРИ

Mrs. Beatrice Brugnoli

Професор педагогічного факультету Університету Верони, Католицького університету Святого Серця Мілана, викладач курсів 'Autism Master' і 'ADHD Master' та спеціалізованого курсу TFA для викладачів.

Член Італійського товариства дитячої нейропсихіатрії, член ISAAC ITALY, Функціонального підрозділу з комплексних комунікативних потреб Don Calabria Multifunctional Center, the Chapter Veneto of ISAAC Italy.

Засновник і діючий президент Cultural Association Adem - Emerging Adolescences - Giving Voice to youth discomfort. Асоціація опікується питаннями підготовки вчителів та вихователів у галузі інклюзії та підготовки/нагляду за начальним середовищем для осіб з особливими освітніми потребами.

Mrs. Beatrice Brugnoli з 1997 року працює в Багатофункціональному центрі Дон Калабрія (Don Calabria Multifunctional Center) на посаді керівника сектору розвитку, займаючись проблемами інклюзії та, зокрема, альтернативним допоміжним спілкуванням. Із 2018 року вона є керівником відділу охорони здоров’я зовнішнього відділення реабілітації (Rehabilitation External Unit).

Mr. Francesco Reposati

Викладач психопатології розвитку факультету педагогічних наук університету Roma Tre University; психолог, психотерапевт, координатор відділу психічного здоров’я та інклюзії; член ради директорів Don Calabria Institute in Rome.

Член ради директорів ALAEF (Асоціація логотерапії та екзистенціального аналізу Frankliana Association of Logotherapy and Existential Analysis.

Член Ради директорів FENASCOP Lazio (Національна федерація психосоціально-терапевтичних структур National Federation of Community Psychosocio-therapeutic Structures.

Mr. Alessandro Padovani

Директор Європейського соціального тренінгового центру Don Calabria Institute, психолог, Член наукового комітету Інституту психічного здоров'я, права та політики Університету Саймона Фрейзера (Simon Fraser University), Ванкувер, Канада, Член Європейської ради з питань ювенальної юстиції, Брюссель, Бельгія.

Mr. Alessandro Padovani з 1994 працював директором Європейської соціальної та навчальної зони Інституту Дон Калабрія, який безпосередньо відповідає за управління та функціонування соціальних служб для захисту дітей та підлітків в Італії, Румунії, Португалії; з 1996 по 2004 рік був Почесним суддею Венеціанського суду з питань неповнолітніх (Venice Juvenile Court); із 2005 по 2010 рік - Почесний суддя Секції з питань неповнолітніх Апеляційного суду Венеції (Juvenile Section of the Venice Court of Appeal).

13 листопада  2020 р. старший викладач, к.п.н.,  Рикова Л.Л. провела відкрите онлайн-заняття з дисципліни "Вступ до спеціальності" в групі 111ін. Тема заняття - "Інструменти змішаного навчання. Особливості їх застосування в період карантину". Заняття пройшло на онлайн-платформі ZOOM. Під час заняття було використано хмарні сервіси LearningApps, Google-таблиці, Google класс, Flippity. Заняття проведене на високому методичному рівні. Студенти побачили, які різноманітні форми роботи можна застосовувати дистанційно. Високий темп заняття забезпечив зацікавленість та активність студентів. Заняття завершилось проведенням командної інтелектуальної гри "Найрозумніший". 

З 30 жовтня по 22 листопада 2020 у Центрі сучасного мистецтва М17  відбудеться онлайн-виставка «Data CTRL Centre». Ви зможете переглянути її онлайн англійською, українською та російською мовами. 

Основна мета виставки – відновити контроль над своїми даними. Важливо спонукати відвідувачів взяти відповідальність за свої особисті дані в інтернеті. За допомогою виставки ми хотіли би показати, чому так важливо в сучасних умовах розвивати критичне мислення та медіаграмотність.  Виставка міститиме твори українських і світових митців, які працюють із технологіями штучного інтелекту, доповненої реальності, розпізнавання обличчя та інших цифрових інструментів.  

Переглянути виставку  - посилання   

Pushing the boundaries with Technology  

19 листопада 2020 р. під час прямого телевізійного ефіру FREE Women Rock-IT  здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) мали можливість познайомитись з переможницею глобального вирішення проблем Cisco Еммастелою Гакуо та засновницею та генеральним директором модної електротехніки Лізою Ленгом, які перетворили своє захоплення технологіями на винагороду та успішну кар’єру.  Здобувач освіти дізнались про переваги технологічної кар’єри,  про те, як шукачі роботи можуть перейти на більш повноцінну кар’єру, доторкнулись до успішних прикладів для наслідування.

Certificate_3c3976c8726644ae9e2be70235c30326.pdf
Certificate_cf30ffd23bf843348523eeadd8d7ed45.pdf

Методичний семінар-зустріч з професіоналами-практиками "Родзинки педагогічного досвіду"

12 листопада  2020 р. здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) мали змогу відвідати онлайн-семінар-зустріч з професіоналами-практиками "Родзинки педагогічного досвіду". Були запрошені вчителі інформатики з різних шкіл м. Харкова:  

Браславська Олена – вчитель інформатики вищої категорії, учитель-методист, переможець районного і міського етапів конкурсу «Учитель року» (Харківська приватна школа «Вересень»); 

Мартиненко Маргарита – вчитель інформатики вищої категорії (КЗ «Харківська санаторна школа №1» ХОР для дітей, хворих на сахарний діабет).

Браславська Олена виступила з доповіддю "Робота вчителя інформатики в усьому її різноманітті", у якій розкрила  аспекти організації групової роботи учнів на уроках на позаурочний час. Мартиненко Маргарита  поділилась особливостями викладання інформатики в умовах навчального закладу санаторного типу, що  є дуже актиуальним в умовах інклюзивної освіти.

Спікерки заходу натхненно поділились своїм досвідом, особливостями роботи в умовах пандемії, згадали студентські роки навчання в Академії.

11.11.2020р. МАЙСТЕР-КЛАС Ірини Проненко "Як молодому спеціалісту отримати першу роботу?"

11 листопада 2020 о 15:00 на платформі zoom відбувся онлайн-захід Майстер-клас Ірини Проненко, магістра психології, фахівця з управління персоналом, тренера центру управлінського консалтингу "Софія", координатора школи "HR-Generalist + IT-recruiting" на тему: "Як молодому спеціалісту отримати першу роботу?". 

Координатори заходу - викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, к.п.н. Пилипенко Наталія Володимирівна та доцент кафедри інформатики, к.п.н. Олеся Кисельова.  

Були запрошені до участі здобувачі факультету срціально-педагогічних наук та іноземної філології, зокрема здобувачі вищої освіти за ОПП Середня освіта (Інформатика) та ОПП Комп'ютерні науки.

Майстер-клас пройшов в інтерактивній формі.  У процесі майстер класу було розкрито основні аспекти функціонування механізмів професійного іміджування, з опорою на ідеї само презентації: утворення власного образу, управління справленим враженням, само презентації здобутих результатів. Майбутні фахівці проаналізували зміст та значення «особистого» та «професійного» капіталу для молодого спеціаліста.

Програма майстер-класу:

1.  Ефективне резюме (аналіз особистісного та професійного «капіталу»).

2.   Де взяти досвід, якого немає.

3.   Класичні та сучасні канали пошуку роботи

4.   Як на співбесіді не отримати відповідей:

– «У Вас недостатньо досвіду»,

– «Не вистачає кваліфікації».

– «Ви ще занадто молоді».

Науково-педагогічні працівники, співпрацівники та здобувачі вищої освіти висловлюють щиру подяку Ірині Олександрівні Проненко за співробітництво та сприяння у формуванні понять щодо працевлаштування майбутніх фахівців

АКАДЕМІЇ 100 РОКІВ!

