Новини

2017-2018 н.р.

Як можуть допомогти комп'ютерні технології в організації дозвілля?

На це запитання шукали відповідь 4 травня 2018 року викладачі кафедри разом із студентками 111ін групи, викладачами (Босенко М.В., Колесник Л.Д.) та студентками Красноградського педагогічного коледжу. 

Програма цього дня була насиченою. Спочатку у комп’ютерному класі відбулась вікторина з інформаційних технологій, а після смачного обіду у парку відпочинку ім.Горького студентки взяли участь у захоплюючому квесті з використанням мобільних гаджетів, що підготували та провели викладачі кафедри - Рикова Л.Л. та Морквян І.В.

І, звичайно, групові світлини на згадку!

Реалізація освітнього проекту "Що пам'ятають будинки нашого міста"

3 травня 2018 року студенти 111ін групи разом з викладачами Л. Л. Риковою, І. В. Морквян та магістранткою К.Лєшко взяли участь у проекті «Що пам’ятають будинки нашого міста».  

Цей дослідницький проект має на меті вивчення сторінок історії освіти Харкова. Студенти, користуючись своїми мобільними гаджетами, шукали на вулицях Харкова будівлі, в яких у минулі часи працювали заклади освіти.  Учасники проекту повинні були знайти будинки за їх координатами, користуючись GPS-навігаторами. Далі вони досліджували, які саме освітні заклади розташовувалися в цих будівлях, хто з відомих людей у цих закладах учився або викладав, чим цікавий цей навчальний заклад. За результатами дослідження студенти створили сумісну інтерактивну карту «Освіта Харкова» та спільну презентацію. 

Слід відзначити, що цей проект було розроблено Л.Л.Риковою і К.Лєшко і описано у науковій студентській роботі, яка отримала у цьому році 3 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.

Взагалі у Харкові безліч красивих старовинних будинків і в кожного з них своя історія...

Знайомство з історією комп'ютерної техніки

02 травня 2018 р. студентки 111-ін групи  відвідали Музей комп'ютерної техніки та програмного забезпечення, де вони  не тільки знайомились із історією програмного та програмного забезпечення комп'ютерної техніки, а й з різними рарітетними ігровими консолями. 

Завдяки наданій можливості попрацювати з деякими експонатами, майбутні вчительки інформатики відчули себе перенесенними на декілька років назад та поринути у світ тогочасних ігор.

Участь у П'ятнадцятій Всеукраїнській конференції студентів і молодих науковців "Інформатика, інформаційні системи технології" (м. Одеса)

27 квітня 2018 р. студентки 5 курсу - Лешко Катерина та Деуля Дар'я у межах П'ятнадцятої Всеукраїнської конференції студентів і молодих науковців (м. Одеса) взяли участь у  роботі секційного засідання "Методика викладання інформатики та ІКТ в освіті".

Як зазначають учасниці, під час доповідей  вони мали можливість познайомитися, поспілкуватися зі студентами інших вузів, поділитися інноваційним досвідом та обговорити актуальні проблеми застосування ІКТ в освітньому просторі. Пропонувались цікаві теми для обговорення.

В цілому, конференція залишила яскраві враження, виявилася цікавою, пізнавальною і корисною.

Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

5 квітня 2018 р. у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті".

За результатами публічного захисту студентка 5 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології спеціальності «Інформатика» Лешко Катерина виборола на конкурсі ІІІ місце. Тема роботи – «Застосування концепції BYOD для розвитку професійно-пізнавальної активності майбутніх педагогів у процесі вивчення історії освіти свого краю».

Кафедра інформатики щиро вітає переможницю - Лешко Катерину, студентку 511-іт групи та учасників - Талавирю Карину та Приткову Катерину, студенток 211-ін групи. Бажає їм подальших творчих і наукових успіхів! 

