Новини 

2022-2023 н.р.

Вітаємо Альону Олександрівну ПРОКОПЕНКО з отриманням диплома Доктора наук. Бажаємо подальших професійних звершень на освітянській ниві, здобутків у розвитку національної педагогічної науки, міцного здоров’я, натхнення, нових ідей і талановитих однодумців у сфері наукових досліджень. 

XXI МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС
ІЗ WEB-ДИЗАЙНУ ТА КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ

Запрошуємо взяти участь у Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який відбудеться з 24 травня до 12 червня 2023 року. Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях. 

Деталі тут


3 червня 2023 року викладачі кафедри інформатики долучились до  щорічної конференції Innovating Education від Genesis, що обʼєднує ключових лідерів у сфері освіти та продуктових ІТ-компаній

Всеукраїнський онлайн-захід із безпеки до Міжнародного дня захисту дітей 

Міністерство освіти і науки України та Google Україна презентують Всеукраїнський онлайн-захід із безпеки до Міжнародного дня захисту дітей 🎉

Безпека в інтернеті — важлива. Які корисні ресурси для її забезпечення пропонує Google для освітян, дітей та батьків, дізнаєтеся на заході. Зокрема, представлять такі цікавинки:

🔹 Онлайн-гра Interland для засвоєння основних уроків мережевого етикету й безпеки

🔹 Посібник із медіаграмотності для підлітків, що допоможе розвинути навички цифрового громадянства та впевненого поводження в Інтернеті. 

Зможете також познайомитися з оновленою версією сайту «Навчайте, де б Ви не були»

Тепер вона доповнена новими матеріалами для вчителів щодо цифрових інструментів Google та можливостей пристроїв Chromebook. 

🗓️Коли: 1 червня о 14:30

Трансляція за посиланням 

Шукайте програму заходу та корисні ресурси на сайті😉 

«НАУКОВА ТА МЕТОДИЧНА ПІДТРИМКА ОСВІТЯН УКРАЇНИ: РЕЗУЛЬТАТИ СПІВПРАЦІ ЗІ СТОКГОЛЬМСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ»

26 травня 2023 року в рамках святкування Дня Європи в Україні здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, а також викладачі кафедри долучились до англомовного відкритого вебінару «Наукова та методична підтримка освітян України: результати співпраці зі Стокгольмським університетом», який провела Юліана Дьоміна, начальник відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.
Запрошені гості:
Сюзанна Малм, професор факультету гуманітарних наук, керівник секції координації навчання;
Йохана Койвунен, адміністратор освітніх програм, координатор програм освіти українських педагогів.
Запис вебінару

 МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «СОЦІОКУЛЬТУРНІ ТА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬО-РОЗВИТКОВОГО ПРОСТОРУ В СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ»

23 травня 2023 року здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, а також викладачі кафедри інформатики долучилися до Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти». У доповідях учасників конференції йшлося про важливість цілеспрямованої роботи з модернізації освітнього процесу, зокрема шляхом актуалізації та впровадження ідей класичної психолого-педагогічної думки, кращих освітніх практик відповідно до світових стандартів, активного впровадження технологій персоніфікованого підходу у фаховому підготуванні здобувачів освіти. Наголошено на доцільності більш динамічного поширювання інноваційних освітніх технологій, що безпосередньо стосуються забезпечення якості результатів навчання в умовах дистанційної роботи.

Учасники наукової дискусії висловили щиру переконаність у перемозі над агресором, зичили одне одному миру й злагоди, відзначали, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади будуть реалізовані наші плани і сподівання щодо якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечення європейського майбутнього нашої країни.

Слава Україні!  

Міжнародна науково-практична конференція «ОСВІТА ТА НАУКА КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»

17-19 травня 2023 року Хміль Наталія, д.пед.н., доцент, професор кафедри інформатики, долучилась до роботи Міжнародної науково-практичної конференції  «ОСВІТА ТА НАУКА КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ» на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в м. Запоріжжі (Україна), метою якої  було об’єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо пошуку, осмислення та проєктування шляхів розвитку освіти і науки в надзвичайних умовах сьогодення.
ВЕБІНАР «Вектори цифровізації професійного розвитку педагогічних працівників в умовах сьогодення».

Детально про конференцію тут

Всеукраїнська  науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти». 

18 та 19 травня 2023 року доцент кафедри інформатики, к.п.н., доцент, Кисельова Олеся взяла участь засідання секції “Математика, інформатика та методика їх викладання” в рамках проведення щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти» на базі кафедри методики навчання математики та методики навчання інформатики. Було заслухано доповіді з актуальних питань освіти. У дискусії брали участь і майбутні вчителі, і здобувачі, що вже мають професійний досвід, і вчителі природничого напряму, і вчителі-методисти, і викладачі закладів освіти різного рівня. До участі у засіданні секції долучились фахівці з різних куточків України: Києва, Харкова, Дніпра, Вінниці, Чернігова, Запоріжжя, Хмельницького. Безумовно, отриманий майбутніми фахівцями досвід участі у наукових конференціях збагатить їх професійну підготовку, а обмін думками та передовим досвідом надав знання щодо актуальних питань освіти та шляхів їх вирішення.
Вдячні за запрошення! Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Вітання з Днем науки!

19 травня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня науки в Україні.

Ректорка академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів та студентів з Днем науки в Україні, висловила подяку всім науковцями академії та структурних підрозділів, які плідно займаються науковою роботою, збагачують вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність, та переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України.

Науково-педагогічних працівників привітали та вручили нагороди Ігор Олександрович Терехов, Харківський міський голова, Максим Валерійович Колінько, заступник керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради, та Ольга Сергіївна Алфьорова, заступниця директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації. 

Вебінар «Використання технологій
штучного інтелекту в навчанні — інноваційний підхід у освітній практиці»

19 травня 2023 року  об 11.00 до Дня Науки викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар «Використання технологій штучного інтелекту в навчанні — інноваційний підхід у освітній практиці».
Лектор: Бровченко Анастасія Камілівна – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти.  На заході говорили про:

  1. Штучний інтелект та нейромережі.
  2. ШІ та нейромережі в системі освіти: можливості використання, переваги та недоліки.
  3. Етичні аспекти використання штучного інтелекту.
  4. Можливості використання ШІ та нейромереж у роботі з дітьми, що мають порушення розвитку.

Презентація

Круглий стіл
"Педагогічна практика у закладах освіти"

18 травня 2023 року відбувся звітний круглий стіл, присвячений результатам "Педагогічної практики у закладах освіти" здобувачів вищої освіти магістерського рівня 511ін групи ОПП Середня освіта (Інформатика). Здобувачі освіти представили звіти з проходження практики, поділилися своїм досвідом проведення занять у дистанційному форматі. На круглий стіл були запрошені стейкхолдери, які надали слушні поради здобувачам освіти щодо проходження практики. 

Толока стійкості # 2/2023

Говоримо мовою стійкості 
з Біллом Ніколлом

18 травня 2023 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до онлайн-толоки стійкості EdCamp Ukraine #2/2023 (2 сезон) — «Говоримо мовою стійкості» з Біллом Ніколлом.
Ведучі – Олександр Елькін і Слава Фролова.  
Під час заходу учасники мали можливість поставити запитання експерту Біллу Ніколлу — співдиректору Центру консультування і навчання стійкості, Нью-Гемпшир, США, міжнародному тренеру, консультанту, автору Програми розвитку стійкості у підлітків.

Ви ж пам’ятаєте, що у нашому житті завжди є і світло та підтримка? Просимо Вас: час від часу запитуйте у себе «Що ще правда?» і пригадуйте все, що підтримує і допомагає пройти через важкі випробування.  

Презентації і матеріали      Відеозапис 

Щира подяка партнеру проєкту – федеральному уряду Німеччини у межах програми «Громадянська служба миру» Civil Peace Service Ukraine - GIZ ZFD.  

Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування цифрової компетентності суб’єктів освітнього процесу закладів освіти засобами інноваційних технологій навчання»

18 травня 2023 року в онлайновому режимі в рамках Чотирнадцятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» викладачі кафедри інформатики долучились до Всеукраїнської науково-практичної конференції «Формування цифрової компетентності суб’єктів освітнього процесу закладів освіти засобами інноваційних технологій навчання».

На конференції педагогами України були висвітлені наукові дослідження з питань удосконалення цифрової компетентності фахівців засобами інноваційних технологій навчання та підвищення їхньої кваліфікації в умовах сьогодення.

Основними напрямками роботи конференції були:

1. Організація навчального інформаційно-цифрового простору в закладах освіти в умовах змішаного навчання.

2. Формування цифрової компетентності суб’єктів освітнього процесу засобами інноваційних методів навчання.

3. Застосування інноваційних технологій в освітньому процесі ЗВО.

4. Сучасні питання підвищення якості освіти у закладах освіти.  

Учасники конференції отримали корисний контент і можливість підвищити кваліфікацію у сфері освіти, набути теоретико-методологічні, методичні та практичні знання і навички з використання електронних ресурсів та інформаційних технологій в освітньому процесі в умовах змішаного навчання.
Запис конференції 

Офіційна інформація на сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» https://imzo.gov.ua/

Комплексний кваліфікаційний екзамен для здобувачів вищої освіти
за ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) освітнього рівня 

Щороку в травні проводиться комплексний кваліфікаційний екзамен, який є підсумком 4-х років навчання здобувачів вищої освіти на освітньому ступені "бакалавр". Його результати для більшості випускників є стартовим майданчиком для подальшого руху в майбутній  професійній реалізації. 

17 травня 2023 р. відбувся комплексний кваліфікаційний екзамен для здобувачів вищої освіти за ОПП Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) рівня.  Перед початком роботи атестаційної комісії зі словами підтримки та найкращими побажаннями звернулись перший проректор академії д.п.н., професор, Петриченко Лариса Олексіївна, а також декан факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, к.п.н., професор, Отрошко Тамара В'ячеславівна. До онлайн-екзамену також долучались із словами підтримки гарант ОПП Середня освіта (Інформатика) к.п.н., доцент,  Прокопенко Альона Олександрівна, а також представник стейкхолдерів - Костенко Тетяна Миколаївна, директор Комунального закладу "Площанський ліцей Великобурлуцької селищної ради".  

Через воєнний стан та певні обмеження атестаційні іспити проходять в дистанційному режимі з використанням сервісу для проведення онлайн-конференцій Zoom та з використанням соціальних месенджерів. 

Атестаційна комісія на чолі з к.п.н., доцентом, в.о.завкафедрою, Щербак Іриною Володимирівною мала змогу оцінити рівень сформованості загальних та професійних компетентностей, передбачених освітньо-професійною програмою бакалавра з ОПП Середня освіта (Інформатика).  Комплексність підсумкових випробувань дозволила студентам продемонстрували вміння аналізувати професійну діяльність, розробляти та вирішувати практичні завдання з шкільного курсу інформатики, власний погляд на актуальні проблеми сучасної освіти в умовах інформаційного суспільства. Всі відповіді здобувачів вищої освіти презентували реальні знання, сформованість умінь та навичок, якими повинен володіти випускник закладу вищої освіти з кваліфікацією бакалавра з ОПП Середня освіта (Інформатика).

Вітаємо випускників освітнього ступеня «бакалавр» кафедри інформатики з успішним складанням кваліфікаційного екзамену! Життя готує ще багато різноманітних екзаменів та випробувань, які ми вам бажаємо скласти на "відмінно"!

Вшанування Міжнародного дня сім'ї та Дня матері

15 травня 2023 року з нагоди Міжнародного дня сім'ї та Дня матері викладачі кафедри інформатики отримали подяки Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради за виховання активної громадянської позиції, патріотизму, формування позитивної мотивації до навчання,   турботливу підтримку та материнську любов. 