Комунальному закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради – одному із найстаріших педагогічних закладів вищої освіти України, у 2020 році виповнилося 100 років. За цей час навчальний заклад виріс з 3-річних педагогічних курсів імені Григорія Савича Сковороди до сучасного потужного освітнього центру Слобожанщини який готує висококваліфікованих, конкурентоспроможних професіоналів освітянської ниви.

100річчя ХГПА заходи кафінф.pdf

10.11.2020 р. Онлайн-дайджест   "Історії успіху в професії"
до святкування 100-річчя ХГПА

Коли: 10.11. 2020  о 17:00      Деконференція  Zoom https://us04web.zoom.us/j/77256771428...      Ідентифікатор конференції: 772 5677 1428    Код доступа: W8DwnW 

10 листопада 2020 р. о 17:00 на платформі Zoom відбувся Онлайн-дайджест «Історії успіху в професії», присвячений 100-річчю Академії. До участі було запрошено професорсько-викладацький склад кафедри інформатики і кафедри математики та фізики, стейкхолдери, випускники минулих років та здобувачі вищої освіти з ОПП Середня освіта (Інформатика) та ОПП Комп’ютерні науки.

Учасники заходу здійснили віртуальну подорож Музеєм історії та сьогодення академії, переглянули презентацію «Історичний шлях Академії». Хміль А. та Баркова Ю., магістранти першого курсу ОПП Комп’ютерні науки, продемонстрували результат їх проектної роботи – відеоролик зі стрічкою часу «Історія кафедри інформатики».

Викладачі та випускники минулих років привітали професорсько-викладацький колектив академії, побажали здоров’я і миру, натхнення, професійних перемог та творчих досягнень, подальших успіхів на освітній ниві, професійного процвітання і талановитих студентів, які у майбутньому стають професіоналами своєї справи.

На теплу онлайн-зустріч «Історії успіху в професії» завітали:

Золочевська Марина – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформатики (2019-2020 рр.), стаж роботи в КЗ «ХГПА» ХОР понад 25 років, нині на заслуженому відпочинку;

Глущенко (Тищенко) Ольга – вчитель початкових класів Люботинського НВК №2, випускниця Харківського педагогічного коледжу 1991 року;

Лисенко Людмила – вчитель російської мови Харківської ЗОШ №82, випускниця Харківського педагогічного коледжу 1996 року;

Бган Тетяна – старший викладач кафедри математики та фізики КЗ «ХГПА» ХОР, випускниця Харківського педагогічного коледжу 2000 року;

Костенко (Кривуля) Тетяна – вчитель інформатики Харківської ЗОШ №53, випускниця Харківського гуманітарно-педагогічного інституту 2010 року;

Шлапаченко Валентина – вчитель інформатики Харківської ЗОШ №143, випускниця Харківського гуманітарно-педагогічного інституту 2010 року; 

Мартиненко Маргарита – вчитель інформатики КЗ «Харківська санаторна школа №1» ХОР, випускниця Харківського гуманітарно-педагогічного інституту 2010 року;

Пащенко Людмила – вчитель інформатики Крисинського НВК Богодухівського району, випускниця Харківського гуманітарно-педагогічного інституту 2010 року;

Сало Ольга – вчитель інформатики Харківської ЗОШ №23, випускниця Харківського гуманітарно-педагогічного інституту 2010 року;

Щербак (Гирка) Ірина – кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики КЗ «ХГПА» ХОР, випускниця Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2014 року;

Прокопенко (Кравченя) Альона – кандидат педагогічних наук, викладач кафедри інформатики КЗ «ХГПА» ХОР, випускниця Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2014 року;

Гвоздь (Шевченко) Олена – вчитель інформатики та математики КЗ «Харківська спеціальна школа ім. В.Г. Короленка» ХОР, випускниця (бакалаврат (2015 р.), магістратура (2017 р.);;

Мусаєв Рустам – арт-директор Art Lemon, випускник Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2015 року;

Красний Дмитро – фрілансер в ІТ, випускник Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2015 року;

Фоменко Вячеслав – інженер ТЗН КЗ «ХГПА» ХОР, випускник магістратури Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2017 року;

Брілліантов Антон – SEO спеціаліст у PR agency Face, випускник Харківської гуманітарно-педагогічної академії (бакалаврат (2018 р.), магістратура «Комп’ютерні науки» (2019 р.);

Фінько Олена – інженер кафедри інформатики КЗ «ХГПА» ХОР, випускниця Харківської гуманітарно-педагогічної академії (бакалаврат (2018 р.), магістратура «Комп’ютерні науки» (2019 р.);

Глущенко Людмила – лаборант кафедри математики та фізики КЗ «ХГПА» ХОР, випускниця Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2019 року, майбутній магістр комп’ютерних наук (2020 р.);

Приткова Катерина – лаборант КЗ «ХГПА» ХОР, випускниця Харківської гуманітарно-педагогічної академії 2020 року.

Присутні випускники минулих років поринули у приємні спогади про роки навчання в Академії. Вони від усього серця подякували за високоякісну підготовку фахівців та розвиток в них практичних навичок для початку їх успішної кар’єри.

Дякуємо за  добрі слова привітань кожному, хто долучився до участі у заході!

Автор фото – пресслужба МОН України 

Онлайн-курс «Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії»

У період  з 12 до 22 листопада 2020 року викладачі кафедри інформатики  (Кисельова О.Б., Клєба А.І., Четаєва Л.П.) пройшли  навчання для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти за курсом «Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії». Навчання організовано Google Україна за активної підтримки МОН України. 

«Надання нашим вчителям можливостей опанувати навички з організації дистанційного навчання з використанням сучасних цифрових інструментів є сьогодні одним із наших ключових пріоритетів. І ми дуже вдячні представникам IT-спільноти за активну співпрацю у цьому напрямі», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Артур Селецький.

 "Що? Де? Коли?"

ВІТАЄМО із ПЕРЕМОГОЮ  в академічному турнірі "Що? Де? Коли?", що відбувся  7 листопада 2020 р., команду факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології "Без коментарів" та її активних учасників Прокопенко А.О. (к.п.н, викладачку кафедри) та  Хміль А. (здобувачку вищої освіти ОПП Комп'ютерні науки) .

Бажаємо успіхів та не зупинятися на досягнутому!!!

Вебінар «Формування толерантності здобувачів освіти як умова створення безпечного освітнього середовища» 

5 листопада 2020 року на платформі Zoom був проведений вебінар «Формування толерантності здобувачів освіти як умова створення безпечного освітнього середовища» для здобувачів вищої освіти за участі Рассказової Ольги Ігорівни – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціальної роботи та Тарасенко Неллі Вікторівни – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної роботи. 

Під час роботи вебінару були розглянуті такі питання: процес формування та функції толерантності, права, свободи та обов’язки людини та громадянина, засади запобігання та протидії дискримінації в Україні, критерії дискримінації в освітньому контенті. 

Програма Толерантність.pdf

Залучення до аудиторних занять професоналів-практиків

2 листопада 2020 р. на аудиторне заняття  з освітнього компоненту "Шкільний курс інформатики та методика його навчання" завітала Морквян Ірина В’ячеславівна – кандидат пед. наук, учитель вищої категорії, учитель-методист, учитель інформатики, яка зараз працює у Комунальному закладі «Харківський університетський ліцей" Харківської міської ради Харківської області.

Тема практичного заняття : "Позааудиторна робота з інформатики", мета якого полягала у тому, щоб здобувачі вищої освіти 211ін групи змогли отримати уявлення про позакласну роботу з інформатики, її призначення та функції; ознайомитися з різними формами проведення позакласної роботи з інформатики. Основні питання, що були розглянуті:

1.  Визначення позакласної роботи з навчальної дисципліни, її цілі та місце в системі навчально-виховного процесу та відмінності від навчальної роботи в аудиторії.

