Новини

 2023-2024 н.р.

Вебінар «Проактивний педагог: досліджуємо штучний інтелект»

3 червня 2024 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри відвідали  вебінар від AR Book «Проактивний педагог: досліджуємо штучний інтелект». 

Спікерка: Ірина Пахомова (доцентка, кандидатка фізико-математичних наук, незалежна експертка з питань імерсивних технологій в освіті, освітніх платформ, ресурсів щодо реалізації змішаного навчання, амбасадорка AR Book). А темою зустрічі буде «Проактивний педагог: досліджуємо штучний інтелект». 

Трансляція 

Вітаємо переможців

районного етапу міського конкурсу «Молода людина року» у 2024 році

29 травня 2024 року відбулося урочисте нагородження районного етапу міського конкурсу «Молода людина року» у 2024 році.

Урочисте вручення дипломів, грамот та пам’ятних статуеток переможцям та лауреатам районного етапу конкурсу провели Олександр Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, та Ірина Корнєва, заступник голови адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради з соціальних та гуманітарних питань.

Вітаємо нашу переможницю, Альону Олександрівну Прокопенко, доктора педагогічних наук, доцентку, доцентку кафедри інформатики, завідувачку відділу аспірантури та докторантури.

Пишаємося Вами та бажаємо нових звершень, натхнення, Перемоги та мирного неба в рідній Україні! 

Дякуємо учасникам
Весняного науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики
в сучасних умовах"


Здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) та викладачі кафедри  із задоволенням відвідали заходи науково-методичного марафону та  вдячні запрошеним спікерам за цікаві та актуальні семінари, воркшопи, лекції тощо. 

Весняний науково-методичний марафон став цінною можливістю для учасників обмінятися досвідом та кращими практиками, а також дізнатися про нові підходи та методики викладання інформатики. Учасники семінару отримали багато корисної інформації та практичних порад, які допоможуть їм зробити свої уроки більш цікавими та ефективними, а також готувати учнів до успішного майбутнього в епоху цифрової трансформації.

Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Під звуки вибухів…

Комплексний кваліфікаційний екзамен для здобувачів вищої освіти за ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) освітнього рівня 

Щорічно, у травні, для здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика), які здобувають ступінь бакалавра, настає час підсумкового випробування – комплексного кваліфікаційного екзамену. Це результат чотирирічного навчання, який відкриває двері до подальшого професійного розвитку. Цього року вкотре він проходив в особливих обставинах – під звуки обстрілів та вибухів, адже Україна мужньо бореться за свою свободу, а  війна не зламала прагнення до знань ні студентів, ні викладачів...

24 травня 2024 р. відбувся комплексний кваліфікаційний екзамен для здобувачів вищої освіти за ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) рівня, на якому вони продемонстрували свої знання та навички, здобуті протягом навчання в академії. 

Попри виклики воєнного часу, екзамен пройшов онлайн, з використанням платформи Zoom та соціальних мереж. Онлайн-формат екзамену не став на заваді для об'єктивної оцінки рівня підготовки фахівців.

З вітальними словами до випускників звернулися перший проректор академії, д.п.н., професор, Петриченко Лариса Олексіївна, гарант ОПП Середня освіта (Інформатика) - д.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики. Прокопенко Альона Олександрівна, а також представник стейкхолдерів - Лапшина Світлана Сергіївна, заступник директора з НВР, вчитель інформатики та математики Комунального закладу «Харківська гімназія №86 Харківської міської ради Харківської області».

Атестаційна комісія, очолювана д.п.н., доцентом, завкафедрою інформатики Щербак Іриною Володимирівною, ретельно оцінила рівень підготовки студентів, їхні знання з фахових дисциплін, уміння аналізувати та вирішувати практичні завдання, а також погляди на актуальні питання сучасної освіти. Здобувачі мали змогу проаналізувати професійну діяльність, розробити та втілити в життя практичні завдання з шкільного курсу інформатики, а також поділитися власним баченням актуальних проблем сучасної освіти в цифрову епоху. Випускники гідно впоралися з усіма випробуваннями, продемонструвавши ґрунтовні знання та сформованість необхідних компетенцій, якими повинен володіти випускник закладу вищої освіти з кваліфікацією бакалавра з ОПП Середня освіта (Інформатика).

Вітаємо випускників з успішним складанням кваліфікаційного екзамену!

Нехай цей день стане для вас не лише підсумком навчання, а й початком нового, успішного шляху! Нехай кожен день приносить нові знання, цікаві проєкти та плідні звершення! Віримо, що кожен з вас зможе досягти омріяних вершин, здолати будь-які перешкоди та зробити вагомий внесок у розвиток нашої країни!

Все буде Україна!

Гостьовий семінар "Як навчати інформатики в умовах поширення штучного інтелекту та робототехніки?"

23 травня 2024 року о 10:30 відбувся гостьовий семінар "Як навчати інформатики в умовах поширення штучного інтелекту та робототехніки?".

Спікери:

Барна Ольга Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Заслужений працівник освіти України, експерт ЮНЕСКО з питань цифровізації освіти, авторка підручників та модельних програм з інформатики;

Стефанюк Ярослав Олегович, учитель інформатики та технологій Бережанського ліцею Тернопільської обласної ради, керівник технічних гуртків Центру дитячої та юнацької творчості, куратор проєкту клубів з робототехніки "РадоБот".

Модераторки зустрічі: 

Кисельова Олеся, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики

Лещук Світлана, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Мета семінару:

На гостьовому семінарі спікери розглянули штучний інтелект та робототехніку як новий тренд та їх  вплив на освіту, презентували практики того, як інтегрувати ШІ та робототехніку в уроки інформатики, як розробляти інноваційні уроки інформатики з використанням ШІ та робототехніки, подискутували з приводу викликів, ризиків та можливостей викладання інформатики в епоху ШІ".
Семінар проходив у дружній атмосфері. Учасники активно брали участь у дискусіях, ділилися своїм досвідом та ставили запитання доповідачам. 

Зі словами вдячності сподіваємось на продовження співпраці!

Освітні проєкти: що можна інтегрувати в роботу?

20 травня 2024 року відбувся вебінар від AR Book «Освітні проєкти: що можна інтегрувати в роботу?» 

Спікером виступить Катерина Молодик, керівниця онлайн-школи Educator, методистка ГО "Смарт освіта", Заслужений учитель України. Як освітні проєкти можуть стати помічними під час вчителювання? Про це ви дізнаєтеся на новій онлайн-події від AR Book, яка спрямована на вдосконалення та полегшення щоденної рутини вчителя.

Трансляція на YouTube

Гостьові вебінари в рамках Весняного науково-методичного марафону " Досвід навчання інформатики в сучасних умовах"

20 травня 2024 року в рамках Весняного науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах" відбулось одразу два онлайн-заходи за участі вчителів Комунального закладу "Харківський ліцей №181 "Дьонсурі" Харківської міської ради”:
1) Гостьовий воркшоп "Спільне створення проєкту сайту для асоціації учнівського самоврядування  із застосуванням Google Sites” 

Спікерка: Сін Ольга Вікторівна,  директор КЗ "Харківський ліцей №181 "Дьонсурі" Харківської міської ради”, учитель інформатики).

2) Гостьовий семінар "Реалізація STEM-освіти засобами проєктної діяльності на уроках".

Спікерка: Щегельська Наталія Сергіївна, учитель фізики та інформатики КЗ "Харківський ліцей №181 "Дьонсурі" Харківської міської ради”, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. 

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики


Гостьовий воркшоп "Спільне створення проєкту сайту для асоціації учнівського самоврядування із застосуванням Google Sites" мав на меті продемонструвати актуальність використання   інструментів Google Sites для управління вебсайтами. Учасники заходу мали  можливість познайомитись із досвідом Ольги Вікторівни щодо розробки реального проєкту, який не лише  мав розвинути технічні навички здобувачів освіти, а й сприяв налагодженню співпраці в учнівському самоврядуванні та популяризації діяльності їх EuroClub та ліцею в цілому.

Гостьовий семінар "Реалізація STEM-освіти засобами проєктної діяльності на уроках" був спрямований на те, щоб ознайомити учасників з методами впровадження STEM (наука, технології, інженерія, математика) у навчальний процес за допомогою проєктної діяльності. На семінарі Наталія Сергіївна  надала практичні інструменти та ідеї для підвищення зацікавленості учнів, наголошувала неодноразово на важливості  інтеграції різних дисциплін через проєктні завдання. Крім того, спікерка продемонструвала реальні учнівські проєкти з програмування, які розв'язували практичні задачі, а також приклади успішних STEM-проєктів у їх закладі освіти  навчальних закладах.


Учасники обох заходів отримали корисні матеріали для опрацювання, а також  мали змогу пересвідчитись в актуальності проєктного методу навчання, зокрема на уроках інформатики. 

До заходу долучилась Петриченко Л.О., д.п.н., професор, перший проректор, яка  додала, що такі гостьові вебінари допомагають майбутнім учителям інформатики краще впроваджувати  інноваційні підходи в навчанні такі як: STEM,  проєктний метод  тощо. Лариса Олексіївна зазначила, що це сприяє розвитку критичного мислення, творчості та практичних навичок учнів.

 

Сподіваємось на плідну співпрацю  у майбутньому! Дякуємо за гостьову зустріч!

Workshop.pptx
Щегельська_Н_С_вебінар_20_05_2024_ХГПА.pptx

Інтеграція України до світового дослідницького простору 

З нагоди Дня науки в Україні, 17 травня 2024 року Національний фонд досліджень України провів інформаційний захід «Інтеграція України до світового дослідницького простору».

Захід мав на меті об’єднати представників української та міжнародної наукової спільноти для обговорення реалій та перспектив розвитку науки в Україні, шляхів інтеграції України до світового дослідницького простору, а також інструментів підтримки в рамках Програми «Горизонт Європа».

Мови проведення: українська, англійська.

Міжнародна науково-практична онлайн-конференція

 «РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ ЕДУКАЦІЇ

ФАХІВЦІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ В УМОВАХ

ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА»,

присвячена Дню науки в Україні

  17 травня 2024 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція  «РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ ЕДУКАЦІЇ ФАХІВЦІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА», присвячена Дню науки в Україні.

У конференції взяли участь 184 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів та здобувачів освіти із 28 закладів освіти України, Швеції, Польщі, Сполучених Штатів Америки.

З вітальними словами, побажаннями скорішої перемоги, миру, вагомих здобутків на науковій та освітянській ниві, наснаги у щоденній педагогічній діяльності в трагічний для України час до учасників конференції звернулися керівник експертної групи Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Ігор Анатолійович Балуба, ректори,  проректори, декани закладів вищої освіти України  – співорганізаторів конференції.

Ректор Академії Галина Федорівна Пономарьова у своєму зверненні до учасників конференції висловила переконаність що ми, науковці, освітяни, здобувачі освіти, спільними зусиллями обов’язково доб’ємося нашої головної мети – вільна, незалежна, процвітаюча Україна, якісна освіта, мирне гідне життя.

На засіданні, що відбулося в режимі 2 пленарних засідань в онлайн форматі, були розглянуті питання формування та розвитку професійної компетентності сучасного педагога, зокрема висвітлено питання інноваційного розвитку освітнього процесу, забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, особливостей навчання і виховання підростаючого покоління в умовах воєнного стану, реалізації концепції едукації фахівців освіти.

Доповіді учасників конференції були присвячені значимості та доцільності вдосконалення професійної підготовки здобувачів вищої освіти, зокрема  шляхом посилення її едукації, удосконалення практичної підготовки майбутніх педагогів, підвищення рівня і поглиблення змісту національно-патріотичного виховання молодів.  Акцентовано увагу на важливості вивчення та впровадження зарубіжного досвіду та іноземних мов у підвищенні якості вітчизняної освіти.

Учасники конференції висловлювали щиру переконаність у досягненні перемоги над агресором, бажали один одному миру і злагоди, наголошували, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади ми реалізуємо наші плани і сподівання щодо розбудови та якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечимо європейське майбутнє нашої рідної України.

Все буде Україна!

Працюємо заради Перемоги!

Програма каф конференції2024.pdf

Звітна науково-методична кафедральна  конференція,  присвячена  Дню науки в Україні  

«ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ 

ДО ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ 

В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ»

16 травня 2024 року кафедра інформатики провела науково-практичну конференцію «Інноваційні підходи  до використання технологій в освітньому процесі», метою якої було підбити підсумки роботи кафедральних гуртків та наукового товариства здобувачів вищої освіти. 

Студенти бакалаврської та магістерської освітньо-професійних програм Середня освіта (Інформатика) презентували результати своїх наукових досліджень, проведених в рамках курсових та магістерських робіт, а також поділилися  враженнями від участі у Весняному марафоні "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах".

До участі в конференції також були запрошені учасники Весняного науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах". Завідувачка кафедри, д.п.н., доцент, Щербак І.В. подякувала гостям за участь, побажала їм успіхів у роботі та висловила сподівання на подальшу співпрацю.

 На конференції здобувачі вищої освіти мали можливість продемонструвати свої знання та навички, отримати цінний досвід публічних виступів та обміну досвідом з колегами.

Програма конференції

Гостьова лекція
«Побудова університетської культури освіти упродовж життя на прикладі  досвіду Університету Корк, Ірландія»

16 травня 2024 року  о 17:00 в онлайн форматі відбулась  гостьова лекція  «Побудова університетської культури освіти упродовж життя на прикладі  досвіду Університету Корк, Ірландія». 

👨‍🏫Лектор: професор Шімус О’Туама,  директор Інституту освіти для дорослих Ірландського національного університету Корк University College Cork.

 Мова лекції – англійська, буде забезпечено синхронний переклад. 

Учасники, які прослухають лекцію,  отримають автоматично згенерований сертифікат про участь. 

🔸Організатор заходу – Центр англомовної академічної та крос-культурної комунікації у співпраці з Відділом міжнародних зв’язків Львівського університету Ivan Franko National University of Lviv - International Office.

Чекаємо на сертифікати

Фестиваль науки – 2024:
Вебінар «Проблеми встановлення академічного плагіату в дослідженнях: кейси Комітету з етики Національного агентства» 

16 травня 2024 року о  14:00  відбувся в рамках Фестивалю науки -2024 вебінар «Проблеми встановлення академічного плагіату в дослідженнях: кейси Комітету з етики Національного агентства».

Спікер: Олена Єременко, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Цільова аудиторія: магістранти, аспіранти, наукові, науково-педагогічні працівники. 

Під час заходу учасники дізнались про досвід роботи Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, поглиблять розуміння культури академічної доброчесності.

З Днем Вишиванки!

Кафедра інформатики вітає зі святом, з Днем Вишиванки!

Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світу. Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи! 

Дякуємо ЗСУ! Миру нам та Перемоги!

ВІТАЄМО 

професора кафедри  інформатики 

Хміль Наталію Анатоліївну 

з присвоєнням вченого звання професора кафедри інформатики!

(Наказ Міністерства освіти і науки України)

Гостьовий семінар
"SCRATCH  як поступовий перехід  до мов програмування"

15 травня 2024 року о 14:00 в рамках Весняного науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах" відбудеться  гостьовий семінар "SCRATCH  як поступовий перехід  до мов програмування".

Спікер: Дудко Сергій Павлович, учитель інформатики Комунального закладу "Харківський ліцей №83 Харківської міської ради ", інженер-програміст.

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики. 

Мета заходу: ознайомити учасників з середовищем програмування Scratch як інструментом для поступового переходу до вивчення мов програмування, продемонструвати базові принципи програмування в Scratch, використовуючи візуальні блоки, розвинути логічне мислення, творчість та навички розв'язання проблем у дітей.

Дудко Сергій Павлович  ознайомив  учасників з можливостями платформи SCRATCH для навчання програмування та показав, як вона може використовуватися для поступового переходу до інших мов програмування. Спікер підтримував увагу учасників семінару через цікаві приклади та практичні поради щодо роботи з Scratch, проводив паралелі між вивченням мов програмування  Scratch та Python. Крім того, Сергій Павлович продемонстрував можливості Scratch у створенні ігор, анімацій та інших інтерактивних проєктів та довів учасникам семінару, що  вивчення мов програмування може бути цікавим,  та веселим.

На заході відчувалась дружня та невимушена атмосфера, сприятлива для творчості та співпраці. Доповідач продемонстрував учнівські проєкти в Scratch та переконав учасників семінару, що зацікавити дітей світом програмування та мотивувати їх до подальшого вивчення цієї теми дійсно реально.

Дякуємо за корисний  семінар та сподіваємось на подальшу співпрацю!

Презентація 

Урочистості до Дня науки

15 травня 2024 року на засіданні Вченої ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, заступниця голови Харківської обласної ради, тепло привітала колектив Академії з Днем науки в Україні, побажала миру, нових здобутків на ниві вітчизняної науки, примножуючи вже досягнуті результати у науково-дослідницькій діяльності, здоров’я, віри у Збройні Сили України та відзначила подяками  Харківської обласної ради  та Харківської обласної державної (військової) адміністрації  відповідно:

ХМІЛЬ Наталію, д.п.н., професорку, професорку кафедри інформатики, за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток української науки, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня науки;

ЩЕРБАК Ірину, д.п.н., доцентку,  завідувачку кафедри інформатики за сумлінну працю, високий професіоналізм, підготовку висококваліфікованих спеціалістів, особистий внесок у розвиток освіти і науки та з нагоди Дня науки.


Дякуємо Збройним Силам України!

Україна понад усе!

Вебінар «Навчання підлітків: розуміння їх потреб та ефективні стратегії викладання»

14 травня  2024 року о 16:00 відбувся вебінар «Навчання підлітків: розуміння їх потреб та ефективні стратегії викладання».
Підлітковий вік – це період бурхливого розвитку, коли молоді люди шукають себе, досліджують світ і формують свою особистість. Це також час, коли їм потрібна особлива підтримка та розуміння з боку дорослих. На цьому вебінарі ви дізнаєтеся, як розуміти потреби підлітків та використовувати ефективні стратегії викладання, щоб допомогти їм досягти успіху.


