Новини архів 

2019-2020 н.р.

Оголошення!

з 12 березня 2020 року в академії запроваджується карантин. 

Відповідно до рішення Уряду від 4 травня 2020 року загальнонаціональний карантин продовжено  –

до 22 травня 2020 року.

Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину студентам забороняється відвідувати заклади освіти.

Наша адреса: пров.Руставелі, 7, м. Харків, 61001Сайт: www.hgpa.kharkov.comТелефон приймальної комісії: 732-87-33

ВІТАЄМО переможців Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну 

Конкурс проводився для різних вікових груп молоді (студенти закладів професійно-технічної освіти; студенти закладів вищої освіти), яка цікавиться і займається вивченням комп'ютерної графіки і анімації. Організаторами конкурсу були Лабораторія використання інформаційних технологій в освіті при кафедрі інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (Україна), Академія Яна Длугоша (Польща), Білоруський державний педагогічний університет імені М. Танка (Білорусь). Автори кращих робіт нагороджено дипломами переможців, а всіх учасників Конкурсу та їх керівників відзначено сертифікатами. До участі у Конкурсі готували студентів викладачі кафедри інформатики: к.п.н. Кисельова О.Б.,  к.п.н. Морквян І.В., к.п.н., доцент, Хміль Н.А.

Комп’ютерна графіка: Растрова графіка

1 місце – Салова Марія Василівна (211кд)

3 місце – Тарасенко Владислав Олександрович (411ін)

3 місце – Галізів Денис (411ін)

Комп’ютерна графіка: Векторна графіка

2 місце – Павленко Ксенія Сергіївна  (211кд)

3 місце – Радоніч Вікторія Михайлівна (311кд)

Серед студентів закладів вищої освіти дипломи у номінаціях отримали:

Комп’ютерна графіка: Фотоколаж

1 місце – Олійникова Ілона Вячеславівна (311ін)

2 місце – Федорчук Анна Віталіївна (311кд)

3 місце – Перемот Анастасія Ігорівна (311кд)

3 місце – Лукавенко Ксенія Олексіївна (211кд)

Комп’ютерна анімація

1 місце – Ємельянова Вікторія Геннадіївна (111кд)

2 місце – Ізосімова Оксана Олексіївна  (211кд)

3 місце – Пащенко Діана Сергіївна (211кд)

Веб-дизайн: Графічне оформлення

3 місце – Ізосімова Оксана Олексіївна (211кд)

3 місце – Колеснікова Дар’я Євгеніївна (111ср)

3 червня 2020 р.  викладачі кафедри  та студенти долучились до онлайн-дискусії щодо теми  “Як зробити IT-освіту якісною та конкурентоспроможною? Погляд університетів та індустрії”.  Спікерами були:

Говорили про:  успішні кейси співпраці IT-індустрії та університетів; напрями, де потрібно поглибити таку співпрацю; якими ще форматами (напрямками) IT-бізнес може допомагати університетам готувати якісних фахівців; які кроки університети можуть зробити назустріч IT-бізнесу; як держава може допомогти у цьому процесі. А також цього разу говорили про співпрацю бізнесу та університетів та спільні кроки, які дозволять зробити освіту глибшою, якіснішою, а отримані студентами знання, конкурентоспроможними!

2 червня 2020 р. відбулося онлайн-засідання кафедри інформатики, на якому були розглянуті питання щодо підведення підсумків навчального 2019-2020 року,  виконання планів кафедри та індивідуальних планів викладачів кафедри, про зміни у ОП "Середня освіта (Інформатика)" та "Комп'ютерні науки", результати державної атестації та екзаменаційної сесії. На засідання були запрошені декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, к.п.н., доцент  Отрошко Т.В. та  проректор з науково-педагогічної роботи, д.п.н., професор, Харківська А.А.  Також було обговорено багато різних питань, зокрема результати опитування здобувачів освіти та інших стейкхолдерів щодо  задоволення якістю надання освітніх послуг.

01 червня 2020 року викладачі кафедри інформатики (Кисельова О.Б., Морквян І.В., Рикова Л.Л.) взяли участь у «Онлайн-толоці EdCamp Ukraine: для розуму і серця». Зустріч підготовлено командою ГО «ЕдКемп Україна». Зірковий спікер заходу – Л.С. Мандзій, виконуюча обов’язки Міністра освіти і науки України.  Учасники Онлайн-толоки обговорили підсумки навчального року і завдання на літо, розібралися з найактуальнішими викликами в освіті України. Викладачі отримали методичну підтримку «peer-to-peer» (рівний рівному) у розвитку загальних і управлінських компетентностей та в побудові індивідуальної траєкторії професійного розвитку в концепції навчання впродовж життя; навчилися застосовувати практики попередження та подолання стресу й професійного вигоряння; вдосконалили навички публічних виступів та самопрезентації, критичного та системного мислення, інформаційної грамотності, ефективної комунікації та співпраці.

29 травня 2020 р. в рамках Звітної  науково-методичної конференція викладачів кафедри інформатики та студентів «Тренди ІКТ в освіті»  відбулись майстер-класи від педагогів-практиків, випускниць  нашої академії -  к.п.н. Мукій Т.В., директорки компанії "Професійний розвиток педагога", STEM-педагога, дослідниці дитинства, фасилітаторки ICDP,  а також Кубрик Д.О., вчителя інформатики ХЗОШ №58.  Здобувачі освіти мали змогу отримати безцінні поради щодо методики навчання інформатики у сучасних умовах.

 Крім того, під час конференції відбулось обговорення ОП Середня освіта (Інформатика) із залученням стейкхолдерів, роботодавців, здобувачів вищої освіти, представників студентського самоврядування, викладачів кафедр академії.   Даний захід  відбувся віртуально  з допомогою сервісу ZOOM.  Процедура перегляду ОП є щорічним відкритим публічним заходом за участю всіх зацікавлених сторін, надзавданням якого є поліпшення якості ОП. 

24 травня 2020 р. викладачі кафедри інформатики долучились до вебінару "Бібліометричні інструменти Scopus", на якому мали змогу дізнатись про те, які джерела індексуються у Scopus, про журнальні метрики Scopus, як їх знайти та використовувати, про інструмент для порівняння журналів у Scopus.  