Наша практика

Завершується навчальний рік, і разом з цим закінчилась педагогічна практика студентів з інформатики. Під керівництвом досідчених методистів (М.В.Золочевська, Л.Л.Рикова, І.В.Морквян, Н.А.Хміль, О.Б.Кисельова, В.М.Русскін) вони проводили свої перші виховні заняття  та уроки інформатики у Харківських гімназіях №55, №83, №12. Студенти отримали безцінний досвід спілкування з дітьми та вчителями та із задоволенням згадують дні педагогічної практики. Це було корисно, пізнавально та захоплююче. Учні та вчителі базових шкіл з нетерпінням чекають на нас у наступному році. 

Профорієнтація

25 квітня 2018 р. викладачами кафедри інформатики підготовлено та  проведено цікаві заходи в Зміївському ліцеі №1 та ЗОШ I-III ст. №2. Учні 11 класів із задоволенням виконували конкурсні завдання, натхненно працювали в командах, шукали дотепні відповіді на питання інтелектуальноі вікторини.  У доброзичливій  атмосфері відбулося інформування про умови навчання у ХГПА, викладачі  запросили випускників на навчання в академію.  

Заходи

 13 квітня 2018 року до Дня науки викладачами кафедри інформатики (Золочевська М.В., Хміль Н.А., Морквян І.В.) було організовано Фестиваль-презентацію  «Обличчя інформатики», під час якого було продемонстровано виставку буклетів, публікацій та відео про вітчизняні здобутки  та  видатних науковців у галузі  інформатики. 

У рамках Тижня факультету  соціально-педагогічних  наук та іноземної філології викладачами кафедри інформатики було проведено низку цікавих та пізнавальних заходів, які продемонстрували наукові здобутки і творчі таланти студентів. 

30.03.2018

Метою інтегрованого заняття “Відомий-невідомий Exсel” (відп.: Морквян І.В., Данилюк О., Хміль Н.А.) було підвищення інтересу до вивчення інформатики, зокрема, застосування можливостей MS Excel під час виконання практичних завдань. Працюючи з запропонованим електронним посібником, студенти переконались, що табличний процесор можна не тільки застосовувати для здійснення обчислень, а й для створення  різноманітних малюнків.

30.03.2018

 На виставці “Інформаційний калейдоскоп” (відп.: Хміль Н.А., Морквян І.В.) викладачами кафедри  було продемонстровано найцікавіші роботи, створені студентами упродовж попередніх років: 

29.03.2018

Відбулось засідання круглого столу “Підвищення   ефективності проведення уроків математики, інформатики та фізики в закладах середньої освіти”, метою  якого було формувати важливі професійні якості особистості майбутнього вчителя, виховувати повагу до педагогічної професії. Студенти виступили з актуальними доповідями: Чаленко А.І. (511іт), Деуля Д.О. (511іт), Брілліантов А.О. (411ін), Клюєва К.О., Корюк М.О. (311ін), Медведська О.П. (211ін).

29.03.2018

Конкурс відеороликів “Мій факультет” (відп.: Кисельова О.Б.) дозволив студентам проявити свої здібності у режисурі та створенні фільмів.  Кожна робота була зроблена творчо, натхненно та з любов'ю до рідного факультету. Відеоролики висвітлили як спеціальності, які можна здобути на факультеті, так і різні сторони студентського життя (навчання, дозвілля, свята, педагогічна практика).  Найкращі роботи за результатами голосування жюрі (Дементьєва Н.І., Русскін В.М., Кисельова О.Б., Макарова С.Р., Шеляг К.С.) створені студентами 511іт, 411ан та 111ср груп. Переможці нагороджені почесними грамотами. Конкурсні роботи було розміщено на сайті кафедри інформатики за посиланням.