2.   Вимоги до організації позакласної роботи в школі.

3.   Форми проведення позакласної роботи з інформатики зі школярами: гуртки з інформатики; факультативні курси з інформатики;  тематичні вечори;  предметні тижні;  турніри, творчі ігри тощо;  олімпіади.

Морквян Ірина В’ячеславівна  поділилась досвідом участі та проведенні позакласної роботи в ліцеї: олімпіади, конкурси, фестивалі, МАН, Каразінський колоквіум. 

Здобувачі ж напередодні виконавши самостійну роботу  у складі малих груп, представили позакласний захід з інформатики за індивідуальним завданням.  Оцінювання і обговорення представлених позакласних заходів проводилось за розробленими критеріями.  Морквян Ірина Вячеславівна висловила свою високу оцінку запропонованим заходам та надала  корисні зауваження і побажання. 

Всесвітній економічний форум (WEF) опублікував звіт «Майбутнє робочих місць 2020», в якому виділив навички, які важливо розвивати вже сьогодні, аби не залишитися без роботи у найближчому майбутньому. До Вашої уваги добірка безкоштовних онлайн-курсів, які допоможуть вам досягти успіху на ринку праці 2025.   Зберігайте, аби не загубити!

Аналітичне мислення та інновації

Курс «Модель мислення» Платформа: Coursera    Зареєструватися: https://cutt.ly/ZgWAlne

Цей курс розкриває різні моделі мислення — ті, які показують, чому деякі країни багаті, а деякі бідні, та ті, які допомагають зрозуміти стратегічні рішення фірм та політиків. Моделі, які ви знайдете в цьому курсі, створюють основу для майбутніх класів соціальних наук — економіки, політології, бізнесу чи соціології.

Критичне мислення

Курс «Наука повсякденного мислення»    Платформа: Prometheus    Зареєструватися: https://cutt.ly/agWA2tG

⠀На курсі ви отримаєте інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно й аналітично, цінувати факти більше за власний досвід.

Переговори та переконання

«Вступ до переговорів: стратегічний посібник для того, щоб стати принциповим та переконливим» — курс Єльського університету, одного з кращих вишів світу.

Платформа: Coursera Зареєструватися: https://cutt.ly/CgWA91U

На цьому курсі у вас буде кілька можливостей для переговорів з іншими студентами, використовуючи тематичні дослідження, засновані на реальних ситуаціях у бізнесі та в житті. Ви можете отримати відгук про свою ефективність та порівняти те, що ви зробили, з тим, що зробили інші учасники.

 Креативність

Курс «Креативне мислення: прийоми та засоби успіху» Платформа: Coursera Зареєструватися: https://cutt.ly/4fTOSjh 

⠀Цей курс познайомить вас із різними формами поведінки та прийомами, які збільшать вашу вроджену креативність.

Командна робота та лідерство

Курс «Особисте та командне керівництво» Платформа: Coursera Зареєструватися: https://cutt.ly/xfTLYgV

⠀На цьому курсі ви навчитесь основних навичок лідерства, зокрема, як надихати та мотивувати людей, керувати талантами, впливати без авторитету та працювати у команді.

Вміння розв'язувати проблеми

Курс «Комплексне розв'язання проблем» ⠀Платформа: Coursera Зареєструватися: https://ru.coursera.org/speciali.../solving-complex-problems

Ця спеціалізація використовує основи Великої історії, яка синтезує знання між науковими та гуманітарними науками та забезпечує потужний фундамент для нового мислення та досліджень. Курс навчить вас революційно новим навичкам розв'язання проблем.

Емоційний інтелект

Курс «Лідерство та емоційний інтелект» Платформа: Coursera Зареєструватися: https://cutt.ly/9fTOGob

На цьому курсі ви вивчите різні компоненти емоційного інтелекту. Наприклад, як ефективно працювати в командах, будувати відносини співпраці з ключовими зацікавленими сторонами, здійснювати ефективний вплив.⠀

Курс «Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх» Платформа: Prometheus  Зареєструватися: https://cutt.ly/AgDbA5A

Курс спрямовано на підвищення обізнаності про необхідність толерантності, взаємоповаги у суспільстві та загальнонаціонального інклюзивного діалогу в Україні. Якщо ви хочете дізнатися більше про толерантність, ознайомитися з факторами, що впливають на формування нетолерантності та інструментами для попередження нетерпимості, скоріше реєструйтеся!Курс розпочнеться незабаром!  

Програмування

Курс «Основи програмування CS50 2019»  Платформа: Prometheus Зареєструватися: https://cutt.ly/NgWV8Yj

Легендарний CS50 Гарвардського університету називають найкращим базовим курсом програмування у світі. І точно найцікавіший! Ви матимете доступ до перекладених українською відеолекцій, конспектів, завдань, додаткових відеоматеріалів та семінарів від провідних фахівців Гарварду.

Менеджмент стресу та емоцій

Курс «Психологія стресу та способи боротьби з ним» Платформа: Prometheus Зареєструватися: https://cutt.ly/ygWSvEn

⠀У цьому курсі ви дізнаєтеся, як людині підтримувати життєву рівновагу та організовувати власну стабільність на рівні думок та почуттів.

СТВОРИ КРУТИЙ ПРОЄКТ З МЕДІА­ГРАМОТНОСТІ! 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та INSCIENCE запускають онлайн-змагання ІНФОТОН, під час якого молоді люди 13-25 років зможуть створити власні проєкти з медіаграмотності на різні теми та в різних форматах. 

Подія відбудеться у форматі хакатону: за 48 годин команди молоді з допомогою менторів створять власні проєкти у сфері медіаграмотності.  

Медіаграмотність – це вміння розуміти, аналізувати та критично дивитися на інформацію, яку ми споживаємо та поширюємо. Ця суперсила може допомогти протистояти інфодемії в часи COVID-19, коли навколо багато ненадійної інформації та фейкових новин, що стрімко поширюються.

Приклади форматів проєктів:  мобільні додатки; онлайн-ігри, тести та вікторини;  чат-боти;  креативні кампанії та соціальна реклама;  короткі відеоролики, анімація та вебсеріали; медіа та блоги для Instagram, Youtube, TikTok та ін.; інфографіка;  репортажі та спецпроєкти з місцевимма регіональними ЗМІ.

Докладна інформація на сайті проєкту.  Про свою зацікавленість повідомте викладачам кафедри інформатики).

Інфотон відбудеться 68 листопада, подати заявку можна за цим посиланням до 4 листопада 11:00

Освітній тренінг "Як сприяти мирному вирішенню конфліктів в освітньому просторі?"

28 жовтня 2020 р. було проведено освітній тренінг щодо врегулювання конфліктів у колективі з метою ознайомлення здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика)  з стратегіями поведінки в конфліктних ситуаціях, алгоритмами вирішення конфліктів, чинниками провокування конфліктів та прийомами їх запобіганню. Практичний психолог академії Марина Надточий надала низку рекомендацій щодо встановлення ефективної комунікації під час виробничих відносин. Здобувачі вищої освіти під час тренінгу формували уміння виявляти та вирішувати проблеми, оволодівали навичками застосовувати набуті знання у практичних ситуаціях.

27 жовтня 2020 року викладачі та здобувачі вищої освіти долучились до Онлайн-толоки EdCamp Ukraine #5    «Гідність. Мир. Освіта»

яка включала вебінар «Як провести Всесвітній День Гідності у своєму закладі освіти» та три дискусії за діалогом з Далай-ламою XIV – «Мир у світі людей» (27.10), «Освіта для миру» (30.10) та «Пандемія і її вплив на людство» (30.10)!  від команди EdCamp Ukraine. Учасники потрапили на цілу «підзарядну станцію» та отримали  «валізку інструментів»!   Було дуже насичено та цікаво!