23 травня 2020 року закінчився онлайн-марафон   GIRL POWER TECH'20, організований в рамках  Програми мережних академій Cisco спільно з провідними університетами України, зокрема Інженерним інститутом Запорізького національного університету.

16 травня 2020 р. із нагоди Дня Європи в Україні-2020 студенти та викладачі кафедри інформатики  долучились до реалізації Он-лайн проєкту Подорож закладами освіти Європи: історія та сучасність”. Учасники готували ілюстровані дописи про найстаріші, найбільші, найсучасніші, найкреативніші європейські виші. Повні версії авторських робіт увійдуть до одноіменної веб-збірки, а зі стислим змістом можна ознайомитися за посиланням.

Викладачі кафедри інформатики безупинно підвищують свою кваліфікацію, отримують новий методичний досвід, який впроваджуємо в освітній процес задля формування ключових компетентностей у здобувачів вищої освіти. Викладачі проходять навчання на освітніх платформах Prometheus, «Всеосвіта», освітньому ресурсі EdEra, "На урок", Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності.  Крім того,  проходять масові відкриті дистанційні курси  НТУ "ХПІ",  Державного університету "Житомирська політехніка", курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників на базі Національного університету «Львівська політехніка», Інституту права, психології та інноваційної освіти, Центра інноваційних освітніх технологій.

14 травня 2020 р. відбулося спільне  онлайн-засідання кафедри інформатики  і  кафедри математики та фізики, на якому були обговорені результати ГЕР, питання щодо вибіркових дисциплін у наступному навчальному році,  навантаження науково-педагогічних працівників кафедр, слухались звіти кураторів з виховної роботи, а також обговорено багато різних питань.

14-15 травня 2020 р. завідувач кафедри інформатики к.п.н., доцент, Золочевська Марина Володимирівна взяла участь у роботі журі Усеукраїнської онлайн-олімпіади з інформаційних технологій. Члени організаційного комітету і журі зробили все можливе, щоб учні, які готувалися до фінального IV (Усеукраїнського) етапу олімпіади, змогли за умов карантину відчути дух змагання, захоплення від розв’язання цікавих задач, перевірити якість своєї підготовки і дійти до Олімпу. 

Пройшли онлайн-конференції з приводу закінчення педагогічної практики. Здобувачі освіти  доповіли про закінчення практики та представили свій аналіз. Керівники практики та представник відділу практики підвели підсумки та надали рекомендації щодо оформлення документації. 

Звіт практика 111ін Рикова.pptx
Практикум з підготовки до ПВР 111 ін_керівник Щербак І.В..pptx
ПВР(Інформатика) 211ін.pptx
Педагогічна практика пробні уроки та заняття 311ін.pptx
Переддипломна практика 411-ін (2).pptx

5.05.2020 р.  із нагоди Дня Європи в Україні, який цьогоріч святкується 16 травня 2020 р., викладачі кафедри інформатики (Золочевська М.В., завідувач кафедри, к.пед.н., доцент, Хміль Н.А., к.пед.н.,  доцент, Кисельова О.Б., к.п.н., координатор Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності) долучились до розширеного онлайн-засідання Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності.

У ході засідання було розглянуто питання роботи над загальноакадемічним проєктом мобільності з Німецькою службою академічних обмінів DAAD, реалізацію якого заплановано на 2020-2021 навчальний рік. Присутні ознайомилися з новими можливостями для співпраці із закладами оствіти ЄС та почали роботу над проєктом академічної мобільності 2021 для науково-педагогічних працівників академії за програмою House of Europe.

 У онлайн-форматі продовжується робота Мережі координаторів міжнародного співробітництва та академічної мобільності над загальноакадемічним проєктом зовнішньої мобільності, реалізацію якого заплановано на 2020-2021 навчальний рік. Науково-педагогічними працівниками кафедри інформатики (координатор Кисельова О.Б.) визначено перелік суміжних за спеціальностями закладів освіти Німеччини, з якими плануватиметься ряд освітніх заходів академічної мобільності для здобувачів освіти.  

Долучайтесь до пошуку нових можливостей у нових умовах!

28.04. 2020 року о 15:00 кафедрою інформатики  в рамках співробітництва з Громадською спілкою «Харківський кластер інформаційних технологій» було організовано онлайн-семінар з представниками ІТ-Cluster "Освітні напрямки та проєкти для розвитку ІТ-індустрії нашого регіону"

Бабенко Христина та Функендорф Анастасія, Head of education Харківського ІТ-Кластера, розповіли про освітні напрямки організації, найцікавіші проекти та можливості для розвитку студентів та викладачів в ІТ-сфері. Посилання на конференцію було відправлено особистими повідомленнями викладачам та студентам. 

До заходу долучились студенти ОПП "Середня освіта (Інформатика)" та ОПП "Комп'ютерні науки", викладачі кафедри інформатики, а також кафедри  математики. Було запрошено також  Дьоміну Ю. В., начальника відділу міжнародних звязків та академічної мобільності.   Було пізнавально і корисно!

Kharkiv IT Cluster - Харківська громадська спілка, яка з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу та вищі навчальні заклади для впровадження комплексних змін в IT-екосистему міста.

25 квітня 2020 р. в муніципальній Школі соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School було проведено підсумкове онлайн-заняття та екзаменаційне тестування.  Доцент кафедри, к.п.н., О. Кисельова  разом  із начальницею відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, Ю. Дьоміною, та представницями Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, В. Бескорсою та Т. Дорош успішно завершила навчання в Open Grants School. Разом з колегами було презентовано на краш-тесті проєктних заявок загальноакадемічний проєкт “Школа абітурієнта: рівні професійні можливості для всіх”. Підвищення кваліфікації завершилось отриманням сертифікатів, а також новим досвідом та знайомствами.

Міжнародний день «Дівчата в ІКТ» 

23.04.2020 року студенти cпеціальності 122 Комп'ютерні науки та 014.09 Середня освіта (Інформатика) долучились до святкування International Girls in ICT Day (Міжнародного дня «Дівчата в ІКТ»), який відзначають щороку в 4-ий четвер квітня. Це ініціатива Міжнародного Союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union), спрямована на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат та молодих жінок, стимулює їх до вибору професії в зростаючій сфері ІКТ.