28.03.2018

 Майстер-клас “Використання хмарних сервісів для створення електронних  підручників”

Відпов.: Золочевська М.В., Морквян І.В., Хміль Н.А., бажаючі викладачі факультету  

Викладачами кафедри проведено майстер-клас для викладачів факультету “Використання хмарних сервісів для створення електронних підручників”, метою якого було ознайомити колег із можливостями Презентації Google для створення інтерактивних підручників. Учасники дізнались про основні принципи додавання до документа рисунків, інтерактивних вправ, гіперпосилань тощо, а також мали змогу на практиці застосувати свої знання. 

27.03.2018 

Інтелектуальне змагання “Видатні українці” (відкритий виховний  захід) 

(Відпов.: Морквян І.В., Золочевська М.В.,  Русскін В.М., студенти 511-іт, 111-ін, 311-ін)

Метою заходу було ознайомлення студентів із досягненнями українців у галузі педагогіки, авіації, астрономії, ракетобудівництва та кібернетики (комп’ютерної техніки). Присутні мали змогу не тільки дізнатись цікаві історичні та наукові факти, а й перевірити свою спостережливість, кмітливість та вміння працювати в команді.

24 березня 2018 року у рамках Дня відкритих дверей викладачі кафедри інформатики та студенти познайомили майбутніх абітурієнтів та їх батьків з умовами вступу  до академії на спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки та інформаційні технології (освітній рівень магістр).

Будемо раді бачити відвідувачів дня відкритих дверей серед наших студентів у 2018 році!

Комунальний заклад

"Харківська гуманітарно-педагогічна академія"

Харківської обласної ради

запрошує випускників 9 та 11 класів на

День відкритих дверей

24 березня 2018 року

о 9:00 годині

Наша адреса: пров.Руставелі, 7, м. Харків, 61001

Їхати трамваями №5, №6 до зупинки вул. Богдана Хмельницького.

Сайт: www.hgpa.kharkov.com

Телефон приймальної комісії: 732-87-33

Дорогі жінки та дівчата!

22.02.2018 року  у межах проведення предметно-методичного тижня викладачів фізико-математичних дисциплін та інформатики у Красноградському педагогічному коледжі викладачем кафедри інформатики, Морквян І.В. разом із студенткою 111-ін групи –  Данилюк О. було проведено позааудиторний захід «Відоме – невідоме про Excel» та майстер-клас «Електронний підручник. З чого почати?».

Метою проведення позааудиторного заходу «Відоме – невідоме про Excel» було сприяння розвитку інформаційно-комунікаційної культури учасників, прищеплення інтересу до вивчення інформатики та демонстрація можливостей застосування ІКТ в роботі вчителя. Для цього Морквян І.В. та Данилюк О.А. було розроблено та оформлено електронний посібник, при роботі над яким було сформульовано та оформлено інструкцію створення електронних підручників засобами Презентацій Google, яка й була продемонстрована викладачам коледжу під час проведення майстер-класу «Електронний підручник. З чого почати?».

Викладачі залишились задоволеними представленими матеріалами та висловили готовність до роботи  над розробкою та створенням електронних підручників.

17 лютого 2018 року відбувся День відкритих дверей у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 

Майбутнім абітурієнтам та їх батькам було представлено спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки та інформаційні технології (освітній рівень магістр).

Була надана вичерпна інформація щодо  умов вступу до академії на зазначені спеціальності та щодо особливостей студентського життя.

Запрошуємо майбутніх абітурієнтів на навчання у 2018 році!

14.02.2018 року викладачами кафедри (Золочевська М.В., Морквян І.В., Хміль Н.А.) було проведено методичний семінар у рамках школи молодого викладача з теми «Створення електронних підручників». Його метою було ознайомлення молодих викладачів академії з можливостями сервісу Презентації Google для створення інтерактивних електронних підручників. Всі учасники залишились задоволеними та з бажанням продовжувати роботу з розробки та створення електронних підручників.

13 лютого 2018 року було проведено профорієнтаційні бесіди з учнями ЗОШ №165 та Харківської гімназії №55.  Викладачі (Золочевська М.В., Рикова Л.Л.)  розповіли учням про особливості академії, відповіли на запитання та запросили на День відкритих дверей. 