Звітна кафедральна науково-практична конференція 

"СУЧАСНІ ТРЕНДИ В ОСВІТІ"

15 травня 2023 р. відбулась звітна кафедральна науково-практична конференція "СУЧАСНІ ТРЕНДИ В ОСВІТІ"

Здобувачі ОПП Середня освіта (Інформатика) за бакалаврським та магістерським освітніми рівнями виступили з цікавими доповідями, у яких представили основні результати своїх наукових розвідок в рамках курсових та магістерських досліджень, а також підсумку участі у роботі кафедрального гуртка "Інформаційний простір самоосвіти".

На конференцію також були запрошені учасники науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах" для підведення його  підсумків. Зі словами вдячності, найкращими побажаннями та сподіванням на подальшу співпрацю звернулась в.о. зав.кафедрою Щербак І.В. до запрошених гостей та вручила  сертифікати за участь у заходах науково-методичного марафону

Програма конференції

Дякуємо учасникам науково-методичного марафону "Досвід навчання інформатики в сучасних умовах"

Здобувачі вищої освіти із задоволенням відвідали заходи науково-методичного марафону та  вдячні запрошеним спікерам за цікаві та актуальні семінари, майстер-класи, лекції тощо. 

Вебквест "День Європи в Україні"

15 травня 2023 року о 14:00 на платформі Zoom для здобувачів вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) в рамках звітної кафедральної науково-практичної конференції "Сучасні тренди в освіті" було проведено онлайн-захід до Дня Європи - вебквест "День Європи в Україні".

Учасники вебквесту пригадали цікаві факти, що стосуються Дня Європи, що є символом єднання географічної Європи, євроінтеграції України, завзято впорались із завданнями та знайшли вихід з коридору онлайн-школи. 

Посилання на квест для учасників заходу

Вітаємо переможців районного етапу конкурсу «Молода людина року – 2023»!

З метою підтримки обдарованої й талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів щорічно проводиться міський конкурс «Молода людина року», у якому вже традиційно наші здобувачі освіти поповнюють когорту лауреатів та переможців.

10 травня 2023 року Ганна Головчанська, голова адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради та Дмитро Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, провели церемонію нагородження лауреатів та переможців районного етапу конкурсу дипломами та пам’ятними статуетками.

Цього року у районному етапі конкурсу взяли участь понад 50 молодих харків’ян, серед них 11 наших здобувачів освіти та колег. Двоє з яких стали переможцями, а дев’ять – лауреатами конкурсу.

Вітаємо одну з переможниць Альону Прокопенко, кандидатку педагогічних наук, доцентку, доцентку кафедри інформатики, завідувачку відділу аспірантури, та лауреатку конкурсу Діану Каплун, магістрантку ОПП Середня освіта (Інформатика) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології.

ДЕНЬ ЄВРОПИ

9 травня 2023 року  з нагоди Дня Європи в рамках освітнього компонента "Організація міждисциплінарних освітніх проєктів"  здобувачам другого (магістерського) рівня під керівництвом Кисельової О.Б., к.п.н., доцента, доцента кафедри інформатики, було продемонстровано проєкт-квест  "Мандрівка країнами Європи". Було розглянуто правила запропонованого квесту, завдання для учасників, етапи  його  реалізації, критерії оцінювання та ймовірні продукти проєктної діяльності. Крім того, учасники заходу познайомились з додатковими джерелами для даного проєкту, зокрема з цікавими та приголомшливими фактами про країни Європи та європейців тощо.

Методичний семінар
"Досвід використання графічного модуля на уроках інформатики "

8 травня 2023 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри відвідали методичний семінар «Досвід використання графічного модуля Tkinter на уроках інформатики».

Доповідач: Кривонос Сергій Миколайович, вчитель інформатики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 59 Харківськох міської ради Харківської області.

Організатор: Нікольський С.Б., к.т.н., доцент, доцент кафедри інформатики.

Питання семінару охоплювали окремі теми вибіркового  освітнього компоненту «Case-технології проєктування програмного забезпечення» за ОПП Середня освіта (Інформатика) (другий магістерський освітній рівень).
Спікером було розглянуто власний досвід навчання програмування в 6-9 класах за допомогою графічного модуля tkinter. Головну увагу було приділено принципам побудови віджетів графічного модуля tkinter, а саме: label, entry, button, canvas, listbox. Кривонос Сергій продемонстрував можливості графічного модуля для учнів ЗЗСО: побудова графіків, діаграм, створення анімації, робота з файловою системою із використанням середовища IDLE та PyCharm.

Гостьова лекція 

"Технологія підготовки магістерського дослідження"

6 травня 2023 року здобувачі  вищої освіти відвідали гостьову лекцію "Технологія підготовки магістерського дослідження".

Лектор:  Прошкін В.В., доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та фізики Київського університету імені Бориса Грінченка.

Володимир Вадимович під час лекції привернув увагу до широкого розуміння методологічних основ педагогічного наукового дослідження. Зокрема, акцентував увагу на формулюванні сутності наукової проблеми, суперечностей, об’єкта, предмета, мети та завдань дослідження, наукової та практичної новизни одержаних результатів, їх апробацію.  Володимир Вадимович  протягом всієї лекції підтримував активну дискусію серед слухачів, наводив та обговорював різні приклади наукових апаратів з раніше захищених магістерських досліджень. Були обговорені питання важливості використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі дослідження. Особлива увага була приділена проблемі академічної доброчесності під час виконання наукового дослідження.

Презентація

Вдячні професору за плідну зустріч! Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Обговорення ОПП  Середня освіта (Інформатика)

Відбулись робочі зустрічі проєктних груп освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (Інформатика) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти.

На зустрічах проєктні групи обговорили висловлені стейкхолдерами пропозиції щодо обох ОПП та внесли відповідні корективи.

Питання винесені на обговорення:
- оновлення фокусу ОПП відповідно до сучасних  вимог та викликів  сучасної інформатичної галузі;
- введення нових компетентностей та програмних результатів навчання у ОПП;
- уточнення назв та перегляд фокусу обов'язкових освітніх компонентів ОПП;
- перегляд існуючих видів практик з урахування дистанційного навчання, які б максимально забезпечували формування у здобувачів освіти загальних та фахових компетентностей та результатів навчання за даними ОПП;
- введення нових вибіркових освітніх компонентів ОПП.

Спільний проєкт "Схід і Захід разом"

8 років поспіль триває та успішно розвивається співпраця нашої академії з Хмельницькою гуманітарно-педагогічно академією у межах реалізації спільного проєкту «Схід і Захід разом».

27 квітня 2023 р. відбувся національно-патріотичний захід «Подвиг заради майбутнього» на платформі Zoom та з прямою трансляцією у соціальній мережі Instagram. 

Усіх присутніх щиро привітали Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії та Шоробура Інна Михайлівна, ректорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

У заході взяли участь викладачі та здобувачі освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Виступи студентів та викладачів були присвячені особливостям організації освітнього процесу та соціального захисту дітей в умовах воєнного стану, подвигам українців на волонтерському, благодійному фронті.

Особливо зворушливими були виступи, присвячені героїчним подвигам студентів, викладачів, випускників нашої академії. Акцентом заходу стали спогади про випускників-Героїв, які боролися і загинули за наше майбутнє.

До заходу долучилися Богданов Ігор Тимофійович, ректор Бердянського державного педагогічного університету, Білай Антон Вікторович, директор Маріупольського будівельного фахового коледжу, Бойко Марина Петрівна, заступник начальника управління освіти Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області, Никонова Тетяна Вікторівна, начальник служби у справах дітей Торецької міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області та Колмиков Іван, інспектор ювенальної превенції сектору превенції Бахмутського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в Україну.

Щиро вдячні за зворушливі виступи та активну життєву позицію кожного учасника заходу!

Героям слава!!!  Усе буде Україна!!!     Разом до Перемоги!!

Святкування Міжнародного дня дівчат в ІКТ

27 квітня 2023 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри традиційно долучились до  святкування Міжнародного дня дівчат в ІКТ, метою якого є заохочення та розширення можливостей дівчаток і молодих жінок для вивчення і кар'єри в зростаючої області інформаційно-комунікаційних технологій

Наука, технології та інновації є ключовими рушійними силами нашого дедалі більш глобального та цифрового суспільства. Однак менше 30% фахівців у галузі STEM (наука, технології, інженерія та математика) - жінки. У всьому світі у вищих навчальних закладах кількість дівчат, які вивчають предмети STEM, приблизно вдвічі менша, ніж юнаків. Оскільки така нерівність зберігається і в 21 столітті, потреба в розмаїтті, рівності та залученні жінок у STEM вкрай велика. Основна мета програми "Дівчата в ІКТ" - сприяти розвитку у молодих жінок і дівчат [у віці 12-24 років] присутності та цифрових навичок у кар'єрі в галузі STEM, зокрема у сфері ІКТ.

У квітні ООН Жінки разом з дівчатками всього світу відзначають Міжнародний день дівчаток в ІКТ, привертаючи увагу до нагальної потреби збільшення кількості дівчаток і жінок у секторі ІКТ. Оскільки технології відіграють роль у всіх видах професійної діяльності, від мистецтва та історії до юриспруденції, викладання в початкових класах і графічного дизайну, оволодіння технічними навичками в молодому віці підготує дівчаток до економічної незалежності. А сектору ІКТ потрібно більше дівчаток і жінок.

Учасники освітнього процесу  кафедри інформатики долучились до таких заходів: 


На першому заході з нагоди Міжнародного Дня дівчат в інформаційно-комп'ютерних технологіях Дівчата STEM і Центр «Розвиток КСВ» разом із партнерами представниці найкращих ІТ-компаній обговорення розказали про свою роботу, натхнення і виклики. Також можна було познайомитись із освітніми платформами, де навчають необхідних для ІТ навичок

На другому заході було обговорено актуальні питання із запрошеними гостями:

- Олександра Альхімович, співзасновниця АРТ, української агенції з інвестицій у людський капітал, топ-менеджер з багаторічним досвідом в ІТ-галузі,

- Аліна Севастюк, менеджер із зв'язків з громадськістю, "Хуавей Україна",

- Аліна Гапєєва, Team Lead Brand Events team, "Infopulse",

- Павло Косяк , Trainee Communication Manager, "Infopulse",

- Катерина Янушевська, Project Manager, Prod Automation team, "Ajax Systems".

Модератором дискусії на другому заході була Олена Чайковська, декан факультету дистанційного навчання КНУКіМ, голова правління ГС "СТЕМ-коаліція України".

Запрошуємо дівчат долучитися до челенджу та створити пост на тему ролі цифрових навичок та ІКТ із фотографією з улюбленим цифровим пристроєм на онлайн-дошці.

Вебінар "Ефективний освітній простір: мотивуємо навчатися"

26 квітня 2023 року викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до вебінару з Людмилою Лисогор (доцент, кандидат біологічних наук, методист) на тему «Ефективний освітній простір: мотивуємо навчатися». Це була ще одна можливість дізнатися більше про те, як краще залучити дітей до процесу навчання, мотивувати їх до пізнання нового та якомога краще облаштувати свій освітній простір.

День пам’яті Чорнобильської трагедії

26 квітня  2023 року у День пам’яті Чорнобильської трагедії здобувачі вищої освіти та викладачі долучилися до віртуальної екскурсії, під час якої поринули у події, що сталися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Спікери заходу: Галина Брославська, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри математики та фізики, та Марк Босін, доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри математики та фізики.

Дякуємо організаторам та учасникам заходу! 