У цей день дівчат з усього світу мотивують розпочати навчання та кар’єру в ІТ-індустрії, розповідають про перспективи цієї галузі та підвищують чутливість роботодавців до необхідності сприяння гендерному балансу в технологічному секторі. Студенти та викладачі академії долучились до цього заходу. І ви теж можете переглянути пряму трансляцію https://cutt.ly/6yyYTB2

19 квітня 2020 р. Українською Асоціацією Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції було проведено конкурс есе серед здобувачів вищої освіти.  Учасникам конкурсу пропонувалося поміркувати про можливі позитивні зміни, які можуть бути спричинені коронавірусом у медичній, екологічній, економічній, а можливо і у політичній та інших сферах в країнах Європи та, зокрема, в Україні, подумати, як коронавірус може вплинути на європейську інтеграцію, чи є випробування кризою однозначно негативними, чи є шанси на оновлення європейської солідарності та посилення європейських цінностей, які життєві уроки на майбутнє маємо засвоїти.

Від кафедри інформатики  участь у конкурсі прийняв студент 411ін Тарасенко Владислав (науковий керівник - Кисельова Олеся Борисівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики).

14 квітня 2020 р.  о 13:00  на платформі ZOOM всі бажаючі студенти академії  мали змогу відвідати  відкрите онлайн-засідання наукового гуртка "Інформаційний простір самоосвіти" (Керівник к.п.н. Кисельова О.Б.).   Тема для обговорення: "Самоосвіта як вимога сучасності: цілепокладання та планування".  

Із 13 по 17 квітня 2020 року студенти та викладачі кафедри інформатики мали велику радість стати частиною великої едкемпівської родини, бути присутніми на Антикризовому національному онлайн-EdCamp’і 2020!  

Золочевська М.В., Морквян І.В., Рикова Л.Л. та Кисельова О.Б.  протягом пяти днів відвідали різноманітні онлайн-сесії для освітян, здобули безцінний досвід та натхнення! А також прийняли участь у встановленні рекорду України  "Наймасовіша онлайн-конференція для освітян"!

Карантин триває, проте навчання продовжується. 

«Сьогодні є можливість експериментувати з новими методами навчання», - сказав Хайме Надаль, голова представництва Фонду ООН у галузі народонаселення на відкритті EdCamp 2020. 

13.04.2020 р. Студентка групи 311ін Лисак Олена організувала он-лайн відео-конференцію і разом з одногрупницями спільно виконували завдання викладача. Викладачі кафедри підтримують цікавий досвід організації самостійної спільної роботи студентів!

Викладачі кафедри інформатики проводять онлайн-заняття, надсилають дидактичні матеріали, практичні завдання та інструкції до них.  

Студенти, у свою чергу, активно проходять онлайн-курси, запропоновані до навчальних дисциплін.

9 квітня  2020 р. о 15:00 на платформі Zoom викладачі кафедри інформатики провели Круглий стіл  "Дистанційне навчання: виклики, проблеми, родзинки досвіду ", метою якого стало виявлення проблем щодо дистанційного навчання у ЗВО, а також пошук шляхів його реалізації у сучасних умовах.

План заходу:

Інноваційний досвід викладачі кафедри інформатики впроваджують в освітній процес задля формування ключових компетентностей у здобувачів вищої освіти. Своєчасне опанування навичками роботи в Moodle, а нині в Google Classroom, Discord, Hangouts Meet, Zoom, YouTube сприяють неперервній організації освітнього процесу з  усіх дисциплін кафедри інформатики.

Золочевська М.В. успішно завершила навчання на курсі "Coursera Administrator Training", що дає їй можливість модерувати та відстежувати навчальний прогрес студентів, що зареєструвалися на платформі COURSERA.  Курси на цій платформі запропоновані студентам як альтернативне  навчання. Coursera запропонували цю соціальну ініціативу для підтримки студентської спільноти під час пандемії до 31 липня.  Студенти і викладачі можуть звернутися до Золочевської М.В. (mzolochevska@gmail.com) для отримання адресного запрошення на безкоштовні програми навчання  в межах отриманої ліцензії. Для цього потрібно зайти на сайт coursera.org, обрати курси, звернутися до Золочевської М.В. 

Протягом карантинного періоду викладачі кафедри інформатики не лише організовують дистанційне навчання студентів, а й підвищують свій рівень професійних навичок, займаються самоосвітою. Викладачі проходять навчання на освітніх платформах Prometheus, «Всеосвіта», Coursera,  освітньому ресурсі EdEra, "На урок", Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності,  які допомагають їм удосконалити методи навчання, у тому числі за дистанційною  формою. 

І викладачі, і студенти кафедри інформатики активно здобувають нові знання, опановують інноваційні технології, беруть участь у конференціях, вебінарах, форумах тощо. 

25.03.2020 закінчився Міжнародний конкурс студентських наукових робіт "Black Sea Science 2020", метою якого було розширення міжнародних зв'язків та активізації наукової роботи студентів, у якому взяли участь наші студенти  Приткова Катерина, Хміль Анастасія під керівництвом Морквян Ірини  та Хміль Наталії.  У напрямку «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» на конкурс в 2020 році надійшло 48 робіт з 32 вищих навчальних закладів, в тому числі з Білорусії, Китаю, Казахстану, Польщі, Грузії (авторами робіт є 64 студенти, яких направляли 59 наукових керівників). До складу журі цього напрямку увійшли відомі вчені та організатори в області IT, серед яких: Francisco Augusto - доктор наук, менеджер з міжнародних зв'язків - Вищий інститут інформаційних і комунікаційних технологій (Ангола); Simon Milbert - віце-президент фірми Xtra Information Management, Inc. (США); Ivan Palov - D.Sc., Professor, Русенський університет «Ангел Канча» (Болгарія); Gerard H. Degla - менеджер зі зв'язків і тренінгам Групи компаній «MAPCOM solutions informatiques» (Бенін); д.т.н., професора Viktor Khobin, Valeriy Plotnikov, Sergii Artemenko, Petro Montyk. Конкуренція серед надісланих робіт була дуже висока, деякі наукові роботи представляють собою майже завершений стартап, деякі - готові наукові публікації рівня кандидатів наук, деякі напевно будуть претендувати на отримання патенту на винахід. Досить сказати, що серед керівників - 17 професорів, докторів наук, завідувачів різними кафедрами. З розподілом місць Ви можете ознайомитися на сайті Конкурсу http://isc.onaft.edu.ua/wp-content/uploads/sites/50/2020/04/2-etap-IT.pdf. Участь в такому міжнародному змаганні, безсумнівно, додасть досвіду і послужить основою майбутніх досягнень наших талановитих  студентів.