12.02.2018 року о 12.15 в Харківському радіотехнічному технікумі команда із 6 студентів 1-го, 2-го курсів коледжу взяла участь в обласному англомовному «Брейн-ринзі» з інформатики та комп’ютерної техніки. Студентам сподобалось брати участь у такого роду заходах та висловили бажання до участі й в наступному році.

31.01.2018 р. Морквян І.В. разом із студентками 2 курсу (Притковою К. та Талавирею К.) проведено інтелектуальний турнір із інформатики для студентів академії (111-ін група) та Харківського коледжу(11-ср група). 

 Метою його проведення було демонстрація учасникам можливостей комп’ютерної техніки або мобільних засобів для проведення інтелектуальних позааудиторних заходів та обговорення доцільності їх застосування в освітньому процесі. Результатом інтелектуального турніру стало визначення студентів, згодних до участі в інших подібних заходах.

27 січня 2018 року відбувся День відкритих дверей у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 

Викладачі кафедри інформатики представили спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки та інформаційні технології (освітній рівень магістр), які зацікавили майбутніх абітурієнтів та їх батьків.

Майбутні абітурієнти та їх батьки мали можливість познайомитись з адміністрацією вишу, викладачами та студентами. Гості отримали вичерпну інформацію щодо  спеціальностей та умов вступу до академії. Студенти поділились досвідом навчання та проживання у гуртожитку. 

Будемо раді бачити відвідувачів дня відкритих дверей серед наших студентів у 2018 році!

Шановні колеги, дорогі студенти!

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим! 

Хай Новий рік увійде у Ваше життя густо списаними сторінками успіхів, удач, творчих злетів та звершень, 

наповнить Вашу домівку щастям та добром, достатком та благополуччям!

25.12.2017 р. у рамках Благодійної акції "Подаруй новорічний настрій захиснику", організованої викладачами кафедри інформатики, студенти разом з громадською організацією «Асоціація багатодітних сімей «АММА» привітали у Харківському шпиталі поранених бійців з прийдешніми новорічними святами.  Воїни подякували за новорічні поробки, зроблені своїми руками, та листівки з побажаннями швидкого одужання та добра.

Нехай  скоріше мир і благополуччя запанують в Україні і всі наші захисники живими і здоровими повернутися в свої сім'ї !!!

22.12.2017 р. відбулася урочиста церемонія вручення дипломів магістра випускникам ХГПА. 

Ректор Галина Федорівна Пономарьова щиро привітала магістрів з успішним випуском та відмітила, що випускники академії – це завжди енергійні, амбіційні та талановиті фахівці, які обов’язково займуть вагоме місце в освіті.

Щиро вітаємо випускників з отриманням дипломів та бажаємо впевнено і рішуче крокувати до нових звершень, легко долати усі перешкоди на шляху до мети та стати успішними освітянами, які будуватимуть нову, заможну, європейську Україну!  

19.12.2017 р. відбувся захист магістерських робіт студентів спеціальності 122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології. У поданих наукових дослідженнях були успішно вирішені актуальні проблеми використання сучасних інформаційних технологій у освітньому процесі.  Вітаємо наших магістрантів! 

12.12.2017 року пройшла виставка "Новорічний креатив" в рамках благодійної акції "Подаруй новорічний настрій захиснику". Студенти академії під керівництвом викладачів кафедри створили своїми руками новорічні поробки та буклети щодо  їх  покрокового створення. Крім того, студенти підписали вітальні листівки з найкращими побажаннями та словами підтримки воїнам.  

4 грудня 2017 р. відбувся захист магістерських робіт студентів заочного відділення спеціальності 122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології. Порушені актуальні проблеми інформаційного суспільства були успішно вирішені у рамках захищених наукових досліджень. Вітаємо наших магістрантів! 