Цифровий простір для освітян і освітянок
«Екосистема цифрових рішень для освіти: сучасні сервіси та інструменти; цифрові вміння (Digital Skills) та компетентності; електронне освітнє середовище закладу освіти; цифрова трансформація уроку»

З 24 по 28 квітня 2023 року в онлайновому режимі відбувся цифровий простір для освітян і освітянок «Екосистема цифрових рішень для освіти: сучасні сервіси та інструменти; цифрові вміння (Digital Skills) та компетентності; електронне освітнє середовище закладу освіти; цифрова трансформація уроку». Для участі у заході потрібно було обов’язково зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/VPVjQjuGNqpHCtnz9

Організаторами заходу були Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Центр освітнього консультування, ТОВ «Академія цифрового розвитку», Навчальний центр ТОВ «Едпро Дистрибюшн», ГО «Ukraine Active».

До участі було запрошено представників органів управління освітою, закладів післядипломної педагогічної освіти, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, інклюзивно-ресурсних центрів, керівників і вчителів закладів загальної середньої освіти, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти, викладачів закладів вищої освіти, науковців, аспірантів, усіх зацікавлених осіб.

Викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти радо долучились до онлайн-заходу!

Гостьова лекція «Моделювання та проєктування  високонавантажених систем в корпоративних мережах»

24 квітня 2023 року викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти були присутні на гостьовій лекції «Моделювання та проєктування  високонавантажених систем в корпоративних мережах» в рамках освітнього компоненту "Моделювання та проєктування корпоративних мереж" освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика)  другого (магістерського) рівня освіти.

Спікер: Колесник Людмила Володимирівна, кандидат технічних наук, професор кафедри системотехніки Харківського національного університету радіоелектроніки.

Модератор: Безкоровайний В.В., доктор технічних наук, професор, професор кафедри інформатики.
Зростання складності корпоративних комп’ютерних мереж, які в наш час використовуються в різних сферах людської діяльності, призводить до необхідності удосконалення технологій їхнього проєктування. Час доступу до ресурсів корпоративних мереж значною мірою визначається якістю організації баз даних, які використовуються в них. При цьому, оцінки варіантів проєктних рішень щодо варіантів побудови телекомунікаційних мереж і баз даних визначаються засобами комп’ютерного математичного моделювання. За результатами аналізу сучасного стану проблеми організації баз даних корпоративних мереж як високонавантажених систем до уваги викладачів кафедри та здобувачів запропонована технологія оптимізації їх продуктивності. Запропоновані рішення можуть бути використані в навчальному процесі академії при викладанні освітніх компонентів з організації баз даних, моделювання та проєктування корпоративних комп’ютерних мереж. Крім того, розглянута задача є однією з базових у проблемі оптимізації корпоративних комп’ютерних мереж з високонавантаженими елементами може бути одним з об’єктів подальших наукових досліджень кафедри інформатики. Її вирішення дозволить підвищувати ефективність як існуючих, так і перспективних корпоративних комп’ютерних мереж.

Гарно дякуємо Людмилі Володимирівні за змістовну лекцію! 

Зичимо наснаги на професійній ниві!

«Ти як?»

Шановні здобувачі вищої освіти та викладачі!

Зверніть увагу на Всеукраїнську платформу ментального здоров'я.

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

Зберігай ментальне здоров'я! Допоможи собі та ближньому!

Колектив кафедри інформатики щиро вітає Прокопенко Альону Олександрівну та її наукового консультанта Харківську Аллу Анатоліївну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук.

Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках.

Нехай Ваш шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, основою щасливого особистого життя та професійної діяльності.


Камишан Марина Андріївна.pdf

Вебінар
"Формувальне оцінювання на уроках інформатики"

Формувальне оцінювання – це про покращення якості викладання та підвищення ефективності освітнього процесу.
21 квітня 2023 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри долучились до вебінару «Формувальне оцінювання на уроках інформатики» від Видавництва "Формула", на  якому говорили про


 Запис вебінару 

Хміль Наталія Анатоліївна.pdf
Рикова Лариса Леонідівна.pdf
Кисельова Олеся Борисівна.pdf
Клєба Анна Іванівна.pdf

Гостьова лекція
"Засоби віртуальної та доповненої реальності в STEM-освіті"

20 квітня 2023 року відбулась гостьова лекція на тему: "Засоби віртуальної та доповненої реальності в STEM-освіті" в рамках освітніх  компонентів “Використання технологій віртуальної та доповненої реальності в освітньому процесі” та “Методика організації SТЕМ-освіти у ЗЗСО”  (ОПП Середня освіта (Інформатика), другий (магістерський) рівень).

Модератори зустрічі: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики, викладач ОК “Використання технологій віртуальної та доповненої реальності в освітньому процесі”, та Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, викладач ОК “Методика організації SТЕМ-освіти у ЗЗСО”. 

Лектор: Воронкін Олексій Сергійович - кандидат пед. наук, викладач інформатики та фізики Сєвєродонецького фахового коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва. Лауреат і переможець багатьох педагогічних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів й фестивалів. Переможець Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Педагогічний оскар» (2021), номінант на Національну премію Global Teacher Prize Ukraine (2017).  У лютому 2022 року успішно завершив навчання у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та став сертифікованим STEM-тренером Луганщини. Увійшов до ТОП 51 Національного конкурсу серед вчителів-новаторів «Teacher Innovation Cap» (2020). Нагороджений  Грамотою Міністерства освіти і науки України (2021), Почесною Грамотою Національної академії наук України та Національного центру «Мала академія наук України» (2020), Грамотами Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (2018, 2019, 2020, 2022),  медаллю «Міжнародний форум освітян-новаторів» (2018). 

Олексій Сергійович розповів про можливості використання системи QR-кодів в освітньому процесі, поділився власним досвідом роботи з генератором QR-коду, що кодує аудіозапис та з онлайн-дошкою із вбудованим генератором QR-коду. Під час зустрічі розповів про можливості різних AR-додатків, зокрема Star Walk 2 Free (Vito Technology), Space 4D+, AR-3D Science, Atom Visualizer, BeeFree, LiCo.Organic, LiCo.STEM, Quiver, AR VR Molecules Editor (Virtual Space LLC), Перекладач Google Translate, BBC Civilisations AR, AR Ruler (AR-лінійка), AR BOOK УКРАЇНА та інші. Спікер поділився ідеями щодо їх використання на різних навчальних заняттях. Були обговорені проблеми застосування мобільних додатків доповненої реальності в освітньому процесі.
      Олексій Сергійович протягом всієї лекції підтримував  активну дискусію серед слухачів та наводив різні приклади зі свого досвіду навчання студентів.
Youtube-канал Олексія Воронкіна Презентація доповіді

Бажаємо професійних досягнень  Олексію Сергійовичу!

 Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Вебінар  «Як можна застосовувати
AR Book під час уроків» 

19 квітня 2023 року о 17:00 здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри мали змогу долучитись до цікавої події зі спікером Катериною Лепською, яка має блог “Пані Вчителька” на Youtube. Темою для обговорення була «Як можна застосовувати AR Book під час уроків», зокрема, й для гуманітарних уроків. Онлайн-вебінар можна переглянути на Youtube-каналі. Пані Катерина обговорила:

Щоб зареєструватися на подію, слухачі заповнили форму. Після вебінару на електронну скриньку слухачів, надійшли іменні сертифікати.

Вебінар «Цифровізація освіти: інструменти для вчителя»

19 квітня 2023 року на запрошення колег викладачі кафедри відвідали  вебінар «Цифровізація освіти: інструменти для вчителя» (модератор проф. Пономарьова Н.О.) в рамках методичного тижня в ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Пономарьова Н.О. висвітлила різноманітні сервіси та складові цифрового портфоліо сучасного  вчителя. Крім того, Остапенко Л.П. показала покрокову інструкцію створення вебквестів на різних платформах.

Майстер-клас
"Гейміфікація як засіб підвищення мотивації учнів до навчання"

19 квітня 2023 року відбувся гостьовий майстер-клас "Гейміфікація як засіб підвищення мотивації учнів до навчання" для здобувачів вищої освіти та викладачів кафедри інформатики.

Спікер: Польова Оксана Едуардівна, вчитель інформатики та математики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №103, спеціаліст, випускниця ХГПА (2016 р.), керівниця лауреата районного етапу МАН.

Модератори зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики. 

Метою даного майстер-класу було розглянути інтерактивні інструменти та їх використання на різних навчальних дисциплінах, зокрема на математиці та інформатиці.

Гейміфікація є потужним засобом, який потрібно використовувати, щоб підвищити мотивацію учнів та зробити урок різноманітним та цікавим. Існує багато інструментів, які можуть допомогти з реалізацією елементів гри на уроці. Так,  на заході було розглянуто  сервіс для створення інтерактивних робочих аркушів Wizer.me, який перетворює нудне виконання завдань на яскраву сторінку, де можна вибирати, вписувати чи, наприклад, перетягувати правильні відповіді. Можна налаштувати автоматичну перевірку, що одразу покаже  оцінку та реалізує зворотний зв’язок, а також допоможе вчителю у перевірці завдань. Крім того, були продемонстровані переваги інструментів для створення цікавих завдань та вебквестів на сервісі Vseosvita та Learningapps.org, які є безкоштовними та легкими у використанні.
Презентація до майстер-класу

Марафон-2023
«Цифровізація освіти: Практичний досвід для подолання освітніх втрат»


З 10 по 12 квітня 2023 року було проведено Всеукраїнський марафон «Цифровізація освіти: практичний досвід для подолання освітніх втрат».

Триденний марафон об’єднав більше тисячі учасників. Педагоги, які долучилися до марафону, вивчали педагогічний досвід, отримували поради від вчителів-новаторів та взяли участь в онлайнових тренінгах.

Теми, які розглядалися, були присвячені роботі вчителя в хмаро орієнтованому середовищі, освітнім інноваціям, штучному інтелекту та доповненій реальності.

Захід проведено в межах Програми спільної діяльності з МОН України Інститутом цифровізації освіти НАПН України та ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти».

З вітальними словами до учасників Марафону «Цифровізація освіти: практичний досвід для подолання освітніх втрат» звернулися: Олександр Ляшенко, Академік-секретар Відділення загальної середньої освіти і цифровізації освітніх систем НАПН України; Світлана Литвинова, в.о. директора Інституту цифровізації освіти НАПН України.

У перший день марафону вчителі-практики презентували свій досвід з використання цифрових технологій на різних освітніх платформах. Другий день Всеукраїнського марафону було присвячено роботі вчителів в хмаро орієнтованому середовищі, а третій – освітнім інноваціям, штучному інтелекту та доповненій реальності. Зокрема, учасникам запропонували пройти онлайновий тренінг на тему «Контент з доповненою реальністю в освітній практиці вчителя» (організатор тренінгу – Світлана Литвинова).

Запис Всеукраїнського марафону «Цифровізація освіти: практичний досвід для подолання освітніх втрат» 

Гостьовий методичний семінар 
«Структурне програмування за допомогою черепашачої графіки.
Досвід навчання та викладання».

14 квітня 2023 року  викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до методичного семінару «Структурне програмування за допомогою черепашачої графіки. Досвід навчання і викладання».

Модератор зустрічі: Нікольський С.Б., к.т.н., доцент, доцент кафедри інформатики, викладач освітнього компонента «Програмування та методика його викладання у закладах профільної середньої освіти та фахової передвищої освіти» (ОПП Середня освіта (Інформатика), другий (магістерський) рівень).

    До важливих питань навчання програмування в закладах освіти відноситься вибір мови програмування. Нині у багатьох навчальних закладах базовою навчальною мовою програмування є мова Python, в якій відображено всі основні концепції процедурно-орієнтованого й об’єктно-орієнтованого програмування. Кафедра інформатики декілька років впроваджує в освітній процес мову програмування Python. Викладання та навчання за допомогою будь-якої мови програмування починається завжди зі структурного програмування. Структурне програмування за допомогою черепашачої графіки Python охоплює першу тему першого змістового модулю освітнього компоненту «Програмування та методика його викладання у закладах профільної середньої освіти та фахової передвищої освіти» (ОПП Середня освіта (Інформатика) (другий (магістерський) освітній рівень).