Плей-лист за етером з Далай-ламою XІV http://bit.ly/recdiscussionsdalailama2020 містить: 

- 10 найважливіших відеоцитат діалогу з Далай-ламою XIV,   - відеозапис дискусії «Мир у світі людей» з Тарасом Тополею,   - відеозапис дискусії «Освіта для миру» з Лілією Гриневич,  - відеозапис дискусії «Пандемія і її вплив на людство» з Наталією Мосейчук.

Онлайн-воркшоп  «Сучасна JS розробка» від CHI Software

29.10.2020  о 19:00 Open IT разом з командою CHI Software провели онлайн-воркшоп на тему: «Сучасна JS розробка», до якого долучили викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти.  Спікери пройшлись по всьому циклу розробки IT проекту, допомогли  вникнути в технології, а також відповіли на найбільш поширені питання.  Реєстрація на вебінар.  

🤟🏽Спеціалісти CHI Software мають великий досвід створення проектів у широкому спектрі індустрій: Fintech, Insurtech, SmartSolutions, E-learning, Cyber ​​Security, Information Security, Automotive, Healthcare, E-Commerce, Travel & Booking. 

27 жовтня 2020 року викладачі кафедри інформатики взяли участь в онлайн-заході - відкритій дискусії «Шляхи розвитку досліджень та інновацій в Україні» за підтримки Ініціативи «Програми та інструменти підтримки розвитку інноваційної сфери України», яка виконується в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП)», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Форумом громадянського суспільства Східного партнерства та Європейською Комісією. 

Програма Відкритої дискусії «Шляхи розвитку досліджень та інновацій в Україні».

20 жовтня 2020 р. о 14.50 на платформі ZOOM відбулось розширене засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, на якому були присутні викладачі кафедри інформатики (Кисельова О.Б., Прокопенко А.О.).   Було розглянуто наступні питання:

1. Перебіг інтегрованого курсу онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців Istituto Don Calabria, Italia.  Доповідач: Юліана Дьоміна.

2. Святкування Міжнародного Дня Erasmus+ 2020.  Доповідачі: Юліана Дьоміна, Тетяна Дорош,Ольга Цехмістро, Олена Школа, Олеся Кисельова.

3. Реалізація права здобувачів освіти академії на внутрішню академічну мобільність у 2020-2021 н.р. Доповідачі: Юліана Дьоміна, Вероніка Одарченко, Олеся Кисельова.

16 жовтня 2020 року  суб'єкти освітнього процесу академії прийняли участь у міжнародному заході Erasmus Days 2020 разом із іншими ЗВО Харкова та області та організували заходи, присвячені Програмі ЄС Еразмус+ й додали свої івенти на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays! 

Студенти ОПП Комп'ютерні науки та ОПП Середня освіта (Інформатика) під керівництвом викладачів Кисельової О.Б. та Брославської Г.М. здійснили дослідження щодо країн, що входять до Еразмус+ та розробили електронний інтерактивний довідник "Країни-члени Еразмус+ : цікаво знати", у якому презентовано цікаву інформацію,  зокрема доступні для академічної мобільності ЗВО. Захід проведено як презентація результату проєктної роботи "Країни-члени Еразмус+ : цікаво знати" студентів на базі КЗ "ХГПА" ХОР в онлайн-форматі.  

Спільна міжвузівська онлайн-лекція з освітнього компонента "Програмування"

15 жовтня 2020 р. з метою реалізації права здобувачів на академічну мобільність відбулась перша онлайн-лекція "Види підпрограм. Структура функції та процедури" з освітнього компонента "Програмування" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет" та  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.  Лекторами виступили Величко В.Є., к. фіз-мат. наук, доктор пед.. наук, доцент, в.о. зав. каф.  методики навчання математики та методики навчання інформатики  Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет", а з  боку академії - Нікольський С.Б., к.тех.наук, доцент, доцент кафедри інформатики. Координатор Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, Кисельова О.Б.,  розпочала зустріч із актуальності проведення подібних  занять, які сприятимуть підвищенню якості освітніх послуг, а також поглибленню інтеграційних зв’язків між партнерськими закладами. 

З 15 по 17 жовтня 2020 р.  відбулася ICon-MaSTEd 2020: XII International Conference on Mathematics, Science and Technology Education, у якій брали участь викладачі академії Отрошко Т. В., Щербак І.В., Бабакіна О.О. з доповіддю на тему: USING INTERACTIVE SCRIBE-PRESENTATIONS WHEN TEACHING UKRAINIAN. Ця конференція охоплює дослідження в області математики, природничо-наукового і технологічного освіти, а також навчання з використанням технологій, включаючи змішане, електронне, мобільне навчання та оцінювання на основі ІКТ.

Увага!  Шановні викладачі та здобувачі вищої освіти

з 15 жовтня по 15 листопада 2020 р. навчаємося дистанційно!

Навчання відбуватиметься із застосуванням ZOOM, Google-MEET. Завдання, матеріали лекцій будуть розташовуватися викладачами в Google-класах по дисциплінах, а також на платформі Moodle. 

Слідкуйте за новинами на сайті кафедри та подбайте про своє здоров'я та ваших близьких!

SMART SCHOOL FORUM-2020

12-13 жовтня 2020 р. викладачі кафедри інформатики взяли участь в онлайн-заході SMART SCHOOL FORUM "Впровадження змін та використання інформаційно-комунікативних і цифрових технологій в освітньому процесі", який  проводить Фонд Об’єднання за підтримки Посольства Чеської Республіки в Україні, у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та Всеукраїнського молодіжного центру. Перший день Форуму був присвячений онлайн освіті до, під час та після карантину, а також інформації про платформи, завдання яких – зробити фінансування потреб закладів освіти прозорим, а звітність простою та доступною 24/7.  Другий день Форуму присвячений електронним журналам, щоденникам, AR, VR технологіям та інтерактивним рішенням в освітньому процесі. 

На Форумі учасники дізнались про:

ДНІ КАР’ЄРИ ЄС 2020:  нові можливості для здобувачів вищої освіти

12-13 жовтня 2020 р. у Харкові пройшли «Дні кар’єри ЄС», спрямовані на ознайомлення молоді зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями для молоді в європейському просторі. У рамках проєкту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО «Молодіжна Альтернатива».

Викладачі кафедри інформатики та здобувачі освіти за ОПП Середня освіта (Інформатика) та ОПП Комп'ютерні науки долучились дистанційно до серії  Днів кар’єри ЄС України.  

Відбулася панельна дискусія «Професійний розвиток та європейська інтеграція», професійні тренінги та ярмарок вакансій.  Під час заходу гості дізналися про сучасні тенденції на ринку праці; вплив європейської інтеграції на очікування роботодавців і те, як український бізнес розвиває ці напрями і які вимоги висуває до молодих фахівців; пріоритети політики Європейського Союзу (EU GreenDeal, Industry 4.0 тощо) та тренди, які вони створюють; учасники мереж ЄС поділилися успішними історіями, як вони використовують широкі можливості, отримуючи освіту в Європі та розвиваючи власний бізнес за підтримки ЄС. Слухачі взяли участь у тренінгах зі складання резюме, публічної презентації та інших soft skills, поспілкуватися з працівниками та HR фахівцями провідних українських та європейських компаній, дізнатися про можливості навчання за кордоном. 

Переглянути онлайн-захід можливо за цим посиланням на youtube .

Mini-EdCamp Kozjatyn «Формування компетентного громадянина в сучасних умовах».  