27 березня 2020 р. було проведено віртуальне засідання кафедри на тему: «Організація освітнього процесу ЗВО в умовах дистанційного навчання».  Реалії  нашого життя перенесли процес навчання в мережу Інтернет, прискорюючи тим самим темпи розвитку інформаційного суспільства та долаючи географічні бар’єри.  

Дистанційна освіта - це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від закладу освіти в будь-який зручний час.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

З 23 по 26 березня 2020р.  викладачі кафедри інформатики (Хміль Н.А., Кисельова О.Б.)  брали участь у циклі заходів в рамках європейського освітнього челенджа "All Digital Week 2020" у співпраці з міжнародним проектом «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP)». 

Організаторами та спікерами заходів стали співробітники Науково-технічної бібліотеки ХПІ і кафедри «Системи інформації» вишу. За підсумками вебінарів учасники отримали сертифікати. Представники ХПІ провели чотири онлайн-заходи. Про пошук, аналіз та систематизацію інформації, а також формування образу вченого в інформаційному просторі розповіла заступник директора Науково-технічної бібліотеки ХПІ Юлія Главчева. Експертом теми «Академічна доброчесність» стала директор Науково-технічної бібліотеки ХПІ Лариса Семененко. Інформацію про цифрові компетенції в Україні та Європі презентували викладачі кафедри «Системи інформації»: доцент Ганна Заволодько і професор Олег Касілов.

З матеріалами, які використовувалися у вебінарах, можна ознайомитись за посиланням, а також подивитися відеозаписи:

— «Мультидисциплінарні ресурси: пошук, аналіз і систематизація інформації», відеозапис https://www.youtube.com/watch?v=lTPSGF8rmbM

— «Формування образу вченого в інформаційному просторі», відеозапис https://www.youtube.com/watch?v=K5wQ0iJt29Y

— «Академічна доброчесність», відеозапис https://www.youtube.com/watch?v=8v9XosYNKAU

— «Цифрові компетенції в Україні та Європі», відеозапис https://www.youtube.com/watch?v=YB_7ry5Fvhw

Розширене засідання кафедри інформатики

4  березня 2020 р. відбулось розширене засідання кафедри інформатики.  Серед запрошених були: Босін М.Є. – завідувач кафедри математики та фізики;  представники роботодавців по ОПП Середня освіта (Інформатика):  Нижник О. С. – начальник управління освіти адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради; Гонський Є. В. – директор Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 41 Харківської міської ради Харківської області; Подшивалова Н. М. – Харківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 66 Харківської міської ради Харківської області; Резниченко В. М. – заступник директора Харківської гімназії № 83 Харківської міської ради Харківської області; представники роботодавців по ОПП Комп'ютерні науки:  Керея Є. – ТОВ «Ранок»; Куванов В. – головний спеціаліст відділу розробки мікропроцесорних систем ТОВ НВП Хартрон-Інкор; Зайцев В. Є. – ректор ПЗВО «Харківський технологічний університет «ШАГ»»; Пустовіт С. А. – головний спеціаліст сектора інформаційних технологій і захисту інформації головного управління Держгеокадастру Харківської області; Шапка С. А.– адміністратор системи групи компаній ЕЙЧ ЕЛ ПІ; Савченко А. К. – інженер із завантаження даних та інженер баз даних Mede / Analytics Ukraine; Брілліантов А. О. – SEO спеціаліст компанії PR agency Face; випускники попередніх років за ОПП: Дундер Л. (2016), Калина Н. (2017). А також старости груп (члени студентської ради факультету): Леонтьєва К. (111-ін), Іщенко Т. (211-ін), Олійникова І. (311-ін), Тарасенко В. (411-ін), Глущенко Л. (511-іт).   

Відбулось обговорення ОПП Середня освіта (Інформатика) та ОПП Комп'ютерні науки із залученням стейкхолдерів, роботодавців, здобувачів вищої освіти, викладачів кафедр академії.   Процедура перегляду ОП є щорічним відкритим публічним заходом за участю всіх зацікавлених сторін, надзавданням якого є поліпшення якості ОП. 

3 березня 2020 року  було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво з Громадською спілкою «Харківський кластер інформаційних технологій»Підставою укладення Меморандуму є потреби ІТ-галузі у збільшенні кількості та рівня підготовки фахівців для сфери інформаційних технологій, підвищення рівня ефективності і культури праці за рахунок поширення використання інформаційних технологій, а також створення найбільш сприятливих умов для впровадження новітніх інформаційних технологій. Метою підписання Меморандуму є втілення ефективних форм співпраці Сторін заради забезпечення задоволення вищезазначених потреб у сфері інформаційних технологій у Харківському регіоні.

22 лютого 2020 р.  розпочалося навчання в Open Grants School. Цьогоріч проєкт об'єднає вже 500 випускників Школи соціального проєктування та грантрайтингу.

Начальник відділу міжнарожних зв'язків та академічної мобільності, Юліана Дьоміна, та представниці Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності, Олеся Кисельова, Вікторія Бескорса, Тетяна Дорош,  успішно пройшли конкурсний відбір та стали слухачками "Open Grants School IV".  Попереду на учасників чекають два місяці теорії та практики з проєктного менеджменту, зустрічі з фондами, консультації експертів. Результатом навчання стане розробка та подання грантової заявки на проєкт, що реалізовуватиметься в стінах Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

22 лютого 2020 р. в Академії гостинно зустрічали майбутніх абітурієнтів, їх батьків та гостей. До уваги вступників було представлено виставку науково-методичних досягнень кафедри інформатики, демонструвалися відеофільми про навчання та дозвілля студентства. Абітурієнти та їх батьки мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою академії, презентаціями факультетів та отримати детальну інформацію щодо Правил прийому 2020 року до Академії та її структурних підрозділів.