Спікерка, Лапшина Світлана Сергіївна – вчитель інформатики і математики Харківської гімназії №86 Харківської міської ради Харківської області, магістрантка 11-іт групи (заочна форма навчання), поділилася власним досвідом викладання програмування учням гімназії, розповіла про методи, задіяні під час навчання учнів, а саме:

        досвід використання Python (на прикладі 5-х класів розглянуто переваги і недоліки впровадження мови Python в освітню програму; сфера застосування, міжпредметні зв’язки);

        освітні рекомендації щодо викладання програмування мовою Python, (підручники й рекомендовані програмні пакети у навчанні);

        технологія структурного програмування (базові поняття та алгоритмічні структури);

        сутність черепашачої графіки (історія виникнення, особливості застосування, методи впровадження в навчальний процес);

        досвід щодо знайомства учнів з черепашачою графікою (складності та їх подолання). 

 

Пані Світлана продемонструвала, як можна використовувати Python  в інших дисциплінах, що викладаються в гімназії. Поділилася досвідом та інструментами, які використовує під час уроків. Також звернула увагу, що відсутність комп’ютера в учня не є перешкодою для програмування, бо для цього достатньо мати телефон і інтернет-зв’язок.

Користуючись нагодою, Кисельова О.Б. звернула увагу на активізацію профорієнтаційної роботи викладачів кафедри та вчителів інформатики, присутніх на зустрічі, щодо спеціальності Середня освіта (Інформатика) (бакалаврат та магістратура). Здобувачі вищої освіти та практикуючі вчителі підтримали ініціативу щодо популяризації професії педагога, зокрема вчителя інформатики. Лише тісна  співпраця  із стейкхолдерами зможе дати плоди у майбутньому!

Сподіваємось на подальшу взаємодію та підтримку!

Віртуальний тур до Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова

13 квітня 2023 року  з нагоди Міжнародного дня польоту людини в космос студенти та викладачі долучилися до віртуального туру, який провели Лідія Кулик та Дарина Волощук, спеціалісти Національного музею космонавтики ім. С. П. Корольова міста Житомир. 

Під час перегляду всі присутні ознайомилися з цікавою інформацією та таємницями космосу і легендарними космонавтами ХХ ст.

Попереду ще багато відкриттів, у всесвіті ще багато незвіданого. Нині ми закладаємо для прийдешніх поколінь фундамент нової космічної ери. Українці продовжують наполегливо працювати над здобуттям нових знань про космос та над розвитком технологій майбутнього.

Щиро вдячні колективу Національного музею космонавтики ім. С. П. Корольова міста Житомир за співпрацю, а студентам за активність та креативні запитання!

Офіційний телеграм канал Молодіжного хабу академії в соціальному просторі 

Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій "Екософт-2023"

та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023»

Вітаємо ЛІХНО КАТЕРИНУ, здобувачку першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 311ін  групи з виходом фіналу ХХІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та ХІV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова, у 2022/2023 навчальному році. 

ЛІХНО Катерину нагороджено дипломом ІV ступеня (серед студентів закладів вищої освіти ІІI-IV рівнів акредитації та дипломованих розробників) Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України як призера ІІ етапу ХХІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2023» і ХІV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023».

Організатори конкурсу  висловили подяку науковому керівникові авторської розробки - ЩЕРБАК Ірині, керівникам закладів вищої, професійно-технічної, загальної середньої та позашкільної освіти, за сприяння участі студентів у фінальному етапі ХХІІ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2023» і ХІV національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023». 

Офіційна сторінка Екософту та Інфоматриксу 

Бажаємо успіху,  багато креативу!
Досягнень та перемоги у наступному етапі конкурсу!

Основи цивільного захисту для здобувачів вищої освіти 


Здобувачі вищої освіти пройшли навчання:

Онлайн-курс «РХБЯ-загрози: від А до Я» розроблено в межах «Програми цивільного захисту», що впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Hala Systems Inc. та коштом Європейського Союзу. 

Цей онлайн-курс створено Фондом Східна Європа в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Онлайн-вебінар
«STEM проєкти в освіті» 

12 квітня о 17:00 на Youtube-каналі відбувся онлайн-вебінар на тему «STEM проєкти в освіті», спікером на якому виступить Ірина Пахомова, доцентка, кандидатка фізико-математичних наук. На цій події були обговорені онлайн-ресурси для STEM-проєктів.

Після вебінару учасники отримали  іменний сертифікат та багато нових креативних ідей для втілення STEM-підходу в освіті.

Блог Пахомової Ірини 

Гостьова лекція
“Досвід навчання учнів старшої школи основам програмування” 

12 квітня 2023 року відбулась гостьова лекція "Досвід навчання учнів старшої школи основам програмування".

Лектор: Морквян Ірина Вячеславівна, к.п.н., учитель вищої категорії, учитель-методист, учитель Комунального закладу “Харківський університетський ліцей” Харківської міської ради Харківської області.

Модератори зустрічі: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики, та Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики. 

Під час зустрічі було проведено інтерактивне  опитування серед учасників, яке підтвердило актуальність проблеми навчання програмування учнів старших класів. Було обговорено особливості навчальних програм (рівень стандарт та профільний), ставлення старшокласників до програмування. Лекторкою були представлені різноманітні ресурси для навчання програмуванню. Крім того, учасники заходу змогли познайомитись та спробувати розв'язувати задачі в тестуючій системі DOTS: молодіжного наукового товариства  Q-BIT (м.Харків).
Ірина Вячеславівна протягом всієї лекції підтримувала  активну дискусію серед слухачів та наводила життєві приклади з досвіду навчання програмування старшокласників.

Гарно дякуємо за актуальний погляд на проблеми програмування та  чекаємо на нові зустрічі у майбутньому!

Методичний семінар 

"Використання SCRUM для  підвищення ефективності проєктної роботи зі здобувачами освіти"

11 квітня 2023 року  здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри долучились до гостьового методичного семінару "Використання SCRUM для  підвищення ефективності проєктної роботи зі здобувачами освіти" в рамках освітнього компонента "Організація міждисциплінарних освітніх проєктів" (ОПП Середня освіта (Інформатика (другий (магістерський) освітній рівень).

Модератори зустрічі: Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, та Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики.

Спікерка: Чужданова Анна Ігорівна — учитель інформатики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харківської міської ради Харківської області № 157,  спеціаліст вищої категорії, переможниця районного етапу Конкурсу на кращий дистанційний курс (2021 р.), учасниця конкурсу “Вчитель року”,  Всеукраїнського онлайн-марафону «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: перші підсумки та прогнози», авторка проєкту «Erudito», розробниця  чат-боту для дистанційних уроків тощо. Учні доповідачки неодноразово брали участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах тощо. Наприклад, перемогли в міському фестивалі шкільних засобів масової інформації за створення соціальних плакатів (буклет Правила безпечного Інтернету», отримали Гран Прі  та Диплом І ступеня в міському конкурсі учнівських проєктів «Марафон унікальних справ – 2.0», перемогли у проєкті «#Кібербулінг_Фейки_Шахрайство» в школі розвитку на базі ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, в «Батлах проєктів» серед учнів та студентів ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

Педагогічне кредо спікерки:
У школі має звучати педагогічна симфонія, а не педагогічна какофонія (Ш. Амонашвілі) 

З вітальним словом до присутніх звернулась доктор педагогічних наук, професор, перший проректор Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Петриченко Лариса Олексіївна, яка відмітила актуальність та сучасність обговорюваних питань.

Цифровізація проєктної діяльності в освіті охоплює використання цифрових технологій та інструментів для покращення навчального процесу та забезпечення більш ефективного та продуктивного навчання. Пані Анна продемонструвала, як можна адаптувати сучасні підходи project manager до організації колективної роботи над проєктом та пояснила, чому вона обрала для підвищення ефективності роботи з учнями саме SCRUM. Родзинкою воркшопа стала частина, яка була присвячена лайфхакам по роботі з різними платформами, зокрема Zoom. 

Дякуємо за продуктивну зустріч та  сподіваємося на продовження співпраці!

Гостьова лекція
"Організація проєктного навчання учнів на уроках інформатики:
європейський досвід"

7 квітня 2023 року  в рамках освітнього компонента "Організація міждисциплінарних освітніх проєктів" (511ін, 11 ін) для здобувачів ОПП Середня освіта (Інформатика) відбулась гостьова лекція "Організація проєктного навчання учнів на уроках інформатики: європейський досвід".

Спікер: Хміль Анастасія Миколаївна (digital design teacher at International School Premjers (Riga, Latvia) and educational specialist at Riga First Distance School (R1TV).

Модератори зустрічі: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики, та Кисельова О.Б., к.п.н., доцент, доцент кафедри інформатики, викладач освітнього компонента "Організація міждисциплінарних освітніх проєктів".
ХМІЛЬ Наталія передала вітальне слово від ОТРОШКО Тамари, к.п.н., професора, декана факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, а також зазначила, що тема лекції є досить актуальною у сучасних умовах.
КИСЕЛЬОВА Олеся наголосила, що наразі в освітній галузі постає гостра потреба у високопрофесійних учителях, які здатні спільно працювати над реалізацією різних освітніх проєктів, ефективно застосовувати цифрові технології й організовувати міжнародну професійну взаємодію у віртуальному просторі. Зокрема гостею, ХМІЛЬ Анастасією, було підкреслено, що проєктне навчання є перспективним і сприяє формуванню необхідних життєвих компетенцій учнів.
Метою онлайн-заходу було висвітлення європейського досвіду організації проєктного навчання на уроках інформатики, зокрема цифрового дизайну. 

Доповідачка розглянула основні етапи роботи над соціальним проєктом “Save the pet”, метою  якого було створення соціальної реклами (авторських плакатів і наклейок) для участі у благодійній акції заради допомоги притулку для домашніх тварин “Labās Mājas” (м.Рига, Латвійська Республіка): передпроєктна підготовка, планування, дослідницький, реалізація проєкту, демонстрація його результатів. Було наведено приклади використання у проєктному навчанні онлайн-сервісів. 

Учасники зустрічі дуже зацікавились темою лекції, поставили багато питань та отримали  практичні поради та креативні ідеї щодо організації міждисциплінарних проєктів.
Для майбутніх учителів інформатики з України долучення до європейського освітнього простору стає перспективною можливістю взаємодії з педагогічною спільнотою Європейського Союзу.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю та впровадження креативних проєктів!

Всеукраїнська інтернет-конференція  "На Урок"
«Штучний інтелект: виклики та можливості для освіти»

6 квітня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри інформатики взяли участь у Всеукраїнській інтернет-конференції «Штучний інтелект: виклики та можливості для освіти» та дистанційно підвищили кваліфікацію за напрямами «Наскрізні навички», «ІКТ», «Практичні прийоми» (тривалість 8 годин / 0.27 кредиту ЄКТС) та набули таких компетентностей, передбачених стандартами освіти: професійні, у галузі природничих наук, техніки і технологій, інноваційність, навчання впродовж життя, цифрова.