10.10.2020р. Рикова Л.Л., к.п.н., старший викладач кафедри інформатики,  долучилась про афілійованого mini-EdCamp Kozjatyn «Формування компетентного громадянина в сучасних умовах».  У своїй доповіді «Використання мобільних засобів навчання в Новій Українській школі» спікерка представила власний досвід на вчительській сесії веблокації "Гідність".

Онлайн зустріч з представниками організації   StrikePlagiarism.com International в Україні

8 жовтня 2020 р. викладачі кафедри інформатики (Хміль Н.А., Кисельова О.Б.) долучились до вебінару. проведеного Організацією StrikePlagiarism.com International в Україні  спільно з НАЗЯВО. Зустріч провели: директор StrikePlagiarism.com International в Україні Али Тахмазов (Ali Tahmazov) та директор по бізнес розвитку Plagiat.pl в Україні Maksym Maevsky.

Під час вебінару були обговорені такі питання: 🔹Ефективність процедури перевірки на плагіат;   🔹Як звіт подібності допомагає знайти плагіат;🔹Як визначити які типи робіт перевіряє університет, кількість по кожному типу;  🔹Статистика успішності університету;   🔹Безкоштовні антіплагіатні системи — млини дисертацій, їх аналіз.

CERTIFICATE UA 20.10-359.pdf
CERTIFICATE UA 20.10-525.pdf

“Open and Distance Education: New challenges and Perspectives”

Open and Distance Education: New challenges and Perspectives, co-organised by the Ellininogermaniki Agogi and European Distance and E-Learning Network – EDEN will take place on 6-8 November 2020. Taking into account the special conditions under Covid19 the conference will completely be available through virtual facilities (e.g. zoom and youtube) while participants will be additionally able to join at the virtual conference hall of Ellinogermaniki Agogi in Second Life. 

The Open Classroom strand within EDEN was launched in 1995, with the focus on distance education and new technologies in school level education and training, mapping and exchange of information about initiatives, and the transfer of ideas from the more traditional areas of ODL to the school sector. The success of the first conference, entitled “The Open Classroom”, and the continuing interest of the international ODL professional community was the catalyst to develop this movement further within EDEN.

Register                               Call for Papers

Submission for abstracts: 18 October 2020 Notification of Authors: 19 October 2020 Conference Dates: 6-8 November 2020

Після розповсюдження пандемії COVID-19 цієї весни, ми зіткнулися з фізичним блокуванням, а також освітою, яка повинна була повністю переходити в Інтернет. Коли пандемія вперше вдарила, EDEN негайно відповів #onlinetogether Education під час пандемічної ініціативи, зібравши EDEN та світову освітянську спільноту, щоб поділитися, обговорити та взаємодіяти один з одним, створивши міцний союз у підтримку викладачів у всьому світі, які займаються онлайн-навчанням. EDEN зараз рухається вперед із подальшою осінньою ініціативою вебінарів "Освіта в часі нової нормальної ситуації". Крім того, EDEN приєднався до Глобальної освітньої коаліції ЮНЕСКО допомогти полегшити можливості інклюзивного навчання для дітей та молоді у цей складний період.

Серія веб-семінарів EDEN: Education in time of a new normal  No5

12 жовтня 2020 року, 17:00 зареєстровані представники кафедри та здобувачі освіти мали змогу зустрітись з таким провідними фахівцями, як-от:  Алан Тейт, Інес Гіл Яурену, Антоніо Тейшейру, Хосеп М. Дуарт, Ульріх Бернат та Сандра Кучіна Софтіч, які обговорювали тему:  " Чому дослідження є важливими для вдосконалення людського досвіду навчання за допомогою технологій: з  програм EDEN Research Workshop".

З 10 жовтня 2020 р. у рамках святкування Днів програми ЄС Еразмус+ 2020, спільно з партнерською організацією БО "БФ "Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia, для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти академії розпочався  інтегрований курс онлайн-лекцій «Інклюзивна освіта» із залученням іноземних фахівців провідних ЗВО.

Під час вебінарів впроваджено підхід Istituto Don Calabria щодо інклюзивної освіти в Італії. Зокрема, основні надбання профільних фахівців щодо прийняття та застосування біопсихосоціального підходу, процесу включення та багатофункціонального втручання, спрямованих на всебічну соціалізацію осіб із особливими освітніми потребами.

📍 Курс розраховано на 1 кредит ECTS (15 год. аудиторних занять у форматі вебінарів та 15 год. самоосвіти). Після успішного завершення курсу слухачам надається сертифікат.

📍 Дати проведення вебінарів: 10.10.2020;  24.10.2020; 31.10.2020; 7.11.2020; 14.11.2020.

📍 Мова вебінарів: італійська, із синхронним перекладом на українську. 📍 Технічне забезпечення: платформа Zoom.

📌 Уся додаткова інформація, тематичний план лекцій та посилання на онлайн-ресурс доступу до курсу буде надано слухачам додатково.  Детальна інформація про процес академічної мобільності, актуальні можливості для співпраці та Open Call пропозицій для обмінів - на сайті Відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності за посиланням

 8 жовтня 2020 р. к.п.н., доцент кафедри інформатики  Кисельова О.Б.  взяла участь в IPD Week (тижні підвищення кваліфікації) в Академії Cisco.

Відбулось дві сесії українською мовою, до яких мали змогу  долучитися всіх вчителі інформатики та викладачі комп'ютерних дисциплін України, інструктори Cisco Академій.

Програма заходу: 1.  Застосування курсу "CCNA1 Introduction to Networking" для очного, змішаного та дистанційного навчання (доступна українська версія курсу).  Спікер: Орест Костів, керівник центру підготовки інструкторів та підтримки академій Cisco в Національному університеті "Львівська політехніка".  2. Застосування курсу "Основи апаратного та програмного забезпечення ПК" для очного, змішаного та дистанційного навчання (доступна українська версія курсу).   Реєстрація:    https://www.netacad.com/portal/web/self-enroll/m/course-4727  

Сесії через клас IPD WEEK UA 2020-21 на https://www.netacad.com/   зі своїми логіном та паролем

Certificate_7dddf98787ad43238eabc12ccc052203.pdf

8.10.20 Воркшоп з 𝗔𝗴𝗶𝗹𝗲! 

Бажаєш поспілкуватися з представниками компанії SoftServe? А як щодо практики з реальним ментором? Саме на цій зустрічі ми максимально відійдемо від формату: ми будемо не тільки слухати, а ще й тісно взаємодіяти протягом усього воркшопу!

Коли? 08.10 з 19:00 до 20:30.

Де? Онлайн. (Перевір свою пошту в день івенту, там знайдеш посилання на трансляцію.)

Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією до 07.10.  Шукайте форму реєстрації за посиланням та обов'язково повідомте про свої враження та досвід на кафедрі інформатики).                Прокачуйся разом із Kharkiv IT Cluster! 

Вебінари Web of Science українською

Шановні викладачі та здобувачі вищої освіти, долучайтесь до безкоштовних вебінарів про ресурси компанії Clarivate, які допоможуть успішній наукової діяльності. 12, 13, 15, 16 жовтня 2020 заплановано 11 вебінарів українською. Буде висвітлено основи наукометрії і її коректного застосування, можливості референс-менеджера EndNote для швидкого і точного оформлення публікацій, створення, наповнення та використання основних авторських профілів Publons та Orcid та як і чим можуть допомогти Web of Science та InCites при подачі грантової заявки. Щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах.  

За  додатковою інформацією звертайтесь на кафедру інформатики (до Кисельової О.Б.)

УВАГА!