17 лютого 2020 р.  Польова (Бульбах) Оксана Едуардівна,  наша випускниця, а зараз вчитель інформатики та математики у ХСШ №103, провела дружню бесіду зі студентами  спеціальності 14.09 Середня освіта (Інформатика) та 122 Комп'ютерні науки. "Знання, отримані в стінах академії, безумовно стали підґрунтям моєї успішної професійної діяльності у школі," - з вдячністю зазначила гостя. Оксана Едуардівна поділилася своїм практичним досвідом роботи у школі, мотивувала студентів до  вивчення профільних дисциплін.

12 лютого 2020 р. у рамках науково-методичного семінару  "Діалоги виховання"  за участю  Олександра Нижника, начальника Управління освіти  адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради, та стейкхолдерів -  директорів загальноосвітніх закладів середньої освіти м.Харкова, викладачі кафедри інформатики  мали змогу  дізнатись про те, як використовувати свій потенціал  на  повну,  про альтернативне фінансування закладів освіти,   правові аспекти  управління закладом освіти.

30 січня 2020 р. студенти, що навчаються на спеціальності Середня освіта (Інформатика), відвідали лекцію Максима Жидко, завідувача кафедри психології Національного аерокосмічного університету ім. Н.Є. Жуковського "ХАІ", доцента, кандидата психологічних наук, члена Єдиного професійного реєстру психотерапевтів Європи  на тему "Психологія і психопатологія  цифрової реальності".  У своїй доповіді науковець звертав увагу слухачів на такі проблеми:

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2020 РАЗОМ З ПРОГРАМОЮ АКАДЕМІЙ CISCO

11-12 лютого 2020 р. студенти академії мали змогу долучитися до  онлайн-заходу "Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати".

Програма Мережних академій Cisco,  провідні університети країни та Кіберполіція за підтримки Інституту модернізації змісту освіти  запросили на цікаві та змістовні лекції щодо проблематики безпечного Інтернету: 

«Як хакери захищають Інтернет» (Спікер: Олексій Барановський, к.т.н., CISSP, CISM, CEH, CHFI,  доцент кафедри інформаційної безпеки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”);

«Хацкери, або як обманюють халявщиків в Інтернеті» (Спікери: Вадим Єпур та Денис Івашин, студенти 4 курсу спеціальності “Кібербезпека”,  Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя);

«Небезпеки кіберпростору» (Спікер: Бараненко Роман Васильович, професор кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ)

28 січня 2020 р. Харківський IT Cluster організував зустріч його Освітнього комітету з заступником Міністра освіти і науки України Єгором Стадним в конференц-холі СПЕЦВУЗАВТОМАТИКИ. Кластер зібрав представників Харківських вишів, коледжів та керівників IT-компаній регіону. Цей захід сприяв побудові мостів між ринком праці та вищою освітою:

• для сфери IT важливі всі практичні ініціативи, які насичують ринок кваліфікованими фахівцями;

• для сфери освіти важливо розуміти і реалізовувати зміни, які закладені в новій реформі.

Ольга Шаповал, директор Харківського IT Cluster, в якості модератора задала питання Єгору Стадному від представників ЗВО і IT-компаній:

Які перспективи введення дуальної форми здобуття освіти в технологічній освіті?

• Як збільшити інтерес абітурієнтів до ІТ-спеціальностей, зокрема викладання технічних дисциплін?

• Чи буде переглядатися система навчання для людей, які здобувають освіту в зрілому віці?

Єгор Стадний максимально докладно висвітлював всі поставлені запитання. З промови заступника Міністра стало зрозуміло, що у його команди дуже амбітні плани щодо реформи освіти, які вже починають реалізовуватися.  Харківський IT Cluster сприяє цьому процесу, реалізовуючи свою місію - через реформу освіти розвивати середовище для технологічного бізнесу.

25 січня 2020 р.  у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбувся день вікритих дверей, у рамках якого майбутні випускники та їхні батьки зустрілись з адміністрацією вишу, викладачами, зокрема кафедри інформатики, які надали вичерпну інформацію щодо умов вступу на спеціальності академії. Викладачами кафедри інформатики було представлено спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки (освітній рівень магістр). Була надана вичерпна інформація щодо умов вступу до академії на зазначені спеціальності та щодо особливостей студентського життя.

Запрошуємо майбутніх абітурієнтів на навчання у 2020 році!

22 січня 2020 року викладачі кафедри інформатики (Золочевська М.В., Хміль Н.А.) взяли участь у  засіданні творчої групи науково-педагогічних працівників Харківської гуманітарно-педагогічної академії, педагогічних працівників міста Харкова і Харківської області та представників Управління Державної служби якості освіти у Харківській області. У нараді взяли участь Вольянська Світлана, начальник управління Державної служби якості освіти у Харківській області, та Шевченко Наталя, начальник відділу інституційного аудиту.   У процесі зустрічі були обговорені питання розробки рекомендацій, пропозицій, проєктів щодо розбудови внутрішньої системи якості освіти в закладах освіти України.

У січні 2020 року в рамках проведення профорієнтаційної роботи було проведено цикл зустрічей з учнями 9-11 класів закладів середньої освіти м.Харкова та Харківської області встановлено контакти з класними керівниками та батьками випускників, зокрема: ЗОШ № 122,  Харківській гімназії №165 (Золочевська М.В.),  Пісочинському ліцеї "Мобіль" Пісочинської селищної ради, ХСШ №156 (Хміль Н.А.), у ХСШ№18 (Кисельова О.Б.),  ХСШ №38 (Кисельова О.Б., Медведська О.), Харківській гімназії №12 (Щербак І.В.), Харківській ЗОШ №150 (Кисельова О.Б., Шевченко К.М.), Харківській гімназії №83 (Русскін В.М.), у Харківському педагогічному ліцеї №4 (Русскін В.М.), Купянській  ЗОШ I-III ст. №12 (Кисельова О.Б., Бессонна О.), Барвінківській ЗОШ I-IIIст. №1 (Кисельова О.Б., Пересада А.І.), КЗ "Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст.  №181 "Дьонсурі" Харківської міської ради Харківської області (Кисельова О.Б., Сін О.), КЗ "Площанський ліцей Великобурлуцької селищної ради" (Кисельова О.Б., Воловик Г.). Викладачі, студенти та випускники академії розповіли учням про особливості навчання в стінах ХГПА, відповіли на запитання та запросили на Дні відкритих дверей. 