В рамках онлайн-заходу учасники мали змогу прослухати такі доповіді:

 ● «Практичні кейси використання програм з штучним інтелектом в шкільній освіті»: Петрович Сергій, викладач спецдисциплін ВСП «Вінницький фаховий коледж Національного університету харчових технологій».
● «Практичні приклади використання сайтів з ШІ на уроках громадянської та історичної галузі»: Понежа Наталія, вчитель історії Першотравенського ліцею №2 Першотравенської міської ради, вчитель-методист.
●  «Використання ШІ мовної моделі на прикладі Чат «На Урок»: ідеї для різних уроків»: Цукор Любов, головна редакторка Освітнього проєкту «На Урок», організаторка інтернет-конференцій та практичних інтенсивів для педагогів. 

Крім того, додатково опрацьовано виступи, дотичні до теми заходу:
● «Мозковий штурм: Можливості і ризики використання штучного інтелекту для освіти на прикладі ChatGPT» (Виступ Н. Понежі)
● «Штучний інтелект в освіті: аналізуємо можливості на прикладі Чату «На Урок»» (Вебінар Л.Цукор)
● «Використання штучного інтелекту в роботі вчителя» (Вебінар С. Петровича) 


Веб-адреса сторінки інтернет-конференції 

Гостьовий вебінар
«Основи та лайфхаки 
дистанційного навчання під час воєнного стану» 

6 квітня 2023 року  викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти вже не вперше долучились до гостьового вебінару за участі активних викладачок Державного навчального закладу "Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області": Юлії ОЛЬХОВСЬКОЇ, майстрині виробничого навчання професій швейного напряму; Тетяни ОДЕРІЙ, викладачки історії та суспільно-гуманітарних дисциплін, спеціалістки IІ категорії та Олени ЛЕНІВЕНКО, викладачки інформатики, спеціалістки І категорії.
Організатор заходу: Щербак І.В., канд.пед.наук, доцент, в.о. завідувача кафедри інформатики.

Запрошені гості представили актуальний матеріал за такими темами:

Масовий відкритий  онлайн-курс
«ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ   СhatGPT В ОСВІТІ»

В Україні тепер доступний ChatGPT, - заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Україну виключили зі списку країн, де заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих Росією територіях, щоби вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди. 

ChatGPT – чат-бот із штучним інтелектом. По суті це нейромережа,  яка обробляє величезні масиви інформації і видає відповіді на запити користувачів.

З 3 по 5 квітня 2023 року викладачі кафедри інформатики (Щербак І.В., Кисельова О.Б.) дистанційно закінчили МАСОВИЙ ВІДКРИТИЙ ОНЛАЙН-КУРС «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ   СhatGPT В ОСВІТІ» від Медіатеки електронних засобів навчання за посиланням https://nmcbook.com.ua та отримали сертифікати  за програмою підвищення кваліфікації  тривалістю на 14 годин.

У результаті підвищення кваліфікації  викладачки розвинули цифрову та ІТ-компетентність, а також набули вмінь використовувати   технології штучного інтелекту в освітньому процесі.

Семінар
«Штучний інтелект:  Chat GPT та виклики сучасності»

4 квітня 2023 року  викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти долучились до участі у семінарі "Штучний інтелект:  Chat GPT та виклики сучасності".

Організатор заходу: Роганов М.М., канд.пед наук, викладач кафедри інформатики.

Метою семінару було ознайомити слухачів з феноменом сучасного інформаційного суспільства — штучним інтелектом, а також надати практичних умінь щодо комунікації та  використання Chat GPT в різних видах діяльності. На заході були розглянути питання історії та походження штучного інтелекту, його етичні основи, наслідки та ризики для майбутнього покоління, основи кіберкультури як запоруки духовного здоров’я нації. Крім того, розглядалися практичні аспекти проблеми, зокрема: Що таке Chat GPT? Для чого використовується? Як працює чат GPT?  Як зареєструватись в чат GPT7 Що може chatGPT? Chat GPT на телефоні тощо.

Кафедра інформатики й надалі буде проводити такі заходи, адже нейромережі та штучний інтелект розвиваються разом з ростом їх ролі у суспільстві. Новітні технології дозволяють розширювати можливості людства, автоматизувати типові завдання, консультувати, підтримувати та допомагати  людям.

УВАГА! 

ВЕСНЯНИЙ МЕТОДИЧНИЙ МАРАФОН 
"ДОСВІД НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ"
Долучайтесь до гостьових лекцій, семінарів та майстер-класів!

Круглий стіл
«Цифровий контент в освітньому процесі:
стан, проблеми, перспективи»

22 березня 2023 року о 14:30 викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти долучились до участі в засіданні круглого столу «Цифровий контент в освітньому процесі: стан, проблеми, перспективи».
Метою засідання є обговорення актуальних питань цифрового контенту, електронних підручників, цифрових освітніх застосунків тощо.
На заході також були висвітлені  проблеми інтеграції віртуальної та доповненої реальності в освітню практику. 

Організатори Міністерств освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Інститут цифровізації змісту освіти НАПН України

Поширюємо результати наукових досліджень молодих учених та здобувачів вищої освіти

16 березня 2023 року в рамках Всеукраїнської конференції молодих учених і здобувачів «Сучасні інформаційні технології в освіті та науці», що відбулась в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, під керівництвом доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри інформатики Хміль НАТАЛІЇ представила наукові знахідки Зінов’єва МАРИНА, здобувачка 1 курсу другого (магістерського) освітнього рівня ОПП Середня освіта (Інформатика) факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради  (науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри інформатики Хміль Наталія Анатоліївна). Протягом презентації доповіді вона висвітлила актуальність вивчення комп’ютерних технологій опрацювання звукової інформації на уроках інформатики у старшій школі.
Програма конференції

  "Плануйте свою освітню траєкторію!" 

14 березня 2023 року о 15:30 відбулась фінальна онлайн-зустріч 

     "Плануйте свою освітню траєкторію!"

Здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика) (1-3 курс) зустрілись онлайн, щоб обговорити вибір освітніх компонентів на 2023-2024 н.р.

Альона ПРОКОПЕНКО, к.п.н., доцент, яка є гарантом  ОПП Середня освіта (Інформатика),  розповіла учасникам зустрічі про нормативну базу, якою керується академічна спільнота, реалізуючи вільний вибір здобувачів

Ірина ЩЕРБАК, к.п.н., доцент, в.о.завідувача кафедри інформатики, куратор 111ін групи,  розповіла, що здобувачі освітньої програми цікавляться, яким чином формується індивідуальна освітня траєкторія,  чи можна обирати освітні компоненти з інших ОПП академії.

Олеся КИСЕЛЬОВА, к.п.н., доцент, куратор 311ін групи, нагадала про реалізацію принципів індивідуалізації навчання, яка здійснюється шляхом вибору здобувачами вищої освіти освітніх компонентів з наступним внесенням їх до індивідуального навчального плану здобувача вищої освіти, що дозволяє сформувати індивідуальну траєкторію навчання з урахуванням власних уподобань стосовно майбутньої професійної діяльності.  Крім того, розповіла  здобувачам інструкцію до проведення процедури формування вибіркових освітніх компонентів, яку наведено у "Положенні про освітні компоненти вільного вибору здобувачів вищої освіти".

Науково-педагогічні працівники кафедри інформатики презентували особливості власних освітніх компонентів, а також силабуси  освітніх компонентів інших кафедр академії.

На зустрічі панувала позитивна атмосфера, конструктивний діалог та взаєморозуміння. Здобувачам вищої освіти було запропоновано зважено зробити свій вибір, спираючись на особливості сучасного освітнього процесу та  вільний "поклик серця".

Запобігання поширенню негативних субкультур

09 березня 2023 року проведено ZOOM - зустріч для кураторів (наставників груп) з питань запобігання поширенню негативних субкультур. На зустрічі були присутні Масленко Марта Миколаївна – інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Харківського районного управління поліції 1 Головного управління Національної поліції в Харківській області капітан поліції, яка проінформувала про кримінальну та адміністративну відповідальність молоді за участь у деструктивних групах (субкультурах). Доповідачки презентували інформацію щодо профілактики вчинення правопорушень сучасними молодіжними рухами (Анголенко Валентина Володимирівна, Печериця Наталія Михайлівна – кандидатки педагогічних наук, викладачки кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради); специфіки перебування дітей в соціальних мережах та ролі батьків (Щербак Ірина Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради); про причини формування деструктивної поведінки молоді (Єна Аліна Сергіївна – практичний психолог соціально-психологічної служби Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради). 

Дякуємо організаторам заходу та доповідачкам за цінну та корисну інформацію!

Онлайн-презентація
віртуальної експозиції
Музею жіночої та гендерної історії "Правда про 8 березня"

6 березня 2023 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри долучились до онлайн-презентації  віртуальної експозиції Музею жіночої та гендерної історії "Правда про 8 березня" у рамках Місяця жіночої  історії від Центру гендерної культури

Нова експозиція знайомить із  хронологією подій, що передували появі цієї дати, дає можливість відстежити трансформацію свята, а також проаналізувати сучасні тенденції в українському суспільстві.

STEM-школа 2023

2 березня 2023 р.  доцент кафедри інформатики Кисельова О.Б. завершила навчання за освітньою програмою підвищення кваліфікації «STEM-школа 2023», організовану Інститутом Модернізації Змісту Освіти МОН України (відділ STEM-освіти),  ДЗВО "Університет менеджменту освіти" НАПН України» (кафедра відкритих освітніх систем та ІКТ), Національною платформою педагогічних установ та видавництвом "Видавничий дім «Освіта»". 

ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ: ІТ-ОСВІТА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ Rivne IT Education Forum 2023 

21-22 лютого 2023 року викладачі кафедри інформатики взяли участь у роботі ІІ Всеукраїнського форуму «Підготовка фахівців галузі ІТ-освіта в умовах воєнного стану» з метою обговорення особливостей підготовки фахівців галузі та формування їх професійних компетентностей, який проводився кафедрою інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики Рівненського державного гуманітарного університету спільно з ГС «Рівне ІТ-освіта» в онлайн-режимі. Окрім обміну неоціненним професійним досвідом викладачі тримали сертифікати.

Онлайн-марафон
"Мова єднає націю" 

21 лютого 2023 р. здобувачі  ОПП Середня освіта (Інформатика) взяли участь в онлайн-марафоні "Мова єднає націю". Метою марафону є єднання за допомогою рідного слова попри відстань. Його результатом стали єдине відео декламування поезій та карта єдності. Учасники були відзначені дипломами. продемонстрували свої таланти та вкотре довели, що наша нація об'єднана українською мовою, любов'ю до Батьківщини та жагою до ПЕРЕМОГИ!

Все буде Україна!

Всеукраїнський методологічний семінар «Цифрові ресурси для вчительства» | UA_active EDU

16 лютого 2023 р. викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти долучились до Всеукраїнського методологічного семінару «Цифрові ресурси для вчительства. Чому принцип «чим більше — тим краще» не працює?»

Організатори Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Центр освітнього консультування, ГО «Ukraine Active», МБО «Лідер якості».

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖІНОК ТА ДІВЧАТ У НАУЦІ

International Day of Women and Girls in Science

ВІТАЄМО!

9 лютого 2023 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці. 

За активну життєву позицію та вагомий внесок у розвиток нашої держави було нагороджено викладачок факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, зокрема кафедри інформатики - 

Ірину ЩЕРБАК, кандидатку педагогічних наук, доцентку, виконуючу обов'язки завідувача кафедри; 

Альону ПРОКОПЕНКО, кандидатку педагогічних наук, доцентку, завідувачку аспірантури.

Сердечно бажаємо Вам творчих ідей, звершень, натхнення та міцного здоров'я! 

Щороку 11 лютого світ відзначає Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Його проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН задля досягнення повного й рівного доступу жінок і дівчат до науки, забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок і дівчат.

9 лютого 2023 р. з нагоди МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЖІНОК ТА ДІВЧАТ У НАУЦІ  на кафедрі інформатики було проведено онлайн-заходи: "Нобеліантки: story cafe" та "Дівчата і STEM".   