З 7 по 9 жовтня 2020 р. відбудеться робота експертної групи під час  проведення акредитаційної експертизи освітньої програми "Комп'ютерні науки".  Усі бажаючі можуть долучитись до відкритої онлайн-зустрічі з метою обговорення ОПП "Комп'ютерні науки".

Відкрита зустріч з експертами: КЗ"Харківська гуманітарно-педагогічна академія", ОП "Комп`ютерні науки"

Час: 7 жовтня, 2020 16:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/75733237955?pwd=K1o3K1pnSjNNelhleHdSdGREQTM5QT09

Ідентифікатор конференції: 757 3323 7955

Пароль: 122 

Наказ.pdf
Програма виїзду експертної групи.pdf

 7 жовтня 2020 р., 17:00 CEST відбувся  вебінар EDEN NAP "Розробка онлайн-курсів: практичний підхід" . 

Цей веб-семінар пропонує заповнити частини прогалин, що існують у знаннях викладачів, пов’язаних з навчальним та навчальним дизайном, що стосується онлайн-освіти, представляючи практичні підходи, які вже використовуються викладачами, які мають досвід онлайн-навчання, і особливо при передачі методів навчання в Інтернеті.

На цьому веб-семінарі були представлені дві основні теми:

ICTERI-2020: 

16TH INTERNATIONAL CONFERENCE ON ICT IN RESEARCH, EDUCATION AND INDUSTRIAL APPLICATIONS

6 жовтня 2020 р. викладачі кафедри інформатики (Хміль Н.А., Кисельова О.Б.) представили наукову роботу на ICTERI-2020: 16-й МІЖНАРОДНІЙКОНФЕРЕНЦІЇ З ІКТ В ДОСЛІДЖЕННЯХ, ОСВІТІ ТА ПРОМИСЛОВОМУ ЗАСТОСУВАННІ.   У рамках цієї конференції вони взяли участь у сесіях семінару ICTERI Workshop MROL відповідно до Програми ICTERI 2020, яка знаходиться за https://easychair.org/smart-program/ICTERI-2020/ . З презентацією доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Онлайн-зустріч з  професіоналом-практиком Антоном Брілліантовим

5 жовтня 2020 року   відбулась  онлайн-зустріч з  Антоном Брілліантовим, який закінчив бакалаврат за ОПП Середня лсвіта (Інформатика) та магістратуру за ОПП Комп'ютерні науки з відзнакою, а зараз працює в PR agency Face на посаді SEO спеціаліста. Антон як професіонал-практик розповів здобувачам освіти  ОПП Комп'ютерні науки, а також Середня освіта (Інформатика)  про етапи розробки сайтів, їх особливості просування, про створення логотипів та тонкощі професійної діяльності.  Студенти мали змогу поставити запитання та отримати конкретні відповіді на них.  А. Брілліантов  наголосив на необхідності вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням, на розвитку емоційного інтелекту та наполегливості в вивчення фахових освітніх компонент.

Розпочато підготовчий етап реалізації  загальноакадемічного грантового проєкту 

"Мобільна digital-студія інклюзивного абітурієнта 

"ТВОЯ ПРОФЕСІЙНА ПЕРСПЕКТИВА".

Мета проєкту: допомога випускникам ЗЗСО з особливими освітніми потребами у виборі професії за власними здібностями та інтересами, розкриття власних можливостей та уподобань; через розуміння власних потреб і здібностей – обрати професію за покликанням. 

Викладачі кафедри та здобувачі освіти спеціальності 122 Комп'ютерні науки долучилися до написання проєктної заявки  до Slovak Agency for International Development Cooperation.  Вебінари, інтерактиви, хмарні сервіси та активне освоєння платформ для відеоконференцій - мобільна підтримка дистанційного напряму профорієнтації випускників з особливими освітніми потребами.

 29 вересня 2020 року, з 10:30 до 19:30 викладачі та здобувачі освіти долучились до Онлайн-толоки EdCamp Ukraine #4 –      «Для нових викликів – нові інструменти й компетентності»  від команди EdCamp Ukraine. Учасники потрапили на цілу «підзарядну станцію» та отримали  «валізку інструментів»!   Було дуже насичено та цікаво!

24 вересня 2020 року о 13:00  відбулась віртуальна трансляція

 Women Rock-IT.

Здобувачі вищої освіти та викладачі мали змогу познайомитись із одним із творців, який створив першого асистента з цифрових зустрічей з використанням штучного інтелекту для трансформації та розширення можливостей громад.  Також була можливість дізнатись про переваги технологічної кар’єри, бути на зв’язку з успішними жіночими прикладами для наслідування, дізнатися, як шукачі роботи можуть скористатися технологічною кар’єрою, поєднати все це з безкоштовними курсами для самостійного навчання, якщо ви відвідаєте цю сесію.  Реєстрація та трансляція тривали англійською мовою

Certificate_443a7cf8340b4b3d8662d75a975577a3.pdf
сертификат Заика 411-ин.pdf
Certificate_b72393b7d03b489ab5313eb38aaf7343.pdf
Certificate_8bbe5388dbcc42658dd876cbab5e2879.pdf
Certificate_9f43cb3f3f664cb8b2ee1695ec2a12e6.pdf

Міжвузівська лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня спеціальності 122 Комп'ютерні науки «Принципи об’єктно-орієнтованого подання програмних систем. Загальна характеристика об’єктів і класів».

23 вересня 2020 року у рамках програми академічної мобільності відбулася  чергова міжвузівська лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня спеціальності 122 Комп'ютерні науки Харківського національного університету радіоелектроніки та Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради на тему «Принципи об’єктно-орієнтованого подання програмних систем. Загальна характеристика об’єктів і класів».

Лектор – Сергій Олізаренко – д.т.н., професор, професор кафедри ЕОМ  ХНУРЕ, та співлектор - Сергій Нікольський – к.т.н., доцент, доцент кафедри інформатики  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР в умовах пандемії в 2020-2021н.р. розпочали  дистанційний курс на онлайн-платформі Zoom в межах освітнього компонента «Сучасні технології програмування» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня. 

Метою лекції було сформувати фахові компетентності з галузі інформаційних технологій за спеціальністю комп’ютерні науки;    розкрити сутність об’єктно-орієнтованого підходу до подання програмних систем; розкрити сутність взаємозв’язок структурного та об’єктно-орієнтованого  аналізу програмного забезпечення.

Під час лекції були розглянуті наступні питання:  

Наприкінці викладачі підкреслили важливість подальшої співпраці та сумісного проведення навчальних занять з провідних проблем ІТ-галузі.

22 вересня 2020 року здобувачі освіти за ОПП Комп'ютерні науки та ОПП Середня освіта (Іеформатика) в рамках підписаного договору  про співпрацю з Харківським національним університетом  радіоелектроніки  відвідали Музей історії ХНУРЕ, який  є культурно-просвітницьким, науково-дослідним, гуманітарно-виховним підрозділом університету, наочно демонструє досягнення ХНУРЕ і допомагає студентської молоді не тільки отримувати нову інформацію, та формувати духовні цінності. 

Крім того, студенти ОПП "Комп'ютерні науки" та "Середня освіта (Інформатика)" разом з Кисельовою О. Б., к. пед. наук, доцентом кафедри інформатики, прослухали ознайомчу лекцію "ІТ-галузь у контексті розвитку Харківського регіону" та  зустрілись з провідними фахівцями Наукового парку "Synergy", які розповіли про свою діяльність та можливості співпраці.

Представники кафедри та студенти приєднались до Європейських днів досліджень та інновацій 2020

Європейські дні досліджень та інновацій - це щорічний флагманський захід Європейської комісії з досліджень та інновацій, який збирає політиків, дослідників, підприємців та громадськість для обговорення та формування майбутнього досліджень та інновацій у Європі та за її межами. Цього року це повністю віртуальна подія , на якій відбулася конференція з питань політики та  Інтернет-виставка «Наука чудова»!.