Міністерство освіти і науки України запустило новий пошуковий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index (OUCI). 

Він допомагає шукати наукові документи та аналізувати цитування вчених.  OUCI вже доступний за цим посиланням http://ouci.dntb.gov.ua/

Детальніша інформація https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zapustilo-novij-poshukovij-servis-dlya-naukovciv-vin-bezkoshtovnij-ta-bazuyetsya-na-vidkritih-danih-z-usogo-svitu 

10.01.2020 року відбулась робоча зустріч викладачів кафедри інформатики (зав.каф. Золочевська М.В., Хміль Н.А., Морквян І.В., Кисельова О.Б.) з Функендорф Анастасією, кооринаторкою освітніх проектів Громадської спілки «Харківський кластер інформаційних технологій», в рамках підготовки до підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво,  прагнучи забезпечити створення належних умов для підготовки фахівців в сфері інформаційних технологій в Харківському регіоні, підвищити конкурентоспроможність фахівців з інформаційних технологій в умовах сучасного ринку праці,  підвищити рівень ефективності і культури праці в  галузі технологій за рахунок поширення використання інформаційних технологій у Харківському регіоні, створити найбільш сприятливі умови для впровадження новітніх інформаційних технологій.

Координаторка представила проекти ІТ-кластеру, здійснила обстеження умов навчання  в академії, зокрема за Освітніми програмами "Комп'ютерні науки" та "Середня освіта (Інформатика)".

30.12.2019 р. в рамках Благодійної акції “Подаруй новорічний настрій захиснику”, організованої викладачами кафедри інформатики (Золочевська М.В., Кисельова О.Б., Щербак І.В.), було передано волонтерам у Харківському шпиталі  студентські новорічні сувеніри, зроблені їх руками, та листівки з побажаннями швидкого одужання воїнам та миру на Україні.

23.12.2019 року в академії відбулось урочисте вручення дипломів випускникам ХГПА за освітніми ступенями магістра. Із вітальним словом до випускників звернулася Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, Почесний громадянин Харківської області. Галина Федорівна зазначила, що академія – це потужний науковий та освітній центр Слобожанщини. Ректор щиро висловила слова привітання з успішним завершенням навчання та відмітила, що випускники академії – це завжди енергійні, амбіційні та талановиті фахівці, які обов’язково займуть вагоме місце в освіті. Дипломи магістрам вручив Віктор Миколайович Коваленко – перший заступник голови Харківської обласної ради. Лариса Георгіївна Карпова – директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, вручивши дипломи, передала вітання всім випускникам від Олексія Кучера – голови Харківської обласної державної адміністрації. 

Стейкхолдери сердечно привітали здобувачів вищої освіти з успішним закінченням академії, побажали професійно вдосконалюватися, спираючись на принципи соціальної справедливості, відповідальності та наголосили, що знання, здобуті в академії та сформовані фахові компетентності, дозволять випускникам гідно поповнити когорту працівників педагогічної ниви, які з гордістю будуть нести звання випускника Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Щиро вітаємо випускників з отриманням дипломів та бажаємо впевнено і рішуче крокувати до нових звершень, легко долати усі перешкоди на шляху до мети та стати успішними освітянами, які будуватимуть нову, заможну, європейську Україну! 

19.12.2019р. пройшла виставка "Новорічний креатив" в рамках благодійної акції "Подаруй новорічний настрій захиснику".

Студенти академії під керівництвом викладачів кафедри створили своїми руками новорічні поробки та буклети щодо їх покрокового створення. Крім того, студенти підписали вітальні листівки з найкращими побажаннями та словами підтримки воїнам.

17.12.2019 р. відбувся Конкурс на кращу Flash-анімацію «Оживи літеру»

До конкурсу було представлено роботи студентів 311-ін групи під керівництвом викладачів кафедри - Морквян І.В. та Хміль Н.А.

До сладу журі були запрошені студенти 42по групи.

13.12.2019р. та 19.12.2019р. відбулись захисти магістерських робіт студентів заочного та денного відділення ОПП Комп’ютерні науки. У поданих наукових дослідженнях доповідачі представили та захистили свої доробки у вирішенні актуальних проблем сучасної освіти в умовах інформаційного суспільства. 

Вітаємо наших магістрантів з успішним захистом! 

13.12.2019  на захист магістерських робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня  були запрошені представники ІТ-компаній, які з радістю поділились своїм досвідом та надихнули на нові звершення у царині ІТ-освіти.  Ольга Василець, Chief Happiness Officer в Playwing,  розповіла про особливості пошуку вакансій на DOU,  фішки складання резюме та професійні й особистісні якості кандидатів.  Вона пояснила,  якими компетентностями та skills потрібно оволодіти, щоб знайти цікаву роботу в ІТ-сфері.

12.12.2019 р. викладачами кафедри інформатики було проведено семінар для вчителів інформатики, які викладають у 2-11-х класах Московського району за темою «Специфіка викладання інформатики в Новій українській школі».  Мета заходу: ознайомити учасників семінару з актуальними проблемами формування ключових компетентностей учнів на уроках інформатики у закладах загальної середньої освіти; обговорити особливості впровадження до курсу «Інформатика. 2-4 класи» ключових змін в оновлених програмах підготовки учнів Нової української школи, ухвалити практичні рекомендації щодо ефективності формування ключових компетентностей учнів на уроках інформатики; обговорити з представниками роботодавців (директори та заступники директорів шкіл) консолідацію зусиль у напрямку працевлаштування випускників спеціальності 14.09 Середня освіта (Інформатика).  Гості мали змогу прийняти участь у цікавих та змістовних майстер-класах: 

5.12.2019 відбулась чергова зустріч  та виставка  робіт  учасників гуртка "Використання лепбуків  у освітньому процесі" під гаслом: "ЛЕПБУК — це розвивальна книжка з індивідуальним характером!"