На вебінарі було розкрито:

• Психологічні та фізіологічні особливості підліткового віку, теорію поколінь.

• Ефективні стратегії викладання для підлітків.
• Як мотивувати та надихати підлітків. 

Вебінар
"Цифрова освіта: проблеми та перспективи"

13 травня 2024 року відбувся вебінар, що присвячений актуальній темі "Цифрова освіта: проблеми та перспективи", на якому здобувачі вищої освіти змогли дізнатись про найсучасніші тренди та виклики, з якими стикаються освітяни у цифрову еру.

🎤 Спікер: Олена Фоменко, аспірантка кафедри природничих наук і методик їхнього навчання, викладачка фізики і астрономії Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є. Й. Мухіна, нова амбасадорка AR Book.

Онлайн-курс
“Цифрові навички для освіти з Google”

10 травня 2024 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти отримали сертифікати за проходження  онлайн-курсу  “Цифрові навички для освіти з Google”. Курс організовано компанією Google у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Навчання в межах курсу тривало з 19 березня 2024 року по 9 квітня 2024 року.

Під час занять учасники й учасниці дізнались, як підвищити ефективність роботи із цифровими інструментами Google; зробити навчання більш інтерактивним та персоналізованим; використовувати штучний інтелект як особистого помічника; опанувати основи безпеки в інтернеті тощо. 

Викладачі та здобувачі вищої освіти мали змогу відвідати  7 онлайн-тренінгів, під час яких підвищили ефективність своєї роботи з цифровими інструментами Google, а також 3 сесії запитань і відповідей. Зокрема:

ІІI-й Відкритий навчально-методичний семінар «Актуальні питання організації навчальної діяльності в умовах цифрової
трансформації освіти»


6-10 травня 2024 року щодня о 16:30 факультет Програмної інженерії та бізнесу Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" запрошує Вас на ІIІ-й Відкритий навчально-методичний семінар «Актуальні питання організації навчальної діяльності в умовах цифрової трансформації освіти».

Протягом тижневого Семінару кращі спеціалісти проведуть серію лекцій та майстер-класів у сфері організації та впровадження освітньої діяльності у нових реаліях сьогодення.

👉 Поговоримо про зміну освітньої парадигми.

👉 Розглянемо на прикладах процес розробки навчальних ігор та активностей за допомогою      графічного редактора Canva.


Після завершення Семінару кожен учасник отримає завірений підписом ректора Університету та печаткою сертифікат з номером, темами занять, кількістю годин (30 годин загалом, 1 кредит ЄКТС).


Чекаємо на сертифікати

Вебінар
"Роль вивчення теми «Моделі та моделювання» у формуванні наукової картини світу"

9 травня 2024 року о 18:00 відбувся вебінар  "Роль вивчення теми «Моделі та моделювання» у формуванні наукової картини світу".


Під час вебінару було обговорено:

Спікери:
Олена Бондаренко — співавторка підручників з інформатики для учнів НУШ, учителька інформатики комунального закладу «Ліцей інформаційних технологій» Кам'янської міської ради, учитель-методист.

Олександр Пилипчук — співавтор підручників з інформатики для учнів НУШ, учитель інформатики Теофіпольського ліцею № 3 Теофіпольської селищної ради, Хмельницької області, учитель-методист.

Кожен зареєстрований учасник вебінару отримає безоплатний сертифікат за результатами виконання тестів.

До Дня Європи

9 травня 2024 року  викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти долучились до онлайн-зустрічі ''Наш спільний дім - Європа'' з нагоди Дня Європи в Україні. Було презентовано цікаві факти про європейський континент, історичні зв'язки України з Європою та шлях України до ЄС, а також про те, як європейці допомагають нашій державі у складні часи війни. 

У заході взяли участь молоді науковці з Великобританії та Словаччини - Алекс Томас і Жанета Жарноцайова, які поділилися особистим досвідом волонтерської та гуманітарної роботи, спрямованої на підтримку України та українців.

Гостьовий тренінг
"Медіаграмотність та інформаційна безпека
в сучасних реаліях"

9 травня 2024 року о 12:00 відбувся гостьовий тренінг "Медіаграмотність та інформаційна безпека в сучасних реаліях" в рамках Весняного науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах". 
ТренерБрославська Галина Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та фізики КЗ "ХГПА" ХОР, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Комунального закладу "Харківський ліцей №26 Харківської обласної ради".
Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики. 

Метою тренінгу було ознайомлення учасників з актуальними питаннями медіаграмотності та інформаційної безпеки в сучасному світі, а також надання їм практичних навичок з їх оцінювання та протидії.

Вітальне слово на тренінгу виголосила Петриченко Л.О., д.п.н., професор, проректор, яка підкреслила важливість медіаграмотності та інформаційної безпеки в сучасному світі та закликала учасників активно використовувати отримані знання та навички. 

Особливістю тренінгу став його інтерактивний формат, який передбачав не лише лекційну частину, але й практичні вправи, групові дискусії та розбір реальних кейсів. Це дозволило учасникам не лише отримати теоретичні знання, але й одразу застосувати їх на практиці. Атмосфера на тренінгу була продуктивна та динамічна. Учасники  активно брали участь у всіх запропонованих активностях, ділилися своїм досвідом та ідеями, ставили запитання спікеру. Інтерактивні завдання, які були запропоновані на тренінгу, допомогли учасникам краще зрозуміти принципи медіаграмотності та інформаційної безпеки, а також навчитися їх використовувати у повсякденному житті.

Щербак І.В., д.п.н. доцент, завідувачка кафедри інформатики зазначила, що проведений тренінг був дуже корисним та інформативним, та висловила побажання щодо посилення уваги до розвитку компетентностей   критично оцінювати інформацію та захищати себе від інформаційних загроз.  

До Дня Європи
гостьова лекція

"Побудова Learning Journey Map:

реалізація європейського досвіду"

8 травня 2024 року в рамках відзначення Дня Європи для здобувачів ОПП Середня освіта (Інформатика) відбулась гостьова лекція "Побудова Learning Journey Map: реалізація  європейського досвіду".

Спікер: Хміль Анастасія Миколаївна (digital design teacher at International School Premjers (Riga, Latvia) and educational specialist at Riga First Distance School (R1TV).

Модератор зустрічі: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики.

Метою гостьової лекції було ознайомити учасників з концептом Student Journey Map. Цей інструмент допомагає візуалізувати та аналізувати досвід студентів та учнів від початкового контакту з навчальним курсом до завершення навчання. Матеріал вебінару спонукає майбутніх викладачів ефективно планувати освітній процес, заздалегідь враховуючи потреби студентів та учнів. 

 

Сподіваємось на співпрацю в майбутньому!

Вебінар "Візуальна колаборація
або суперовий детектив"

8 травня 2024 року о 17:00 відбувся вебінар від AR Book "Візуальна колаборація або суперовий детектив". 

Спікер: Людмила Лисогор, доцентка, кандидатка біологічних наук, методистка відділу змісту освіти Українського інституту розвитку освіти, амбасадорка AR Book. 

Протягом вебінару учасники мали змогу побачити приклади цікавих та яскравих завдань.Цей вебінар містив значну практичну складову, яка допоможе вдосконалити візуальну подачу матеріалу та підкинути декілька ідей для уроків.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня 2024 року  о 15:00 відбулась просвітницька лекція з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Захід присвячено ролі українського народу у перемозі над нацизмом у Другій світовій війні.

Лектор: Васильєв Станіслав Валерійович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін .

З цієї нагоди бібліотека академії запрошує до віртуальної книжкової виставки «Україна у полум’ї Другої світової війни».https://youtu.be/lFDGpTjRkjU 

Гостьовий семінар 
"Особливості викладання комп'ютерних дисциплін у закладі фахової передвищої освіти в сучасних умовах"  

7 травня 2024 року о 11:00  відбувся гостьовий семінар  "Особливості викладання комп'ютерних дисциплін у закладі фахової передвищої освіти в сучасних умовах" на Весняному науково-методичному марафоні "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах" в рамках  освітнього компонента "Методика викладання інформатики в ЗЗСО та вищій школі".

Спікер: Патріарх Юлія Миколаївна, викладачка компʼютерних дисциплін Володимирського педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського  Волинської обласної ради, викладачка вищої категорії.
Модераторки зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики.  

Мета заходу:

Юлія Миколаївна розповіла особливості організації освітнього процесу в Володимирському педагогічному фаховому коледжі імені Агатангела Кримського  Волинської обласної ради, зокрема історію заснування навчального закладу, напрямки підготовки здобувачів освіти, традиції та сучасні виклики.  

Спікерка висвітлила основні складові цифровізації освіти у ЗФПО. Так, цікавим було познайомитись з матеріально-технічним забезпеченням  та шляхами представництва закладу через офіційний сайт коледжу, електронну бібліотеку, YouTube-канал, соціальні мережі з метою популяризації його діяльності та підвищення іміджу. Особливо запам'ятався  розроблений здобувачами освіти чатбот ПЕДКіт, який став одним із інструментів організації комунікації між усіма учасниками освітнього процесу. Навчальна складова була представлена широким спектром інноваційних вебресурсів та платформ, зокрема для проведення відеолекцій та зустрічей, опитування, тестування, створення презентацій, інтерактивних вправ, робочих аркушів, інфографіки,  використання інтерактивних дошок, AR-технологій тощо. 

Учасники заходу з цікавістю слухали доповідь, а також долучились до обговорення актуальних проблем викладання в закладах фахової передвищої освіти.
З найкращими побажаннями та словами подяки звернулись Петриченко Л.О., перший проректор, професор кафедри педагогіки, психології та менеджменту, д.п.н., доцент, професор, а також Щербак І.В., д.п.н., доцент, завідувачка кафедри інформатики.

 

Презентація

Висловлюємо вдячність та сподівання на подальшу співпрацю!

Захист курсових робіт

2 травня 2024 року відбувся публічний захист курсових робіт з освітнього компонента "ШКІ та методика його навчання" здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 311ін групи за ОПП Середня освіта (Інформатика). 

Комісію із захисту курсових робіт очолила Ірина ЩЕРБАК, д.п.н. доцент, завідувачка кафедри інформатики. До складу комісії увійшли викладачі, які супроводжували дослідження здобувачів освіти: Олеся КИСЕЛЬОВА, к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, Марина ЛЄДОК, викладач кафедри інформатики.

Всі здобувачі освіти, які захищали свої курсові проєкти сьогодні показали достойний результат, продемонстрували, що знають правила оформлення документів, вміють захищати публічно свою роботу та були оцінені на достатньому та високому рівні.

Теми були цікавими та прикладними, спрямованими на розв'язок актуальних  практикозорієнтованих професійних задач.

Гостьова лекція “Компетентнісний підхід та потенціал інформатичної галузі” 

1 травня 2024 року відбулась гостьова лекція “Компетентнісний підхід та потенціал інформатичної галузі” в рамках Весняного науково-методичного марафону ""Досвід навчання інформатики у сучасних умовах".
Лектор: Золочевська Марина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, учитель математики Redmond School of Math&IT (м.Редмонд, штат Вашингтон, США).

Мета лекції: ознайомити з ключовими аспектами компетентнісного підходу до навчання інформатики, розкрити потенціал інформатичної галузі та можливості для професійного самовизначення у цій сфері, поділитися практичним досвідом впровадження компетентнісного підходу в освітній процес.

Марина Володимирівна розповіла про школу, в якій нині працює в м.Редмонд,  особливості організації освітнього процесу в США.  Лекторка навела приклади успішного впровадження компетентнісного підходу до навчання інформатики в Україні та за кордоном. Крім того, приділила увагу компетенціям, необхідним для успішної діяльності у XXI столітті. Було представлено методи та інструменти впровадження компетентнісного підходу до навчання інформатики, продемонстровано практичні приклади використання компетентнісного підходу в освітніх закладах.

Вдячні за змістовну лекцію! Сподіваємось на майбутню співпрацю!

Роль цифрової комунікації у навчальному процесі: взаємодія та спільна робота

29 квітня 2024 року відбувся вебінар "Роль цифрової комунікації у навчальному процесі: взаємодія та спільна робота".
Спікер: Олена Фоменко, аспірантка кафедри природничих наук і методик їхнього навчання, викладач фізики і астрономії Кіровоградського медичного фахового коледжу ім. Є.Й. Мухіна.

У XIX столітті комунікації вийшли на новий рівень. Цифрова взаємодія стала однією з основ сучасного життя. Дізнайтеся більше про те, як успішно побудувати взаємодія та спільну роботу між сучасними учнями. 

методичний_семінар_ХГПА_26_04_2024_Лапшина.pdf

Гостьовий семінар 
“Діагностування навчальних досягнень з інформатики здобувачів освіти в ЗЗСО”

26 квітня 2024 року відбувся гостьовий семінар  “Діагностування навчальних досягнень з інформатики здобувачів освіти в ЗЗСО”.

Лектор: Лапшина Світлана Сергіївна, вчитель інформатики та математики Комунального закладу "Харківська гімназія №86 Харківської міської ради Харківської області”, заступник директора з НВР.

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.  

Основною метою семінару було обговорення та вивчення методів та підходів до діагностики навчальних досягнень з інформатики серед учнів загальноосвітніх закладів середньої освіти. 

В рамках Весняного науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах" спікер заходу поділилася своїм багатим досвідом та практичними порадами щодо оцінки рівня сформованості компетентностей  учнів.

Світланою Сергіївною було  висвітлено:

   - підходи до діагностики навчальних досягнень учнів: обговорення методологічних аспектів та практичних викликів.

   - використання інструментів оцінювання в інформатичній галузі: аналіз популярних методів та їх ефективність.

   - аналіз та інтерпретація результатів діагностики: практичні поради щодо використання отриманих даних для підвищення якості навчання.

На заході учасники обговорили сучасні інструменти для діагностики досягнень з інформатики: LiveWorkSheets, Google Form, Quizizz, Kahoot, wizer.me, formative, flippity. LearningApps та інші. Крім того, було проаналізовано переваги та ризики використання тестової платформ НаУрок та Всеосвіта. Під час заходу було зроблено акцент на практичний аспект оцінювання досягнень учнів з інформатики їх та обговорено найефективніші методики діагностики. Учасники отримали можливість обмінятися досвідом, отримати корисні поради від досвідченого фахівця.

До жвавої дискусії щодо найефективніших практик в цій сфері також долучилась Петриченко Лариса Олексіївна, перший проректор, доктор пед. наук, професор,  яка  акцентувала на важливості систематичної діагностики та використанні різноманітних інструментів для оцінки навчальних досягнень з інформатики. 

Ми вдячні всім, хто взяв участь у цьому заході, та переконані, що отримані знання сприятимуть підвищенню якості навчання  інформатики.

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25 квітня 2024 року відбувся майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога», на якому відбулось навчання як  вчителів, викладачів, так і здобувачів вищої освіти.

 Організатори майстер-класу – співробітники відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту цифровізації освіти НАПН України.

За результатами майстер-класу учасники отримали:

1. Практичний досвід використання деяких інструментів ШІ (на прикладі популярних ШІ).

2. Сертифікат учасника майстер-класу (3 години навчання).

Вебінар «Як складне зробити простим? Функції користувача в мові програмування Python на уроках інформатики в 7 класі» 

 25 квітня 2024 року відбувся вебінар «Як складне зробити простим? Функції користувача в мові програмування Python на уроках інформатики в 7 класі», на якому здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри мали змогу покращити свої методики викладання та зробити навчання захопливим й зрозумілим для учнів, на вебінар: 🧐

Під час вебінару було розглянуто:

💡поділ складної задачі на підзадачі;

💡приклади створення та виклику функції;

💡використання функцій для обчислень і не тільки;

💡ідеї завдань для креативного вчителя.

🎤 Спікер вебінару: Олександр Пилипчук, співавтор підручників з інформатики для учнів НУШ, учитель інформатики, учитель-методист Теофіпольського ліцею №3 Теофіпольської селищної ради, Хмельницької області.

Міжнародного дня дівчат в ІКТ (Girls in ICT Day) 

25 квітня 2024 року  викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до панельної дискусії "Жіноче лідерство в ІКТ" з нагоди Міжнародного дня дівчат в ІКТ, організованої Київським національним університетом культури і мистецтв за підтримки ВГО «Українська Асоціація фахівців інформаційних технологій», ГС «СТЕМ-коаліція України», ГО «Українська Федерація Інформатики» та «Хуавей Україна» в межах програми Huawei Women in tech.

Щороку в четвертий четвер квітня відзначають Міжнародний день дівчат в ІКТ International Girls in ICT Day. Це ініціатива Міжнародного Союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union), спрямована на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат та молодих жінок, стимулює їх до вибору професії в зростаючій сфері ІКТ.

В цей день дівчат з усього світу мотивують розпочати навчання та кар’єру в ІТ-індустрії, розповідають про перспективи цієї галузі та підвищують чутливість роботодавців до необхідності сприяння гендерному балансу в технологічному секторі.  

Презентація для зустрічі.pdf

Гостьовий воркшоп 
"Проєктний підхід як основа викладання інформатики"

23 квітня 2024 року відбувся  гостьовий воркшоп "Проєктний підхід як основа викладання інформатики", який було організовано в рамках вивчення освітнього компонента "Організація міждисциплінарних  освітніх проєктів" з метою обміну досвідом щодо використання проєктного підходу у навчальному процесі. 

Спікерка: Сотник Марина Олександрівна, викладач  Комп'ютерної Академії IT STEP .

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.  

Спочатку спікерка розглянула переваги та особливості проєктного підходу у викладанні інформатики, різновиди проєктів та їх місце у навчальній програмі, методи та інструменти для реалізації проєктів.

У практичній частині Марина Олександрівна акцентувала на етапах розробки та планування навчального проєкту з інформатики, визначенні завдань учасників проєкту, оцінюванні результатів проєкту.