22 листопада 2017 р. відбулось підбиття підсумків конкурсу студентської  наочної пропаганди «Здоровий спосіб життя: гаджети і дозвілля школярів».

Під керівництвом викладачів кафедри інформатики студенти створии презентації, відеоролики та фільми, які розкривали актуальну проблему сьогодення.

Найактивнішими були студенти факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології пiд керівництвом викладача кафедри iнформатики Кисельової О.Б. 

Номінація «Презентація»:

І місце – Шманделюк Станіслава 511-по

ІІ місце – Марілова Тетяна 111-д

ІІІ місце – Альшевська Юлія 511-іт,  Ярошенко Ірина 111-д

Номінація «Відеоролик»:

І місце – Кривенко Юлія 511-по

ІІ місце – Бровко Анастасія 511-по

ІІІ місце – Скряга Аліна, Колєсніченко Аліна, Забайрачна Альона, Саєнко Вікторія 111-д

Номінація «Відеофільм»: 

І місцеКурбатова Марина, Деуля Дар'я 511-іт

ІІ місцеЦибульник Надія 511-іт

ІІІ місцеМандрикіна Анастасія 511-іт

Переможці були нагородження солодкими призами вiд Профспілкового комiтету ХГПА.

06.11.2017 для викладачів кафедри інформатики був проведений тренінг за програмою "Office 365: з чого почати" . Під керівництвом М.В.Золочевської викладачі дослідили можливості спільної праці над документами різних типів, організували веб-простір для зберігання та подальшого опрацювання матеріалів, створили перші цифрові історії засобами Sway. 

3 листопада були проведені бесіди з учнями 10-11класів в ЗОШ №122 з метою профорієнтації. 

Золочевська М.В. запросила учнів на навчання до академії, ознайомила майбутніх абітурієнтів з особливостями навчання за спеціальністю "Середня освіта (інформатика)", відповіла на запитання. 

18 жовтня 2017 року викладачі кафедри інформатики (Золочевська М.В., Морквян І.В., Рикова Л.Л.) разом із студентами психолого-педагогічного факультету, та факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, відвідали майстер-клас із робототехніки, проведений на базі технічної студії «Винахідник» випускницею КЗ «ХГПА» ХОР - Мукій Т.В. Студенти познайомились  не тільки із студією, а й з можливостями, що надають конструктори Lego Mindstorms EV3. Створили одного з найпростіших роботів для гри у хокей, навчились керувати ним та дізнались про принципи його програмування.

9-12 жовтня 2017 року в рамках проведення профорієнтаційної роботи викладачі кафедри відвідали Спеціалізовану школу  № 66, Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №90 Харківської міської ради Харківської області та Харківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №35 Харківської міської ради Харківської області. 

Майбутнім абітурієнтам була надана вичерпна інформація про навчання в Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

У рамках Всесвітнього Дня Миру на кафедрі було проведено низку заходів.

20.09.2017 р.  

Студенти 111-ін групи (куратор Золочевська М.В.)  прийняли участь у виховній годині, під час якої було  розглянуто різні види конфліктів як міжособистісних, так і суспільних. Після жвавого обговорення студенти з’ясували причини виникнення конфліктів та можливі шляхи їх усунення .


21.09.2017 р. 

Магістранти  511-іт групи організували та провели зі студентами 311-ін та 411-ін груп круглий стіл «Разом заради миру: повага, безпека та гідність для всіх». Метою заходу було ознайомлення з історіями  біженців  Юсри Мардіні (Сірія) та Ісхака  (Мьянм), які не зважаючи на життєві обставини, не втратили людської гідності та самоповаги, що дозволило їм досягти своєї мрії. 

Щиро вітаємо 

з Днем знань -

 всенародним святом мудрості, доброти і людяності!


Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Бажаємо усім студентам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної людини. 

Найщиріші слова подяки - педагогам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.