Створюючи зв’язки між передовими науковими дослідженнями та найактуальнішими викликами покоління, Європейські дні досліджень та інновацій представляють унікальну можливість долучитися до розмови та здійснити справжні зміни. Від подолання кліматичної кризи до побудови цифрового світу, який працює для всіх, ми заглибились у питання, які формують нас і майбутнє, в якому ми хочемо жити: час брати участь! Реєстрація завершена.

Цей захід стосується співпраці: об’єднання людей та експертів з усіх областей для створення зв’язків та запалення світлого майбутнього. 

22-24 вересня 2020 р. здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри відвідали

онлайн-виставкуаука - це чудово!"

"Наука - це чудово!" містила безліч цікавих, освітніх онлайн-заходів, які познайомили відвідувачів з останніми передовими дослідженнями, що проводяться в Європі та решті світу. Ця виставка представляє світ науки широкому загалу та є великою подією, яка знайомить громадськість із наукою завтрашнього дня.

Цього року захід був відкритий для освіти та громадськості з усієї Європи через спеціальну онлайн-платформу, дебула можливість зустрітися та поспілкуватися з дослідниками, задати їм питання, провести власні наукові експерименти, пограти в ігри та подивитися комплексонлайн-діяльності різними мовами. Учасники могли виявити мікроби, які роблять нашу їжу смачнішою, здійснити підводне плавання, щоб відчути нашу культурну спадщину, розкрити метод перетворення відходів у чудові матеріали та твори мистецтва - і багато інших наукових чудес, які безпосередньо впливають на наше повсякденне життя. Сподіваємось, що ця флагманська подія може навіть надихнути відвідувачів - як молодих, так і старих - розпочати захоплюючу, повноцінну наукову кар’єру!

Щоб відвідати захід, потрібно було зареєструватися. Подія була доступна з 22-24 вересня на веб-сайті Європейських днів досліджень та інновацій з іменем користувача та паролем, які ви вибрали для реєстрації. 

21.09.2020 р. здобувачі освіти долучились до святкування Міжнародного  Дня Миру

18.09.2020 р. першокурсники спеціальності "Середня освіта (Інформатика)" почали знайомство з майбутньою професією з екскурсії-квесту. Студенти за отриманими QR-кодами захоплено побудували маршрути, використовуючи GPS-навігатори своїх мобільних пристроїв, і відшукали дві історичні будівлі, які було побудовано у 19 столітті для навчальних закладів Харкова. Це стало стартом їх участі у проєкті "Що пам'ятають будинки нашого міста", присвяченого історії освіти Харківщини.

ПЕРШИЙ ВОРКШОП СЕЗОНУ OPEN IT ВІД KHARKIV IT CLUSTER ТА NIX

Освітній openspace-проєкт від Kharkiv IT Cluster з безкоштовними лекціями від кращих IT-фахівців Харкова та всього світу стартує вже цієї осені.  Якщо ти мрієш про IT — проєкт Open IT саме для тебе! Реєструйся на проєкт, відвідуй воркшопи й отримай можливість потрапити до закритого ком’юніті Junior Club! 

17 вересня 2020 р. о 19:00 здобувачі вищої освіти долучились до першого воркшопу, спікером якого був Дмитро Автіонов, Project Manager у NIX

"SDLC і яка роль вашої майбутньої професії у ньому".

 YouTube-канал Kharkiv IT Cluster         Щоб не пропустити найближчі воркшопи від Kharkiv IT Cluster, підписуйся на Telegram-канал Open IT

Вебінар "Використання електронної платформи Erudito в освітньому процесі"

16 вересня 2020 р. викладачі та студенти академії долучилися до вебінару на тему "Використання електронної платформи Erudito в освітньому процесі", організатором якого став керівник команди розробників електронного ресурсу Erudito Євген Керея,  який співпрацює з видавництвом ТОВ "Ранок". Відбулось жваве обговорення нагальних проблем освітнього процесу з огляду на необхідність пошуку нових форм роботи з учнями у форматі дистанційного навчання за умов належної вмотивованості. Євген Керея представив програму Erudito, показавши її важливість в сучасній школі, її відповідність вимогам НУШ, інструментарій та особливості роботи з мобільним додатком з боку вчителя та учня, а також надав доступ до програми всім учасникам вебінару на особливих умовах.

Онлайн-лекція  "Програмне забезпечення персональних комп‘ютерів"  в межах викладання суміжних освітніх компонентів партнерських закладів

15 вересня 2020 р.  з метою реалізації права здобувачів на академічну мобільність відбулась перша онлайн-лекція  "Програмне забезпечення персональних комп‘ютерів"  на платформі Zoom в межах викладання суміжних освітніх компонентів "Прикладне та системне програмне забезпечення в освітньому процесі"  (КЗ "ХГПА" ХОР) та "Архітектура обчислювальних систем" (ДВНЗ "ДДПУ") для здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет" та Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.  Кисельова О.Б. як координатор Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності розпочала першу лекцію з того, що наголосила на актуальності  проведення таких спільних занять , метою яких є збагачення  змісту викладання відповідних освітніх компонентів та розширення та інтеграція  академічних  зв'язків. 

Лектори:   Стьопкін А.В.,  к. фіз-мат. наук, доцент,  доцент каф.  математики та інформатики  Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет" та  Русскін В.М., к.тех.наук, доцент, зав. кафедри інформатики Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР.

15.09.2020 р.  відбулась  цікава лекція  від професіонала-практика Стецюри Богдана  з ІТ- фірми  Green Panda (Ubisoft),  який розповів здобувачам  ОПП 122 Комп'ютерні науки  про створення концептів ігрових локацій, персонажів, поділився досвідом створення UI дизайну, текстурування 3d моделей в substance painter. А головне, Богдан Стецюра   підкреслив важливість розвитку  у студентів  soft Skills, зокрема вміння відстоювати власну думку, здатність працювати в команді, комунікативні навички. 

14 вересня 2020 року до Харківського ІТ-Кластера завітали у якості партнерів  представники Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Як наслідок підписаного 3 березня 2020 року Меморандуму про партнерство та співробітництво  між Академією та  ІТ-Кластером проходять різноманітні заходиСтуденти ОПП "Комп'ютерні науки" та "Середня освіта (Інформатика)" разом з Кисельовою О. Б., к. пед. наук, доцентом кафедри інформатики, зустрілись з фахівцями Харківського ІТ-Кластера, які розповіли гостям про організацію, проєкти, що реалізуються, показали офіс та подарували невеличкі подарунки студентам — брендовані браслети.  Сподіваємось на плідну співпрацю Харківського ІТ-Кластера та Академії у багатьох проєктах та ініціативах!

Щоб не пропустити найближчі воркшопи від Kharkiv IT Cluster, підписуйся на Telegram-канал Open IT

ДНІ КАР’ЄРИ ЄС 2020: 

нові можливості для здобувачів вищої освіти

Представництво ЄС проводить онлайн серію Днів кар’єри ЄС, де Ви зможете:

Організатори зібрали все, що потрібно для швидкого професійного розвитку.

Хочеш взяти участь у Дні кар‘єри ЄС? Не зволікай! Реєструйся!

12 вересня - 256 день року, а, за традицією, саме  у цей день увесь світ вітає програмістів!   