Поняття «лепбук» з’явилося в інформаційному просторі нещодавно, але доволі швидко завоювало популярність серед педагогів і дітей. Лепбук (від англ. lapbook — наколінна книга) — книжка або папка, у якій систематизовані матеріали з якоїсь теми. Теми можуть бути як широкі ("Інформатика","Математика", "Погода", "Спорт", "Професії"), так і вузькі («Коти», «Сніг», «Яблука»). Лепбук є кінцевим продуктом тематичної проектної діяльності. Найчастіше він має вигляд папки, з внутрішнього боку якої наклеєні невеликі кишеньки, конверти, малюнки тощо. У них розміщують матеріали, які допомагають отримати, закріпити та систематизувати знання з теми. У такому вигляді інформація добре організована, а процес вивчення стає цікавим і нагадує гру. 

Керівники гуртка, Л.Л. Рикова та О.Б. Кисельова,  підвели підсумки  проектно-дослідницької діяльності  студентів  з різних освітньо-професійних програм (Середня освіта (Інформатика), Комп'ютерні науки, Дошкільна освіта, Психологія, Культурологія та інші). Студенти презентували свої роботи та доповіли про мету та етапи проектування своїх лепбуків. Студенти обговорили власні методичні  знахідки та поділились труднощами, з якими вони стикнулись у процесі роботи над проектами, а також можливими шляхами їх подолання. Протягом зустрічі панувала атмосфера співпраці та партнерського взаєморозуміння.  Головне - здобувачі освіти власноруч розробили методичний інструмент, який у безперечно стане у нагоді у майбутній професійній діяльності.  

25.11.2019 у  рамках Програми співпраці із роботодавцями на кафедрі інформатики відбулася чергова зустріч студентів спеціальності 14.09 Середня освіта (Інформатика) та 122 Комп'ютерні науки із представниками IT-компаній. 

З метою налагодження ефективної взаємодії у науково-дослідній та навчальній діяльності, покращення якості підготовки фахівців і спільного вирішення виробничих завдань завітали з корисною інформацією Богдан Стецюра та Антон Брілліантов, які розповіли про особливості пошуку роботи, сучасні вимоги до початківця в ІТ-сфері, які компетентності варто набути для професійного зростання в сфері ІТ.

Від спікерів компанії Hazmob студенти дізналися про особливості 3D-моделювання графічних об'єктів для ігрових програм. Окрім того, вони отримали поради щодо створення особистих портфоліо для творчих ІТ-професій. 

Залучення медіапростору до процесу освіти

26 листопада 2019 р. у рамках програми фільмів мандрівного DOCUDAYS UA за ініціативи Харківського університетського консорціуму вже другий рік поспіль в академії було організовано перегляд документальних фільмів, цьогоріч нашій увазі було запропоновано фільм «Навмисна смерть», який зібрав понад 250 зацікавлених глядачів.

Модератори заходу Рикова Лариса Леонідівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри інформатики та Борзик Олена Богданівна – викладач кафедри природничих дисциплін, на початку перегляду занурили глядачів у глобальні суспільні проблеми, актуальні як для громадян Сполучених Штатів Америки, Китаю так і України, бо виробництво гаджетів і їх негативний вплив на екологію планети і здоров’я кожної людини є спільними. Фільм мав багато інформаційного навантаження, що підтверджено соціальним опитуванням, результати якого якісно збільшилися після перегляду фільму.

25.11.2019  відбулась  Кафедральна науково-практична конференція "Інтенсифікація освітнього процесу засобами ІКТ та інноваційних педагогічних технологій", присвячена Ювілею Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР.

Здобувачі другого (магістерського) рівня освіти  виступили з доповідями, у яких представили  основні результати своїх наукових досліджень.

Секція 1. Застосування ІКТ в освіті.

Секція 2. Методичні аспекти викладання інформатики та комп'ютерних дисциплін у середній та вищій ланках освіти.

Секція 3.  Аспекти професійної підготовки майбутніх фахівців.

Секція 4. Проектування і розробка електронних додатків для освітнього процесу.

19.11.2019 р.  Кисельова О.Б., к.п.н., доцент кафедри інформатики,  провела для студентів та викладачів академії науковий семінар "Академічна доброчесність: європейський досвід". Плагіат та культура «копіювати/вставити» — це не лише порушення правил академічної доброчесності, а й порушення закону.  Доповідачі розглянули актуальні поняття «академічна доброчесність» та зосередили увагу на тому, як викладач або вчитель можуть сприяти формуванню культури академічної доброчесності  у студентів та учнів.  У  дискусії  намагались виявити шляхи вирішення проблеми  щодо академічної доброчесності, плагіату,  спираючись на європейский досвід. Наприкінці заходу всі змогли висловити свою думку  щодо теми заходу з допомогою методу «6 капелюхів де Боно».

Одним з головних стрижнів у системі професійної підготовки майбутніх учителів є педагогічна практика ("Позакласна виховна робота (інформатика)", "Пробні уроки з інформатики" (методисти: О.Б.Кисельова, М.В.Золочевська, Л.Л.Рикова). Студенти групи 211ін, 311ін та 411ін груп продуктивно завершують її проходження у навчальних закладах міста Харкова.   У процесі проведення уроків та позакласних виховних заходів студенти здобувають безцінний досвід викладання інформатики в школі й виховання учнів. Вони вчаться креативно застосовувати знання, які вони здобули в процесі навчання у вищому педагогічному закладі освіти.

Студенти 611іт групи під час виробничої практики в Управлінні освіти адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради виконували функціональні обов’язки інженера-програміста в лабораторії комп’ютерних технологій у освіті з 28.10.2019 по 08.11.2019 року. Практиканти ознайомились з основними вимогами щодо ремонту комп’ютерного обладнання, установлення програм ПК, роботи з сайтом ІСУО, а також з технічними характеристиками лабораторії та організаційною структурою, з Положенням про Управління, комплексом задач,  що покладені на даний структурний підрозділ.