Спікерка також поділилась власним досвідом використання проєктного підходу у викладанні інформатики, навела приклади успішних проєктів, які були реалізовані її учнями.

Проєктний підхід до викладання інформатики - це ефективний метод, який дозволяє учням глибоко вивчати предмет, розвивати критичне мислення, творчі здібності та навички командної роботи.

Учасники воркшопу, зокрема Лариса Олексіївна Петриченко, перший проректор, доктор пед.наук, професор, високо оцінили зміст гостьового воркшопу та  його організацію. 

На даному воркшопі здобувачі вищої освіти отримали цінні знання та навички, які допоможуть їм використовувати проєктний підхід у своїй роботі.

Бажаємо успіхів на освітянській ниві та
сподіваємось на подальшу співпрацю!

Вебінар «Штучний інтелект в освіті:
генерація зображень, індивідуальні завдання та персоналізований чат для вчителів»

17 квітня  2024 році відбувся  вебінар  «Штучний інтелект в освіті: Генерація зображень, індивідуальні завдання та персоналізований чат для вчителів», на якому здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри мали змогу дізнатись проте, як використовувати штучний інтелект для того, щоб перенести рутинні задачі на ШІ-помічника, а  вільний час можна використати для покращення власних навичок і вмінь.
Спікер: Олександр Думишинець, який є консультантом UNESCO і вчителем ІТ 30 «ПЗНЗ МІДГАРД».

Гостьова лекція “Штучний інтелект в освіті: помічник чи загроза” 

17 квітня 2024 року  здобувачі  вищої освіти та викладачі Академії отримали надзвичайну можливість поглибити свої знання в сфері інформаційних технологій та освіти на гостьовій лекції "Штучний інтелект в освіті: помічник чи загроза". 

Лектор: Покришень Дмитро Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.  

Мета заходу полягала в тому, щоб поглибити розуміння студентів та викладачів про роль штучного інтелекту в навчальному процесі, виявити можливості та виклики, які він ставить перед сучасною освітою, а також обговорити етичні та соціальні аспекти його використання. 

Доповідь  Дмитра Анатолійовича спонукала до цікавого обговорення сучасних тенденцій використання штучного інтелекту в навчальному процесі.  На заході була жвава дискусія, яка стимулювала активну участь аудиторії, що додало події живої та продуктивної атмосфери. Такі ініціативи допомагають крокувати у ногу зі світовими технологічними тенденціями та підготовити наших студентів до майбутніх викликів. 

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ВІД ERASMUS+ ВИКЛАДАЧІВ І ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ

Із 7 по 16 квітня 2024 року Поліна Філяєва, здобувачка вищої освіти зі спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, разом з командої Академії  взяла участь у програмі міжнародної академічної мобільності від Еразмус + «Молодь нової генерації», що відбулася на базі центру Ceulaj у м. Моліна, Іспанія. Приймаючою стороною виступила громадська організація Almenaras. 

У програмі були задіяні представники освітнього й соціального секторів Іспанії, Греції, Хорватії та Румунії.

Упродовж навчання та обміну професійним досвідом учасники та учасниці опанували навички посилення емоційного інтелекту як фундаментального аспекту командної роботи, вивчили інструменти дій спільноти, покращили навички проєктної діяльності та розробили власні проєкти із соціально вразливих напрямів діяльності.

За результатами успішного завершення програми міжнародної академічної мобільності учасниці отримали міжнародні сертифікати участі Youth exchange: Erasmus + у кількості 64 годин. 

Деталі тут

Вебінар
«Від традиційного до інноваційного: роль педагога в НУШ»

16 квітня 2024 року о 16:00  відбувся вебінар від Видавництва Formula "Від традиційного до інноваційного: роль педагога в НУШ»

Багато зараз говорять про те, якою має бути Нова українська школа, як змінити підручники та форми роботи, щоб сучасним школярам хотілося навчатися.

На вебінарі:
• розглянуто професійно важливі якості та вміння сучасного вчителя.
• розібрано нові ролі педагога в індивідуальній освітній траєкторії учня.
• обговорено головні аспекти педагогічної діяльності у сучасному світі.
На вебінарі учасники мали змогу отримати:
• вправи та методи, які допоможуть вам успішно впровадити новації в навчальний процес та для адаптації учнів до старшої школи.
• сертифікат із зазначеною кількістю годин.
• можливість отримати відповідь на питання та поділитися своєю думкою в коментарях. 

«Програми і роботи»: застосовуємо технологію обчислювального мислення 

Український освітянський видавничий центр «Оріон» разом із своїми прекрасними мужніми і мудрими авторками започаткував у 2023-2024 році цикл вебінарів для вчителів інформатики про особливості навчання учнів в 6-му класі.

«Ключі від інформатики — ключі від життя».

Тривалість повного циклу вебінарів - 30 годин.


12 квітня о 16:00 відбувся фінальний вебінар циклу: «Програми і роботи»: застосовуємо технологію обчислювального мислення.  


Посилання на трансляцію: https://youtube.com/live/B2T9-n4fsuw


Спікерки:  Наталія Морзе, Ольга Барна.
Сертифікати за цикл вебінарів «Ключі від інформатики — ключі від життя»

Вебінар "Опрацювання рядків і списків мовою програмування Python  в курсі інформатики 7 класу"

11 квітня 2024 року о 18:00   відбувся вебінар "Опрацювання рядків і списків мовою програмування Python в курсі інформатики 7 класу".
Питання для обговорення:

Спікер: Олександр Пилипчук,  учитель інформатики Теофіпольського ліцею №3 Теофіпольської селищної ради, Хмельницької області, учитель-методист, співавтор підручників  "Інформатика" для НУШ.


Гостьова методична лекція
“Організація ефективного навчання на уроках інформатики  в старших класах ЗЗСО” 

11 квітня  2024 року о 14:00 в рамках Весняного методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах" відбулась гостьова методична лекція “Організація ефективного навчання на уроках інформатики  в старших класах ЗЗСО”.
Спікерка: Пащенко Людмила Миколаївна, вчитель інформатики Комунального закладу “Крисинський ліцей” Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області.

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.

Мета лекції:

 
Спочатку спікерка висвітлила сучасні тенденції розвитку освіти в галузі інформатики, окреслила вимоги до рівня підготовки випускників ЗЗСО з інформатики та принципи організації ефективного навчання інформатики. Людмила Миколаївна поділилася з аудиторією власним досвідом роботи, презентувала інноваційні методи та прийоми викладання інформатики, надала практичні поради щодо організації ефективного навчання інформатики, а також відповіла на численні запитання учасників лекції.
Її лекція була цікавою та змістовною, викликала жваве обговорення серед учасників заходу. 

  На даній гостьовій методичній лекції була присутньою Петриченко Лариса Олексіївна, перший проректор, доктор пед.наук, професор, яка відмітила, що  головне – це постійно вдосконалювати свої педагогічні знання та навички, використовувати сучасні методики та технології навчання, щоб зробити уроки інформатики цікавими та корисними для учнів.  Вона побажала  учасникам лекції мирного неба, Перемоги України та професійних успіхів як спікерці заходу, так і майбутнім учителям та викладачам інформатики.

Учасники лекції отримали цінні знання та навички, які допоможуть їм удосконалити свою роботу та зробити уроки інформатики більш цікавими та результативними.

Виступ Пащенко організація ефективної роботи.pptx

Віртуальний тур Музеєм космосу

11 квітня 2024 року з нагоди Міжнародного дня польоту людини в космос студенти та викладачі академії долучилися до віртуального туру музеєм космосу, який провів Сергій Вовкодав, старший науковий співробітник Музею космосу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Унікальний музей розміщено у приміщені старої дерев'яної церкви у місті Переяславі на території Національного історико-етнографічного заповідника.

Під час перегляду віртуального туру всі присутні ознайомилися з експозицією музею, яка складається з понад 450 експонатів, які демонструють вітчизняну історію освоєння космосу, дозволяють побачити предмети що використовувались під час космічних польотів.

Слухачі мали змогу доторкнутися до цілої епохи української космонавтики.

Українці продовжують наполегливо працювати над здобуттям нових знань про космос та над розвитком технологій майбутнього.

Щиро вдячні спікеру заходу – Сергію Вовкодаву за співпрацю, а викладачам та здобувачам освіти за активність та креативні запитання!

«ЗІРКОВИЙ ВЧИТЕЛЬ: ЯК ДАРУВАТИ ВСІМ СВІТЛО І НЕ ВТРАЧАТИ СВОЄ»

10 квітня 2024 року, відбулася урочиста онлайн-подія «Зірковий вчитель: як дарувати всім світло і не втрачати своє», в ході якої було визначено переможців премії «Ранкові зорі» від видавництва «Ранок». Відомо, що виступ спікерів та церемонія нагородження тривала понад шість годин. До її проведення було залучено велику команду освітян з усіх куточків України.
Ця премія покликана підтримати вчителів України, які попри війну рухаються вперед, навчають і навчаються. Її призовий фонд склав понад 100 тис. гривень. Кожний педагог, який дійшов до півфіналу ділився своїм вчительським досвідом і лише найкращі освітяни стали переможцями у номінаціях: «Зірковий учитель»;  «Незламний учитель»; «Інноваційний учитель»; «Учитель-наставник»; «Результативний учитель».
Викладачі та здобувачі вищої освіти долучились до онлайн-трансляції та отримали не лише сертифікати участі, а й мотивацію до професійного вдосконалення.

Вебінар  «Штучний інтелект — асистент вчителя. Додатки, кейси, ідеї»

10 квітня 2024 року о 17:00 відбувся вебінар «Штучний інтелект — асистент вчителя. Додатки, кейси, ідеї» від ARBook. 

Спікерка: Тетяна Кучеренко (адміністраторка-методистка, учителька курсів “Human and world”, “Project management” та англійської мови, менторка індивідуального розвитку дитини, координаторка напрямку навчання ВУШ приватної школи Think Global (Березняки), фіналістка номінації “Вчитель-ровесник Незалежності” Teacher Global Prize 2021, тренерка НУШ “Діти НУШ: Хто вони?”).
Трансляція

Одеська освітня онлайн-конференція від AR Book : Ефективні стратегії формування цифрової грамотності

9 квітня 2024 року  викладачі кафедри долучились до Одеської освітньої онлайн-презентації від AR Book на тему "Ефективні стратегії формування цифрової грамотності", на якій виступили Віталій Кондратюк, Парейчук Тарас з презентацією системи AR Book та  Бондар Іван (кандидат фізико-математичних наук, молодший науковий співробітник в Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України.), який розповів про AR Book навчальні матеріали, а також ефективні стратегії формування цифрової грамотності  висвітлила Людмила Лисогор (доцентка, кандидатка біологічних наук; методистка базової , профільної шкільної  освіти та профорієнтації роботи Українського інституту розвитку освіти; амбасадорка AR Book)

Пойда Здивуй мене, якщо зможеш.pptx

Гостьовий воркшоп 
“Здивуй мене разом з PowerPoint” 

09 квітня 2024 року об 11:00 відбувся гостьовий воркшоп  “Здивуй мене разом з MS PowerPoint” в рамках Весняного марафону "Досвід навчання інформатики у сучасних умовах".
Спікер:  Пойда Сергій Андрійович, кандидат педагогічних наук, доцент,  доцент кафедри управління та адміністрування КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", тренер Microsoft, Google Ceritified Educator Level 1.

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.  
Метою гостьового воркшопу було ознайомити учасників з інноваційними можливостями MS PowerPoint для створення захоплюючих та інтерактивних презентацій, надати практичні навички використання нових функцій та інструментів програми, заохотити до творчого підходу до розробки презентацій.
Сергій Андрійович акцентував на важливості створення вчителями цікавих презентацій, здійснив короткий огляд нових функцій MS PowerPoint останніх версій, висвітлив переваги використання інтерактивних презентацій, а також продемонстрував "неправильні" презентації. У практичній частині заходу спікер показав лайфхаки створення ефективних презентацій (перехід морфінг, анімація, малювання з допомогою автофігур тощо). Учасники мали змогу попрактикуватись у створенні власну карткову гру, анімовану листівку з аудіосупроводом та анімовану ілюстрацію до казки.

Захід "Здивуй мене разом з MS Power Point!" став корисним та цікавим для всіх учасників. Вони отримали нові знання та навички, які допоможуть їм створювати захоплюючі та інтерактивні презентації.
Запис воркшопа               Презентація Facebook

Програма EDUPRO від SoftServe – програма підвищення кваліфікації викладачів

Топ спікери компанії SOFTSERVE протягом 7 онлайн-лекцій ділитимуться знаннями та  власним досвідом з розвитку софт скілз, торкаючись найактуальніших тем цього напрямку. Зареєструвавшись на безкоштовну програму EDUPRO, учасники також отримають членство у міжнародній освітній спільноті, знайомство та обмін досвідом з колегами з Європи та Латинської Америки та офіційний сертифікат після успішного завершення.

Партнери програми: Національний Еразмус+ офіс в Україні, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

Для кого: Професори, доценти, науковий та науково-педагогічний персонал, викладачі, учителі та інші.

Що? Програма EDUPRO.

Де? Онлайн трансляція.

Коли? З 11 квітня по 6 червня 2024 року.

Мова: Англійська (cередній рівень та вище).

Реєстрація вже відкрита за посиланням.

Більше про програму, спікерів, розклад лекцій можна дізнатися на сайті.

STEM-освіта: БпЛА та роботизовані системи в освітньому процесі

6 квітня 2024 року викладачі кафедри інформатики  долучились до Всеукраїнської STEM–педагогічної майстерні на тему «STEM-освіта: БпЛА та роботизовані системи в освітньому процесі». Захід організовано відділом STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», ТОВ «КВАДРО.ЮА» за сприяння ЄАС.
6 квітня 2024 року відбувся дистанційний семінар на тему «Актуальність навчання педагогів та дітей використанню БпЛА та роботизованих систем. Технічне забезпечення, сфери використання та умови безпечного навчання». 

План заходу:

1. STEM-лінійка DJI. Роботи (S1, EP) та навчальні коптери (серія Tello).

2. Цивільні коптери DJI (Mavic та ін.), сфери використання та порядок навчання.

3. Коптери FPV (різниця між учбовими та робочими). Доступне технічне забезпечення для виконання основних вправ при навчанні польотам. Базова інженерна частина для викладачів.
Участь у Всеукраїнській STEM-педагогічній майстерні сприяла:

✔ мотивації педагогів впроваджувати STEM-підходи для ефективної організації освітнього процесу та формування освітнього інноваційного середовища;

✔ розвитку STEM-освіти в закладі освіти: розширити можливості практикоорієнтованості занять, покращувати взаємодію між педагогами колективу для досягнення кращого результату щодо розвитку предметних компетентностей здобувачів освіти;

✔ запровадженню системну роботу з професійного самовизначення та самореалізації учнівської молоді;

✔ розвитку української економіки, створюючи передумови для підготовки фахівців у різних сферах.

Гостьова лекція "Майстерність у Photoshop: Основи фотографії та професійна ретуш"

6 квітня 2024 року о 15:00 відбулась гостьова лекція "Майстерність у Photoshop: Основи фотографії та професійна ретуш"

Лектор:  Воронкін Олексій Сергійович, кандидат педагогічних наук, викладач-методист, дослідник у галузі STEM-освіти, викладач інформатики в Сєвєродонецькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва.

Модераторка заходу: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики.
        Метою гостьової лекції було ознайомити учасників з основами фотографії та прийомами професійної ретуші у програмі Photoshop, сформувати в учасників заходу практичні вміння використання необхідних для цього інструментів.

    Олексій Сергійович безпосередньо під час лекції заохотив випробувати нові техніки та ідеї в процесі обробки фотографії засобами Photoshop, продемонстрував результат роботи інструменту Photo Restorer, який використовує технології штучного інтелекту для реставрації старих фото, та платформу Hotpot, що охоплює 13 інструментів, які дозволяють користувачу створювати та редагувати зображення і текст.

    Захід «Майстерність у Photoshop: основи фотографії та професійна ретуш» став корисним та цікавим для всіх учасників. Вони отримали нові знання та навички, які допоможуть їм експериментувати з новими ідеями та техніками у фотографії та ретуші.

Сподіваємось на  співпрацю в майбутньому! 

Гостьова лекція
«Діджитал дизайн: від основ до айдентики» 

4 квітня 2024 року о 19:30 відбулась лекція «Діджитал дизайн: від основ до айдентики» від Apollo IT School.

Лектор: Ткачук Віталія, графічна дизайнерка з досвідом 4 роки, працювала з понад 40 нішами за рік.

Про що лекція?


Запис

Програмування на Scratch 3.0 - анімовані історії (алгоритми розгалуження)"

4 квітня 2024 року о 18:00 викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до участі  в інформатичній частині Методчетверга від Видавництва "Ранок" "Програмування на Scratch 3.0 - анімовані історії (алгоритми розгалуження)".

Спікерка: Ірина Табарчук, учителька інформатики, вищої категорії приватного ліцею "Хані Академія", учитель-методист, освітня блогерка, авторка методичних посібників з інформатики.
‼️Всі зареєстровані слухачі, які пройшли тестування за покликанням https://rnk.com.ua/107071 протягом тижня від заходу, 💯% отримають безкоштовний сертифікат учасника!