Метою заходів - формувати в здобувачів вищої освіти уявлення про роль жінки в науці, житті суспільства; популяризувати  шанобливе ставлення до жінки, як повноправного члена суспільства; стимулювати прагнення до самовдосконалення, самореалізації.

"Нобеліантки: story cafe"

В рамках наукового проєкту здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів ОПП Середня освіта (Інформатика) дослідили гендерночутливу проблематику  та розмістили результати пошуку  на спільній віртуальній дошці Padlet. 

Протягом тижня здобувачі обговорювали свої знахідки на виховних годинах з кураторами груп, долучали їх до віртуальної дошки.

У день заходу здобувачі із захопленням представили свої дописи та презентували пізнавальні автобіографічні історії видатних науковиць, які отримували почесну Нобелівську премію.

"Дівчата і STEM"

9 лютого 2023 р. в рамках співпраці із професіоналами-практиками та з нагоди святкування Міжнародного дня жінок в науці відбувся онлайн-семінар "Дівчата і STEM" з вчителем інформатики Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №157 - Чуждановою Анною Ігорівною.

Спікерка акцентувала на ролі жінок та дівчат в науці, зокрема в STEM-освіті.  На семінарі Анна ЧУЖДАНОВА охопила багато граней як свого досвіду, так і особливостей викладання інформатики в ЗЗСО, зокрема досвіду організації проєктної діяльності, відмінності проєктів та STEAM-проєктів. 

Здобувачі долучились до обговорення актуальних питань, активно ставили питання та надихнулись ентузіазмом та мотивацією гості. Особливо сподобались здобувачам запропоновані методичні лайфхаки.  Семінар пройшов у доброзичливій атмосфері, динамічно та насичено.  Дякуємо за продуктивну зустріч!

Сподіваємося на продовження плідної співпраці зі стейкхолдерами!

Вебінар "Конфіденційність, безпека і захист інформації у використанні цифрових інструментів Google"

9 лютого 2023 р. здобувачі вищої  освіти та викладачі кафедри долучились до перегляду  вебінару , який був присвячений  тому, як забезпечити конфіденційність і безпеку особистої інформації, створити безпечне інформаційно-навчальне середовище сучасного закладу освіти. Під час заходу буде розглянуте поняття цифрового добробуту, представлені інструменти й поради, які допоможуть навчитися раціонально користуватися технологіями та допоможуть підвищити продуктивність праці в онлайн-просторі за допомогою цифрових інструментів Google. 

Матеріали вебінару

Вебінар

 "Інструменти для виявлення фейків" 

для освітян, учнів та батьків

Всі ми знаємо, що таке фейки, і що їх багато в інформаційному просторі. А як їх можна виявити? Які інструменти ми можемо використати, щоб швидко визначити фейкове зображення? А як просто перевірити геолокацію?  Яку роль у виявленні фейків відіграє Google карта? 

8 лютого  2023 р. викладачі та здобувачі долучились до вебінару, де було представлено різні інструменти (онлайн сервіси та розширення браузера), які допомагають швидко та просто виявляти фейкові зображення, зокрема "Пошук зображення через Google", "Tineye", Google карти та багато іншого. 

Матеріали вебінару 

7-10 лютого 2023 року викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти долучились до онлайн-марафону до Дня безпечного Інтернету, проведеного Академією цифрового розвитку та професіоналами практиками. 

Чому так важливо, щоб інтернет був безпечним? На це запитання спробували знайти відповідь тисячі українських освітян та їх вихованців взяли участь в Онлайн-марафоні до Дня безпечного Інтернету, який було проведено з 7 по 10 лютого 2023 року за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації.

Понад 19000 дорослих та 5000 дітей узяли участь у заході. Під час марафону учасники мали можливість ознайомитись із цифровими інструментами Google, які дозволяють нам безпечно користуватись сервісами та ресурсами мережі Інтернет, навчитись здійснювати безпечний пошук інформації, спробували сервіси для організації сімейної безпеки та отримали ще багато корисної інформації, яку можна використати як вдома, так і у професійному середовищі. Освітній хаб Google Знання, оновлений ресурс «Навчайте, де б ви не були», освітнє середовище Google for Education — спікери марафону розповідали про всі ці ресурси, розглядаючи їх через призму безпечного Інтернету.

Для залучення всіх охочих були організовані квести для дітей та дорослих. Виконуючи завдання квестів і діти, і дорослі мали проявити знання принципів кібербезпеки, навички медіаграмотності, уміння шукати та критично оцінювати інформацію та логічно мислити.

Усі матеріали освітнього онлайн-марафону до Дня безпечного Інтернету залишаються у вільному доступі. І кожен охочий може переглянути їх за адресою

Приєднуйтесь до вивчення матеріалів онлайн-марафону до Дня безпечного Інтернету та отримуйте нові знання, щоб ваша робота в інтернет стала дійсно безпечною!

Деталі тут

Онлайн-квест для освітян
до Дня безпечного інтернету

Напередодні онлайн-марафону запрошуємо всіх охочих долучитися до проходження онлайн-квесту. У вас є унікальна можливість взяти участь у розіграші подарунків під час прямого ефіру заходу 07 лютого 2023 року о 13:35.

У будь-який час з 03 лютого до початку ефіру 07 лютого 2023 р. спробуйте набрати максимальну кількість балів без обмежень у кількості спроб у формі з квестом і гарантовано візьміть участь у розіграші, який буде проведений серед респондентів з результатом 28 балів. У такому списку учасників випадковим чином будуть обрані 10 переможців. Бажаємо успіхів!

Вебінар «Особливості зовнішньої і внутрішньої академічної мобільності в умовах воєнного стану»

3 лютого 2023 року в межах академічної мобільності здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня ОП Середня освіта (Інформатика) взяли участь в онлайн-вебінарі «Особливості зовнішньої і внутрішньої академічної мобільності в умовах воєнного стану». 

Лектор: Юліана ДЬОМІНА, начальник відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Координатор на кафедрі інформатики: к.п.н., доц. Олеся КИСЕЛЬОВА.

«ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В МИРНИЙ ТА ВОЄННИЙ ЧАС»

2 та 3 лютого 2023 року викладачі кафедри мали можливість пройти підвищення кваліфікації  у онлайн-форматі за темою «Збереження здоров’я та життя учасників освітнього процесу в мирний та воєнний час» на базі Науково-методичного центру  вищої та фахової передвищої освіти за участі фахівців Черкаської медичної академії. 

Чи знайомий нам алгоритм надання домедичної допомоги?  Які ж дії необхідно виконувати при базовій серцево-легеневій реанімації, та за масових уражень. Саме про це, йшлося на заході. Фахівці академії Ольга ФЕДОСЄЄВА, кандидат медичних наук, проректор з практичного навчання, Дмитро ПАСЕЧНИК, директор центру симуляційного навчання, Ігор СКАЛЬКО, викладач кафедри хірургії та екстреної медичної допомоги та інші доступно та фахово роз’яснювали всі дії, які зможе виконати звичайна людина постраждалому. 

Науково-практичний онлайн-семінар «Автостопом біоінформатикою»

30 січня 2023 року на онлайн-платформі Zoom здобувачі вищої освіти  Середня освіта (Інформатика) були запрошені на науково-практичний онлайн-семінар «Автостопом біоінформатикою» за ОПП Біологія.
Мета науково-практичного семінару – визначити теоретичний аспект сучасного стану та перспективи використання біоінформаційних методів у науково-дослідній діяльності здобувачів вищої освіти, а також формування практичних фахових компетентностей у порівняльній філогенетиці з використанням бази даних GenBank та програми MEGA X. Під час семінару розглянуто роль біоінформатичних методів у різних галузях біологічних досліджень, загальні методи роботи з базами даних та моделювання, а також виконано порівняння геномів найбільш визначних ліцензованих грибів, включаючи етапи пошуку даних, вирівнювання послідовностей та кластеризацію кількома методами з перевіркою статистичної значущості одержаних кладограм.

ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА ВПЛИВУ ВІЙНИ НА ОСВІТЯН

"Освітній фронт. Непроговорене"

Протягом  27 та 28 січня 2023 року, в онлайн-форматі відбулась пресконференція та публічна дискусія за участю освітян, експертів, представників профільних державних органів, а також презентація результатів дослідження «Освітній фронт. Вплив війни на освітян».

Програма заходів:

27 січня

- 10:20-10:50 – презентація результатів дослідження «Освітній фронт. Вплив війни на освітян».

- 11:00-12:00 – панельна дискусія «Освітній фронт. Непроговорене» за участю керівників закладів освіти, представників ВРУ, МОН, громадських організацій та лідерів думок.

- 12:30-13:30 – панельна дискусія «Внутрішньо та зовнішньо переміщені учні: як адаптувати, як повернути» за участю психологів, учителів, батьків і представників громадського сектору.

- 13:35-15:00 – практичне заняття «Кольоротерапія. Лікуємо себе самі» від психологині та арттерапевтки Вікторії Назаревич.

Трансляція заходів буде доступною на ютуб-каналі GoGlobal за посиланням.

28 січня

- 11:00-12:30 – практичне заняття на тему «Вигорання» від психологині Катерини Гольцберг.

- 12:50-15:30 – практичні воркшопи та дискусії на тему:

- 15:40-16:00 – прикінцеве слово.

Трансляція заходів буде доступною на ютуб-каналі GoGlobal за посиланням.

Захід організовано освітньою фундацією GoGlobal (ГО «Го Глобал») у межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується «ІСАР Єднання» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю GoGlobal і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. 

Вебінар «Комп’ютерні ігри в курсі Інформатики 5-6 класи НУШ:                 примха чи необхідність»

Тема комп’ютерних ігор є досить провокативною серед дорослих: хтось сам полюбляє в них грати та не проти, щоб грали його діти. А є ті, які вважають цю діяльність безглуздою та навіть шкідливою.

А як щодо того, якщо діти самі будуть створювати ігри? Вже не так лячно, правда?

25 січня 2023 р. здобувачі вищої освіти, майбутні вчителі інформатики, спробували розібратися з цією темою на вебінарі «Комп’ютерні ігри в курсі Інформатики 5-6 класи НУШ: примха чи необхідність» (спікерка А.Жога), а також з'ясували: 

Кисельова Олеся Борисівна.pdf
Фарафонова Анастасія Миколаївна.pdf
YURIJ KOLOBKOV.pdf
Філін.pdf
Губіна Вікторія Костянтинівна.pdf
Кобзар Елеонора Костянтинівна.pdf
Торяник Інна Віталіївна.pdf
Хміль Наталія Анатоліївна (1).pdf

«Електронні (цифрові) освітні ресурси»

25 січня 2023 року викладачі кафедри інформатики (Хміль Н.А., Кисельова О.Б.)  та здобувачі вищої освіти ОПП Середня освіта (Інформатика)  (другий (магістерський) рівень) (Зінов'єва М., Кривонос С., Філін С.) взяли участь в апробації платформи та курсу від "Академії Ранок" та успішно завершили онлайн-навчання згідно з програмою підвищення кваліфікації вчителів, що передбачено Постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 800, за напрямом «Цифровізація суспільства та освіти» з теми «Електронні (цифрові) освітні ресурси» обсягом 30 год. / 1 кред. ЕСTS та підвищили рівень цифрової компетентності.