Розпочалась Виробнича практика у здобувачів ступеня вищої освіти «магістр», які отримують освіту зі спеціальністю 122 Комп’ютерні науки

З метою поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін, практичних навичок, ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, відпрацювання вмінь і навичок зі спеціальності здобувачі освіти 611іт групи проходять відповідну практику  на  ТОВ Видавництво «Ранок»,  яке є лідером вітчизняного ринку навчальної, методичної та дитячої літератури. 

Видавництво «Ранок»  є першопрохідцями в Україні в створенні «Е-Ranok» і підручників з електронною версією; єдиним видавництвом в Україні, що відкрило власний Електронний Логістичний Центр для оперативної доставки продукції в будь-який куточок країни. 

Здобувачі освіти мали можливість познайомитись із структурними підрозділами Видавництва "Ранок", побачити процес розробки комп'ютерноорієнтованих додатків для підтримки освітньогоо процесу. 

У рамках Асистентської практики здобувачі ступеня вищої освіти «магістр» спеціальності 122 Комп’ютерні науки мали можливість проводити практичні заняття  та виховні заходи у групах зі студентами академії. Це сприяло ефективності їх підготовки шляхом формування професійні компетентності, вдосконалення педагогічної майстерності майбутніх викладачів, формування вміння планувати та організовувати навчально-виховну роботу викладача. Водночас майбутнім фахівцям необхідно було вдосконалювати свої вміння щодо пошуку наукової інформації, що сприятиме їх професійному зростанню, а також оволодівати знаннями відповідного курсу, достатніми для аналітичної оцінки, вибору й реалізації освітньої програми, що відповідає рівню підготовленості студентів, їхнім потребам, а також вимогам суспільства.

30.09.2019 р.  студенти академії прийняли активну участь у Всеукраїнському  конкурсі «Ок, Google, з Днем народження!».  Учасниками були студенти з різних груп: Приткова К. (411 ін), Ашихміна Л., Мотря Т., Олєйникова І., Логутова В. (311ін), Оробченко Т., Ізвекова П., Мозгова М., Олійник А., Саранча А., Литвин Є., Каштанова К., Чепенко А., Ляшенко Л. (21 по), Моргун А., Пронюшкіна М., Дерев'янцева  А., Баркова Ю. (411по).

Вітаємо учасників з перемогою   та отриманням дипломів!

Гугл Моргун.pdf
гугл Пронюшкіна.pdf
гугл Баркова Юлия 411по.pdf
Гугл Деревянцева.pdf

26.09.2019 р. було проведено міжкафедральний семінар «Інструменти комп'ютерної інфографіки у науковій діяльності».  Кисельова О.Б., к.п.н., доцент кафедри інформатики, як організатор даного заходу,    відкрила його промовою щодо актуальності впровадження сучасних Інтернет-сервісів у всі сфери  професійної діяльності викладача, зокрема наукової. До вітального слова долучилась професор кафедри Золочевська М.В. Метою заходу було познайомити із різноманітними сервісами, які допоможуть швидко побудувати інфографіку та наочно представити результати наукового дослідження.  Учасники семінару  мали змогу як запропонувати свої варіанти сервісів створення інфографіки, так і спробувати  нові. 

26 вересня 2019 року старші викладачі кафедри інформатики І.В. Морквян і Л.Л. Рикова провели заняття Школи молодого викладача за темою

 «Навчальний квест з використанням технологій GPS-навігації».

Ключовою проблемою заходу, яку молоді викладачі вирішували, - «Мобільний гаджет. Заважає чи допомагає він в освітньому процесі?». 

Головний висновок, до якого дійшли усі учасники, – запропонований захід може слугувати моделлю для проведення низки аналогічних заходів за різною тематикою. Це набуває особливої важливості через те, що в «Школі молодого викладача» навчаються викладачі різних дисциплін.

Результати своїх досліджень учасники «Школи молодого викладача» оформили, додавши у презентацію спільного доступу свої слайди, а на Google-карту – свої мітки та ілюстрації. 

20.09.2019 р. відбувся методичний семінар “Використання IDE Lazarus для навчання програмування”   (організатор: Нікольський С.Б.) 

14 вересня 2019 року Золочевська М. В., к.п.н., доцент, професр кафедри інформатики, взяла участь у Другому інноваційному освітньому форумі «Grani. Місія сучасного вчителя. Vol. 2020» у Чернігові в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Захід відвідали близько 400 освітян з усієї України.  Під час форуму презентувала проект "Упровадження основ демократії в освітній процес Норвегії та України" професорка з Норвегії Інгрід Крістенсен. Далі, за правилами дебатів, експерти Оксана Проскура, Людмила Булигіна, Оксана Буковська та Світлана Олексюк обговорювали ЗА і ПРОТИ онлайн освіти. Після дебатів у освітян була можливість відвідати дві майстерки. Вибирати прийшлось з 37 спікерів, що завітали на форум. Серед них експерт з "Українського інституту майбутнього" Микола Скиба з темою "Персоналізація навчання плюс педагогика партнерства як ядро школи нового покоління. Доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТУУ "КПІ", телеведучий Олександр Авраменко також завітав на форум з темою доповіді «Рецепти подолання функціональної неграмотності». Серед спікерів була також Дарина Васильєва (старший науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України). Вона провела для вчителів математики майстерку «Математика у стилі Start Up». 

Щиро вітаємо з Днем знань викладачів і студентів,  ветеранів освітянської ниви, наших випускників і наших майбутніх абітурієнтів, науковців,  дослідників! Усіх,  хто  здобуває знання і ділиться знаннями!  

Бажаємо вам невичерпної наснаги і особливої, ні з чим незрівнянної радості пізнання!  

Нехай новий навчальний рік буде щедрим на відкриття, здобутки, ідеї!   А Ваші очі випромінюють цікавість до світу! 

23 серпня 2019 року адміністрація, викладачі та студенти академії приєдналися до флешмобу на площі Конституції з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та Дня Харкова.