Вебінар «Шлях до успіху: як побудувати сильний учительський бренд у сучасному світі»

3 квітня 2024 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар від Освітньої системи ARBook «Шлях до успіху: як побудувати сильний учительський бренд у сучасному світі».  
Лектор: Людмила Таболіна (учителька української мови та літератури Ліцею “Educator” м. Києва, вчителька-методистка, півфіналістка світової Премії Global Teacher Prize 2023, амбасадорка світової Премії Global Teacher Prize і Global Teacher Prize Ukraine, експертки ГС “Освіторія”, тренерка проєкту Служби Освітнього Омбудсмена “Освіта без корупції”, експертка з гендерного виховання Центру гендерної культури, тренерка проєкту “Наздоженемо” із подолання освітніх втрат, тренерка різноманітних освітніх тренінгів).
Трансляція 

TEACHERS2IT: ЯК НАВЧАТИ ДІТЕЙ ПРОГРАМУВАННЮ? ПОСТАВТЕ ПИТАННЯ PYTHON-СПЕЦІАЛІСТУ

3 квітня 2024 року Kharkiv IT Cluster запросив учителів, викладачів, а також майбутніх учителів інформатики, здобувачів вищої освіти,  долучитися до онлайн-вебінару від компанії CHI Software, присвяченому питанням і відповідям від спеціаліста-практика з Python.
Спікер лекції: Ярослав Олійник, Python Developer at CHI Software, 5+ років у Python-розробці, 2+ роки в ролі ментора. Працював із проєктами в різних сферах: SEO, IOT, Education, AgTech, E-commerce.

Спікером було розглянуто:

Зробіть уроки програмування цікавими й інтерактивними разом з Teachers2IT

Вебінар «Алгоритми і програми в курсі інформатики 7 класу НУШ. Простий перехід на мову програмування Python»

28 березня 2024 року від Видавництва "Ранок"  викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар «Алгоритми і програми в курсі інформатики  7 класу НУШ. Простий перехід на мову програмування Python».

Питання для обговорення:

Спікер: Олександр Пилипчук,  учитель інформатики Теофіпольського ліцею №3 Теофіпольської селищної ради, Хмельницької області, учитель-методист,  співавтор підручників "Інформатика" для учнів НУШ.
Трансляція      

Академія Ранок   

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДИЗАЙН НАВЧАННЯ: ВЕБІНАР ВІД СПІЛЬНОТИ СУЧАСНИХ УЧИТЕЛІВ

27 березня 2024 року відбувся вебінар «Впровадження Універсального дизайну навчання в освітній процес: шлях до успіху», організований Спільнотою сучасних учителів, на якому здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри дізнались про ключові аспекти впровадження УДН, що допоможуть вам покращити вашу практику та забезпечити успіх для кожного учня 

На вебінарі Тетяна Нанаєва, голова експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України та співавторка онлайн-курсу ЮНЕСКО «Цифровий учитель», розповіла про найефективніші стратегії, інструменти, підходи та можливі перешкоди для успішної інтеграції Універсального дизайну навчання в освітній процес.

Універсальний дизайн навчання (УДН) — це методологія створення інклюзивного, гнучкого середовища навчання з максимальним урахуванням індивідуальних потреб та особливостей усіх учнів. Упровадження УДН допомагає поліпшити якість освіти та забезпечити успішність для кожної дитини.

Трансляція на фейсбук-сторінці Спільнота сучасних учителів. 

Linguist United Conference Ukraine 2024:  Впровадження STEM-технологій
в освітній процес  

27-29 березня 2024 року пройшла неймовірна подія цієї весни «Linguist United Conference Ukraine 2024», на якій було розглянуто безліч цікавих тем, зокрема STEM.
Саме другий день конференції ув присвячений темі “Впровадження STEM-технологій в освітній процес”.

Дата: 28 березня 2024 року

Час: 14:00 – 17:55

Учасники конференції мали змогу обговорити такі теми:

• STEM- проєкт у початковій школі.

• STEM та реальний світ: практичні аспекти використання інформатики для розв’язання реальних проблем.

• STEM-тиждень у школі.

Всеукраїнська науково-практична конференція
«Трансформаційні процеси професійного розвитку педагогів в  умовах освітніх інновацій»
в рамках П’ятнадцятої міжнародної виставки
«Сучасні заклади освіти»

28 березня 2024 року викладачі кафедри взяли участь у Всеукраїнської науково-практичної конференції «Трансформаційні процеси професійного розвитку педагогів в умовах освітніх інновацій» в рамках П’ятнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти»

Методичний день
"Інноваційні технології в роботі вчителя: працюємо з нейромережами та ШІ"

21 березня 2024 року викладачі кафедри та здобувачі освіти долучились до методичного дня від Видавництва "Ранок" та відвідали вебінар, присвячений використанню нейромереж та штучного інтелекту в роботі вчителя, зокрема інформатики.

Вебінар "Як ШІ може допомогти у персоналізованому навчанні?" 

21 березня 2024 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти  відвідали вебінар, на якому було розглянуто роль систем штучного інтелекту в індивідуалізації навчання, а також як ШІ може перетворити навчання на більш ефективний та індивідуалізований процес для кожного учня.

 Спікерка: Морзе Наталія, член-кореспондент НАПН України, д.п.н., професор, професор кафедри комп’ютерних наук Університету Грінченка, експертка ЮНЕСКО.

Хто не чув про диференціацію, індивідуалізацію, персоналізацію та адаптацію? Важко знайти такого вчителя! Це все про врахування особливостей і потреб учнів та побудови траєкторії навчання для кожного учня. 


На вебінарі було висвітлено такі питання:

 Пряма трансляція в групі "Спільнота сучасних учителів" https://www.facebook.com/profile.php?id=61551702577091

Просвітницький захід
«Права людини та дитини»

15 березня 2024 року куратори та наставники студентських груп відвідали в онлайн-форматі просвітницький захід «Права людини та дитини» в межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки та Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2022-2027 роки. 

WORKSHOP BY GRETA QUESADA RICHARDSON, KTH ROYAL INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Міжнародний воркшоп від Greta Quesada Richardson, Королівський технічний університет, Стокгольм 

15 березня 2024 року у рамках співпраці зі шведськими ЗВО в Королівському технічному університеті викладачі кафедри та здобувачі другого (магістерського) рівня ОПП Середня освіта (Інформатика) долучились до міжнародного воркшопу від Greta Quesada Richardson на тему "Публікація наукового дослідження", під час якого учасники змогли ознайомитися із сучасними тенденціями процесу  публікації результатів наукових досліджень.

Особливу увагу приділили таким питанням:

- що потрібно врахувати, перш ніж публікувати наукове дослідження, кому належать авторські права;

- як опублікувати роботу у відкритому доступі;

- процес публікації робіт у міжнародних збірниках тез або спільних монографіях.

До воркшопу долучилися науково-педагогічні, педагогічні працівники:

Олеся Кисельова, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики, Марина Лєдок старший викладач кафедри інформатики та  здобувачі вищої освіти академії наступних спеціальностей: 014.09 Середня освіта (Інформатика), 035 Філологія, 053 Психологія, 011 Освітні педагогічні науки.

Апробація магістерського дослідження

11-17 березня 2024 року Приткова Катерина,  здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня, разом з науковим керівником Кисельовою О.Б., к.п.н., доцентом, доцентом кафедри інформатики, взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології у  виробництві та освіті: стан, досягнення, перспективи розвитку", яка відбулась на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.   

Вебінар "Цифрова підтримка уроків інформатичної галузі" 

14 березня 2024 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти переглянули вебінар "Цифрова підтримка уроків інформатичної галузі" (спікер Оксана Пасічник) з циклу спільних вебінарів Інституту модернізації змісту освіти та компанії Едпро у 2024 році.

Запис за посиланням 

Вебінар «Логічні функції в табличному процесорі. Просто про складне в курсі інформатики 7 класу НУШ»

14 березня 2024 року від Видавництва "Ранок"  викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар «Логічні функції в табличному процесорі. Просто про складне в курсі інформатики 7 класу НУШ».

Питання для обговорення:

Спікер: Олександр Пилипчук,  учитель інформатики Теофіпольського ліцею №3 Теофіпольської селищної ради, Хмельницької області, учитель-методист,  співавтор підручників "Інформатика" для учнів НУШ.
Трансляція: https://rnk.com.ua/106809   

!!!УВАГА!!!

Шановні здобувачі ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, опитування для здійснення вибору освітніх компонентів на 2024-2025 н.р.  ВІДКРИТО!

 Будь ласка, уважно ознайомтеся з переліком вибіркових освітніх компонентів та зробіть свідомий вибір.

 Напишіть заяву відповідно до зразка та надішліть на електронну пошту кафедри new.kafedra.inform@gmail.com.

  "Плануйте свою освітню траєкторію!" 

14 березня 2024 року відбулась онлайн-зустріч "Плануйте свою освітню траєкторію!"

Здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) (1-3 курс, бакалаврського рівня вищої освіти та 1 курс магістерського  рівня вищої освіти) зустрілись онлайн, щоб обговорити вибір освітніх компонентів на 2024-2025 н.р.

Ірина ЩЕРБАК, д.п.н., доцент, завідувачка кафедри інформатики, куратор 211ін групи,  нагадала про реалізацію принципів індивідуалізації навчання, яка здійснюється шляхом вибору здобувачами вищої освіти освітніх компонентів з наступним внесенням їх до індивідуального навчального плану здобувача вищої освіти, що дозволяє сформувати індивідуальну траєкторію навчання з урахуванням власних уподобань стосовно майбутньої професійної діяльності.  Крім того, розповіла  здобувачам інструкцію до проведення процедури формування вибіркових освітніх компонентів, яку наведено у "Положенні про освітні компоненти вільного вибору здобувачів вищої освіти".
Олеся КИСЕЛЬОВА, к.п.н., доцент, гарант ОПП Середня освіта (Інформатика) другого (магістерського) рівня вищої освіти,  розповіла учасникам зустрічі про нормативну базу, якою керується академічна спільнота, реалізуючи вільний вибір здобувачів.
Тетяна ДРИГАЧ, к.п.н., доцент, куратор 511ін групи, розповіла, що здобувачі освітньої програми цікавляться, яким чином формується індивідуальна освітня траєкторія,  чи можна обирати освітні компоненти з інших ОПП академії.

Науково-педагогічні працівники кафедри інформатики презентували особливості власних освітніх компонентів, а також силабуси  освітніх компонентів інших кафедр академії.

На зустрічі панувала позитивна атмосфера, конструктивний діалог та взаєморозуміння. Здобувачам вищої освіти було запропоновано зважено зробити свій вибір, спираючись на особливості сучасного освітнього процесу та  вільний "поклик серця".

Штучний інтелект і машинне навчання:
від теорії до практики

14 березня 2024 року відбувся вебінар "Штучний інтелект та машинне навчання: від теорії до практики", на якому здобувачів вищої освіти та викладачі мали змогу дізнатися більше про основні ідеї та базові теорії щодо штучного інтелекту (AI) та машинного навчання (ML), ML-моделі та їхні архітектури, технології комп’ютерного зору, унікальний механізм уваги (self-attention), MLOps та Continues Training.
Спікер: СТЕПАН НОВІКОВ, Senior Solution Architect в EPAM  
Ключові питання першої частини:

У другій частині були:

Було розглянуто такі технології:
Мови програмування та фреймворки: Python, Jupyter Notebook, TensorFlow with Keras, PyTorch, scikit-learn;
Архітектури та специфічні ML-моделі: Perceptron, Multilayer Perceptron (MLP, Dense Layers, FCN), Convolutional Neural Networks (CNN), Variational Autoencoders (VAE), Generative Adversarial Networks (GAN), Transformers, BERT pretrained LLM (from hugging face), visual transformers (stable diffusion).

Настановча конференція з "Виробничої практики за фахом" здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) 

    14 березня 2024 року відбулася настановча конференція щодо організації "Виробничої практики за фахом" здобувачів вищої освіти спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика). Під час зустрічі завідувач виробничої практики, Анна Федорівна Лисак, розповіла про особливості організації цієї практики у воєнний час. Викладачі-керівники практики звернули увагу на програму практики, програмні результати її проходження та підкреслили важливість практичної підготовки для формування компетентного фахівця. Окрім цього були надані методичні рекомендації щодо проходження та зразки звітної документації. Здобувачі вищої освіти мали можливість обрати базу практики від Академії або за власним бажанням. 

День відкритих дверей

12 березня 2024 року відбувся  День відкритих дверей!

 Онлайн спілкування проводилось на платформі Zoom.

Про освітньо-професійну програму Середня освіта (Інформатика) присутні абітурієнти та їх батьки  мали змогу дізнатися від представників кафедри та студентства.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері!

 До зустрічі в стінах академії, майбутній першокурснику!

Розробники та ШІ: чому ChatGPT та інші ніколи не замінять програмістів

12 березня 2024 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до вебінару від JavaRush-університету, на якому   дізнались, на що здатний штучний інтелект, а на що — ні, та як його використовувати, щоб стати топ-спеціалістом в ІТ.

Спікер: Олександр Чорноус, Software developer, ментор JavaRush-університету, Експерт з Java, VCS / Git, Databases

Ментор з програмування та програмної інженерії.
Деталі тут.   

 Гостьова лекція
"Цифрові інструменти освітньої взаємодії"

12 березня 2024 року в рамках Весняного марафону "Досвід навчання інформатики у сучасних умовах" та співпраці зі стейхолдерами  відбулась гостьова лекція "Цифрові інструменти освітньої взаємодії".
Спікерка: Бондаренко Тетяна Сергіївна, доктор педагогічних наук, професор кафедри інформаційних комп'ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії, виконавчий директор громадської спілки "Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти".

Модераторка зустрічі: Щербак І.В., д.п.н., доцент, завідувачка кафедри інформатики.  

На лекції Тетяна Сергіївна ознайомила  здобувачів вищої освіти з сервісами синхронного використання на уроках (Сlassroomscreen, Рadlet, Jamboard, Nearpod), інструментами онлайн-тестування (Classtime, Onlinetestpad, Kahoot, Googledocs), конструкторами онлайн-форм та презентацій (Jotform, Forms.app), засобами створення навчальних відео (OBS Studio, Free Screen Recorder, Screen Pal, Canva та інші), інструментами гейміфікації навчання (Wordwall, Quizizz, Nearpod, LiveWorksheets), додатками для ігор, вікторин та вправ (Plickers, Genial.ly та інші).

Надзвичайно важливо, що здобувачі вищої освіти побачили звичний фаховий матеріал із його термінологійним апаратом  в його прикладному аспекті, важливому в сьогоднішньому онлайн-навчанні. 

Презентація лекції

Конференція "UNIVENTRE:
Співпраця для успіху" 

11 березня 2024 року відбулася конференція в межах проєкту UnivEntre, що реалізується YEP та University of Tartu за підтримки Estonian Centre for International Development.  Захід був присвячений співпраці науки та бізнесу:

Вебінар «Нові зірки генеративного штучного інтелекту»

 07 березня 2024 року здобувачів вищої освіти та викладачі кафедри мали змогу  долучитися до вебінару «Нові зірки генеративного штучного інтелекту».
Спікер: Володимир Скіцько, к.е.н, доцент кафедри математичного моделювання та статистики «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», Academic Advocate Member ISACA, керівник секції Київської МАН «Системи та технології штучного інтелекту. Кібербезпека».

Під час вебінару можна ознайомитися з різними ШІ-засобами, що допомагають створювати різноманітний контент, зокрема:

Гостьовий воркшоп
"Як зацікавити учнів під час дистанційного навчання: рішення та інструменти"

7 березня 2024 року в рамках Весняного марафону "Досвід навчання інформатики у сучасних умовах" та співпраці зі стейхолдерами  відбувся гостьовий воркшоп "Як зацікавити учнів під час дистанційного навчання: рішення та інструменти".
Спікерка: Філіна Вікторія Ігорівна, керівник територіального методичного об'єднання вчителів інформатики Холодногірського району, вчитель інформатики Комунального закладу "Харківський ліцей №87 Харківської міської ради".  

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.  

Метою даного гостьового воркшопу було розглянути інструменти та рішення щодо активізації пізнавального інтересу у здобувачів освіти під час дистанційного навчання.

Ураховуючи умови сьогодення, перед освітянами постала необхідність адаптації навчальної програми та способу викладання матеріалу до особливих умов. На заході було розглянуто  певні шляхи зацікавлення учнів, зокрема використання: ігор та інтерактивних завдань, коміксів (kahoot, learningapps, https://www.storyboardthat.com);  активної роботи з інтерактивними дошками (Padlet); тестів, інтерактивних відео, анімації та інших креативних інструментів (Всеосвіта, На урок, Гугл-форми, Artivive, Storyboardthat, myWebAR, Planets), віртуальних екскурсій (http://ukrainiancomputing.org/); технологій штучного інтелекту (Deep Ai, Kaiber, Акінатор). Крім того, на думку гості, обов’язковим є  емоційне налаштування на урок та модель патріотичного виховання, що реально допомагає забезпечити цілеспрямоване формування у підлітків активної позиції, сприяти включенню їх у вирішення суспільних завдань, створювати умови для розвитку у них звички діяти відповідно до національних інтересів України.

Вікторія Ігорівна протягом усієї зустрічі підтримувала  активну дискусію серед її учасників та наводила приклади зі свого досвіду навчання інформатики в ЗЗСО.

Сподіваємось на подальшу взаємодію та підтримку! 

УВАГА! 

ВЕСНЯНИЙ МЕТОДИЧНИЙ МАРАФОН 

"ДОСВІД НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ"

Долучайтесь до гостьових лекцій, семінарів та майстер-класів!


Профорієнтаційні заходи -2024

Викладачі кафедри інформатики систематично проводять профорієнтаційні заходи зі здобувачами освіти випускних класів закладів загальної середньої освіти, а саме з допомогою випускників нашої спеціальності, які є професіоналами-практиками у ЗЗСО: 

 Зокрема, 01 березня 2024 року відбулася освітня зустріч в рамках профорієнтаційної роботи з учнями Комунального закладу "Харківський ліцей №93 Харківської міської ради" захід-бесіда “Ласкаво просимо до родинного кола ХГПА”   (Щербак І.В.,  Кисельова О.Б., Топоркова І.В.) з публікацією новини  на сторінці ЗЗСО у мережі  Фейсбук.

Майбутнім абітурієнтам було представлено всі ОПП Академії та Коледжу, зокрема особливу увагу приділено спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика). Ознайомили з структурою та перспективами навчання.

Чекаємо з нетерпінням нових зустрічей!