Кисельова Олеся Борисівна.pdf
Філін Сергій Леонідович.pdf
Кривонос Сергій Миколайович.pdf
Зінов'єва Марина Сергіївна (2).pdf

ВІТАЄМО 

учасників та переможців
Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та вебдизайну
«CreDiCo» — 2022

Конкурс проводився для різних вікових груп молоді (студенти закладів професійно-технічної освіти; студенти закладів вищої освіти), яка цікавиться і займається вивченням комп'ютерної графіки та анімації. Організаторами конкурсу є Лабораторія використання інформаційних технологій в освіті при кафедрі інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (Україна), кафедра кібернетики і прикладної математики Ужгородського національного університету (Україна), Академія Яна Длугоша (Польща), Університет Малтепе (Туреччина), Вільний університет Тбілісі (Грузія), Державний університет Бріджвотер (США). Автори кращих робіт нагороджено дипломами переможців, а всіх учасників Конкурсу та їх керівників відзначено сертифікатами. До участі у Конкурсі здобувачів готували викладачі кафедри інформатики: к.п.н., доц. Кисельова О.Б., д.п.н., доц. Хміль Н.А., к.т.н., доц. Русскін В.М., к.п.н., доц. Щербак І.В., , к.п.н., доц. Прокопенко А.О., к.п.н. Рикова Л.Л., ст.викл. Четаєва Л.П.

Серед здобувачів закладів вищої освіти дипломи у номінаціях отримали:

Номінація «Растрова графіка»

3 місце – Чалий Володимир 511ін

 

Номінація «Комп'ютерна анімація»

1 місце – Дрогваленко Олена 311ін

2 місце – Скиба Дарина 111пп


Номінація «Фотоколаж»

2 місце – Ольховський Богдан 111пп

3 місце – Альбоща Владислава 111бп

3 місце – Ліхно Катерина 311ін

3 місце – Філін Сергій 511ін

Учасники конкурсу отримали сертифікати

 

1.       Альбоща Владислава 111бп

2.       Бєлєвцова Ірина 411ін

3.       Бритікова Сніжана 111бп

4.       Волошко Інна, Алексєєнко Марія 111пп

5.       Губіна Вікторія 211ін

6.       Дрогваленко  Альона 311ін 

7.       Камишан Марина 111ін

8.       Клименко Валерія 111пп

9.       Кривун Дар’я 111пп 

10.   Леонтьєва Катерина 411ін

11.   Ліхно Катерина 311ін

12.   Ляшенко Вікторія 111пп

13.   Максаков Роман 111бп

14.   Ольховський Богдан 111пп

15.   Онєгін Євген 111пп

16.   Пархоменко Богдан  411ін

17.   Пустовойтов Ярослав 111ін

18.   Сирятський Віктор 111ін

19.   Скиба Дарина 111пп 

20.   Филипська Олександра 111пп

21.   Філін Сергій 511ін

22.   Філь Олег 111ін

23.   Чалий Володимир 511ін

24.   Шанін Максим 111пп

25.   Шупенко Павло  311ін

Щиро вітаємо вас з Новим  роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо міцного здоров’я, радості, бадьорості духу, нехай зміцніє ваша віра, надія й любов! 

Світла й добра вам у новому році!

Разом до Перемоги!

Науково-педагогічні працівники кафедри інформатики  в умовах воєнного стану тримають освітній фронт та  не перестають підвищувати свій професійний рівень

Тиждень цифрової освіти - 2022

З 5 грудня по 11 грудня  2022 року викладачі кафедри провели низку заходів в рамках Тижня цифрової  освіти. Здобувачі вищої освіти взяли активну участь у відповідних заходах: 

05.12.  -   веб-квест  "STEMимо вдома"  (відп.: доц. Кисельова О.Б.);

06.12. - науковий семінар "Сучасні тенденції застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі" (Викладачі кафедри інформатики ); 

07.12. - науковий семінар «Цифровізація освітніх систем, що потрібен знати педагог» (відп.: доц. Щербак І.В., доц. Прокопенко А.О. );

09.12. - вебінар «Медіаграмотність: вимоги часу» (відп.: доц. Щербак І.В., доц.Прокопенко А.О. );

11.12 - методичний семінар  «Налаштування системи оцінювання у Google Classroom»  (відп.: Хміль Н.А.)

Міжнародний форум «Людський капітал: Безпека. Відновлення. Євроінтеграція».

8-9 грудня 2022 р. відбувся міжнародний форум «Людський капітал: Безпека. Відновлення. Євроінтеграція». Міжнародний форум мав на меті сприяти узгодженій діяльності законодавчої та виконавчої влади, роботодавців, професійних спільнот, а також використання всіх можливостей міжнародного співробітництва для розвитку Національної системи кваліфікацій України та її інтеграції в європейський та світовий простір. Отримавши статус кандидата на членство в Європейському Союзі, Україна взяла на себе зобов’язання в короткий термін імплементувати європейські норми в Національну систему кваліфікацій.  Деталі тут

ВЕБІНАР
«E-LEARNING В УНІВЕРСИТЕТАХ»

2 грудня 2022 року викладачі кафедри відвідали вебінар «E-learning в університетах»., який провели Рада з питань освіти та молоді Естонської Республіки (HARNO) спільно з Міністерством освіти і науки України в межах проєкту «UKRKORG».

Мета вебінару — обмін досвідом із провідними університетами Естонії з питань цифрової освіти, започаткування та активне застосування на практиці цифрових інструментів в освітньому процесі, а також обговорення вимог до онлайн-курсів, огляд практики використання цифрових засобів навчання та їх імплементація в Україні в умовах війни.

01 грудня 2022 року співробітники кафедри були присутні на Всеукраїнській онлайн-конференції від Genesis «Інтерактивне навчання. Результати наймасштабнішої співпраці ІТ-бізнесу та освіти 2022»! Зустріч була насиченою виступами представників міністерств — МОН та Мінцифри України, досвідом викладачів, які вже інтегрували курс, відгуками студентів, поглядами партнерів та роботодавців на співпрацю освіти та бізнесу студентів, поглядами партнерів та роботодавців на співпрацю освіти та бізнесу. 

Програма конференції 

Вебінар тут

29 листопада 2022 р. викладачі кафедри інформатики (Четаєва Людмила, Лєдок Марина) взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції "Запровадження освітніх  інноваційних практик як засіб підвищення якості національної освіти", що відбулась у Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Наукові зустрічі

серія live вебінарів

Дата проведення: з 31.10. по 07.12.2022 року

Серія live вебінарів від Ради молодих вчених НАПН України спільно науковими установами НАПН України, Центром неперервної освіти та Кафедри ЮНЕСКО "Неперервна професійна освіта ХХІ століття" при Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

З 31 жовтня по 07 грудня 2022 року члени Ради молодих вчених НАПН України разом з партнерами започаткували проведення серії практичних, корисних та інформаційно наповнених вебінарів, в онлайн режимі, не лише для науково-педагогічної спільноти, а й усіх зацікавлених у власному неформальному професійному розвитку.

Психологія і педагогіка, інновації та досвід, практичні кейси та багато іншого практико-орієнтованого матеріалу було репрезентовано на серії вебінарів «НАУКОВІ ЗУСТРІЧІ». Участь – безкоштовна.

За результатом проведення усіх вебінарів, учасники отримали не лише єдиний СЕРТИФІКАТ на 10,5 год., а й корисні матеріали для своєї подальшої професійної діяльності та багато додаткових бонусів.

Детально тут

Інтерактивний захід "16 днів проти насильства" 

25 листопада 2022 року відбувся інтерактивний захід "16 днів проти насильства" для студентства харківських закладів вищої освіти, який проводив Коаліція - Харківщина_1325 за підтримки Департаменту освіти та науки ХОДА.

До складу збірної команди входили: спеціальність 014 Середня освіта (Інформатика) - Діана КАПЛУН, спеціальність 231 Соціальна робота - Леоніла ЖУКОВА, Марія ПОРТЯНКО, спеціальність 035 Філологія - Тетяна ЖИДЕНКО, спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки - Маргарита ДЕНИСОВА.

Кафедральна
науково-практична конференція 
«Євроінтеграційні аспекти едукації майбутніх педагогів
в умовах цифровізації освіти» 

22 листопада 2022 року  на кафедрі інформатики відбулась  науково-практична конференція  «Євроінтеграційні аспекти едукації майбутніх педагогів в умовах цифровізації освіти», метою якої була імплементація європейських цінностей до впровадження цифрових інструментів в освітній процес.
Надзвичайний інтерес викликала доповідь запрошеної гості з Латвійської Республіки, викладачки цифрового дизайну в International School Premjers (Riga, Latvia) та освітнього спеціаліста в   Riga First Distance School (R1TV), - ХМІЛЬ  Анастасії. Доповідачка  висвітлила особливості навчання в International School Premjers, зокрема методики навчання цифрового дизайну. 

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ СТУДЕНТА!

17 листопада 2022 року в Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради відбулося нагородження переможців конкурсу "Студент року-2022".

Ми щиро вітаємо здобувачів передвищої та вищої освіти факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, зокрема спеціальності Середня освіта (Інформатика)

Бажаємо вам успіху в навчанні, результативних сесій, щирих друзів, особистих досягнень, справжнього щастя, міцного здоров'я та активної життєвої позиції.

Вебінар «Інформатика в початковій школі: STEAM підхід  в умовах дистанційки»

14 листопада 2022 р., о 17:00,  провела  корисний вебінар  спікерка, Анастасія Жога, на якому здобувачі та викладачі мали змогу почути:

Інформатика STEMСвітлана Чорна.pdf
Філін Сергій-1.pdf
Інформатика STEM Анастасія Фарафонова STEM.pdf
Інформатика STEM Кобзар Елеонора.pdf
Інформатика STEM Олеся Кисельова.pdf
Інформатика STEM Анна Овсянникова.pdf
Інформатика STEM Анна Клєба.pdf
11інЗаочПисаренко Анжела Миколаївна.pdf
Інформатика STEM Марина Лєдок.pdf

XІ Міжнародна науково-практична конференція «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ.
Відновлення: виклики, підходи та інструменти»

8 листопада 2022 р. викладачі кафедри інформатики взяли участь  у XІ Міжнародній науково-практичній конференції «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ. Відновлення: виклики, підходи та інструменти», організованої спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Інститутом вищої освіти НАПН України за підтримки Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури Європейської Комісії, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Британської Ради в Україні.

Детальна інформація на сайті Еразмус+

ВІТАЄМО!

Вітаємо здобувачку першого (бакалаврського) рівня вищої освіти КОБЗАР ЕЛЕОНОРУ 311ін з перемогою у районному етапі міського конкурсу "Молода людина року - 2022" в номінації "Наукова діяльність".

Бажаємо їй наснаги, море креативних ідей. Нехай усі заплановані цілі будуть досягнуті!

Гостьовий вебінар
«Особливості організації   
дистанційного навчання у закладі фахової передвищої освіти» 

31 жовтня 2022 року відбувся гостьовий вебінар  викладачок Державного навчального закладу "Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області":
Ленівенко О.О., викладачки інформатики, спеціалістки І категорії, та  Одерій Т.В., викладачки історії та суспільно-гуманітарних дисциплін, спеціалістки IІ категорії. 

Метою заходу було  представлення практичного досвіду проведення занять  у фаховому передвищому закладі в умовах  дистанційного навчання.  Дякуємо за змістовний вебінар! 

Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Гостьовий вебінар
«Методичні аспекти вивчення вибіркових модулів з інформатики» 

29 жовтня 2022 року викладачі кафедри інформатики та здобувачі вищої освіти були присутні на гостьовій лекції «Методичні аспекти вивчення вибіркових модулів з інформатики» в рамках освітнього компоненту «Методика навчання інформатики у закладах профільної середньої освіти та фахової передвищої освіти» освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика)  другого (магістерського) рівня освіти.

Запрошені лектори: 

Морквян Ірина, к.п.н., учитель вищої категорії, учитель-методист, учитель Комунального закладу “Харківський університетський ліцей” Харківської міської ради Харківської області;

Журавель Марія,  учитель Комунального закладу "Коротичанський ліцей Пісочинської селищної ради".