256 день року -  це особлива цифра для програмістів, адже вона відповідає кількості чисел, які можна показати у вигляді 8 бітів, які можуть мати значення 0 або ж 1, дозволяючи кодувати числа у двійковій системі. Щоправда, офіційно дата не визначена, але цей день святкують у багатьох країнах, приміром, Україні, Німеччині, США, Великій Британії, Польщі, Бразилії, Чехії, Франції та інших. Це свято ділить людство на такі 10 категорії: тих, що розуміють двійкову систему числення, і тих, що ні :)

10 вересня 2020 року  викладачі кафедри долучились до СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ «ПУБЛІКАЦІЇ У МІЖНАРОДНИХ ВИДАННЯХ", який провела провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. На семінарі-практикумі було окреслено нагальні проблеми публікації науковців у виданнях Scopus та Web of Science, зокрема:

Передзахист дисертаційного дослідження Хміль Наталії Анатоліївни

8 вересня 2020 р. проведено Міжкафедральний семінар міжкафедрального семінару кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кафедри математики та фізики та кафедри інформатики, на якому відбувся передзахист дисертаційного дослідження Хміль Наталії Анатоліївни з теми:  «Теорія і практика формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій у навчально-виховному процесі».  Попередній захист роботи покликаний реально оцінити рівень підготовки дисертаційного дослідження поданого на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.  Були запрошені представники кафедр інформатики, кафедри математики та фізики, кафедри  педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, адміністрації ЗВО.  

Роботу виконано на кафедрі інформатики Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Науковий консультантХарченко Сергій Якович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Автор роботи у своїй доповіді обґрунтувала актуальність теми, мету та завдання дисертаційного дослідження, розкрила наукову новизну, виклала основні положення та висновки дисертації. На запитання присутніх надала ґрунтовні та аргументовані відповіді.

Спільна лекція  в межах суміжних освітніх компонентів "Web-програмування" (КЗ "ХГПА" ХОР) та "Програмування та підтримка веб-застосувань (ДВНЗ "ДДПУ")

3 вересня  2020  р. в рамках підписаної Угоди про спільну діяльність  Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет" та Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та з метою реалізації  програми академічної мобільності відбулась перша спільна лекція  в межах суміжних освітніх компонентів "Web-програмування" (КЗ "ХГПА" ХОР) та "Програмування та підтримка веб-застосувань (ДВНЗ "ДДПУ") для здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика).   Тема лекції  "Сучасні технології розробки Web - документів"  є досить актуально. у сучасному суспільстві, оскільки  наразі більша частина людської діяльності відбувається в мережі.  Лектори - Стьопкін А.В.,  к. фіз-мат. наук, доцент,  доцент каф.  математики та інформатики  Державного вищого навчального закладу "Донбаський державний педагогічний університет"; Русскін В.М., к.тех.наук, доцент, зав. кафедри інформатики Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР, - розкрили значення суть мови розмітки  гіпертексту  HTML та розглянули  основні   інструменти для роботи з нею.  Здобувачі вищої освіти висловили велику зацікавленість в продовженні проведенні такого виду лекцій, оскільки  в умовах пандемії 2020-2021 рр. як ніколи важливо  зростати професійно, щоб бути затребуваними в  майбутній професії.

Вітаємо  з початком нового навчального року!

Колектив кафедри інформатики щиро вітає студентів, викладачів та співробітників ХГПА з початком 2020-2021 навчального року та з Днем знань!

Цьогоріч цей день найбільш очікуваний та викликає велику кількість емоцій у кожного з нас! Сердечно бажаємо всім козацького здоров’я, наснаги у роботі, успіхів у навчанні, професійного задоволення й творчих здобутків!!!

Зі святом 1 Вересня 2020 року!

31 серпня Хміль Н., кандидат педагогічних наук, доцент, успішно завершила Міжнародне стажування «Міжнародні проєкти: написання, аплікування, управління та звітність», організоване Університетом Суспільних Наук (UNS) у м. Лодзь (Польща) з Фундацією Central European Academy Studies and Certifications (CEASC), яке тривало з березня по серпень 2020 р.  Крім того, Н.Хміль прийняла участь у Міжнародній конференції «Project approach in the didactic process of universities - international dimension» (7 серпня 2020 р.).

28 серпня 2020 р.  координатори відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності, зокрема к.п.н., доцент кафедри інформатики, Кисельова О.Б.,  долучились до відеотрансляції  Facebook-вебінару на тему «Індивідуальні освітні можливості Програми ЄС Еразмус+», організованого командою Національного Еразмус+ офісу в Україні. Захід складався з двох частин, під час яких спікери розповіли про те, як пройти обмін чи практику в університетах держав-членів ЄС та інших країн, а також як працівникам українських закладів вищої освіти обмінюватися досвідом із колегами з ЄС, підвищувати свою кваліфікацію. Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням та завантажити  презентацію «Можливості Еразмус+ для студентів та працівників університетів».

Кафедра інформатики готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій - 122 «Комп’ютерні науки».

 26 серпня 2020 р. відбулась зустріч викладачів кафедри з провідними фахівцями Науково-виробничого підприємства ХАРТРОН-ІНКОР ЛТД для обговорення ОП "Комп'ютерні науки" та планування організації проведення виробничої практики для студентів цієї ОП.  Науково-виробниче підприємство ХАРТРОН-ІНКОР має великий досвід створення програмно-алгоритмічного забезпечення, необхідне обладнання, сучасну комп'ютерну техніку і значні виробничі площі. Досвід фахівців підприємства дозволяє проводити практику для застосування та удосконалення набутих студентами теоретичних знань.

28 серпня 2020 р. кафедрою інформатики укладений договір про проведення виробничої практики на площах НВП ХАРТРОН-ІНКОР ,ЛТД дозволить студентам краще зрозуміти суть спеціальності 122 Комп’ютерні науки та набути практичного досвіду роботи у ІТ-компанії та вигідно себе представити, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практики кращим студентам надається можливість працевлаштування на підприємстві. 

10-17 серпня 2020 р. викладачі кафедри (Прокопенко А.О., Рикова Л.Л., Кисельова О.Б., Щербак І.В.)  пройшли міжнародне підвищення  кваліфікації (вебінару) «Тhe cloud storage service for the online studying of the example of the Zoom platform»  у   м.Люблін (Республіка Польща). 

20 серпня 2020 року відбулось підписання Договору про співпрацю  з Приватним закладом вищої освіти "Харківський технологічний університет "ШАГ"" в особі ректора, ЗАЙЦЕВА Віталія  Єгорійовича,  щодо упровадженн нор освітньог законодавств щод підвищенн якості  фахово підготовк здобувачі вищо освіт т кваліфікаці науково-педагогічних  працівників. Також було підписано Договір про надання технічної підтримки та  доступу до програмного забезпечення, зокрема упродовж всього терміну дії Договору на Освітньому порталі «Класна Оцінка». 

Влітку 2020 року  Кисельова О.Б., к.п.н., доцент кафедри інформатики взяла участь в освітніх подіях в рамках  EdCamp Ukraine

«Онлайн-толока EdCamp Ukraine: для розуму і серця. #1 Підсумки навчального року і завдання на літо», 01 червня 2020 року,

 Онлайн-толока EdCamp Ukraine: для розуму і серця. #2 «Перезавантаження: зміст і форма», 01 липня 2020 року, 

 «Онлайн-толока EdCamp Ukraine: для розуму і серця. #3 Нові сили й ідеї – для нового навчального року» , 4 серпня 2020 року.

17 липня 2020 р  Рикова Л.Л., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики відвідала  Kahoot 2020! EDU Summit to make learning awesome!, прослухала вебінари: «Публікації в міжнародних виданнях» 08 червня 2020, «Можливості аналітичного інструменту InCites» 11 червня 2020.

25.06.2020 - 26.06.2020 Кисельова О.Б. пройшла   підвищення кваліфікації за темою Дистанційна освіта. організація та супровід в рамках Всеукраїнської конференції “Педагогічні інновації та інструменти. Техніки для особистісного та психологічного розвитку”.