День цифрового навчання (Digital Learning Day)

29 лютого 2024 року викладачі та здобувачі вищої освіти відзначили День цифрового навчання (Digital Learning Day), який припадає щороку в останній четвер лютого, демонстрацією своєї активної участі у неформальній освіті, зокрема в рамках проходження різноманітних онлайн-курсів.
Цифрова революція забезпечила людям безпрецедентний доступ до можливостей проводити навчання та наукові дослідження, використовуючи цифрові пристрої. 
Деталі тут.

Топові проєкти цифрової трансформації освіти і науки
до Дня цифрового навчання

Вебінар від AR Book 
«ШІ: як технології змінюють навчання»

28 лютого 2024 року відбувся вебінар від AR Book «ШІ: як технології змінюють навчання»

Спікерка: Людмила Лисогор (доцентка, кандидатка біологічних наук, методистка базової, профільної шкільної освіти та профорієнтаційної роботи Українського інституту розвитку освіти та амбасадорка AR Book).
Викладачі та здобувачі вищої освіти мали змогу не лише послухати інформацію на дуже актуальну тему, а й поставити свої запитання до спікерки.

Запис на  Youtube-каналі

Новий сезон проєкту Uni-Biz Bridge від UGEN на тему «Сучасний викладач»

27-29 лютого 2024 року  викладачі кафедри долучились до цікавої події - нового сезону проєкту Uni-Biz Bridge від UGEN на тему «Сучасний викладач». На воркшопах від компаній-роботодавців дізнались про нові методики та підходи бізнес-освіти, а також мали змогу розвинути власні софт-скіли.

Теми воркшопів Uni-Biz Bridge:

    • Як сформувати особистий бренд викладача;

   • Work & Study: популярний тренд чи реальне рішення для розвитку талантів?;

    • Постановка цілей: інструменти та підходи;

    • Стресостійкість — базова компетенція сучасного викладача;

    • Діджитал-помічники в підготовці та під час занять зі студентами;

    • Тайм-менеджмент: інструменти, пріоритети, планування.

Компанії-роботодавці: EY, KPMG, SoftServe, Genesis, Deloitte, PwC, Хлібпром.

 Після тестування викладачі отримали  сертифікат із 12 академічними годинами підвищення кваліфікації..

Міжнародна офлайн-конференція
“Kharkiv. Education Under Ground”

26 лютого 2024 року  в Харкові за ініціативи освітнього центру для педагогів, батьків та дітей «Я і моя Школа» та підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID відбулася масштабна міжнародна офлайн-конференція “Kharkiv. Education Under Ground”. У заході взяли участь понад 400 учасників з 15 регіонів України та з-за кордону. Головною ідеєю конференції стало переосмислення освіти у Харкові та області. Учасники обговорили виклики, що стоять перед освітянською спільнотою сьогодні, окреслили шляхи подолання освітніх втрат в регіоні, зокрема й проблему компенсації дефіциту педагогічних кадрів, обмінялися досвідом залучення інвестицій в освіту!

Представники Харківської гуманітарно-педагогічної академії долучилися до дискусій на різних локаціях й згенерували цікаві освітні проєкти, що сприятимуть розвитку української освіти.

Надзвичайно приємно було попрацювати з колегами-однодумцями! Харків - місто, яке обʼєднує незламних, креативних, талановитих, енергійних людей! 

Вебінар
«Таблиці та моделі»: оцінюємо прогрес учнів 

23 лютого 2024 року відбувся вебінар від освітянського видавничого центру «Оріон» «Таблиці та моделі»: оцінюємо прогрес учнів".
Спікерки: 

Посилання на трансляцію
Сертифікати https://www.orioncentr.com.ua/vebinary 

Вебінар "Вивчення табличного процесора
у 7 класі. Практичний аспект"

22 лютого 2024 року  від Видавництва "Ранок"  викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар "Вивчення табличного процесора у 7 класі. Практичний аспект".

Питання для обговорення:

Вебінар«Еразмус+ для молоді і спорту: як писати успішні проєкти для розбудови потенціалу» 

22 лютого 2024 р. відбувся вебінар «Еразмус+ для молоді і спорту: як писати успішні проєкти для розбудови потенціалу», до якого долучились Щербак І.В. та Кисельова О.Б.

 Даний захід був присвячений саме практичним аспектам заповнення та подачі аплікаційних форм на конкурси з розвитку потенціалу у сферах молоді та спорту. Просимо всіх обов’язково ознайомитись з загальним описом конкурсів у сфері молоді та спорту на нашому сайті, а також додатково переглянути матеріали Інфоднів - молодь та спорт

Посилання на трансляцію  на YouTube каналі НЕО в Україні.


Teachers2IT: онлайн-викладання — лайфгаки, інструменти й секрети успіху 

21 лютого 2024 року  здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри відвідали вебінар, який ініціював Kharkiv IT Cluster разом з IT- компанією Globallogic для вчителів інформатики й математики на вебінар.

Спікерка лекції — Оксана Севрюкова — EMEA L&D координатор & event manager.

Під час вебінару розглянуто :

лайфгаки й фішки відеоконференцій, якими користуються лише 5% спікерів: Zoom, Google Meet, Microsoft Teams;

робота з онлайн-документами, які допоможуть організувати навчальний процес: GoogleDocs&MicrosoftDocs;

прості інструменти для залучення студентів до активної участі під час заняття;

групова робота онлайн:дошки Miro, Jamboards і WhiteBoard;
ChatGPT і Board для допомоги в навчальному процесі.
Перегляд зустрічі за посиланням 

Наш сайт — https://it-kharkiv.com/ 

Telegram-канал: https://t.me/kharkivitcluster 

Вебінар «Магія інформатики: розкриваємо потенціал підручника з інформатики для 7 класу НУШ»

20 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти та викладачі мали змогу відвідати вебінар «Магія інформатики: розкриваємо потенціал підручника з інформатики для 7 класу НУШ», де було  розкрито всі тонкощі та особливості підручника «Інформатика. 7 клас» від "Формула" та надано доступ до інтернет-підтримки, де розміщені файли-заготовки до практичних завдань та інструкції до виконання, а також вікторини та матеріали для формувального та поурочного оцінювання.
Спікерка: Марина Кульчак, методистка з інформатики напрямку «Формула».

На вебінарі: ознайомились зі структурою та змістом підручника «Інформатика. 7 клас»; методичними особливостями викладання інформатики за цим підручником; розібрались, що містить інтернет-підтримка та де її шукати. 

Виховний захід "Герої не вмирають. Небесна сотня" (вшанування  Дня Героїв Небесної Сотні та 10 років російської агресії проти України)

20 лютого 2024 р. здобувачі вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради приєдналися до виховного патріотичного заходу «10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України», що було організовано та проведено д.п.н., доценткою, зав.кафедрою інформатики, Щербак І.В., та к.п.н., доценткою, доценткою кафедри інформатики, Кисельовою О.Б.. 

Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поклав життя за свободу, за незалежність України. 

Також було висвітлено події 10-тих роковин початку російського збройного вторгнення до України.     

Не забудемо всіх, хто загинув, обороняючи нашу незалежність упродовж 10-ти років!

Дякуємо всім, хто боронить нашу державу і зараз!

 Онлайн-лекція "До дня пам'яті Героїв Небесної сотні: події Харківського Євромайдану"

20 лютого 2024 р. в рамках проєкту «Схід і Захід разом» між колективами нашої Академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії до Дня Героїв Небесної Сотні та 10 роковин російської агресії проти України відбулася онлайн-лекція.

Спікерами заходу виступили викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: Наталія КАМАРДАШ, докторка філософії, та викладач Михайло ШИРОКОЛАВА.

Учасники заходу згадали події Євромайдану і Революції Гідності, вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, серед яких є харків’яни.

Матеріали лекції висвітлювали героїзм та мужність українського народу, який сьогодні виборює власну свободу та незалежність.


Схід і Захід разом до Перемоги!

Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «ЛІДЕРСТВО І ОБДАРОВАНІСТЬ: СУЧАСНИЙ НАУКОВИЙ ДИСКУРС І ОСВІТНЯ ПРАКТИКА»

14–17 лютого 2024 року Хміль Н.А., д.п.н., доцент,професор кафедри інформатики, стала учасницею  Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «ЛІДЕРСТВО І ОБДАРОВАНІСТЬ: СУЧАСНИЙ НАУКОВИЙ ДИСКУРС І ОСВІТНЯ ПРАКТИКА».

Організатори: Національна академія педагогічних наук України, Інститут обдарованої дитини НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Інститут проблем виховання НАПН України.

«Захист під час збройного конфлікту»

З початком бойових дій на території нашої країни життя мільйонів українців докорінно змінилося. Пріоритетом кожного стало захистити себе та своїх близьких. Використовуючи вразливий стан людей одразу знайшлися ті, для кого війна стала осередком для здійснення злочинної діяльності.


15 лютого 2024 року здобувачі освіти та викладачі мали змогу  долучитися до просвітницької зустрічі зі спеціалістами міжнародної організації «Handicap International» на тему: «Захист під час збройного конфлікту».
Організатором заходу виступив МОЛОДІЖНИЙ ХАБ Академії.    

Толока Стійкості # 1/2024 (3 сезон). Знижуємо стрес — переосмислюємо власні ресурси

15 лютого 2024 року відбулась Толока стійкості №1.2024 (3 сезон).
Формування загальних і фахових компетентностей педагогічних працівників, необхідних для ефективної роботи у воєнні і післявоєнні часи; мотивація до обміну досвідом, дослідницької діяльності, що сприятиме індивідуальній траєкторії професійного зростання; підвищення професійної компетентності з питань зниження стресу; розвиток навички виявляти позитивні перспективи і розвертати у зворотному напрямі негативні спіралі стресу. Експертка: Катірі Макрей — голова 4D Faculty з питань благополуччя в Університеті Денвера, експрезидентка міжнародного академічного товариства з соціальної та афективної нейронауки, ексдиректорка з академічного консультування в Університеті Денвера, асоційована редакторка журналу «APA Emotion», координаторка навчальної програми кафедри психології. Катірі проводить семінари з афективної нейронауки та методів функціональної магнітно-резонансної томографії, навчає на курсах «Вивчення психології через театр» і «Регуляція емоцій». 

 Вітаємо з перемогою в міжнародному проєкті академічної мобільності Erasmus+

Із 7 по 16 квітня 2024 року у м. Молліна, Іспанія реалізовуватиметься міжнародний проєкт академічної мобільності Erasmus+ “NEXT GENERATIONS”. Цьогоріч до участі відібрано 5 країн: Іспанія, Хорватія, Греція, Румунія і Україна. Із понад 20 заявок від українських закладів вищої освіти до участі відібрано команду академії, у складі якої є здобувачка вищої освіти зі спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філологіїПоліна Філяєва. Разом з нею будуть брати участь у проєкті: 

Юліана Дьоміна, керівниця проєкту, начальниці відділу міжнародних звʼязків та академічної мобільності, викладачку кафедри соціальної роботи;

Юлія Бабиніна, аспірантка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки; викладачка кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя;

Тетяна Данило, методистка факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, викладачка кафедри теорії та методики дошкільної освіти;

Єлизавета Литвин, здобувачка вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта психолого-педагогічного факультету.

ВІТАЄМО!

Онлайн-захід "Жінки в науці"

15 лютого 2024 року  у рамках святкування Міжнародного дня дівчат та жінок у науці, відбувся онлайн-захід "Жінки в науці".  Організатор:  члени наукового гуртка "Інформаційний простір самоосвіти"  (керівник: к.п.н., доцент Кисельова О.Б.).
У надзвичайно позитивній атмосфері учасники обговорювали роль жінок у науковій сфері, висвітлювали актуальні проблеми та ділилися своїм досвідом. Під час заходу було представлено багато цікавих досліджень та інноваційних ідей, що стали результатом жіночого таланту та допитливості.

Всеукраїнський  вебінар "Цифрові інструменти сучасного вчителя інформатики. 7 клас. НУШ" 

15 лютого 2024 року викладачі кафедри інформатики відвідали вебінар від видавництва «Навчальна книга – Богдан» на тему «Цифрові інструменти сучасного вчителя інформатики. 7 клас. НУШ». 

Спікери:

🎓 Тріщук Інна – вчителька інформатики, має міжнародний досвід, працює в Клесівському ліцеї Рівненської області, автор підручника «Інформатика. 5 клас», «Інформатика. 6 клас», «Інформатика. 7 клас».

🎓 Олександр Лазарець – вчитель математики та інформатики Березнівського економіко-гуманітарного ліцею, автор курсів по алгоритмізації та веб-програмування, автор підручника «Інформатика. 7 клас».

Спікери  розповіли про таке:
- розширення в Google Chrome для сучасного вчителя, які економлять час; - ClassTime перевірка знань в підручнику та як з ним працювати, щоб бачити статистику; - Telegram канал для учнів та досвід роботи з учнями. Поширення покликань в Telegram каналах; - ПЗ для програмування , застосунки та онлайн версії для програмування в Python. 

Запис вебінару можна переглянути за посиланням

Виховний онлайн-захід «Темний бік Всесвітньої павутини: як вберегтись?»

Сьогодні в Україні проблема безпеки в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів Всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

14 лютого 2024 року відбувся виховний онлайн-захід «Темний бік Всесвітньої павутини: як вберегтись?» в рамках відзначення Дня  безпечного Інтернету. Організаторами були викладачі кафедри інформатики: Четаєва Л.П. та Лєдок М.В. 

До заходу доєдналось понад 70 здобувачів, на якому вони пройшли тестування щодо безпечного користування Інтернетом, обізнаності щодо переваг та небезпек Інтернету, а також  дізналися  про теми:

Гостьова лекція від IT Cluster «Використання штучного інтелекту
в освіті»

13 лютого 2024 року відбулася гостьова лекція провідного спеціаліста компанії Drupal Tech Lead AnyforSoft, який займається розвитком експертизи команди в напрямі  Drupal, зокрема в напрямі AI, Олега Богута, для здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освітньої програми Середня освіта (Інформатика) на тему «Використання штучного інтелекту в освіті». 

Під час лекції Олег поділився практичними знаннями щодо AI та його можливостей, з важливих пунктів плану:  

Після виступу всі охочі мали можливість поставити свої питання спікеру.

Вебінар «Інформатика 7: крок у НУШ зі штучним інтелектом» 

12 лютого 2024 року відбувся вебінар від УОВЦ "Оріон"  на тему: «Інформатика 7: крок у НУШ зі штучним інтелектом».
Спікерки: 

✅Наталія Морзе, співавторка модельних навчальних програм з інформатики (для 5–6 і 7–9 класів) для НУШ, а також кількох поколінь підручників з інформатики для початкової, середньої і старшої школи, член-кореспондентка Національної академії педагогічних наук України, професорка Київського університету імені Бориса Грінченка, докторка педагогічних наук, заслужений працівник освіти України, міжнародна експертка з цифрових навичок та цифрового навчання Європейської навчальної фундації European Training Foundation (м. Київ);

✅Ольга Барна, співавторка модельних навчальних програм з інформатики (для 5–6 і 7–9 класів) для НУШ, а також кількох поколінь підручників з інформатики для початкової, середньої і старшої школи, кандидатка педагогічних наук, доцентка Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, учитель/викладач-методист вищої категорії, заслужений працівник освіти України (Тернопільська область).

Запис трансляції можна подивитись за посиланням.
Сертифікати можна завантажити: https://www.orioncentr.com.ua/vebinary 

WORKSHOP. Using Generative Artificial Intelligence in Everyday Life - MICHAEL PATSAN

12 лютого 2024 року  відбувся воркшоп про використання штучного інтелекту від інвестора, підприємця, експерта з питань міжнародних фінансових ринків і криптовалют, фінансового радника засновника Web3-університету професій майбутнього “Learn to Earn Global”, засновника блокчейн-платформи «Amsets» Михайла Пацана – «Майстер-клас по використанню генеративного штучного інтелекту в повсякденному житті».
Короткий опис до воркшопу:

Що таке штучний інтелект і де його використовувати?

Практичні кейси використання штучного інтелекту для генерації тексту, голосу, музики, зображення, відео
Створення GPTs - власного чат-бота на базі ChatGPT 

Вебінар до Дня безпечного Інтернету
"Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час" 

9 лютого 2024 року з нагоди відзначення Дня безпечного Інтернету  викладачі кафедри інформатики Кисельова Олеся, к.п.н., доцент, та Хміль Наталія, д.п.н., доцент,  провели освітній захід для здобувачів вищої освіти Харківської гуманітарно-педагогічної академії "Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час", на якому розповіли про важливість дотримання правил безпеки платежів та розрахунків в Інтернеті.

Спікери поділилися корисною інформацією зі здобувачами академії щодо відповідального користування Інтернетом.

Під час заходу використано матеріали Національного Банку України
презентація, повчальні відео про платіжне шахрайство, збірка коміксів про платіжне шахрайство.
#ДеньБезпечногоІнтернету #ШахрайГудбай
@harazd.bank.gov.ua, @talan.nbu  

Корисні посилання:
Кіберполіція 

Перевірка вебсайту, яким ви хочете скористатися, на шахрайство, фішинг та наявність шкідливого програмного забезпечення 

#ШахрайГудбай 

Центр фінансових знань Талан
Гаразд ТАЛАН - центр фінансових знань Національного банку України

Міжнародний день жінок і дівчат у науці!

9 лютого 2024 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.

У вітальному слові Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України щиро привітала присутніх з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці і зазначила, що це нове свято, про яке вперше йдеться в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, засноване для забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок та дівчат.

Галина Федорівна нагадала присутнім про те, що у вересні 2009 року в Академії вперше в Україні було створено Гендерний центр, як окремий осередок у закладі вищої освіти та висловила захоплення всіма жінками світу й України, які плідно займаються науковою роботою, збагачуючи вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність. Так в Академії лише за останні 2 роки війни захищено 3 дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук, 6 – на здобуття наукового ступеня доктора філософії та кандидата наук. 25 науково-педагогічним працівникам присвоєно вчене звання професора та доцента.