Модератор: Хміль Н.А., д.п.н., доцент, професор кафедри інформатики.

Метою лекції було розглянути методичні аспекти вивчення вибіркових модулів з інформатики, які вчитель добирає відповідно до профілю навчання навчального закладу, запитів, індивідуальних інтересів і здібностей учнів, регіональних особливостей, матеріально-технічної бази та наявного програмного забезпечення. Лектори поділились власним досвідом  навчання інформатики, зокрема схарактеризували деякі вибіркові модулі з інформатики, а саме: "Веб-технології" та "Креативне програмування".

Сподіваємось на подальшу  плідну взаємодію!

 Навчальний тренінг 

«СУЧАСНІ ПЛАТФОРМИ ДЛЯ ОНЛАЙН НАВЧАННЯ»

20 жовтня 2022 р. викладачі кафедри приєднались до ITeachers Meet-Up #4,  та дізнались багато  цікавої та прикладної  інформації в рамках навчального тренінгу  "Сучасні платформи для онлайн навчання".
Дивитись вебінар 

IT Ukraine Education Summit 2022 


22 жовтня 2022 р.  стартував  IT Ukraine Education Summit 2022 - найбільша профільна подія, присвячена ІТ-освіті. На учасників чекають 5 цікавих панельних дискусій на теми майбутнього ІТ-освіти, синергії корпоративної та вищої освіти, світчерства, підвищення якості, збереження ІТ-потенціалу на різних рівнях, а також доповідь про силу та стійкість українського ІТ. В межах кожного блоку можна буде поставити запитання експертам.

Лінк на YouTube канал Асоціації “IT Ukraine” 

Віртуальний дайджест до бібліотеки КЗ "ХГПА" ХОР

18 та 21 жовтня 2022 року директоркою бібліотеки Комунального закладу «Харківська гуманітарно - педагогічна академія» Харківської обласної ради Самойловою Світланою був проведений віртуальний дайджест до бібліотеки КЗ "ХГПА" ХОР для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів (денної та заочної форми навчання).

У ході зустрічі були схарактеризовані рекомендації по користуванню фондами бібліотеки, електронними навчально-методичними комплексами освітніх компонентів, цифровим репозиторієм, доступом до періодичних видань, академічними пошуковими системами, матеріалами віртуальних виставок, букс трейлерами видань тощо.

Здобувачі вищої освіти були ознайомлені із нормативно-правовими засадами академічної доброчесності у сучасному науково-освітньому просторі, із можливостями ресурсів для запобігання недоброчесних практик.

МАЙСТЕР-КЛАС

"ГЕЙМІФІКАЦІЯ У ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ"

18 жовтня 2022 р. викладачі та здобувачі вищої освіти  мали змогу долучитись до майстер-класу "Гейміфікація у дистанційному форматі" від партнерів нашого вищої закладу освіти -  Belgian Education Council. 

Курс Qualitative Comparative Analysis (QCA) від Dr. Fadi Hirzalla Erasmus University Rotterdam

Запрошуємо до проходження курсу Qualitative Comparative Analysis (QCA) від Dr. Fadi Hirzalla Erasmus University Rotterdam, The Netherlands Erasmus Graduate School of Social Sciences and the Humanities (EGSH).

Підтримку освітянам академії виказав професор Ротердамського університету Erasmus Нідерландів, Фаді Хірзала.

Він провів низку майстер-класів по створенню онлайн курсів Making a MOOC, а також запросив до навчання на авторському курсі Qualitative Comparative Analysis усіх зацікавлених.

Детальніше про курс та реєстрація - за посиланням

13 жовтня 2022 р. у здобувачів 1 та 5 курсів ОПП Середня освіта (Інформатика) відбулася зустріч з головою первинної Профспілкової організації академії Людмилою Савченко. 

Людмила Леонідівна розповіла про роботу Профспілкової організації та про плани на майбутнє. Завдяки цій зустрічі студенти отримали багато потрібної та цікавої інформації!

Гуртуймось на #ErasmusDays 2022!
Телеміст "Ми і Європа" 

13 жовтня 2022 р.  о 16:00 здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри інформатики долучились до всесвітньої ініціативи святкування #ErasmusDays2022.

В рамках міжнародної ініціативи було проведено телеміст "Ми і Європа" (Telecast "We and Europe"), який присвячено інтеграції європейських цінностей в українське суспільство. 

Мета заходу - висвітлення учасниками телемосту власного досвіду перебування в Європі у воєнний час, а також огляд освітніх можливостей в європейських країнах. Упродовж Zoom-конференції здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники тепло поспілкувалися, поділились враженнями та обмінялися словами підтримки. 

Учасники нагадали міжнародній спільноті про сьогоднішні події в країні, підкресливши вагомий внесок участі України та її громадян в Програмі ЄС Еразмус+ .

Координатор заходу: Кисельова О.Б., координаторка Мережі міжнародного співробітництва та академічної мобільності.  

Формат: онлайн через сайти організацій та соціальні мережі (Facebook, Telegram, Instagram). 

Презентаційні матеріали розміщено на спільній віртуальній дошці. 

#ErasmusPlus #ErasmusUA #StandWithUkraine #ErasmusJointForcesUA #Erasmus35yearsUkraine 

Вебінар Youtube від "А" до "Я" за годину

08 та 26 жовтня 2022 року здобувачі вищої освіти академії мали змогу  відвідати вебінар Youtube від "А" до "Я" за годину, який допоміг зрозуміти, що створювати свій канал не складно, а легко та цікаво. 

Метою заходу було допомогти зробити перший крок у створенні свого інформаційного простору, вираження своєї творчості та індивідуальності, хобі, яке приносить не тільки задоволення, але й прибуток!

У ході вебінару його учасники дізнались про останні оновлення YouTube; формати контенту на YouTube;  аналіз ніші каналу; аналіз цільової аудиторії каналу; постановка цілей для YouTube-каналу; створення контент-плану каналу; основи відеомонтажу у відеоредакторі.
Більше деталей тут

ВІТАЄМО З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!

З нагоди Дня працівників освіти науково-педагогічні працівники кафедри інформатики,
Щербак Ірина Володимирівна та 

Прокопенко Альона Олександрівна,
були нагороджені дипломами. 

Вітаємо зі святом з найкращими побажаннями та бажаємо подальших звершень на професійній ниві!

Викладачі кафедри інформатики залишаються активними та працюють
над самовдосконаленням  навіть під час війни. 

Європейські дні досліджень та інновацій 2022

28 і 29 вересня 2022 р. здобувачі освіти долучились до онлайн-трансляції Європейські дні досліджень та інновацій 2022.
Ваша участь у наших обговореннях дозволить використати креативні ідеї, необхідні для підвищення стійкості та стратегічної автономії Європи, а також дослідити, як дослідження та інновації відіграють вирішальну роль у всьому цьому.

Вебінар “Цифрова грамотність на уроках інформатики НУШ”

27 вересня 2022 року відбувся вебінар “Цифрова грамотність на уроках інформатики НУШ”.  Спікерка,  Анастасія Жога,  розглянула:

Олеся Кисельова.pdf
Вікторія Губіна.pdf
Альбоща Владислава.pdf
Кобзар Елеонора.pdf
Рома Максаков.pdf
Сніжана Бритікова.pdf

Науковий онлайн-семінар
"Організація  освітнього процесу  за допомогою  електронних  освітніх платформ".

22  вересня 2022 року було проведено науковий онлайн-семінар  "Організація  освітнього процесу  за допомогою  електронних  освітніх платформ".  Організатори семінару, к.п.н., доцент Кисельова О.Б. та д.п.н., доцент  Хміль Н.А., здійснили огляд найбільш відомих та вживаних учасниками освітнього процесу електронних освітніх платформ. Хміль Н.А.  доповіла про особливості  роботи з інтерактивною платформою  Google Classroom.

Вшанування  Міжнародного дня Миру

21 вересня 2022 р. здобувачі вищої освіти взяли участь у виховних заходах, присвячених вшануванню  Міжнародного дня Миру.

20 вересня 2022 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти 1 курсів із деканом факультету Отрошко Тамарою Вячеславівною. Зважаючи на виклики сьогодення і ту ситуацію, яка склалася нині у нашій країні, зустріч відбулася у оnline режимі.  

У своїй промові Тамара Вячеславівна привітала першокурсників з початком навчального року, познайомила їх зі структурою факультету, особливостями навчального процесу. Наприкінці заходу декан факультету відповіла на питання першокурсників, сказала теплі напутні слова у нове студентське життя, побажала великих звершень і досягнень у навчанні. 

Вітаємо першокурсників у родині факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, бажаємо міцного здоров’я, успіхів у навчанні, 

дружньої атмосфери, цікавих подій!

Вебінар “Особливості впровадження принципів НУШ 5-6 класів на уроках математики та інформатики”

30 серпня 2022 р. відбувся вебінар “Особливості впровадження принципів НУШ 5-6 класів на уроках математики та інформатики”,  на якому було розглянуто:

Вебінар «НУШ у 5 класі: як навчати інформатики по-новому?» 

25 серпня. 2022 року відбувся вебінар “НУШ  у 5 класі: як навчати інформатики по-новому?”.  Спікеркою була Барна Ольга Василівна – кандидатка педагогічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, учитель/викладач-методист вищої категорії, заслужений працівник освіти України.  

З 2022 року Нова українська школа стартує в 5 класі. Що це означає? На уроки прийдуть зовсім інші діти, які вміють відстоювати свою думку, працювати в групах, є активними та потребують швидкої зміни діяльності. Школи зустрінуть їх із величезним різноманіттям модельних програм з навчальних предметів, кожен навчальний заклад побудує свою власну освітню програму у вибраній формі навчання. В цьому багатополярному освітньому просторі вчителеві важливо вибудувати методичну систему, яка забезпечить досягнення очікуваних результатів, цікаве та вмотивоване навчання учнів, комфортні умови праці педагогів.

Мета вебінару: надати практичні рекомендації вчителям інформатики щодо впровадження концепції Нової української школи в складові методичної системи навчання інформатики. 

Завдання:

ДЕТАЛІ ТУТ

Вебінар “Дистанційне навчання:
інтерактив на уроках НУШ”

25 серпня 2022 року викладачі та здобувачі вищої освіти відвідали вебінар “Дистанційне навчання: інтерактив на уроках НУШ” від "Формула". на якому дізнались: 

ФОрмула ДН інтерактив_Кисельова Олеся Борисівна.pdf
Владислава Осьмуха.pdf
Губіна ДН НУШ.pdf
Михайло Лобушко.pdf
ДН Бєлєвцова Ирина.pdf
Анастасія Ботузова.pdf

Вітаємо з початком нового 2022-2023 навчального року! 

З 15.08.2022 в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради розпочато новий навчальний семестр. Забезпечення освітніх компонентів здійснюється з використанням технологій дистанційного навчання. Викладачі кафедри інформатики забезпечують освітній процес в  режимі Zoom конференцій, а також у Google Сlassroom, Moodle, підтримуючи зв'язок у Viber та Telegram.

Шановні здобувачі освіти!

Сердечно вітаємо вас з початком нового навчального року. Цей день сповнений хвилювань, але водночас є чудовим і світлим святом для всіх, хто живе за особливим навчальним календарем. 

Ми з вами стоїмо на порозі цікавих відкриттів, нових звершень та перемог!

Пам’ятайте, усі перешкоди долаються силою знань. Саме ваше прагнення до навчання та пізнання, творчого мислення та самореалізації є запорукою гідного майбутнього.

Бажаємо усім мирного неба над головою, приємних посмішок, гармонії, тепла й нових неймовірних звершень в ім’я процвітання України!