Щиро дякую нашим жінкам і дівчатам, які працюють чи навчаються в Академії та реалізують і планують втілювати свої наукові ідеї і задуми.

Під час вручення подяк Галина Федорівна висловила теплі побажання нагородженим досягти нових звершень у науковій діяльності, максимально реалізувати свій особистісний і професійний потенціал на благо вітчизняної науки й України, а також найщирішу вдячність нашим захисникам серед яких сьогодні і випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів, які ціною власного життя спонукають нас докладати всіх зусиль для забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні.

Галина Федорівна запропонувала вшанувати пам’ять загиблих випускників академії і студентів, а також всіх громадян України хвилиною мовчання.

Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна побажала миру, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та висловила переконаність у беззаперечній і невідворотній перемозі та впевненість у мирному майбутньому України.

 

Все буде Україна!

Дякуємо Збройним Силам!

Слава Україні!

Підвищення кваліфікації від методичної служби видавництва "Ранок"

8 лютого 2024 року викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти пройшли підвищення кваліфікації від ТОВ видавництва «Ранок». за видом "вебінар" дистанційно на тему: "Розвиток креативності під час  вивчення теми "Комп'ютерна анімація"  та вдосконалили свою професійно-педагогічну компетентність. 

День безпечного Інтернету

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цей день є чудовою нагодою нагадати, наскільки важливо зберігати в безпеці свої особисті дані та фінанси у світі сучасних технологій.
Протягом тижня викладачами було проведено низку освітніх заходів .
Зокрема, здобувачам було запропоновано пройти вебквест "Безпечна робота в мережі Інтернет", в рамках якого вони пригадали та поглибили знання з відповідної теми.

Вебінар «Цифрові технології для підвищення ефективності викладання»

31 січня 2024 року відбувся вебінар «Цифрові технології для підвищення ефективності викладання», на якому викладачі кафедри інформатики мали змогу обговорити такі  питання:

Вебінар "Інфомедійність: реклама та освіта"  

31 січня 2024 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри відвідали  дуже актуальну зустріч «Інфoмедійність: реклама та освіта» від AR Book
Спікер: Людмила Лисогор (доцентка, кандидатка біологічних наук, методистка базової, профільної шкільної освіти та профорієнтаційної роботи Українського інституту розвитку освіти та амбасадорка AR Book).

Презентація 

   30 січня 2024 року здобувачі вищої освіти та викладачі відвідали вебінар "Формувальне оцінювання на уроках інформатики" від Formula – бренду видавництва “Лінгвіст”, що спеціалізується на адаптації міжнародних ліцензійних видань для Нової Української Школи.

 Формувальне оцінювання – це інструмент для вдосконалення якості викладання та оптимізації навчального процесу. Таке оцінювання допомагає ретельно досліджувати індивідуальні особливості кожного учня, зрозуміти, де учні знаходяться наразі в навчальному процесі, і надати їм необхідну підтримку для подальшого прогресу.

  Формувальне оцінювання в дії: ЩО? ДЕ? та ЯК? На вебінарі було розібрано всі аспекти від теорії до практики.

Спікерки, Кульчак Марина, методистка з інформатики напряму "Формула", та Сокол Ірина, к.п.н., доцент, вчитель інформатики Запорізької спеціалізованої школи-інтернату II-III ступенів "Січовий колегіум",   говорили про:

• роль учнів як об’єктів і у процесі;

• особливі фішки формувального оцінювання;

• різні техніки формувального оцінювання;

• сервіси, в яких можна створити шаблони формувального оцінювання. 

Настановча конференція з "Педагогічної практики в закладах освіти"
здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти
освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) 

    26 січня 2024 року відбулася настановча конференція щодо організації "Педагогічної практики в закладах освіти" здобувачів вищої освіти спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика). Під час зустрічі завідувач виробничої практики, Анна Федорівна Лисак, розповіла про особливості організації цієї практики у воєнний час. Викладачі-керівники практики закцентували увагу на програмі практики, програмних результатах її проходження та підкреслили важливість практичної підготовки для формування компетентного фахівця. Окрім цього були надані методичні рекомендації щодо проходження та зразки звітної документації. Здобувачі вищої освіти мали можливість обрати базу практики згідно з власними побажаннями.

Гостьовий вебінар
"Поняття STEM підходів в освіті"

25 січня 2024 року відбувся гостьовий вебінар "Поняття STEM підходів в освіті", на який був запрошений лектором Покришень  Дмитро Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського

На заході було висвітлено основні  поняття STEM-освіти, обґрунтовано STEM-підходи в освіті.
Спікер продемонстрував  особливості впровадження STEM-підходів у контексті Нової української школи.

Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Лекція STEM.pptx

"Україна Соборна" 

24 січня 2024 р. відбулася просвітницька зустріч на тему: "Україна Соборна" Марії ТАХТАУЛОВОЇ (кандидатки історичних наук, начальниці Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам'яті). Під час якої лекторка акцентувала увагу на таких ключових подіях української історії:


- IV Універсал УНР (22 січня 1918 р.)

- Бій під Крутами (29 січня 1918 р.)

- День Злуки (22 січня 1919 р.)

- День вшанування захисників Донецького аеропорту (26 травня 2014 - 20 січня 2015 р.)

- Широкомасштабна війна рф проти України (24 лютого 2022 р.) 

Вебінар в межах проєкту "Мрія" щодо протидії кіберзлочинності

23 січня 2024 року відбулася онлайн-зустріч з Олександром Загуменним, інспектором відділу рекрутингу та комунікацій, капітаном поліції.

Пан Олександр розповів про діяльність кіберполіції, поділився корисними інсайтами, які поліпшуть кірбезпеку пересічних громадян в повсякденному житті. Учасники зустрічі дізналися як розпізнавати та не піддаватися на ТОП – 7 актуальних схем шахрайства.

З метою протидії інформаційній війні, яку веде російська федерація в межах повномасштабної війни проти України, різновидам шахрайства,  підвищенню обізнаності з кібербезпеки, формування у громадян патріотичних поглядів й активного залучення їх до боротьби на інформаційному фронті, Департамент кіберполіції Національної поліції України спільно з волонтерами та небайдужими громадянами створили проєкт «МРІЯ».

Проєкт має офіційний сайт та декілька окремих ініціатив:

- бот та канал «StopRussia/MRIYA» (основний телеграм-канал, де здійснюється комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);

- бот «Народний месник» (виявлення техніки окупантів, його поплічників, підозрілі мітки, нерозірвані снаряди або випадки мародерства).

Зимова школа з інформатики. 6 клас (від УОВЦ "Оріон")

Протягом 10-12 січня 2024 року Хміль Н.А. та Кисельова О.Б. пройшли підвищення кваліфікації  на Зимовій школі Наталії Морзе, Надії Барни  та УОВЦ "Оріон"   та вдосконалили свою професійно-педагогічну компетентність. 

 Посилання на запис зустрічей Зимової школи з інформатики для 6 класу

Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам академії 2023 року!


Наша кафедра інформатики продовжує розвиватися і працювати для розбудови освіти України! 

11 січня 2024 року наші первістки за ОПП Середня освіта (Інформатика) отримали дипломи магістрів!

Інформатики, любі наші, вітаємо вас! Бажаємо впевнено крокувати професійним шляхом, здобуваючи перемоги! Країна чекає на вас! Вдячні ЗСУ за можливість працювати! 

Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії, привітала випускників, викладачів та гостей, вручила дипломи з відзнаками та Подяки ректора академії за високі досягнення у навчанні, наполегливість у здобутті майбутньої професії, усвідомлений патріотизм та активну участь у громадському житті академії. 

Урочисте вручення дипломів прикрасили виступи творчих колективів академії.

ВІТАЄМО 

учасників та переможців

Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та вебдизайну

Конкурс проводився для різних вікових груп молоді (студенти закладів професійно-технічної освіти; студенти закладів вищої освіти), яка цікавиться і займається вивченням комп'ютерної графіки та анімації. Організаторами конкурсу є Лабораторія використання інформаційних технологій в освіті при кафедрі інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (Україна), кафедра кібернетики і прикладної математики Ужгородського національного університету (Україна), Академія Яна Длугоша (Польща), Університет Малтепе (Туреччина), Вільний університет Тбілісі (Грузія), Державний університет Бріджвотер (США). Автори кращих робіт нагороджено дипломами переможців, а всіх учасників Конкурсу та їх керівників відзначено сертифікатами. До участі у Конкурсі здобувачів готували викладачі кафедри інформатики: к.п.н., доц. Кисельова О.Б., д.п.н.. доц. Щербак І.В., д.п.н., доц. Прокопенко А.О., д.п.н., доц. Хміль Н.А..

Учасники конкурсу отримали сертифікати:

Серед здобувачів закладів вищої освіти дипломи у номінаціях отримали:

Номінація «Растрова графіка»

 3 місце  – Вербицька Анастасія 111пп

 3 місце – Пархоменко   Богдан 511ін

3 місце – Чалий Володимир 611ін


Номінація «Комп'ютерна анімація»

2 місце – Оліферчук Валентин 111ін

2 місце – Приткова Катерина 511ін


Номінація «Фотоколаж»

3 місце – Жученко Анастасія 11інЗ


Деталі тут

Вітаємо магістрантів 
освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика)
з успішним захистом

Захисти кваліфікаційних робіт є важливим етапом у професійній діяльності здобувачів вищої освіти. Вони надають можливість продемонструвати магістрантам здобуті ними компетентності як загальні, так і фахові.

22 та 25 грудня 2023 року на кафедрі інформатики  відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) денної та заочної форми навчання відповідно.

З найкращими побажаннями та вітальним словом звернулись представники адміністрації Академії: ПЕТРИЧЕНКО Лариса – перший проректор, професор кафедри педагогіки, психології та менеджменту, доктор пед. наук, доцент, професор;  ОТРОШКО Тамара – декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, професор кафедри математики та фізики, канд. пед. наук, професор; ЩЕРБАК Ірина –  завідувачка кафедри інформатики, доктор пед. наук, доцент.

 У дистанційному форматі доповідачі презентували свої дослідження та ґрунтовно відповідали на запитання атестаційної комісії. Захисти пройшли на високому науковому рівні та отримали позитивну оцінку уповноважених осіб.

Щиро дякуємо  Голові атестаційної комісії доктору педагогічних наук, доценту –  ПРОКОПЕНКО Альоні за високу фаховість та цінні поради щодо вдосконалення підсумкової атестації  на другому (магістерському)  рівні вищої освіти.

Висловлюємо слова щирої вдячності залученій стейкхолдерці викладачці інформатики Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» ЛЕНІВЕНКО Олені за високий професіоналізм, цікаві питання здобувачам та поради під час обговорення і прийняття рішень.

Також дякуємо й членам атестаційної комісії гаранту ОПП Середня освіта (Інформатика), к.п.н., доценту КИСЕЛЬОВІЙ Олесі,  завідувачці кафедри інформатики, доктору пед. наук, доценту ЩЕРБАК Ірині, викладачці кафедри інформатики ЛЄДОК Марині за злагоджену роботу, неупередженість під час оцінювання кваліфікаційних робіт та належний рівень проведення підсумкової атестації.

За результатами виконання навчального плану підготовки магістра ОПП Середня освіта (Інформатика) та успішного проходження підсумкової атестації здобувачам присвоєно професійну кваліфікацію "Вчитель інформатики, викладач закладу фахової передвищої освіти".


Вітаємо здобувачів з успішним захистом кваліфікаційних робіт та бажаємо їм подальших успіхів у професійній діяльності!

Підвищення кваліфікації від методичної служби видавництва "Ранок"


21 грудня 2023 року викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар "Працюємо з текстовими документами. Який застосунок вибрати?" (ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ) від  Методичної служби видавництва «Ранок».

Питання для обговорення:  

За матеріалами: “Інформатика”, 6 клас, авт.:Олена Бондаренко, Василь Ластовецький, Олександр Пилипчук, Євген Шестопалов.

Спікер: Олександр Пилипчук — учитель інформатики Теофіпольського ліцею №3 Теофіпольської селищної ради, учитель-методист.

Трансляція

Захист курсових робіт

19 грудня 2023 року відбувся захист курсових робіт здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 411ін групи за ОПП Середня освіта (Інформатика).

У поданих наукових дослідженнях доповідачі представили та захистили свої доробки у вирішенні актуальних проблем сучасної освіти в умовах інформаційного суспільства. 

Вебінар «Робототехніка в школі:
інтеграція, навчання та інновації»

18 грудня 2023 року відбувся вебінар від Formula «Робототехніка в школі: інтеграція, навчання та інновації».   

Спікерка: Марина Кульчак, методистка з інформатики напрямку «Формула».

Обговорили на вебінарі:

• Робототехніку в сучасній школі: актуальність, особливості, перспективи впровадження, переваги;

• Розвиток навичок Hard Skills та Soft Skills;

• Практичні поради та рекомендації щодо впровадження. 

Сертифікати отримають ті  учасники, які заповнять форму в кінці вебінару,  будуть доступні з 28.12.2023 в папці за посиланням: https://cutt.ly/IwP1Hmnu

International Conference 

"Integrity, Open Science and Artificial

Intelligence in Academia and Beyond: Meeting at the Crossroads"

15 грудня 2023 року відбулась International Conference  "Integrity, Open Science and Artificial Intelligence in Academia and Beyond: Meeting at the Crossroads", до якої долучились викладачі кафедри інформатики. 

Підвищення кваліфікації від методичної служби видавництва "Ранок"

14 грудня 2023 року викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар "Секрети ефективного сучасного уроку: як стимулювати бажання учня вчитися?" (ІНФОРМАТИЧНА ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ) від  Методичної служби видавництва «Ранок».

Питання для обговорення:  

Спікер: Ігор Шуляк — учитель інформатики Стецьківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сумської міської ради.


Трансляція

Вебінар "Використання розширеної реальності (VR\AR) і штучного інтелекту (AI) для навчання"

13 грудня 2023 року здобувачі та викладачі приєдналися до вебінару “Використання розширеної реальності (VR/AR) і штучного інтелекту (AI) для навчання” від Роберти Саліван та Ніколь Саймон, професорів Університету штату Нью Йорк.

Під час вебінару дізнались про:

Під час вебінару був доступний синхронний переклад.

Вебінар "Штучний інтелект
в освітньому процесі"

Штучний інтелект тепер є звичною частиною нашого життя. В тому числі й для освітньої сфери.

13 грудня 2023 року відбувся вебінар, присвячений темі "Штучний інтелект в освітньому процесі".
Спікерка: Ірина Пахомова, доцентка, кандидатка фізико-математичних наук, незалежна експертка з питань імерсивних технологій в освіті, освітніх платформ, ресурсів щодо реалізації змішаного навчання, а також амбасадорка AR Book.


Подія на Youtube-каналі 

Міжнародний конкурс

з комп’ютерної графіки та вебдизайну «CreDiCo» 

Здобувачі вищої освіти активно взяли участь у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки та вебдизайну «CreDiCo», який проводиться серед молоді, яка цікавиться і займається вивченням комп’ютерної графіки й анімації.
З нетерпінням чекаємо на підведення підсумків!

Завантажити інформаційний лист конкурсу

Терміни і форма проведення: з 20.10.2023 по 01.12.2023 р. у заочній формі.

Пропонована тематика 2023 р. «Я дружу з Плутоном і не тільки».

Synergy. IT Business & IT Education

11–12 грудня 2023 року асоціація «IT Ukraine» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації України провела найбільшу щорічну подію у сфері ІТ-освіти в Україні — «Synergy. IT Business & IT Education: 10th anniversary edition». На заході обговорили стратегію та тренди ІТ-освіти в Україні. Цьогоріч уперше до неї долучилися українські EdTech-стартапи.

У конференції взяли участь представники бізнесу, державного та приватного сектору — загалом подія об’єднала понад 300 офлайн-учасників, приблизно 30 спікерів та велику аудиторію онлайн-глядачів. 

Деталі тут

Протидія торгівлі людьми

7 грудня 2023 року відбулась інформаційна сесія для студентів і викладачів академії в рамках  16 днів активізму проти гендерно-зумовлено насильства.

Спікерка: Юлія Кобзєва, PhD, старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, 

Вебінар "Дослідження майбутнього конвергенції ризиків і безпеки"

Конвергенція безпеки та ризиків – це розумна гра в сучасному світі високих ставок. Йдеться про поєднання найкращих заходів безпеки та стратегій ризику для створення міцного та розумного захисту. Оскільки загрози розвиваються щодня, від кібератак до фізичних порушень безпеки, цей підхід допомагає організаціям залишатися готовими та стійкими, перетворюючи управління ризиками з гри в наздоганяння на стратегічну перевагу. Це вид перспективного мислення, який не тільки помічає небезпеки, але й перехитрує їх, тримаючи вас на крок попереду. 

6 грудня 2023 року відбувся вебінар "Дослідження майбутнього конвергенції ризиків і безпеки." На цій події досліджували конвергенцію безпеки та ризиків у 2023 році, а також те, як ця концепція та практика розвиваються в сучасному світі.

Модератором дискусії щодо практичного застосування конвергенції безпеки та ризиків та їх використання для пом’якшення сучасних ризиків була Луїза Шнеллер, голова департаменту Women in Security. До її обговорення приєдналась група експертів, зокрема:

Вебінар "Конструюємо дистанційний урок"

 6 грудня 2023 року  здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри відвідали вебінар  «Конструюємо дистанційний урок» від AR Book.

Спікерка: Людмила Булигіна, інженерка НН ФТІ, викладачка інформатики Політехнічного ліцею та керівниця секції “Кібербезпека” Київської МАН, співзасновниця фонду «Вчитель іде в ЗСУ», який об’єднує сотні освітян та адресно допомагає колегам-вчителям на фронті. 

Курс "Новітні технології для навчання і успіху впродовж життя"

«Новітні технології для навчання і успіху впродовж життя (#EmTech)» – це ресурс у відкритому доступі, який пропонує можливість особистісного та професійного зростання шляхом навчання впродовж життя. Він ґрунтується на концепціях «навчання впродовж життя» та «4C навичок ХХІ століття», які включають комунікацію, співпрацю, креативність і критичне мислення (Communication, Collaboration, Creativity, Critical Thinking). 

Після проходження цього курсу ви зможете визначати цінність і наслідки використання усталених і новітніх технологій, сформуєте навичку навчання впродовж життя, щоб йти в ногу зі змінами технологій.

Вебінар із закордонною спікеркою
"Персоналізоване навчання"

5 грудня 2023 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри  долучились на платформі Zoom до вебінару американської експертки про персоналізоване навчання для виявлення навчальних потреб учнівства і подолання освітніх втрат.  

Вебінар провела докторка Гелен Робінсон, доцентка педагогічного коледжу, викладачка кафедри жіночих і гендерних студій,  координаторка мистецької інтеграції в кампусі Сарасота-Манаті Університету Південної Флориди.

Пані Гелен поділилась своєю експертизою і розповіла:

про прості методи для визначення навчальних потреб учнівства;

про багаторівневі системи підтримки учнів;

як виявляти мотивацію окремих учнів;

як забезпечувати індивідуальний підхід, враховуючи потреби всього класу. 

Проєкт реалізує ГС «Освіторія» спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за кошти Глобального партнерства заради освіти (GPE) і Уряду Японії.

«Цифрова творчість»:
навчаємо учнів співпрацювати 

Український освітянський видавничий центр «Оріон» разом із своїми прекрасними мужніми і мудрими авторками започатковує у 2023-2024 році цикл вебінарів для вчителів інформатики про особливості навчання учнів в 6-му класі «Ключі від інформатики — ключі від життя».

Тривалість повного циклу вебінарів - 30 годин.


1 грудня 2023 р. о 16:00 запрошуємо Вас на вебінар  «Цифрова творчість»: навчаємо учнів співпрацювати.

Посилання на трансляцію 

Учасники: 

Зареєструйтеся, будь ласка, щоб отримати сертифікат.

Персональні дані збираються виключно для реєстрації сертифікатів та не будуть передані стороннім особам чи організаціям.

Сертифікати видаються за кожний вебінар окремо усім, хто зареєструвався до кінця вебінару.

Міжнародний дистанційний бліц-конкурс
з веб-дизайну та комп’ютерної графіки

Вітаємо ЖУЧЕНКО АНАСТАСІЮ

здобувачку вищої освіти другого (магістерського) рівня ОПП Середня освіта (Інформатика), та її наукову керівницю -  ПРОКОПЕНКО А.О., д.п.н., доц., з отриманням сертифікату за участь у Міжнародному дистанційному бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який відбувся з 22 до 31 жовтня 2023 року.  Деталі тут.  Професійне журі конкурсу, до складу якого входили провідні спеціалісти з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, відзначили роботу Жученко А. в номінації Найкраща GIF-анімація. 

Тема завдання «Майбутнє моєї країни» була розміщена на сайті конкурсу 22 жовтня. Учасникам конкурсу необхідно було виконати роботу на задану тему (з 22 до 31 жовтня 2023 року.) та надіслати її до Оргкомітету конкурсу. 

Наснаги та подальших успіхів!

Вебінар «Стрес та психосоціальна підтримка в шкільному середовищі» 

29 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти долучились до вебінару «Стрес та психосоціальна підтримка в шкільному середовищі».

Спікерка: Наталя Гладких, керівниця інклюзивних проєктів ГО "Бачити серцем", психологиня та психотерапевтка в методах Consonance therapy та танцювально-рухової терапії.

 Youtube-канал    Роздатковий матеріал

Вебінар «STEM-освіта та гендерні стереотипи»

Вам, можливо, доводилося чути, що точні науки, технології та інжиніринг — виключно чоловічі справи. Стереотипи кажуть нам про те, що жінки мають опановувати інші професії. Перукарка, кухарка, лікарка, вчителька, жінка-фахівчиня у галузі краси — такі моделі ще й досі є сталими та прийнятними для більшості українців.

Та не варто “зациклюватися” над тим, якою має бути й чим займатися “справжня” леді або “справжній” джентльмен. Адже чим частіше ми слідуватимемо гендерним стереотипам і не прислухатимемося до побажань дитини-особистості, тим складніше у дорослому житті буде реалізуватися як жінці, так і чоловікові.

29 листопада 2023 року  відбувся вебінар «STEM-освіта та гендерні стереотипи» від Видавництва Formula зі спікеркою Мариною Кульчак, методисткою з інформатики, до якого долучились здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика).

Говорили про:
• Гендерні стереотипи та гендерні ролі;
• Що є причиною виникнення таких стереотипів;
• Відповідальність школи за вибір професії.

Кафедральна науково-практична конференція «НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ
В СУЧАСНИХ УМОВАХ»
до Дня Гідності і Свободи

22 листопада 2023 року відбулась  кафедральна науково-практична конференція «НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ», присвячена вшануванню Дню Гідності і Свободи.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатики)  виступили з доповідями, у яких представили  основні результати своїх наукових досліджень, зокрема магістерської роботи. Здобувачів вищої освіти продемонстрували різні методичні аспекти навчання інформатики у закладах загальної середньої освіти та фахової передвищої освіти. 

З вітальним словом звернулись представники адміністрації академії:

Петриченко Л.О. – перший проректор, професор кафедри педагогіки, психології та менеджменту, доктор пед. наук, доцент, професор,

 Отрошко Т.В. – декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, професор кафедри математики та фізики, канд. пед. наук, професор.

Бажаємо вдалого захисту магістерських досліджень!

Програма конференції

Круглий стіл "Принципи та платформи реалізації академічної доброчесності"

19 листопада 2023 року  Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики,  провела для здобувачів та викладачів академії Круглий стіл  "Принципи та платформи реалізації академічної доброчесності". Плагіат та культура «копіювати/вставити» — це не лише порушення правил академічної доброчесності, а й порушення закону.  Доповідачі розглянули актуальні поняття «академічна доброчесність» та зосередили увагу на тому, як викладач або вчитель можуть сприяти формуванню культури академічної доброчесності  у студентів та учнів.  У  дискусії  намагались виявити шляхи вирішення проблеми  щодо академічної доброчесності, плагіату,  спираючись на європейский досвід. Наприкінці заходу всі змогли висловити свою думку  щодо теми заходу з допомогою методу «6 капелюхів де Боно».

МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ «ТРАНСФЕР ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ»

З 23 жовтня  по 27 листопада 2023 року    Клєба А.І., к.п.н., доцент, пройшла Міжнародне підвищення кваліфікації «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського союзу та Україні».

Організатором міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) є Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян.

Навчальне навантаження міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) становить 1,5 кредити ЄКТС (45 години):                    з них лекційних – 12 год., практичних - 20 год., самостійна робота - 13 годин.

Вебінар "Кейс учителя НУШ:
оцінювання, що мотивує. Інструменти здійснення формувального оцінювання"

23 листопада 2023 року відбувся вебінар "Кейс учителя НУШ: оцінювання, що мотивує. Інструменти здійснення формувального оцінювання" від  Видавничої корпорації "Ранок", до якого долучились викладачі кафедри та  здобувачі вищої освіти 


Онлайн-лекція на Ukraine Global Faculty «Deepfakes and the future of content creation, society, and business»

17 листопада 2023 року на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty відбулась онлайн-лекція професора, директора Центру підприємництва та інновацій у Труласке бізнес-коледжі Університету Міссурі J. Scott Christianson «Deepfakes and the future of content creation, society, and business».  

J. Scott Christianson визнаний лідер у застосуванні новітніх технологій у навчальних програмах. Отримав нагороду «Лідерство в дистанційному навчанні» від Асоціації дистанційного навчання Міссурі та кілька нагород для викладачів від Коледжу бізнесу Труласке при Університеті Міссурі. 

Викладачі кафедри та здобувачі мали змогу долучитись до обговорення актуальної теми, задати питання спікеру.

ВІТАЄМО з  Днем студента - 2023!

Студентські роки – це найкращі роки нашого життя,  які дарують безліч відкриттів, радощів і дозволяє знайти нових друзів.
16 листопада 2023 року з нагоди Міжнародного Дня студента в Академії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу "Студент року 2023" в офлайн та онлайн форматах.
Здобувачі освіти кафедри інформатики були також нагороджені відзнаками. Щиро вітаємо переможців!

ВІТАЄМО!

15 листопада 2023 року на засіданні Вченої ради Академії відбулось урочисте вручення  Диплома доктора педагогічних наук Ірині Володимирівні Щербак, докторці педагогічних наук, доцентці,  завідувачці кафедри інформатики.

Вітаємо Ірину Володимирівну ЩЕРБАК та бажаємо подальших професійних звершень на освітянській ниві, здобутків у розвитку національної педагогічної науки, міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і талановитих однодумців у сфері наукових досліджень.  

Апробація магістерських досліджень здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика)

Протягом навчання за ОПП Середня освіта (Інформатика) здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня займаються науковою діяльністю, зокрема на конференціях різного рівня  здійснюють апробацію своїх магістерських досліджень. Так Кривонос Сергій (науковий керівник Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики)   виступив з доповідями на V Міжнародній науково-практичній конференції  "Освіта під час війни: розвиток інформаційно-аналітичного забезпечення цифрова трансформація, євроінтеграція" (Київ, 26.10.23 р.),  Ist International scientific-practical conference "Development of education in the Evropenian area: national chellenges and transnational perspectives"  (Ніжин, 2-3.11.23 р.).  

14 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) - Чалий В. (611ін), Мироненко Ю. (611ін), Дрогваленко А. (411ін) під керівництвом викладачів Хміль Н.А., Кисельової О.Б. апробували результати наукових досліджень в рамках Усеукраїнської конференції з проблем вищої освіти і науки «Актуальні проблеми освітньо-виховного процесу та шляхи їх вирішення в умовах сучасних викликів» (Харків, 14.11.23 р.).

09 листопада 2023 року відбулася конференція за підсумками проходження навчальних практик «Виробнича практика в закладах загальної середньої освіти» здобувачами освіти першого (бакалаврського) рівня та «Передатестаційна практика» здобувачами освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за ОПП Середня освіта (Інформатика). У заході взяли участь завідувач виробничої практики Лисак Анна Федорівна, викладачі-керівники практики академії (Щербак І.В., Роганов М.М., Отрошко Т. В., Бган Т.С.,). 

Здобувачі освіти поділилися власним досвідом проходження навчальної практики в режимі дистанційного навчання, показали свою роботу на високому рівні щодо підготовки та проведення виховних заходів і уроків інформатики в закладах загальної середньої освіти. 

Онлайн-зустріч «Пожежна та мінна безпека: актуальні питання сьогодення»

Життя сьогодні – дуже непередбачуване. Про це свідчать події, які зараз розгортаються в Україні. За офіційними даними понад 30 % території України забруднені мінами, і знадобиться багато часу, щоб провести роботи з їхнього розмінування. Вибухові предмети становлять серйозну загрозу життю людини. Найчастіше від мін і частин снарядів, що не розірвалися, страждає саме мирне населення, серед яких більша частина - діти.

Зважаючи на вищесказане, 08 листопада 2023 року провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Основ'янському району Харківської міської територіальної громади Харківського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Майоровим Романом Сергійовичем було проведено онлайн-зустріч «Пожежна та мінна безпека: актуальні питання сьогодення» зі здобувачами освіти, кураторами та наставниками груп.

Під час зустрічі представником ДСНС було озвучено основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, ознайомлено з видами мін, планом дій під час сигналу «Повітряна тривога», базовими правилами уникнення пожежі та діями якщо пожежа все ж таки сталася.

Вебінар «Алгоритмічне мислення або навчитися думати як інноватор»

8 листопада 2023 р. о 17:00  викладачі та здобувачі вищої освіти долучились до вебінару "Алгоритмічне мислення або навчитися думати як інноватор" та дізналися відповіді на такі питання:

Трансляція відбулась на Youtube-каналі, а реєстрація на подію доступна за посиланням.

ІІІ Міжнародна науково-практична
інтернет-конференція «СВІТ ДИДАКТИКИ: ДИДАКТИКА В СУЧАСНОМУ СВІТІ»

07-08 листопада 2023 року в Національній академії педагогічних наук України відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «СВІТ ДИДАКТИКИ: ДИДАКТИКА В СУЧАСНОМУ СВІТІ». Мета заходу – висвітлення й апробація результатів наукових досліджень з питань сучасної дидактики в Україні й у світі.
У рамках даної конференції виступив з доповіддю Філін Сергій, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти, в якій представив результати свого магістерського дослідження під керівництвом Кисельової Олесі Борисівна, к.п.н., доцентки,  доцентки кафедри інформатики. 

Програма конференції 

Воркшоп від вчительки-практикині -
Чужданової Анни

6 листопада 2023 року відбувся воркшоп від вчительки-практикині напередодні Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development), який відзначається щороку 10 листопада з метою підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки. До онлайн-заходу долучились здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатики).

Модераторка зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.

Спікерка: Чужданова Анна Ігорівнаучителька інформатики КЗ "Харківського ліцею № 157 Харківської міської ради",  спеціаліст вищої категорії, переможниця районного етапу Конкурсу на кращий дистанційний курс (2021 р.), учасниця конкурсу “Вчитель року”,  Всеукраїнського онлайн-марафону «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: перші підсумки та прогнози», авторка проєкту «Erudito», розробниця  чат-боту для дистанційних уроків тощо. 

Педагогічне кредо спікерки: У школі має звучати педагогічна симфонія, а не педагогічна какофонія (Ш. Амонашвілі).

Метою онлайн-заходу було представлення  власного досвіду спікерки щодо навчання інформатики у сучасних умовах.

Воркшоп надзвичайно зацікавив здобувачів та  викликав жваву дискусію та обговорення актуальних питань викладання інформатики
Сподіваємось на  посилення активної співпраці з вчителями-практиками та професіоналами методики навчання інформатики!  

ХVІ Всеукраїнська науково-практична конференція «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ»

1 листопада 2023 року  здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика)  під керівництвом д.п.н., доцента Прокопенко А.О. взяли участь у ХVІ Всеукраїнській науково-практичної конференції «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ». 

Програма конференції 

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС МИСТЕЦТВ
«ART PREMIERE»

З 14.10.2023 – 30.10.2023 року відбувся МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС МИСТЕЦТВ «ART PREMIERE», у якому взяли участь здобувачі вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 

Метою та завданням конкурсу були підтримка дітей та сприяння соціальному становленню особистості дитини, забезпеченні й реалізації її прав у громадському житті суспільства під час воєнного стану в країні; підтримка миру та територіальної цілісності України; презентація творчих досягнень обдарованих особистостей.

Вітаємо, здобувача освіти 311 кд групи, Катречка Сергія та керівника, завідувача кафедри інформатики, Щербак Ірину Володимирівну у номінації «Кіномистецтво» з дипломом Лауреата першої премії. 

📌Тема: Стійкість - тяжко виборена мудрість для кращого життя

27 жовтня 2023 р. відбулась онлайн-зустріч  з психологинею на тему "Стійкість - тяжко виборена мудрість для кращого життя", організована  кафедрою спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти.

Спікерка -  Антоніна Козак: магістерка психології, логоконсультантка, здобувачка кваліфікації логотерапевта за вченням В.Франкла у Віденському інституті логотерапіі, психологиня у благодійному фонді «Рокада» по роботі з ВПО, волонтерка-психологиня для військових у психіатричній лікарні.

Про логотерапевтичні методи у пошуку сенсу, опори, сили та ресурси, які можуть дати життєву стійкість у важких умовах та ситуаціях.

Міжнародний дистанційний бліц-конкурс
з веб-дизайну та комп’ютерної графіки

Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародному дистанційному бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який відбудеться з 22 до 31 жовтня 2023 року.  Деталі тут. http://webdesign.vntu.edu.ua/  

Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні спеціалісти з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях.

Номінації конкурсу з веб-дизайну:
• Найкраща графічна реалізація,
• Найкраща програмна реалізація,
• “Найкраще інформаційне наповнення”.
Номінації конкурсу з комп’ютерної графіки: 

• Найкраща 2D растрова графіка,
• Найкращий фотоколаж,
• Найкраща 2D векторна графіка,
• Найкраща 3D-графіка.
Номінації конкурсу з комп’ютерної а німації:
• Найкраща GIF-анімація,
• Найкраща Flash-анімація,
• Найкраща 3D-анімація.

Тема завдання, яка буде однаковою для всіх учасників, буде розміщена на сайті конкурсу 22 жовтня. Учасникам конкурсу необхідно виконати роботу на задану тему (з 22 до 31 жовтня 2023 року.) та надіслати її до Оргкомітету конкурсу. Кількість робіт від одного учасника не обмежено. Конкурс буде проведено дистанційно в один тур. Кожна робота реєструється окремо. Допускається виконання колективної роботи. До участі запрошується молодь віком до 25 років. 

Серія івентів «ШІ-практики для кожного»
від EPAM Україна та Kharkiv IT Cluster 

Протягом місяця, 26 вересня - 26 жовтня 2023 року відбулась серія івентів від Kharkiv IT Cluster за підтримки EPAM Українау гібридному форматі (офлайн у Харкові + онлайн), де учасники, викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти, мали змогу навчатись ефективно працювати зі ШІ — швидше виконувати робочі задачі й витрачати менше часу на рутину. 

Штучний інтелект (ШІ) відкриває унікальні можливості для юзерів: від створення контенту до генерації коду. ШІ — найобговорюваніший напрямок в ІТ-спільноті, який активно застосовують, починаючи з оптимізації процесів виробництва до спілкування через чат-боти.

Записи івентів можна переглянути на YouTube каналі Kharkiv IT Cluster:

🚀ШІ для креативних індустрій

🚀Штучний інтелект для викладачів та вчителів

🚀Як ефективно використовувати ШІ навчаючись в школі?

🚀ШІ для IT-фахівців.
Детально тут

МІЖНАРОДНИЙ ОСВІТНІЙ РУХ «КІБЕРПЕДАГОГ» 

З 5 по 26 жовтня 2023 року тривав 9 потік Міжнародногосвітнього руху "Кіберпедагог" від Бельгійської Освітньої Ради, до якого долучились як викладачі кафедри, так і  здобувачі вищої освіти.

Тема потоку  - «Грати не можна лише вчити!» присвячена розбору та впровадженню ігрових підходів у дистанційному форматі навчання.

Учасники руху "Кіберпедагог" мали змогу:

Зареєструватися на серію майстер-класів "Кіберпедагог" можна за посиланням.

Крім того, учасники майсте-класів після проходження тестування отримали сертифікати міжнародного зразка.

Вебінар
"STEM: де наука зустрічає технології та креативність" від видавництва Формула

25 жовтня  2023 р. здобувачі вищої освіти та викладачі відвідали вебінар "STEM: де наука зустрічає технології та креативність" від видавництва Формула.

Спікерка: Марина Кульчак, методистка з інформатики напрямку «Формула». 

Яким буде світ через якихось десять років? Дивлячись, як стрімко розвивається людство, важко передбачити, чи не так? Та саме в цьому світі наші діти житимуть й будуватимуть кар’єру. Ми не можемо підготувати дітей до всього, але ми можемо виховувати в учнів запас засобів – знань, умінь і навичок, які допоможуть протистояти будь-яким можливим життєвим труднощам. STEM-навчання показує, як можна застосувати наукові методи для розв’язання проблем повсякденного життя.

На вебінарі обговорили: 

• STEM-освіту у сучасній школі: актуальність, особливості, перспективи впровадження, переваги; 

• види проєктів та їхню класифікацію;

• проєктну діяльність як засіб реалізації STEM-освіти; 

• практичні поради та рекомендації щодо впровадження STEM на уроках. 

Гостьова лекція  «Етапи створення
навчального онлайн-видання»

25 жовтня 2023 року в рамках освітніх компонентів «Технологія створення електронних мультимедійних видань навчального призначення» та «Основи STEAM-освіти» для здобувачів ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відбулась гостьова лекція «Етапи створення навчального онлайн-видання».

Спікерка: Хміль Анастасія (graphic designer and educational specialist at Riga First Distance School (R1TV) (Riga, Latvia).

Модераторки зустрічі: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики та Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики.

Метою онлайн-заходу було висвітлення власного досвіду спікерки щодо розробки та створення електронних мультимедійних видань навчального призначення. Доповідачка розглянула основні етапи роботи над проєктом: аналіз цільової аудиторії та визначення цілей проєкту; налаштування робочого простору; аналіз існуючих видань; робота над оформленням та контентом; створення видання в програмі та його тестування. Лекторкою було надано багато практичних порад щодо пошуку необхідних зображень, шрифтів, графічних елементів; продемонстровано власні розробки різних навчальних видань та різноманітні ресурси, які вона використовує в своїй дизайнерській практиці.

Для майбутніх учителів інформатики з України долучення до європейського освітнього простору стає перспективною можливістю взаємодії з педагогічною спільнотою Європейського Союзу. 

Сподіваємось на подальшу плідну взаємодію!

Світова ініціатива #ERASMUSDAYS2023: 

святкування міжнародних днів програми ЄС ERASMUS

12 жовтня 2023 року суб'єкти освітнього процесу академії взяли участь у міжнародному заході ErasmusDays 2023 разом із іншими ЗВО Харкова та області.

Кафедра інформатики організувала та провела  захід, присвячений Програмі ЄС Еразмус+ й додала івент на карту світу в рамках флешмобу #ErasmusDays!

Здобувачі вищої освіти, зокрема ОПП Середня освіта (Інформатика), ОПП Психологія, ОПП Біологія, ОПП Фізична культура і спорт (фітнес)  під керівництвом Кисельової О.Б., к.п.н., доцента, доцента кафедри, здійснили дослідження щодо країн, що входять до Еразмус+,  та презентують актуальну інформацію щодо вищих педагогічних закладів освіти в Європі, які  доступні для академічної мобільності.

Відбулась онлайн-презентація проєктної роботи здобувачів вищої освіти щодо країн, що входять до Erasmus+, а саме щодо вищих закладів освіти в Європі, які доступні для академічної мобільності. Здобувачі вищої освіти провели віртуальний тур «Вища педагогічна освіта в Європі: стійкість і відповідальність» та продемонстрували створений цифровий інтерактивний путівник.

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusDays2023  @NEOinUkrain 

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusGeneration #StandWithUkraine #ErasmusJointForcesUA  

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА "STARTERNETWORK"

Міністерство освіти  і науки України інформує про початок реєстрації викладачів та науковців на освітню програму StarterNetwork, яка проводиться спільно з програмою YEP та Тартуським університетом, що проходить за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).  StarterNetwork спрямована на співпрацю між українськими університетами, підтримку підприємництва серед науковців, студентів, аспірантів та викладачів.

Навчальні сесії проходитимуть у жовтні-грудні 2023 року. Під час вебінарів експерти поділяться кращими практиками уряду Естонії (Startap Estonia), університетів і компаній — кейси побудови екосистем або партнерства, створення успішних стартапів з університетський проектів у співпраці  корпораціями тощо. 

Вебінари від українських та естонський експертів охоплять наступні теми: 

Робоча мова лекцій — англійська та українська. За кожен вебінар організатори надають сертифікат протягом одного робочого тижня після заповнення фідбек-форми.

Запрошуємо взяти участь у заходах викладачів підприємництва й менеджменту, дослідників, науковців та молодих вчених. Зареєструватися на участь у вебінарах можна за посиланням.

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ

Безпека дітей в Інтернеті:
інструменти та поради для вчителі

10 жовтня 2023 р. здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри долучились до онлайн-тренінгу “Безпека дітей в Інтернеті: інструменти та поради для вчителів”, на якому малиможливість:

Тренер: Вікторія Лещенко

Деталі 

Як опанувати "CANVA" - створення сторіс,
постів для Інстаграму та Фейсбуку

5 жовтня 2023 року відбувся майстер-клас з опанування Canva, де здобувачі вищої освіти та викладачі мали змогу:

Сучасна освіта спирається на інформатизацію освітнього простору в умовах викликів сьогодення.

Соціальні мережі набирають з кожним роком популярність і це не тільки висвітлення своїх світлин, але й потужній інструмент для просування свого бізнесу. Підлітки також використовують цей інструмент для просування своїх ідей, а також намагаються заробляти на своїх світлинах на монетизації контенту. Також онлайн-інструмент графічного дизайну покликаний підвищити якість освіти та педагогічну майстерність.
Реєструйтесь  на зручну дату і час:

05.10.2023    15:00 - 17:00

12.10.2023    15:00 - 17:00

19.10.2023    15:00 - 17:00 

Нейромережі для вчителів: 

ідеї для фантастичних уроків на кожен день

4 жовтня 2023 року  здобувачі вищої освіти та викладачі відвідали цікавий вебінар від AR Book «Нейромережі для вчителів: ідеї для фантастичних уроків на кожен день».  І переконались, що нейромережі можна використовувати для уроків.

Спікерка: Яніна Хіжінська (академічна директорка Unique School, співзасновниця методичного центру сучасної освіти Unique Method, авторка понад 100 воркбуків для дітей, викладачка курсу "Майстер нейромереж").

Під час цієї онлайн-події ми:

З Днем працівників освіти!

Прийміть наші щирі вітання з Днем працівників освіти!           

Неоціненна та благородна праця освітян має величезне значення для нашого народу та держави. Виховання громадян України, формування високої культури, професійних компетентностей — це національний та професійний обов’язок кожного з нас.

Ми вам вдячні за творчу, самовіддану та професійну працю, відданість своєму покликанню, результативну науково-дослідницьку роботу та педагогічну майстерність. Бажаємо здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів на професійній ниві! Нехай вас наповнює нескінченний оптимізм у думках і діях, а також життєва енергія та безхмарні, спокійні та світлі дні!

ВІТАЄМО!

28 вересня 2023 р. в Академії відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. У святкуванні взяли участь начальник Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Васильович Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова.

За сумлінну працю та вагомий внесок ву справу підготовки висококвафікованих  фахівців, плідну науково- педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти нагороджена подякою КЛЄБА Анна, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач кафедри інформатики.
Бажаємо миру, міцного здоров'я, творчої наснаги, подальшого професійного зростання. 

НУШ: інформатика в 6 класі

21 вересня 2023 року викладачі та здобувачі вищої освіти  пройшли підвищення кваліфікації, присвячене актуальним темам "НУШ: базова середня освіта. Вивчаємо інформатику в 6 класі" від видавництва "Ранок", "Коротко, практично та актуально: інформатика в 6 класі НУШ"  від видавництва "Навчальна книга - Богдан".

Акція "Мої побажання захисникам та захисницям"

20-21 вересня 2023 р. відбулась загальноакадемічна акція «Мої побажання Захисникам і Захисницям» за участі  викладачів, здобувачів, співпрацівників. Наші теплі слова глибокої вдячності та найкращі побажання усім захисникам і захисницям України, які захищають наше небо та щодня наближають Перемогу,  побажання Здоров'я та Миру обов’язково передамо до військової частини.

До Дня захисників і захисниць України випускники нашої Академії, які боронять Україну, разом із здобувачами освіти передали кошти на підтримку наших бійців та прапор з побажаннями скорішої Перемоги! 

Слава Україні!

Слава Збройним Силам України!


Онлайн-форум «ДОШКА МИРУ»

21 вересня  2023 р. у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. 

 Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба. Кожен з нас повинен чітко усвідомлювати що таке "мир" і що ми маємо робити для досягнення миру. 

 З нагоди Міжнародного дня миру, запрошуємо Вас взяти участь в онлайн-форумі «ДОШКА МИРУ».

Метою заходу є:

 Для того, щоб доєднатися до обговорення однієї із найважливіших та найактуальніших тем переходьте за посиланням.

Все буде Україна!

Онлайн-флешмоб "Янголи миру"

21 вересня 2023 р. Міжнародний день миру надає можливість привернути увагу суспільства до питань важливості миру і свободи, добра і поваги людей один до одного. 

 У нелегкий час для України цей день є по-своєму особливим.

Найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. 

Користуючись нагодою, запрошуємо Вас взяти участь в онлайн-флешмобі «Янголи МИРУ», метою якого є сприяти миру в Україні та Світі.

Деталі тут https://t.me/khgpa 

Наші серця закликають до МИРУ!

Хай буде мир у нашій рідній Україні та всьому Світі! 

Колектив кафедри інформатики щиро вітає Щербак Ірину Володимирівну та її наукового консультанта Харківську Аллу Анатоліївну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках.

Нехай Ваш шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, основою щасливого особистого життя та професійної діяльності.


Шановні учасники освітнього процесу!

З 20.09.2023 по 22.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика) другого (магістерського) рівня

20 вересня 2023 р. о 14.20 відбудеться відкрита зустріч з експертами, до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54631 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. ОП Середня освіта (Інформатика)

Час: 20 вересня 2023 року 14:20 AM Київ

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/89204801238?pwd=NnZmVjE3WEFoaTVGdjhBTXdvcmdWZz09

Ідентифікатор конференції: 892 0480 1238 
Код доступу: 2023

Наказ експертна група інформатика.pdf
програма зустрічей інформатика.pdf

Вебінар «4К навички: ключ до успіху у сучасному світі» 

27 вересня 2023 року викладачі відвідали  вебінар від Видавництва "Formula", де дізнались  про:
• особливості покоління Альфа;
• що таке модель 4К;
• практичні поради щодо розвитку навичок 4К в учнів і учениць.

На вебінарі ми обговорили, чому саме 4К, як розвивати ці корисні навички у дітей на уроках.

Детально про реєстрацію

Семінар-практикум
"Написання наукових робіт - поради бібліотекарів" 

18 вересня 2023 р. відбувся семінар-практикум "Написання наукових робіт - поради бібліотекарів" , який провела директорка бібліотеки Світлана Самойлова зі здобувачами 511ін, 611ін груп другого (магістерського)  рівня вищої освіти  ОПП Середня освіта (Інформатика)  спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика).

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла  про академічне письмо, академічну доброчесність, плагіат. Показала, які існують академічні пошукові системи, як цитувати і оформлювати  посилання на роботи інших авторів тощо. Завантажити презентацію

Тренінгове онлайн-заняття
від соціально-психологічної служби
"Синдром відкладеного життя"

15 вересня 2023 року о 13.00  відбулося тренінгове онлайн-заняття за темою "Синдром відкладеного життя", спрямоване на попередження негативних психічних станів, пов'язаних з військовою агресією з боку росії. Учасники тренінгу дізнались про вправи, які допоможуть справитися зі станом тривоги, панічними атаками та іншими негативними емоційними та психологічними станами.
Зустріч відбулась в онлайн-форматі в Zoom, посилання надали куратори групи.

Онлайн-толока стійкості EdCamp Ukraine #3/2023 (2 сезон)

«Ресурсимося» з Кетрін Кьостер

17 серпня 2023 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до онлайн-толоки стійкості EdCamp Ukraine #3/2023 (2 сезон) — «Ресурсимося» з Кетрін Кьостер. Учасники заходу могли поставити питання  спікерці - професорці, викладачці інноваційного ЗВО The Tomorrow University, засновниці спільноти The Joy Academy та аналітичного агентства Köster + Partner, експертці з організаційних перетворень компаній, організацій та соціально-емоційного зростання. 

Програма 

ЗУСТРІЧ з соціально-психологічною службою та профспілковим комітетом

 
8 вересня 2023 р.  соціально-психологічна служба спільно з профспілковим комітетом провела зустріч в Zoom для першокурсників факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології.  Під час конференції було повідомлено здобувачів освіти про роботу практичних психологів, соціальну стипендію, як оформити квитки члена профспілки та  обговорено  заплановану подальшу роботу зі студентами.  

Відкрите засідання гуртка
"Інформаційний простір самоосвіти"

 7 вересня 2023 р. на платформі ZOOM всі бажаючі здобувачі вищої освіти мали змогу відвідати перше у навчальному році відкрите онлайн-засідання наукового гуртка "Інформаційний простір самоосвіти" (Керівник: к.п.н., доц. Кисельова О.Б.).  

 Тема для обговорення: "Сутність самоосвіти здобувача вищої освіти. Особливості самоосвіти в умовах сучасного інформаційно-освітнього середовища".  

Учасники відкритого засідання розглянули завдання Наукового товариства здобувачів освіти, познайомились із переліком наукових гуртків кафедри інформатики на 2023-2024 навчальний рік, їх змістом, керівниками та графіком проведення.

У ході дискусії з'ясували, що ж таке самоосвіта, зокрема самоосвітня діяльність сучасного педагога: розглянули її характеристичні ознаки, етапи здійснення в умовах інформаційно-освітнього середовища.

TECH SUMMER BOOTCAMP FOR TEACHERS

Протягом  27 липня по 1 вересня 2023 р.  викладачі кафедри долучились до серії вебінарів для сучасних викладачів і методистів, які прагнуть актуалізувати свої навчальні курси для студентів,  - TECH SUMMER BOOTCAMP FOR TEACHERS. Навчальний курс містив такі цікаві  теми:

27.07 | Наука, як суперсила інженера: приклад квантового програмування
3.08 | Кібербезбека в освіті: акредитація, виклики й інновації
10.08 | Активне залучення студентів до навчання online: виклики й рішення
17.08 | The Game Changer: Generative AI in Data Management
23.08 | Project Management: Deep Dive Online

Продовжуймо навчатися й розвивати освіту разом! 

Конференеція "Uni-Biz Bridge: Адаптивність та гнучкість викладача" від UGEN  

29-31 серпня 2023 р. відбулась онлайн-конференція "Uni-Biz Bridge" — це всеукраїнський проєкт, мета якого побудувати міст взаємодії між бізнесом та ЗВО України.

Організатори заходу — компанія “UGEN”.

Спікери воркшопів компанії-роботодавці: KPMG, SoftServe, Renesas Electronics, PwC, Genesis, Deloitte.

Розклад, теми та інші деталі опубліковані у спільноті проєкту в Telegram https://t.me/ugen_UBB.

Вітаємо з початком нового 2023-2024 навчального року! 

З 1 вересня 2023 р. в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради розпочнеться новий навчальний семестр. Забезпечення освітніх компонентів здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання. Викладачі кафедри інформатики забезпечують освітній процес в  режимі Zoom конференцій, а також у Google Сlassroom, Moodle, підтримуючи зв'язок у Viber та Telegram.

Тримаємо освітній фронт!

"Сучасний інструментарій подолання освітніх втрат: досвід і можливості.
Інформатична секція"

29 серпня 2023 року Хміль Н.А. пройшла підвищення кваліфікації  за видом "вебінар" дистанційно на тему: "Сучасний інструментарій подолання освітніх втрат: досвід і можливості. Інформатична секція"  та вдосконалила свою професійно-педагогічну компетентність. 

ВІТАЄМО!

Влітку 2023 року проходив XXI Міжнародний конкурс з WEB-дизайну та комп'ютерної графіки, до якого долучились здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) першого та другого освітнього рівнів. Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, визначили переможців у кількох номінаціях: 

Губіна   Вікторія, здобувачка першого (бакалаврського) освітнього рівня, здобула  1 місце в  номінації "3D- анімація". 

Філін Сергій,  здобувач другого (магістерського) освітнього рівня, отримав 3 місце в номінації "Кращий фотоколаж".

Вітаємо здобувачів вищої освіти та їх наукових керівників з успішною участю та отриманням сертифікатів учасників та дипломів переможців. 

Успіхів  та наснаги в новому навчальному році!

Тренінг "Як ефективно підготуватись до нового навчального року" 

9 серпня 2023 року викладачі кафедри пройшли підвищення кваліфікації  у вигляді тренінгу "Як ефективно підготуватись до нового навчального року".